Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) caprine


caprine
aktív tag

IDeje volt már ennek a procinak. A DDR4 tesztet én is várom, na meg a forintositott árakat. Persze előtte leülök. :D

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#302) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Mikorra várható a Z97 lapokba érkező új központi egységek amelyek még DDR3 memóriával fognak üzemelni rendesen, vagy DDR3 -al is elfog boldogulni?
Esetleg a Broadwell processzorokról mikor derül ki, hogy mikor lehet megvásárolni, illetve mikor lesz teljesen kész.
Engem picivel jobban érdekel mint ezek a hatalmas nem kevés fogyasztással rendelkező orbitális *szerver egységek.
Gondolom azok processzorok kapják majd az i7 5770K/5750K jelzést.
Bár ebben az a fura, hogy az új 8-6 magos processzorok mindig 1 szériával úgy mond butábbak mint a kis testvéreik.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#303) Mr Bond 007 válasza ÁdiBá (#302) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem butábbak ezek, csak a szerver családból kerülnek le a desktop vonalra. Azokat meg sokkal jobban tesztelik hogy hibamentesek legyenek. Ezért több idő mire kiadják. Az asztali vonal amit te is kérdeztél ma már inkább a mobil (notebook/all in one) gépekbe szánt egységekből jönnek.

Lényegében a régi jól megszokott desktop procit már nem csinálnak desktopra. (Azaz de. Ők a Xeon vonal meg ezek a 2011-es és 2011-3-as foglalatú procik. Amik ugyanúgy kiherélt xeonokból lesznek, csak i7 néven.)

(#304) Luck Dragon

Nem is tudtam hogy ilyen masszív a 4790-es és a 4770- is mai napig bitang. :Y

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#305) #90933760 válasza Luck Dragon (#304) üzenetére


#90933760
törölt tag

Még szerencse, hiszen "desktop" vonalon ez a két legerősebb proci még mindig a jelen tesztben lévő 2011-es szörnyek után. Azért vannak ilyen közel egymáshoz, ha az összesített táblázatot nézted, mert sok program nem képes mit kezdeni a 8 maggal/16 szállal.

[ Szerkesztve ]

(#306) daveoff válasza Luck Dragon (#304) üzenetére


daveoff
veterán

Sőt a 3700K sincs lemaradva...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#307) Luck Dragon válasza daveoff (#306) üzenetére

:K
Épp esedékes egy új gép össze rakása nálam,,de pl a mosatni Q8400 is szinte mindent elhajt, de a mostaniakat elnézve csorog az ember nyála. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#308) kpal


kpal
veterán

na ez lesz amir valtok jo hogy kihagytam a x79-et .
Vajon 990x mennyivel végzett volna jobban mint a 920 :)

(#309) #90933760 válasza kpal (#308) üzenetére


#90933760
törölt tag

Sokkal. Majdnem 1 GHz-cel többet pörög. És ott a 870 is ami csak 0.4 GHz-cel megy többet és előrébb van, akkor minimum annyival többet menne a 990x és még hozzáadod a plusz két magot. A Sandy i7 szintjénél volna vagy akár több. Persze hat maggal. Azok meg néggyel.

(#310) Mr Bond 007 válasza Luck Dragon (#307) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azért ezt nem mondanám! Q6600-ról mentem át 3930k-ra és rögtön volt egy 25-30%-os ugrás játékoknál is. Pedig akkor még csak egy gtx480-as vga volt. A mostani 290-el még nagyobb lett volna a cpu limit. A legtöbb game már 100%-on tekerte. Ez kb1,5 éve volt.

[ Szerkesztve ]

(#311) proci985 válasza Mr Bond 007 (#310) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hu, nalam a q6600@3.0 -> i5-760@stock is hozott 25%ot, 6950 2gb mellett. socket775 folott eljart az ido, egy jobb videokartya mellett mar egy 9650@4GHz is eroteljesen limitalo tud lenni.

3820 par napja van itt szoval meg nem neztem mit tud pluszban a 7850 2GB OC CF mellett, de van par hely ahol szerintem erezni lehet majd a kulonbseget.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#312) helkis válasza proci985 (#311) üzenetére


helkis
addikt

így van..
anno én is kíváncsi voltam, ezért le is teszteltem: q6600+hd7970 vs 2600k+hd7970
utóbbinál kicsit jobban ment a gpu, de a q6600-os eredménynél bármennyire állíthattam volna a vga-t nem lett volna számottevően több pont.. (pedig a kentsfield is szépen ment :B)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#313) proci985 válasza helkis (#312) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

4270es clock 1.66os fesz mellett :Y, omg. grat:). LN2 gondolom.

par hete egyik forumtarsat vettuk ra a qx9x50 kidobasara egy eyefinitys (tehat eroteljesen gpu/threadnehez) setuphoz, meglepoen sokat hozott az uj procija. core2nel meg az FSB volt necces, nomeg 200Wos videokartyak olyan gyonyoruen futottek fel az NBt, hogy orom volt nezni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#314) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Csak az árakon felhördülőknek: mikor 95-ben megjelent a Pentium Pro, 2600 $ volt az ára. Mondjuk több újdonságot tartalmazott.

(#315) Venyera7 válasza kiszpista900 (#30) üzenetére


Venyera7
senior tag

Ez a véleményem nekem is!

(#316) Venyera7


Venyera7
senior tag

Játékok terén nem látunk teljesítmény nővekedést!Ha az Amd-nek sikerülne ősszerakni egy olyan APU-t, ami felső-közép kategóriás kártyával eggyütt tud müködni,akkor a játékos piac biztosan az övék!!!

[ Szerkesztve ]

(#317) jedis válasza Venyera7 (#316) üzenetére


jedis
senior tag

Az AMD-nek pont ez a terve, hogy bedobja az IGP-t is játékok alatt a VGA mellé ! Lesz pár dolog, amit majd az IGP számol, így tehermentesíti a VGA-t ! Ha el tudja nyomni erre a piacot, akkor bizony lesz félnivalója az Intelnek, ha csak ő sem fejleszti ezerrel az IGP-ket !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#318) Mr Bond 007 válasza jedis (#317) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az intel pár éven belül köröket ver majd gpu-ban is az amd apu-kra ha így folytatják a felzárkózást. Nem szabad elfelejteni hogy nekik a fejlesztésre, kutatásra fordítható keretük többszöröse az amd büdzséjének.

(#319) subset válasza Mr Bond 007 (#318) üzenetére


subset
senior tag

Sajnos lassan ott tartunk nincs miről beszélni ha cpu kerül szóba....csak az intelr-ől (desktop fronton)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#320) Prof válasza subset (#319) üzenetére


Prof
addikt

Nem veletlen mivel nagysagrendekkel nagyobb ceg. Fejlesztesi budgetjuk kb. 100szoros.

(#321) e00dgy


e00dgy
aktív tag

A kettétört proci az hogy sikerült? :)

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#322) InterFox válasza Prof (#225) üzenetére


InterFox
senior tag

Egy kollégám 250-k ért rakatott össze egy gépet játékra.
Na igen, de mint kiderült, facebook-os flash biszbaszokra gondolt!:D
Éljen az emberi butaság. :C

PSN ID: interfoxthedead

(#323) Prof válasza InterFox (#322) üzenetére


Prof
addikt

Nem butasag az, egyszeruen mas a hozzaallas. Vki inkabb osszerakat 5-10 evente egy gepet es azt hasznalja.
Megkerdi kb mi most a jo gep es vesz egyet, le van rola a gond.

Nem kell mindenkinek hardver/benchmark gurunak lenni.

Egy biztos ha kellene a nagy CPU/FPU szamitasi kapacitas es nem szamitana penz, a cikk targya ott lenne a bevasarlolistan.

Igazsag szerint az intelnek mar megvan a techonologiaja, hogy elhozza 6 magos procijat mobil szintre is ha akarna :D

Ne hiszem, hogy megvetnenek az emberek egy 6 magos Intel-es Macbook Pro-t.

(#324) #90933760 válasza Prof (#323) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azaz 5-10 év kicsit sok lesz, inkább 3-5 a reálisabb. 10 éve a Prescott P4-ek mentek, azért olyan gépről csak most váltani egy maira az kicsit érdekes. Bár nem lehetetlen. :DDD

(#325) mufi válasza X Factor (#49) üzenetére


mufi
senior tag

En egyaltalan nem kovetem a WS dolgokat, LGA2011 elott csak s1366 xenon procik vannak?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#326) Mr Bond 007 válasza mufi (#325) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem. KATT

(#327) mufi válasza Mr Bond 007 (#326) üzenetére


mufi
senior tag

Köszönöm. :R

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#328) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

A haswell-e procik csak 2011-v3-ba mehetnek, vagy 2011-el is kompatibilisek. Azt tudom, hogy a 2011-v3-ba nem mehet 2011-es proci, csak fordítva hogy van ez?

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#329) ffodi válasza Ginkologic (#328) üzenetére


ffodi
veterán

Ugyan így. Sehogy sem kompatibilisek, már csak az iVR miatt sem.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#330) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Köszi intel a procit, PH a tesztet, az árat pedig sejtettük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.