Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83851) BiP válasza koby11h (#83849) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát, ez sajna nálam is így van. Amíg Bpesten laktam, bárhova elmentem tömeggel.
Amióta kiköltöztünk agglomerációba, már nagyon más a helyzet.

(#83852) Cs1csó válasza koby11h (#83824) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C Erről írtam én is. Nem veszik át akkor ugye hiába "utánvét" a szállítást ki kell pengetni.

(#83853) hcl válasza Syl (#83846) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Első módszer :) De amúgy is kell mászkálni a városban, szóval mindegy, hogy honnan hazafele menet.

@Hintalow : Egy 53m2 székletfehérváriban sincs több. Nincs is több köbméter dobozom. Egymásba vannak rakva :)
Butapesten könnyű eladni dolgokat. Pécs hardcore volt, alig vittek valamit helyben. Kisvárosban meg vagy lőve.

ON :
Vatera hírlevél :
"Ha eladóként utánvéttel küldted a terméket, de vásárlód nem vette azt át, akkor is igényelhetsz kompenzációt a kifizetett szállítási/visszaszállítási díj miatt keletkezett plusz költségedre."

Mutogatni való hater díszpinty

(#83854) Syl válasza hcl (#83853) üzenetére


Syl
nagyúr

> Első módszer

Neked ;) Én pl. vagy 6 éve home office-ban nyomom - van hogy napokig ki sem mozdulok a házból. Ezért én nem mászkálok boltba dobozokért. Ami bekerül a házba (rendelés, vásárlás stb.) az megy le a garázsba, jóleszazmégvalamire jeligével.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83855) hcl válasza Syl (#83854) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na jó, de ezek nem kötelezőek :D Meg ha az ember nem kint a pusztában lakik, akkor azért szokott kimenni, akár pár naponta. (Sőt, ha ott lakik, akkor kell is postáznia, ha ad-vesz.)
Én 2012 körül voltam pár hónapot HO-ban, meg mostanában már lehet lenni itthon heti pár napot. De ezen kívül mindig bejártam.Boltba, stb. kell menni. Ilyesmik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#83856) this is life


this is life
Ármester

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#83857) koby11h válasza this is life (#83856) üzenetére


koby11h
aktív tag

:C
Óutó??? Négyszopás??? Mi van ma?

Erről egy régi utcalány mondás jutott eszembe: Ahány ház annyi szop@s! :)

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#83858) homerhamm válasza koby11h (#83857) üzenetére


homerhamm
addikt

Ha megveszed a házat, szopsz vele. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#83859) PHM válasza homerhamm (#83858) üzenetére


PHM
addikt

Négyszer... :D

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#83860) this is life válasza koby11h (#83857) üzenetére


this is life
Ármester

Mind ez egy embertôl fakad , töri a magyar nyelvet 😂 .
Látom a Volvágen már nem éri ér az inger küszöböt :DDD
A fb AL egész jó , tudja értelmezni a renyo,pezso,gutya,bicigli snsv... stb neveket .

Amúgy a ház már el is kelt . Meg találták vele a cél csoportot.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#83861) hcl válasza this is life (#83856) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez valami horroralbérlet :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#83862) Syl válasza hcl (#83855) üzenetére


Syl
nagyúr

De aki minden nap boltba jár, az sem biztos, hogy dobozok gyűjtésével foglalkozik. Nagyobb boltokban (lidl, aldi) általában csak használhatatlan dobozokat látok. Vagy szét vannak vágva, vagy eleve hiányosak. Még bevásárlókosár-pótléknak sem lehet használni őket, mert csak két oldaluk van.
Vagy úgy vannak vele, hogy elég hazacipelni a vásárolt motyót, extra dobozokkal már nem mernek foglalkozni, mert a zasszony előszedi a sodrófát :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83863) hcl válasza Syl (#83862) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez már mindenkinek a maga baja. Ha én meg tudom oldani, akkor szerintem mindenki más is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#83864) Syl válasza hcl (#83863) üzenetére


Syl
nagyúr

De miért akarná megoldani? :B Neki így kényelmes. Nem hajkurássza a dobozokat, nem postáz, kivárja a személyesenelmegyekérte vevőt.
Ismered a régi viccet, az öreg bikával a dombtetőn :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83865) hcl válasza Syl (#83864) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"kivárja a személyesenelmegyekérte vevőt."
Ja, ha ennyire ráér :D Próbáld meg ezt egy kistelepülésen, nem adsz el semmit.

Mutogatni való hater díszpinty

(#83866) Syl válasza hcl (#83865) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem nem kell magyarázni, kistelepülésen élek. :K Azért is írtam, hogy amikor valami doboz bekerül a házba, megy le a garázsba, jóleszazmégvalamire címszóval.
De megértem azokat is, akiknek kényelmesebb a langyivíz.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83867) hcl válasza Syl (#83866) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, én is, csak ne már ez legyen a gond, amikor 0 energiával megoldható :D (Ja, meg amiket vesz az ember, annak a csomagolása is felhasználható.) A sz@r posta + messze van már teljesen valid. Bár egy 10 ezres cuccnál már autóval is megérheti elmenni a postáig egy városban.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#83868) Syl válasza hcl (#83867) üzenetére


Syl
nagyúr

Olyan lehet ez is, mint amikor sírnak, hogy kevés a fizetés, de egy rozsdás szeget nem képesek megmozdítani a helyzet javításáért... Langyivíz, mondom én.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83869) qnadam válasza koby11h (#83847) üzenetére


qnadam
veterán

költözéskor nyilván összeszed az ember dobozokat, de ahhoz sajnos nem lakom elég nagy helyen, hogy csomagolóanyagok álljanak mindenfelé. az el nem adott cuccok kevesebb helyet foglalnak :D plusz helyzeti előny, hogy ez bp, itt azért személyesen is elmennek a dolgok.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83870) qnadam válasza hcl (#83867) üzenetére


qnadam
veterán

de pászmek, nem nulla energia :D dobozvadászat, szórólapgyűjtés (nekem legalábbis nem jön naponta a szabad nép, hogy legyen mivel kipárnáznom az rtx 3090-et), becsomagolni, elmenni a postára, sorra kerülni, hazamenni... simán van egy óra.
ha napi-heti szinten biznyicelnék, valószínűleg kevésbé lenne nyűg a posta, ha amúgyis járkálnék, és pörögnének a dobozok, de egész ritkán szoktam eladogatni dolgokat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83871) hcl válasza qnadam (#83870) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szórólappal eddig minden társasház lépcsőháza tele volt, ahol laktam :D Halmokban áll, csak le kell menni érte... Meg a városi újságok is. Különben rühellem, borzalmas papírpazarlás.

Ritkán meg csak beleférne egy-egy posta :) Én is mindig kitalálom, hogy hogyan kevesebb időveszteség, de egyáltalán nem nehéz. Egy óra? Egy drágább cuccnál simán megéri :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#83872) qnadam válasza hcl (#83871) üzenetére


qnadam
veterán

abban az egy órában inkább elviszem a metróhoz autóval, még azt is kevésbé érzem elpazarolt időnek, és úgy legalább a vevő is meg tudja nézegetni és nyomkodni a cuccot, ha olyanról van szó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83873) radio11


radio11
tag

Szórólap, ugyan már. Múltkor jött e notebook ami a gyerek régi óvodás paplan és párnahuzatjával volt kibélelve, még a jele is rá volt hímezve :D

(#83874) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#83875) hcl válasza qnadam (#83872) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hogy te pesti vagy :D
Ott nem fordul elő az, ami itt, hogy "hozd ki a buszpályaudvarra légyszi" vagy "a Plázánál átveszem" aztán odaviszed, és vevő sehol :D A harmadik után meguntam, nem viszem sehova. (Amelyik jött, az is sokszor úgy, hogy bebuszozik valami környékbeli faluból, amíg a busz fordul, addig átveszi és megy vissza. Meg se nézik a cuccot, gondolom úgyis csak seftel vele. Az ilyen nem szokta tudni, hol van az utca, ahol lakom (10 percre onnan :D ) )
Jó, postán sem mindig veszik át, de ha kifizette, akkor azért át szokta :D

@radio11 : Nekem is jött már rongy csomagban, elhasználtuk ablakmosásra.

A telefon only érdeklődés is jó lehet, ma hajnali fél háromkor akart valaki... na az nem vette meg.
Nem szoktam telefonszámot megadni, most egy CF-IDE átalakítón meg volt, mert olyat hülyék úgysem vesznek. Hát de :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#83876) Astroboy válasza qnadam (#83870) üzenetére


Astroboy
őstag

Detto, előbb kötözném alkatrészenként galambokra a motyót, minthogy a postán a munka-undoros Gizike lajhár mozdulatait nézzem egy fél délelőttön át.
Ha ajánlottért kell beugrani, a 3 fő kellék nélkül el se indulok: tértivevény, igazolvány és Sanax. ;]

(#83877) hcl válasza qnadam (#83872) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, meg postázás; Foxpost. Ahol csak lehet :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#83878) BiP válasza Astroboy (#83876) üzenetére


BiP
nagyúr

(#83879) koby11h válasza BiP (#83878) üzenetére


koby11h
aktív tag

Villám, Villám, köröket ver rám! :)
Láttam már ilyen adminisztrátort én is, csak többet nem megyek oda...

[ Szerkesztve ]

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#83880) hcl válasza koby11h (#83879) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Másmilyen is van a Fostán? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#83881) koby11h válasza hcl (#83880) üzenetére


koby11h
aktív tag

Kicsi posta, kevés ember, gyors haladás. Nekem ez jött be.
A főpostára bemegyek, sorszám, várakozás, egymáshoz mászkálnak, beszélgetés, kimegy, visszajön...
A fiók postán nincs sorszám, amikor megyek alig vannak, nem mászkálnak egymáshoz mert ott ülnek karnyújtásnyira ketten, vagy egyedül van. Nem megy ki és jön vissza, mert nincs hova, kicsi posta :)

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#83882) BiP válasza koby11h (#83881) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálunk a fiókpostán kevesen vannak, ami alapból előny lenne, ezért próbáltuk be többször is, de mindig megszívtuk, mert annyira lassan csinálnak bármit is, hogy az ember haja kihullik. Mint akik azt se tudják, hol vannak, mit kéne csinálni.
Egyszer képeslapot akartam venni, de negyed óra várakozás után meguntam. Úgyhogy ott csomagfeladással nem is próbálkoznék.
Amúgy máshol működik az elmélet, sajnos ezen a helyen nem.

[ Szerkesztve ]

(#83883) Astroboy válasza BiP (#83882) üzenetére


Astroboy
őstag

A képeslap sajnos oly úri huncutság lett mára mint a zsebóra, gondolom évek óta nem vett ott senki, kicsit várattak, majd 15 perc után boldogan konstatálták, hogy igazából Te se gondolod komolyan. :DDD

(#83884) hcl válasza koby11h (#83881) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itt a kis posta is lassú :DDD

@BiP : Én képeslapot a saját képeimből nyomtatok :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#83885) kenwood


kenwood
veterán

"'Bemutató termék volt, a képernyőfólián lévő sérülések a fotókon jól látszanak, a monitor működését nem befolyásolják."

Vegulis a teljesen pokhalos kepernyo sem befolyasolja a monitor mukodeset, tehat nem hazudik :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#83886) koby11h válasza kenwood (#83885) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hát "fotókon jól látszanak" - nem éppen. Az első képen két folt és egy csík, de azok a hibák vagy csak becsillanások... A harmadik fotón már látszik pár folt.
Biztos van akinek ez így még belefér, én inkább kihagyom az ilyeneket.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#83887) kenwood válasza koby11h (#83886) üzenetére


kenwood
veterán

En hasznaltam huzamosabb ideig egy olyan monitort, aminek a kozepen van egy csik a folian. Olyan,mintha egy atlatszo zsirketaval huztak volna egy csikot.
kb. az elso nap megszokja a szemed,es onnantol nem latod, ha nem tul nagy.
Mindenesetre egy ilyen cucc szerintem a hibatlan aranak a feleert is draga.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#83888) koby11h válasza kenwood (#83887) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem is volt olyan, de mindig odatévedt a szemem. Eladtam, olcsón.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#83889) hcl válasza kenwood (#83887) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem olyan volt, hogy az 1 hetes monitorra odapattant egy fémdarab, amit éppen csíptem le, és hagyott pár mm karcot. Ez volt 2007 körül, azóta is használatban a monitor :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#83890) ham_ válasza kenwood (#83887) üzenetére


ham_
tag

Anno azt hiszem a trinitron crt-ken volt 2 halvány vízszintes csík... egy idő után már fel sem tűnt :)

(#83891) koby11h válasza ham_ (#83890) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én meg azért nem vettem olyat. :) Pedig jók voltak, de nagyon zavart amikor másoknál láttam.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#83892) BiP válasza koby11h (#83891) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is csak idáig jutottam. De akik huzamosabb ideig használták, azt mondták, meg lehet szokni.
Hogy ez valóban igaz volt, vagy csak önigazolás, jó kérdés :)

Forma-1ben is állítólag meg lehet szokni a glóriát (mármint pilóta szemszögből), mégis ha mutatnak belső felvételt, nem tudjuk elhinni.

(#83893) koby11h válasza BiP (#83892) üzenetére


koby11h
aktív tag

Tényleg meg lehet ezeket szokni csak én máshogy működöm. Ez az én problémám de nem dolgozom rajta :)
A glória tényleg fura lehet Nekik, meg zavaró is, de már többször bizonyított, hogy megérte.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#83894) koby11h


koby11h
aktív tag

Most vegyetek régi mobilt, jövőre 20.000-et adnak érte, ha újabbra cseréled :)
https://telex.hu/tech/2021/10/07/nmhh-hirkozlesi-hatosag-mobiltelefon-csere-3g-kivezetes

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#83895) BiP válasza koby11h (#83894) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, akkor az új mobilok ára 20ezerrel emelkedik. Fasza.

(amúgy a Telenornak most fut ilyen kampánya, (nem 3G-hez kapcsolódik) hogy a régi telót 20e-ért visszaveszik. Csak ehhez új, nem olcsó előfizut kell venni 2 év hűséggel, ami miatt igazából nem éri meg :( )

#83893 koby11h : egyértelműen bizonyított.
Azt mondják, hogy mivel középen van, és 2 szemmel nézed, a térlátás miatt az agy kizárja a látómezőből.

[ Szerkesztve ]

(#83896) koby11h válasza BiP (#83895) üzenetére


koby11h
aktív tag

Aha, pont ez jutott eszembe nekem is. +20-25000 és abból engedünk 20-at.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#83897) hcl válasza BiP (#83895) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem szoktam újat venni :) A használtaké is fel fog menni gondolom, de nem annyival. Meg a terv úgyis egy iPhone 7 törötten + venni hozzá LCD-t, ki tudom cserélni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#83898) kenwood válasza hcl (#83897) üzenetére


kenwood
veterán

Lattam egy gepet jo aron ket napja, ma mar mas hirdeti 100k-val tobbert. Dobtam neki egy uzit :
"Szia, miert szerepel " kihasználatlansága miatt " resz a hirdetes szovegeben?
Ezt a gepet 2 napja valaki mas arulta 350-ert. Azzal nincs semmi gond, ha megveszel valamit,es dragabban meghirdeted.
Az viszont nagyon gaz,ha hazugsagot irsz bele a hirdetesbe. Lenyegeben feleslegesen, mert nem azon fog mulni, hogy megveszi-e valaki.
Raadasul van masik 4 geped is hirdetve. Elegge butanak kell lennie annak, aki elhiszi,hogy mind a negyet sajat hasznalatra vetted, nem flippeled oket"

Valasz :
Már elnézést de ha valaki nem használ valamit az nem kihasználatlanságot jelent ? :DD :DDD
Ez sokkal gazabb amit irtal ide :C

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#83899) koby11h válasza kenwood (#83898) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem, mert az alapján joggal hihetem, hogy az övé, mindent tud róla, jól működik és ismeri a gép történetét.
Míg így tudjuk, hogy megvette, jó esetben egy gyári állapotra visszaállítás és teszt volt, de azt, hogy stabil-e, melegszik-e, bármi gondja volt-e vele... azt már valószínűleg hiába várjuk.
Német, nem dohányzó orvosé volt.... mint egy autó hirdetés.
Én ha nem "saját" árut árulok azzal nem zsákbamacskázok, meg terelek...

Sajnos jogilag igaza van, csak emberileg ez nem éppen korrekt.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#83900) hcl válasza kenwood (#83898) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt mond, amit akar... Pont lesz*ja, hogy te tudod, hogy mi volt az :D

@koby11h : Én is meg szoktam mondani - nem mindig, mert csomó IQ bajnok vevőt elriaszt, ha elmondod a sztoriját. :DDD
Meg ha ismerősnek árulok valamit, az ált. azért van, mert ő lusta/béna meghirdetni.
Azokból a cuccokból, amik anyámnál vannak (kályhacső, régi TV, stb) alig lehet eladni valamit, mert érdeklődik, megadom anyám számát, és nem hívják fel :D

Tabletre is kellett már olyat írnom, hogy eskü baromi karcos, de a képeken egyszerűen nem látszik :D
Vajon rácsodálkozott a vevő, hogy karcos? Rá! :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.