Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Hompi01


Hompi01
tag

Közben rájöttem, hogy billentyűzet nélkül nem kapcsolja be a kijelzőt. Mi lehet az oka ?!?!? :S

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#3552) this is life válasza FingR86 (#3548) üzenetére


this is life
Ármester

A dd mentesem [link] probald ki hatha mukodik majd , ha nem akkor van meg egy par mentesem ...

Hompi
Ha nem droid alatt lenne a gond akkor eleg lenne az a beallitas hogy az usb felebresztheti az eszkozt. Nem lehet hogy a billentyuzet touchpanel resze ebresztgeti a tabletet?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3553) tfklv


tfklv
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap este frissítettem a Chuwi vi10 tabletemet. Újraindítás után nincs hang, nem működnek a kamerák nem tudom állítani a fényerőt. A fényerő állító csuszka alatt nem a kis képernyőkép van hanem egy fényerő jel aláírva, hogy fényerő. Nem működik az érintő képrnyő sem. Az eszközkezelőben megpróbáltam frissíteni a drivereket de a gép szerint mindenből a legfrissebb van fent. A hangnál pl. és az összes többinél azt írja ki, hogy nincs csatlakoztatva a hardver. Ugyanez igaz a grafikuskártyára is. Mindenhova 45-ös hiba kódot ír. Van ezekre a hibákra valami megoldás? Kérem aki tud segítsen, sajnos nem vagyok nagyon jártas az ilyesmiben. Köszönöm.

(#3554) sbwolf válasza tfklv (#3553) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Újra kell telepíteni a drvereket. Itt a fórumban is van linkelve mentés, vagy esetleg innen letöltöd.

(#3555) this is life válasza tfklv (#3553) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem csinalj egy tiszta telepitest es utana a double driverrel rakd fel a bacup-ot , a touchpanelnek kulon drivere van , csak az install cmd filet kell admin modban futtatni ,itt minden meg van hozza nalam a 8.1 drivereivel fut hiba nelkul,amikor anno frissitettem akkor egyedul a hatlapi kamerat nem tudtam feleleszteni... az i2c driver fent van , mert annak hianyaban nem latja a hw eszkozoket.. ha tiszta telepitest csinalsz eger billentyu szukseges lesz mig a touch drivert fel nem telepited .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3556) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok a problémám még mindig fenn áll :S Nem dugom össze a tokkal akkor is felébreszti és valóban a mágnes teszi ezt. Hol tudom ezt kikapcsolni ?

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#3557) this is life válasza Hompi01 (#3556) üzenetére


this is life
Ármester

A magneses kapcsolast sehogy , win alatt az enegiagazdalkodas , a hasznalt sema beallitasaiban , fedel lehajtasakor mit csinaljon. Droidon nem emlekszek hogy lett volna ilyen funkcio,beallitasi lehetoseg . De lezart tokkal amugy is alszik , ha kinyitod akkor meg ugy veszi hogy hasznalni szeretned es feleled...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3558) Hompi01 válasza this is life (#3557) üzenetére


Hompi01
tag

Pont ez a probléma, hogy nem csak nyitáskor ha összevan csukva kb. 20 másodperc múlva bekapcsolja a kijelzőt, aztán elalszik (ezt betudom állitani hogy 10-20-30 stb....) aztán ismét bekapcsolja és ezt addig csinálja amig a tokban van :S

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#3559) this is life válasza Hompi01 (#3558) üzenetére


this is life
Ármester

Akkor eselyes hogy a magnes erzekelo a ludas ami a tabletben van vagy pedig a tokban levo magnes lehet hogy tul gyenge, esetleg nem jo helyre van beagyazva a tokba , lehet ki kene operalni a tokbol a magnest ..azt amelyik a fenyerzekelo szenzor kornyekere esik , a tok felso vzsszintes reszeben .. ugy probaltan , hogy csak siman oda raksz egy magnest , es akkor is eljatsza e ezt a mokat, mar mint a ki-be kapcsolast ?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3560) FingR86 válasza this is life (#3552) üzenetére


FingR86
őstag

Köszönöm szépen a mentést, jó lett hozzá. Annyi, h kicsit még utána kellett olvasgatni, mert 4 dolgot nem tett fel hozzá, ahhoz pedig itt találtam meg a megoldást: [link].

Kérdésem a következő lenne. Ha most van egy szűz rendszerem, minden driverrel tökéletesen működik. Van arra opció, hogy ezt a rendszert így lementsem egy képfájlba ? Hogy legközelebb ha esetleg újra akarom húzni az egészet, csak azt a 40Gb-os partíciót legyalulom és ugyanezt a kész dolgot rápakolom. És nem kellene a driverekkel meg hasonló dolgokkal szórakozni.

Előre is köszönöm a segítségeteket

(#3561) sbwolf válasza FingR86 (#3560) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Talán a Macrium Reflect.

(#3562) FingR86 válasza sbwolf (#3561) üzenetére


FingR86
őstag

köszönöm, ezt kipróbálom.

már csak egy kis gond van, a mikrofon vmiért nem működik.
eszközkezelőben rendben van, de nem nagyon akar működni.

(#3563) beers


beers
addikt

Úgy olvastam, hogy a CM 12.1 stabilan, megbízhatóan működik!
Mielőtt felraknám a windows-t, megnézném!
Mivel twrp alól lehet telepíteni, ezért azt adb-vel felraknám!
Igen ám, de a pc (win7 64) az istennek sem látja a chuwit!
Pedig már húztam agy szűz rendszert is emiatt.
ADB telepítve, android usb driver telepítve, usb debugging bekapcsolva...
Valaki nem esett át már ezen a tortúrán? :R

M&N

(#3564) beers válasza beers (#3563) üzenetére


beers
addikt

Javítanom kell magamat, látja a windows, de az adb-vel nem kommunikál!

M&N

(#3565) beers


beers
addikt

Helyzet jelentés: twrp felment, intel driver volt a ludas!
Twrp-ből CM 12.1 CM13 telepítéskor 7-es hibakóddal leáll, remix elindul, de nem fut végig! Holnap folyt köv....

[ Szerkesztve ]

M&N

(#3566) beers válasza beers (#3565) üzenetére


beers
addikt

Full wipe után felment a CM! Semmi hibát nem találtam eddig!

M&N

(#3567) tfklv


tfklv
csendes tag

Sziasztok!

A Chuwi vi10 tabletemet újra telepítettem. Minden működik. De a Win 8.1 nyelvi csomag felrakása után nem minden lett magyar nyelvű, pl. a Windows Defender sem meg még pár dolog ami előtte magyar volt. Ezt mi okozhatja, hogy lehet javítani? Kérek segítséget.

(#3568) User_Smike


User_Smike
csendes újonc

Sziasztok!

A héten érkezett meg a GearBest-ről rendelt Chuwi VI10 Plus-som és hozzá egy billentyűzetes tok.
(32gb, 2gb ram)
December 29-én rendeltem és Január 9-én érkezett meg DPD-vel.
Igazából amikor a DPD-hez került, onnan már felgyorsult a szállítás. 5 nap alatt ért ide a hétvégét is beleszámolva. Így pár nap használat után semmi panaszom nincs rá.
Remix OS 2.0-val érkezett. Minden működik, nem fagy, nem lassul be, normál használat mellett nagyon jó akku időt tudok vele kihozni.

Lenne egy kérdésem a tabbal kapcsolatban:
Megéri Dual OS-re váltani a 32giga tárhellyel és 2giga rammal?
A Remix mellé a Windows-t gondoltam feltenni.

A választ előre is köszönöm!

(#3569) this is life válasza User_Smike (#3568) üzenetére


this is life
Ármester

A 32 giga tarhely kisse szukos, de ha remix os-nek adsz kb 8 gigat , es a tobbi a win ala van rendelve akkor elfernek majd, de a win frissiteseknel azert lehetnek gondok a szukos tarterulet miatt , ismerosomnek 32 giga emmc-n csak win a tableten ,nyugos volt az rs1 frissites (hely hiany miatt , szuz windowson)... de meghajto tomoritessel vegul sikerult az update ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3570) doczi89


doczi89
csendes tag

Sziaztok!

Szeretném a segítségeteket kérni az alábbiban:
Kétszer sültem már fel kijelzővédő rendeléssel( Amazon/Banggood) a Chuwi Vi10 Plus 10.8-as tabletemhez.
Aki használ fóliát/üveget tudna adni esetlek egy linket privátban ahonnan biztos azt kapom?

Előre is köszönöm!

(#3571) User_Smike válasza this is life (#3569) üzenetére


User_Smike
csendes újonc

Köszönöm a választ!
Akkor lehet maradok csak a Windows-nál :)

UI.:
Engem is érdekelne, honnan tudnék megfelelő fóliát rá!
Előre köszönöm ha valaki megsegít egy linkkel :)

(#3572) Schimi070 válasza User_Smike (#3571) üzenetére


Schimi070
tag

Régebben a tablet úgy érkezett hogy volt rajt fólia, még hátul is. Lehetséges a mostaniakra már nem raknak?

(#3573) doczi89 válasza Schimi070 (#3572) üzenetére


doczi89
csendes tag

Igazad van, tényleg van rajta gyári fólia.
Sajnos eddig mindíg úgy sikerült felszednem a kis matricával, hogy felszedte egyben az alsó fóliát is. :R

(#3574) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok Chuwi Vi 10 plus Remix OS tabletemmel kapcsolatban kérdeznék. Egyre többet használom és hát vannak kisebb gondok :) pl.: Micro USB-el nem tudom géphez csatlakoztatni a töltő kábellel tudom de ha másolok rá sokszor megfagy az egész táblagép. Ti tudtok micro USB és PC között kapcsolatot csinálni ? Amúgy jó a tablet csak nléha megfagy minden.....

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#3575) Hompi01


Hompi01
tag

Olyan kérdésem lenne még, hogy SD kártyát ntfs-re vagy exfatra formázva használtok ?

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#3576) this is life válasza Hompi01 (#3575) üzenetére


this is life
Ármester

Fat32-re van formazva , a remix os megeszi az ntfs,exfatot alapbol ? Ha nem akkor root es fel kell okositani , pl paragon ufsd root mounted appal...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3577) varmi2 válasza Hompi01 (#3574) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hálózaton keresztül másolj.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3578) beers


beers
addikt

Sziasztok!

Van egy CHUWI 2G 32G Vi10 PQ32G221607 gép!
Alapból Remix volt rajta, jelenleg CM 13!
Szeretném felvértezni windows rendszerre!
A dual bios felrakása során az alábbi üzenetet kapom:

Image type IA32 is not supported by X64 shell

Várom az ötleteket, mit csinálok rosszul?

M&N

(#3579) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok a fagyással (RemixOS) illetve, hogy magától "felébred" a tablet ha billentyűzet közelben van jött valamiféle javítás akit érdekel itt tárgyalnak róla . :

http://forum.chuwi.com/thread-2443-18-1.html

http://www.modaco.com/forums/topic/378147-howto-fix-freezing-issue-keyboard-dock-wake-issue-for-chuwi-vi10-plus-hi10-plus/

Szóval az itt megadott konstrukciók alapján fogok én is eljárni.

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#3580) fandw


fandw
csendes tag

Sziasztok!

Igyekeztem végigolvasni a fórumot, linkelt oldalakat is, de nem találtam megoldást a problémámra. Sikerült téglásítani a Chuwi vi10 pro 64G tabletet. Az androidot szerettem volna legyalulni róla, ami sikerült is, de a partíciók egyesítése után már csak az EFI shell indult el, aztán a BIOS-ban sikerült letiltani az USB-t is (miután az istennek sem bootolt be egyik win telepítőről sem). :(

Olvastam hogy többeknek sikerült már újra flashelni a BIOS-t raspberryvel vagy kiforrasztással. Van itt valaki, aki Pesten vagy környékén tudna segíteni ebben? Természetesen nem ingyen kérném!

MENTSETEK MEG!!! :)

(#3581) this is life válasza fandw (#3580) üzenetére


this is life
Ármester

Probald meg vele lvenni a kapcsolatot janaboy volt mar hasonlo gonddal nala tablet...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3582) doczi89


doczi89
csendes tag

Sziasztok,

A következő problémában szeretném a segítségeteket kérni: Chuwi vi10 plus gépem wi-fi modulja elég érdekesen viselkedik. A hálózatot nagyon sűrűn eldobja random időben. (Előfordul hogy percenként) illetve a sebessége sem valami megfelelő. (2-3mbit 20 megás net mellett) Telefonnal, laptopokkal, tv-vel is tesztelve lett a router, ezeknél minden rendben működik. Win10 újra telepítés is megvolt, ez után is visszajött a hiba. Vajon keresztet vethetek a wi-fi modulra és Chuwi is mehet a kukába? Találkozott mar valaki ilyennel? Win8-al is próbálkoztam, de nem találtam hozza megfelelő drivert. Wi-fi modulom: realtek 8723bs

Előre is köszönöm a segítséget!

(#3583) FingR86 válasza doczi89 (#3582) üzenetére


FingR86
őstag

driver probléma, nálam is előfordult régebben. elég utálatos egy kis masina ez driver ügyileg, én is rengeteget szívtam vele miután hozzá nyúltam a gyári rendszeréhez. néha azt sem tudta eldönteni, hogy broadcom vagy realtek driver kell neki :D

(#3584) doczi89 válasza FingR86 (#3583) üzenetére


doczi89
csendes tag

Valóban fura masina :)
Szóval akkor az egyetlen gyógyír az lenne, hogy próbálgassam a drivert cserélgetni? Akkor ezek szerint nem befolyásoló tényező a Win10, csak éppen megfelelő drivert kell találni. Az offical chuwi oldalán taláható driver pack-ot használtam hozzá.

(#3585) FingR86 válasza doczi89 (#3584) üzenetére


FingR86
őstag

nézz szét itt: #18289

[ Szerkesztve ]

(#3586) doczi89 válasza FingR86 (#3585) üzenetére


doczi89
csendes tag

Köszönöm! :R

(#3587) Air.Wolf


Air.Wolf
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene! Hogyan lehetne előcsalogatni a Magyar billentyűzetet? Probáltam Magyar, valamint Ábécé(qwerty) ben is de sehogy se sikrül. Köszi a segitséget előre is. Os Remix van a tabletten.

[ Szerkesztve ]

(#3588) beers válasza Air.Wolf (#3587) üzenetére


beers
addikt

Pl tedd fel ezt és állítsd magyarra!

M&N

(#3589) Air.Wolf válasza beers (#3588) üzenetére


Air.Wolf
csendes tag

Köszi! Ha nem lesz más megoldàs felteszem és kipróbálom bár nem voltam oda a húzogatós gépelésért. Azért ha van ötlete még valakinek tisztelettel vàrom.

(#3590) beers válasza Air.Wolf (#3589) üzenetére


beers
addikt

A húzogatás egy plusz opció, természetesen "pötyögéssel" is használható!

M&N

(#3591) Hompi01 válasza Air.Wolf (#3589) üzenetére


Hompi01
tag

Szia én átmatricáztam magyarra illetve external keyboard pro appal tökéletesen magyarosítani tudtam a billentyűzetet !

Más ennek a leírását valaki eltudná nekem magyarázni pontosan mi is mert egyszerűen nem értem meg (Remix OS) és megszeretném szüntetni a fagyást illetve hogy a bill. felébreszti mindig a képernyőt.

[link]

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#3592) User_Smike


User_Smike
csendes újonc

Sziasztok!

Sikeresen feltelepítettem a Win 10-et a tabletra, minden működik rendesen. Remix OS sem rossz, de sokkal jobb Win 10-zel.
Viszont olyan problémám lenne, hogy a Type-C csatlakozó OTG kábellel nem hajtja meg a külső adathordozót.
Próbáltam már 2 különböző HDD-vel és Pendrive-okkal is. Elsőnek azt hittem, hogy az OTG kábel a gagyi, ezért rendeltem egy jobb minőségűt, de ezzel sem működik. Töltést veszi a port, azzal nincs gond.
A Micro USB port működik OTG kábellel.

Teszt videóban láttam, hogy képes meghajtani az USB 3.0-lás HDD-t is, igaz ott Remix OS volt a rendszer.

Esetleg valaki tudja mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm!

Üdv.

(#3593) Air.Wolf


Air.Wolf
csendes tag

Sziasztok!

OS Remix alatt hol találom a Winhez hasonló eszközkezelőt?
A probléma ami miatt kellene, hogy a WIFI roppant érzéketlen Egy szobával odébb szinte alig van jel és eldobálja a kapcsolatot, miközben más eszközön kiváló a kapcsolat.
Esetleg tudtok friss drivert?

[ Szerkesztve ]

(#3594) XtremLor válasza User_Smike (#3592) üzenetére


XtremLor
őstag

Van Type-C rajta?
A sima usb-n 100% elindul a kulso hdd.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3595) User_Smike válasza XtremLor (#3594) üzenetére


User_Smike
csendes újonc

Igen és ilyen OTG kábelekkel próbáltam csatlakoztatni:

http://m.gearbest.com/chargers-cables/pp_452810.html

http://m.gearbest.com/iphone-cables-adapters/pp_336104.html

(#3596) XtremLor válasza User_Smike (#3595) üzenetére


XtremLor
őstag

Vi10 plus van neked ezek szerint nem a sima, nem ertettem miert akarod otg-n kotni amikor van normal usb is, de ezekre mar nem raktak.
Pendrive-al mukodik az otg? Hdd-k kozott eleg nagy a szoras mennyi az indulo aramfelvetel.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3597) User_Smike válasza XtremLor (#3596) üzenetére


User_Smike
csendes újonc

Igen, ez nem volt egyértelmű, bocsi!
Nem, azt se érzékeli sajnos.
Egyébként ebben a videóban néztem, hogy elvileg működnie kéne: https://youtu.be/toORn4GQf4g?t=15m26s
Csak itt Remix OS-en próbálja.

(#3598) XtremLor válasza User_Smike (#3597) üzenetére


XtremLor
őstag

Jo kerdes sajnos nem volt nalam soha plus-os chuwi, igy nem tudom mi hogy megy rajta.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3599) User_Smike válasza XtremLor (#3598) üzenetére


User_Smike
csendes újonc

Egy fórumban rátaláltam a hiba okozójára...
A Type-C kábel amit adnak hozzá töltéshez, annak a fém vége, ami belemegy a Tabletbe kb. 1 milliméterrel hosszabb. Le kellett faragni az OTG kábel Type-C része körül lévő anyagból. :D Most már érzékeli, hogy be van dugva és fel is ismeri.
Ez az amire nem gondoltam volna soha, hogy nem megy bele annyira, hogy érzékelje.

Ha más is találkozik ilyennel, akkor valószínű ez lesz a gond. (Chuwi Vi10 Plus)
Sajnos nem tudom, hogy melyik OTG olyan, amivel nem kell bajlódni, amit linkeltem 2 kábel, mindkettő rövidebb.

(#3600) XtremLor válasza User_Smike (#3599) üzenetére


XtremLor
őstag

:)) A Macgyver modszer mukodott, lehet jo lenne lemerni milyen hosszu kell, es a forumon megkerdezni pl az ugreen, orico type-c otg jo e hozza gyarilag.....

"Legen...Wait for it...Dary"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.