Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83151) BiP válasza Silverboy (#83150) üzenetére


BiP
nagyúr

Persze, ilyenkor számolásnál érdemes fölélőni, ki tudja, milyen feltételekkel tud élni valaki.
De ha mondjuk meg kell húzni a nadrágszíjat, akkor pont az ilyen felesleges szarságokon (mint pl. tv meg kütyürészlet) lehet sokat spórolni.

Itthon 3300Ft a digi net+vonalas telefon. Tévé nincs, mert minek?!
mobil meg céges flotta, cég fizeti, így könnyen ugrálok. Ezért kellett megnéznem, mennyi ma egy mobil előfizu. Hát tényleg nem kevés.
Viszont ilyen családi flotta vagy önszerveződő flottákba elég könnyű bekerülni, talán itt a PH-n is van fóruma, és akkor máris 10e alá vihető, ha valaki sokat dumál.

(#83152) F.E.K.. válasza KROK640 (#83143) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Attól függ hogy netto, vagy bruttó az a 250 000? (meg hogy forint, vagy euró ;))

Albérlettől függ, de nem igen ebből fog hatalmas összegeket félrerakni az tuti...

@tope Te fizetsz a céges számodért? Huh?

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#83153) ham_


ham_
tag

(#83154) F.E.K.. válasza ham_ (#83153) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ahogy elnézem a írás (illetve gépelési) képét, az a hiányzó 2 "gob" nem zavarta eddig sem valószínűleg...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#83155) homerhamm válasza ham_ (#83153) üzenetére


homerhamm
addikt

Lututos letopot

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#83156) ham_ válasza F.E.K.. (#83154) üzenetére


ham_
tag

Felfelé nyíl és V, ezek úgyis fölösleges "gobok" :)

(#83157) Silverboy válasza BiP (#83151) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Jah engem nem nagyon izgat a telefon ára, automatikussan megy a számláról a pénz :DDD. (kivéve még döglődik a Vodka). Igen az ilyen ripszropsz /áru hiteleket, ha ki lehet futtatni akár egy összevonással vagy bármivel ahol tűrhető a kamat akkor is már sokat megsporolsz. Áruhitel is csak akkor éri meg, ha 0-ás. (Sokszor inkább pénzitézettől éri meg felvenni, ha kell hírtelen valami, mint 27-30% aruhitelre...).Persze ez eléggé változik hétről hétre, nyitot szemmel kell járkálni. Mi hol mi menyi :))

Én sokat ott tudok fogni, ami "luxi", Kávé + Kézműves sőr este, délelőt sütike a büfébe + darált kávé stb. ezek naponta 2000-3000Ft ~ (még kapszulás kávéval is napi 250Ft nem 500-800)
BKV és nem autó és nem taxi ~ annyi pénzt tudnék félretenni, mint a fene... de, sajna egy kényelmes lusta desznó vagyok :DDD.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#83158) BiP válasza Silverboy (#83157) üzenetére


BiP
nagyúr

A legjobb, ha nem kell hitelre venni :)
Áruhitel is csak akkor, ahogy Te mondod, ha 0-s. Hogy olyat veszel, amit amúgy ki tudnál fizetni, de így nem kell azonnal odaadni. (bár én tartozni sem szeretek, szóval inkább előre rendezem).

Ami luxus: Na igen, napi 2-3e, az máris havi 40-60e. Szóval akinek épp nadrágszíjat kell összehúzni, akkor ezekből hamar vissza lehet vágni, és hamar lehet spórolni. Persze, ha valaki megmagyarázza, hogy "de ennyi miért ne férne bele, hiszen csak 200Ft, hiszen csak 400Ft, stb","meg ha ennyi nincs, akkor miért élünk, ha nem élvezzük", stb. akkor megette a fene a spórolást.
Egyébként aki diétába kezd, annak is az ilyeneket kell visszavenni elsőnek. Kis croissant, kis süti, kis cukros kávé, kis sörike. Szóval nem csak anyagilag, hanem kalória szempontból is veszélyesek ezek a kicsike tételek, mert hiába kicsi, általában rendszeres, és sok van belőle.

(#83159) hcl válasza Silverboy (#83157) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hát taxi, meg állandóan étteremben kajálás, ott ömlik ki a lóvé... Nem is gáz, ha van miből, de a legtöbbeknek valójában nincs, csak szeretnék azt hinni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#83160) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#83161) BiP válasza bohoc71 (#83160) üzenetére


BiP
nagyúr

:Y
Valaki de ráér :)

(#83162) Silverboy válasza hcl (#83159) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Utazóközönség 70% nem kéne... mondjuk azt. Mikor látom, hogy azzal jön és megy... hó másik felébe meg buszjegyre sem telik nem, hogy bérletre. Én olyankor szoktam és beülök a kanári sárga autóba és mosolygok rá. ;] (Van ótómobilusz, van BKV bérlet, még is taxizom, én a reggel 8as dugót ki nem fogom seggel effektus, nyáron meg jó időbe kerékpár nyugiba át a külvároson 7km).

Sokan vannak úgy, hogy áhhh ez még belefér és hó végén nézik a pókhálót, meg van -e kölcsön-e egy tizesed? Anyagilag nagyon felelőtlenek az emberek :( .

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#83163) homerhamm válasza bohoc71 (#83160) üzenetére


homerhamm
addikt

Kamu, de egy fejszének minek akksi? :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#83164) Csupingo válasza homerhamm (#83163) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán világít, vagy segélyhívásra képes.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#83165) homerhamm válasza Csupingo (#83164) üzenetére


homerhamm
addikt

Beírtam a keresőbe, hogy akksis fejsze, de nem adott ki semmit. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#83166) MasterDeeJay válasza homerhamm (#83163) üzenetére

Hát nekem valami fallout-os mele cucc jutna eszembe hogy ad extra áram sebzést vagy izzik fene se tudja. Esetleg +10 extra shock damage to orks....:DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#83167) bohoc71 válasza homerhamm (#83165) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Legdurvább,hogy volt rá érdeklődő...Azt mondjuk nem tudom,hogy létrejött volna az üzlet,de esetleg utánvéttel el tudom képzelni... :)

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#83168) hcl válasza Silverboy (#83162) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL, ennyi. Nekem is 20 éves autóm van, de abból kb. akármikor tudnék másikat venni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#83169) bLaCkDoGoNe válasza MasterDeeJay (#83166) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A Fallout-okban nincsenek orkok. ;)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#83170) homerhamm válasza bLaCkDoGoNe (#83169) üzenetére


homerhamm
addikt

De a Blahán vannak. :P

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#83171) Zolás válasza homerhamm (#83170) üzenetére


Zolás
addikt

Mennyi az idő tesa? A telódon köszi :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#83172) nullpoint válasza ham_ (#83153) üzenetére


nullpoint
senior tag

Letopta a laptopja? Az a magánügye, minek írja ki? :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#83173) bLaCkDoGoNe válasza nullpoint (#83172) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Állítsuk meg a laptopszekszuális propagandát!
Nekem semmi bajom a laptopszekszuálisokkal, amíg otthon, a négy fal között csinálják.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#83174) homerhamm válasza Zolás (#83171) üzenetére


homerhamm
addikt

Szia Uram! Nem lopott teló írdekel? :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#83175) this is life válasza homerhamm (#83163) üzenetére


this is life
Ármester

Hogy a lézeres célzást be lehessen kapcsolni ,mint a dekopír , körfűrészeken . 😂

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#83176) TaaT


TaaT
veterán

Nem apró, de na...

Give them hell Ukraine!

(#83177) homerhamm válasza TaaT (#83176) üzenetére


homerhamm
addikt

Gyernyak - az új gizsgugya :W

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#83178) gyulaszu válasza TaaT (#83176) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Egyébként ott van elvezetve egy gumicső, amin a kartergáz áramlik. Nekünk az volt elporladva...

gyulaszu

(#83179) JóGéza válasza homerhamm (#83163) üzenetére


JóGéza
aktív tag

RGB? Akkor már gamer...

(#83180) szebe válasza TaaT (#83176) üzenetére


szebe
őstag

szelepfedél tömítés?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#83181) sh4d0w válasza szebe (#83180) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Vagy a végét járja a motor...

https://www.coreinfinity.tech

(#83182) szebe válasza sh4d0w (#83181) üzenetére


szebe
őstag

Akkor csak simán megenné az olajat, nem? Ecotec szomjas, főleg a sokat futottak.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#83183) sh4d0w válasza szebe (#83182) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Az ecotec alapból is eléggé kívánja az olajat, de ha állandóan túlerőltetik pláne olaj nélkül, a mindenféle illesztések kitágulhatnak, aztán orrán-száján köpni fog mindent, amit lehet.

De ez csak szvsz, nem vagyok túl nagy spíler autószereléaben.

https://www.coreinfinity.tech

(#83184) hcl válasza homerhamm (#83174) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van egyáltalán lopott a piacon? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#83185) patomi válasza TaaT (#83176) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Párom azt monda, “ha ezt hangosan felolvasnánk megjelenne az ördög”
:DD :D :D :DD

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#83186) Trailblazer válasza bLaCkDoGoNe (#83169) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ott a szupermutáns az ork. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#83187) KROK640 válasza Silverboy (#83146) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem is valahogy így jött ki a matek, és akkor jól gondoltam. :)
Mondjuk nem hiszem, hogy 10K nekik a net, meg a telefon, ellenben van közös költség.
Feribátyó hitelei pedig a moratóriumra hivatkozva ki vannak tolva "falig", és már előre borítékolom, hogy ebből még hatalmas sírás lesz.
(Majd amikor a 4 millából már 6-ot visszaadott és még mindig hét számjegyű lesz a tartozás, akkor rájön. Ez ugyanis sajnos egyáltalán nem lehetetlen. )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#83188) KROK640 válasza ham_ (#83156) üzenetére


KROK640
veterán

Anno C64-en egy hiba miatt sajnos hónapokig éltem, felfelé, visszafelé és A gombok nélkül. Izgalmas idők voltak... de megtudtam oldani :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#83189) KROK640 válasza BiP (#83158) üzenetére


KROK640
veterán

Én pl kb semmit sem szoktam hitelre venni, mert úgy mindig drágább.

Na igen, sokaknál látom ezt, hogy rengeteg apró szarságra szórják a pénzt (de barátnőm is, most cigike, most kávé, most joghurt, most ez meg az és neki is simán összejön a napi 1500-200ft).
Egyszer megnéztem egy videót, amit - ha megnézel rögtön gazdagabb leszel - valójában arról szólt, kb 10 pontban, hogy hol folyatod el a lóvédat. Nos kb egyik pont sem volt rám igaz, (ilyenek meg főleg nem, hogy ne újonan vegyem meg az autót és társai, jelenleg autóm sincs XD) de benne volt a délelőtti croissant, a nem létező kávém, a nem létező napi fél doboz cigi és még sorolhatnám... Szóval nem lettem okosabb, de rájöttem, hogy átlag ember brutálisan sok lóvét spórolhatna.
Ami nekem esetleg olyan, az a hétvégi haverokkal, csajokkal való összeröffenés, de az is megvan 3 ezer/este kajával, szóval az már tényleg olyan, hogy nem érne annyit a pénz amit nyerek vele, mint ennek az elvesztése.
Szóval kiküszöböltem ezeket a hibákat, de nekem helyette van Tivadarom, Ferim, és Jánosom stb. ami igencsak kemény luxus.

De pl még említett Zé haveromon is látom, hogy megvan a napi 2-3 automatás kávé, hazafelé taxival, mert nincs kedve BKVzni meg átszállni, hétvégén villanyautó bérlés (greengo és társai), a boltba semminek nem nézi meg az árát csak kosárba teszi, esténként pedig a 3-4 sörike alap, hogy lecsúszik, és addigra kivégzi a reggel vett doboz cigit is... Aztán szomorúan néz, amikor 25-én már egy vasa sincsen, pedig 5-én fizunapon milyen jó volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#83190) emre


emre
veterán

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#83191) patomi


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#83192) koko52 válasza emre (#83190) üzenetére


koko52
veterán

Akkor ez olyan mint a hűjtő, ami jó csak nem hűjt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#83193) homerhamm válasza patomi (#83191) üzenetére


homerhamm
addikt

"Lákátos"

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#83194) tope válasza emre (#83190) üzenetére


tope
addikt

Audio vizuális eszköz, ahol csak ép az audió és vizuális rész nem működik. :F :Y :DDD

Most van lomtalanítás, dobja ki!

(#83195) koby11h válasza tope (#83194) üzenetére


koby11h
aktív tag

Jó ahol még van lomtalanítás!
Nálunk el lehet vinni a hulladéklerakó telepre saját költségen, ahol évi egyszer leadhatsz ingyen 250 kg-ig, utána pedig 20 Ft/kg-ot kell pl. fizetni a katódos TV-ért.
Tehát 6-700 Ft benzin, 1 óra oda-vissza, papírozással, mérlegeléssel... és ha már leadtam a sajátom, akkor édesanyámé vagy áll fél évig az udvaron, hogy megint leadhassak ingyen, vagy fizetek érte 3-400 Ft-ot.
Csoda-e, hogy rendszeresen találunk a kerékpár út mellett kidobott TV-ket, amiket a lelkes - bőrszíntől független közönség - szétver és kiszedi a réz tekercseket? A többi meg marad pár évig, aztán benövi a gaz és végül valaki kaszálás után eltakarítja...

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#83196) DJGABI válasza koby11h (#83195) üzenetére


DJGABI
addikt

Amúgy igen, én mondjuk inkább elkerülgetem otthon az udvaron, mintsem árokpartra dobjam, de ez hogy a lomtalanítást így kinyírták... Nálunk pl most héten lesz, de alig lehet valamit kitenni. Jó persze, az autógumit ott lehet hagyni a gumisnál, ne is tedd ki, de pl elektronikai cuccokra nálunk is emlékszem egyik évben hirdettek ilyet amit te is írsz, vittem is CRT monitorokat, most van régi TV, fogalmam sincs mit lehetne vele kezdeni. Kb csak bútorokat visznek el most, azt is szétszedve...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#83197) BiP válasza KROK640 (#83189) üzenetére


BiP
nagyúr

Én azt nem fogom soha megérteni, hogy (akinek telik, és nem nézi, ez van, belefér), de akinek nincs, és elfogy hó végére, az hogy a túróba nem érzi, hogy valamit nem jól csinál ?!
Most nem arról beszélek, akiknek a felháborítóan megalázó 28ezres rokkantnyugdíjból kell gazdálkodni, hanem akinek van normális keresete, kicsit racionálisabban költve ki lehetne jönni, de neeem, ők úgy élnek, mint akik 2x annyit keresnek, majd hó végén 1-2 hétig vészüzemmód. Ennyire nem lehetne hülyék/mohók, stb.

#83195 koby11h : Mondjuk nekem megérne 3-400 Ft-ot (érted, egy sör se jön ki belőle a kocsmában), hogy ne kelljen kerülgetni, ne rohasszam az udvaron, ne dobjam az árokpartra, erdőbe, vagy ne a tesók verjék darabokra a rézért, hanem a helyére kerüljön, normális feldolgozással.
Ha már arról beszélgetünk, mennyi felesleges dologra költ az átlagember, a hasznos költésnél meg azonnal sajnálja a pénzt. Ironikus. De inkább tragikus.

[ Szerkesztve ]

(#83198) koby11h válasza BiP (#83197) üzenetére


koby11h
aktív tag

Leadtam, de úgy, hogy édesanyám eljött velem (Ő akarta így) és hozta a személyi, lakcím kártya, utolsó csekk befizetést igazoló szelvény és az Ő nevére leadtuk. Sor kicsi volt, így 40 perc alatt meg volt. De egy vicc az egész.
Elvitték volna, ha újat vesz, de kapott tőlünk használtat.
Én is a normális feldolgozás híve vagyok, nem az árokparté...

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#83199) koby11h válasza hcl (#83083) üzenetére


koby11h
aktív tag

Lejárt a 4 "gép" hirdetése, de még levelezem a sráccal. Jelenleg 1000 Ft-nál tartunk, mert kiderült, hogy csak alaplapok és házak, meg DVD meghajtók:
"felőlem viheti de vannak benne lg lejátszók , meg dell , nekem laptopom van nem értek hozzá"
Micsoda reklámszöveg!
Én meg valamennyire igen, és tudom mennyit érnek a fűtetlen/szigeteletlen garázsban tárolt 9-10 éves DVD meghajtók ellágyult gumival, nem nyíló tálcával, koszos kollimátor lencsékkel...

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#83200) ham_ válasza koby11h (#83199) üzenetére


ham_
tag

Akkor ez tetszeni fog :)




Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.