Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) Lenry válasza csako (#6543) üzenetére


Lenry
félisten

az az ősrégi Chrome hajlamos tikosításos hibákkal megtagadni egyes weboldalakat, gondolom nem ismer valami mostanában használatos protokollt.

lejárt az XP root certificate-je, és már nem frissítik, így nem tudja eldönteni, hogy kinek mit higgyen el.
nemrég Win7-en futottam bele ugyanebbe, egy letiltom-a-Windows-Updatet-minekaz típusú gépen. szerencsére ott még fel tudsz olyan upgradet rakni, amiben van egy érvényes tanúsítvány

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6552) szebe válasza bambano (#6548) üzenetére


szebe
őstag

+reverse mouse

Mifelénk max kv/süti invitálás megy ki a csoportunk gyűjtőcímére, "hardcore" helyeken egy-egy dekoratívabb kolleginának :))

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#6553) hcl válasza erer1000 (#6547) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz :D

Van, ahol felmondást küldenek a nevedben, meg a főnöknek szólogatnak be :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6554) csako válasza Lenry (#6551) üzenetére


csako
veterán

áhá, értem :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6555) sh4d0w válasza hcl (#6553) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Korábbi munkahelyemen az egyik srác küldött levelet a csoportnak, hogy mivel kevés a dolga, szívesen lemossa bárkinek a kocsiját... :)

https://www.coreinfinity.tech

(#6556) koby11h válasza sh4d0w (#6555) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hááát, javasolt akkor hogy ezt egy kereszteződésben csinálja főállásban...

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#6557) koby11h válasza hcl (#6553) üzenetére


koby11h
aktív tag

Egy korábbi kolléganőm nevelési célzattal két ott hagyott gépen (férfi és női kolléga gépe) egymásnak küldözgetett 3-4 szerelemes levelet oda-vissza.
Után már nem hagyták ott lezáratlanul a gépet!

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#6558) hcl válasza sh4d0w (#6555) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ó, ez alap :D

@koby11h : Micsoda romántik sztori lett volna, ha 2 év múlva esküvő :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#6559) koby11h válasza hcl (#6558) üzenetére


koby11h
aktív tag

Á, fél év után az egyiket elküldték a másik felmondott... azóta nem tudom mi van velük.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#6560) hobizoli válasza bambano (#6548) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mi ezt ugy csinaltuk, hogy egy ablak nyitva volt es beraktuk hatterkepnek
kb 2 percig probalta bezarni

több drón kell ;P

(#6561) sh4d0w válasza koby11h (#6559) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Biztos összeházasodtak...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#6562) hcl válasza hobizoli (#6560) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre vannak jó módszerek.
Leragasztod az egeret. Mármint az asztalra, kétoldalúval. :D Esetleg csak a szenzort szigszalaggal.
Ha olyan a hely, akkor bekötsz egy másik egeret is az áldozat gépére, s pl. a szemben ülő, vagy ha van vezeték nélküli, akkor akár több asztallal odébb ülő rángatja.
Asztali screenshot berakása háttérnek, Start menü elrejtésével, ikonok elhúzgálásával.
Egérgombok megcserélése, egykattintós mód ON.
Ikonok célját vállalhatatlan felnőtt tartalmas oldalakra irányítani.
Fekete háttér, fekete egérmutató.(Kombinálva az előzőekkel).
Kontrasztos mód, egyéb nagy egérmutató, stb. bekapcsolása.
Fakeupdate.net , F11. :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6563) koby11h válasza hcl (#6562) üzenetére


koby11h
aktív tag

Minek ez a sok variálás, felhúztam a tálcát a képernyő tetejére, lezároltam és tök meg voltak bolondulva tőle :DD

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#6564) hcl válasza koby11h (#6563) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D
Ja, mekkora megrökönyödést okozott a nyóc is. Pedig az is windóz... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6565) E.Kaufmann válasza hcl (#6564) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Abból (a szerveres nyócból, a 2012-ből) én se találok ki rögtön :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6566) hcl válasza E.Kaufmann (#6565) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát még a userek. Multicégnél dolgoztam, a desktop image helyből úgy jött ki, hogy benne volt egy Start menü pótlék progi :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#6567) solena válasza E.Kaufmann (#6565) üzenetére


solena
tag

Mai napig meglátok egy gépet nyóccal, legszívesebben felgyújtanám:DDD Lumián baromira bejött, de desktop vonalon katasztrófa, és mégannyira sem talál meg benne az ember semmit, mint a tízben :F (volt, hogy tovább tartott a funkciót megkeresni, mint magát a problémát feltárni és a megoldást kitalálni...)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#6568) tornas válasza #64791808 (#6539) üzenetére


tornas
őstag

"Amugy ilyet, hogy a felhasznalok adogatjak egymasnak a jelszavaikat, meg nem is hallottam."

Van ahol adogatni sem kell, mert mindenkinek ugyanaz a jelszava a céges mail-jéhez. Még az info@cégnév.hu-nak is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#6569) hcl válasza tornas (#6568) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezdedurvaaaa :D

@Solena : De röhögtem, amikor kijött az, és senki nem talált semmit, pedig wingombra ugyanúgy jöttek a programok - persze, idióta ötlet, de ha kis agya van az embernek, 3 perc megszokni. Sakkor lehetett mindenki vérét szívni, hogy de hát windóz, azt mindenki tudja kezelni, vagy nem? :D De mindegy, mert akinek az XP/98 kattant be, annak a 10 is furcsa - szidja azt is, hogy fúj nemolyanmintegyXP.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6570) #64791808 válasza tornas (#6568) üzenetére


#64791808
törölt tag

Edesjoistenem....

(#6571) solena válasza hcl (#6569) üzenetére


solena
tag

Persze, nem is azzal volt a gond, hanem hogy szétkapták a vezérlőpultot, és semmi logika nem volt benne, hogy ez most gépház, ez meg még vezérlőpult. De ez még oké volt, hellyel-közzel. De aki kitalálta az egeres gesztusvezérlést (hogy a jobboldali sávot úgy érem el, hogy az egérrel olyan mozdulatot kell tenni, mint Pocahontasnak üdvözléskor a kezével - ha nem mutatják meg, az életben rá nem jövök), ugyanoda kívánom, ahova a gyors rendszerindítást kitalálóját:DDD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#6572) hcl válasza solena (#6571) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Gépház meg még a 10-ben is ugyanott van, és ugyanolyan szar.
Amikor meg javasolsz Win helyett Linuxot az ezeréves gépére, akkor meg az a baja, hogy jaj nem tudja mi hol van (az új Windowsban sem tudod...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6573) nyisziati válasza hcl (#6572) üzenetére


nyisziati
veterán

Jó, hát azért Linuxból se mindegy, melyik. Egy windows-zal "felérő" (khm...) Ubuntu ugyanolyan gyors (lassú) lesz egy ezeréves gépen, mint egy win7, vagy 10.

(#6574) solena válasza hcl (#6572) üzenetére


solena
tag

Hát, most már azért alakul a Gépház, kezd használható formát ölteni.

Én is próbálkoztam rávenni a népet a Linux használatára (már ahol lehetett), nagyon idegenkedtek tőle, pedig még olyan disztrót választottam, ami nem eszik sokat, és felhasználói kezelésben alig tér el a windowsétól (Lubuntu), de ahogy meglátták, hogy kicsit másképp néz ki, elutasították.

nyisziati: Lubuntu:) 230MB-nál nem eszik többet a rendszer, és felhasználói élményben annyiban tér el a windowstól, hogy a jobb alsó sarokból kell meghívni a Leállítás/Kijelentkezést:)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#6575) hcl válasza nyisziati (#6573) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gyorsabb. Tapasztalat, használom, meg a családban jópáran :)

Meg mi ér fel egy Win7-tel/XP-vel? Mert ahhoz az XFCE közelebb áll elrendezésileg, mint egy 8 vagy 10 :D

@Solena : Ahogy meglátják, hogy másképp néz ki -> pont ez az, hogy a nyóc, az nem? :D

Leállítás/kijelentkezés, meg lehet azt oldani a menü aljára is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6576) tornas válasza #64791808 (#6570) üzenetére


tornas
őstag

Vannak helyek és cégek ahol léteznek szabályok, és ott én nem intézem a magánügyeimet vagy kellő óvatossággal és minimál mértékben. De ott ahol nincsenek szabályok én semmilyen magánt nem intéznék. Pláne nem olyan helyen, amit az előbb leírtam.... Konkrétan azt is tudja mindenki (szó szerint), hogy kinek mennyi a fizuja, stb-stb... Állítólag az egész hálózatuk egy vicc és a sávszél is. Egy otthoni hálózat is fényévekkel messzebb van... És nem egy ilyenről hallottam már a legkisebbtől a nagyobbakig.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#6577) hcl válasza tornas (#6576) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vannak cégek, ahol vannak szabályok, és a userek ott sem tartják be :DDD :C :Y :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#6578) #64791808 válasza tornas (#6576) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nyilvan van ilyen, hala az egnek nekem meg nem igazan volt dolgom ilyennel. A beszelgetes amugy IT-Security apropobol indult, ennek kapcsan merult fel, hogy bizonyos dolgoknak hogyan lehet elejet venni.

Erre irtam en azt, hogy ahol a userek tudjak egymas jelszavat, illetve a fejekben nincs IT-Security, oda technikailag sem erdemes implementalni, mert teljesen felesleges. Minden ilyen torekves nulladik lepese az iskolazas es a humaneroforras szabalyozasa. Utana johet a technika hozza. Ha mondjuk van egy SSO MFA-val, ceges, ujjlenyomatolvasos telefonra, es az user nem idiota, akkor lehet hozni olyan szabalyozast, hogy marpedig az IT-identitasodert felelsz. Amig ez pl nincs meg, addig nem lehet tovabblepni.

(#6579) hcl válasza #64791808 (#6578) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+

Mutogatni való hater díszpinty

(#6580) tornas válasza #64791808 (#6578) üzenetére


tornas
őstag

Még annyit, hogy az ilyen hanyag cégek, a hanyag IT-jukkal konkrétan veszélyeztetik a harmadik felet is. Pl. elküldesz egy önéletrajzot a személyes adataiddal egy ilyen cégnek (mert minden remeknek látszik) aztán az csak a jobbik eset, amikor esetleg csak azért nem reagálnak rá, mert az egyik Gizike nevű userállatnak nem fog tetszeni az arcod, a neved vagy csak mert majd ő jobban tudja. ÉS ott vannak távozó kollégák is stb...Nesze neked GDPR... csak az van szabályozva, hogy mit NE az adatokkal, de hogy hogyan NE az már nem.

Áhh hagyjuk is... Csak felhergelem magam....

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#6581) hcl válasza tornas (#6580) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

CV-t? A partnereik bizalmas üzleti adatait is veszélyeztetik, ami velük meg van osztva... És persze erről a másik fél sem tud, mert ő nem lát bele az IT működésbe...

Mutogatni való hater díszpinty

(#6582) BiP válasza solena (#6571) üzenetére


BiP
nagyúr

8/8.1-ben szerintem még semmit nem vettek ki a Vezérlőpultból.
A gépházat meg egyszerűen ignorálni kell.
10-ben nyilván ez már más, ott már megkerülhetetlen.

(#6583) Pötyi válasza BiP (#6582) üzenetére


Pötyi
őstag

Már miért lenne megkerülhetetlen? Tíz alatt is be tudod írni a futtatásba, hogy control.exe

(Vagy csinálhatsz neki parancsikont...)

Állíts be a kategórianézet helyett mondjuk kis ikonos elrendezést és voilá!

:DDD

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#6584) hcl válasza Pötyi (#6583) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mert Windows alatt nem kell parancsokat beírni :D
(A lusermgr, certmgr, msconfig , gpupdate ... :D regedit... )

Mutogatni való hater díszpinty

(#6585) dingdongkng válasza hcl (#6575) üzenetére


dingdongkng
tag

Ezzel nekem is van tapasztalatom, nem is kevés, nem gyorsabb :D.

A linux distrok egyetlen dologra jók, igaz arra nagyon. Sokkal kevésbé tárhelysebesség igényesek. Ez mondjuk a quad core atomok Emmc tárhelye lévén kb Jézus második eljövetelével ér fel :D. Minden másnál annyira nem kritikus mert SSD. Azon túl a vanilla Ubuntu pl. embertelen CPU igényes. Egy késői mobil C2D-n ssd-vel simán megy a Win10 Ubuntun meg élhetetlen. Egy másik GUI pack segít, Lubuntu vagy Mint linux vagy mittomén. Azok sokkal sokkal jobbak de tény és való, hogy valódi életminőségbeli javulást csak az Atom-nál okoz, ami persze jóval több a semminél, mert én mindig is bírtam az atomot, meg szerintem a végén különösen elképesztő jópofa cuccokba rakták. Egy ilyen konfig nagyon jó tud lenni egy lubuntuval

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#6586) BiP válasza Pötyi (#6583) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is így használom XP óta, ez nem új. De pl. Windows update már nincs benne.

(#6587) hcl válasza dingdongkng (#6585) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom, én úgy 15 éve szórakozok vele, nekem nem így tűnt, hogy lassabb lenne, vagy ugyanolyan. Mondjuk nekem meg olyan gépem nem szokott lenni, amin egy aktuális Windows olyan hű de jól menne.

"Egy késői mobil C2D-n ssd-vel simán megy a Win10 Ubuntun meg élhetetlen"
Konkrétan tavaly teszteltem (igaz, nem késői Core2-vel, hanem koraival), gyorsabb volt az Ubi. Meg sima Ubuntut, a szerencsétlen Gnome Shell-el, az tényleg szívó valakinek, aki Windowsól jön... Akkor már valami emberibb ablakkezelő, Cinnamon pl. (Még inkább KDE, de az azért tényleg igényel némi erőforrást.)

Várjál, tudod mi okoz Gnome2 alatt nagy CPU igényt? Ha baja van a videodrivernek, és szoftver render móndban megy. Ezt szívta pár kollega az előző melóhelyen, akiknek újabb gépük volt, és a céges imageben nem volt meg hozzá a driver. A másik GUI pack azért segít, mert a az LXDE, XFCE, alapból nem használ 3D-t, és nem dolgoztatja agyon a procit.

"Egy másik GUI pack segít,"
Utólag mindig van valami baja, azt a flavort kell feltenni, és akkor jó.

A kisebb tárhelysebesség igény abból is jön, hogy kevesebb RAM-ot zabál be :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6588) Tim82 válasza dingdongkng (#6585) üzenetére


Tim82
nagyúr

A vanilla Ubuntu régen Unity-t használt, most meg Gnome-ot. Egyik se volt sose "könnyű" és erőforrástakarékos DE.

hcl: Gnome 2 már nincs egy ideje (ha jól emlékszem, a Mate és a Cinnamon lett belőle fork-olva), Gnome 3 van. Cinnamont nem használok, szóval arra nem tudok mit mondani, de a Mate bőven jól elfutkos egy Core 2 Duo-s, SSD-s notin.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6589) hcl válasza Tim82 (#6588) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig a Gnome3 de. 2D-ben, magában. A nyúzós gépen Debian-on az egész OS RAM fogyasztása 2-300MB volt vele. Csak hát baromi kényelmetlen, és bármi funkció kell, kiegészítő kell hozzá.
Melóhelyen használtam, elvoltam vele, de csak mert nem volt szabad KDE-t tenni :D

@Tim82 : "Gnome 2 már nincs egy ideje" - de elgépelések vannak, ez meg az volt :D
A Mate nagyon fapad, az tényleg Gnome2, a 2000-es évek elejéről, de a Cinnamon elég frankó amúgy. Asszonynak van Fedorán. Tök hasonlít egy Windows felületre felépítésileg, és jól konfigurálható. Ja, meg a Nyomity is Gnome3 alapú :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6590) Tim82 válasza hcl (#6589) üzenetére


Tim82
nagyúr

Utoljára szerintem amikor Fedoráztam (2-3 éve legalább), akkor használtam Gnome 3-at és ott megevett alapból 700 MB körüli RAM-ot.

Engem mondjuk nem nagyon zavart a dolog. Ha jól emlékszem, mondjuk Intel IGP-nél kellett szórakozni a tearfree beállításokkal, de azt Ubuntu Mate-n is.

A Mate-t én nem tartom fapadnak, nekem kézreáll és nincs agyonbonyolítva. Ennél több nem is kell, bár most az XFCE-vel is jó élményeim vannak.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6591) hcl válasza Tim82 (#6590) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az szerintem inkább a Fedora lehetett. Van itt a Vmware-n egy tesztgép, amin barátnőm gépéhez van egy ütni-vágni való Fedora Cinnamon fork, de nem igazán tetszik, lassú, sok RAM-ot eszik, CPU terhelés is nagy.
Fizikai gépen jobban megy.
Ugyanezen a cuccon ugyanolyan virtuálgépen Ubuntu szépen futkos.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6592) tonyrulez válasza hcl (#6587) üzenetére


tonyrulez
őstag

"Akkor már valami emberibb ablakkezelő, Cinnamon pl. (Még inkább KDE, de az azért tényleg igényel némi erőforrást)"

Régen még így volt, ma már olyan jól optimalizált a KDE hogy kb. egy szinten van a Mate-el. A Cinnamont pl. veri erőforrásilag.

4 8 15 16 23 42

(#6593) hcl válasza tonyrulez (#6592) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem nem tűnik ilyen rózsásnak a dolog, de mondjuk KDE alatt az ember hajlamos rátolni a csicsát, azért van :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#6594) #64791808 válasza hcl (#6591) üzenetére


#64791808
törölt tag

VMware driverek rendben vannak?

(#6595) qnadam válasza solena (#6574) üzenetére


qnadam
veterán

ha azt mondod, hogy windows, lehet simán elhiszik, és fel se tűnik...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6596) qnadam válasza hobizoli (#6402) üzenetére


qnadam
veterán

azóta volt nálam olyan maszk is, amiben van drót, mégis szar, mert nem veszi fel a fej formáját :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6597) hcl válasza #64791808 (#6594) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tools telepítve, mást nem csináltam vele. Nem lényeg a sebessége, olyanokat néztünk, hogy mennyire használható, meg hogy hogyan lehet a felület összeborítása nélkül mindenfélét használhatóbbra hackelni rajta, pár spec. program telepítését, ilyesmik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6598) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Eszembe jutott valami.

Még aktív dolgozó voltam. A kollégák tudták, hogy konyítok a számítógépekhez. Jött is a művezető, hogy gondban van a haverja, segítsek már neki. Hogy mi a gond, azt nem tudta, de hozta a haverját, aki szintén ott dolgozott. Na, a haver elmondta, hogy valamelyik progi, vagy játék nem indul neki, valamilyen dll-t hiányol. Ugyan segítsek már, nem lesz hálátlan. Mivel túlórázik, délután is bent lesz, szóval jó lenne, ha...
Műszak végeztével igyekeztem haza, nem fürödtem, nem ettem, rákerestem az ominózus fájlra, megvolt a gépemen, nem kellett a NET-ről levadásznom. Floppy elő, rámásoltam, irány a munkahely.
A kolléga szeme csillogott, amikor átadtam neki a floppy-t, majd közömbösnek álcázott hangon közölte, hogy már megoldotta másképp a problémát. Hogy miként, az titok, hiszen közben nem lehetett otthon. A lényeg az, hogy a floppy-t laza mozdulattal zsebre vágta. Megjegyzendő, akkor még volt értelme, ára a floppy-nak.
Ekkor én igyekeztem közömbösen beszélni. Mondtam neki, hogy van egy érdekesség a lemezzel, hadd mutassam meg. Visszaadta, én pedig a 200 C°-os éppen záródó szerszámlapok közé dobtam.
"Nemes" felháborodását lecsitítottam, mondván tudom, hogy mindenkitől tarhál akár filmeket, akár progikat, amiket aztán pénzért ad tovább akiknek kellenek. Nem lettünk haverok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6599) Pötyi válasza qnadam (#6596) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát ezt mondom! Hát nem ezt mondom? Van, akinek a feje nem szabványos...

:DDD

QNX is cool!

(#6600) hcl válasza Vakegérke (#6598) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezmekkora :D:D:D:D:D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.