Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) #09634560 válasza qnadam (#2992) üzenetére


#09634560
törölt tag

tévedsz: a 4k bizony nemigen fér át, akadozik, kb 45-50 GB méret felett.. tapasztalat. Mióta GB-s médiajátszó van azóta nincs akadás.

Diabolis: ilyen bélával én is találkoztam aki ráadásul meg is kérdezte tőlem milyen külső vinyót ajánlok óccón... elképzelheted a választ...

[ Szerkesztve ]

(#3002) KROK640 válasza Diabolis (#2985) üzenetére


KROK640
veterán

Megfigyeltem, hogy az embereknek gyakorlatilag bármekkora kompromisszumot könnyedén le lehet tolni a torkán, ha ő "mobil" marad. Ezért kell az embereknek dupla áron fele olyan jó laptop úgy, hogy 5 évig el nem mozdítja a helyéről, és ezért kellett egy időben külső winyó is. Aztán persze állandóan a gépház tetején pihent a külső dobozban, folyamatosan bekapcsolva. De lekorlátozta magát, mert jujj de jó, bármikor el tudja vinni.

Aztán volt a másik fajta aki folyamatosan ki-be dugdosta, amíg meg n em döglött a külső ház. Akkor jö9tt hozzám vonyítani, hlogy tönkrement a winyó. nem, nem a winyó ment tönkre csak a külső ház, mert folyamatosan a kábeleivel együtt feltekjrve pakolgatta, meg ki-be dugdosta naponta sokszor.

A külső winyó házi backupra való. A gépben a kábelek, ha kell akkor hetente egyszer feltolt rá a winyó, backup lemegy, winyó vissza a szekrénybe/polcra.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#3003) Top cat válasza qnadam (#3000) üzenetére


Top cat
őstag

Két méter széles, vagy két méter képátlójú? Bármelyik esetben rohagyá meg. :DDD

(#3004) hcl válasza qnadam (#3000) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Régen kevesebb film készült alapból, arányaiban amit az ember arcába nyomnak, azon nagyon feltűnő a változás. És nagyon feltűnően biztonsági játékot játszanak a nagy stúdiók.
Ráadásul nem is azt mondom, hogy ez 100% így lenne, nem vagyok én orákulum, de amit tapasztalok, az alapján így érzem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#3005) koby11h válasza qnadam (#2997) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem, nem voltak régen sem jobbak, csak nem akartak minden rajzfilmből, képregényből, szalvétára rajzolt firkából vagy egy mégoly jó számítógépes játékból is 3 részes egész estés mozit csinálni. Csak a pénzért!
Most itt gondolok a Marvelre, a Babóra, a Disney élőszereplős vackaira - úgy hogy szeretem a képregény filmeket, Tolkient mindenek felett, és az Aladdint, Dumbot is. De tök fölöslegesnek érzem. Semmit nem tettek hozzá a Pókember képregényhez sem, a Disney rajzfilmekhez sem, és a könyvekhez sem.
A 6-7-8-adik részek pl. Halálos iramban, de legyen akár a MIB 4 is, már annyira feleslegesek, de nyomatják ezerrel. Amik így elkészültek filmek azok nekem nem megtartósak, számomra. De ez szigorúan magánvélemény!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3006) qnadam válasza #09634560 (#3001) üzenetére


qnadam
veterán

jogos, ha hullámzik a képi tartalom, akkor már át tudja lépni.

(#3003) Top cat: most ~190 cm széles, mert még nincs fent a vászon a helyén. ha fent lesz, akkor asszem 210.

(#3004) hcl: nehéz megítélni, nem igazán látszik visszamenőleg, hogy 30 éve mennyi filmet mutattak be moziban meg mennyi direct-to-video rettenet készült.

(#3005) koby11h: nem mondom, hogy nincs rengeteg ilyen, de régen is piszok sok teljesen érdekektelen töltelék izé készült, elég ha megnézed, mik mennek a rengeteg filmcsatornán, vagy közepesen ismertebb színészek imdb-jén mennyi ismeretlen filmet lehet látni. viszont szerintem most is sok jó film készül.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3007) Top cat válasza koby11h (#3005) üzenetére


Top cat
őstag

Halálos iramból jön már a 9. is. :D A 10. már valószínűleg az űrben fog zajlani. Úgy látszik van rá igény. Addig fogják csinálni ameddig hoz bevételt.

(#3006) qnadam
Ja, hogy projektorod van, nem TV. :)

[ Szerkesztve ]

(#3008) koby11h válasza qnadam (#3006) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem mondom hogy most nem készül jó film, sőt régen amik már nem bírtak egy fél mozit sem megtölteni és csak VHS-en, DVD-n jöttek ki azok nagy része nem érte meg a hordozó árát sem. De mintha több lett volna a régiekben az új ötlet, az eredeti forgatókönyv... vagy régenmindejobbvót és öregszem!
A pojektorral nekem az a bajom (nem mintha telne rá), hogy amiket látok még 3000-4000 lumennél is sötétíteni kell hozzá vagy fakó, világos képe van. Pedig nem falra ment a kép hanem vászonra ami szintén vagy 80000 volt - ismerősnél, tehát próbálgathattam, több filmmel is (2001, Birodalom visszavág, Indul a bakterház, Keresztapa, Constantine, Blöff, Deadpool) szóval volt benne HD, FHD, és 4K BD is, de még a 130000-es 43" TV-mel összehasonlítva is hiányérzetem volt.
De több haverom szerint is fura vagyok...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3009) KROK640 válasza Top cat (#3007) üzenetére


KROK640
veterán

Az első két része jó volt. Ott kellett volna abbahagyni

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#3010) qnadam válasza koby11h (#3008) üzenetére


qnadam
veterán

valószínűleg benne van a régenmindenjobbvót is, meg lehet hogy most tényleg több nem eredeti film van... passz.

igen, sötétíteni kell, és ezt nem lehet fényerővel ellensúlyozni :) mivel a kép legsötétebb pontja is csak annyira tud sötét lenni, amennyire sötét a fehér (vagy szürke) vászon. inkább ezzel kötök kompromisszumot, mint a képmérettel, nekem így sokkal moziszerűbb az élmény, mint egy kisebb tévén.

(#3009) KROK640: az elsőt láttam, és már azt se értettem, hogy miért jó :D

(#3011) hcl: biztos elő lehet keríteni, hogy mik jelentek meg az adott évben, de ha már a dtv cuccokat is bele akarjuk vonni, nézőszámot is akarunk hozzá, esetleg korabeli véleményeket is (ráadásul nem csak amerikait), akkor már nem olyan triviális a feladat.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3011) hcl válasza qnadam (#3006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi nem látszik? A megjelenések számát szerintem lehet tudni.
Másik, amit említettem, az agresszív marketing.

Mutogatni való hater díszpinty

(#3012) Top cat válasza KROK640 (#3009) üzenetére


Top cat
őstag

10 rész biztosan lesz belőle. Pénz beszél. :D

Ha már pénz. Kitaláljátok, hogy melyik volt minden idők legnagyobb bevételű filmje?
Nem az amire sokan gondolnának. :N

(#3013) opr válasza koby11h (#3008) üzenetére


opr
veterán

Gyerekek... Heavy trip. ;)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3014) KROK640


KROK640
veterán

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#3015) jokeph válasza KROK640 (#3014) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez jóó. :D :C
Igen, majd némi idő elteltével újra megjelenik, hogy mégis csak meg kéne csinálni, mert valami nagyon nem okés.
Aztán jön az értetlenkedős arc, amikor mondom az emelt árfolyamot/sorolom a + talált problémákat. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#3016) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Nem értem, mi a baj azzal hogy egy 2T wd külső vinyó van a tv-re dugva és onnan nézzük a filmeket? Most hoztam magammal, és a szüleimnél is tudtuk folytatni a sorozatot.
ha meg letöltök valamit a pi-n, akkor utána szépen radugom és felmásolom.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3017) #09634560 válasza Gabibácsi (#3016) üzenetére


#09634560
törölt tag

Annyi hogy fene se másolgat, se kihúz-bedug, ha nem muszáj, innen a gép elől felkelek, leülök a tévé elé, kiválasztom a távval mit szeretnék nézni és hajrá, nincs másolgatás, dugdosás, vagy tévé vagy médiajátszó teljesen jó erre a célra. Beállítás se egy was-ist-das. 10 perc alatt megvan ha tudjuk a módját, nem kell külön eszköz, csak a vinyó legyen elég a gépben, minden más adott.. nem is tellene hordozható vinyókra..

(#3018) Gabibácsi válasza #09634560 (#3017) üzenetére


Gabibácsi
tag

Milyen gépen? Nem értem mi lehet egyszerűbb annál mintha a tv-re dugom a vinyót és az lejátsza.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3019) #09634560 válasza Gabibácsi (#3018) üzenetére


#09634560
törölt tag

azt hogy dugni se kell...miért kellene?? Másolni? csak az időt pazarlom vele... eleve a tévé csatlakozik az internetre, az meg routeren megy keresztül, de az nem csak netet tud vinni hanem magát a filmet is. Természetesen a számitógépet értem gép alatt de lehet laptop, tablet mobil, pi vagy bármi a forrása.. lényeg: film megjelenik, nem kel se másolni se dugdosni, minden a helyén marad.

(#3020) Gabibácsi válasza #09634560 (#3019) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tehát legyen bekapcsolva mindig egy laptop vagy egy asztali gép, amit nyilván meg is kell vegyek mert nincs, arra dugva a vinyó, és az jobb mintha tv-be dugnám? Nem értem mi ebben a fene nagy kényelem, és azt sem hogy most hogy néztük volna rajta asszonnyal a sorozatot 200 km-ről.
Másolni akkor szoktam amikor mondjuk letöltök bananapivel egy sorozatot, vagy többet, oszt olyankor utána felteszem a külső vinyóra is. Ami 1-2 havonta van kb.
ezzel csak arra világítok rá, hogy nem csak egyféle nézőpont van, és ez a Béla sem azért hülye mert külső vinyót használna :) :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3021) #33253120 válasza #09634560 (#3019) üzenetére


#33253120
törölt tag

Máshogy vagytok szocializálva. :)

(#3022) Gabibácsi válasza #33253120 (#3021) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ennyi. De Béla hibája sem ez :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3023) #33253120 válasza Gabibácsi (#3020) üzenetére


#33253120
törölt tag

De akkor miért nem a banana van a hálózaton?
Szerk.: Ha lenne itthon madzagos net, akkor olyan routert vennék mellé amire lehet torrent klienst telepíteni, és van rajta usb. Arra meg külső vinyót szánnék.
Innentől kezdve böngészőből lehet irányítani, és a routeren keresztülmehet a tv-re.

[ Szerkesztve ]

(#3024) #09634560 válasza Gabibácsi (#3020) üzenetére


#09634560
törölt tag

ez ne legyen már vitatéma: te másolgatsz, én nem, nekem van gépem neked nincs, neked van vinyód, nekem nincs és emiatt nem is lesz. Hozzáértésed se legyen vitatéma: én így oldom meg te ugy, de nem értem miért kellene vennem bármit???? Pont hogy minden adott, minden megvan hozzá, pnt a plusz hordozható vinyó lenne felesleges kiadás részemről.
Bélának van gép és adott lenne.. azért hülye. De NE tőlem kérdezd Bélát!

(#3025) #09634560 válasza #33253120 (#3023) üzenetére


#09634560
törölt tag

mondjuk azt én se értem.. eleve az szedi le..

(#3026) #33253120 válasza #09634560 (#3025) üzenetére


#33253120
törölt tag

Várjál, elsiklottunk afelett, hogy néha hordozva van. Mea Culpa, de tényleg.
De napi használatban tényleg felesleges....

(#3027) #09634560 válasza #33253120 (#3026) üzenetére


#09634560
törölt tag

na arra elég lehetne egy nagy kapacitásu pendrájv nem??De ez legyen az ő gondja.. neki az nekem ez és nem cserélnék részemről...

[ Szerkesztve ]

(#3028) Gabibácsi válasza #33253120 (#3023) üzenetére


Gabibácsi
tag

Rajta van a hálózaton. De nem tartom mindig bekapcsolva, meg amúgy se a lakáshoz legyek már kötve filmnézésileg :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3029) #33253120 válasza #09634560 (#3027) üzenetére


#33253120
törölt tag

Akinek kalapácsa van, az mindent szögnek néz.
Ahogy én is. Én a fordítottja vagyok. Mivel itthon technikailag nem lehet net, mobilnetem van. Amikor megvettem emiatt a korlátlan netet, akkor kb egy hónap alatt mindennel átköltöztem a telefonra. Torrent, médiafogyasztás, stb. Nem olyan a munkám, hogy PC kellene, így könnyű volt. Most is egy átalakítóval fel van dugva DEX módban az S9+ (Kb mint egy linux, és android keverék, ami tartalomfogyasztásra tökéletes.) és 24"-on nézem amit látok, billentyűzetet püfölök, de minden mögött egy telefon áll... :)

(#3030) Gabibácsi válasza #09634560 (#3024) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szegény Bélát nem szeretném megkérdezni, még mehetnék gépet szerelni :DD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3031) Gabibácsi válasza #09634560 (#3027) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem, nekem semmi gondom, csak nem értettem miért bűn a külső hdd :) de akkor már értjük egymást

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3032) #09634560 válasza Gabibácsi (#3030) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kicsi rá az esély: ugyanúgy szeret dugdosni mint te :D és el se tudja képzelni hogy van más megoldás is :D
#3031: oké. :R

[ Szerkesztve ]

(#3033) Gabibácsi válasza #09634560 (#3032) üzenetére


Gabibácsi
tag

Minden férfiember szeret dugdosni :D
amúgy tudom a megoldásokat, csak nekem nem jó megoldások

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3034) #09634560 válasza Gabibácsi (#3033) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkor #3018 kérdés az mi volt? :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3035) Zirowe válasza #33253120 (#3026) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ugyanúgy jó a routerre kötött vinyó, csak meg kell nyitni net felé.
Nálunk így van évek óta: lakáson belül bármilyen eszközről elérhetőek a filmek, szükség esetén meg távolról is lehet nézni.
Így nem kell a gépet járatni, se feleslegesen másolgatni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3036) E.Kaufmann válasza Zirowe (#3035) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nálam RPi2 van LibreElec-cel, SMB-n szépen elérhető házon belül wifiről felcsatolt meghajtóként laptopról és PC-ről. Valamint maga a Pi rá van kötve a TV-re (Igaz a számítógép is :) ) Én vettem egy szilikon tokmányt :) meg USB 3-sata fejet Kínából, szépen müxik, nem fogyaszt sokat.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3037) @tco@ válasza #33253120 (#3029) üzenetére


@tco@
aktív tag

Mivel itthon technikailag nem lehet net

Engem ez érdekel. Ha nem titok, mi az akadálya?

(#3038) Elemental válasza E.Kaufmann (#3036) üzenetére


Elemental
addikt

Nálam synology nas a központ, minden tévé alatt ott az amlogic coreelec player. A nast neten bárhol elérem. Viszont nekem nincs szükségem a távoli filmnézésre. Nagy ritkán a melóhelyen szoktam nasról.
Gondolkodok is rajta hogy kéne egy két terás külső vinyó ;]

[ Szerkesztve ]

(#3039) E.Kaufmann válasza Elemental (#3038) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Synology-t nem kaptam 7 ezerért :DDD
Munkahelyen amúgy használom, preferálom és ajánlom a márkát.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3040) n4n3x


n4n3x
csendes tag

hétvégi projektem most ez volt
halkan megjegyzem hogy édesapám [autószerelő] windózos gépe [ami tele van alkatrészrendelős meg katalógus meg stb programokkal] kompletten erre backupol, mert volt olyan hogy rendszerfrissítés után nem indult el BSoD-al. - Egyszer újrarakatam emiatt, mégegyszer nem szívat meg. :B
+van 3 okos TV [abból 1 az enyém, egy a szülőknél, egy az albérlőnél] és mind a 3 erről szedi a filmeket.
régen én is a "dugdosós" táborba tartoztam, de ha felhívnak hogy kell X film, telefonról felmegyek a virágboltba, ráraáom, és amikor pittyen a telefon, akkor szólok hogy lejött, és köszönömmel nyugtázzák.

(#3041) IO.sys


IO.sys
őstag

eközben rendszergazdafalván...
- "...de nem jó, mer ennek a szarnak a management felülete a neten van!"
- "?? ...mi van a böngésző címsorában?"
- "LOCALHOST!"

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3042) bambano válasza IO.sys (#3041) üzenetére


bambano
titán

mikor Woz sirdogál, hogy nem tud semmit állítani az okoslakásában, mert az erdőtüzek miatt nincs net és nincs felhő elérése...
lol. :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3043) IO.sys válasza bambano (#3042) üzenetére


IO.sys
őstag

:D

Közben az előbb említett kolléga az iménti párbeszéd után kihúzta a 30 ezres antennából a poe-t fw frissítés közben.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3044) Lord Myn válasza IO.sys (#3043) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ahogy nálunk szokás mondani: "a hülye főnöknél csak egy rosszabb van: a hülye beosztott". Igazából én is dolgoztam már ilyen kezdő kollégával, de csak és kizárólag a kuli munkát bíztam rá (pl. nehéz cuccok cipelése, patch kábelkötés, ugorjon le a gyártósorra és nézze meg mit ír ki a gép, de ne nyúljon hozzá, stb.stb.).
Nem értem miért engeded, hogy valami komolyabbhoz egyáltalán hozzányúljon? :F

"War does not determine who is right - only who is left."

(#3045) IO.sys válasza Lord Myn (#3044) üzenetére


IO.sys
őstag

Ott rontottam el, hogy az elején emberszámba vettem. Nem tudtam elképzelni, hogy ilyen szaktudással valaki rendszergazdának áll. Nehéz cuccokat se tud cipelni. De nem sokáig leszek már itt, ha minden összejön. Belefáradtam, nem fejlődök mellette én se olyan mértékben, ahogy szeretnék.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3046) Alex91 válasza Gabibácsi (#3018) üzenetére


Alex91
félisten

Azert az iPad-emre nehezen dugom fel a HDD-t... Szoval szerintem is jobb, ha a halon van megosztva, azt nem kell dugdosni, mert egyszerre tobb eszkozzel is tudom nezni pl. Igen, ha van internet, akkor akar tavolrol is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3047) Syl válasza IO.sys (#3045) üzenetére


Syl
nagyúr

> ...nem fejlődök mellette én se...

Dehogynem! Visszafelé :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3048) Gabibácsi válasza Alex91 (#3046) üzenetére


Gabibácsi
tag

ipadon filmet nézni? nem szeretnék
azt csak a tv-n csinálom :)
minden másra ipad van nekem is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3049) koby11h válasza Alex91 (#3046) üzenetére


koby11h
aktív tag

De az az iPad baja! :) Én a droidos telefonomra OTG-vel sata SSD-t rádugva néztem már filmet.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3050) #33253120 válasza @tco@ (#3037) üzenetére


#33253120
törölt tag

Vezetékes nincs a településen, a mikrós rálátásba meg belenőtt egy fasor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.