Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Flashget válasza this is life (#3699) üzenetére


Flashget
félisten

Nem irtam, hogy vettem volna. :)
De egyebkent ugy emlekszem a topic elejen mintha valaki irta volna ezt.
5K volt a javitas es forrasztani kellett a kapcsolonal valamit...ennyit tudtak az asszonynak mondani, mert nem adta at aki javitotta.

Realme GT Master Edition

(#3702) wentworth


wentworth
tag

Sziasztok. Néztem én üvegfóliát a Chuwira, előlre.
Megéri? Nem lesz rosszabb az érintés? Kis gombokat, menüket megnyomni?

Esetleg hátha fel tudnám legózni ami előre való, hátra is.

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#3703) Emberke83


Emberke83
csendes tag

Sziasztok!

Eladás elött szerettem volna gyári állapotba visszaállitani a windows 10-et, de nem tudja megcsinálni a rendszer.
Ezért újra szeretném telepiteni a windowos-t rá. Ehhez szükségem lenne a géphez tartozó windwos imagere, de ezt nem találtam neten, erre van valakinek ötlete merre található?
Ezt a cikket találtam hozzá: http://forum.chuwi.com/thread-2254-1-1.html
De utalást sem, hogy az image-et honnan lehet letölteni.

Megvan ez esetleg valakinek, vagy rakjak fel egy standard windows 10 imaget és pakoljam fel hozzá a drivereket? (de az a baj, hogy a drivereket csak akkor tudom felrakni mikor már létrehoztam a felhasználót).

(#3704) Blue Eagle válasza Emberke83 (#3703) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Gépre való image, vagyis a rá való eredeti win8.1 recovery partíció. Miért törölted le? Vagy ha letörlöd, legalább partíció mentésed lenne! Kicsit olvass vissza, szó van a visszaállításról, de a siker nem 100%. Nem biztos, hogy megleled azt ami pont olyan ami kell neked.

(#3705) this is life válasza Emberke83 (#3703) üzenetére


this is life
Ármester

Amugy eleg biosbol bootolva usb-rol telepiteni a rendszert , majd a doubledrive mentesbol a drivereket feltenni a touchpanel driveret kulon kell feltelepiteni...

Amugy itt nezz korul , ha a 8.1 es a droid a vegcel ,2 pendrive kell majd...[link]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3706) Hasek99


Hasek99
csendes tag

Tisztelt Fórumtagok!
Valaki tudna segíteni a vi10.esem van és gyenge az akksija.
Hol lehet venni és mi típusa ?
És esetleg a beszerelésében valami segítség?
Köszi

(#3707) this is life válasza Hasek99 (#3706) üzenetére


this is life
Ármester

A gyari akksi merete 3x160×124 mm ilyet kell keresned az aliexpressen vagy ket darab ‪3063169 3.7‬
3x63x160 3.7 v 40mah akksit amit parhuzamos kotessel illesztesz ossze , ha itthon veszed kb 10000 ft az aliexen nagyjabol 4500ft kornyeke . Aliexpress [link]

Hazai forrasbol [link]
[link]

Illetve a hp 10 plus 2101 akksi ami jo lehet hozza

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3708) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A régiek közül mennyi purcant ki?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3709) this is life válasza Victoryus (#3708) üzenetére


this is life
Ármester

Az enyem meg gond nelkul megy egyedul az akksi haldoklik , de ezt leszamitva egy szavam se lehet , pedig kapja neha igen csak a terhelest ...az akksi egyebkent mar uton van kinabol...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3710) sbwolf válasza Victoryus (#3708) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Enyém lassan kétéves. Még megy.

(#3711) Blue Eagle válasza Victoryus (#3708) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az enyém 15 hónapos, semmi baja. Eredeti minden benne, szoftveresen is.

(#3712) wentworth válasza Blue Eagle (#3711) üzenetére


wentworth
tag

Akksi fasza, érintő azóta is ghost touchos.....

Vi10 32G Q32G221510...

(#3713) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Bírják... :) Néha sajnálom, hogy eladtam. Egy ideje nem néztem a topicot, de látom pörög.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3714) this is life válasza Victoryus (#3713) üzenetére


this is life
Ármester

Kar volt eladnod,szivos darabok , konnyu a tiszta telepites is, a mukodese stabil, nalam droid kukazva es szigoruan csak win10 a preferalt OS .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3715) egopista válasza Victoryus (#3708) üzenetére


egopista
tag

Nekem is lassan 2 éve megvan, májusi gyártmány. Semmi baja, akksiról kibír 4-5 órát is, pedig rendszeresen használom, erről tanulok.
A Word, és az Edge a két leg-erőforrásigényesebb program amit futtatok rajta, szóval azért nincs túlhajtva (Néha 1-1 sorozat, ha lusta vagyok bekapcsolni a laptopot).
Viszont a Creator Update kicsit belassította, így másfél év után kellett egy alaphelyzetbe állítás neki. azóta suhan megint! :) Az árát bőven megszolgálta nálam!

(#3716) beers


beers
addikt

Nekem is megy flottul kb 1 éve!
A win telepítésre még nem vettem rá magam, nincs időm....

M&N

(#3717) this is life válasza beers (#3716) üzenetére


this is life
Ármester

Egyszeru a win 10 telepitese , csak a driverek legyenek meg,boot pendriverol az osszes particio torlese ,utana indulhat a win telepites ,amit kell letrehoz maganak ,recovery,efi particio...etc , eger billentyuzettel felrakni a drivereket (a touchpanelt kulon kell install bat filebol rendszergazdakent felrakni ) win kigyomlalasa geek uninstallerrel es mar hasithat is a tablet ...

Victoryus
A te ismerttod gyozott meg tobb mint masfel eve hogy erdemes hasznalni a chuwi ezen termeket.. koszonom a teszted igy utolag is .. :R

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3718) csimpas


csimpas
tag

sziasztok

nem működött win10 alatt az érintés, ezért gondoltam egy nagyot, töröltem az összes partíciót, majd felraktam egy gyári win10-et. mondanom sem kell, így sem működik az érintés, de már a wifi sem.... :W

mivel töröltem az összes particiót,tehát csak 1 partició van most, hogyan tudnám visszatenni a gyári androidot, és a gyári win 8-at?

köszi :R

(#3719) csimpas válasza this is life (#3717) üzenetére


csimpas
tag

melyik win 10 működne? honnan lehet beszererzni? :R

(#3720) this is life válasza csimpas (#3719) üzenetére


this is life
Ármester

Nalam a legutolso hivatalos build van fent driverek hozza driver pack dd pack
Az erinto drivere [link] rendszergazdakent futtatva rakd fel .
A win 10-et pedig biosbol inditva pendriverol .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3721) sbwolf válasza csimpas (#3718) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Mondjuk gyalulás előtt menteni kellet volna a drivereket.

(#3722) this is life válasza csimpas (#3719) üzenetére


this is life
Ármester

Drivereket innet tudsz leszedni , a win 8.1 dd mentes driverei gond nelkul mukodnek w10 alatt is [link] a w8.1/droid is letoltheto 2 pendrive kell a telepiteshez ...

Amugy mielott kezdokent belevagsz ilyen akcioba , legalabb a TIR-t olvasd at figyelmesen ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3723) FingR86


FingR86
őstag

221509 és 221510 közé eső serial számos gépekhez a gyári képfájlok.
a windows 8.1 ebben is a 2 USB-s verzió, bootolás után automatikusan megcsinál mindent, és minden drivert feltelepít magától. Van érintő, wifi, kamerák, bt és minden minden. Nincs szükség semmi dd mentésre és egyéb mókákra. És ami a legfontosabb, a hónapok óta tartó GHOST TOUCH, amit sehogy nem tudtam megoldani...MEGSZŰNT ezzel a gyári win-el.

letöltési [link]

letöltésvezérlő (jdownloader) használata ajánlott, bármikor leállítható/indítható újra a letöltés, mert elég lassan jött le, végig ~80-100kbit/s sebességgel.

(#3724) Xmodule


Xmodule
őstag

Nektek hogy all az aksi? nekem mar ket eves a gep eleg sokaig nem volt hasznalva. most a napokban kezdtem el ujra hasznalni es szerintem egesz jo meg az aksi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3725) wentworth válasza Xmodule (#3724) üzenetére


wentworth
tag

27262mWh a teljesen feltöltve.
29600mWh a Tervezett

Azért érdekes, mert neked több mint a tervezett...
Elhasználódás mértéke amúgy 7% , de még jó

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#3726) Arak95


Arak95
tag

Sziasztok.
Lassan már fél éve használok egy Chuwi Vi10 plus-t. (2/32 Gb verzió, csak Android)
Eddig minden probléma nélkül látta a 32Gb-os Samsung Sd kártyát. Múlt hét óta viszont csak annyit ír, hogy Sd kártya ellenőrzése, majd szól, hogy formázzam, viszont nem tudja formázni. Próbáltam gépen is (FAT32, NTFS, Ext, mindent), de ugyanazt a hibát dobja vissza. Több custom ROM-mal is teszteltem, semmi. (TWRP sem látja...)

Van esetleg valakinek ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalata?
Olvastam külföldi fórumokon, hogy a Samu kártyák nem jók az Intel procihoz, de ha eddig működött...

Szer.: más kártyával sem jó (SanDisk, Kingston)

[ Szerkesztve ]

(#3727) this is life válasza Arak95 (#3726) üzenetére


this is life
Ármester

Ha a pc sem tud vele mit kezdeni eselyes hogy elhalalozott az sd kartya ... esetleg ranezhetsz az aomei partition asistant-al ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3728) Arak95 válasza this is life (#3727) üzenetére


Arak95
tag

A gép tudja kezelni...
A tabletnek lesz valami gondja. :-(

(#3729) this is life válasza Arak95 (#3728) üzenetére


this is life
Ármester

Nem biztos hogy a tabletnek , hanem a rajta futo androidnak van valami nyugje , hulyen hangzik de lehet meg kellene probalni win10-et rakni a tabletre , hogy akkor is produkalja e a hibat ...
Masik sd-vel probaltad mar ?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3730) sbwolf válasza Arak95 (#3726) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Nekem sima vi10 van. Win10 is szokot csinálni ilyent, mikor frissítés jön hozzá.
Némi varázslattal újra látja.

(#3731) Arak95 válasza this is life (#3729) üzenetére


Arak95
tag

Már próbáltam Win10-el is. Ott sem látja. Illetve egyéb Custom Rom-okkal. Mindegyiknél ugyanaz...

(#3732) Arak95 válasza sbwolf (#3730) üzenetére


Arak95
tag

A varázslat mit takar? Driver frissítés? Mert azt próbáltam, semmi... Vi10-hez láttam, hogy van valami BIOS direkt erre a hibára, de Vi10 Plus-ra nem mertem fel tenni.

(#3733) sbwolf válasza Arak95 (#3732) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Win10 -re vonatkozik. A Win10-nek van egy speciális újra indítás módja. Valami ilyesmi, hogy indítás javítás. Azt lefuttatom, nem talál hibát, viszont utána látja az sd-t.

(#3734) this is life válasza Arak95 (#3732) üzenetére


this is life
Ármester

Ha a win-nel kb 5 szor megszakitod a betoltest akkor automatikusan helyreallito modba lep , ott pedig kerestethetsz ,illetve javitathatsz sd hibat is ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3735) sbwolf válasza this is life (#3734) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Csak android van neki.

(#3736) this is life válasza sbwolf (#3735) üzenetére


this is life
Ármester

Hülyén hangzik de fel kellene rá dobni w10-et...gondolom a droid verzió is rendelkezik bios-al...érdekes nekem a duál bootoson az első dolgom volt a droidot eltüntetni,azóta öröm és boldogság,ennél már csak akkor lennék vidámabb ha 64 bites w10-et tudnék szuszakolnek rá ...de efi alól nem akar össze jönni
..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3737) Arak95 válasza this is life (#3736) üzenetére


Arak95
tag

Android sem olyan rossz, amire használom arra megfelel. Próbáltam w10-el is egy darabig jó volt, de mivel csak 32 Gb a belső tárhely, hamar elfogyott. Viszont akkor most hétvégén megpróbálom megint, hátha ezzel a módszerrel sikerül.

(#3738) this is life válasza Arak95 (#3737) üzenetére


this is life
Ármester

Hasznald a belso tarhely tomoriteset, illetve a fastboot/hibernacio kikapcsolasat,lapozo file merete lehet fix 2.5 giga , tovabba a frissitesek utan a lemezkarbantarto hasznalata kotelezo win alatt vagy ccleaner . Nekem 64 gigas van a szabad hely 43 giga az 58-bol ... pedig jo par frissitesen tul vagyok mar ... a geek uninstallerrel pedig a felesleges metro/modern appokat tudod torolni ..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3739) Arak95 válasza this is life (#3738) üzenetére


Arak95
tag

Köszönöm a jó tanácsokat.
Belső tárhely tömörítése, illetve a lapozó fájl méret beállítása a W10 telepítés közben lehet, vagy utána valahol a vezérlőben?

(#3740) this is life válasza Arak95 (#3739) üzenetére


this is life
Ármester

Miutan mar feltelepult a windows akkor tudod ezeket beallitani , a tomoritett meghajto a kesobbi frissiteskor jon jol , mert neha sziz rendszernel is keves a 32 gigas tarhely ha nagyobb frissito csomag erkezik mint pl az AU,CU update volt . Egy lenovo szivatott ilyennel , nem lehetett annyira kicsontozni a rendszert , hogy az AU fel lehessen rakni (pendriverol se ment) a meghajto tomoritese azonban ezen segitett. A lapozo fajl fix merete , annyiban jo hogy nem szabadon foglalja le a helyet a win , a hibernacio/fastboot kikapcsolasaval is kb 0.5-2 giga hely szabadul fel a tarhelyen, mert a win elore lefoglalja , ez lathato is a meghajto ,rejtett elemek lathatova tetele utan a hiber.sys nev alatt .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3741) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem nem törölt le minden frissítő csomagot a ccleaner se, volt amit kézzel kellett. Old windows vagy ilyesmi nevet adott a mappának a win10 a legutóbbi nagy frissítő csomag után. Kb 15gb szabadult fel. Bár ez laptop, de a hely ugyanúgy kevés rajta.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3742) this is life válasza Victoryus (#3741) üzenetére


this is life
Ármester

Az old mappát a lemezkarbatartóval töröltettem, rendszer fájlok törlése opcióval,amúgy 30 nap után törli a Windows is automatikusan az old ,és a bt mappát is. Addig van idő visszaállni régi rendszerre ha gond lenne .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3743) egopista


egopista
tag

Sziasztok!
Lassan két éve, hogy hű társam egy Vi10 pro, és az történt vele, hogy az érintőképernyő egyik szélén, kb 1 cm sávban (fekvő állapotban pont a windows tálca) nem veszi az érintést. Gyorsan elkezdtem szenvedni a sokféle driverrel, amit még régen tudtam melyik-melyik, de egyikkel sem lett jobb.
Ami furcsa, hogy android alatt is ugyan ott hibázik a touch. Töltőre dugva jobb a helyzet, akkor érzékel abban a sávban is, de fél mp kihagyásokkal. (ha ott tartom az ujjam, akkor "villog". szintén win és droid alatt is).
Szerintetek érdemes újra formázni az egész gépet, vagy jobb, ha kapásból kicserélem a digitizert? kb 4k ebay-ről. Annyit megérne, de azt a másfél napot amíg újrahúzom mindkét rendszert, azt egy kicsit sajnálnám, főleg, ha nincs sok remény.

Az a helyzet, hogy nyár elején csináltam egy alaphelyzetbe állítást Win10-en, és nyáron félre is lett téve a gép. Nem emlékszem, hogy a reset óta ilyen-e, vagy a nyáron jött elő neki. De a win reset miért rontotta volna el droid alatt is?

Szóval a kérdés, hogy szoftver eredetű lehet, vagy hardver szerintetek? :F

[ Szerkesztve ]

(#3744) FingR86 válasza egopista (#3743) üzenetére


FingR86
őstag

én rengeteget szenvedtem az enyémmel driver fronton, mire megtaláltam hozzá a gyári win képfájlt.
akármit csináltam win alatt folyamatos ghost touch volt. De android alatt ez nem jelent meg soha.
Én azt mondanám, ha nálad mind2 rendszer alatt előjön ez a probléma, akkor az eléggé hardver gyanús dolog lesz. De ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

(#3745) egopista válasza FingR86 (#3744) üzenetére


egopista
tag

és a digitizer-csere csak a hajszárítós-lehámozós módon megy, ugye? Mi vár rám... :Y

(#3746) Blue Eagle válasza egopista (#3743) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szóval a kérdés, hogy szoftver eredetű lehet, vagy hardver szerintetek?

Egyértelműen hardveres a hiba, erre ez a válasz:
Ami furcsa, hogy android alatt is ugyan ott hibázik a touch.

Ez miért furcsa? Ha szarakodik a digitizer, akkor android alatt ez miért lenne máshogy?

Szerintetek érdemes újra formázni az egész gépet, vagy jobb, ha kapásból kicserélem a digitizert?
Le ne formázd és ne is húzd újra! Szükségtelen! Vagy digitizer csere, de inkább előzze meg egy kis ellenőrzés. Kontakt hiba kizárás, vagy valamilyen zavaró jel kiszűrése. Valószínű csere lesz itt.

De a win reset miért rontotta volna el droid alatt is?
Hogyan ronthatná el? Sehogyan se tudná! A windows nem képes beleírni az Android rendszer partícióira.
Az Android drájvjai kernel szinten vannak. Szerinted, hogy operált oda bele a Windows 10?
Válasz: Sehogy!

[ Szerkesztve ]

(#3747) egopista válasza Blue Eagle (#3746) üzenetére


egopista
tag

Igen én is így gondoltam, csak kellett némi megerősítés a lelkemnek, mielőtt nekiállnék lenyúzni az előlapot :(
csatlakozó környékét megnéztem, megtisztogattam, nem javult a helyzet, kontaktokat is keresgéltem. (biztonság kedvéért egy régi bios-t is kipróbáltam, emlékszem volt hasonló gond miatta, de most a friss volt fent)... marad a csere :(

(#3748) dvlac válasza Blue Eagle (#3746) üzenetére


dvlac
csendes tag

Nálam is ugyanez a jelenség volt minkét operációs rendszernél. Vergődtem a driver cserékkel, érintőpanel újra-kalibrálásával. Hát ez bizony hardver hiba volt, amit érintő-panel csere oldott meg.

dvlac

(#3749) wentworth válasza dvlac (#3748) üzenetére


wentworth
tag

mi volt a problémád konkrétan? Mert nekem évek óta ghost touchol, már nem tudom mit érdemes megpróbálni... egyik képfájl se jó, ami másoknak elvileg megy.

Vi10 32G Q32G221510...

(#3750) dvlac válasza wentworth (#3749) üzenetére


dvlac
csendes tag

Az volt a problémám, hogy mindkét operációs rendszerben , fektetett pozíciónál (jobb oldalt van a Windows "gomb") nem reagált az érintésekre a vas. Csak az érintőpanel cseréje oldotta meg a kérdést.

dvlac

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.