Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) jones965 válasza #35434496 (#149) üzenetére


jones965
Modder

Jövő héten.

(#152) BlackSoft válasza jones965 (#151) üzenetére


BlackSoft
addikt

ES lesz, vagy rendes? Mert Merlinnél már nagyban lehet venni végleges procit, lapot, ramot, meg mindent :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#153) sirpalee válasza BlackSoft (#138) üzenetére


sirpalee
csendes tag

Vannak emberek akik ki tudják használni. De a legtöbb esetben, jó eséllyel a tiédben is, egyszerűen nem értenek hozzá a hiányos tapasztalat miatt, és ezért ahelyett, hogy megértenék mi zajlik a háttérben, erősebb és erősebb hardvert dobálnak a problémára. Majd idővel megtanulod.

A maya tutira nem használja ki a 48 magot, azt tudom. :)

raytraceisten és csodamedic

(#156) BlackSoft válasza sirpalee (#153) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem kell mindent szó szerint venni OMG..... Nem kell neked több hsz, elég az a 14 is, amiből eddig mind valami trollkodás volt :( Viszlát!

[ Módosította: jones965 ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#159) gbors válasza proci985 (#137) üzenetére


gbors
nagyúr

jelen pillanatban igaz, amit írsz, viszont a DDR4 nem mindig lesz ilyen drága. ha valakinek sürgősen kell valami, akkor amúgy sem feltétlen érdemes beleugrani a fogzási problémák közepébe, tehát valóban a 4930k (vagy akár a 3930k) a nyerő.

miért nem jó 3wayre az 5820? a 28 PCI-E lane elég 3x8-ra...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#160) Rexcor


Rexcor
őstag

Jó cucc. Mondjuk engem majd az 5820 fog érdekelni inkább.

(#161) helkis


helkis
addikt

Oli, ha még él a rendszer egy 3dmark vantage cpu-scoore-ra kíváncsi lennék.. :) remek előzetes volt, köszi szépen! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#163) Kékes525 válasza Joshi (#155) üzenetére


Kékes525
félisten

A cikkről.
Az új processzor nem egyértelműen előrelépés az előzőhöz képest. Sajnos az Intel nincs igazán rászorítva a versenyre. Valószínűleg a laborokban ennél sokkal jobbak is vannak, de konkurencia hiányába nem érdekük azokat piacra dobni.

[ Módosította: jones965 ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#164) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Szép példány :K viszont a kinézete kicsit furcsa így hirtelen :DDD

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#167) dealerman


dealerman
senior tag

"Az Intelnek egyelőre eszében sincs feladni a HEDT rendszereket, ami érthető is, hisz egyrészt itt abszolút semmi konkurenciájuk nincs" ;]

underground techno will never die

(#169) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Ez a processzor munkára, rekordok megdöntésére 3Dmark illetve szintetikus tesztekre jó.
Játékra szerintem nem hogy felesleges, de hülyeség is ilyet vásárolni.
Az árából kihozok egy i7 rendszert egy nagyon erős kártyával.
Nyilván lesz sok sok olyan ember aki ezt látja jó processzornak játékok tekintetében is.
Az Intel meg csak dörzsöli a markát...

Végül is egy Core i7 5960X egy ASUS RAMPAGE V Extreme és vagy 32/64Giga DDR4 rammal biztosan elvan az ember, ha hozzá számolunk egy vagy két grafikus gyorsítót olyan és egyéb komponenseket.
1,5 millió forintból kitudom hozni a gépet.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#170) ΞΔGLΞ válasza ÁdiBá (#169) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az Intel meg csak dörzsöli a markát...

Már régóta azt teszi, mert nincs konkurencia. Viszont vannak sokan, akik megtudják venni, de a felét nem használják ki soha. A lényeg, hogy - többek között- az IBT gflops eredményétől elsüljön. És mivel, mint írtam konkurencia nincs, talán épp egy kefélés közben dönti el valamelyik "agytröszt", hogy ezen a cpu-n most (csak a hasamra ütök példa ez) keressünk kb 200 ezer forintot. Csesszék meg.

[ Szerkesztve ]

(#171) joshua7 válasza helkis (#161) üzenetére


joshua7
veterán

Gondolom láttad már, hogy a boton majd' 83k-nál járnak. :)

Semper Fi

(#172) Szergei


Szergei
tag

Ez van akkor, ha nincs normális konkurencia, egyre pofátlanabb az Intel, eddig a csúcsszegmensben (Sandy- és Ivy Bridge-E) az Extreme Edition processzorok célközönsége többnyire a maximalista Véristvánok voltak (tisztelet a kivételnek, mielőtt nekem ugrana néhány troll, de nem kevesen vettek csak játékra olyat), egyébként ár/érték arányban sokkal jobb volt a 3930K/4930K, mivel ugyanannyi processzormagot tartalmazott mint a csúcsmodell, csak a cache-t nyirbálták meg kissé, meg minimális órajelcsökkenés történt, kis tuninggal be lehetett hozni az Extreme procikat (persze azok is húzhatók, de SZVSZ. úgy sem érnek meg akkora felárat). Ezt nyilván felismerte az Intel is, ami a Haswell-E CPU-k pozicionálásánál az esetleges vásárlók oldaláról pofátlanság, az az ő szemszögükből racionális üzleti döntés is lehet, talán ezért is lett az 5930K ugyanúgy "csak" hatmagos, mint az 5820K: persze ott a 40 PCI Express sáv, így több GPU használata mellett az 5930K-nak is van értelme az utóbbival szemben.

A másik, a DDR4 bevezetése, mondhat akárki akármit, hogy "így volt ez minden új memóriagenerációnál"*, a cél ez esetben is a lehúzás, érdemben alig hoz sebességnövekedést, cserébe a jelenlegi méregdrága DDR3-as RAM-okat lehet kivágni a szemétkosárba :W .
Nem írtam volna le mindezt, ha 8 magos lenne az 5930K, vagy legalább lenne az 5930K és az 5960X között egy 8 magos "nem extrém" CPU, valamint a DDR4-es RAM-ok sem lennének "kötelezőek" *nem teljesen analóg példa, de annó a Wolfdale/Yorkfield processzoroknál a P35/X38-as platform mellett volt a P45/X48, ott még lehetett választani, nem kellett azonnal lecserélni a régi DDR2-es RAM-okat..
Persze leginkább munkára van értelme a Haswell-E-nek, ahol megtérül az ára, de azért talán ott sem mindegy, hogy ~250k, vagy félmillió egy platformváltás :U

QwErTy42:

Nem írt hülyeséget pedig, hogy kb. ugyanannyi idő alatt végez, számítási teljesítményben tudtommal nincs butítva a Quadro-khoz és Tesla-khoz képest a TITAN Black (meg a sima TITAN és a Z sem), a K6000 egyetlen előnye itt a duplaannyi VRAM.
Egyébként az részben igaz, amit írsz, rengeteg program mellett, ahol mesterségesen lefojtják a GeForce-okat driveresen, valóban jobb a Quadro, de nem minden esetben, a legújabb 3ds max-hez pl. a TITAN és a GTX 690 kifejezetten ajánlott , de Mudbox/ZBrush mellé (amelyek ráadásul OpenGL-alapúak) is fölösleges pénzkidobás a Quadro, Maya-t nem használtam, állítólag ott is jók a consumer kártyák bőven, VRay/Octane Render és társaiban, és videokódolásban is hülyére veri a legtöbb Quadro-t,és Tesla-t egy TITAN. Nyilván itt is vannak kivételek, elsősorban az a döntő, hogy milyen programhoz kell a kártya, annak megfelelően kell eldönteni, hogy kell-e a túlárazott Quadro/Tesla/FirePro, vagy elég egy erősebb GeForce esetleg Radeon (de ez már nagyon off).

(#173) HSM válasza Szergei (#172) üzenetére


HSM
félisten

Nézd máshogy. Ilyen olcsón még sosem kaphattál volna 6 magost, mint most. Érthető, hogy a 8 magost nem nagyon erőltetik, ahhoz hibátlan csip kell, és órajellel is finomabban kell bánni.

A DDR4 is érthető, mivel ez egy főleg szerverekbe szánt platform ott meg számít. Amúgy egyáltalán nem kerül vészesen többe a DDR4, megnéztem külhonban, kb. 40 dollár a felára 16gb 2133-as ddr4-nek szintén 16gb 2133-as ddr3-al szemben, ami semmi.

Ami a régi p35/x38 ddr3 kombinációkat illeti, rakás hulladék volt mind, megbízhatatlan, kompatibilitási gondoktól hemzsegő betegágy, sajnos volt olyanom.
Inkább erőltessék az újat, de az működjön megbízhatóan. :R

(#174) jones965 válasza helkis (#161) üzenetére


jones965
Modder

Rajta kívül bárki futtat vantage tesztet. De szerintem már nincs nála minden, legalábbis a ramok elég kapósak. :)

Blacksoft: ES

(#175) helkis válasza joshua7 (#171) üzenetére


helkis
addikt

a hsz-em előtt körbenéztem boton, de nem találtam semmit, csak órajeleredményeket, +cinebench. a 83k pöpec, csakhát ln2-es, így annyira nem releváns, hogy otthoni környezetben vízzel, 4500-4600mhz körül mit fog menni..

(#174) jones965 - ezek szerint már nálad vannak a ramok? :DDD
várom a ropogós eredményeket! :R +grat, hogy hozzád vándorol az egyik hogy szénnéhúzd.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#176) Lewzke válasza HSM (#173) üzenetére


Lewzke
őstag

Én azt nem értem, hogy a 10. oldalon található kettétört processzoron 12 mag szerepel, a 2. oldalon lévő rajzon pedig 8. Akkor most 12 magos megcsonkított processzorok ezek, vagy hibátlan 8 magos példányok?

(#177) joshua7 válasza helkis (#175) üzenetére


joshua7
veterán

Egyelőre ezt meg egy 80k-st láttam, mindkettőt nitróval. :) Kerestem volna a boton, de nekem minden keresés 0 eredményt dob ki, mióta módosítottak rajta.

Semper Fi

(#178) jones965 válasza helkis (#175) üzenetére


jones965
Modder

Még nincsenek nálam. :N

4600 mhz környékén 66xxx cpu score-t hoz. Bár ahogy elnézem a képmentést, nem egy tuning bajnokkal van dolgunk.

[ Szerkesztve ]

(#182) #90933760 válasza Lewzke (#176) üzenetére


#90933760
törölt tag

Arról volt fotó kettészedve amit be lehetett linkelni. Szerintem ezek mind 8 magosok natívan. Ha van a Xeonok között hibás akkor eladják kevesebb magos Xeonként, eszükbe sincs ide lehozni, Xeonként sokkal többet megér még mindig.

(#183) Kolondrum

Van valami amire nem elég a Sandy? Csak felmerült bennem. Hamar rájöttem, hogy a Sandy-Ivy váltás nem érte meg. Talán annyiban, hogy szobahőfokon elvan a CPU, de az is csak azért mert levettem a kupakot és folyékony fény "paszta" van közötte és a mag között. Még venti sem kell a vízre OC mellett. Mást nem vettem észre, bár lehet, hogy csak azért, mert nem használom ki.

(#185) Rick4


Rick4
félisten

"a Nahalem és a hatmagos Gulftown alapjaként szolgáló rendszerre"
A második szót én javítanám..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#189) oraihunter válasza tegbashar (#88) üzenetére


oraihunter
aktív tag

De gonosz vagy! ;]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#199) madgie válasza dealerman (#167) üzenetére


madgie
titán

"másrészt a többmagos, kizárólag CPU-magokra alapozó rendszerek ideje még messze nem áldozott le."

Itt tekertem vissza a lap tetejére," ezt tuti nem Abu írta" felkiáltással :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.