Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Joshi válasza HSM (#100) üzenetére


Joshi
titán

Én ezt a részét értem és szinte mindenki ezzel érvel, viszont a teszt is világosan mutatja hogy egy procinak nagyon sokféle feladattal kell megbirkóznia. Ahogy láthatod szinte csak a renderelés és videovágásban mutat jóval többet mint mondjuk egy 4790k. Na de ~300k az ára míg a 4790k 80k. :Y Ennyi pénzért ne ~10% teljesítményt adjanak pluszba.

ui.: a Xeon procikat ne keverd ide mert az nem ez a kategória. A vállalati szegmens mindig is drágább volt és az is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#102) HSM válasza Joshi (#101) üzenetére


HSM
félisten

A Xeon procik nagyon is ide tartoztak, teljesen beleillenek a korábbi mondanivalómba.

De a Haswell topikba írtam egy mégprimitívebb példát, hátha leesik, miről beszélek, két jelenlg is kapható Intel asztali processzorral: [link].

De úgylátom nem értetted meg, amit az előbb írtam. Nem a HEDT drága, hanem a s1150 a kis pici 4790K-jával olcsó. Nagy volumenű, kis selejtaránnyal gyártható, olcsó alaplapos vacak egy HEDT-hez képest. Erre lett kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#103) mekker válasza Joshi (#101) üzenetére


mekker
őstag

Ha ezt is felhúzod 4Ghz-re és odarakod egy 4790k mellé, lesz olyan helyzet, hogy másfélszeresével teljesít (persze a 4790k-t is lehet tovább húzni, de nagyjából ugyanott van a határuk, és azon már nem is dob annyit mondjuk az a +10-15% órajel, mint a másikon az 50).
Ha olyan munkára veszed, ahol a szoftver kihasználja a sok szálat és jót tesz majd neki a jövőben érkező 3500-4000-res ddr4, akkor jó befektetés. Ha olyan munkához veszed, aminél már 4-5 éves a szoftver, vagy nem használja ki a sok szálat, a ddr4, ramot akkor pénzkidobás. Azért van a neten lévő tesztekben több tucat felmérés, hogy mindenki lássa, hogy jó-e az adott koncepció az ő szokásaihoz, vagy a munkájához.

Aztán ez is most 280-300 lehet kezdőáron, jövőre 250, 2-3 éven belül meg 200 lesz (használtan meg még rohamosabb az árcsökkenés).
Kicsit kockázatos a 8 mag, mert ha nem olyan a program, akkor puszta órajel+tranzisztorpazarlás, bár mondjuk emellett is adnak ki 5820k/5930k-t 6 magvasat, a többség úgyis az 5820k-t fogja venni.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#104) Joshi válasza mekker (#103) üzenetére


Joshi
titán

Ezt az ár/teljesítmény különbséget nem lehet megmagyarázni azzal hogy mi lesz 2-3év múlva. Már ne is haragudj de mi vagy te jós? ;] Egyébként HSM kollégának leírtam hogy szerintem...

(#105) jedis válasza Joshi (#104) üzenetére


jedis
senior tag

Igazad van, én is pont ezt mondom mindenkinek ! A számítástechnikai cuccoknál is ugyan az van, mint például az autóknál ! Egy bizonyos összeg felett, az ár/érték arányt elfelejtheted ! Pl. egy vadi új S osztályos 2014-es Mercedes 10 milka, ami nem is olyan sok egy ilyen kocsiért, de persze van a Mercinek 80 milkás G 65-AMG -je is ! Gondolom nem kerül 8-szor annyiba legyártani a Mercinek az AMG-t, és ezért kerül ennyibe :D ! Mind a két autónak meg van a saját vevői köre, ugyan úgy ahogy mind két procinak !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#106) #06658560 válasza X Factor (#81) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem minden pro program profitál a sok szálból. Lásd CATIA. Egy szál, magas órajel. Ami nem Xeon sajátosság.

(#107) ΞΔGLΞ válasza HSM (#100) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pontosan, ahogy írod cimbora!
Nekem nagyon sokat számít az a "kis idő" is, amit egy ilyen monster tud, renderelésben és konvertálásban, pl egy vagy több DAW szoftverrel karöltve. Ha minél hamarabb megvan, máris mehet a keverőasztalra további finomítások végett, de ez csak egy példa volt.

Egyesek "okfejtése" meg egyszerűen "ultragáz" itt.
Mindegy, csak valami "fasságot" okádjon egy cikkhez, amihez nyilvánvalóan köze nincs.

De egy jó félév, vagy 1 biztosan kell ennek, hogy teljesen kiforrja magát. Addig nem is váltunk szerintem.

(#108) gbors


gbors
nagyúr

jó lett a cikk, köszönjük :R

túl nagy meglepetést nem okozott az 5960X, bár az órajeleken egy kicsit csodálkozom - de hát ez van, nem liheg senki az Intel nyakán ebben a szegmensben, ezt is megengedhetik maguknak.

érdekes, hogy míg az eddigi -E termékvonalban mindig a 960X volt gyakorlatilag értelmetlen (a 930K-val szemben), most ez változott - ezúttal a 820K teszi érdemben feleslegessé a 930K-t. ráadásul a 4960X-hez / 4930K-hot is meglehetősen közel van...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#109) #06658560 válasza jedis (#105) üzenetére


#06658560
törölt tag

De, vagy majdnem de, néha sőt! Lásd Veyron!

(#110) Jim Tonic válasza jedis (#105) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

S Mercdedes 10 millióért? Talán 20 körül indul.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#111) jedis válasza Jim Tonic (#110) üzenetére


jedis
senior tag

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#112) Prof


Prof
addikt

Tovabbra is a huzott hasznalt 2600k eri meg ;] Igazsag szerint tesztben szereplo barmelyik processzor eleg minden feladatra, de teny ez a proci bizony elavulta teszi az uj MacPro-kat renderelesre/videotomoritesre.

Az Apache, tobbszalas nem letezo teljesitmenye meg 2014-ben kesz rohej.

[ Szerkesztve ]

(#113) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Ez nem egy lassú processzor félő, hogy mint én és itt sokan mások ekkora teljesítménnyel nem is tudnánk mit kezdeni.
Félelmetes, nekem nagyon tetszik.
De ez már nem az én pénztárcámnak van kitalálva.

ÁdiBá

(#114) jedis válasza #06658560 (#109) üzenetére


jedis
senior tag

Igen, mondhatnánk azt is, hogy a 5960X a proceszokok Bugatti Veyron-ja ! De a Veyronon kívül is vannak még nagyon jó sportkocsik, potom 1/10-ed áron ( Ferrari; Porsche , a többit már meg sem említem ) ! Azért, mert vannak itt egy páran, akik ahhoz a "átlag felhasználói bázis" szerencsés 0,02 ezrelékéhez tartoznak, akik ki is használnak egy ilyen procit , és pénzt keresnek vele, azért ne ez legyen már az új standard , és ne köpködjünk már mindenre, ami ez alatt van ! Ha 100 Pc tulajt megkérdezel, hogy mit mond neki az a kifejezés hogy "5960X" , 99 csak lesne, mint vett malac az új ólba ( direkt használtam vidéki hasonlatot :D ) ! Mi , akik ilyen fórumokon vitatkozunk tartozunk azon szerencsés 1%-ba, akik tudjuk is hogy miről van szó , és még ennek az 1%-nak is csak az 1%-a, aki megengedhet magának ilyen procit ! Persze még mindig csak az átlag felhasználói bázisról beszélek, nem pedig a nagyvállalati, vagy professzionális bázisról ( Vér Pistikétől ,Julka nénéig ( aki MSN-en beszélget az Amerikában élő kis unokájával )) :U :D :D :D :D :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#115) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Elég jó proci lett, de valószínű 3000-es Ramokkal még nagyobb lenne a különbség.

A DDR4 szerintem 2600-felett lessz gyorsabb a DDR3-nál. Reméljük a RAM-tesztekből kiderül, hogy előrelépés vagy sem.

(#116) DeadMeat válasza jedis (#111) üzenetére


DeadMeat
veterán

S=C nálad? 19 millától indul az S class..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#117) jedis válasza DeadMeat (#116) üzenetére


jedis
senior tag

Ok ! Elírtam ! Alapból persze "C"-t akartam, csak ezek szerint S járt a fejemben :D De ettől még Mercedes. és új fejlesztés !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#118) ÁdiBá válasza jedis (#117) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem fenyeget a veszély hogy ilyen autót kell vásárolnom... :B Nyilván ha megnyerném az ötöst elgondolkodnék rajta...

ÁdiBá

(#119) Jack@l válasza #06658560 (#106) üzenetére


Jack@l
veterán

Ez nem csak catia tulajdonság, egyszerűen a tervezőprogramok nagy része 1-2 szálon tud működni, nagyon kevés feladatrésztől eltekintve.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#120) QwErTy42 válasza BlackSoft (#80) üzenetére


QwErTy42
addikt

"Titan Black = Quadro K6000." Ez így nem igaz. Egy AutoCAD, Creo, Catia, Maya, Sony Vegas Pro, Mathlab... lényegesen jobban futnak azonos "teljesítmény" mellett az optimalizált Quadro vagy Firepro kártyákon.
Egy Quadro 2000 úgy kipicsázza a 680-at mint a huzat.

Az érvelésedből csak annyi látszik, hogy ilyen munkaállomást csak képen láttál. Arról meg már ne is beszéljünk hogy egy valamirevaló termelő szoftvert láttál is volna ilyen környezetben futni.

Teljesen feleslegesen kardoskodsz emellett.

Szerintem ne erőltesd.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#121) DeadMeat válasza jedis (#117) üzenetére


DeadMeat
veterán

:R Pedig nem kis különbség van köztük. De akkor sem kéne, ha lottó 5-öm lenne. Egy EVO-t azért bevállalnék tőlük, ha lenne eladó és nem csak replika.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#122) jones965


jones965
Modder

Amit egy picit furcsállok, hogy a cpu-z nem jelzi az ES példányt, holott a processzor a fotón egyértelműen annak látszik, és a cpu-z is a legfrissebb.

Ilyennek kellene lennie:


Forrás:HWBOT

[ Szerkesztve ]

(#123) Jack@l válasza jones965 (#122) üzenetére


Jack@l
veterán

Az szép eredmény :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#124) Duree


Duree
veterán

Amennyivel drágább annyival nem jobb,váltani nem érdemes,most megvenni csak akkor,ha kögazdag vagy,esetleg éppen ennyi felesleges pénzed van és nem tudod másra költeni,egyébként a proci áráért veszek egy komplett pc-t ráadásul nem is rosszat.

duree54

(#125) Simoncar


Simoncar
újonc

Húú na nekem ám ez lessz a köv procikám :P :D Igaz még csak 14 éves vagyok, de én már dolgozok rendereken meg iesmiket szal nekem jo az na meg ugye jtáékokra is... :o :O
Na meg azért ha iened van akk..mrá elértél valamit. na jó elég nekem egy sima i7 es is : :N :R

(#126) BlackSoft válasza QwErTy42 (#120) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szerintem meg pont fordítva van, mert én többek közt ezzel keresem a kenyeret, és volt már nálam pár kártya :U Mathlab nincs, esetleg Matlab. De sem azt, sem AutoCAD-et nem használok. Sony Vegas meg gyerekeknek való. Adobe szoftvereket, EDIUS-t, Maya-t, C4D-t, max-ot használok.
És pontosan úgy van, ahogy mondom. A K2000 egy ősrégi kártya, már nem sok dologra jó, amikor megjelent, akkor nem volt "párja" geforce szérián, de ma már bőven le van maradva. De nem kell nekem hinned, akinek volt K4200-a... Nyugodtan keress teszteket, youtube szakmai videókat, és meglátod magad is, hogy a hivatalos "szakértők" is ugyan ezt mondják. Még Guru3D-n is volt régen egy cikk, az 680-at hasonlították a K5000-hez, és CAD-ek alatt alig 30%-al volt eredményesebb összességében a Quadro, közel 5x-ös áron. Ott is szépen leírták, hogy ez abszolút a driver, és support alkotta ár. A Titan megjelenésével az NV is azt mondta, hogy ez egy alternatíva ugyan azon teljesítmény elérésére otthoni körülmények közt olcsón.
De nézz meg nyugodtan mondjuk egy Adobe PP videót, ahol Titan-t hasonlítanak K6000-hez. Eredmény ugyan az. Majd nézd meg egy 780-at egy K4000-hez. K4000-nél sokkal több eldobált frame lesz, mint a 780-nál. Ennyi.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#127) TI1986


TI1986
csendes tag

Blackcsoftnak nagy reszt igaza van, de aztert van az a szint ahol mar a quadro visszahozza az arat. Mondjuk solidworksnel eleg nagyo kulonbsegek vannak. Amig kicsi egy model es "belefer" a vga memoriajaba szinte semmi kulonbseg nincs gtxhez kepest. De amit novekszik egy modell meret, marmint byteban, atveszik a vezetest a quadrok, ezert is van tobb memoriajuk, mint a gtxeknek. Elegge fugg a szoftvertol es a munkakornyezettol, hogy melyik eri meg jobban. Alacsony, kozep szinten nem erik meg a quadrok.

Xeon-ra sincs a legtobb esetben szukseg. Akkor eri meg igazan ha a 2 cpu vagy sok memoriara van szukseg a munka folyaman. De ezek a regi xeon es quadro workstation-k teljesen ertelmetlenek. Jol osszetett uj i7 sokkal erosebb es van is olyan stabil!

Ar/erteken aranyban es az uj 8 magos sem eri meg, csak a cpu arabol kijon egy tunningolt i7 4790k ws. szeintem ettol folfele csak high end ws-t erdemes venni. Ebayen ha szerencses az ember 3500 euro korul refurbished mar lehet kapni. 2 high end xeonnal es quadroval.

A linkelt regi xeon es quadrok wsek nem ernek tobbet mint egy sima i7es, sot! Nagyban cegeknek megeri a brand wsek tamogatas, gari miatt.

En nagyreszt hatalmas 3ds max modelekkel dolgozom, amikor solidworksbol vagy egyeb nurbs modellezo progikbol jonnek. Azoknal mar megeri egy felso kat quadro. Sokat segit

(#128) AxBattler


AxBattler
félisten

Szuper! Újabb kimerítő cikk egy prociról, mely a körítéssel együtt kisebb vagyon kategóriában mozog, és a felhasználók kb. 1%-át sem érinti. Már hiányzott, köszi! :C

Cerka-Pentium-Atom-Kabini-A6-összehasonlító teszt várható még az évtized folyamán? Azt hiszem, az jóval több olvasót érdekelne... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#129) Snorbi19 válasza Joshi (#101) üzenetére


Snorbi19
tag

amint megkapja a szoftveres oldalról is a megfelelő támogatást az a 10 % többszörösére fog nőni ;)
a cikk-ben is kihangsúlyozták többször is hogy azért marad el az előző generációs prociktol mert az adott szoftverek arra vannak kihegyezve...
legalábbis én ezt szűrtem le a cik-ből.. és ez a teszteken is világosan kivehető :DD :DD

Amikor egy ajtó bezárul, valahol kinyílik egy másik.

(#130) BlackSoft válasza TI1986 (#127) üzenetére


BlackSoft
addikt

Neked is igazad van egyrészt, mer vannak helyek, ahol a quadro jobb, sőt ahol a tesla még jobb.
Nem tudom mennyire vagy képben a GeForce-okkal, de 2015 első negyedévében elvileg jön a Titan II 512bit-es lesz, ebből kifolyólag 8GB vagy 16GB ram lesz rajta, és 4000 cuda-val lesz felvértezve. Ez pedig azt jelenti, hogy új quadronak is jönnie kell majd, mert ez a kártya nyers erő lesz a javából.

MÁS: Merlinhardver - i7-5960X - 338,530 HUF

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#131) sirpalee válasza BlackSoft (#126) üzenetére


sirpalee
csendes tag

Már ezzel keresed a kenyered? Legutóbb még kb 10 éves game engine szintet mutogattál a munkádként, és bevallottad, hogy havi minimálbér szintet keresed meg mellékesként néha-néha. Vagy ez változott azóta? :N

[ Szerkesztve ]

raytraceisten és csodamedic

(#132) BlackSoft válasza sirpalee (#131) üzenetére


BlackSoft
addikt

Elolvastad a hsz-t? Nem, mert úgy válaszoltál rá, hogy felét kihagytad a mondatnak :U
A 10 éves game engine szint-ről meg ne beszéljünk szerintem... Én nem Crysis 3-on dolgozom, hanem egy kurva konyhabútoron általában, és 60K-t kérek egy részletes munkáért, míg 300ezreket elkérnek a cégek egy ház modellért, amin egyetlen material sincs, és 2 polynál többet nem használnak fel egyetlen ív-re sem.
Szóval azt hiszem az ilyenekhez képest, év modellezője díjat kaphatnék a kerítésemmel, amit anno linkeltem, és az nem 10 év grafika, de tudod közelről is éles, nagy felbontású textúrák vannak rajta, és minden része le van modellezve, nem mint egy 2014 játékban.... Amúgy meg nem tudom mit gondolsz te itt a 12hsz-eddel magyarázni :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#133) ΞΔGLΞ válasza BlackSoft (#130) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

MÁS: Merlinhardver - i7-5960X - 338,530 HUF

Elég jó ár! :DDD

Egyelőre nem váltok, talán jövőre, vagy csak akkor előbb, ha már tényleg van értelme és kiforrta magát ez a rendszer.

(#134) sirpalee válasza BlackSoft (#132) üzenetére


sirpalee
csendes tag

Még a szerkesztés előtti hszre válaszoltam, ahol azt magyaráztad ezzel keresed a kenyered. Konyhabútor szinthez tökmindegy a quadro vagy a geforce. Vagy a 8 magos cpu a 6 magos helyett.

raytraceisten és csodamedic

(#135) TI1986 válasza BlackSoft (#130) üzenetére


TI1986
csendes tag

Az jol hangzik, de sajnos a driveruk nem quadro es az a masik elony:) egyebkent a gtx quadro hardverek ugyanazok teljes, csak a high end quadrok ecc rammal vannak ellatva. Gtxek csak blokkolva vannak hardveresek, igy a quadro driverrel nem mukodnek. Tesla teljesen mas tema az nagy szamitasi feladatokra van. De a gtxek abban pl arra jobbak a quadronal.

(#136) flashpointer


flashpointer
őstag

Azért 300 ropi nem a világ vége, persze Mo-ról nézve sajnos sokaknak az, de úgy is meg lehet közelíteni hogy az otthoni átlagfizu feléből ki sem jön a legkisebb i7, eggyel balrább meg ez jön ki belőle : )

Persze akkor mondjuk meglepődtem mikor egy német ismerősömnek javasoltam hogy a core2 duo e4300-as gépet ugyan cseréljük már le mert az xp-hez amit használ már support sincs meg a skype is akad meg 20 percenként kifagy mert amióta megvette nem volt újratelepítve, de neeem van 4 háza meg egy tucat motorja de gépre nem költünk , persze csomót dolgozik rajta, no comment.

(#137) proci985 válasza gbors (#108) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igazabol a vicc az, hogy az 5930at nem a 5820 veszelyezteti, hanem a 4930.

jelenleg kb a 4930 es az 5820 egy arban van platformszinten (lap kb 70rol indul mindket esetben, memben amivel dragabb a DDR4 az visszajon azon, hogy a 5820 kb 35ezerrel olcsobban nyit)

viszont, a 5930 kb 100kval dragabb a 4930nel, amiert alig gyorsabb. annyibol meg kijon meg egy 290X (40 pciE3.0 miatt). 5930nak van ertelme onnantol, ha kell a pciE (3wayre az 5820 alkalmatlan).

---

es en, aki egy eve var upgradere (16gb rammal a gepben) megoldottam a problemat azzal, hogy 50kert raktarsoprik az i7-3820at, tehat 120bol kijott egy X79UP4el. annyibol az i7-4790k melle egy belepo z97 fert volna bele, szoval vegeredmenyben ha sikerul valahogy ramuteni a hutom a platformra akkor boldog leszek:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#138) BlackSoft válasza TI1986 (#135) üzenetére


BlackSoft
addikt

Azért nem teljesen ugyan azok, mert a 780 Ti és a Titan Black közül (vramot nem nézzük) utóbbi sokkal közelebb áll a K6000-hez, mert vannak duplapontosságú magjai, míg a 780Ti-nek nincsenek :N Ezért is sokkal drágább a Titan széria...
Quadro drivert ugyan nem lehet használni GeForce-hoz, viszont van egy cuda batch, ami felold minden szoftveres korlátot, és így rengeteg program Quadro-nak ismeri fel. (egyéb esetben ezekben a programokban GeForce-t nem is tudsz beállítani hardveres gyorsításként)

(#133) mflex: Én addig nem váltok, amíg nem lesznek értelmes ramok... Szintén a merlinhardvernél 160k 16GB CL16 ram... Na nee, ezt én nem veszem meg. :N

(#134) sirpalee: Arra céloztam, hogy többek közt ezzel keresem a kenyeret. Tehát nem kizárólag... Amúgy meg folyamatosan tanulok, hogy lehessen papírom arról, amivel igazán szeretnék foglalkozni, és foglalkozom is már vele jó ideje, de az pénzt nem hoz, saját szakállra nehéz olyasmit csinálni, ez pedig Maya, és EDIUS. Oda pedig kell a 48 mag is, meg az 1TB ram, mert kihasználja igencsak effektíven.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#139) Jack@l válasza BlackSoft (#130) üzenetére


Jack@l
veterán

Úgy legyen! :) Bár sajnos van egy olyan érzésem, hogy simán egy használt kocsi ára lesz...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#140) gghrtz


gghrtz
őstag

Úgy tűnik, még mindig nem kell lecserélnem az i7 860-om.. :) Brutál a proci, a kérdés, hogy mire tudnám kihasználni. (én)

(#141) BlackSoft válasza Jack@l (#139) üzenetére


BlackSoft
addikt

Sajnos ez benne van a pakliban :K Valószínű 300k körül lesz, mint a Titan, később a Titan Black is lett. És 200K körül lesz a GTX 980, ahogy a 780 később a 780Ti lett.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#142) ΞΔGLΞ válasza BlackSoft (#138) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én addig nem váltok, amíg nem lesznek értelmes ramok... Szintén a merlinhardvernél 160k 16GB CL16 ram... Na nee, ezt én nem veszem meg.

Az egyik legnagyobb visszatartó erő az maga a RAM árazása! Ezzel én is így vagyok.
A végén többe kerülnek majd, mint egy high end cpu. Kiszabott kartell ellen senki nem lép semmit?

Nyugodtan árazzák fel még jobban, a végén az sem fogja megvenni, akinek tényleg telik rá.

(#143) BlackSoft válasza ΞΔGLΞ (#142) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát amíg 1866-os CL9-es 16GB DDR3-at megvettem 75K-ért, nem fogok 2800-as CL16 16GB kit-ért 160-at adni az biztos. Ennyit adok 32GB-os CL11-es kit-ért nagyon maximum :(

Mondjuk tény, és való, hogy Corsair DP ramokról beszélek, egy sima kingston, vagy adata, esetleg g.skill nem kerül ennyibe...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#144) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Jönni fog alsó kategóriába is Haswell-E Pentium? Ha igen, mikor?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#145) BlackSoft válasza $p@rr0w (#144) üzenetére


BlackSoft
addikt

Haswell-E Pentium :DD Alsó kategória már megvan: 5820K

(#146) HSM: De az Haswell, nem Haswell-E :P :D

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#146) HSM válasza $p@rr0w (#144) üzenetére


HSM
félisten

Már rég kapni. Pentium G3000-esnek hívják őket. :C

(#145) BlackSoft: Hát ezaz... :C Minek tiltsanak le egy óriási, drága 8-magos lapkában 6 magot, amikor gyártanak alapból 2-magos, pici, olcsó Haswell-t is? :D

[ Szerkesztve ]

(#147) Aram


Aram
tag

Annyira rossz az AMD, hogy 45.000 HUF-ert hozza a 68%-at a 265.000 HUF-os 4960X-nek. Es akkor az egyeb komponensekrol ne is beszeljunk...
Ertelemszeruen az abszolut csucsot meg kell fizetni, de kivancsi lennek egy dual 6 modulos Opteron hogyan muzsikalna (termeszetesen a jol parhuzamosithato alkalmazasok eseten) ezzel a szornyeteggel szemben. Az a konfig mar arban is felveszi a versenyt egy ilyen Haswell-E konfiggal. Gyanitom teljesitmenyben sem piskota...

Ez a felirat 20byte!

(#148) $p@rr0w válasza BlackSoft (#145) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Jól van baz, nem mindenki követi a hardvereket...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#149) #35434496 válasza jones965 (#122) üzenetére


#35434496
törölt tag

Jones! Mikor kapod meg a procit tesztelésre?

(#150) BlackSoft válasza Aram (#147) üzenetére


BlackSoft
addikt

Rendben, csak akkor dual Xeon szembe fog menni, nem egy desktop cpu-val a teszt :U

Különben ez olyan lenne, hogy 50 köbös mocikról beszélünk, és akkor vessük össze az Intel csúcs 50-esét egy AMD sportautóval... Semmi közük egymáshoz mérten.

(#149) players111: Az engem is érdekel, mit hoz ki belőle egy R5E-ben :D

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.