Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Oliverda válasza Reggie0 (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Boldog vagyok, hogy most csak ebbe tudtál belekötni.:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#52) tranceplanet válasza jedis (#42) üzenetére


tranceplanet
addikt

Hagyd őket, ne vedd el a boldogságukat (Eááörömébódottá) :D Van benne kakaó meg kell hagyni, de ekkora teljesítménynek ára van, bár van akinek be is hozza az árát. Melóra jól lehet használni, nem kérdés. Emberek többségének egy Sandy i5 is overkill :) AMD nincs lemaradva, intel haladt túl előre. Az alkalmazások hány százaléka használ 4+ szálat? Ideje lenne a szoftvereket felhozni a kapható hardverek tudásához: lásd Mantle API, új openGL API, DX12, HSA alapítvány ... Az olyan fejlesztőket hagyjuk, akik mesterségesen, szánt szándékkal magas hardverigényű programkódokat írnak. Csodálkozom, hogy az emberek még fizetnek a játékokért PC-n, botrány, amit művel sok fejlesztő.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#53) zizi7229 válasza vanye (#7) üzenetére


zizi7229
tag

itt vagyok egynek

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#54) NemesTom


NemesTom
tag

Ez valami brutális egy dög :))

(#55) Fiery válasza tranceplanet (#52) üzenetére


Fiery
veterán

"Az olyan fejlesztőket hagyjuk, akik mesterségesen, szánt szándékkal magas hardverigényű programkódokat írnak."

Pl. az osszes Java es .NET fejlesztore gondolsz? ;] :DDD

(#56) QwErTy42 válasza X Factor (#49) üzenetére


QwErTy42
addikt

Így van!
(#20) BlackSoft!
Van egy kis cég ( és gondolom több is, amikről nem tudok), ahol fél év garival adták a következő HP Z600 konstrukciót:
-2 db Xeon E5620
-16 GB ECC ram ddr3
-SAS winyo
-Quadro 2000 videokártya 160 rongyért.

A minap egy német oldalt is találtam ahol 400-1000 euro között Z600 és Z800 munkaállomások kaphatóak.

Van pár ezer cég, ahol ez nem tétel újonnan sem, mert lízingelik a HP-tól fix havidíjért és 3 nagyon max 4 év után cserélik az újabb szériára. Pont az ilyen "kiszuperált" gépeket értékesítik itthon és külföldön is újra.
Nem egy kollégám vett így magának munkaállomást.
Akinek újonnan sokba kerül, mert kis magyar cég vagy éppen magánvállalkozás, ott veszik ezeket a gépeket.

És hidd el, hogy megéri ezeket akár csak 2-3 évre is megvenni, mert az új verzió alsó hangon négyszer-ötször annyiba kerül és nem nyújt akkora pluszt.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#57) csigabig válasza Speed® (#40) üzenetére


csigabig
tag

Maximális tiszteletem a válaszodért (#40) Speed(R) Én is hasonlóan gondolkodom.

Mindketten lehetünk elégedettek a másiktól függetlenül a választásunkkal. Písz ;p

(#58) chris-v


chris-v
senior tag

Hazudnék, hogy ha nem csorgatnám a nyálam egy ilyen procira, de azon kívül hogy büszkélkedhetnék vele semmi értelme (legalább is számomra).
Most egy FX8350 van a gépbe és tökéletesen elég, és most is inkább egy ilyen procit vennék mint egy i5-öt.
Eddig a benchmark-okon kívül semmivel se tekerte ki 100%-ra. Előtte i7 860-am volt, az előtt meg egy Athlon 64 X2 3800+, szóval nem lehet mondani, hogy elfogult vagyok. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#59) Lewzke


Lewzke
őstag

Remek. mikor jönnek a HT nélküli i5 verziók? :DDD
Az igaz, hogy nem volt multiplayer teszt,de játékokra ez a proci rosszabb választás mint egy magasabb órajelű 4 vagy 6 magos i7.

[ Szerkesztve ]

(#60) Kiki18 válasza Lewzke (#59) üzenetére


Kiki18
őstag

Ezt bizonyítja a Crysis 3 teszt eredménye is,ugye?:[link]

(#61) HSM válasza chris-v (#58) üzenetére


HSM
félisten

"Eddig a benchmark-okon kívül semmivel se tekerte ki 100%-ra."

Hát igen. Kevés program skálázódik jól 8 magra. ;]

(#62) tranceplanet válasza Fiery (#55) üzenetére


tranceplanet
addikt

Én sajnos nem értek annyira ezekhez, mint ti, nem tudom mi van a motorháztető alatt :B "Java es .NET", biztos hosszú lenne a sor :D Én csak annyit látok, mint laikus, hogy a nyolc szálas procit is nehéz megfektetni, úgy, hogy hasznos legyen a skálázódás nyolc szálon, legalábbis kevés progi van rá. Akkor a 16 szálra vajon mennyi lehet? Mikor adnak ki olyan játékot, ami 2 szálon is jól fut, de, ha érzékeli a 16 szálat azt is kiakasztja hasznosan. Tudom sarkítósan írtam, mert ez csak a proci terhelése a dolognak, ott a VGA is, annak is dolgoznia kell. Azt is tudom, hogy elvileg a heterogén programozásé a jövő, a proci és a GPU egyenrangú lesz, intel is fejleszti az IGP-t, mint állat. Szóval mikor lesz egyensúly a szoftver és a hardver között? :DDD Fikázzák is az AMD-t ezért, hogy a jövőben élnek, hiába a jövőbemutató támogatás, ha ma nem tudjuk kihasználni :F

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#63) QwErTy42 válasza tranceplanet (#52) üzenetére


QwErTy42
addikt

Melóra nem ilyet vesznek. :)
Munkára munkaállomást. Bizony. :)

Ez nem a legerősebb proci, mert azok a Xeonok.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#64) jedis válasza tranceplanet (#52) üzenetére


jedis
senior tag

Természetesen tényleg durva teljesítménye van, a baj csak az hogy ehhez aránytalanul durva ára is ! Persze a PC-s felhasználók 0.1%-a, aki ki is használ egy ilyen procit, és a max. bő 2-szeres teljesítményért hajlandó kifizetni 6-szoros árat , mert pénzt keres vele, azt megértem . De a többi, aki sosem élhette át, milyen is a kedvenc márkájának a csúcsprocesszorát birtokolni ( velem(lünk ) ellentétben :D ), nem tudom mit kardoskodik itt ! :DD :DD :DD :Y

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#65) antikomcsi válasza Oliverda (#51) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Sapka volt rajtad? :DDD

(#66) _SPD_


_SPD_
tag

Tudtam én hogy nem lesz baj a ddr4el cl15ön se... ha lemegy 7-8ra a dupláját tudja majd a ddr3nak... addigra olcsó is lesz

(#67) chris-v válasza HSM (#61) üzenetére


chris-v
senior tag

Ez a lényeg. :)
Lehet pontszámokkal meg 5-10 másodpercekkel dobálózni, mert valami teszt ezt hozta ki, de közben meg a való életben, nincs különbség használatban. Hiába a nagy teljesítmény nincs mi kihasználja.
Ez olyan mintha nekem van egy suzuki swiftem (a régi :) ), a másiknak meg van egy bugati veyron-ja. Tesztpályán körbe autóz, de a városban ő sem mehet 50-nél jobban. Szóval minek vegyek egy bugattit, ha csak a tescoba járok szotyiért vele? :U

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#68) Anfänger válasza BlackSoft (#2) üzenetére


Anfänger
őstag

A BF4-re gondolsz? :DD

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#69) Lewzke válasza Kiki18 (#60) üzenetére


Lewzke
őstag

Igen, láttam azt a +10 fps többletet, de jelenleg a proci/alaplap/ram árakat is figyelembe véve mérföldekkel jobb választás a "mezei" 4 magos i7.

(#70) HSM válasza chris-v (#67) üzenetére


HSM
félisten

Azért én némileg árnyalnám a képet. ;) Ez inkább az AMD FX-ek betegsége, hogy a több szálra rosszul skálázódó programoknál alacsony CPU-használatot látsz, mégsem fut jól a program. Ilyen szempontból jobb az Intel egy szálan magasabb sebességet biztosító architektúrája. Ezért van nekem egy jól megtuningolt új i5-öm, ezt jól ki tudom használni a mindennapokban is. :K Így fest a kihasználtsága egy20 perces 64 fős BF4 multiplayer meccs alatt monitorozva, a procit 4,5Ghz-re tuningolva egy 290-es Radeonnal, közel maximum grafikán (kicsit igénytelen kép, eredetileg saját célra készült):

Természetesen tökéletesen egyetértünk, hogy jelenleg otthoni "egységsugarú" usereknek teljesen felesleges ilyet venni, de aki ennyit költ rá, szerintem már veszi a fáradtságot utánanézni, kell-e ez neki. :K
Ahhoz képest, micsoda pokoli erő van ebben a prociban, nem is kérnek érte sokat amúgy. Munkára ez igen szuper lesz, és még mindig olcsóbb, mint egy régebbi kétprocesszoros munkaállomás speciális Xeonokkal. ;)

(#71) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Köszi a tesztet! :R
Azon kívül, hogy szép lett, nem igazán hat meg az új modell. Pont a napokban jutott eszembe mikor jelenik meg az első fizika 8 mag HT-vel és íme.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#72) Jack@l


Jack@l
veterán

Mondjuk igazából otthonra/munkára majd a 6 magos jószág lesz érdekes, magasabb órajellel(meg majd fele pénzért):
Core i7-5930K 6/12 3.5 3.7 15 40 4 DDR4-2133 140 $583
Core i7-5820K 6/12 3.3 3.6 15 28 4 DDR4-2133 140 $389

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#73) HSM válasza Jack@l (#72) üzenetére


HSM
félisten

Ha normalizálódik majd a DDR4 memóriák és X99 lapok ára, akkor az 5820K nagyon jó vétel lehet annak, aki ki tudja használni. :K

[ Szerkesztve ]

(#74) BlackSoft válasza QwErTy42 (#56) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ácsi, ez nem előző gen. És ez nem is nagyon hasonlítható össze, egy 5960X-el. Utóbbi desktop cpu, ha nem is alapon, de kiröhögi nagyban a 2db E5620-at... Sőt, a mostani 3970X-em is.
Az E5620 nagyon alacsony órajelen megy, kevés mag, kevés szál, kevés cache. Quadro 2000-től jóval többet hoz cuda batch-el egy 780, geforce driverrel.
SAS vinyó helyett, meg SSD alapból gyorsabb, de adott lesz a lehetőség az új X99-es lapokkal a SATA Express SSD-kre, akár RAID0-ban is.

Lényeg, hogy az leírt gép, bár többet ér 160k-nál, közelében sincs az 5960X-hez a cpu teljesítménye, és ezzel arányosan a többi alkatrésze sem, ahhoz amik egy olyan gépben vannak, amibe 5960X-et tesznek. Szóval ha valakinek szüksége van a nyers teljesítményre olcsón, akkor 5960X a nyerő bőven, mert hasonló kategóriában 1M fölé is rúgnak a Xeon procik. Ráadásul ezek a desktop CPU-k azt a teret töltik be, ami a desktop, és xeon procik között van, hiszen míg rengetek játék, általános program, inkább a magas órajelből, kevés magból profitál, addig a professzionális szoftvereknek elég az alacsony órajel, a lényeg a sok mag. Na most ha vesz az ember egy Xeon-t azzal nem tud játszani, sem semmi mást csinálni, csak célszoftvereket használni.
Egy ilyen erős, sokmagos desktop CPU pedig képes hatalmas órajeleken ketyegtetni 8 magot, ami oda vezet, hogy alkalmas profi célra, és multimédiára, játékra is, ráadásul elég hatékonyan az előbbire, mivel a sok mag mellett nagyon magas órajel is van. Persze nincs ECC stb stb stb. Bár nekem még sosem jelentett gondot, nem volt semmi, olyan gond, ami miatt erre a célra Xeon-ok léteznek.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#75) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Köszönet a cikkért! :R Egy ilyen processzor árából, inkább majd új konfigot veszek, de lenyűgöző a teljesítménye. :)

(#76) Sol@ válasza _SPD_ (#66) üzenetére


Sol@
tag

Már a magasabb frekis ddr3-ak is (bőven)8 felett vannak, ebből adódóan biztos nem fog alá menni pl. egy 2400-as ddr4 talán ha 10ig leviszik mind ddr3nál az már csoda, itt nem ez fog dönteni nézd meg a 400as cl2 es ddr-t érdekes módon lassabb mint egy ddr2-es vége felé járó ram nembeszélve a ddr3 ról itt bizony a jó öreg Mhz-k fognak dönteni 3000+ felett 1 2 éven belül akár cl 15-18 körül.
ON: köszi a tesztet joo kis péntek esti intel féle TECH DEMO volt :)

(#77) QwErTy42 válasza BlackSoft (#74) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem is azt mondtam, hogy a tegnapi Xeon procik...

A Dzsíforszot meg, hogy a Cuda mag miatt jó a mezei játékos kártya is profi felhasználásra el kellene felejteni ... Szerinted az összes komoly nagyvállalat ostoba és azért dobálja a pénzt ilyen munkaállomásokba?

A kérdés az, hogy mely alkalmazásokban nincsen köze... Továbbá az 5960X konfig meg se áll egy misiből, míg én hatod áron mutattam Neked alternatívát. Ez a nem mindegy.
Persze lehetnek olyan feladatok, ahol 30 vagy akár 50 %-kal is beverheti azt a pár Xeont de még mindig ott van az 5-6 szoros különbség árban.

Ha megfordítom, akkor egy új 1 misis workstation reggelire megeszi ezt a konstrukciót Creo alatt..

Egy ilyen konfig továbbra sem ésszerű választás munkára. A Vér Istvánoknak és a Krájziszon nevelkedett embereknek ezt sosem tudod majd megmagyarázni...

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#78) X Factor válasza BlackSoft (#74) üzenetére


X Factor
addikt

Arról volt szó h. 280k-ért, aki munkára ilyet venne, jobb alternatívák közt is válogathat. Lévén munkára desktop környezettel, max 1-2 szabaduszó próbálkozik, akik kitudják termelni az árát.

Az eszköz összehasonlításod meg eleve nem is értem... Leírod mi mivel jobb, de maga a cpu 280k, a workstation meg minden egyébbel 160k... Most miről beszélünk, de feljebb linkeltem 1:1 árban masinát.

Munkagépnél raid 0...

Szóval ha valakinek szüksége van a nyers teljesítményre olcsón, akkor 5960X a nyerő bőven, Hány masinát linkeljek 280-ért ami még lehet gyorsabb is, nem beszélve arról h. van benne, lap,ram,táp,hdd,vga,ház

Egy ilyen erős, sokmagos desktop CPU pedig képes hatalmas órajeleken ketyegtetni 8 magot, Vállalati,munkakörnyezetben tuningolni...

Na most ha vesz az ember egy Xeon-t azzal nem tud játszani, sem semmi mást csinálni, csak célszoftvereket használni. Nyilván a xeon felhasználók-nak ez sokadlagos szempont, de ez nem zárja ki.

No offense, de valahogy olyan benyomásom van, h. IT-vel keresed a kenyeret, érdekelnek a hadrware-k és előbbiből szerencsére telik annyira, h. felsőkategóriás termékeket vásárolj amivel persze dolgozol is, de valamiért legitimizálni akarod a desktop szériát egy olyan szegmensben ahol vannak jobb megoldások.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#79) Ghard


Ghard
őstag

Egy ideje már hiányolom az ilyen tesztekből a xeon procikat.

(#80) BlackSoft válasza QwErTy42 (#77) üzenetére


BlackSoft
addikt

Quadro 2000-ről volt szó, azt megveri egy 680 is, nem kell egy 780... a K5000, K6000, ami már lehagyja a GeForce-okat, de az meg nem 2ft.

Te nem nyújtottál nekem 6. áron alternatívát, mert az fényévekről sem azt tudja, mint az 5960X konfig. És ha én 5960X-et veszek, akkor vagy szükségem van arra a teljesítményre, vagy az az alternatíva, mert nem jön ki sehogyan a pénztárcámból 8 milliós egy normális WS-re.

"Ha megfordítom, akkor egy új 1 misis workstation reggelire megeszi ezt a konstrukciót Creo alatt.."

1 misiből 1 proci jön ki. És az lehet teljesen ugyan az lesz, mint az 5960X (igen, meg kell várni Xeon-ból is a felhozatalt), csak nem tudod, majd OC-zni. Miért 1 misi? Mert ecc meg 6 olyan technológia, ami nagyon kevés helyen érdekes, na meg a support.

Ugyan ez igaz a Quadro-ra is. A dupla pontosságú magokon kívül persze. Bár arra ott a Titan Black.... Titan Black = Quadro K6000. Különbség? A különbség az, hogy utóbbihoz olyan support, és driver társul, amiért a cégek meg fogják fizetni az 1,3M árat gond nélkül. És igen, tényleg annyival jobb is lesz, de ugyan úgy, ugyan annyi idő alatt fog megcsinálni mindent, mint egy Black. Ezek hiába GeForce-ok, csak a gyártók mondják, hogy játékra van, az NV már nem mondja, ők egy otthoni lehetőséget kínálnak, hogy elérhessük itthon is, ugyan azt, amit a cégek sokkal drágábban a Quadro-val.

Van milliónyi teszt. Desktop eszközöknek megvan a drága változata is. 4790K is az egyik E5-ös Xeon-nal van párban, össz-vissz ugyan azt nyújtják azonos órajelen mindenhol, sőt az i7-et jól meghúzva lehagyja a Xeon a fenébe. Van magyarázat is, amit már elmondtam. A Xeon-nak van pár technológiája, ami a desktop cpu-knak nincs, és a support is hatalmas, ezét kerül a 4790K párja 600ezerrel többe. Viszont azokra a plusz dolgokra nagyon speciális esetben van csak szükség. Nekem renderelésnél még sosem kellett a ramnak ecc-t tudnia stb stb stb.

(#78) X Factor: Hát én ugyan még nem hallottam arról, hogy amennyiért egy desktop CPU-t veszek, vehetek egy komplett gépet, ami ugyan azt tudja. Nem véletlen, mert nincs így. Ha a mostani konfigomat le szeretném cserélni egy WS-re, ami után nem vennék észre semmi különbséget, az alaphangon 3x ennyibe kerülne, mint a mostani gépet amennyiért értékesíteni tudnám.
Vagy talán nem jól tudom? És a gyártók sem jól tudják? Meg a független oldalak, akik bemutatják ezeket a dolgokat, mint olcsó alternatívákat? Mert ez az... olcsó... Titan Z is még olcsó alternatíva... Vagy tudsz 50ezerért nekem valamit, ami helyettesíti a Titan Z-t? Nem hiszem, mert ami helyettesíti, az 2x annyi tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#81) X Factor válasza BlackSoft (#80) üzenetére


X Factor
addikt

Hát én ugyan még nem hallottam arról, hogy amennyiért egy desktop CPU-t veszek, vehetek egy komplett gépet, ami ugyan azt tudja.

Már előbb is linkeltem 24 szállal 3ghz-el kb hozza azt amit az 5960x. Csak itt van még 24 giga ram, ssd, vga, hűtés, táp, ház...

Ha a mostani konfigomat le szeretném cserélni egy WS-re, ami után nem vennék észre semmi különbséget, az alaphangon 3x ennyibe kerülne, mint a mostani gépet amennyiért értékesíteni tudnám. Ez így van. Bár WS-en nem játszanak, nincs fancy ház, meg víz hűtés.

A második részt nem értem, azt se h. a titan Z, h. jön ide. Én csak annyit írtam, h. az 5960x egy fekete bárány, mert azok akik kihasználnák munkára, általában már inkább WS-ben vagy cluster szerverekben gondolkoznak/haszálnak. A maradék meg egy réteg akik oc/játék végett megtehetik és megveszik. Esetleg mint te, aki dolgozik de mellette ezer egy más dolgot is csinál, így az erős dekstop pc-je van befogva munkára. Nyilván felhasználási terület függő, de ha pl csak maya-val foglalkoznál akkor egységnyi pénzért vannak jobb alternatívák.

Az új WS drága, ez igaz, azért is linkelgettünk pár éveseket, amik még ma is bőven megállják a helyüket. :)

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#82) Joshi


Joshi
titán

Ennyi pénzért nekem nem meggyőző a 4790k-hoz képest a 5960x teljesítménye. :(

(#83) ricshard444 válasza Joshi (#82) üzenetére


ricshard444
veterán

Egyáltalán nem az összesítést kell nézni, nézd meg az eredményeket egyesével :)

Vannak dolgok...

(#84) SzlobiG válasza Joshi (#82) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azért csalóka mert nincs támogatva ennyi mag, nézd meg egyesével ott van ahol szépen elhúz.

(#85) Joshi


Joshi
titán

Az összesítés attól összesítés hogy a vegyes kép ezt mutatja, az lehet hogy egyes alkalmazásoknál jóval nagyobb a különbség de min változtat ez az összképen? Ahol igazán jól szerepelt az a Renderelés és Videóvágás. Még mindig nem meggyőző.

ui.: ha forintosítani akarom a teljesítményt akkor nagyon rossz az 5960x.

[ Szerkesztve ]

(#86) LordX válasza Petyyyyy (#71) üzenetére


LordX
veterán

A Nehalem-EX 2010 márciusában jelent meg, a 8C16T-s Xeon X6550, X7550 és X7560 személyében.

(#87) actival63


actival63
aktív tag

Talán 10 év múlva meg tudom venni de akkor már nem fog kelleni mert a telefonom gyorsabb lesz.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#88) tegbashar válasza Crytek (#1) üzenetére


tegbashar
tag

Azért a facepalm fotóért sokat fizetnék, amikor az AMD-s mérnökök meglátták ezt!
BRUTÁLIS.
:C

(#89) Petyyyyy válasza LordX (#86) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Kifejeztten pc-be szánt procikra gondoltam itt. :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#90) 7time válasza tegbashar (#88) üzenetére


7time
senior tag

Miből gondolod hogy nem tudták a +10% és hogy egyáltalán érdekli őket ez a szegmens, ha te nem versenyzel az F1 -ben nem fog érdekelni menyivel gyorsabb a konkurencia autója, valószínűleg teljesen más területre fókuszálnak, vagy úgy gondolod hogy ülnek egy asztalnál és nézik a teszteket, esetleg kíváncsiságból elolvassák. Ha az Nvidia dobna +10% az aktuális GPU-ra az 100x jobban zavarná őket.

(#91) BlackSoft válasza X Factor (#81) üzenetére


BlackSoft
addikt

Te ősrégi xeon procis gépeket linkelsz, amiket csak használtan valahol lehet szerezni, amit kikukáztak, és agyon lettek nyüstölve. Megveszem, 5 perc után valami megdöglik, kivághatom a kukába. Csak új alkatrészekről érdemes vitatkozni, és azt hasonlítgatni újjal...

Kezdjük egy-egy ma kaphatóval, ami nem is a leg-leg...: i7-3960X vs E5-2690

6mag(12szál) vs 8mag(16szál), azonos órajel, a 3960X 1 évvel öregebb. Szinte hajszál pontosan egy szinten vannak. A 60X-et meghúzva 5ghz-re messze elhagyja mindenben. A 60X mennyibe kerül most? $1,059. És az E5-2690 ugyanazon teljesítménnyel (pontosabban kisebbel, mert a 60X-et senki nem hagyja alapon) $2,061...

Persze a Xeon támogat 50 valami technológiát, amit a 60X nem, de arra nekem nem is lesz szükség, mert nem valami 24/7 szerver lesz. 384GB ramot támogat, a 60X csak 64GB-ot, de annál több nem is kell szinte semmihez, még nagyon extrém dolgokhoz sem.

Tehát nem éri meg jobban, sőt 2x annyiba kerül a WS, szerverbe szánt proci, ami ugyan azt nyújtja tesztek alapján.

De igazából ez a mondat után, nem tudom miről beszélünk, hiszen aláírtad, amit magyarázni próbálok, hogy sokkal többe kerül, mert nekem nem alternatíva kell, hanem az, ami ezt tudja, így pedig te is azt mondod, hogy ez így van bizony: "Ez így van. Bár WS-en nem játszanak, nincs fancy ház, meg víz hűtés."

Amúgy pont azért nem veszek Xeon-t, mert 2x-es áron ugyan azt adja, a technológiák, amik miatt annyival drágább nekem messziről nem kell, és játszani is akarok már a gépen, ha van. Fancy ház lehet, mert WS lapokat bele tudod tenni minden házba, víz pedig van hohóóó, de még milyen vizek vannak még 1 u rack-es 4 utas szerverekbe az EK-nak...

Én kihasználom munkára, és mint már többször (épp az előbb is) elmondtam, egyik oka, hogy nem veszek céleszközt, mert drága, másik oka, azért drága, mert olyasmiket tud, ami nekem ugyan nem kell, így ugyan ott vagyok ahol a szóban forgó desktop cpu-val, de még játszani is tudok.

"A maradék meg egy réteg akik oc/játék végett megtehetik és megveszik."

Csak játékra felesleges, mert nem lesz több fps egy 5960X-el, mint egy 4770K-val... Játék pont leszarja, hogy 16 szál van vagy csak 8, még utóbbit se használják ki általában :DDD

(#83) ricshard444: +1, rettentő jó proci lett/lesz

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#92) Joshi válasza tegbashar (#88) üzenetére


Joshi
titán

Osztom 7time véleményét hogy az AMD már rég nem versenyez az Intellel. Egyrészt nem akkora méretű cég másrészt nem véletlenül vették meg az ATI-t annak idején. A végfelhasználóknak és a cégeknek is az lenne a legjobb ha nagyobb lenne az árverseny, de pont ez az 5960x proci a legjobb példa arra hogy az Intel pofátlanul sokat kérhet a termékeiért.

(#93) 7time válasza Joshi (#92) üzenetére


7time
senior tag

Egyrészt nincs pénzük ilyesmire másrészt ennek a szegmensnek a felhasználói rétege nagyon vékony erre tökéletesen 100% rátelepedett az Intel másrészt nem úgy gondolják hogy a jövő a CPU termékekre épül, az Intelnek ez belefér mert sok pénzük van és reklám költségnek is felszámolhatják.

[ Szerkesztve ]

(#94) #16939776


#16939776
törölt tag

Ebből kérek egy i5-öt, fele L3 és 3,7/4Ghz-es alap/turbó órajellel@1,05V, szórzó-zárral, 20db pci-ex lane-el. Lehetőleg férjünk bele 400-450 dollárba.
Nekem az is jó ha csak 2 generáció múlva lesz meg, kivárom :DD

(#95) HSM válasza Joshi (#92) üzenetére


HSM
félisten

Generációk óta ennyibe kerül a HEDT csúcsprocijuk. :U Ha megnézed, mennyibe kerültek a hasonló tudású 8-magos Xeonok fél éve, akkor rájössz, igen barátságosan lett árazva. Főleg az 5820K.

Amikor kijött az első HEDT (X58) akkor még nem is volt olcsó verziója, 50-100k között volt egy lap, és 60-70K a legolcsóbb proci, horror árú friss DDR3-al.... Ahhoz képest fillérekből építhetsz ma egy fullos 4690K-4790K-s gépet, ami árához képest igencsak fürge.

(#96) Joshi válasza HSM (#95) üzenetére


Joshi
titán

Korábbi hsz-ben kifejtettem hogy az 5960x összteljesítménye nem meggyőző az árához képest. Szerintem nagyon is látszik hogy az architektúrához nem nagyon nyúltak. Kisebb gyártástechnológia több mag egy kis optimalizáció oszt csókolom. Mintha főznénk a Paprika TV-én. :D

(#97) Joshi válasza Joshi (#96) üzenetére


Joshi
titán

Most nézem hogy a gyártástechnológia nem változott tehát még kevesebb munkaóra van az új jövevényben és mégis horror áron van.

(#98) HSM válasza Joshi (#96) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem meg igencsak acélos sebességű az árához képest. Akinek munkaeszköz a gép, annak ez best buy lehet enyiért.

"Kisebb gyártástechnológia több mag egy kis optimalizáció oszt csókolom."
Nem gondolkoztál még rajta, hogy elmenj az Intelhez csiptervezőnek? Ha ilyen egyszerűnek találod egy többprocesszoros munkaállomásokba és szerverekbe való proci kifejlesztését, akkor nem tudom, miért nem segíted a munkájukat, biztos kellőképpen értékelnék anyagilag, ha ennyire profi vagy a témában. :C

(#97) Joshi: Segítek. Ne vedd meg. :N Nem neked készült. :P

[ Szerkesztve ]

(#99) Joshi válasza HSM (#98) üzenetére


Joshi
titán

Még mindig elbeszélünk egymás mellett vagy félreértjük egymást. Attól hogy egy processzor a jelenlegi leggyorsabb a piacon miért Best buy? Ezt fejtsd ki légyszíves.

Csak ne hogy azzal gyere hogy valakinek az. Nem mert egy processzornak mérhető a teljesítménye és kerül amibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#100) HSM válasza Joshi (#99) üzenetére


HSM
félisten

Ha a munkád eredményére nem alkalmanként 10 percet kell várnod, hanem csak 5-öt, és így 30-40%-al is gyorsabban tudsz dolgozni, az szerinted nem éri meg azt a pici prémiumot ahhoz képest, amit az ár/teljesítmény indokolna annak, aki ilyeneket dolgozik rajta? :W

Korábban ezért több, mint 2000 dollárt kértek [link], ma megkapod a feléért...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.