Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danih


danih
addikt

De aranyos a naivságod :)
Azt felejted el, hogy ez itt Kihaneménország.
Itt mindenki kiskirály akar lenni, akár a maga pocsolyájában.
Biciklis-autós viszonylatban nekem sem húz semerre a szívem - jól írtad, hogy primitív ember mindegy, mivel jár.
Lényeg a lényeg, jómagyaroschan ezt a szép inicatívát is sikerült elcseszni. Kb olyan lett mint a buziparádé - már mindenkit idegesít, de AKKOR IS kimegyünk, agresszívan mutogatjuk magunkat.
El lehetne férni, simán. Értem én, hogy kevés a bicikliút, de ezzel egy biciklista nem érezheti felhatalmazva magát arra, hogy a járdán a gyalokosat, vagy az úton az autósokat zavarva (vagy veszélyeztetve) közlekedjen (aztán persze hazaér és bőszen posztol, hogy a járókelő paraszt beszólt, az autós meg ledudálta, mekkora köcsög mindenki). Akibe szorult egy kis kultúra, meg tudja oldani. Csak nem dacból kéne csinálni.
(Két napja vártam az asszonyt a Hősök terén a metrómegálló előtt egy kis sétára, van ott egy bicikli út, hát RICHTIG nem azon cangázott a hülyegyerek, és még csengetett is. Sajna nem volt semmi amit utánadobjak.)

(#2) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Nagyon korrekt írás :R.

Véleményem az, hogy sokat lehetne/kellene tenni a városvezetés részéről, hogy normálisan lehessen kerékpárral közlekedni a városban. Országosan is hiányzik a hálózat, természetesen, de ez más téma.
És én KRESZ-vizsgához (kvázi jogosítványhoz) kötném a kerékpárhasználatot. Mert egyrészt az, amiket sokszor művelnek az utakon (gyalog menve és autóban ülve is tapasztalom), másrészt egy szerencsétlen visszapillantó tükre sincsen, hogy maga mögé nézhessen, hogy akkor kanyarodhatok-e...

(#3) pöttty


pöttty
tag

Tökéletesen egyetértek. Immáron 15 éve bringázom, napi rendszerességgel. Ebből 7 évet Pesten sikerült tapasztalatot gyűjtenem. UTÁLOM a Critical Masst, egyszer voltam régen, elég is volt. Annyi habzó szájú állatot, mint ott rég láttam egy rakáson, persze tisztelet a kivételnek. Emellett egyre több a bringás Pesten, ami nem is lenne baj, de amikor elengedett kormánnyal jön szembe a kedves emberke 40-el a felmart bicigliúton, azt már nehezen viselem...

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Hmm én nem bírom a bicikliseket. És városon kívül kifejezetten közveszélyesnek tartom a bicikli közúton való használatát.
Városon belül rendben van. A relatíve kis sebesség miatt ritkán okoz gondot 1-1 mozgó akadály, akarom mondani biciklis.
De városon kívül, ahogy - valljuk be - az átlag magyar autós 80-120 között tempózik, egy ~ max 40km/h val közlekedő biciklis nem más, mint mozgó akadály.
Megoldást kéne találni. Több bicikli út. Jóval több. Én általában 1/3-ad útszélességben szoktam kerülni a biciklist, azt érzem biztonságos távnak, nehogy véletlenül elsodorjam. Kedvencem mikor észreveszi, hogy ott vagyok mögötte, és elkezd hajtani, kapálózni, mint az állat, ilyen az egész bicikli kileng balra-jobbra. Ergo még körülményesebb kikerülni.
1-2x már majdnem volt balesetem is ilyen miatt. Biciklisnél vagy gyorsan kikerülöm, és remélem, hogy kamion nem jön szembe, vagy lefékezek és megvárom amíg lesz előzési lehetőség, vagy szűkre veszem a kerülés és ezzel a biciklist veszélyeztetem.

Másik kedvenc amikor beállnak mellém a pirosnál jobb oldalra. Ahová ugye nem nézek, mert nem számítók semmire és senkire se a jobboldalon. Aztán amikor elindulok, meg ő is, csak leseget meg anyázik, hogy majdnem leszorítom, pedig szó sincs erről, csak egyszerűen nem vettem észre, hogy jobb oldalon ott áll mellettem, kicsit hátul. Szerintem balesetveszélyes ez is.

(#5) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Mint sűrűn biciklizős, teljes mértékben egyet értek az egésszel.

Itt is manapság sok kerékpáros azt hiszi, hogy nekik mindent szabad. Főként a legjobb példa erre a behajtani tilos.. Tehát az egyirányú utcák.. És persze sokak mennek szembe, mert "nekik szabad"... De közben arról lövésük sincs, hogy ez csak akkor van úgy, hogyha ott van a KIVÉVE tábla... Na meg igen, ezzel vagdalóznak, hogy nem tanultak kreszt, hát bakkR, az alapokat akkor is ismerni kéne...

Szal.. Sajnos együtt kell értenem ezzel...

@Dany007: És ez miért van? Ád1, átalakították úgy a kreszt, hogy nem kötelesség a kerékpárutat használni..Innentől ez nem a kerékpáros hibája. (kivéve akkor ha fogalma sincs a közlekedésről). Ád2, sok helyen egyáltalán értelmes kerékpár út sincs, tehát kénytelenek vagyunk az autó/kocsi utakat használni...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6) kpal


kpal
veterán

A Debreceni Critical Mass az még egész türhető is.

(#7) ABE


ABE
őstag

Gyakrabban kéne ilyen őszinte, nem "hazabeszélő" írásokat látni. :R

Autósként nem nagyon, gyalogosként (és most már rolleresként) annál inkább fel tudnak bosszantani a biciklisek. Talán nem túlzás azt mondani, hogy 5-ből 1 olyan van, aki odafigyel, hogy szabályosan, biztonságosan, kultúráltan tekerjen. A többi beleszarik mindenbe, nem nehéz megutálni őket...

[ Szerkesztve ]

(#8) LK


LK
addikt

Szisztok!
Sokszor járok dolgozni kerékpárral.A biciklisek morálja egyenlő a nullával. Ugyanúgy mint az autósoké.Gyenge rendőrség,törvények,és büntetés mértéke miatt sohasem fog változni semmi. Láttam már a Keresztúri úton keresztbe piroson biciklizőt! Jött a Hév és a keresztforgalom is!!! A pirosnál én vagyok az egyetlen aki megáll,mindenki átszáguld,miközben autók mennek keresztbe.Borzalom.
Ha jól tudom,már egyirányú utcába szembe is behajthatnak kerékpárral. Szóljatok,ha tévedek. A feleségem behajtott egy ilyen utcába kocsival,és szembetalálta magát egy családdal,2felnőtt két kisgyermek,szélességében teljesen elfoglalva az egyirányú utcát.
Lehet hogy állat vagyok,de ezt a két (saját gyerekeit,és az autónkat veszélyeztető) szülőt 20 botütésre ítéltem volna,azonnali végrehajtással....
Most divatba jött a kerékpározás,ezt akarják elősegíteni. DE! Ezt ésszel kellene! A könnyítésekkel csak azt érik el,hogy azt hiszik mindent szabad.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#9) hackeeeee válasza ABE (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ez igaz... :\

Véleményem szubjektív...

(#10) Bocha válasza LK (#8) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Akkor hajthatnak be az egyirányú utcába, ha ki van rakva a "behajtani tilos" tábla és alatta a kiegészítő, hogy "kivéve bicikli". Egyébként nem, csak ez vacakul lett kommunikálva.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#11) LK


LK
addikt

Nemcsak a kerékpárosok szarnak bele a szabályokba,hanem a gyalogosok,és az autósok is. Tehát mindenki. (BKV járművekről és teherautósokról nem is beszélve.)

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#12) Dany007 válasza hackeeeee (#5) üzenetére


Dany007
veterán

A kreszt csak nemrég módosították ilyen formára. De én jópáréve ezt tapasztalom. Motoros, biciklis egyaránt bejön jobb oldalon, és megáll a kocsim jobb hátsó oldalánál. Így amikor a pirosnál elindulok, pont nem veszem észre, hogy ő is ott van, és ha mondjuk akármiért egy kis jobb ívet kanyarodok, már le is toltam szerencsétlen barmot.
Vannak idegesítőbb dolgok is. Amikor egymás mellett 2-3 biciklis megy. Ha jól tudom ezidáig ez is tilos volt. Aztán, hogy a mostani kersz változások ebbe is beleszólnak-e fogalmam sincs.
Én kifejezetten félek a biciklisektől az úton :) Túl lassan megy és túl bizonytalanul. Meg persze sokkal sérülékenyebb, mint egy autó. Szóval mindig odafigyelek rájuk, de van pár momentum, amikor nagyon fel tudják b*szni az agyamat.
Biciklisekben is tudatosulni kéne, hogy ők azzal a tempóval amivel haladnak, egy városon kívüli főúton akadályt képeznek, amit a mögöttük lévők meg kerülgetnek kifele, márha tudnak. Volt már olyan, hogy bele kellett fékeznem - mivel jöttek szemből - és hátulról majdnem belém jöttek. Nyilván a mögöttem lévő autós, aki nem látja még a biciklist nem számít rá, hogy egyszercsak 80-90-ről 30-ra lassítok, mert épp szemből jön egy busz, és a biciklis meg előttem.

(#13) Kevinmaster válasza Dany007 (#4) üzenetére


Kevinmaster
tag

Folytatnám: nekem a kedvencem (ami mostmár legális is ugyebár) az egyirányú utcában szemből. Tudjuk, Pesten hogy néznek ki a belvárosi kis utcák, mindkét oldalon parkolók, eleve én is alig férek el, pillogok mindkét oldalra, mikor nyesem el valamelyik tükröt. És akkor megjelenik szemből a kollega, pókerarccal, én viszont becsokizok azonnal. Persze néhány méter után el is tűnik valahogy, valamerre, ő nem érzi veszélyt, de azért az én szemem előtt lepereg, ahogy átlibbenek rajta. Örülök, hogy ő azonnal látja a megoldást, de miért kell beparáztatni azzal, hogy befigyel szemből? I hate this.... :(((
Hozzátenném, hogy tíz évig közlekedtem bringával a városban, mindkét oldalt ismerem. És egyetértek a cikkel: ez nem közlekedési eszköz kérdése, ez emberi kérdés :(

Szerk.: most látom, hogy továbbra sem legális.

[ Szerkesztve ]

(#14) LK válasza Bocha (#10) üzenetére


LK
addikt

Ebben az országban mindent sz..-ul kommunikálnak.
Régen láttam egy műsort,és abban a Skandináv országokról volt szó. Ott is hasonló viszonyok voltak az adófizetésnél,és a közlekedési morálnál is. Rögtön jó lett a helyzet,amint bevezették a fizetéshez mért büntetést. Tehát ott sem azért jobb,mert becsületesebb emberek élnek....

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#15) kételkedem válasza hackeeeee (#5) üzenetére


kételkedem
addikt

A biciklisek /és gyalogosok, autósok, taxisok stb/ egy jelentős része nem ismeri a KRESZ-t, egy további jelentős része bár ismeri, csak éppen lesz@rja. Ugyan úgy, mint a többi közlekedőt, vagy a többi embert.

Semmi bajom a bringásokkal, de azzal az őrületbe kergetnek, mikor 30-al mennek el mellettem a járdán, vagy lecsengetnek!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16) localhost válasza Kevinmaster (#13) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nagyon szépen kérem, engedj meg egy pontosítást: Nem minden egyirányú utcába szabad szemből behajtania! Csak ahol ezt neked is (neki is !) tábla jelzi!

Csak ebben az esetben szabályos!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17) Kevinmaster válasza localhost (#16) üzenetére


Kevinmaster
tag

Megengedem, szerkesztettem.... Nem ez volt a lényeg.

(#18) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Az írás csillagos 5-ös! Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Azt, hogy a kerékpárhasználatot KRESZ-vizsgához kéne kötni erős túlzásnak tartom. Sokkal inkább látok fantáziát, egy már több párt és civil szervezet részéről is felvetett kezdeményezésben, miszerint: A gyermekeknek igenis tanítsák meg az iskolában ezeket az alapokat.

Én sem állítanám magam egyik tábor oldalára sem, de maga a helyzet, hogy a két éve egy havi fizetésemből vásárolt kerékpáromon jó, ha azóta 15-ször ültem, akkor autósnak számítok.

Nekem óriási szerencsém volt, hogy az általános iskola első 4-évét egy poroszos-vasszigorral oktatott osztályban tölthettem, de a mai fiatalságnak erre már az alapítványi iskolákban sincs esélye. Közhely, hogy az oktatás nem csúszik, hanem száguld lefelé a lejtőn. Ha az iskolákban a régi szigor uralkodhatna, akkor akármilyen lumpen család sarjának volna esélye, nem primitív gyökér autóssá-kerékpárossá és gyalogossá válni. Képesek lennénk betartani a szabályokat. (Valóban ehhez erős, szigorú törvények és az azokat betartatni képes, potens rendőrségre is szükség volna, ellenben a mostani "párt-magánhadsereg" státusszal.)

És még sok ilyen gondolatébresztő írást kívánok az egész közösségnek!

Legyen szép napotok!

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#19) Dark Archon válasza Dany007 (#4) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát én járok kocsival is meg bringával is, de nehogymár a szabályt megszegő autósok miatt ne lehessen bringázni városon kívül. S már megbocsáss, de nem vallok be semmit, én nem szoktam száguldozni. Viszont elég fura a látásmódod, mert egy lovaskocsi, traktor, neadj'isten Babettával repesztő bácsika szintén mozgó akadály. Vagy azok se közlekedjenek?

Az én kedvencem meg, mikor bringával elöl állok a pirosnál, a köcsög meg mellém áll, aztán zöldnél elfordul jobbra, engem majdnem elsodorva... fordított helyzetben meg bringával nem állok be jobbról a kocsi mellé, hanem megállok mögötte. Egyébként tényleg valamiféle vizsgához kéne kötni a bringázást (jogsi azért túlzás lenne), akinek meg van jogosítványa, értelemszerűen erre nem lenne szüksége.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#22) Dany007 válasza Dark Archon (#19) üzenetére


Dany007
veterán

"már megbocsáss, de nem vallok be semmit, én nem szoktam száguldozni. "

Az a + 10Km/h még ott volt az előbb! ;] Kis cseles.
Amúgy én is 80-100 közöttit írtam. És kiemeltem, hogy városon kívül. Városon kívül ha jóltudom 90km/h a megengedett ehhez a + 10 az = 100. Egy biciklis meg megy mondjuk 40-nel. Szóval nincs mit bevallanod. A 100km/h városon kívül nem száguldás. Még talán meg se büntetnének érte.
És igen, a traktor és a babettás is mozgó akadály. Csak belőlük jóval kevesebb futkározik az utakon :) De ha 1-1 akad, akkor bizony rendes nagy dugót tud okozni.

Ha pirosnál előttem van egy biciklis vagy motoros én se állok be mellé. Külön járműként kezelem. Megállok mögötte. Rendszerint biciklisek / motorosok szoktak beállni mellém jobb oldalra... =/

(#23) Dark Archon válasza hackeeeee (#5) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát egyébként én is örömittasan hajtottam be bringásként az egyirányú utcákba, mert a média így tálalta, azt elfelejtették közölni, hogy kiegészítő tábla szükséges. 15 éve vizsgáztam KRESZ-ből, azóta 1-2 dolog változott, de hát a fene sem követi ezt napi rendszerességgel.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#24) Dark Archon válasza Dany007 (#22) üzenetére


Dark Archon
addikt

Rájöttem, hogy hülyén néz ki egy mondatban a betartom a sebességhatárt és a +10km/h :D Nyilván nem idegesítek mást azzal, hogy tartom az 50km/h-t városban, de nem is száguldok lakott területen kívül 120-szal. Most már 90km/h. A motorosokban azért elég ritka a jobbról beállós (főleg, mert nem nagyon fér el :)), mivel tanultak KRESZ-t, de sajna a bringásokra oda kell figyelni... pl., ha lehagyok egy bringást és megfog a lámpa, számítok rá, hogy ott lesz jobb oldalt.

szerk.: egyébként sokszor nincs választása a bringásnak, erre remek példa a Soroksári út. Az ember kénytelen az úton tekerni, mert a járdát folyton megszakítják a padkák, meg elég sok a kihajtó. Arra meg végképp nem szoktak számítani, hogy a járdáról 20-30-cal érkezik valaki, tehát a bringás nagyobb biztonságban van az úton.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#25) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Egy ismerősöm fejtette ki a véleményét kevésbé választékos módon aki szintén bringával ment:

" lol he ez a criticalmass mekkora fos te.. kb mintha az autósoknak szólnánk h "hej, gyerek már be a nagykörútra csinálunk egy kis dugót"..."

Én igazából nyáron Szegeden kezdtem el aktívan bringázni. Ott jobbára a gyalogosokkal van a gond mert folyamatosan a kerékpárúton sétálnak. Kíváncsi lennék milyen tapasztalatom lenne Pesten de sajnos egyrészt nekem nincs (még) itt a bringám, másrészt meg a legnagyobb gondom az, hogy nem tudok olyan helyre menni ahol ott kell hagyni.
Szerintem az is égető probléma, hogy ha már egy kicsit feltűnőbb/jobb bicajod van akkor esélytelen bárhol is letenni mert csak idő kérdése és elviszik.

Egyébként teljesen egyet értek azzal amit fentebb is írtak, hogy ha tuskó valaki akkor mind1 mivel megy. Mivel tegnap sokan egy helyre gyűltek így sok volt a tuskó is egy helyen. Ha autós felvonulás lett volna akkor is ugyan ez lett volna :(

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#26) wierra


wierra
senior tag

Tegnap jöttem haza Graz-ból. Ott nagyon sokan tekernek, idősek-fiatalok egyaránt. A város közlekedési struktúrája és mérete is lényegesen eltér Bp-étől.
Viszont az emberek sokkal toleránsabbak egymással szemben (vagy inkább figyelnek egymásra) közlekedésben is. Ott nem volt probléma egyszer sem a közösített bringa/gyalogút, senki sem hajtott nagy sebességgel, mindenki elfért egymás mellett. Ott talán én is szívesebben bringáznék, kulturáltabb közlekedési morál és tisztább levegő mellett.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#29) Dany007 válasza Dark Archon (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom azért is emeltem ki : P
De nyilván 120-szal én se megyek, max 4 sávoson, ahol 110-es határ van kinn. De ott is ritkán.
Engem spec idegesít városban az 50km/h, de elfogadom és nem kezdek vad motorbömböltetésbe, meg felelőtlen (sem felelős) előzgetésbe. És a bicikliseket is tolerálom, el is fogadom (városon belül).

"A motorosokban azért elég ritka a jobbról beállós "

A robogósok. =/ Nem egy ilyen eset volt már. Általában heti rendszerességű.

"a bringásokra oda kell figyelni... pl., ha lehagyok egy bringást és megfog a lámpa, számítok rá, hogy ott lesz jobb oldalt."

Amióta megengedi a kresz és ezt be is reklámozták a tévében, azóta én is. =/ De nem díjazom az ötletet.

@ABE:

Az biztos, ha Pesten állsz a dugóban a lámpánál akármelyik körúton, akkor bizony inkább ne tedd ki az orrod egy kis friss levegőt szippantani, mert minden lesz, de friss nem.
Irdatlan az a pesti szmog főleg a belváros fele... Nem irigylem a bringásokat.
Volt már, hogy émelygett a gyomrom a kocsiban, és lehúztam az ablakot levegőzni - az általában segít - na, akkor jött rám a hányinger.

[ Szerkesztve ]

(#30) dabadab


dabadab
titán

Azért nagyon szépen működik ez a skatulyázás, hogy aki gyalog van, az "gyalogos", aki biciklin, az "biciklis", aki autóval, az "autós", stb - mintha ez legalábbis valami génekbe kódolt dolog lenne, nem pedig pillanatnyi járműválasztás eredménye.

SymbianOS: tényleg nem kell a flame.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#31) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Pont tegnap fejtettem ki ezzel kapcsolatban a véleményemet a bringás totyikban. Érdeklődve olvasok, szerintem nagyjából egy véleményen lehetünk :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32) Straw válasza danih (#1) üzenetére


Straw
senior tag

Bár mindenki így gondolkodna, mindkét oldalon és meg lenne oldva a dolog. :R

42

(#33) Dark Archon válasza CsiguszMaxim (#25) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ne aggódj, itt Bp-n nem csak sétálnak a kerékpárúton, de a hülye anyák még a babakocsit is ott tolják. Természetesen, ha lehet, akkor egymás mellett egy másik anyukával és úgy dumálnak. Ilyenkor le szoktam csengetni őket a fenébe :-D Gyalogosoknál inkább nem, mert megijednek, aztán akkor lesznek elcsapva.

Ha nincs feltűnő bringád, csak egy rozsdás teszkós, melyen a lakat többet ér, azt is elviszik. Ezért nem zárom le sehol, pedig jó volna bringával intézni ügyeket vagy vásárolni. Vidéken, főleg kisebb falvakban ez jobban megjátszható. Pedig nem lenne nagy kunszt megoldani nagyobb bevásárlóközpontokban, hogy belül lehessen letenni, adott esetben fizetni az őrzéséért.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#34) ABE válasza Dany007 (#29) üzenetére


ABE
őstag

Feltéve, hogy nem belső keringtetésen van a szellőzőrendszer, az autóba is ugyanaz a levegő jut be a dugóban állva sajnos. :) De amíg autóval sokáig állsz a dugóban, kerékpárral hamarabb átjutsz rajta, kevesebb ideig szívod a büdöset. Ja, és nem vagy beszorítva a többi autó közé, akár levágod az utat másfelé. De megszokható, max. kevesebb ideig kell öreg korodban a gyógyszert szedned. :D

[ Szerkesztve ]

(#35) Dany007 válasza ABE (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Félig, sőt 3/4-edig igaz is :D
Viszont a légkondink szűrős... Szűri a pollent és talán valamilyen szinten a szmogot is.
Viszont én akkor nagyon megéreztem a különbséget.

(#36) HSM válasza ABE (#34) üzenetére


HSM
félisten

Azért azt ne felejtsük már el, hogy egy modern autóban elég durva pollenszűrőn megy át a bejutó levegő, ami a legkárosabb fékpor/kuplungpor meg hasonló részecskék közül elég sokat kiszűr! Bicón pedig álltalában nem hordasz ilyen szűrőmaszkot, ha hordassz is, az nem olyan hatásos.... Én mondjuk robogóval közlekedem, ilyen téren dugóban az a legrosszabb, benn vagy a dugó közepén, egyik másik autó mögül le lehetne fordulni motorról attól, ami kijön belőlük... Persze, néha be lehet játszani, hogy irány a járda és tolás, és akkor nem kell olyan sokat "szívni"... :D

[ Szerkesztve ]

(#37) sanzi89 válasza Dany007 (#4) üzenetére


sanzi89
addikt

Egy-két gondolat. 90km/h-val lehet menni városon kívül, szóval ha az aztósok ezt betartanák akkor egy nagységrenddel máris kisebb a "sebességkülönbség" és a probléma is. Amúgy városon kívül én se tekerek országúton, életveszélyes.
A kamionis témára meg a KRESZ-ből:

"A jármű/járműszerelvény a mindenkori forgalmi-, út-, látási- és időjárási viszonyokat figyelembe véve.."

Ha látod a kamiont akkor gondolom nem mész ki elé, ha pedig nem, akkor nincs ott, nincs gond. Körül kell nézni...

@CsiguszMaxim
"Szerintem az is égető probléma, hogy ha már egy kicsit feltűnőbb/jobb bicajod van akkor esélytelen bárhol is letenni mert csak idő kérdése és elviszik."

Sajnos ez így van... 2 biciklit tart a családban majdnem mindenki, egy normális túrázósat és egy rozsdás szart bevásárolni, melóba menni. :(

Mindazonáltal alap Kresz és "járművezetési" ismeretekhez kötném én is a bicikli használatot.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38) SP!T


SP!T
addikt

Én bringaőrült vagyok (triál, freeride, street), de ezt a Criticl Mass-t legszívesebben lehányom! Nincs jogsim, ám sokat járok autóval, mint utas, de főleg bringán mászkálok.

Azon kívül nincs semmi értelme ennek így, minthogy az autósokkal kibasznak évente kétszer is! Nem elég a sok lezárás a belvárosban? Még ez is? Előbb tanuljanak meg bringázni, alapvető kreszt az emberek és aztán menjenek a közforgalomba! Ha egy bringás kellőképpen körültekintő én szerintem 90%-ban rajta múlik, hogy elcsapják-e!

Speciel engem is ütöttek már el, miközben szabályosan bringáztam a bringaúton! De én voltam a leghülyébb, hogy feltételeztem, hogy látnak! :W Persze az autós vétkes, de nekem kellett volna figyelnem jobban a saját érdekemben!

Legyen felvonulás mert az jó! De miért pont úgy, hogy kibasznak az autósokkal? Egy sávot foglaljanak el, de egy egész utat? Hát persze... :W

There's a device that I've been using called a whoop.

(#39) Dany007 válasza sanzi89 (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Héj, most mégegyszer elolvastam azt a hszemet, de 80-120 közöttit írtam. a 90 a megengedett pont a közepe. Tehát nem értem mért kell ezen kiakadni :) Teljesen átlagos és sajnos megszokott, hogy 100-110-zel mennek az emberek városon kívül a 90 helyett.

"Ha látod a kamiont akkor gondolom nem mész ki elé, ha pedig nem, akkor nincs ott, nincs gond. Körül kell nézni..."

Persze, ha látom a kamiont nem megyek ki, hanem belefékezek. Mert bizony ha 90-nel közelítem a biciklist és meglátom, hogy kamion jön szemből, akkor le kell fékeznem arra a 40km/h-ra amivel a biciklis megy. Ilyenkor nincs is gond, ha a mögöttem lévő autós is észnél van és nem rongyol belém hátulról. Mert 90-es átlagsebességnél a 40-nel közlekedő akadály bizony gyorsan közeledik! Tehát gyorsan kell reagálni.
Amúgy minden okés. Szerencsére a legtöbb esetben egy biciklis kerülése nem telik 2 másodpercbe se. Csak vannak nem 7köznapi esetek. Ezeket emeltem ki. Ahogy vannak figyelmes biciklisek is, akik lehúzódnak, nem kezdenek el kapálózni stb...
Én pont azért keveredek sokszor nehéz helyzetbe, mert túlságosan is óvatos akarok lenni és féltem a biciklist (mindig legalább 1/3-ad útszélességgel kerülöm ki a biciklist, meg hasonlók).

(#40) dízelracer válasza Dany007 (#39) üzenetére


dízelracer
senior tag

Az a biciklis aki 40km/h-val megy 4-5km múlva kiköpi a tüdejét. ;)

(#41) Dany007 válasza dízelracer (#40) üzenetére


Dany007
veterán

Régebben más topicban, amikor 20-30km/h-t írtam sokan jól leszóltak, hogy ők simán mennek 40-50-nel is stb... Így inkább jobb a békesség :) A különbség amire célozgatni akartam talán még így is érzékelhető.

[ Szerkesztve ]

(#42) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Bocha bácsi ezt nem én mondtam neked? (Tudomhogynem:D) Annyira pontosan ugyanezt gondolom énis. Egy az egyben. Tegnap gyaloglásra kényszerültem, és ez volt a zerencsém, mert igy csak én tudtam, hogy szégyellem magam a "sporttársak" helyett is. Ha kerékpárral lettem volna, akkor szerintem ez látható is lett volna, mert elsüllyedek :D
Tettem egy próbát a járdázók közül egyel "átbeszélni" a témát, gondolván, hogy van némi tapasztalatom a kerékpáros közlekedésben, hátha... Persze hülyegyalog lettem egyből. És szomorú is.

Az az egy vigasztal, amit a bringás topicban is leirtam, hogy azok akik tegnap autósokathergelni, és gyalogosokat veszélyeztetni mentek ki CM címén ma már ugyanugy villamosozni fognak mint tegnapelőtt. Gondolom ezt azért, mert ilyen felelőtelnül közlekedő bicikliseket normális hétköznapokon sosem látok.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#43) sanzi89 válasza Dany007 (#39) üzenetére


sanzi89
addikt

Értem amit mondasz, de ez megint nem tudom miért a biciklisek "sara". A mögötted jövő autós nem közlekedik a KRESZ szerint, szóval miről is beszélünk?

Amúgy, mint biciklis a 40-es átlag tényleg sok egy átlag biciklisnek, Tour de France-on kb 42-es átlagot szoktak hozni. :D Egy átlag biciklis jó ha 20-al megy. Én ha 30-al letekerek 10km-t már kivagyok. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#44) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt mondják már meg nekem az érintet kerékpárosok, hogy ott ahol kiépített út van számukra, ott miért az autók előtt tökölődnek? Feltartják a forgalmat, és galibát okoznak. Ja, mert Nekik szabad, Ők már bárhol mehetnek....... A legtöbben a tiltás ellenére simán kanyarodnak balra az út jobb széléről két sávon keresztül.

És ráadásul direkt mindíg akkor jönnek, amikor egy másik autó jön szemből. Szóval a fütyülőm ki van velük.

(#45) ClioRS


ClioRS
őstag

Én még kiegészítem a hozzászólásokat annyival, hogy Pécsen a 10perces buszút 40 perc lett, eme program miatt. :U
Így csak jobban fogják utálni őket. Barátnőmnek semmi baja a biciklisekkel, de tegnap nem illette őket szép szavakkal.

(#46) Osi222


Osi222
tag

Az a baj szerintem itt Hungarisztánban, hogy az emberek többségében a legminimálisabb kultúra se található meg. A figyeljünk egymásra itt nem létezik, mindenki csak a saját érdekét nézi. A kölcsönös tisztelet itt még az idegen szavak könyvtárába se fér bele. Az autós reggel, aki le akar szorítani az útról (mert ugyebár én hogy képzelem, hogy itt közlekedem, szívódjak csak fel), a gyalogos, aki anyáz, hogy mért a járdán megyek (mért nem inkább megyek a csuklós buszok között a halálba), és a maximálisan kulturált kerékpáros, aki a külső sávban repeszt a kocsik között, mert ő a májernek hiszi magát. A Margit hidas történetről meg már ne is beszéljünk...
Az egész CM-nek nulla értelme van. Az erőfitogtatás nagyon szép, de mit értek vele? 2004 óta megy a bohóckodás, szinte csak fikarcnyi eredményekkel. Húsz éve lopnak csalnak és hazudnak a kedves városi vezetők az európai kulturális világvárosunkban, de természetesen négy évenként fűt-fát mindig megígérnek, amiből érdekes mód soha semmi nem lesz. Így nem csoda, hogy a kerékpáros úthálózat a béka se**e alatt van, és akkor csak a kerékpáros utakról esett szó, és a városunk többi rákfenéjéről nem is esett szó (az egy egész lexikont kitenne). Szörnyű azt látni, hogy a szomszédaink mennyivel előrébb vannak, és mi meg hol tartunk.
Igazából amíg nem lesz változás ezekben a dolgokban, ne várjunk itt csodákat, mert minden marad olyan balkáni, mint amilyen mostanság is...

(#47) eladohardver


eladohardver
őstag

Én azt bírom mikor szabályosan közlekedek és kb 70-80 al elsöpör melettem az ürge a balomról jobra kanyarodva, úgy hogy kb 20 centin múlik h elsodorjon, nőmmel együtt...

Azt mondjátok meg mivel kéne tekerni? Bazookával a vállamon? :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#48) Overlocker


Overlocker
veterán

Egyetértek az írásoddal! Amúgy...

Behajtani az egyirányú utcába szemből, ahol nem túl nagy a forgalom és különben 3-4km-es kerülővel tudnék csak bejutni, szerintem nem nagy bűn..főleg ha jól le is húzódok félre. A József körút-ról a Mester utcába ha be akarok menni..pl

Másik: Andrássy út. Egy része használható, más része középen göröngyös, nem lehet rajta normálisan tekerni, ilyenkor fel szoktam menni a járdára. Most lehet kövezni, de kb 10-15-20km/h-val szoktam kerülni az embereket. Miért? Mert ez a ritmusa. Ha ettől lassabban vagy gyorsabban megyek tuti elém-belém lépnek. Ha dudálsz szintén hiba, mivel megijednek és azt se tudják hova lépjenek, leginkább pont eléd! Lehet kicsit őrült vagyok, de soha senkit nem ütöttem még el! *Mondjuk nem árt hozzá egy megfelelően beállított bringa és tárcsafék.

(#49) Nyugdíjas válasza antikomcsi (#44) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Részemről azért, mert sokkal nagyobb biztonságban érzem magam az autósok közt, mint a gyalogosok, vagy a az úrvezető-stílusú kerékpárosok közt. Lehet kövezni,de én igy vagyok ezzel. Nagyjából azthiszem ismerem a KRESZ-t, nem szoktam direkt a holttérben hülyéskedni, igyekszem odafigyelni, hol lát az autós, igy elközlekedek köztük. Ők legalább tudják, hogy éppen közlekednek, és felelősséggel, nem csak lődörögnek az utcán mint a kerékpáros sorstársak, hogy a gyalogosokról ne is szóljak. Életveszély amit csinálnak. Az autósok legalább általában haladnak normálisan, ha vigyázok magamra, és nem zavarom őket akkor tudok velük együtt haladni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#50) dabadab válasza antikomcsi (#44) üzenetére


dabadab
titán

"Azt mondják már meg nekem az érintet kerékpárosok, hogy ott ahol kiépített út van számukra, ott miért az autók előtt tökölődnek?"

Valószínűleg azért, mert a "kiépített út" balesetveszélyesen rossz állapotban van.
Az az igazság, hogy az emberek nagy része nem rosszindulatú és nem is nagyon buta - és ezen mondjuk az se változtat, ha kerékpárra ülnek.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.