Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) HSM válasza Aram (#250) üzenetére


HSM
félisten

Ezzel nem értek egyet. :N Ha ugyanezt leírtad volna az előző generációban, ahol a 4960X és a 4930K gyakorlatilag pontosan ugyanaz a processzor volt, 6 mag, 40 PCI-E, hasonló órajelek, szorzózármentesség, böhöm L3-al, csak az X-es 1000 dollárért, míg a K-s szűk 600-ért. Tehát megvehetted ugyanazt Extrémként duplaáron, na az lehúzás volt a javából, meg termék, amit az ára ad el. Szóval ott teljesen igazad lett volna.

Itt legalább látod, hogy tud valamit felmutatni az 1000 dolláros csúcs 5960X, mivel +2 mag csücsül benne, nemcsak egy fekete "extreme edition" feliratú dobozba csomagolt túlárazott 5930K. ;)

Amúgy dolgozni továbbra is tartom, hogy van az a réteg, akinek megéri, főleg tuningolva, 25%-al több feldolgozó van benne, mint a hatmagosokban, ami azért masszív erőfölény. Sokaknak megéri a felárat, ha többet tudnak dolgozni adott idő alatt, vagy épp több idejük marad a családjukra, mert hamarabb végeztek. ;)
Természetesen nyílt titok, hogy ezek a cuccok nem elsősorban az otthoni átlagusernek készültek, ahogy pl. a GF Titánok sem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#252) Oliverda válasza Mr Bond 007 (#247) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez kizárólag a TDP-n múlik, nem máson.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#253) HSM válasza Oliverda (#252) üzenetére


HSM
félisten

Ez nem így van. A régi E8000-es Penryn-ek is forrasztva voltak, mindössze 65W TDP-vel [link], míg az olcsóbb E5000-esek, szintén 65W-al viszont már pasztázottak voltak [link].

A prémium Inteleknél sosem volt divat a pasztázás, ez mindig az olcsóbb típusokra volt fenntartva. ;)

[ Szerkesztve ]

(#254) FX9 válasza Aram (#250) üzenetére


FX9
tag

Normalis ddr4 arakkal uj confignal a 4790K helyett siman szoba johet az 5820X (maximus hero VII helyett 99X-A mondjuk).

(#255) jones965 válasza Aram (#250) üzenetére


jones965
Modder

Mivel a kérdésedben gyakorlatilag a választ is megadtad, így csak pár kiegészítést tennék hozzá.

1. Alig egy hete megjelent termékről beszélünk, amit még nem sok embernek volt lehetősége tesztelni, akár szintetikus akár valós alkalmazásokban, így nehéz lenne konkrétan behatárolni.

2. Mérnök létedre elég választékosan tudsz fogalmazni, amit ha nem gond én nem gyakorolnák. Mint minden terméknek-szolgáltatásnak megvan a maga felvevő piaca, amit ha egyes réteg nem tud a helyén kezelni, megint csak nem a gyártók problémája. Kereslet-kínálat, mindig ez határozza meg a piacot, valamint ha a konkrét témára kanyarodok vissza, akkor a versenyszellem sem egy utolsó szempont.
Rivalizálás mindig is volt és lesz is. A győztesekben mindig a hibát keresik a vesztesek, és képesek bebizonyítani, hogy mégis ők a jobbak.

Ez a mondatod külön tetszik: " (Értsd: Ne a fejlődésért fejlesszünk, hanem az igényeknek megfelelően)"

Szerinted minden fejlesztő mérnök így gondolkodik? Először van a közvélemény kutatás, aztán az igényekhez mért fejlesztés? Ugyan már! A hétköznapi ember ( bocsánat) csak abban tud gondolkodni, ami őt körülveszi, külső inger formájában. A fejlesztés feltételezi a felhasználhatóság értéket. Aztán természetesen vannak itt is zsákutcák, ami "csak" tervezési fázisban maradnak.

Egy kicsit elkanyarodtam a témától, de az első bekezdésben megadtam a jelenleg informális elérhető választ.
Más igényét pedig nem tudom befolyásolni. A magamét igen, azt meg én nem engedem, hogy mások befolyásolják.

(#256) Oliverda válasza HSM (#253) üzenetére


Oliverda
félisten

6-7 éve lehet ez volt a szokás, de jó ideje már a fogyasztástól függ. Az i7-4790K sem olcsóbb típus, mégis pasztás akárcsak az elődök.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#257) #06658560 válasza Aram (#250) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mint munkaeszköz nem az ára adja el, hanem a tudása. Aki ki tudja használni a nyolc magot tuninggal, az megveszi, aki nem, az nem. Nekem pl. nem nyerő, mert egymagos teljesítmény kell.

Mérnökként nem értékelni kell, hanem gondolkodni!

(#258) HSM válasza Oliverda (#256) üzenetére


HSM
félisten

A 4790K nem olcsóbb típus? :D Dehogynem. Nekünk itthon drága, de olcsóplatform túlárazott "csúcsprocija". Sosem volt ez igazi felsőkategóriás cucc. :N

(#259) mekker válasza Aram (#250) üzenetére


mekker
őstag

Hát nem tudom...Tény, hogy kva drága, de ne az összesítést nézzed már. Alap órajelen van, ahol kettéveri a többi i7-et, akkor még nem is beszéltünk arról, hogy mit tud mondjuk 4,3-4,5Ghz-en és jobb ramokkal.
Akinek kell a plusz nyers erő, nem válogathat túl sokat (bár jön még másik két új proci is). Xeon feljebb van ennél, nem is húzható, a dual procit meg nem minden program támogatja szerintem.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#260) Oliverda válasza HSM (#258) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem

E8200 - $163
i7-4790K - $350

i7-5820K - $389

Az utóbbi is forrasztott, hiába "olcsóbb típus". Ahogy mondtam, már nem az árazáson múlik, hanem ahova nem szükséges, oda az olcsóbb pasztás megoldást választják.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#261) HSM válasza Oliverda (#260) üzenetére


HSM
félisten

"...ahova nem szükséges, oda az olcsóbb pasztást megoldást választják.."
Hát igen, csaképpen nem a TDP alapján lesz szükséges/nem szükséges, hanem az adott processzor árazása/pozicionálása alapján. A prémium termékekre forrasztás megy, a többire nem.
Nézd meg pl. ezt, sima Ivy Bridge 4-magos, mégis forrasztott: [link]. Persze, 130W TDP van ráírva, de mindketten jól tudjuk, nem torkosabb egy 3770K-nál annyival, hogy ez indokolja a paszta helyett a forrasztást. :N
Csak ez prémium platform/termék, ez megkapta. ;)

(#262) Oliverda válasza HSM (#261) üzenetére


Oliverda
félisten

Attól hogy leírod többször az igaznak vélt állításodat, még nem lesz helytálló.

Egyrészt a 3820 nem Ivy hanem Sandy Bridge, másrészt de, többet eszik mint a 2600K. Teszteltem:


[link]

Amúgy mióta számít prémiumnak az Inteltől egy $300 körüli processzor?:F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#263) Mr Bond 007 válasza Oliverda (#260) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Rájuk gyújtanák a gyárat ha a xeonokra meg a high end procikra rá mernék ragasztani a kupakot forrasztás helyett. ;) Az egész sajtó ezen csámcsogna és a világ röhögne rajtuk.
Itt egyszerűen nem illik! Ahogy nem illik a szupersport autókra se mezei gumikat tenni gyárilag.

Pont ezért nyitod a pénztárcádat hogy kapd a teljesítményt, kompromisszumok nélkül és pont! Nincs szorzó zár, meg bóvli hűtés úgyis mindenki rak rá fullosat ízlése szerint. És ezért se lesz soha ragasztva a kupak addig amíg a kétség se marad afelől hogy ugyanolyan jó vagy jobb mint a forrasztás. :K

[ Szerkesztve ]

(#264) Oliverda válasza Mr Bond 007 (#263) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez szigorúan üzleti kérdés. Nagy ívben tesznek arra, hogy mi illik és mi nem. Ennél nagyobb disznóságokat is csináltak/nak, ha azzal nyerni tudnak.

Ha pasztáznák a 100 watt feletti/körüli TDP-vel rendelkező procikat, akkor azok olyan gyönyörűen túlmelegednének gyári alapbeállítások mellett, hogy öröm lenne nézni. Vinnék is vissza őket tömegesen. Manapság ezért nem pasztázzák csak az alacsonyabb fogyasztásúakat, mert ott ezzel még lehet spórolni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#265) HSM válasza Oliverda (#262) üzenetére


HSM
félisten

Nem a 300 dollártól, hanem a hozzávaló igencsak borsos árú HEDT platformtól. ;)

Amúgy jogos az észrevétel, a 4820K-ra gondoltam, csak megzavart a számozás. :R
Szerencsére azt is tesztelted: [link].
Mondjuk elég érdekes a fogyasztás, üresjáratban +40W-ra jön ki a 3770K-hoz képest, ami érdekes. Azért nem hinném, hogy a proci üresjáratban fogyasztana 40W, ott valami más lehetett torkosabb a platformban... Ha ezt is beleszámoljuk, már egyáltalán nem jelentős a fogyasztástöbblete a 3770K-hoz képest, bár kétségtelenül van. :R Ugyanakkor ez sem igényelné a forrasztást, mert amennyivel torkosabb, annyival több helye van hűlni, nagyobb a mag, inaktív magok is vannak benne, szóval pasztával se lenne gond rendeltetésszerű hőfokon tartani. ;)

(#264) Oliverda: Természetesen egyetértünk, hogy üzletpolitikai kérdés, hogy a 4790K pl. újfent TIM-et kapott forrasztás helyett. Bár én nem a forrasztás közvetlen költségvonzatának tulajdonítom, hanem sokkal inkább annak, hogyha forrasztva lenne, sokkal több lenne szénné tuningolva és hullana el, amit gariban cserélhetnének. Így csak delid-el lehet szénné hajtani, mert amúgy túlmelegszik és visszaveszi magát. Ha meg delid van, akkor a gari alapból ugrott. ;) Én itt látom a pasztázásban a "spórolást".

[ Szerkesztve ]

(#266) Mr Bond 007 válasza Oliverda (#264) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez már erősen a presztízs és prémium kategória. Ki iktatott szorzó zár itt már alapvető, mert tudja mindenki hogy ezeket húzni fogják ezért is fizettetik a felárat. Hogy nézne ki ha pont a teljesítményre hangolt procikat fognák vissza saját maguk egy ilyen bagatel sz..rágó húzással? Milyen üzenete lenne?

Nyernének pár ezer dollárt cserébe meg buknák a teljes szegmenst. :) Ezt senki se lépné meg.

(#267) Aram válasza jones965 (#255) üzenetére


Aram
tag

1. Értem, hogy mit mondasz, ettől függetlenül úgy érzem, hogy lehet sejteni milyen az új processzor-család. Nincs benne egetrengető új technika, vagy utasítás készlet, úgyhogy nem az új verziójú PS-re és 3D Studióra kell várnunk, hogy megmutassa valódi erejét.
Talán, ha a DDR4 megfelelően fog skálázódni, vagy ha a megfelelő sebességű modulok jönnek, de egyelőre szerintem ez nem azon múlik, hogy új a cucc vagy sem, lévén a Haswell már több mint 1 éves architektúra.

2. A monopol helyzetben lévő cég, azt csinál amit akar és annyiért adja el, amennyiért akarja. Az sajnos a vevőket minősíti, hogyha ezt el is tudják adni, ennyiért. Én sajnos nem hiszek abban, hogy az emberek tudják, hogy mire van szükségük és szerintem nem szép dolog, ezt kihasználni.
A versenyszellem megint más tészta, abban egyetértek, hogy az Intelnek nem lenne szüksége egy ilyen szintű "asztali" megoldásra. De, ha kiadja, akkor a megfelelő termékekkel hasonlítsuk össze. Mint tesztelő vegyük a fáradságot és tegyük mellé az ár/teljesítmény mutatót és mutassuk meg több oldalról a terméket.

A fejlesztésnél pedig figyelembe kellene venni az igényeket. Sokan jelezték ebben a fórumtémában is (power userek), hogy nem érzik az igényét, hogy váltsanak, akár 4-5 éves konfigokról. Kizárólag az energia-hatékonyságot látom, hogy valamire való fejlődést értek el benne. De ha forintosítjuk, az sem éri meg a cserét.

A professzionális felhasználás azonban egészen más tészta. Ott kőkeményen kiszámolják, kivéve a túl jól menő cégeket és az állami szektort. Vagyis ott is kiszámolják, de másképp... :) Ahogy ezt Prof is írta. ;)

Mindenesetre nem szeretnék egy végtelen vitát generálni. Nagyon régen szóltam hozzá amúgy is fórumhoz és most is elment tőle a kedvem. De ez az én hisztim, nem a ti hozzáállásotok hibája. :) Aki akarja megveszi ezt is. Nekem a teszteléssel van bajom és ez sajnos egyre gyakoribb a Prohardveren, hogy nem járják körül rendesen a témát.

Ez a felirat 20byte!

(#268) Aram válasza HSM (#251) üzenetére


Aram
tag

Hát igen, jobban ráillik az előző generációra, de nem fórumoztam egy ideje, így nem is szóltam hozzá... :)

A második résszel is egyetértek, azt leszámítva, hogy tuning esetén senki sem garantálja, hogy minden fasza lesz, csak a Sanyi. A profi felhasználásra pedig szerintem nem ezek valók. Vagy, ha igen, akkor hasonlítsuk össze azokkal is (Xeon, Opteron), hogy be tudjuk tájolni ezt a terméket. Nekem alapvetően ez volt a bajom.

Nem a processzorral van a bajom, hanem a tesztelésével. :)

Ez a felirat 20byte!

(#269) #90933760 válasza HSM (#265) üzenetére


#90933760
törölt tag

4820K teszteket elnézegetve ahol egy átlagosabb hőcsöves toronyhűtővel is majdnem 70 fokos, H60-as Corsairnál 60 fok, gyárival gyanítom 80 körül lenne. Ha erre paszta kerülne a forrasztás helyett pont beleesne a 100 fokba aztán mehetne orrba szájba a throttling. Egyáltalán nem lenne oda elég a paszta.

[ Szerkesztve ]

(#270) Raysen623


Raysen623
addikt

Aki ilyen procit vesz magának otthonra gamer gépbe annál valami bekattant valahol....280e foiért soha nem vennék procit, nem őrültem meg! :W Ennyit a jóságos Intelről...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#271) Goblin12 válasza Raysen623 (#270) üzenetére


Goblin12
őstag

Köszönjük. :U

(#272) Raysen623 válasza Goblin12 (#271) üzenetére


Raysen623
addikt

A többit már előttem leírták a többiek, minek írjam le sokadszorra....ezt köszönd meg inkább, de tudod mit? Inkább ne ragadj ezért billentyűzetet... :P

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#273) HSM válasza Aram (#268) üzenetére


HSM
félisten

Így már értem az álláspontod, és jogos is. :K :R

(#269) Baltoafarkas: A pasztával is csak egy bizonyos teljesítményleadás felett van baj, tehát tuningnál fogyna el hamarabb. Gyári hűtő tudtommal ezekhez nem jár.

(#270) Raysen623: Miért kéne szeretetszolgálatnak lennie egy profitorientált vállalatnak? :DDD :W

(#274) #90933760 válasza HSM (#273) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja, akkor azért nem találtam gyári hűtős tesztet. :DDD

(#275) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Ez aztán tényleg tud! Eszméletlen teljesítmény! :)

Várjuk a DDR4 tesztet. :R

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#276) proci985 válasza #90933760 (#274) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

socket2011en nincs gyári hűtő elvileg. legalábbis itt van mögöttem egy ma jött 3820 a dobozában, hűtő nincs hozzá. szóval remélem, hogy holnapra ideér az EK L120 (egyelőre csak a proci lesz hűtve és biztos akarok benne lenni, hogy nem állok neki GPUblockokat nézegetni).

egyébként 130Wos prociknál ez normális, q6600 B3mak is a nyári melegben simán felmentek a gyári hűtővel 70 fokig, bár az a zseniális gyári hűtőről is szólt:D. bár végülis arra pont elég volt, hogy amíg az ember várta a normál hűtőt addig valamivel el lehessen indítani a gépet (*khm*).

egyébként van valami intel extreme léghűtő, de az itt 7k, annyiért 212 plust kapni. plusz van egy víz is, aminél elvileg az OEM egyezik az antec vizeivel, szóval az árához képest megint meh.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#277) radi8tor válasza proci985 (#276) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, ezekhez már nem adnak stock hűtőt. Amúgy sem használná senki. :DDD

⭐ Stella

(#278) Gomez86


Gomez86
őstag

Ezt (meg persz a lapot, és memóriát) lehet már magyarországon kapni? Hivatalos forrásból értem, nem ilyen szlovák szürkeimport, etc

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#279) proci985 válasza radi8tor (#277) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:DDD

dehogynem tok jo a gyari amig megjon az aftermarket, addig is ossze lehet rakni a gepet :P

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#280) LordX válasza Gomez86 (#278) üzenetére


LordX
veterán

Rámentem 3 db random hardverbolt honlapjára, mindegyiken fent van..

(#281) Gomez86 válasza LordX (#280) üzenetére


Gomez86
őstag

Köszönöm, kaptam már ajánlatot, de pl DDR4-et még 3-4hetes szállítással vállalnak csak...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#282) ukornel válasza gbors (#108) üzenetére


ukornel
aktív tag

túl nagy meglepetést nem okozott az 5960X, bár az órajeleken egy kicsit csodálkozom - de hát ez van, nem liheg senki az Intel nyakán ebben a szegmensben, ezt is megengedhetik maguknak.

Hát igen, Xeon vonalon ott vannak a E5-2667 v2, Xeon E5-2673 v2, illetve Xeon E5-2687W v2 Ivy Bridge-EP processzorok szintén 8 maggal, 110W, 130W, illetve 150W TDP-vel, ám 25 MB cache-el, 3,4 illetve 3,3 GHz-es alap-, és 4 GHz-es turbó órajelekkel. Ez lényegesen több, mint az 5960X 3-3,5 GHz-es órajelei, aminek ráadásul az L3-ja is kisebb (20 MB-os). Igaz, hogy az említett Xeonok jóval drágábbak, de az jól látszik, hogy az új lapkában még bőven van tartalék.
A nyolc magot, amit eddig a Xeon termékvonalra tartott fönt az Intel, asztalra dobta ugyan, de most úgy tűnik, a magasabb órajeleket (és persze a 8+ magot) tartják fönt a Xeonoknak.

Nem semmi, hogy beért a 22 nm-es gyártástechnológia, hogy a kihozatali arány megengedi, hogy 1000$-ért adják a nyolc magot. Az 1,05 V CPU feszültség különösen szép.

[ Szerkesztve ]

(#283) Goblin12 válasza proci985 (#279) üzenetére


Goblin12
őstag

Egyszerre kell megrendelni az új géppel és nem külön külön, és máris nem kell használni az eredeti coolert. ;)

(#284) mekker


mekker
őstag

off
Azért szép gesztus lenne egy frissített Intel Extreme coolert csomagolnának a procik mellé, legalább elvinné nagyobb tuning nélkül, meg ha másra nem, kisebb procira kapnál "ingyen" egy 8-10 ezres hűtőt. 1000$-ba, meg 280k JMF-be simán beleférne.
Például azt hiszem a Mazdánál volt olyan, hogy egy kis matchbox-szerű autómodellt kaptál ajándékba a saját kocsid színeiben.
Én például marhára örülnék, ha egyszer kidobok ennyi pénzt processzorra, kapnék hozzá egy középkategóriás coolert, vagy legalább egy kulcstartót, amin egy régi Cerka lóg. Sajtó is komálja az ilyen kis marhaságokat.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#285) Mr Bond 007 válasza mekker (#284) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Minek? Csak növeli a csomag méretét, és a vásárlók tetemes része úgyis vizet ad neki. Teljesen felesleges.

(#286) LordX válasza mekker (#284) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem meg hülye ötlet extra szemetet csomagolni bármilyen termék mellé..

(#287) proci985 válasza Goblin12 (#283) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jo, de spec hutoknel lehet atfutas, pl ha az ember adott szinu phantekset akar.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#288) Goblin12 válasza proci985 (#287) üzenetére


Goblin12
őstag

Persze, csak trollkodtam. :B :))

(#289) proci985 válasza Goblin12 (#288) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

oke:R

amiatt jegyeztem meg, mert tegnap este nekem is egy i7 egy hozza valo lappal fekudt az asztalon, mert a Thermalrightomhoz nincs 2011es lefogato, gyari huto nincs, az EK meg csak ma jott meg. illetve anno a q6600am is ment harom hetig gyari megoldassal, mert nem maradt penz a hutesre a vegen:DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#290) davidsone


davidsone
addikt

ez belemegy 1 asus p9x79 lapba is vagy kell neki vmi bios frissítés?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#291) jones965 válasza davidsone (#290) üzenetére


jones965
Modder

Nem!

(#292) #16939776 válasza davidsone (#290) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem a varázsszó Socket 2011-3.
Venned kell x99-es lapot meg DDR4-et hozzá, sima 2011-ről nem upgradelhető. :N

(#293) Goblin12 válasza proci985 (#289) üzenetére


Goblin12
őstag

Pont arra nem marad büdzsé az kellemetlen. :DD :DDD

(#294) --László--


--László--
csendes tag

Szép teszt és szép proci ,grafikára tökéletes.
Nem mind1 hogy 3 nap a render vagy 4 :)

Igaz valahogy úgy érzem megállt a proci sebesség gyorsulás az elmúlt pár évben.

(#295) davidsone válasza #16939776 (#292) üzenetére


davidsone
addikt

:R
kicsit túlvan variálva a téma lassan több foglalat van mint felhasználó ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#296) jocomen


jocomen
aktív tag

Jó teszt.
Én a Crysis3 diagramon csodálkoztam. Leginkább az 1280Low értékeken. Az a 63 fps olyan stabil mint egy betonfal. Ekkora vga-igénye lenne ezen a beállításon?
Másik a processzor-igény: 8magos i7 kell a stabil 60 min.fps-hez? :Y

(#297) Mr Bond 007 válasza jocomen (#296) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azért szoktak kis felbontáson tesztelni a procikat mert magasabb felbontáson és minőségnél a gpu terheltsége miatt már nem jönnek ki a különbségek. Gpu limitessé válik.

(#298) Twinsen2


Twinsen2
tag

mondjuk tényleg csinálhattak volna teljesen újfajta foglalatot, ha már úgyse megy bele a régibe :F

(#299) HSM válasza Twinsen2 (#298) üzenetére


HSM
félisten

Ugyan minek? :D

(#300) vanye válasza zizi7229 (#53) üzenetére


vanye
senior tag

Mindezt perverzióból teszed, vagy valamiféle driver-problem miatt? ;] Már csak azért is furcsa az avítt OS használata, mert anno (ha olykor némi késéssel is, de) PH!-n mindig a legfrissebb oprendszerrel tesztelték a vasakat. Ehhez képest a Win8 lassan két éve, hogy megjelent, míg a 8.1 tavaly októberben. A tesztek mégis 8-as alatt futottak le.
Megnéztem: Anandtech, a HardOCP és az Overclock3D pl. Windows 7 alatt tesztelték ugyanezt a procit, aminek ennél szintén több értelme van, hiszen a hetes egy jó, kiforrott oprendszer, mondhatni, korunk XP-je. (A Tom's Hardware ellenben Windows 8.1-et használt.)

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.