Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) superecneB


superecneB
őstag

Jó kis bemutató. Arról viszont nem írtál, hogy több billentyű egy azonos időben való lenyomására hogyan reagál. Pl játékban pont gyakran előjön olyan szituáció hogy mondjuk 4-5 gombot egyszerre nyomsz le.

(#2) kacsaesokos válasza superecneB (#1) üzenetére


kacsaesokos
tag

Ez engem is nagyon érdekelne!

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem is nagyon érdemes szvsz. ennél többet billentyűzetre költeni, főleg a hevesebb vérmérsékletűeknek :) Gari gondolom van rá bőven, ha meg mégis nyakonöntenéd egy üveg sörrel, nem vág haza anyagilag :)

(#4) ittakary


ittakary
nagyúr

Hihi, amikor olvastam ezt a cikket, már kattintottam is egy rendelés gombot, másnap pedig már birtokoltam is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) PH-User válasza superecneB (#1) üzenetére


PH-User
addikt

6 gombot lehet egyszerre használni rajta!

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6) superecneB válasza PH-User (#5) üzenetére


superecneB
őstag

Köszi a választ! :R

(#7) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi a bemutatot :)

"There is nothing permanent except change"

(#8) valaki654


valaki654
tag

Megérte az árát, jóféle billentyűzet :C

(#9) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Nem szégyen a másét leutánozni: [link] :)

https://vertigostore.eu

(#10) superecneB válasza kelzsoca (#9) üzenetére


superecneB
őstag

Ennél a genius megoldása jobb szvsz normális enter, usb, számomra a forma is normálisabb, ráadásul az A4techen a piros billentyűkről lemaradt a festés sztem így elég kókány.

(#11) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Nagyon jó cikk

A Genius nagyon odateszi magát, én egy kb-06x-et használok 6éve, és semmi baja nincsen, lehet beruházok egyre úgyis kellene már váltani

[ Szerkesztve ]

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#12) tommje


tommje
tag

Nemrég én is ilyet akartam venni de elköltöttem a pénzt egérre igy maradt a hagyományos Genius :)

" Nem szeretem ha privát üzenetre nem válaszolnak "

(#13) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Zsír. Amint lehet veszek egyet. :)

(#14) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Van ehez valami szoftver a plusz billentyűk beállításához?
letiltható a start gomb?
hány hertz-es az usb frissítése?
hogy bírják a gombok a keresztirányű terhelést?

Engem ezek érdekelnénke egy játékos billentyűzetnél.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) superecneB válasza Blindmouse (#14) üzenetére


superecneB
őstag

Nyilván meg fogod kapni a választ rá, de nekem pl sem a DELL sem az Microsoft billemhez nem kellet szoftver hogy ezeket az alap sajátép, hangerő, play stop pause, tekerés, új böngésző gombok menjenek.
99,9% hogy 125Hz a frissítése, ennél többre egyébként billnél nincs is nagyon szükség itt 0 és 1 a jel nem olyan mint az egér mozgása.

Mit értesz keresztirányú terhelésen?

(#16) dave666


dave666
aktív tag

Jó az írás, köszönjük :R

Régóta kedvelem a Genius márkát (egérben és bill.-ben).

Mostanában tervezem én is lecserélni a billentyűzetemet. Ami Genius csak régebbi kiadás :)

Szétnézek a piacon milyen újdonságok vannak, de megnézem ezt a típust is :)

A Genius ár/érték arányban kíváló :K

[ Szerkesztve ]

Dave666

(#17) PH-User válasza Blindmouse (#14) üzenetére


PH-User
addikt

Köszönöm mindenkinek, aki elolvasta a bemutatót, örülök, hogy a fontos dolgokat sikerült leírnom.

Nincs hozzá adott szoftver, a Media gomb a Media Player-t hozza be, az Internetgomb pedig az alapértelmezett böngészőt. Többi gomb értelemszerű.

Te igazán benne lehetsz ebben a témában, az utolsó 3 kérdésedre nem tudom a választ, viszont ha leírod PÜ-be, hogyan tudom megnézni akkor természetesen beírom a bemutatóba.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#18) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Normál billentyűzet is kezel egyszerre 6 billentyűt szerintem. A 6 éves Geniusom legalábbis biztos. Kizárólag Genius egeret és billentyűzetet használok, mert szinte elnyűhetetlenek.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#19) RepeatSector válasza Victoryus (#18) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Az elnyűhetetlenség tényleg igaz rájuk, én már elég sok helyre vittem a genius klaviatúrám, pl voltam vele lan-party-n nem is egyszer, imádom és rákerestem guglin az enyémre és még mindig, lehet kapni, lehet veszek belőle egy kilót, mert ez nagyon bevált :D

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#20) superecneB válasza RepeatSector (#19) üzenetére


superecneB
őstag

Én így vagyok a Dell billentyűzetemmel, semmire nem cserélném le. De amugy nekem is porosodik egy genius ami kapott kólát, páleszt, kisbaba lehányta, télen kinn volt egy éjszakát egy garázsban -2 fokban és azóta is megy, 6 éves

(#21) eszgé100


eszgé100
őstag

szerintem is nagyon jó választás a Genius, én még 2004-ben vettem az első számítógépemhez egy KB19e billt meg az egeret és azóta is hibátlanul működnek, bár az egérről már lekopott az összes festék :D, a billentyűzetnek meg már vissza kellett ragasztanom celluxal a csuklótámaszát, meg ezen kívül kapott már egy-két fajta folyadékot is...

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#22) tommje


tommje
tag

A lényeg hogy még müködik és használod . :)

" Nem szeretem ha privát üzenetre nem válaszolnak "

(#23) tommje


tommje
tag

lehet veszek én is egy ilyet :D

" Nem szeretem ha privát üzenetre nem válaszolnak "

(#24) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Ma megyek és veszek egy ilyet. Már el is tették nekem.

(#25) PH-User válasza SzalaiG (#24) üzenetére


PH-User
addikt

:DDD Jó kis pötyögtető.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#26) SzalaiG válasza PH-User (#25) üzenetére


SzalaiG
addikt

Megvan. Mindjárt kicserélem és arról folytatom az írást. :D

(#27) PH-User válasza SzalaiG (#26) üzenetére


PH-User
addikt

Toljad! :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#28) #98593280


#98593280
törölt tag

Üdv! Nos én is vettem egy ilyet, de csalódtam benne. :( Szerintem erősen kemény műanyag feelingje van a tasztnak, nagyon kicsik a gombok, alacsonyak is, nekem nagyon rossz rajta és lassabban is megy a gépelés, gyakran lenyomok több billentyűt , vagy nehézkesen áll rá a kezem. Ezenkívül a piros WASD is zavaró szöveg bevitelnél. Véleményem szerint ez a gamernek nevezett taszt egy sima 1900 Ft-os bárhol megvásárolható utánzat, annyi a különbség hogy adtak piros billeket, meg esetleg vízálló, de én nem iszok fos kólát és vizet sem szoktam öntögetni a tasztatúrámba.

Szóval megvettem, de én el fogom ezt passzolni. Kamaszoknak esetleg jó, akik 160 centisek is kicsi a kezük, felnőtteknek és nyúlánkabb embereknek nem javasolnám.

Konklúzió számomra annyi, hogy nem kell minden egyes kedvcsináló cikknek bedőlni itt a logout-on...

[ Szerkesztve ]

(#29) SzalaiG válasza #98593280 (#28) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nekem bejött. Halkabb, mint a régi Chicony és vannak rajta plusz gombok is.

(#30) PH-User válasza #98593280 (#28) üzenetére


PH-User
addikt

Biztos sokan vannak, akiknek tetszik és sokan akiknek nem. Te az utóbbi táborba tartozol, hát na, van ilyen.
A "fos" kóla nem tudom hogy jön ide, de tud hasznos lenni, ha vízálló az eszköz, ezt elhiheted. Nem csak innivaló csapódhat rá.

"Kamaszoknak esetleg jó, akik 160 centisek is kicsi a kezük,"

Ez diszkrimináció, sokan vagyunk, akik már nem kamaszok, mégis 160 centi magasak vagyunk és nem rendelkezünk lapát méretű kezekkel.

A véleményed és hozzászólásod viszont köszönöm.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#31) SzalaiG válasza PH-User (#30) üzenetére


SzalaiG
addikt

USB -> PS2 átalakítót hol leht kapni olcsón? A kedvenc boltomban nincs.

(#32) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Egyre jobban tetszik ez a bill. :)

(#33) PH-User válasza SzalaiG (#31) üzenetére


PH-User
addikt

Valamelyik webshopban biztos találsz hozzá. :K
Nekem is bejött a billentyű.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#34) Findzs


Findzs
addikt

volt alkalmam hosszabb ideig tesztelni egyet
fps meg szerepjátékkal próbáltam és egy logitech billem van alapból amit hasonló áron vettem mint amennyibe ez a genius került

1 hét használat után vissza kellett adnom és újra a logitech -et visszaraknom a gépemhez és akkor esett igazán zokon hogy vissza kellett adnom, egyszerűen a genius jobb volt
a genius ezen az áron best buy, legjobb a piacon, muszáj leszek beszerezni egyet mert nagyon megtetszett
a jót könnyű megszokni :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#35) SzalaiG válasza PH-User (#33) üzenetére


SzalaiG
addikt

Kaptam egy jó baráttól. :)

(#36) Moddingboy


Moddingboy
Modder

Köszi a bemutatót! Lehet, hogy én is beszerzek egy ilyet :) 3000Ft teljesen baráti ár érte.

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#37) gergo0328


gergo0328
senior tag

Maga a cikk jól sikerült viszont nekem a bill kinézete nem igazán jön be. Nekem A4Tech billem van azon a WASD gombok gumírozottak és n.sárgák.Kicsit több dolgot is tud és árban is megegyezik.(6.000Ft volt az X7-es egérrel.)

(#38) gantum


gantum
aktív tag

köszi a cikket, olcsó billentyűzetet kellett néznem, mert a régi meghalt. nézegettem a közeli bolt webshopját és ott találtam meg ezt, kinézetre bejön és nem a piros gombok miatt, hanem mertnem standard, unalmas a formája.
eddigi összes billentyűzetemen voltak dedikált médiabizbazgombok, de minden 1-et használtam csak, a play-pause-t, a többinek nemtudom mi értelme, kattintani egyszerűbb. :DDD
gondolom mert még új, úgyérzem elég csúszósak a billentyűk, illetve szokni kell, mert az előzőt keményebben kellett csapkodni. :DD

pozitívumok részemről:

- jól néz ki
- a talpak tényleg jól tapadnak
- jó rajta gépelni
- a led nagyon szolíd, nem vakít
- olcsó
- jól néz ki
- kábelhossz is rendben van
- cserélhető gombok (amik jóljönnek elkopáskor kb. :D)
- vízelvezető nyílások több helyen, szerintem komolyan gondolják ezt a vízállóságot XD
és az egyik legfontosabb:
- jól néz ki :D

ami nem tetszik benne:

- a dobozt rosszul nyomtatták: "billenty!zet" -van rajta több helyen, az ű betűt nem ismerte a gépállat gondolom :D
- felesleges multimédiás gombarmada :P
- a genius weboldalának címe rajta van a billentyűzeten, lol

(#39) $p@rr0w válasza gantum (#38) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Én is vettem egyet, ebben a pillanatban értem haza vele most írok róla először, a régihez képest nagyon csendes/puha minden gombnyomás, egyedül a space ami sajna kicsit zajos. A másik amit hiányolok a multimédia gombok közül az a következő számra léptetés zenehallgatás közben, bár ezt be lehet állítani bármilyen gombkombinációra. Ennyi pénzért mindenesetre jó, átnéztem a kategóriában mindent amit találtam nekem a legfontosabb hogy játék közben ne blokkoljon, aminek elvileg maradéktalanul megfelel, nemsokára tesztelem.

Egy ilyet váltott le, ami már a korából adódóan (10 év) is elég zajos/kemény volt, és az elemcseréket is untam főleg hogy a vezetéknélküliség semmi előnyét nem használtam ki. De minden elismerésem a Logitech minőségé a mai napig tökéletesen működik, de én nem vagyok márkahű nem fogok csak azért is ugyan abból a márkából venni, amúgy megy is eladásra.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#40) $p@rr0w válasza $p@rr0w (#39) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Basszus nem hiszem el nálatok is blokkolja a w-t ha nyomjátok a caps lockot és a shiftet egyszerre?
A régi nem csinálta ezt....

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#41) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Sziasztok!

Ismét egy félig halott topicot feléleszteni vagyok itt. :)
Én sajna kicsit pórul jártam ezzel a billentyűzettel így első nekifutásra. Én azt nem rovom fel hibának, hogy "jajj melléütök", mert az természetes, hogy új billentyűzetet szokni kell... Pláne nekem, aki egy laptop style billentyűzetről (Logitech UltraFlat) váltott vissza nem összenyomott, nem alacsonygombos klaviatúrára)
Alapvetően hibátlanul működik a cuccos (eddig), egy apró, bár igen zavaró dolgot leszámítva.
Történetesen vagy kifogtam két gyártáshibás darabot (lévén visszavittem az elsőt kicseréltetni), vagy én vagyok a Borsószem Királykisasszony, és akadok fel olyasmin amin eddig még senki. A jobb Shift billentyű a gond. A billentyűzeten minden gomb álomszépen működik, kapásból lenyomódik, stb, kivéve azt a fránya shiftet. Illetve benyomódik, de csak "félig", és nem számít lenyomásnak, továbbra is kis karaktereket kapsz. Ahhoz, hogy a gép érzékelje is, kicsit erősebben kell megnyomni, ami egyrészt teljesen elüt az én gépelési stílusomtól, (előző billentyűzetemen hozzáértem és már ment is a nagybetű, de szegényen a WASD gombok már eléggé hézagosan működtek, és nem akartam 20 ropit költeni egy "profi" gémer billentyűzetre), másrészt érezhető is, hogy kicsit "szenved" a billentyű, és "nyekergő" hangot is ad ki tőle, ami nem túl biztató. Sőt, lehet ahogy ezeket a sorokat írom, egyszer le is ragadt az említett billentyű, így kb 15 perccel a kicsomagolás után, (még) semmit nem beleöntvén.

Summa summarum, ha te is ilyen elitista f*sz vagy mint én (kínosan ügyelve a helyesírásra, nagybetűket és hasonlókat figyelembe véve), illetve a jobb shiftet használod gépeléshez, hozzá vagy szokva a "hozzáérek és megy" stílushoz, akkor nem feltétlen ajánlom, mert hülyét fogsz kapni. Én személy szerint bízom benne, hogy "bejáratódik", vagy "rááll a kezem az automatikus erősebb shiftnyomáshoz", mert jelenleg tényleg a sírógörcs kerülget.

There is no war. Only the harvest.

(#42) flash-


flash-
veterán

Akiknek szintén ilyen billentyűzete van azoktól kérdezném hogy nekik sem lehet a w- billentyűt másik 2vagy több billentyűvel együtt lenyomni?

nekem a W-t csak egy másikkal együtt engedi lenyomni (tehát egyszerre)pl. W+A vagy pl. W+D de rajta kívül 2 vagy több bilentyűvel pl. W+A+S vagy W+S+D már nem működik.

ez csak a W nél van így. mert pl egy A+S+D+fel billentyűt egyszerre ha lenyomok akkor egyszerre hajtja végre.

nektek is?

amúgy

"Szóval megvettem, de én el fogom ezt passzolni. Kamaszoknak esetleg jó, akik 160 centisek is kicsi a kezük, felnőtteknek és nyúlánkabb embereknek nem javasolnám."

180cm vagyok átlagosnál vastagabb ujjakkal és simán elférnek rajta az ujjaim
nekem a fent említett problémán kívül csak 1 pici bajom van megszoktam már az előző labtec billentyűzetemen az előző-következő track gombot erről hiányzik de ez legyen a legkisebb gond.
Anyagminősége ilyen árért azt hiszem kiemelkedő.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#43) Czimby


Czimby
addikt

A gyártó oldalán vizállóként van bereklámozva a bill.

Ez mit takarhat?
Esetleg zuhany alatt is tisztithatnám vagy mi? :-D

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#44) akarnokd


akarnokd
csendes tag

Az érintése puha és halk, eddig nem tapasztaltam különösebb problémát játék közben. Csupán néhány apró hibát fedeztem fel:

- a W billentyűt teljesen be kell nyomni, hogy érzékelje. Pár tized milliméter felengedés után már nem érzékeli. Gondolom ez amiatt van, hogy az játékokban legtöbbször a W-t tartjuk állandóan lenyomva, és így tovább bírja.
- Az enter billentyű viszont nagyon érzékeny, egy kisebb pöccintésre már reagál is.
- Viszont a numerikus enter -nek nagyobb az ellenálása, és picit több erő kell a lenyomásához; ez akkor probléma, amikor pl. az egérről nem veszem le a kezem, és úgy nyomok num-entert.
- A szóköz billentyű klattyog a legkisebb érintéstől is (a lenyomással nincs gond). Ezt úgy oldottam meg, hogy kiszedtem a billentyűt, majd vékonyan szigetelőszalagot tekertem a támasztó fémrúd végeire.

Elvileg 6 billentyűig anti-ghost, de nem próbáltam ki néhány kombinációt (amit ma kipróbálok):

ctrl+w+r, a+s+f, a+s+r, a+s+e, w+d+e, w+d+r, ezek shift-tel, illetve mindkét shift-et nyomva tartva begépelni a "the quick brown fox jumps over the lazy dog" szöveget.

(Én a Logitech 120-as billentyűzetemet cseréltem le, mert a W elkezdett kopogni felendegéskor.)

(#45) akarnokd válasza akarnokd (#44) üzenetére


akarnokd
csendes tag

Nos kipróbáltam a billentyűkombinációkat.

Ami működik:
w+d+q, w+a+e, w+d+r, a+s+d+f, q+w+e+r

Ami nem:
w+d+e, w+a+q, a+s+tab, a legtöbb 4-es blokkból 3 lenyomása egyszerre bárhol, w+a+s+d
mindkét shift: HE BIG BROWN OX UMP OVER HE Y OG, vagyis t,f,j,l,a,z,d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.