Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) AndrewPeers válasza bicsigabi (#200) üzenetére


AndrewPeers
tag

12GB RAM? Még egy Kingston HyperX Predator-ból is? :)

"Although metal and steel are stronger than flesh, they are not stronger than spirit!"

(#202) asvald válasza bicsigabi (#200) üzenetére


asvald
senior tag

azért ne keverjük szerintem cry3al ezt a játékot 12gb? kicsit sok nem? :F
Crysis 3 6gb rammal röhögve elmegy

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#203) #57919488 válasza bicsigabi (#200) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ha a jelenlegi konzolokon megy akkor nehogy mar a mai PC-ken ne menne el :DDD

(#204) ldave


ldave
félisten

Amúgy én csak azt nem értem, hogy aki hajlandó gépet fejleszteni akár 1 játékért is, az konzolt miért nem tud venni? Aztán ha végzett, akkor fogja és eladja az egészet. Nagyon pörög itthon a használt piac, ha jó áron veszi és adja az ember a gépet akkor nem fog rajta maradni. Aztán ki tudja, a lehet a végén még megjön a kedve más játékokhoz is az adott platformon.

A Slime draws near! Command?

(#205) Puma K válasza asvald (#178) üzenetére


Puma K
veterán

Ó bocsánat, átsiklottam az írásod elején amire válaszoltam. :B

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#206) #57919488 válasza ldave (#204) üzenetére


#57919488
törölt tag

FPS Iranyitas? :U MMO-k? stb. ;]

[ Szerkesztve ]

(#208) Depression


Depression
veterán

Élmény volt elolvasni a cikket
Engem sokkal inkább az érdekel, hogy a ps4/xbox one megjelenése után mennyivel lesz kapható?
Én már nem ruháznék be egy ócska játékgépbe, de ezzel szeretnék majd játszani. Illetve leginkább nem szeretném megvenni ezt a játékot, ha már rászántam magam, hogy veszek majd egy új konzolt.

Gondolom nincs semmi hír arról, hogy aki megveszi, az becserélheti egy next-gen konzolosra. Azért jelent meg most, mert megveszik milliószámra, és megveszik majd mégegyszer az új konzolra.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#212) Puma K válasza bicsigabi (#200) üzenetére


Puma K
veterán

Hogy lehet ilyen sületlenséget írni? :(((

Jelenleg egy játék+Windows sem igényel 6 GB-nál több RAM-ot.

8 GB-nyi RAM van a gépemben, és mikor elindítottam 5 db játékot (Anno 1404, GTA IV, WoW, Batman Arkham City, Far Cry 3) és mindegyiket játékban hagytam (lehet valamelyik kilépett a menüjébe ha alt+tab-ot nyom az ember) de még úgy is csak 5.7 GB-ot kért 5 egyszerre futó játék!

Aki valóban játszani akar, az meg minimum 4 magos 3 Ghz-ces Intel vagy annak megfelelő teljesítményű AMD procival teszi azt. Full HD-ban már egy újabb 128/192 Bit-es (AMD HD7700/Nvidia GTX660(Ti)) VGA-val is el lehet játszogatni

Ajánlom a figyelmedbe a Just Cause 2 c. játékot ami a GTA V-nél sokkalta nagyobb térképen játszódik és közel sem igényel 12 GB-nyi RAM-ot... ezek még mindig csak játékok és nem fénykép, vagy videó szerkesztő programok... (12 GB-nyi ram kevés is, 32 GB ideális vagy akár 64 GB legalábbis amit neten olvastam szerkesztő programokkal kapcsolatban...)

Anno játszottam 2880x1660-as felbontáson (ekkor még teszteltük az eljárást amit downsampling-nak neveznek bővebb infó:[link]) de a helyes felbontás 2880x1620 lett volna.

Szóval játszottam extrém magas felbontásban GTA IV: The Ballad of Gay Tony kiegészítővel egy ilyen gépen:

-Intel i5 3450 (4mag, 3.1Ghz)
-Kingston 2x 4 GB / 1600 Mhz DDR3
-Asus DirectCUII GTX670 2 GB
-Kingston 120GB SSD (OS)
-WD 500 GB / 7200 rpm SATA III (minden)

És egyáltalán nem akadt, nem szaggatott, futott simán a GTA IV-ben lévő bench szerint: "Average FPS: 62.99" azaz 62.99 átlag FPS-sel ment le a benchmark.

A fentebbi konfighoz köteli/megegyező teljesítményű Haswell CPU-s,, SSD+HDD GTX760-nal szerelt gépet 230k Ft-ból már ki lehet hozni és azzal szintén lehet extrém magas felbontásokban is játszani. Ha meg tuningol az ember akkor meg még biztosabb.

Konfig - [link]

Aki komoly minőségben akar játszani az kiad egy ilyen gépre pénzt. Utána meg még pár évig simán tud játszani, ráadásul még majd full HD-ban is.
(ismerős gépe most nyár végén lett 1 éves és a Metro 2033 Last Light-on kívül eddig minden ment szépen extrém nagy felbontásban, mert a Metro 2033 LN "csak" full hd-ban ment.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#213) ldave válasza #57919488 (#206) üzenetére


ldave
félisten

Most a GTA-ról van szó, ez szerintem se nem fps, se nem mmo :)

A Slime draws near! Command?

(#214) Puma K válasza Puma K (#212) üzenetére


Puma K
veterán

Ez még lemaradt... elnézést:

(A grafikai beállításokat mutató képen látható, hogy a Definition nevű beállítás ki volt kapcsolva, ezt a képek készítése után vissza kapcsoltam.
Csak később vettem észre, hogy valamiért off-ra állítódott... lehet alapból ON-ra volt rakva én meg végig darálva a beállításokat kikapcsoltam véletlenül és a grafikában gyönyörködve ezen átsiklottam...)

A Definition hiánya miatt kevésbé éles a kép a távolabbi részeken.

2880x1660 felbontáson játszani [link]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#215) ldave válasza Puma K (#212) üzenetére


ldave
félisten

Ez a kép szerintem hülyeség, nehogy már Paradise City nagyobb, mint Azeroth.

A Slime draws near! Command?

(#216) barisj


barisj
aktív tag

jó kis cikk :D alig várom,hogy kipróbáljam :)

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#217) Puma K válasza ldave (#215) üzenetére


Puma K
veterán

Lehet csalóka a kép.

A GTA V mapjára is mondták, hogy kicsi lesz. Aztán kiderült, hogy amik terebélyesebb utak a térképen azok a játékban 6-8 sávos autópályák :D
WoW-ban meg a tauren által használt mammut mount a legnagyobb játékos által használható "jármű".

Nem játszottam a Paradise City így nincs viszonyítási alapom.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#218) jacint78 válasza ldave (#204) üzenetére


jacint78
addikt

Amúgy én csak azt nem értem, hogy aki hajlandó gépet fejleszteni akár 1 játékért is, az konzolt miért nem tud venni?

Mert kontrollerrel ilyen játkot játszani borzalom és a 20-25FPS-ből sem kérek...

type your text here..

(#219) gyuszaa válasza Puma K (#212) üzenetére


gyuszaa
őstag

"Ajánlom a figyelmedbe a Just Cause 2 c. játékot ami a GTA V-nél sokkalta nagyobb térképen játszódik "

És egy üres, élettelen pixelhalmaz. Hol van ehhez a gta komplex környezete? Nem éppen jó hasonlítási alap a mondandódhoz.

(#220) addamka válasza jacint78 (#218) üzenetére


addamka
őstag

A kocsiból kilövést leszámítva nem olyan rossz a kontroller. Auto aim PC után elvesz az élményből, de itt annyira pörögnek az események, hogy nincs idő ezen megakadni.
Vezetni pl. jobb kontrollerrel, adagolható fék/gáz, analóg kormányzás jó dolog.
Persze ez csak az én véleményem, annak a fényében, hogy 1990 óta csak PC-m volt, PS3 az első konzolom (csak a GTA V miatt lett), 3 hete van meg, kontrollert azelőtt sem használtam, így extra béna is vagyok vele, még sem zavar annyira. Nyilván ha a GTA neked csak egy a sok játék közül, érthető a véleményed. Nekem egy abból a kettőből, amivel pár évig elleszek, így a kompromisszumokat kibírom az élményért cserébe :)

PC-re is első napos vétel lesz, de kellett egy konzol, főleg úgy, hogy az asszony is belement, nem volt mit tenni... :U

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#221) schawo válasza jacint78 (#218) üzenetére


schawo
titán

+1

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#222) jacint78 válasza addamka (#220) üzenetére


jacint78
addikt

Volt PS3-am néhány hónapja, a beyond two souls miatt tartottam volna meg, de egyszerűen nem tudtam elviselni a rákészülő játékokat és a kontrollert, szóval VGA lett belőle és BF3. :D

Engem is nagyon érdekelne a GTA V, de konzolon biztos nem kezdeném el játszani, akkor inkább kihagyom.

type your text here..

(#223) Puma K válasza jacint78 (#218) üzenetére


Puma K
veterán

Jujj merész vagy ilyeneket írni :P ;]

Én leírtam a véleményemet (amúgy egyetértek veled) de lényegében annyit kaptam "válaszként"/megjegyzésként, hogy "savanyú a szőlő?"

Na már most ahogy te is írod:

" a 20-25FPS-ből sem kérek."

Kérdem én a jelenlegi konzol tulajdonosoktól akik GTA V-tel játszanak... kinek savanyú a szőlő?

Nekem, akinek várnia kell, hogy kijöjjön PC-re a rendes verzió ami nincs grafikailag butítva és tudok majd játszani rendes textúrájú játékkal akár 60 vagy magasabb FPS mellett, vagy annak aki megvette a jelenlegi generációs konzolra és szépen beesős játékkal tud játszani?

Aki meg magyarázza, hogy "de tükör simán fut" az nézze meg ezt a videót és figyelje az FPS értékeket, és senki ne mondja, hogy nem lehet észrevenni játék közben... kamu.

A Gamestar-os arcok is mikor tesztelték élőben akkor ott is szépen beesett az FPS néhány helyen és meg is jegyezték "finoman" úgy hogy 3 ember egyszerre "Hajj-aj-aj-ajj-ajj"-ozott :P

Aztán direkt elkezdték nézni, hogy hol lehet érzékelni a beesést... nem sok mindent kellett csinálniuk hogy akadjon.
Mindez a közvetítés minőségétől függetlenül (néha akadt a stream) is észrevehető volt néhány helyen a drop.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#224) jacint78 válasza Puma K (#223) üzenetére


jacint78
addikt

Nem a GTA V-el, de játszottam PS3-on 20-30FPS között és akadozott is olykor, mintha valami olds PC-n játszottam volna, de a PC-n legalább a grafikát vissza lehet venni, ha nem tetszik az FPS....

type your text here..

(#225) DeathAdder válasza jacint78 (#218) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jah, direkt forza motorsport miatt vettem xboxot, de 4 napig bírtam azután ment is fel apróra :DDD Pedig az autós gameket pc-n egy F310 közreműködésével játszom a kényelmesebb váltás miatt.
A vicc kedvéért azért kölcsönkértem az haveromtól az AC Revelationst, hát valami iszonyatos volt...
Egyszerűen nem tud lekötni, ha tv-n játszok messziről, nekem nem elég precíz, és nem szeretem ha a távirányító izzad a kezemben :D

Persze nem vagyunk egyformák, nem ítélem el a konzolt, okos dolog és sokaknak bejön, és tisztában vagyok, hogy egy csúcs vga árából megvásárolható az xbox one és ps4 egyszerre, de ha azon múlik, hogy nem adják ki pc platformra egyik kedvenc játékomat, akkor azt nem is fogom játszani :(((

[ Szerkesztve ]

(#226) DeathAdder válasza Puma K (#223) üzenetére


DeathAdder
veterán

Régebben azt hittem én vagyok a hülye, hogy simán érzem a különbséget a 60 és a 30 fps között, de később tudatosult bennem, hogy nem én vagyok így ezzel egyedül.
pl. úgy lövöm be a konfigomhoz mérten a gameket, hogy az 40-45 fps-el fusson, és ha nagy robbanás, eső, füst stb van, akkor sem megy be alá.
Nem mondom a 28 fps is simának hat, de ha 60-on játszol akkor utána már nagyon észrevenni.

Viszont olyanról is hallottam, aki azt mondta hogy egy csúcsjáték simán megy neki a régebbi középkategóriás vga-val fullhd-ben és magas textúrán.
Rábeszéltük itt a fórumban, hogy mérje le, hát 17 fps volt neki amikor csak egy beltérben állt a karakter és nem csinált semmit :DDD De ő úgy látta, hogy "ment", teljesen igaza volt, tényleg ment...

[ Szerkesztve ]

(#227) jacint78 válasza DeathAdder (#226) üzenetére


jacint78
addikt

Ismerős, annó az X1950-hez kerestem drivert FarCry2-höz és pont bejött egy cimbora, aki szerint az éppen 15FPS-el futó játék tökjól megy. :D

type your text here..

(#228) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Hehe tök jó érzés, h nem vagyok egyedül, már kezdtem beadni a derekam egy konzolra. :D
Az új generációra sem lehet kötni egeret és billt?
Mert egy One-ra azért befizetnék. Ha leszámítom a gamepad-ot, mint olyant, akkor tuti kis játékgép.

Amúgy meg a konzolok nem arról nevezetesek éppen, hogy tökéletesen optimalizált játék fut rajtuk és így nincsenek akadások? :U
Ok, most értem, hogy vagy 8 éves hardverek, de ha az újakon is szaggatni fog a játék, akkor onnantól már nem lesz semmi előnye a konzolnak hardveresen egy PC-hez képest. Vagyis onnantól megszűnik, mint az egységes hardver szimbóluma, amire könnyű fejleszteni.
(Vagy csak a játék kiadókat kéne ütni?)

Meg a 30 vs 60 fps is teljesen jogos elvárás. Nagyon nem mindegy, se grafikailag, se késleltetésben.
Főleg ha nem stabil a képfrissítés gyakorisága - legyen az 30, vagy akár 25 -, akkor kvázi egy igényesebb játékosnak játszhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#229) catroot válasza Teasüti (#228) üzenetére


catroot
veterán

Az, hogy az újakon hogyan szaggatnak majd a játékok, szerintem érdemesebb 8-10 év múlva visszatérni.

A jelenlegi konzolok ennyit bírnak, azért eljárt már felettük az idő.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#230) Teasüti válasza catroot (#229) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Miért? Engem most - még ebben az évben - érdekelne, hogy vajsimán megy-e egy X1-en, vagy inkább maradjak hűséges a PC-hez. :)

[ Szerkesztve ]

(#231) mfranky


mfranky
őstag

Leírná valaki hogy lehet saját mp3 zenéket hallgatni a kocsiban a rádió helyett? :R (xbox360)

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#232) xtremez válasza mfranky (#231) üzenetére


xtremez
aktív tag

Úgy tudom, hogy egyik platformon sem. Majd pc-n.. :DDD

(#233) gianni85 válasza Teasüti (#230) üzenetére


gianni85
veterán

vajsimán 30fps-sel 1080p-ben :)

(#234) seederking válasza DeathAdder (#226) üzenetére


seederking
őstag

+1 :)

"Rábeszéltük itt a fórumban, hogy mérje le, hát 17 fps volt neki amikor csak egy beltérben állt a karakter és nem csinált semmit "

A legjobb az amikor így hirdeti a gépét,hogy pl "a mai játékok tökéletesen futnak rajta" :D (10-20fps-el) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#235) NoMagix


NoMagix
addikt

Köszönöm a tartalmas és szórakoztató írást! :R
Nagyon meghozta a kedvemet egy konzol beszerzésére!

(#236) Renok válasza ldave (#204) üzenetére


Renok
senior tag

720p felbontásban 30FPS-sel játszani nem poén.
Szálkás vonalakat és elnagyolt textúrákat nézegetni nem poén.
Max Payne 3 harcrendszerével megáldott játékot kontrollerrel játszani nem poén.
Néha érzésre percekig töltőcsíkokat nézegetni nem poén.
Egyéb kérdés? :)

[ Szerkesztve ]

(#237) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Amúgy ezek után lesz külön Gamepod szerkesztőség által írott teszt?

All→M8

(#238) fogtunder válasza Teasüti (#230) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez azért úgy szokott menni, hogy az életciklus elején még friss a hw meg a fejlesztői környezet, nincsenek kiaknázva teljesen az erőforrások, a fejlesztőknek is kevesebb a tapasztalata vele. aztán, ahogy telik az idő, egyre jobban bele jönnek, és többnyire az utolsó két évben jelennek meg azok a játékok egy 7-8 éves éltciklusban, amik a csúcsra járatják, itt olykor már az optimalizáció ellenére sem lehet megoldani a folyamatos 30fps-t, mert már kevés a vas alatta. ez van most is, de a platform életkorát és a játék méreteit figyelembe véve a GTA 5 lenyűgöző teljesítmény.

de a kérdésedre visszatérve kezdeti játékok valószínűleg vajsimán fognak futni, amíg nem feszegetik komolyan a hw képességeit, de szar kódot bármikor lehet írni :)

(#236) Renok szerintem évente grafkártyát venni, állandóan driverekkel mókolni, meg Ubisoft féle, eredeti játékot is letiltó DRM-mel szívni nem az. meg ótvarul sikerült konzol portokkal játszani, grafikát finomhangolni sem. viszont hazamenni, berakni a lemezt és azonnal játszani eléggé.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#239) TwentyFour válasza Lenry (#16) üzenetére


TwentyFour
tag

+1 :DD

(#240) bicsigabi válasza gyuszaa (#219) üzenetére


bicsigabi
tag

Pont ezt akartam írni....
köszönöm

(#241) catroot válasza Teasüti (#230) üzenetére


catroot
veterán

A csúnyámat ráteszem, hogy röccenés mentesen fog menni az új konzolokon! :K

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#245) Sicilian


Sicilian
addikt

Jó a cikk, meg a játék is !!

nothing is true everything is permitted..

(#246) Rozzo


Rozzo
tag

Csak szerintem férhetett volna el több kisváros?

(#248) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Szép tartalmas lett, gratula hozzá. Ahogy látom jó pár hsz törölve lett, gondolom hogy miért, de ehhez most perpill nem lehet már mit hozzászolni.

(#237) noxwill

Nem valószínű. Nekem ugye gépem már nincs meg, plusz két munkahelyen dolgozok, Zsoccc nem tudom hogy játszik-e mostanában, Vistaboy PC-s, Mister_X meg PS3-as, de nem tudok róla hogy tervezné a játék megvételét.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#249) ldave válasza oriic (#248) üzenetére


ldave
félisten

Mijez az új avatár? :)

A Slime draws near! Command?

(#250) oriic válasza ldave (#249) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Le vagyolol maradva. :DDD

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.