Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Maxentius válasza bicsigabi (#200) üzenetére


Maxentius
addikt

Tudnék neki "örülni", pont alatta van az ÚJ gépem ennek... :(((

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#302) daninet válasza wertigo1984 (#300) üzenetére


daninet
veterán

Szégyenszemre a 4-et kihagytam, akkor nem volt erős pc-m és a konzolom sem volt meg. De SA-hoz képest nagyon erősek a kocsik, tehát kigyulladni észrevételem szerint egyáltalán nem tudnak, és csak párszor fordult elő, hogy a nagyon durván lealázott kocsinak kiszakadt egy kereke. Amikor meg van gyilkolva nagyon, leszakad a motorháztető és annyi.
A vonat viszont összetekeri a kocsikat. Pedig nem nagyobb a fizikai kontakt mintha falnak mennél 200-al.

Busszal menjetek egyszer a vonat elé, félbehajtja, és banán alakú lesz, és ha szerencséd van, akkor tudsz vele még menni a városban :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#303) mikej95


mikej95
aktív tag

Ebben mennyi rejtet dolog lehet, kb. mint a San Andreasban...

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#304) Teasüti válasza Fücsök007 (#295) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Steam licensz sem csak egy gépre érvényes. Olyan gépről jelentkezel be a fiókodba, amilyen tetszik.
Ilyetén meg lemezzel is csak egyszerre egy gépen játszhatsz.

(#298) asdxv
+1
Kizárólag filmek írására használom már csak. Semmi másra, még beolvasásra sem.

(#305) KAMELOT


KAMELOT
titán

Mikor jön PC-re?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#306) FZsolt15 válasza KAMELOT (#305) üzenetére


FZsolt15
aktív tag

Még nem lehet tudni, majd ha bejelenti a Rockstar.

(#307) KAMELOT válasza FZsolt15 (#306) üzenetére


KAMELOT
titán

Engem az a része érdekel! Konzolon nem ér ez semmit főleg az irányítás.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#308) gyuribácsi88 válasza KAMELOT (#307) üzenetére

Teljesen jól megcsinálták az irányítást, fényévekkel jobb mint a 4. részében.

A 4-et én is utáltam kontrollerrel, de az 5 nagyon jó lett, minden téren.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#309) lowzor válasza gyuribácsi88 (#308) üzenetére


lowzor
veterán

Egérrel azért csak jobb, főleg a lövés. Engem főleg a grafika miatt érdekelne jobban PC-re.

(#310) Steven


Steven
addikt

Cikk Írója írta, hogy a néger a szerethető hát nekem ő tök unalmas a pszichopata meg a Michael jön be úgy 20 % után...

Beteg csávó annyira beteg , hogy már már vicces .... MR M. nek bejön az élet vitele bár a családjával tényleg balfasz a kapcsolata ..Ilyen gyerekeim és feleségem soha ne legyen :C

Remek volt az a rész amit a halálos iramból koppintottak ... azon már az elején röhögtem , hogy ugye nem...:D
és de

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#311) Steven válasza lowzor (#309) üzenetére


Steven
addikt

hát nekem az xboxból csak az elsimítás hiányzik,amúgy tényleg fasza a grafika ...azt hittem bugos lesz mint a gta IV (száguldasz városon és nem tölt be a textura)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#312) Steven


Steven
addikt

Valaki bejutott már a hadsereghez? akarok egy vadász repülőt :DD ... az a baj besétálsz, azt egyből tankkal meg repülővel meg mindennel jönnek ellened ami mozog :P

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#313) daninet válasza Steven (#312) üzenetére


daninet
veterán

Kijöttek pár napja a cheat-ek, azzal van vadászgép :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#314) Steven válasza daninet (#313) üzenetére


Steven
addikt

startra játszok nem akarok csalni de köszi:) csak rá jövök hogy kell gondolom lesz valami későbbi küldetés... helikoptert nagy élmény vezetni...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#315) lowzor válasza Steven (#311) üzenetére


lowzor
veterán

Kinek mi...Nekem egy 9 éves konzol már nem tud olyan grafikát szolgáltatni, amit egy 2013-as játéktól minimum elvárnék.

(#316) bulikavagyok válasza Steven (#312) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nekem egyszer sikerült elkötnöm egyet, fel is szálltam vele, azt hittem király leszek, de kb 10mp alatt leszedtek egy rakétával.. :)

(#317) Steven válasza lowzor (#315) üzenetére


Steven
addikt

Ma már jobban érdekel az, hogy szorakoztasson minthogy csili vili legyen.... jatekok 90% a unalmas

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#318) drlovi válasza Steven (#312) üzenetére


drlovi
aktív tag

bemész a kapun , és balra lehet kerülni a tankokat. Gyalogosan haladva,majd ott be lehet ülni egy teherautóba,lesz egy parkolo. :)

(#319) lowzor válasza Steven (#317) üzenetére


lowzor
veterán

Engem is. De egy bizonyos szintet azért üssön meg kinézetben, hogy élvezni tudjam. Ugyanígy vagyok a csajokkal is :D

(#320) gyuszaa válasza Steven (#310) üzenetére


gyuszaa
őstag

Mellé ott van a pszichológusa, lehet járni hozzá. Tiszta Sopranos :D

(#321) KAMELOT válasza gyuribácsi88 (#308) üzenetére


KAMELOT
titán

Egy konzol irányítása soha nem lesz jobb a PC-től. Mivel bill + egérel pontosabban tudsz lőni meg irányítani is. Konzolon kicsit automata a célzás.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#322) gyuszaa válasza KAMELOT (#321) üzenetére


gyuszaa
őstag

Nekem az autókázás mindig is jobban adta, elég precíz és érzékeny ahhoz az analóg kar, meg a ravasz miatt a gáz/fék adagolás a járműveknél, szintúgy ez igaz például a repülők irányítására (ami marhára élvezetes).. de mindig is rühelltem a régebbi gta-ban billentyűzettel. Célzásra tényleg jobb az egér nyilván.

PC-n is joyt használok autós játékoknál, billentyűzettel hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#323) DaemonX válasza Steven (#317) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Igen, csak a PC-s játékosrétegnek is muszáj valamire vernie, mert a grafikán kívül másra nem igen tudják (pl exkluzív játékokra) Félreértés ne essék, nem megbántás vagy trollkodás akart lenni. Hanem szubjektív társadalomkritika a PC-s gamerekre leszűkítve. Engem speciel marhára hidegen hagy az FPS, meg a hasonló nyalánságok. Persze mindenkinek más az ingerküszöbe Lehet, hogy ami nekem szép és folyamatos, az másnak undorító és szaggat.

(#324) lowzor válasza DaemonX (#323) üzenetére


lowzor
veterán

Inkább grafika+ irányítás. Nem véletlenül árulnak konzolokhoz is vagyonokért billt+ egeret. Igen, egyes címeknél az FPS mennyisége is hagy kívánni valót konzolnál.

(#325) DaemonX válasza KAMELOT (#321) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Ez pedig már megintcsak egy tipikus, agyonhasznált PC-s érv, amit felhoznak a konzolok ellen. A mondatot nem ártana egy kicsit elemezni. Ezt szokták ugyanis felhozni többnyire, az esetek 90%-ában a PC-sek döntő indokként, hogy miért nem vesznek konzolt. És a legtöbben mindig azt mondják: konzolon kakesz az irányítás, pc-n istenkirály. na most a helyzet nem így néz ki hanem így: konzolon (legalábbis 360on) nagyon jó az irányítás és kényelmes, pc-n meg precízebb. Meg amúgyis most jön a lényeg: ha valaki konzolra váltana Pc-ről, mi a fenét érdekelne őt, hogy nem tud megdordulásból fejest adni? hiszen a többiek se tudnak!! úgy dobálóznak ezzel a pc-n jobb az irányítás mondattal, hogy mintha háttérbe kerülnének az által, hogy kontrollerre váltanak, pedig nem csak o fog kontrollerrel játszani, hanem mindegyik nas konzol player is! lehet hogy kicsit zavaros az eszmefuttatásom, remélem azért néhány ember érti xd
De a konzolos irányítást sz@rnak elkönyvelni gáz. Érdekés, én lazán tudom osztani sorra a HS-eket Black Ops 2-ben pl. Lehet konzolon jól játszani, sőt kiválóan a kontrollerrel. itt nem az irányítással van a baj, sokkal inkább azzal, hogy a konzoljátékosok többsége balfasz , mert nem igazán vannak közöttük olyan igazi, vérbeli hardcore oldschool gamerek akik anno kemeny játékokon nevelkedtek. nyilván ilyén gamerekből pcn több van. és így kialakult egy kép arról hogy fos a konzolos irányítás csak mert gyenge a játékosállomány. Én is vér Pc-s voltam annak idején, csak úgy halkan megjegyezném...

(#326) Puma K válasza KAMELOT (#321) üzenetére


Puma K
veterán

Ezt felvetettem a GTA V topicjában, hogy egy kontrolerről játszó embert "5x" le tud szedni egy PC-s egérrel+billel mire a kontrolleres megtalálja az ellenfelét.

Erre azt kaptam válaszként, hogy de ő előbb leszedne... :U

Bitch please?

Még egérrel+bilentyűzettel is gyakorlást igényel (játéktól függően) ha csak az ellenség nem egy helyben áll lecövekelve és mozog.

Ráadásul kontrolleren egyszerre célozni, mozogni, sprintelni, futni, guggolni, sétálni, célt követni és az ellenségen rajta tartani a célkeresztet nem lehet aim nélkül... aim-mal meg nekem nem játék az hogy 49,995%-ban játszom én vagyis a lövést és a célkeresést én végzem, de ha meg van a cél akkor ráhúzza a célkeresztet és rajta is tartja... az nekem nem játék.

Játszottam Halo 4 Forge-dzsal, de ott már az elején észre vettem és éreztem az aim-ot, hogy 30 perc után ráuntam a játékra, mert nem volt számomra élvezetes.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#327) DaemonX válasza lowzor (#324) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

A konzolos gamingnek a kényelem is többek között a lényege, és ez az ami elhatárolja azt a pctől. billentyűzettel meg egerrel nem hiszem hogy túl kényelmesen lehet fotelből játszani. és már megintcsak ott vagyunk ahol a part szakad: vagy a vér pc-s de konzolra áttért gamer vesz billentyűzetet hogy fölényeskedni tudjon, vagy egyszerűen csak béna. ha más is kontrollerrel tolja, ő is azzal játsszon

(#328) gyuszaa válasza lowzor (#324) üzenetére


gyuszaa
őstag

Engem se lehetne rávenni soha, hogy kipróbáljam a battlefieldet például konzolon, de ez egy kategória.

(#329) lowzor válasza DaemonX (#327) üzenetére


lowzor
veterán

Tudom, 16 éve van már konzolom (PS1-el kezdtem). Tényleg jólesik néha leülni elé, de ennyi erővel a PC-t is hozzákötheted a TV-hez, aztán veszel hozzá egy gamepad-et. FPS-ek irányítását 16 éve nem tudom megszokni konzolon, de egy GTA-t is szívesebben játszok PC-n. Az autóversenyek, meg a többi, ami kiváló kontrollerrel is, az már más tészta.

(#330) kelly416 válasza DaemonX (#327) üzenetére


kelly416
veterán

1993 óta PC-m van, sosem volt konzolom (ettől még próbáltam, nem fogom soha lehúzni mert autózni meg miegymás nagyon jó), de mindig fotelből játszottam. Most is onnan írok, pedig PC-n vagyok. Végig toltam egy csomó NFS-t, GTA1-től GTA SA-ig mindent, és még egy csomó játékot. Autó, fps, stratégia, rpg, tudomisénmégmicsoda... tehát nagyon könnyű fotelből játszani PC-n is.

(#331) Steven válasza lowzor (#319) üzenetére


Steven
addikt

hát figy én tavaly óta egy játék kötött le pc-re az a diablo azzal 1 hónap után nem is én játszok, hanem egy barátom. Még jó hogy 18k, ért megvettem... egyedül cs source amit tolok ,de az meg már ezer éves, az is a társaság miatt ... szvl engem már kevés játék köt le... egy half life-nak vagy egy új doomnak örülnék:D
(elgondolkodva kamu mert a Tomb Taider új része szerintem korrekt lett)

pl totál ki van a nép a battlefield sorozattól szerintem annyira egy kutya már az összes ilyen, hogy botrányosan unalmas számomra:)

És , hogy vissza térjünk a gta-hoz gta 3 nekem über volt. Megláttam anno kb 13-14 éve akkor döntetem el, hogy kell pc ! Maga a játék menet meg a GTA 3 világa akkora újítás volt ,hogy csak ámultam, bámultam . (akkoriban rambus ramos p4 en toltam:D 60 ezer volt csak a ram 512 looal) ... utána az összes többi rész nem volt akkora fejlődés ehhez képest ... gondolok itt a játék világára és a játék menetre hozzá teszem : szerintem :)

És, hogy vissza térjek a grafikához anno a far cry volt ilyen beszar behugy.... azóta nekem egy sem volt akkora ledöbbenés pl a crysis 1 szép volt egész jó DEMO de játéknak unalmas... 3. részt már végig se vittem...

Amúgy meg már egy pár éve nem látok semmiféle grafikai fejlődést amire azt mondjam hűű bazdmeg... 3-4 éves gépem van, régen fél évente cseréltem a csúcs ra ... ma meg már ezen is minden el megy maxon ... ennyit a fejlődésről....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#332) Teasüti válasza gyuszaa (#322) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pedig a digitális irányítás általában fürgébb (ellen)kormányzást eredményez a legtöbb arcade játékban.
Versenyekben is vertem a jónépet a IV-ben, pedig elég sok gamepad-os ellenfél volt.
Hiába no, aki billentyűzeten nőtt fel, annak az ujjaiban van a digitális irányítás. :)
Gamepad-on nőttem volna fel, akkor most nem PC-n játszanék... :B

(#323) DaemonX
FPS alatt a képkockasebességet érted? Én irigylem azokat az embereket, akik nem látják a különbséget a laggolós 25 fps és a vajsima 60 fps között. Sőt azokat is irigylem, akik a mozifilmeket folyamatosnak látják (nekem az is szaggat, ha rövid záridővel felvett jeleneten pásztáz végig a kamera vízszintesen).
Innentől fogva nevezhetjük ezt akár igénynek is, illetve igénytelenségnek.
Nyilván egy igénytelen fogyasztót jóval könnyebb "kielégíteni". :P

(#323) DaemonX
"Hiába no, aki billentyűzeten nőtt fel, annak az ujjaiban van a digitális irányítás. :)
Gamepad-on nőttem volna fel, akkor most nem PC-n játszanék... :B"

Érdekés, én lazán tudom osztani sorra a HS-eket Black Ops 2-ben pl. Lehet konzolon jól játszani, sőt kiválóan a kontrollerrel.
Autiaim az a PC-sek szemében csalásnak számít. Majd ha a konzolosok autoaim nélkül osztanak fejeseket, akkor tárgyalhatunk a kérdésről, addig oktalan és felesleges vita.

Én annyit még hozzátennék az egér vs joy kameraforgatáshoz, hogy az egér lekezeli a gyorsulásokat is, nem csak precízebb, de gyorsabb is és így természetesebb.
Na most ilyen szinten elsajátítani egy joy-al való kameraforgtaást, hogy az felérjen egy egérhez, ahhozo évek kellenek szvsz, vagyis jobb ha már gyerekkortól konzol párti az ember. Sztem ezért is oszlanak kétfelé olyan markánsan a játékosok.

[ Szerkesztve ]

(#333) Teasüti válasza Teasüti (#332) üzenetére


Teasüti
nagyúr

"Hiába no, aki billentyűzeten nőtt fel, annak az ujjaiban van a..." az analóg-digital-konverter. :C
Mondjuk továbbgondolva a billentyűzetes kormányzás arcade játékban pont olyan, mint az autoaim konzolon FPS-ben. IV-ben is van kormányzás rásegítés, vagy bármiféle kormányzás nélkül is van egy amolyan kormányzás stabilizálás a játékban.
De amúgy ugye tudjuk, hogy ellenkormányzáskor a legtöbb játékban középállásba egyszerűen közel instant visszaugrik a kerék és már lehet is ellenkormányozni.
Analóg vezérlésnél meg nem lehet elspórolni a kormány visszatekerését középállásba. :)
Ezért se olyan fürge joy-ról.

Meg a másik: én pl. képtelen vagyok analóg módon irányítani a kocsit külső nézetből, ha nincs fixálva a kamera a kocsi mögött. Egyszerűen nem tudom összeegyeztetni a kameranézetből adódó orientációt a kormányzott kerekek állásával. Ha kormánnyal játszok, akkor kizárólag belső nézetből tudok vezetni (illetve régen a Carma 2-nél még lehetett fixálni a kocsi mögött a kamerát). :)

(Bocsi az offért, csak így legalább legyen vmi fogalma a többségnek miről is beszélünk, ha netán ezek nem lennének mindenki számára evidens dolgok.)

(#334) gyuszaa válasza Teasüti (#332) üzenetére


gyuszaa
őstag

"Sztem ezért is oszlanak kétfelé olyan markánsan a játékosok."

Szerintem túl van dramatizálva ez az egész, mondhatni csak egy kemény mag/hardcore rétegről van szó mind két oldalon. Csak efféle fórumokon alakulhatnak ilyen dolgokra kiélezett viták. :N

Átlag casual szinten nem ilyeneken fognak fennakadni, játszható mindkét kategória. Az, hogy hol van kiforrottabb stílus, vagy számára fontos, exkluzív kategória oda fog húzni a szíve, ide lehetne még sorolni egyéb extra igényt.

De azt nem lehet letagadni mindkét oldalon vannak gyöngyszemek, ezért sem lehet egy oldalról megkülönböztetni szubjektív vélemény alapján, nem vagyunk egyformák.. maximum átlagot lehet venni.

(#335) Teasüti válasza DaemonX (#325) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nézd meg ezt, majd mondd újra, h nem látod a különbséget! ;)
Érdemes állítgatni a motion blur-t is, esetleg teljesen kikapcsolni.
(NFS szériában az U óta első dolgom a motion blur-t kiiktatni. Azonnal meglátszik a grafikán utána bármiféle szaggatás. Mondjuk én sajnos videofil vagyok, még a microstuttering is szúrja a szemem. :( )

(#336) anorche1 válasza Teasüti (#332) üzenetére


anorche1
őstag

"Érdekés, én lazán tudom osztani sorra a HS-eket Black Ops 2-ben pl. Lehet konzolon jól játszani, sőt kiválóan a kontrollerrel.
Autiaim az a PC-sek szemében csalásnak számít. Majd ha a konzolosok autoaim nélkül osztanak fejeseket, akkor tárgyalhatunk a kérdésről, addig oktalan és felesleges vita."

Multiban nincs auto aim.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#337) kohai válasza Teasüti (#335) üzenetére


kohai
tag

most már én is videofil lettem, mert látom a külőnbséget?

(#338) schawo válasza DaemonX (#323) üzenetére


schawo
titán

Rengeteg pc exkluzív játék van, több, mint amennyi konzol játék (exkluzív és multiplatform) összesen.

Pc irányításnál szóba került az autó irányítása. Az optimális pc megoldás a kormány, és huss, minden gond elszáll.
Egér + bill + kormány szemben a kontrollerrel. Lehet fogadni.

A grafikát magasról sz.rom le, csak ne szaggasson. Jajj, csak nem trafáltam épp telibe az egyik konzolos szívást...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#339) Mister_X válasza schawo (#338) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kormány van konzolra is. Viszont nem minden autós játékot jó kormánnyal kezelni, ellenben billentyűzettel mindegyik szar. Ez olyan, mint a PC-sek szemében a kontrollerrel való

Az exkluzívakra meg... Hát nem lehet mit mondani a Dunát rekesztő olcsósított Steames tartalomra meg a kaptafa MMO-kra. Ez olyan, mint hogy egymilliárd app van a Google Store-on, ennek nagy jó indulattal a tizede éri el a "nem szemét" mércét. Akkor másképp: mennyi AAA exkluzív van, mint amilyen a Halo, Killzone vagy God of War?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#340) DaemonX válasza Teasüti (#335) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, ez esetben elnézést kérek. Nem csak a 30 és a 60, de a 60 és a 120 FPS között is simán látom a különbséget, hiába vagyok konzolos. A különbség csupán annyi, hogy én megelégszem ezzel a viszonylag alacsony FPS számmal (30) mert a játékélmény mindenért kárpótol, illetve a 30 FPS véleményem szerint folyamatosnak mondható. Ha már annyira bele akarunk menni a témába, a 60 FPS se vajsima, a 120 FPS, na az már az, vagy közel az. Ha ennyire érdekelne ez az FPS téma, és a megszállotja lennék, akkor azt mondhatnám, hogy jóformán nincs olyan játék, amely ki tudná elégíteni az igényeimet. Mivel konzolon 30 vagy 60 FPS van, PC-nél meg a csillagos eget nyaldosó konfig kell a 120hoz. (még rosszabb a helyzet, ha az adott játékban fps limit van). szóval végül annál maradok, hogy jó nekem az a 30, majd lesz megint 60 a Kekszboksz Ninccsel.

#339 +1 én is valami ilyesmit akartam írni. A minőség nem egyenesen arányos a mennyiséggel

Az exkluzívokból pedig én is mondanék párat:
Xbox360 részéről:
Lost Odyssey; Halo részek; Forza részek; Alan Wake (elnézést, ez két évvel később megjelent PC-re is); PGR; Gears of War részek; Trials HD és Evolution; Shadow Complex;

Ps3 részéről: Infamous részek; Killzone részek; God of War részek; Uncharted részek; Motostorm részek; The Last of Us; Heavy Rain; Beyond; Two Souls; MGS 4; Journey; Flower

Konzol-only címek: Enslaved; The Darkness; GTA V; Red Dead; Redemption; Silent Hill: Downpour;
és ide csak néhány példát írtam.

Pcre amit említésre méltónak tartok: Amnesia, Stalker, Arma, és csak azért se fogok kismillió stratégiai jatekot írni xd

[ Szerkesztve ]

(#341) Teasüti válasza kohai (#337) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ne aggódj, közel sem! :DDD
Ha az lennél, tudnál róla. ;)

(#339) Mister_X
Viszont nem minden autós játékot jó kormánnyal kezelni, ellenben billentyűzettel mindegyik szar.
Tényleg? Nem is tudtam. Én csak szimulátorhoz használok kormányt, pedig megtehetném, hogy még akár az NFS-t is azzal játszanám. Csak vhogy billentyűről ügyesebb vagyok az arcade-ban. :P

(#340) DaemonX
60 és 75 hz-esek a mai monitorok túlnyomó többsége a nem 3D-s fajtából.
Jó az a 60, az egy amolyan optimális érték, amit nem lehetetlen kipréselni a konfigból és még vajsimának is látszik blur nélkül is, ha nulla felé konvergál a microstuttering.
Grafikára rejszolás a vérpistikék sajátja, én inkább leveszem a grafikát, csak menjen normálisan a játék.
Konzolon miért nem lehet állítani? :((( Inkább nézzen ki szarabbul, csak könyörgöm, ne 25 fps-el akadozzon... :(
Én sajnos nem tudok megfeledkezni a látványról, egyszerűen kellemetlen nézni egy szaggató animációt.
Moziban is elfog a rossz érzés, amikor látom villódzani a képet. :U
A fent linkelt weboldalakon is szinte nem volt hajlandó feldolgozni az agyam a 25 fps/low blur képet, mert belefájdul a fejem, ha sokáig nézem. Akkor érződött az a demo is csak folyamatosnak, ha extrém motion blur került a képre, de hát abbó se kell már túl sok képi információt leszűrni... :D (Ezért is zavar engem a motion blur, elmossa a részleteket. F@szé kell akkor bivaly VGA szuper grafikára, ha végül rátolja a játék a blur-t. ;] )

GTA V konzol-only? ;] Ez övön aluli volt. :P
Valve játékok vannak konzolra? Azért egy Half Life-nál erősen elgondolkodnék. :))

[ Szerkesztve ]

(#342) lowzor válasza Teasüti (#333) üzenetére


lowzor
veterán

Az autoaim számomra kicsit unalmasabbá teszi a küldetéseket GTA-kban. Szerintem úgy élvezetesebb, ha manuálisan kell becéloznod, konzolnál meg azt 16 éve nem tudom megszokni.

(#343) Teasüti válasza lowzor (#342) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Autoaim még csak egy érv, mert állítólag ki lehet kapcsolni, ha vki mazochista, na de a gyorsulás!
Gamepad-om az van, igaz eddig egy kezemen meg tudom számolni mennyi játékban bizonyult hasznosnak (oldalra scroll-ozós játékok, illetve egy-két felülnézetes, mint pl. a Renegade Ops - na azt a játékot tényleg bűn lenne nem gamepad-dal/kontrollerrel játszani :K ).
És nem is gagyi, mert egy Rumblepad, de amit én nem bírok megszokni, hogy nem abszolút elmozdulás van, mint egérnél, hanem relatív gyorsulás. Na ez a gáz szvsz. Ember legyen a talpán, aki sebészi pontosságú pár fokos elmozdulásokat csinál a joy karral szempillantás alatt 160-as pulzussal az akció közepén vért izzadva és ordítva! :C
Mert egérrel teljesen természetes, hogy picit mozdítom, picit fordul, de joy karnál? Picit mozdítom holt pont van, jobban mozdítom és máris ütközési toltam. Aztán analóg ide vagy oda, az akció közepette hamar digitálissá válik az is (ide-oda rángatás).

(#344) lowzor válasza Teasüti (#343) üzenetére


lowzor
veterán

Hát igen, akció közepén nem kis ügyesség kell, hogy a kontrollerrel célozni tudj...Nekem konkrétan már az nehézséget okoz, hogy gép ellen legkönnyebb fokozaton 1 ellenséget leszedjek. Nem hogy multiban célozgassak vele...Ahoz már tényleg nagy elszántság, meg türelem kell, amiből nekem kevés van :)

(#345) Vigilante


Vigilante
őstag

Csak jönne már ki PC-re! ;] Ezeréves konzolt emiatt tuti nem veszek már! :DDD

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#346) DaemonX válasza Teasüti (#343) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

erről beszélek, hogy a stickeket csak a noobok rángatják konzolon. én precízen, apránként adagolva is tudom használni. A 7. generációs konzolok óta (PS 3, xbox360) annyira fordulsz ajátékban, amennyire elhuzod a joyt. már rég nincs olyan hogy holtpont a stickeknél. az régen volt. mostmár egy minimális eltolástól is mozdul a képernyőn a kamera.

Ja és a 341es kommentre válaszolva: Valve játékon vannak konzolra. Méghozzá ezek: Cs: Global Offensive, Half life 2 + kiegészítők, team fortress 2, portal 1-2, left 4 dead 1-2

[ Szerkesztve ]

(#347) Teasüti válasza DaemonX (#346) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Értem, akkor zárjuk le ezzel: egy X1-et azért szívesen birtokolnék. :B
De mire az kijön, addigra GTA is lesz PC-re.
Casual játékra magam is jónak látom a konzolt, ha meg lesz gép is meg konzol is, akkor meg okafogyottá válik ez a kérdés is. (Hacsak nem avul el hirtelen a PC az új konzolgenerációt követően. :)) )

(#348) Picike8 válasza batai15 (#100) üzenetére


Picike8
aktív tag

Megéri, mert nagyon jó cikk. ;)

(#349) András.


András.
tag

Vasárnap vettem használtan egy PS-t csak ezért, holnap nekifogok, jujj, de várom már :C

(#350) lowzor válasza András. (#349) üzenetére


lowzor
veterán

Valszeg jól megnőtt a konzoleladások száma, mióta kijött. Szvsz ezért nem hangoztatják PC-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.