Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) FingR86 válasza Blue Eagle (#3650) üzenetére


FingR86
őstag

bocsi, ez nem válasz akart lenni, csak rossz helyre kattoltam

az lenne a kérdésem, hogy szedte e már szét vki annyira a masinát, hogy meg tudja nekem mondani az alábbi kérdésemre a választ. Kicsit még jobbá szeretném tenni a masinát, és eszközölnék rajta egy kis hűtés módosítást, csak nem tudom milyen vastag réz lapkát kellene venni hozzá. 0.8 vagy 1mm körüli lenne az ideális ? [link]

[ Szerkesztve ]

(#3652) Blue Eagle válasza FingR86 (#3651) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Oké, rézlapka és kicsi is. Hőt felveszi, de hogy adja le környezetének? Hova vezeted el? Gondolkodtál már ezen? Ezektől a rézlapkáktól nem lesz jobb a hűtés, már most boritékolom. Hol van a nagy felület a szép bordák amit a levegő átjár elvonva a hőt? Sehol. Na, ez lesz itt a baj.

(#3653) FingR86 válasza Blue Eagle (#3652) üzenetére


FingR86
őstag

alap esetben:

van a proci azon vmi hővezető szivacs azon egy nagy aluminium az pedig bevan borítva egy hőszigetelő fekete fóliával.

e helyett lenne

proci, rajta mx 4 paszta, rajta réz lap, arra hővezető ragasztó és úgy rá az aluminium hűtés amiről eltávolítom a hőszigetelő fóliát.

azért ez már leírva is sokkal hűvösebbnek tűnik [link]

nem bánom, ha a hátulját nem állja a kezem... inkább oda vezesse el a hőt, mint előre a kijelző felé és elszíneződjön a nagy hőtől.

[ Szerkesztve ]

(#3654) Schimi070 válasza Blue Eagle (#3650) üzenetére


Schimi070
tag

Az egynapos kezelés előtt is 5-6 órán keresztül töltődött, mégsem bírta akkor 1 óránál tovább. Megvagyok rémülve, mi lesz ezután, alig merül a tab. :D

(#3655) Blue Eagle válasza Schimi070 (#3654) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Na látod powerbanknak is jó lesz, mehet majd róla a fél lakás áramkimaradás esetén. ;-)

(#3656) this is life


this is life
Ármester

Nem tudjatok , hogy akksit hol lehetne beszerezni a tablethez, mert amit rendeltm fel eve lassan nem jott meg ,a benne levo meg 60%-os toltottsegnel knock out-ol.. aliexpressen nem leltem a benne levo akksihoz hasonlo meretu es kapacitasut..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3657) Schimi070 válasza this is life (#3656) üzenetére


Schimi070
tag

Én ezt vettem, hamar elért hazánkba, itt ültek rajt egy hétig, összesen 17 nap, laoszi postával.
Most svéd postával küldi, az állítólag nem gyors.
A link majdnem lemaradt. https://goo.gl/wn6BDN

(#3658) this is life válasza Schimi070 (#3657) üzenetére


this is life
Ármester

Bele fog ferni ? Mert emlekeim szerint 3mm koruli a chuwi akksija .. koszi az infot...lehet hogy benevezek egyre ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3659) Schimi070 válasza this is life (#3658) üzenetére


Schimi070
tag

Úgy emlékszem bele fog férni, most nem tudom megnézni, mérni mert a karom be van gipszelve és a szétszerelés akadályozva van.

(#3660) this is life válasza Schimi070 (#3659) üzenetére


this is life
Ármester

Jobbulast kivanok neked .. hatha jo lesz bele az akksi, egyet vettem itthon anno 4.6 mm mar sok volt...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3661) Schimi070 válasza this is life (#3660) üzenetére


Schimi070
tag

Köszi, ha közelebb laknánk egymáshoz, kipróbálhatnád az enyém.

(#3662) this is life válasza Schimi070 (#3661) üzenetére


this is life
Ármester

Neked VI 10 pro van , mert ha igen es nalad elfer akkor nalam is lesz hely hozza ...az akksi merete 30x125x169mm ...
Amugy anno egy 10000mah akksit vettem bele , de nem fert el :O
Az akksi toltesvezerlo elektronikat ne felejtsd majd el atforrasztani a regi akksirol az ujra, a 3 szalas bekotes miatt, mert egyebbkent nem tudod majd tolteni ,a harmadik szal a termisztore...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3663) Schimi070 válasza this is life (#3662) üzenetére


Schimi070
tag

Nekem 32Gb.-os VI10 van, mivel egyenlőre újra jól teljesít az aksi, nem fogom addig cserélni még működik.

(#3664) gyuresz68


gyuresz68
csendes tag

Sziasztok. Van egy vi10 32Gb tabom. Az a gondom, hogy a win10 feltelepítette az alkotói frissítést és azóta a kamera nem működik. Csak win10 van rajta, jól működött az első és a hátsó kamera is. Skyphoz kellene. Milyen megoldás létezik?

(#3665) Schimi070 válasza gyuresz68 (#3664) üzenetére


Schimi070
tag

Az évfordulós (anniversary) frissítésre gondolsz azt hiszem, nálam is hol megy-hol nem a kamera, ha skypeolni akarok, az eszközkezelőben és kamera beállításnál is azt írja jól működik. Ha utána megnézem a skypeot, már ott is megy. Kb. 100 poszttal korábban volt a kamera illesztőről szó.

(#3666) gyuresz68 válasza Schimi070 (#3665) üzenetére


gyuresz68
csendes tag

Nem az évfordulósra a mostanira a creators frissítésre.

(#3667) FingR86


FingR86
őstag

hol kell azt beállítani, hogy a logitech vezetéknélküli egér ne ébressze fel a masinát amint megmozdul.
eszközkezelőben már kivettem a pipát, hogy "felébresztheti az eszközt", de mégis felébred rá. Esetleg Bios szinten kell vmit állítani?

[ Szerkesztve ]

(#3668) this is life válasza FingR86 (#3667) üzenetére


this is life
Ármester

Amire csatlakozók usb porton,az is engeded kikapcsolni a winnek ha alvó módba lép a tablet? Szintén eszközkezelőben...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3669) FingR86 válasza this is life (#3668) üzenetére


FingR86
őstag

az USB vezérlők alatt található 4 eszköz, de egyiknél sincs bekapcsolva a dolog.

(#3670) this is life válasza FingR86 (#3669) üzenetére


this is life
Ármester

Windows gephazon belül az energia megtakarítási opcionál engedélyezve van hogy lekapcsolja az usb portokat ? A biosba ne állítsa el semmit sem mert könnyen letilthatod az usb portokat ,és az csak BIOS flashelessel hozható helyre..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3671) FingR86 válasza Blue Eagle (#3647) üzenetére


FingR86
őstag

na eljött az idő, hogy rápróbáljak arra a visszaállítási partícióra, mert folyamatosan ghost-olt, próbálgattam drivereket, aztán el is szállt totál :D

rámentem, hogy visszaállítás, nem tartom meg a gépet, totál gyalulás.

Amikor felállt a rendszer, ugyanaz az 5 driver hiányzott, mint amikor a TT-es 2 USB-s megoldással tettem fel a gyári image-t. (hang, wifi, usb, érintő, meg az az f2bcm vagy micsoda eszköz.)

felraktam azt az 5 drivert, de továbbra is ghost-ol,
nem gyakran, csak úgy néha, random. telepítés után pár órával kezdte el először csinálni

[ Szerkesztve ]

(#3672) Blue Eagle válasza FingR86 (#3671) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Akkor ezt a visszaállítási partíciót Te hoztad létre, ez már nem a gyári.
Az is lehet, hogy ott volt a gyári és Te meg felülírtad. Ha ez így van akkor az gáz, mert akkor az van, hogy előbb lőttél aztán kérdeztél.

(#3673) FingR86 válasza Blue Eagle (#3672) üzenetére


FingR86
őstag

:D

más: olvastam olyat, hogy a ghost-ot okozhatja a melegedés, és azt írták, hogy BIOS-ban kikapcsolták a turbo-t ezzel megszűnt a ghost.
Származhat belőle vmi bajom ha rápróbálok offolni a turbo-t ?
Utána simán vissza tudom kapcsolni, ugye ?

[ Szerkesztve ]

(#3674) Blue Eagle válasza FingR86 (#3673) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem tudok erre válaszolni én még nem próbáltam. Elszoktam boldogulni a BIOSok lelki világában, de ebben a Chuwi-ba nem nyúlkálok szívesen. Ilyen elb@szott BIOS, hogy le lehet tiltani az usb vezérlőt és akkor kizárta magát az ember. Nahát..
Figy. Jártas vagy a Macrium Reflect használatában?

Ui
A kép az nagyon találó! 😜

Ja! Nekem volt olyanról ghost, hogy szutyok volt a gyárilag hozzáadott eu töltő. Az zavart be neki.

[ Szerkesztve ]

(#3675) Blue Eagle válasza Blue Eagle (#3674) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Bocs a dupláért. Nem akarlak elkeseríteni, de én úgy gondolom, hogy a ghost leginkább hardver eredetű hiba. Nem mókoltál valamit a belsejében?

(#3676) Blue Eagle válasza Blue Eagle (#3675) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Kikapcsoltam a turbo modot, gond nelkul megteheto. A CPU sebesseg valoban csokken ezt az Aida is jol mutatta. Mar vissza kapcsoltam, most a Chuwi-mrol irok dokkolt angol billentyutetrol.

(#3677) FingR86 válasza Blue Eagle (#3675) üzenetére


FingR86
őstag

nem nyúltam hozzá, totál szűz a kicsike.

én gyári 2A-es samsung töltővel töltöm, de inkább akkor buziskodik, amikor nincs töltőn :D

(#3678) FingR86 válasza Blue Eagle (#3675) üzenetére


FingR86
őstag

láttam pár hete egy videót YT-on, vmi "fix" volt a neve és ilyen szigetelő csíkokat ragasztott a palikám a pcb és a kijelző közé. Nem lehet, hogy vmi szigetelés problémát akart kiküszöbölni vele ? De akárhogy keresem, most nem találom a videot.

(#3679) Blue Eagle válasza FingR86 (#3678) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az egy árnyékolás lehet a zavaró elektromos , ill. elektromágneses hatásoktól a digitizer számára. Nem rossz gondolat.

(#3680) FingR86 válasza Blue Eagle (#3679) üzenetére


FingR86
őstag

elektromosságot szigetelőszalaggal, ennyi még megy.
elektromágnesességet hogyan árnyékoljak ?
ha jól rémlik, ilyen sárgás színű, enyhén átlátszó öntapadós csíkokat mahinált a videóban.

(#3681) Blue Eagle válasza FingR86 (#3680) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ja! Bocs, azt képzeltem öntapadós aluszalaggal dolgozott. Én nem láttam a videót. Tudom miről beszélsz, látni kéne mit csinál a csóka a videóban.

(#3682) this is life válasza FingR86 (#3673) üzenetére


this is life
Ármester

A turbo kikapcsolhato nyugodtan ,nalam a cpu/gpu turbo core is ki van kapcsolva, a cpu alul feszelve ,illetve a szorzot is lejjebb vettem (kimelem a haldoklo akksit) .. a turbo offnak nincs hatasa a ghost touchra , ha befutok a hw-nak (minden full tempon) a visszajelzo led mar villog a magas homerseklet miatt, akkor se jon elo a ghost touch problema. Nalad valamilyen hw hiba lesz valoszinuleg ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3683) FingR86 válasza this is life (#3682) üzenetére


FingR86
őstag

jelenleg 50 perce fut turbo off-al.
eddig semmi ghost-ot nem tapasztaltam, pedig ilyenkor már elő szokott fordulni azért.
na de ennyi idő után még nem vonok le komoly következtetéseket.

sikerült megtalálnom a fent említet videót is, ahol a szigetelő csíkokat ragasztgatja. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3684) Blue Eagle válasza FingR86 (#3683) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A hőt nem engedi úgy a kijelző felé, ez a trükk.

(#3685) FingR86 válasza Blue Eagle (#3684) üzenetére


FingR86
őstag

másfél órája nyűzöm ahogy bírom, youtube fut a háttérben, böngészés meg hill climb racing
kikapcsolt turbo mellett is már 78 fok a core temp, de még mindig nem csinálta!!!!!!
na most akkor mi van, bedőlt a hőmérsékletes teóriám :F :D

(#3686) Blue Eagle válasza FingR86 (#3685) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Gondolom villog a narancs led szaporán. Nem tudom, az egyik ok ami a ghostot kiváltja az a nagyobb hőmérséklet, rádiófrekis zavar, elhaló digitizer, más nem jut eszembe.

(#3687) FingR86 válasza Blue Eagle (#3686) üzenetére


FingR86
őstag

semmi, meg sem nyikkant a led még...
a hwinfo sem mutat még throttling-ot sehol
és ghost-nak sincs nyoma

[ Szerkesztve ]

(#3688) Blue Eagle válasza FingR86 (#3687) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Akkor ott a CPU elvileg nincs 60 fok sem. Akkor áll neki villogni a led. 50 fok alá esve kikapcsol a villogás.

(#3689) FingR86 válasza Blue Eagle (#3688) üzenetére


FingR86
őstag

hát ez még soha nem villogott, pedig volt már párszor mocskosul forró a hátulja. :U

(#3690) FingR86


FingR86
őstag

kérdeznék még egyet.

Vi10PQ64G22151001407

ehhez a szeria számhoz, ennek a bios-nak kell fent lennie?

azt tudom, hogy a széria számnak megfelelően, jó hogy a 165c bios van fent.
de ebből a 165c-ből nincs frisebb esetleg?

(#3691) Blue Eagle válasza FingR86 (#3690) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nekem Vi10PQ64G22151103404 van szintén J1D_S165C_206 BIOS verzió.
Nem tudok róla, hogy lenne ennél újabb.

(#3692) Flashget


Flashget
félisten

Sziasztok.
32gb-os VI10 chuwi.
Parom az este szabalyosan allitotta le a win10-t es igy a chuwit is kikapcsolta. Tegnap este nem tudta a powerrel elinditani nem is reagalt a power + hangero gombra sem. 1 ejszaka toltore raktuk ma reggel nezem es teljesen feltolt e az aksi es teljesen doglott a power nem reagal. Mi dobhatta be az unalmast? Valamilyen mikrokapcsolo vagy az alap kartya amin a rendszer van?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#3693) FingR86 válasza Flashget (#3692) üzenetére


FingR86
őstag

próbáltad jó hosszan is nyomni a bekapcsolót? Néha nekem is csinál olyat, hogy pl restartolni akarok és közbe meg mintha leállna a masina.Olyankor 7-8 mp-ig is nyomva kell tartani.

(#3694) Flashget válasza FingR86 (#3693) üzenetére


Flashget
félisten

Ismerem ezt a jelenseget, de sajnos vagy fel perc elteltevel sem reagal. Azt hittem az akksi adta meg magat, de a toltottsegi szintet jelzo lampa folyamatosan vilagit.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#3695) Teejay83


Teejay83
tag

Sziasztok
Egy kis összefoglalás 1,5 év távlatából: (Vi10 Pro 32gb)

Az első 6-7 hónapban csak nagyon keveset használtam inkább teszt jelleggel próbálgattam mind az androidot és Win10-et. Eleinte voltak gondok a win10-es driverekkel (8.1 upgrade után) főleg a wifi szállt el úgy, hogy az otthoni wifi-s routeremet olyan szinten megakasztotta mikor rácsatlakoztam a hálózatra, hogy a T-home-os ip tv egységet ami a routerrel volt összedrótozva teljesen megállította,ezt még mai napig nem értem, hogyan lehetett de a megfelelő drivert felrakva megoldódott a probléma. Az azt követő időszakban már napi szinten használva volt és van a tablet( konyhában fali fix egységként). Hálózatról üzemel 99%-ban napi 8 órát is akár,online filmezésre böngészésre használva. Teljesen elégedett vagyok vele,talán 2x fordult elő, hogy elhalálozott de az is windows update után volt :). Gyorsaságra nincs panasz, pillanatok alatt betölt mindent akadás mentesen,kijelző jól látható,érintésre jól reagál. Nagyobb gépigényű játékokra(android os) nem igazán alkalmas attól függetlenül, hogy futnak rajta szerintem túlságosan melegszik, ami azért nem nagyon tesz jót egy ilyen zárt rendszernek.Szó szerint volt olyan, hogy 10 perc játék után már olyan forró volt a hátoldal bizonyos része, hogy alig lehetett hozzáérni,képzeljük el akkor mi lehetett a belsejében. Gyengébb egyszerű játékra megfelelő de komolyabbat ne ezen akarjunk futtatni mert hamar kinyírjuk.
Ettől függetlenül jó vétel volt szerintem megérte az árát anno Gearbest-ről 146$ volt. Remélem még sokáig tudjuk használni :)

[ Szerkesztve ]

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#3696) FingR86 válasza Teejay83 (#3695) üzenetére


FingR86
őstag

a pro jelző nem a 64gb térhelyet jelenti?

(#3697) Teejay83 válasza FingR86 (#3696) üzenetére


Teejay83
tag

Igen véletlenül elírtam 64Gb-os! :)

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#3698) Flashget válasza FingR86 (#3693) üzenetére


Flashget
félisten

Ugy tunik megis lehet az akksi pusztult meg. Szervizbe lett adva ahol eddig csak 1x fordult meg egy chuwi eddig. ;) Majd kiderul mi a gond vele.

Realme GT Master Edition

(#3699) this is life válasza Flashget (#3698) üzenetére


this is life
Ármester

Akksit hol tudtal venni bele ? Mert nekem is van nyugom vele , egyet mar vettem de az nem volt kompatibilis vele ..megfelelo toltovel doglott akksival is be kellene kapcsolnia ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3700) FingR86 válasza this is life (#3699) üzenetére


FingR86
őstag

az is lehet, hogy zárlatos lett az akksi vagy hogy is mondjak ezt. Egy totál halott akksi lehet olyan mintha nem is lenne benne semmi. Akksi nélkül meg pl egy telefon sem kapcsol be, hiába töltőre dugod. Annyira nem értek hozzá, ez csak egy szimpla gondolat volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.