Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) D1Rect válasza moha21 (#98) üzenetére


D1Rect
félisten

A gyógyszercégek kézzel-lábbal kapálóznak, hogy a vitaminokat ne kezdjék szedni az emberek, mert az nekik durva piacvesztés(ritkábban betegszik meg, ha megbetegszik egyáltalán).

A gyógyszercégek által gyártott "vitamin" minden, csak nem jó.
Rosszul összeállított, hatástalan készítmények(jó esetben hatástalan, rossz esetben úgy jársz mint én a Centrummal...)

(#99) havasa: Az akaraterő nem jó, mert nem lehet szabadalmaztatni és profittal árulni.

[ Szerkesztve ]

(#102) Dany007 válasza D1Rect (#96) üzenetére


Dany007
veterán

Ja csak az a baj, hogy az sem túl iránymutató ha átolvasol néhány fórumot róla.
Mi pont így voltunk a terhesvitaminnal.
Mert pl. az elevitben "állítólag" egyik vitaminfajtából túl sok van, amit néhányan megérezhetnek. Másoknak meg pont jó volt.
Ezért inkább megkérdeztük a dokit mit ajánl. És jé, azt ajánlotta, hogy amíg a vérvizsgálat eredménye nem indokolja, addig ne szedjen semmit... :)

Szóval nagyon nem tudsz utánajárni. Hiszen a TV amit mond az kamu. Amit a fórumokon írnak tapasztalatot az legtöbb esetben mindenkinél kicsit eltérő. De általában arányosan megoszlanak a pozitív és negatív vélemények. Marad az orvos, aki szerinted megint csak kamu... Akkor most hogyan jársz utána? :)

Amúgy én azt "hallottam" (tehát nincs rá bizonyítékom), hogy megfelelően változatos és kielégítő étkezéssel szükségtelen plusz vitamint szendi "ilyen fiatalon".

"NEM! Nem természetes az, hogy az ember beteg lesz!"

Ez durva. Akkor szerinted az a természetes, ha az ember soha nem lesz beteg, majd egyszer csak 80-90 éves korában meghal végelgyengülésben? :F
Ha nem természetes dolog az, hogy az ember időnként megbetegszik, akkor minek hogyan és miért alakult ki az immunrendszer?
Vagy már az őskorban is ránk erőltették a csúnya gyógyszergyártók a betegségeket? Vagy mi? Kezd félresiklani egy kicsit ez a vita :)

[ Szerkesztve ]

(#103) baluka26 válasza D1Rect (#96) üzenetére


baluka26
veterán

Miért nem természetes?

Ja, ok. Megmutattad, hogy van "valami", ami a dokiknak szól. Be is b@szna, ha ugyanazt adnák nekem, mint amit a dokik kapnak feltételezem tele terminus technicuszal.

Honnan tudod, hogy a gyógyszercégek kézzel-lábbal kapálóznak az ellen, hogy az emberek vitaminokat szedjenek?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#104) moha21 válasza havasa (#99) üzenetére


moha21
addikt

Ki beszélt itt operációról? Légyszives mutasd meg hol írtam ilyet?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#105) Crystalheart válasza baluka26 (#103) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyáltalán hogyan tudna a gyógyszercég kapálózni az emberek vitaminszedése ellen? :DDD Tán titokban mérget tesznek a Supradynba? :D

(#106) moha21 válasza Crystalheart (#105) üzenetére


moha21
addikt

SUPRADYN F kapszula
gyártó: Bayer Hungária
Hatóanyag: Multivitamin és egyéb ásványi anyagok
Kiszerelés: 30x

no comment.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#107) baluka26 válasza moha21 (#106) üzenetére


baluka26
veterán

:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#108) ollie válasza havasa (#99) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, ha akaraterővel nem megy, akkor a műtét is jobb, mint az alkoholizmus. Szerintem ezt írta.

***

(#109) D1Rect válasza Dany007 (#102) üzenetére


D1Rect
félisten

Egy módon mehetsz biztosra: Kipróbálod magadon.

Egyes vélekedések szerint a növekedés időtartamából számolva az emberi test több mint 80-90 évet bírna optimális esetben.
De igen, szerintem az az optimális, hogy nincsenek az embernek krónikus betegségei.

(#103) baluka26: Nem, egyáltalán nem természetes.
Figyelem a mainsteam médiát és használom hozzá az eszem.

Emlékszel a H1N1-re?
Ott is megmondtam előre, hogy mesterséges pánikkeltés, szerintem van is róla post a fórumban.
Be se oltattam magam.

(#106) moha21: A supradyn lófarok, pont mint a centrum... :K

(#108) ollie: Történetesen tökmindegy. A nyáron találkoztam egy csajszival akibe belevolt ez varrva. Nem alkoholt fogyasztott, hanem mással csapta szét magát.
Mindenképp az akaraterő a nyerő, vagy a probléma megoldása ami miatt elkezdett inni.

[ Szerkesztve ]

(#110) havasa válasza moha21 (#104) üzenetére


havasa
aktív tag

Én beszéltem operációról a disulfiram kapcsán és Te arra reagáltál. Szted teleportálással teszik a farizomba? :DDD
ha valamit félreértettem, akkor sry. :R

Látom mindenki egyetért azzal, hogy a gyógyszeripar 100% profitorientált, jó az a társadalom, ahol az egészségünk csak a pénztől függ? Én is kapitalista vagyok, de nem vadkapitalista.

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#111) baluka26 válasza D1Rect (#109) üzenetére


baluka26
veterán

És bebizonyosodott, hogy mesterséges pánikkeltés?

Te azt mondtad, hogy a betegség nem természetes. De itt csak a krónikus betegségekre térsz ki. Szóval az akut az természetes?

A Supradynt egy gyógyszercég kínálja, ezzel meg is van cáfolva az, hogy a vitaminok ellen kézzel-lábbal kapálóznak a gyógyszergyártók.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#112) Dany007 válasza D1Rect (#109) üzenetére


Dany007
veterán

"Egyes vélekedések szerint a növekedés időtartamából számolva az emberi test több mint 80-90 évet bírna optimális esetben."

Ja, egy tökéletes világban 100%-ig steril környezetben talán. Vagy még ott sem.
A másik kérdést, pedig előttem szóló feltette, így én nem kérdezem újra :)
Szerk.: ahogy látom utánam is rátapintottak bizonyos lényegi kérdésekre, amit a hsz-ed felvet. Szóval... ja.

[ Szerkesztve ]

(#113) ollie válasza D1Rect (#109) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyes vélekedések szerint a növekedés időtartamából számolva az emberi test több mint 80-90 évet bírna optimális esetben.

Modern tudomány nélkül mégis csak ennek csak a töredékét bírta.

Egy módon mehetsz biztosra: Kipróbálod magadon.

Ez meg lol. Kipróbáltad már magadon mondjuk az arzént nagyobb mennyiségben? Vagy elhiszed, hogy egy bizonyos mennyiség felett mérgező? Miért?

***

(#114) D1Rect válasza baluka26 (#111) üzenetére


D1Rect
félisten

Volt járvány? :U Vagy csak a média sipítozta?

Ha szerinted természetes az, hogy valakinek eltörik a keze, akkor igen.
Bárkinél becsúszhat, egy megfázás, mert épp a hidegtől le volt gyengülve a szervezete.
De igazából a megfelelően karbantartott test nem nagyon tud megfázni sem.

A Supradyn egy olyan készítmény aminek nincs meg az egészségmegőrző hatása.
Csak az ostobák odáig jutnak, hogy "rávan írva, hogy vitamin, biztos jó".

Erre is az van írva, hogy vitamin, arra is az van írva, hogy vitamin.
Itt azzal van a játék, hogy melyik vegyületet lehet milyen vitaminnak nevezni.

Szerintem az a célja, hogy az embereknek bebizonyítsa a "vitaminsejó semmire, a betegség természetes, szedjük a gyógyszert" c. klasszikust.

(#113) ollie: Az életkörülmények nem engedték.

Mivel senkitől nem olvastam azt, hogy ő napi szinten tolná az arzént és az neki jó, ezért nem.
Persze ez elég vadnak tűnik, úgyhogy nem adnék egy névtelen fórumbejegyzésnek túl nagy hitelt.

[ Szerkesztve ]

(#115) baluka26 válasza D1Rect (#114) üzenetére


baluka26
veterán

Igen, természetes.

Volt :U
De még wiki oldal is van róla :)

De igazából a megfelelően karbantartott test nem nagyon tud megfázni sem.
Akkor a világon még egy embernek sem volt megfelelően karbantartott teste..

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#116) ollie válasza D1Rect (#114) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig én napi szinten tolom az arzént, és az nekem jó. :DD

***

(#117) Huma válasza D1Rect (#114) üzenetére


Huma
addikt

Akkor gondolom csak véletlen hogy régen mikor még nem voltak gyógyszercégek és modern orvostudomány hullottak az emberek mint a legyek? Nemhiába tisztelték az öregeket. Elég kevés volt belőlük.
A betegségeket nem az orvostudomány és a modern életmód találta fel. Mindig is voltak. Vannak civilizációs betegségek, ez igaz viszont nem halunk meg 100 másik betegségben ami régen halálos volt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#118) baluka26 válasza D1Rect (#114) üzenetére


baluka26
veterán

Ennyire tudod a Supradyn hatását, összetételét?
Honnan?
ollie: ;] ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#119) D1Rect válasza baluka26 (#115) üzenetére


D1Rect
félisten

Bazze. Én nem láttam egy H1N1-es embert se.
Francba.
Vagy ha láttam is pont ugyanolyan volt mint a sima influenza és nem volt tömeges elhalálozás.
Pedig az Országos Epidemiológiai Központ főosztályvezetője is megmondta, hogy járvány van.

Sőt a cikkből rögtön át van linkelve, egy másik cikk, hogy:
"Az új típusú influenza ellen az egyetlen hatékony védekezési lehetőség a védőoltás, de nálunk ezt éppen azok utasítják el leginkább, akik a legnagyobb veszélyben vannak."

Hajjajj! Szaladok is az oltásért! Hiszen az az EGYETLEN hatékony védekezés!

(#116) ollie: Fussunk össze és vedd be a szemem láttára. ;] :))

(#117) Huma: A gyógyszeripart az 1900-as évek elején forgatták ki önmagából.
Kb. onnantól datálható a profit a gyógyítás felett elv.

Semmi baj nincs az antibiotikummal, de nem vírusos megbetegedésre. A műtéttel sincs baj, mert egy perforált vakbélbe belehal az ember.

(#118) baluka26: Érdekel az egészségem és foglalkoztat, hogy mit tudok tenni/venni.

[ Szerkesztve ]

(#120) moha21 válasza havasa (#110) üzenetére


moha21
addikt

Mert szájon keresztül is adagolható és bizony elég nagy visszatartó erő. ( Ha iszik rá valaki meg is halhat ). Maga az operáció sem hasonlítható még egy vakbélműtéthez sem.:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#121) baluka26 válasza D1Rect (#119) üzenetére


baluka26
veterán

Aham, és sikerült megint egy összeesküvés-elméletet gyártanod (nem tudom már hányadikat)
A gyógyszergyárak természetesen mindenkit megvettek kilóra, és azért mondták ezt. Amíg ezt nem tudod bebizonyítani, addig minden leírt dolog engem igazol.
Egyébként én beoltattam magam. És még élek, úgy tűnik.

Attól mert Te nem láttál, éppenséggel még lehetett. Akár nem Magyarországon is. És voltak is halálos áldozatok, ha jól tévedek.
szerk: Próbáltad is a Supradynt? Lehet az lenne számodra a leghatásosabb.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#122) havasa válasza cucka (#88) üzenetére


havasa
aktív tag

volt egyszer egy ország egyik piacvezető gyógyszergyártó cége, aki többségi tulajdont szerzett u.a az ország egyik piacvezető webfejlesztő cégében(=médiahatalom, bizonyított tény, hogy a betegek már többet fordulnak internethez, ha betegek, mint orvoshoz) ugye nem kell tovább fejtegetni?

De, kérlek, fejtegesd tovább, mert semmit sem mondtál.

Semmit nem mondtam? Hm, a piacvezető webfejlesztő cég mondhatni sok közszolgálati és magánszektorbeli egészségügyi portált fejleszt és üzemeltet, mivel a webfejlesztő cég tulajdonosa immár egy gyógyszergyártó cég, ezáltal szted milyen információknak jut birtokába és mennyire rosszak a lehetőségei a marketingre? Azt meg, hogy jelenleg a betegek a betegségükkel többet fordulnak internethez, mint orvoshoz egy felmérésben olvastam, de ez nem csak itthon tendencia.

#120: akkor elbeszéltünk egymás mellett. :)

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#123) D1Rect válasza baluka26 (#121) üzenetére


D1Rect
félisten

Te beoltattad magad H1N1 ellen?
Naponta mennyi időt töltesz bekapcsolt TV-vel egy helyiségben?

[ Szerkesztve ]

(#124) baluka26 válasza D1Rect (#123) üzenetére


baluka26
veterán

Egyébként én beoltattam magam. És még élek, úgy tűnik.
Idézek az eggyel lejjebbi hozzászólásomból.

Naponta kb. 35 percet. Jó, hétvégén kicsit többet, mert akkor szoktam nézni sok meccset.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#125) moha21 válasza havasa (#122) üzenetére


moha21
addikt

Melyik ez az ország? Melyik ez a cég?

Az öngyógyítás meg az egyik legrosszabb dolog tud lenni. Elég sokszor van aki szed valami nyugtatót ( xanax pl. ) és mellette tolja a rivotrilt is hátha nyugisabb lesz. Alapból ritkán írják fel a kettőt egyszerre ( van kivétel ). Nem tartják be az adagolást az emberek, nem járnak kontrollra, nem jó időpontba veszik be, isznak rá sokszor stb...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#126) havasa válasza moha21 (#125) üzenetére


havasa
aktív tag

Magyarország. A cég(ek) nevét egy nyílt fórumon pedig nem írom be.

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#127) Crystalheart válasza D1Rect (#119) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem pl. helyreállította a vérképemet a Supradyn, és egyértelműen kevésbé vagyok fáradt és levert, mióta szedem, többet bírok éjszakázni, kevesebb alvással is elvagyok, több fizikai munkát bírok, és fölszedtem 10 kilót is, amire ezelőtt képtelen voltam. Vajon hogyan, ha amúgy szerinted nem hatásos?

(#128) D1Rect válasza baluka26 (#124) üzenetére


D1Rect
félisten

"Idézek az eggyel lejjebbi hozzászólásomból."
Azután szerkesztetted bele, hogy én láttam... :U Szálljál le a magaslóról. :P

[link] :(

Melyik az a műsor amit nézel? :))

(#127) Crystalheart: Én pl. nem szeretnék megint 10 kilót hízni... Kihagyom.
A centrumtól én is kevésbé voltam fáradt, de akkor sem volt elég napi 5-6 óra alvás.

[ Szerkesztve ]

(#129) cucka válasza D1Rect (#91) üzenetére


cucka
addikt

A gyógyszerre pedig írjuk rá, hogy klinikai vizsgálatokkal bizonyítottan káros!
Írjuk, amennyiben ez egy igaz állítás. Tehát ha egy gyógyszer alapvetően káros hatásokkal rendelkezik, akkor azt írják rá. Mondjuk a mellékhatásait egytől egyig rá is írják, szóval mi a gond?
Azt te sem gondolod komolyan, hogy a modern orvostudomány több ember haláláért felel, mint amennyinek az életét megmentette/jobbá tette... Az, hogy a gyógyszeriparban pont olyan disznóságok mennek, mint bármely más iparágban, az tény, de ebből túl sok minden nem következik. A repülőgépiparban is biztosan van korrupció meg tudunk néhány repülőgépbalesetről is, ahol sokan meghaltak, a gondolatmeneted szerint ebből az következne, hogy lehetetlen biztonságosan repülni képes eszközöket gyártani. (Ami ugye fasság)

A h1n1-es fasságodnál megint rossz irányból nézed a dolgot. Egyrészt ott volt a kereskedelmi média, akik nulla iq színvonalon tudósítottak az esetről a ValóVillaLakók disznóvágása meg a pekingi állatkertben három herével született lajhárról szóló cikk között.
Másrészt meg ott vannak a komoly virológusok, akik leginkább attól féltek, hogy a vírusból valami hasonló lesz, mint a spanyolnátha, amibe meghalt vagy 100millió ember. Na ezért volt a para. Én inkább örülök neki, hogy nagy szaktudással rendelkező emberek azért dolgoznak, hogy én és néhány millió fajtársam ne pusztuljunk bele a betegségbe, ennek pedig semmi köze ahhoz, hogy a média milyen hisztériát kelt, vagy melyik politikus mit gondol. Az influenzavírust nem érdekli a mi személyes véleményünk.

(#100) Pala
A növény- és állatvilágban is előfordulnak betegségek, meg ugye a betegségeket okozó mikroorganizmusok is a földi élővilág természetes részei, tehát ezzel sikerült is megcáfolni mindazt a hülyeséget, amit ebben a hozzászólásban írtál :D

[ Szerkesztve ]

(#130) ollie válasza D1Rect (#119) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ó, én nap mint nap szedem, vagy inkább hagyom, hogy bekerüljön a szervezetembe. Ugyanis az arzén élettani szempontból esszenciális, csak úgy, mint a vitamin. Olvasmány.

***

(#131) Dany007 válasza D1Rect (#119) üzenetére


Dany007
veterán

Tehát akkor semmivel sincsen bajod, csak azzal, hogy a gyógyszergyártók néha jóval több profitot húznak le az emberekről, mint azt a te etikád megengedné?

Amúgy a fő téma az volt, hogy mennyire jó, hogy végre ilyen videók is keringenek a neten. Nem csak az agymosás, meg összeesküvés-elmélet, meg egyéb bullshit.
És szerintem ez továbbra is pozitív.

Mert gondolom a "csoda karkötőben" nem hiszel azért, ugye? (főleg miután bizonyítottan is kiderült, hogy egy 100 forintos bóvil gumidarabról van szó)
Na, a homeopátiás szerek is hasonló kategória, plusz meglehetősen drága.
Azt persze elismerem, hogy bizonyos gyógynövényeknek vannak jótékony hatásai. De többnyire azért, mert ugyanaz vagy hasonló vegyületek találhatók meg bennük, mint egyes gyógyszerek fő hatóanyaga.
De ettől még a homeopátiás szer is pont ugyanolyan lehúzás (sőt nagyobb), mint a 77. multivitamin - amit ugye 50 felett "kötelező" szedni.ű

@cucka:
"ugye a betegségeket okozó mikroorganizmusok is a földi élővilág természetes részei, tehát ezzel sikerült is megcáfolni mindazt a hülyeséget"

Oh, hogy nekem ez miért nem jutott eszembe! :W Zseniálisan egyszerű és lényegre törő :K

[ Szerkesztve ]

(#132) baluka26 válasza D1Rect (#128) üzenetére


baluka26
veterán

Nincs sok közöd hozzá.
Itt az albérletben a többiek miatt általában Comedy Central megy mindig vagy, mi, azt nem nagyon szoktam nézni. Szóval azt, mert muszáj vagyok, ha a nappaliban vagyok :)

Sikerült megint a millióból egy példát kiemelned. Gratulálok!

A hasnyálmirigyrák nem veszélyes, mert 100-ból 1 ember túléli, ezen a logika mentén :)

Vávávárj. Egészséges létezés meg minden faszságról hadoválsz, és 5-6 óra alvás?:D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#133) Crystalheart válasza D1Rect (#128) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ami azt illeti, nekem az a 10 kiló plusz a normális kategóriába esést jelentette (így 72 vagyok), mert amúgy emésztési problémáim vannak mindentől függetlenül. Multivitamin nélkül bármit csinálok, hiányom van. Reggel 6:30-tól este 10-ig sütök, főzök, fát gyűjtök és vágok, ha még gépezni akarok, akkor elszórtan gépezek, mint most, öt perceket, de valamikor írni és tanulni is kell, úgyhogy este nem alszom sokat, néha semmit. Ez a multivitamin szedése előtt nem tudtam megcsinálni. Persze tudom, hogy nem egészséges ilyen keveset aludni, de ami azt illeti, a megfeszített fizikai munka sem az, mégis kell. de hangsúlyozom, ebben a multivitamin segít.

baluka26: Úgy értettem, hogy nem elég neki az 5-6 óra. Én rendszerint 4-et alszom, vagy 5×1-et, hetente egyszer 10-et, ilyenek. :D

[ Szerkesztve ]

(#134) D1Rect válasza cucka (#129) üzenetére


D1Rect
félisten

Felejtsük már el a hatás-mellékhatás párhuzamot.
Jelen van mindkettő, csak amelyik nem tetszik azt "mellékhatásnak hívjuk".
Gyógyszer =/= repülő. :W

Te csak bízzál a "komoly" virológusokba és az ő "nagy szaktudásába"... reménykedj, hogy tényleg azért dolgoznak, hogy neked jó legyen.
Én meg bízok abban amit látok magamon itt IRL.

(#130) ollie: Az előbb még azt állítottad, hogy Arzént szedsz.
Akkor nem szedsz, csak próbálsz párhuzamot vonni az arzén és a vitamin közé? Ejnye. :)

(#131) Dany007: Akinek egy Zeitgeisttel ki lehet mosni az agyát... hááát na.
Tudom, hogy az átlag mindent elhisz amit egy képernyőn mutogatnak neki, de na.

Konkrétan azzal van bajom, hogy a gyógyszerek nem az okot, hanem a tünetet kezelik, súlyos "mellékhatásokkal" és egy életre a szer fogyasztójává tesznek, mivel a valódi okot nem szünteti meg.

Hint: A gyógynövény volt előbb, vagy a gyógyszer?
Ha a gyógynövény, akkor miért nem lehet azt árulni a betegségre?
Az miért kuruzslás?

A "betegségeket okozó mikroorganizmusok" miért betegítik meg az egyik embert és miért nem betegítik meg a másikat?

(#132) baluka26: A hozzászólás első felét nem értem.
Milyen millióból egyet? Milyen logika mentén? Milyen hasnyálmirigyrák?

Én ha nem megyek edzeni nem nagyon tudok 6 órától többet aludni.
Ha fizikailag nincs lefárasztva a testem, akkor nem alszom.

(#133) Crystalheart: Na ácsi. Most te épp azt támasztod alá, hogy neked tök jó a vitamin, a bejegyzés meg arról szól, hogy az nem is jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#135) Pala válasza D1Rect (#134) üzenetére


Pala
veterán

"Konkrétan azzal van bajom, hogy a gyógyszerek nem az okot, hanem a tünetet kezelik, súlyos "mellékhatásokkal" és egy életre a szer fogyasztójává tesznek, mivel a valódi okot nem szünteti meg."

Szinte az egész nyugati orvostudomány tünetkezelésre épül, de amíg meg van rá a lehetőség, hogy az ember kivonja magát a szakértelmük alól, addig szerencsére lehet normálisan is élni. :)

(#136) ollie válasza D1Rect (#134) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van párhuzam, ugyanis az arzén természetes módon jut mindenki szervezetébe, minden víz, de még a levegő is tartalmazza. És esszenciális a szervezet működéséhez, hasonlóan a vitaminokhoz.

(#135) Pala: ez óriási ferdítés. Az antibiotikum pl. a betegség okát szünteti meg, csak úgy, mint pl. a műtétek.

[ Szerkesztve ]

***

(#137) Crystalheart válasza Pala (#135) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mi akadályoz meg a tünetkezelés mellett az ok megszüntetésében? :)
(Ha az orvos nem hajlandó kivizsgálni az okot és hipochondernek titulál, de ez már nem gyógyszermizéria...)

(#138) Dany007 válasza D1Rect (#134) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor te valahol középúton állsz :)
Ha jóltudom az antibiotikum pont, hogy "kinyírja" magát a baktériumot. Nem? Ebben most nem vagyok biztos, de így emlékszem, hogy ott konkrétan az okot szünteti meg.
Épp ezért probléma, hogy mindenhol mindenféle helyen (sokáig még csirkéknél is) antibiotikumot használtak. Így egyre több baktériumtörzs mutálódott és vált ellenállóvá.
A súlyos mellékhatások pedig csak egy kis százaléknál jelentkeznek.

A sima akácméz is okozhat súlyos "mellékhatást" csak azt allergiás tünetnek nevezik annál aki mondjuk allergiás rá de még nem tudja.

Hogy mennyire tesznek fogyasztóvá azt nem tudom. Lekopogom de én elég ritkán vagyok beteg. Tegnap megfáztam (szédülés, hányinger(?), rossz közérzet, hőemelkedés) ittam rá egy coldrexet. Mára elmúlt.
Ilyen kb 2x van egy évben. Egyszer hosszabb több napig tartó nátha is kíséri. Minek hatására legalább 3db 100-as csomag zsepit elhasználok. Így ha valaki vádolható ezzel, az max a zsebkendőgyártók.
Ja, és érdekes módon a Xanaxról is leszoktam. Igen több, mint egy éves folyamatos, előírt rendszeres szedés után. Én magam szoktam le, doki és minden egyéb nélkül.

Tehát lehet, hogy bizonyos esetekben gyógyszerek csak a tüneteket kezelik, de lehet, hogy azért mert így van ideje / esélye az immunrendszernek elintéznie a többit. Bár ez csak laikus személyes véleményem. De abban biztos vagyok, hogy a 42 fok fölötti láz már halálos. Így ha nem csökkentjük a lázat mesterségesen, hideg vízzel vagy ami hosszútávon is hatásos - > gyógyszerrel, akkor az illető belehalhat. Igen egy sima lázba.

(#139) D1Rect válasza ollie (#136) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, de a mértéke nem mindegy. Itt van a ferdítés. Ezt már le is írtam:[link]

Mint mondtam az antibiotikummal semmi baj nincs amikor megfelelően alkalmazzák, de amikor vírusos megbetegedésre írják fel, hogy "meglegyen a kvóta" az para.

Ugyanígy, nem az a baj, ha valakinek levágják a lábát, hanem az, ha csak azért, hogy azután felvegyék a TB támogatást.

(#138) Dany007: Mi az allergia? Az allergia egy olyan immunreakció ami egy valójában ártalmatlan vegyület ellen irányul(úgy sacc/kb.)

Igen, ha olyan súlyos a baj, hogy azonnali beavatkozást igényel van olyan szer ami kell és hasznos. Pl. egy életmentő műtétbe se mennék bele altatás nélkül. Mert baromi kellemetlen.

Ha valakinek letépi a körfűrész a kezét és dől belőle a vér nem fogunk rá C-vitamint szórni...
De ha valaki folyamatosan nyitogatja a hűtőt, mert "éhes" bármennyit eszik, annak lehet csak egy kis C-vitamin kéne.

[ Szerkesztve ]

(#140) ollie válasza D1Rect (#139) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak úgy, mint a zsírban oldódó vitaminoknál sem mindegy a mérték.

***

(#141) emvy válasza D1Rect (#134) üzenetére


emvy
nagyúr

Hubazz, en most neztem meg a Logout blogodat. Mostmar ertem a kuldetestudatot (meg azt, hogy elkepzelhetetlenul okosnak gondolod magad a 125-os IQ-teszteddel, ami eleg vicces...)

while (!sleep) sheep++;

(#142) Pala válasza ollie (#136) üzenetére


Pala
veterán

Erre írhatnék egy nagyon hosszút, de nem teszem, nem akarok már a meglévőnél is nagyobb vitát kiváltani. A műtéteknél azért felhívnám a figyelmedet az eltávolításokra: tipikus példája, amikor az orvostudomány is tettlegesen beismeri, hogy nem tud mit kezdeni a bajjal, ezért ezt vagy azt "ki kell operálni". Megszüntetjük a gócot, a daganatot, a fájdalmat (azaz a tüneteket) és "minden rendben, a beteg meggyógyult".

Crystalheart: Semmi! :) Egyszerűen csak nem foglalkozom velük, mert zsákutcának, önbecsapásnak érzem. Mondjuk soha nem is szoktam beteg lenni, pedig nem szedek se vitamintablettákat, se táplálékkiegészítőket, se csodabogyókat, sőt, még varázsamulettet sem hordok.

[ Szerkesztve ]

(#143) baluka26 válasza D1Rect (#134) üzenetére


baluka26
veterán

Pl. az USA 1/5-e be lett oltva H1N1 vakcinával. Hány olyan esetet hallottunk, akinek bizonyíthatóan ebből lett baja?

A logikád, hogy kiragadsz a rengeteg sok pozítiv tapasztalat közül egy negatívat, és azzal példálózol. Ez talán érthető...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#144) veze válasza D1Rect (#101) üzenetére


veze
őstag

csipkebogyót kell összel gyüjteni, abba nem kutyul még bele egy gyógyszergyár sem:D

(#145) D1Rect válasza emvy (#141) üzenetére


D1Rect
félisten

Félreértetted. 8 évesen voltam egy 125-ös IQ-val megdobott felnőtt szintjén. :)

Szólj, ha meggyógyult a tesód a cukorbetegségből.

(#143) baluka26: Jaa, az általad linkelt cikken volt a keresőszavak között a H1N1 és ezt dobta fel. :U
Én ezt eddig nem is láttam.
Rengeteg pozitív példa?
Hogy ugyanúgy nem halt bele senki a H1N1-be mint azok akik nem oltatták be magukat? lolcsi

(#144) veze: 'szt az finom is. :K

[ Szerkesztve ]

(#146) Pala válasza veze (#144) üzenetére


Pala
veterán

Jóféle, finom teát lehet főzni belőle, de nyersen is jöhet! :K

(#147) baluka26 válasza D1Rect (#145) üzenetére


baluka26
veterán

Rengeteg pozitív példa, hogy nem okozott mellékhatást a vakcina. :)
Szó sem volt az influenza halálos áldozatairól...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#148) ollie válasza Pala (#142) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A daganat nem szimplán tünet, az maga a betegség.

Egyébként nem értem milyen alapon próbálsz bárkit is meggyőzni a magad igazáról, amikor még csak beteg sem szoktál lenni, így nem sok tapasztalatod van a témában.

***

(#149) D1Rect válasza baluka26 (#147) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezelőtt 1 héttel erről a nőről sem tudtunk...
Várjunk egy kicsit, majd kiderül.

(#148) ollie:
"A daganat nem szimplán tünet, az maga a betegség."
A magasvérnyomás nem szimplán tünet, az maga a betegség.

[ Szerkesztve ]

(#150) nincsisbéla válasza moha21 (#53) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Egyértelmű! Gonosz orvosok! ;]

Egy jó tanács: Csak akkor vitatkozz szektással, ha nagyon unatkozol, mert meggyőzni úgy sem tudod, maximum felidegesíted magad! [0% személyeskedés!]

Ja, és persze ilyenkor mindenkinek van vagy 3 orvos/gyógyszerész stb.. rokona, meg még legalább ugyanennyi ismerőse. Érdekes, nem? :)

Mentalita'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.