Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Gergő_ válasza D1Rect (#199) üzenetére


Gergő_
őstag

Valahogy nem bízok a csókában. Tolja mindig a sok kamut, áltudományos kitalálmányait, aminek semmit alapja. Mellébeszél ordítozik, nem tudja kontrollálni magát.
Meg azt szokták mondani, aki hazudik az lop is...

(#202) D1Rect válasza ollie (#200) üzenetére


D1Rect
félisten

Good. Akinek bejön, az szedi. Akinek nem, az nem.
Hol a probléma?

Én mindig azt mondom, hogy próbáld ki magadon, ha jó használd, ha nem felejtsd el.

(#201) Gergő_: Az előbb még az ÁNTSZ-szel jöttél, ott futottál egy epic failt, már csak "nem bízol benne".
Ne bízz, a kutyát nem érdekli a véleményed. :DDD

Ha azt állítod, hogy hazudik, akkor mutass erre valamit neki és kérj helyesbítést.
Ha azt állítod, hogy lop, akkor fordulj a megfelelő szervekhez.

[ Szerkesztve ]

(#203) dabadab válasza D1Rect (#202) üzenetére


dabadab
titán

Ez a hir kimaradt nalad, vagy csak szelektiven emlekeszel a LFB donteseire?

Egyebkent meg erdemes lenne megnezni, hogy megis milyen pert lobogtatsz itt, mi volt a targya, mi lett a dontes, ilyenek, mert a netet csak Lenkei spammelte tele a sajat valtozataval, az meg nem tunik nagyon hitelesnek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#204) tildy válasza havasa (#50) üzenetére


tildy
nagyúr

nem tudom fogamzasgatlonal milyen eredmenyt kapnank....Eddig szinte alig volt ismeros, alinel ne jott volna elo mellekhatas.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#205) bullseye válasza dabadab (#174) üzenetére


bullseye
addikt

"Azert ovatosan az ilyesmikkel, mert nem tudom, hogy szamolsz el a lelkiismereteddel, ha sikerul valakit rabeszelni, hogy hagyja a rendes orvosokat, aztan megse gyogyul meg."

Kérlek alássan, akkor az illető nem AKART meggyógyulni eléggé, meg amúgy is az életmódja volt a hibás...

Aki ennyire csodarabbi, az szerintem nyilvánosan, sőt dokumentáltan előidézhetne némi rákot magában, aztán kigyógyulhatna belőle. 10/10 esetnél elhiszem, hogy igaza van. Na, jó, már 9/10-nél is erősen hajlok rá...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#206) D1Rect válasza dabadab (#203) üzenetére


D1Rect
félisten

1.Konkrétan megmondanád, hogy melyik terméket "tiltották be". Mert ez a linkelt cikkből nem derült ki, csak ilyen általánosításokat ad az idióta orvoshívők szájába, hogy "számos terméket".

2. Mikor hozták ezt az ítéletet?

A "kínából hozassa aranyárért" dolgot sikerült letisztáznod? Külön a te kedvedért kérdeztem meg.

"Miért idióta orvoshívő?"
Mert annak a ténynek az ellenére, hogy embereket ölnek meg bizonyítottan, még mindig jobban bízik az orvosban, mint a saját józan eszében.

[ Szerkesztve ]

(#207) Dany007


Dany007
veterán

Azt nem értem, hogy ezen homeopátiás szerek gyártói (forgalmazói, feltalálói??) miért nem tesznek valamit, hogy bizonyítsák a hatásosságukat?
Nem lenne nagy dolog. Ugyan azt az utat kéne végigjárni, mint egy gyógyszernek. Klinikai kísérletek sora, ember tesztelés meg ami kell. Biztos egy rakás pénzbe kerülne, de legalább lezárná a vitát egyszer s mindenkorra.
Szóval, ezt miért nem lehet meglépni?

(#208) Dany007 válasza D1Rect (#206) üzenetére


Dany007
veterán

""Miért idióta orvoshívő?"
Mert annak a ténynek az ellenére, hogy embereket ölnek meg bizonyítottan, még mindig jobban bízik az orvosban, mint a saját józan eszében."

Ez már túlzás. Nem lehet, hogy az ember azért hisz egy orvosnak, mert ő elvégezte az orvosit az emberünk meg nem?
Hiába bízok én a saját józan eszemben, ha fingom sincs arról mi bajom van és, hogy azt mivel lehet kezelni.

Ez a kipróbálod magadon dolog meg szintén hülyeség. Egy vitaminnál esetleg, de ott is csak pontos feljegyzések alapján lehetne ezt érdemileg megállapítani.
De ha komolyabb betegséged van mit csinálsz? Bemész a gyógyszertárba és találomra rámutatsz egy gyógyszerre? Kipróbálod aztán ha nem jó másikat veszel? :D
De nem is értem miért nem jó neked az, hogy mások már kipróbálták (gyógyszerkísérletetek) a gyógyszereket, ellenőrzött körülmények között és a papírjára rá is írtak az eredményeket. Magyarul, hogy milyen hatásos mivel szemben és, hogy mik a mellékhatások. A doktorbácsi megvizsgál, megállapítja mi a bajod, majd az előbb említett gyógyszerek közül felírja a neked valót. Ez miért nem működik nálad?

Egyébként a kuruzslók jóval több embert öltek meg, mint az orvosok. Gondolom a fénnyel te se laknál jól...

(#209) D1Rect válasza Dany007 (#208) üzenetére


D1Rect
félisten

Mi a "komolyabb baj" magasvérnyomás?
Érszûkûlet?

Igen, erre a mechanizmusra épít a dolog, hogy bizalmat adsz egy másik embernek, mert elvégezte az orvosit. Onnantól ô jobban ért az egészséghez.
Mennyi az orvosok várható átlagélettartama? Mennyivel magasabb az átlagtól? Nekik nagyon egészségesnek kéne lennie.

(#210) Dany007 válasza D1Rect (#209) üzenetére


Dany007
veterán

Ültél már repülőn? :)

(#211) ollie válasza Dany007 (#207) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A klinikai vizsgálatok iszonyatos pénzbe kerülnek, és egy gyógyszernél évtizedeik tartanak. Nem írtam el, évtizedekig.

(#209) D1Rect: szerintem már elég volt a marhaságokból. Tényleg kezdem unni, hogy úgy érvelsz, mint egy kisgyerek. Mi a franctól kéne tovább élnie egy orvosnak? A vírus meg a baktérium nem válogat. Egyébként meg figyelj oda, hogy hogyan fogalmazol, mert az emberek nagy többségét 2 hsz-szel korábban leidiótáztad, ez már elég lenne ahhoz, hogy kitegyünk a portálról. Igen, ez egy moderátori figyelmeztetés volt.

[ Szerkesztve ]

***

(#212) baluka26 válasza D1Rect (#194) üzenetére


baluka26
veterán

Tereled a témát, mert a kemoterápiáról volt szó, nem az orvosról.

Na látom megtaláltad a magadfajtának való bullshit oldalakat :)
Ezek pont annyira igazak, mint az én cikkem, de továbbmegyek, mert te vagy a nagy ok-okozat mester, ha már a legelején, az orvosai tanácsára megműtteti magát, nem kerül olyan helyzetbe, hogy a máját is transzplantálni kell.
Orvostudomány - kuruzslás: 1-0.

Én mindig azt mondom, hogy próbáld ki magadon, ha jó használd, ha nem felejtsd el.
Használ a gyógyszer, nem csak nekem, hanem kb 20-an érvelünk ellenetek, ti meg hárman vagytok.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#213) nyogo83 válasza D1Rect (#206) üzenetére


nyogo83
senior tag

Mert annak a ténynek az ellenére, hogy embereket ölnek meg bizonyítottan, még mindig jobban bízik az orvosban, mint a saját józan eszében.

Mindig azzal jössz hogy na mutass bizonyítékot az állításodra. Tessék, hol van mondjuk bizonyíték rá illetve honnan szeded a "tényt" hogy embereket ölnek?

Valamint a pár hsz-el fentebbi válaszod a Lenkei féle "csalás és lopás"- mintájára:
Ha bizonyítottan ölnek, illetve tény, akkor az bűncselekmény és jelentsd a megfelelő szervek felé.

(#214) Dany007 válasza ollie (#211) üzenetére


Dany007
veterán

Semmi gond. :) Minél hamarabb elkezdik annál gyorsabban kiderül az igazság.

(#215) D1Rect válasza ollie (#211) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert annyi ész kell hozzá, mint egy kisgyereknek van. Szerintem az idióta aki a saját esze helyett más tekintélyének hisz. Ez az én véleményem. Aki az eszét eldobja tekintélyért, azzal baj van. Szerintem. De akkor itt be is fejezem, mert már kaptam "érdekes bant" nem kell mégegy. Használja mindenki a józan eszét, ez az én mottóm.

@213: Nézd végig, hány féle sokmillió$-os csodagyógyszert vontak be, és MIÉRT. Pedig klinikailag bizonyították... A miért rendkîvül fontos!

[ Szerkesztve ]

(#216) Crystalheart válasza D1Rect (#206) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem minden ember reagál ugyanúgy a különböző kemikáliákra, emiatt lehet olyan sok mellékhatás, és emiatt van az a kis százalék, aki talán meg is hal benne. Tudod, allergiás rá, de ezt előre nem feltétlen lehet látni. Édesanyám pl. a legtöbb antibiotikumra, tartósítószerre allergiás, és rettentő durva állapotba került pl, amikor a Lyme-kórt ki kellett kezelni, a legtöbb és legdurvább mellékhatások kijöttek rajta. Nálam ugyanaz az antibiotikum évekkel korábban, ugyanúgy Lyme esetén egy kis hasfájást okozott, de mert nem szedtem probiotikumot.

Hogy anyám - és fogadok, még sok ezer ember - teljesen kikészül a legtöbb gyógyszertől, az nem jelenti, hogy teljesen értelmetlenek is.

Mindazonáltal közvetlen forrásból tudom azt is, hogy sok gyógyszer abszolút placebo, még olyan is, amit a TV-ben reklámoznak, de a gyógyszerlobbi áttolta a szűrőn. De ez sem jelenti azt, hogy mind az, mert nem mind.

A klinikai tesztek is csak tesztek, nem valódi, évtizedes kipróbálás a legtöbb esetben. Hibázhatnak, ahogy hibáznak is, de jobb, mintha nem lennének. A fent említett bennfentes emberkével, aki konkrétan az EU bizottságainál dolgozott lobbistaként, erről is beszélgettem (egyszer beszéltem ilyen emberrel életemben), ő szerinte a placebót/közel placebót át lehet tolni, de egyértelműen káros hatást nem feltüntetni alapból nem engedélyeznek, ahhoz kutatást kell hamisítani, szerverre betörni vagy hasonlók, de a klinikai vizsgálat ilyen szempontból nem releváns.

[ Szerkesztve ]

(#217) ArchElf


ArchElf
addikt

Csak tudnám, hogy kiben mi alapján van meg a hit, hogy a másik oldalt meg lehet győzni - de most komolyan...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#218) D1Rect válasza baluka26 (#212) üzenetére


D1Rect
félisten

Linkeltem a kemós keresést... A cikkben a nyilatkozott emberrôl pedig bizonyíthatóan hazudnak, hogy nagyobb tekintélye legyen. A "mi többen vagyunk" èrv meg egyenest ROFL! :D

@217: Én bíztam az eszükben, de a jól felépített empirikus tekintély keményen tartja magát.

[ Szerkesztve ]

(#219) Crystalheart válasza ArchElf (#217) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ki akarja meggyőzni a másikat? Ilyen alapon ne is fórumozzunk. :DDD

(#220) nyogo83 válasza D1Rect (#215) üzenetére


nyogo83
senior tag

Szerintem tekintély != hozzáértés.

1.Konkrétan megmondanád, hogy melyik terméket "tiltották be". Mert ez a linkelt cikkből nem derült ki, csak ilyen általánosításokat ad az idióta orvoshívők szájába, hogy "számos terméket".

Vs

Nézd végig, hány féle sokmillió$-os csodagyógyszert vontak be, és MIÉRT. Pedig klinikailag bizonyították... A miért rendkîvül fontos!

Mindig bizonyítékokat vársz el mástól, pedig te sem érvelsz másként.
Nem vagyok 100%-ig a gyógyszergyártók mellett, de azért ez így szintén csak általánosítás a részedről konkrétumok nélkül.

(#221) Huma válasza D1Rect (#215) üzenetére


Huma
addikt

Ezek az univerzális csodaszerek kb annyira hatásosak mint a sok csaló által fabrikált örökmozgó. Mindenki hallott már róla, mindenki látta már pl TV-ben, de mikor bizonyításra került volna a sor, neves tudósok bevonásával valahogy mindig visszakozott a feltaláló. Milyen érdekes...
Azt állítod, hogy mi vagyunk megvezetve és meg sem fordul a fejedben az, hogy te vagy itt akit megtévesztettek és átvertek. Még csak fel sem merül benned?

Félinformációkból, be nem bizonyított tényekből vonsz le következtetéseket. Tudod az orvostudomány már bizonyított. Lehet, hogy rengeteg simlis dolgot tettek és sok gyógyszernek későn derült ki a nem várt negatív hatása, de ez csak a korrupt vállalatoknak és a véletlennek köszönhetőek.
Ellenben a te általad emlegetett homeopaták az esetek nagy részében szimplán csalók.
Csakratisztítás 2500Ft, Aura portalanítás 4000Ft, Átok leszedése 10.000Ft, stb. Nevetséges.

Vannak tényleg jó természetgyógyászok akik több évszázada bevált gyógynövényeket alkalmaznak és különféle étkezési tanácsokat adnak. És tudják is, hogy mikor, mire, mi való és nem foglalkoznak áltudományos dolgokkal. Viszont az orvosokat nem helyettesíthetik. Amíg a probléma enyhe addig még tudnak segíteni, de komolyabb dologhoz már nem elég pár gyógypakolás és egészséges étkezés.

(#222) ollie:
Igen. Ezt már fel sem mertem emlegetni... :U

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#222) ollie válasza D1Rect (#215) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, Xenu meg a józan ész...

***

(#223) baluka26 válasza D1Rect (#218) üzenetére


baluka26
veterán

Az a rettentően értelmes cikk erre alapul. Olvasd el, azt rájössz, hogy milyen nagyszerűen építenek kamusztorikat a nagy kuruzslóoldalak :)

Mi többen vagyunk=nekünk működött a gyógyszer, az alternatív szarságok meg nem. Szóval?!

ollie: De tényleg. A Xenu csak annyival jobb a Bibliánál, hogy kicsit érdekesebb a mese. De aki ezt elhiszi, az minden, csak nem józan.

Ijk hozzászólása után akár be is fejezhetjük a vitát, mert leírt mindent :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#224) Ijk válasza D1Rect (#134) üzenetére


Ijk
nagyúr

A gyógyszerek szinte kivétel nélkül tüneti kezelést jelentenek, a problémát nem szüntetik meg.
Egy krónikus, vagy akut betegséget nem lehet biztosan megelőzni, de a kockázatokat lehet csökkenteni. Ennek az egyik pillére a szükséges vitaminok és ásványi anyagok megfelelő mennyiségű fogyasztása. De nem lehet ezt a pillért kiemelni, mert önmagában nem ér szinte semmit. Ugyanolyan fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű táplálék bevitele, a rendszeres testmozgás, tiszta környezet, stresszhelyzetek minél inkább kizárása, és persze a genetikai tényezők.
Nem ellenség az orvostudomány és nem ellenségek a gyógyszerek sem. Az igazi ellenség az életmódunk, és mi magunk. Gyógyszerekre szükségünk lesz mindig, ez egy hasznos eszköz a kezünkben, de rosszul használjuk.
Sajnos az a büdös helyzet, hogy az egészség megőrzéséhez szükséges körülményeket a mai világban az átlagember képtelen megteremteni. Nem tudjuk kizárni a munkával járó stresszt, nem tudunk megfelelő környezetben élni, az átlag nem tudja biztosítani a fizetéséből a megfelelő táplálkozást. Erre még rátesz egy lapáttal az emberi hülyeség, pénzt áldozunk hulladék élelmiszerekre, és ami mégrosszabb mértéktelen alkoholfogyasztásra, és dohányzásra.

Megsúgom neked, hogy a Lenkei-féle vitaminbiznisz legalább akkora szemétség, mint a gyógyszerlobbi. Nem mást kapsz, mint külföldről behozott, átcsomagolt vitaminkészítményt, amelyeket megkapsz bármelyik táplálékkiegészítő boltban, olcsóbban. És a vitamin szükséges, de közel sem elégséges feltétele az egészség megőrzésének.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#225) Rive válasza Ijk (#224) üzenetére


Rive
veterán

A gyógyszerek szinte kivétel nélkül tüneti kezelést jelentenek, a problémát nem szüntetik meg.

Csak tudnám, hogy ez a fasság honnan indult...

Az egyetlen 'logika' ami efféle eredményre vezet, egyetlen lépéssel továbbgondolva arra jut, hogy a fejhez szoritott sörétes elsütése az egyetlen valódi problémamegszüntető, a preventiv abortusz pedig az egyetlen megelőző módszer...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#226) Ijk válasza Rive (#225) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fájdalomcsillapítók-tüneti kezelés, statinok-tüneti kezelés, inzulin injekció-tüneti kezelés, értágító-tüneti kezelés. Egyik sem szünteti meg az okokat. Az átlagember, leginkább 40-50 éves korára krónikus beteg lesz, a rossz életmód miatt. Semmi nem fogja meggyógyítani a túlzott szénhidrátfogyasztás miatt tönkrement hasnyálmirigy B-sejteket, a statinok sem fogják megoldani a rossz táplálkozás és mozgáshiány miatt elszállt koleszterinszintet, az értágítók sem kaparják le a "meszet" az ereink faláról.
Tulajdonképpen egy kényelmes vegetálást adnak ezek a gyógyszerek, néhány évvel, évtizeddel meghosszabbítják az életünket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#227) Crystalheart válasza Ijk (#226) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az antibiotikum is gyógyszer, nem? Az nem csak tüneti kezelés.

(#228) baluka26 válasza Crystalheart (#227) üzenetére


baluka26
veterán

Ijk szerintem most a krónikus betegségekről beszélt szerintem. Azokat meg aztán se gyógyszerrel, sem kuruzslással nem lehet megszüntetni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#229) Ijk válasza Crystalheart (#227) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az antibiotikum a 20.sz egyik legnagyobb vívmánya.
De én most a krónikus betegségek kezelőszereiről írtam, kb. ezek a "slágergyóyszerek".

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#230) Crystalheart válasza baluka26 (#228) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát utána már arról beszélt, de előtte még "A gyógyszerek szinte kivétel nélkül tüneti kezelést jelentenek, a problémát nem szüntetik meg." :)

Egyébként nekem volt krónikus fejfájásom. Érdekes a dolog, hogy a doki is azt mondta, ezeket az eseteket, pl. migrén, igazán nem tudják, mitől vannak, de néha elmúlnak, ha az ember tartósan szed rá fájdalomcsillapítót, és aztán egyszer már nem kell. Nálam is ez esett meg. Aztán hogy magától múlt el, vagy volt hozzá köze a gyógyszernek, nem tudom. Mindenesetre fájdalomcsillapító nélkül létezni sem bírtam volna, tüneti kezelés ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#231) D1Rect válasza ollie (#222) üzenetére


D1Rect
félisten

Személyeskedünk moderátor létünkre? :))
Hozzáteszem én eddig nem láttam Xenut, csak a haterektôl.

@Én abból vonok le következtetést amit láttam. A csakratisztítást, meg örökmozgót hagyd már.

Ijk szépen összefoglalta, kb. errôl van szó.

[ Szerkesztve ]

(#232) ollie válasza Ijk (#229) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, de nem értem mi ellen vagy mi mellett érvelsz. Ugyanis - miután már kialakult - a krónikus betegségekre nincs megoldás, és csak a gyógyszerek tudják elviselhetővé tenni az életet (vagy épp meghosszabbítani azt) egy ilyen beteg számára. Ez épp megerősíti azt, hogy gyógyszerekre szükség van.

***

(#233) emvy válasza baluka26 (#228) üzenetére


emvy
nagyúr

A kronikus betegsegek azert kronikusak, mert nem tudod megszuntetni az okot, es magatol sem szunik meg, per definitionem.

while (!sleep) sheep++;

(#234) Dany007 válasza D1Rect (#231) üzenetére


Dany007
veterán

Mert biztos még nem vagy Level 55-ön! :)
Amúgy még nem válaszoltál az én legegyszerűbb kérdésemre... :O

(#235) Gergő_ válasza D1Rect (#202) üzenetére


Gergő_
őstag

Én nem állítottam semmi ilyet. Súlyos gondjaid lehetnek a kommtecheddel. :D

(#236) baluka26 válasza emvy (#233) üzenetére


baluka26
veterán

Bocsikártya, de nem ugyanezt írtam le? ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#237) Ijk válasza ollie (#232) üzenetére


Ijk
nagyúr

Leírtam a véleményem.
De ha már kérdezed, akkor a jelenlegi társadalmi rendszer és főleg az emberi hülyeség ellen érvelek. Leginkább az utóbbi vágja gatyára az egészségünket.
Sok ember akinek nincs semmilyen genetikai okból fakadó betegsége, és egészséges, tudatosan teszi magát tönkre a mértéktelen piálással, cigarettával, azzal hogy lusta sportolni, hulladékot eszik mert "finom", és még sorolhatnám.
Aztán ha kialakul a krónikus betegség, az okosabbak rájönnek hogy valamit elbasztak és sürgősen változtatni kell, a hülyék meg tovább folytatják.
A gyógyszerekre pedig azért lenne szükség, hogy egész életemben tudatos voltam, figyeltem az egészségemre, viszont mégis megbetegszem (krónikusan), akkor ne szenvedjek és dögöljek meg. De nem az a céljuk hogy szarok bele mindenbe, majd ha magas lesz a koleszterin beveszem a statint oszt jóvan.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#238) Rive válasza Ijk (#226) üzenetére


Rive
veterán

Ehem, egyenes úton a preventiv abortusz felé.

De én most a krónikus betegségek kezelőszereiről írtam...

Ezt egyrész akkor bele kellene irni szépen. Ugyanakkor még igy is fasság: mégpedig a betegség fogalmának kevéssé helyes használata és a krónikus állapotok ok-okozati viszonyainak tisztázatlansága folytán.

A dolog ott kezdődik, hogy nincs 'ideális' ember. Van egy, az adott korra, helyre ~ jellemző életvitel/funkcionalitás: de az ettől való eltérés nem feltétlenül betegség. Különösen, hogy - alaptétel - az átlagember ugyanúgy nem létezik, ahogy az ideális sem.

Orvosilag nem igazán állapitható meg jelentős különbség pl. magasabb/alacsonyabb intelligenciahányadosra, gyengébb vagy strapabiróbb hasnyálmirigyre, májra, tüdőre predesztináló génkészlet, életvitel között -> igazából egyik sem nevezhető betegségnek.

Ha végül kialakul egy, az egyén saját homeosztázisától jelentősen eltérő állapot, az már betegség. Ilyenkor a betegség oka az, ami miatt megváltozott az állapot. Pl. a citált esetben az inzulinhiány, amit a gyökerénél old meg a bejuttatott pótlás.

Szóval ami alapján ezt a 'tüneti kezelés' ügyletet újra kellene értelmezni, az a betegség (saját homeosztázistól való eltérés) és az állapot fogalma.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#239) Ijk válasza Rive (#238) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hagyjuk már ezt a kötözködést. Tudod hány ember figyel oda az egészségére, csak annyira hogy rendszeres testmozgást végez? Szerintem 10% sem. És akkor nem beszéltünk a normális kajálásról, a káros szenvedélyek redukálásáról, stb.
Amiről te beszélsz az a lakosság kb 5%-át érintheti. Tudod hányan járnak be inzulinért, meg értágítókért a patikákba?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#240) D1Rect válasza Dany007 (#234) üzenetére


D1Rect
félisten

Pedig már lennék, de jovôre jön csak a D3. :(
Szcientológiában meg nincs lvl55.

De térjûnk a lényegre: Mi a legegyszerûbb kérdés?

@Gergô_: Semmi baj nincsen a kommtechemmel, csak pont úgy csinálsz mint a sunyi kis szemetek, akik nem mondják, csak sugallják... Mert így nem kell vállalni èrte a felelôsséget. Ha mondod, jelentsd ki, ha nem mondod akkor meg kussolj. :)

[ Szerkesztve ]

(#241) Rive válasza Ijk (#239) üzenetére


Rive
veterán

Ez ~ lefedi az összeset, aki inzulinért jár be a patikákba. A hibásan működő hasnyálmirigy nem szigorúan vett betegség - kivéve, ha mondjuk határozott ok, pl. fertőzés miatt áll le időlegesen - hanem állapot.

Nagyon üdvös lenne, ha némi széleskörű életvitelbeli változtatásokkal némileg kevesebben lennének efféle állapotban, de ez nem befolyásolja azt, hogy az inzulin efféle állapotnál az inzulinhiányt szünteti meg.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#242) Ijk válasza Rive (#241) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha most minden lehetséges okot elkezdek összeszedni a betegségekre, még most is azt az első hsz-omat írnám. Egyszerűen leírtam nagyvonalakban a lényeget, és bele van írva hogy szükség van gyógyszerekre.
A hibásan működő hasnyálmirigy betegség. Ha neked nem termelődnek megfelelő mennyiségben emésztő enzimeid, ha neked mesterségesen bevitt inzulinra van szükséged, akkor nem vagy egészséges. Ha egy embernek olyan a saját homeosztázisa, hogy túlzott a pajzsmirigyműködése, akkor annak a személynek hiperthyreosisa, golyvája van, ami ugye nem hangzik úgy mint egy egészséges állapot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#243) Rive válasza Ijk (#242) üzenetére


Rive
veterán

Éppenséggel ugye a Xenu-mánia se hangzik úgy, mint egészséges (elme) állapot, de azért ebből nem következik egyenesen, hogy betegség.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#244) Ijk válasza Rive (#243) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a baj hogy elkezdtél belekötni a mondanivalómba, és már eljutottunk egy nevetséges szintre a vitában.
"nem szigorúan vett betegség - kivéve, ha mondjuk határozott ok, pl. fertőzés miatt áll le időlegesen - hanem állapot."
Szerintem a betegség egy állapot. És szerintem a betegség egy olyan állapot, amikor az élettani funkciók a normálistól eltérnek. Az hogy ez az eltérés mekkora lehet elvitatkozhatunk holnapig is, szerintem mindenki maga döntse el hogy pl. ha szúrnia kell az inzulint napi több alkalommal, meg vércukrot mérni, az számára egészséges állapotnak minősül-e. Innen már filozófiai kérdés a dolog.

Crystalheart: Mint mondtam filozófiai kérdés. Majd te eldöntöd hogy az adott rendellenesség annyira zavaró, és korlátoz, hogy azt betegségnek nevezed-e. Teljesen lényegtelen az elnevezésen vitázni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#245) Crystalheart válasza Ijk (#244) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondjuk ez nem igaz teljes mértékben, mert nekem van Gilbert-szindrómám, ami egy rendellenes állapot, esztétikailag nem feltétlen előnyös, de közel sem betegség.

(#246) baluka26


baluka26
veterán

Jááj, rájöttem honnan fúj a szél: [link]
Vagy ezt csak én nem tudtam eddig?!

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#247) Rive válasza Ijk (#244) üzenetére


Rive
veterán

Nem áll szándékomban vitázni. És nem, a legkevésbé sem filozófiáról van szó.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#248) Ijk válasza Rive (#247) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pedig az megy már egy ideje.
Szerinted pl. az allergia minek számít?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#249) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hmm...

"And we all of a sudden have a defense against the atom bomb. A person who is super-cleared, probably up around the level of Theta Clear, is not affected by them." (Lecture 1, p. 19; speech delivered by L. Ron Hubbard on May 7, 1961)"

***

(#250) baluka26 válasza ollie (#249) üzenetére


baluka26
veterán

Omfg. :N
Hihetetlen...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.