Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) kenand


kenand
veterán

Intel dobta az Atom vonalat, dual gépeknek annyi... már nem ezeknek, csak nem lesznek újabb típusok...

(#3302) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Értem. Köszi a reagálásokat.

#3299) Balinov
Na mizujs a droiddal? Megcsináltad a FR-t?

(#3303) Balinov válasza Blue Eagle (#3302) üzenetére


Balinov
félisten

meg nem....nem birtam ra idot szakitani, de a heten muszaly lesz

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3304) tfklv


tfklv
csendes tag

Sziasztok!

A 32GB-os CHUWI-mat szeretném Win 10-re frissíteni. A frissítést le is tölti de telepítéskor azt írja, hogy kevés a hely.Próbáltam külső HDD-re letölteni a Win 10-et de nem tudom hol lehet beállítani, hogy arra töltse le. Sajnos nem vagyok egy számítógép guru. Tudna nekem valaki segíteni?

(#3305) farokk


farokk
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni,Chuwi Vi10 32Gb-os gépet tönkre tettem, partíciokat is töröltem,
Biosba nem tudok belépni. Ha valaki ért hozzá a javítást megfizetném.nem enged a biosba.
"Entering DnX mode.
Waiting for fastboot Command... " ezt írja ki.

Üdv. Kari

(#3306) Emberke83 válasza Edemer (#3296) üzenetére


Emberke83
csendes tag

Pedig a tabletre gondoltam. Az egyik tokot szétkaptam, ellenőriztem a forrasztásokat, leszedtem, megtisztítottam a szalag kábeleket, de így is tök halott. A második tok is ugyanígy viselkedik mind android, mind windows alatt. Én tutira veszem, h a tabletben nem stimmel valami, nagyon remélem, hogy csak forrasztás vagy szalag kábel.
Majd meglátjuk, most várom a szerszám készletet hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3307) Blue Eagle válasza farokk (#3305) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Előbb ki kell választani bekacsoláskor, hogy a windows induljon, különben nem tudsz a hangerő FEL gombbal a BIOS-ba lépni.

#3306) Emberke83
Ha dokkolsz akkor a windows eszközkezelőjében sem jelenik meg a HID kompatibilis egér, ill. hardver csatlakozás jelzőhang?

[ Szerkesztve ]

(#3308) this is life válasza farokk (#3305) üzenetére


this is life
Ármester

Billentyuzettel az esc megnyomasa , a chuwi feliratnal se leptette be a biosba?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3309) Emberke83 válasza Blue Eagle (#3307) üzenetére


Emberke83
csendes tag

Nem jelenik meg semmi. Ha direkt kerestetek uj eszközt akkor sem.

(#3310) kenand válasza farokk (#3305) üzenetére


kenand
veterán

Le kell tölteni a Factory flash toolt és újra flashelni a tabot.
Korábban volt róla hozzászólás és link.
A Win 10-et a beépített Win 10 restorrel visszatolva én is így jártam...
A factory flash tool segített. Nem egyszerű a drivereket fel kellé tenni a Windowsra és én is vagy 20x álltam neki mire meglett, de működik...

(#3311) kenand


kenand
veterán

VI10 Android Intel MFG Flashing Tool (26.3 MiB)
Techtabletsen meg van

(#3312) Blue Eagle válasza Emberke83 (#3309) üzenetére


Blue Eagle
őstag

BIOSban az Advanced alatt USB configuration-ban engedélyezve van mind a négy USB port? Vigyázz ha nem muszáj ne állíts semmit, nehogy kikapcsold az USB BUS-t!!!

(#3313) Pyrandus


Pyrandus
tag

hopp! jó? :)

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#3314) Pyrandus válasza Balinov (#3303) üzenetére


Pyrandus
tag

Muszáj (bold) az árát is muszáj (bold) :( megtudnom.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#3315) farokk válasza Blue Eagle (#3307) üzenetére


farokk
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat! probálgatom.
A biosba beléptem,csak a win10-et szeretném vissza rakni,valamiért nem tudom a telepitőt elindítani.
Ha jól emlékszem az efi partció 64Mb megvan,+3Ntfs.Meg probálok leszedni egy új usb telepítőt,ha aval sem sikerül feladom.
Üdv. Kari

(#3316) farokk válasza kenand (#3311) üzenetére


farokk
csendes tag

Köszi

(#3317) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Tudnátok abban segíteni, hogy honnan tudnám letölteni a J1D S165c 206 BIOS-t? Ez a verzió van ugyebár nekem, most ugyan nem kell, de soha nem lehet tudni... Spájzolni , készülni érdemes. :)

(#3318) sbwolf válasza farokk (#3315) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Így csinálod? [link]

(#3319) kenand válasza Blue Eagle (#3317) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Talán ez az

Forrás a techtablets

(#3320) Blue Eagle válasza kenand (#3319) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia,

nagyon köszönöm, de ez a S165 BIOS-hoz és a win10-re való drájvok. Szóval nem maga a kérdéses BIOS firmware.
Nézegettem, sőt be is regeltem a Chuwi hivatalos fórumára. Nagyon sok a hasznosnak tűnő link ott, csak az a baj, hogy mind döglött. :(((

(#3321) kenand válasza Blue Eagle (#3320) üzenetére


kenand
veterán

Bocs..

Chuwi oldalon nincs fenn? (bár a Kínaiaktól nem sokat várhat az ember, meg ha nagy a fájl akkor baidu link, ami nem használható...)

Én meg dual boot BIOS-t vadásznék Onda Obook 10 V5-höz (Androd telepítőt, és dual boot Win 10-et már vadásztam, csak daul boot BIOS kellene még szerintem) Sajnos sehol sem találok, és még topis sincs róla sehol. Egy orosz nyelvű van, amire nem tudok regisztrálni ... egyébkét a leghasznosabb infok ott vannak...de sajna ott sincs róla info (2 változata van a táblának sima Win 10 és Win 10 + android, nekem az előbbi van, mert csak az volt azt EU raktárban...)

[ Szerkesztve ]

(#3322) Blue Eagle válasza kenand (#3321) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Akkor nem vagy könnyű helyzetben... így szép az élet. ;]
Na de viccet félre, ezt találtam még Chuwikhoz. Ha valakit még érdekel... :U

Ja, és nem csak Chuwikhoz...

Elvileg megtaláltam a J1D S165C 206 Bios-t.

[ Szerkesztve ]

(#3323) Joccc07 válasza Blue Eagle (#3322) üzenetére


Joccc07
addikt

Mivel lesz jobb az új biossal?

Itt mit is találtál pontosan mert nekem csak teszteket mutat. :F

[ Szerkesztve ]

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3324) Blue Eagle válasza Joccc07 (#3323) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ennél újabb nincs és amúgy is ez van jelenleg a tabimon.

Szerk:

teszteket? Csak nem... van itt azért más is.

[ Szerkesztve ]

(#3325) Joccc07 válasza Blue Eagle (#3324) üzenetére


Joccc07
addikt

Ja, ezt megtaláltam. De ez az én chuwi-mra nem vonatkozik.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3326) Blue Eagle válasza Joccc07 (#3325) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Gondolom mert 221509XXXXX utáni vagy előbbi.

(#3327) Joccc07 válasza Blue Eagle (#3326) üzenetére


Joccc07
addikt

221508XXXXX

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3328) farokk válasza sbwolf (#3318) üzenetére


farokk
csendes tag

Sziasztok!
köszönöm mindenkinek a segítségét.A win10 fent van jól működik,csak 2db partíciót látok,össze lett vonva:EFI és a win.
Üdv. Kari
Ui.: Csak asztali billentyűzetem és egerem van,usb-s.élég nehézkes volt ezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#3329) Schimi070


Schimi070
tag

Sziasztok!
Hosszú töprengés után felraktam a W10-et, utána DD-vel a 8.1 -ről lementett driver került fel. Sajnos az érintő képernyő nem működik. Már több olyant kipróbáltam, felraktam amelyikben volt restor.ini is , és az eszközkezelőben törölve lett előtte az illesztő program ja és csökkentett módban ment fel. Előtte azt írta, hogy rendben működik. Adjatok tanácsot mit kéne csinálnom és hogyan hogy mennyen.
Köszönöm.

(#3330) Blue Eagle válasza Schimi070 (#3329) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia!

Először is ne a csökkentett módot próbáld, hanem így .

Itt meg egy kis drájv csomag

(#3331) sbwolf válasza Schimi070 (#3329) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Melyik verzió?
Nem csökkentett módban, hanem illesztőprogram aláírás kikapcsolása módban kell.
Elkéstem. :((

[ Szerkesztve ]

(#3332) Joccc07 válasza Blue Eagle (#3326) üzenetére


Joccc07
addikt

Nem lesz forrás androidhoz? :D

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3333) Blue Eagle válasza Joccc07 (#3332) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Írtam nekik ha ez Téged megnyugtat.

(#3334) Joccc07 válasza Blue Eagle (#3333) üzenetére


Joccc07
addikt

Egy percig nem voltam ideges csak Érdeklődtem!

Már én is írtam nekik és azt kaptam válasznak, hogy nem jelenleg nem elérhető az 5.0! :DDD

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3335) Schimi070 válasza sbwolf (#3331) üzenetére


Schimi070
tag

Bios verzió:G1D 165 206
W10 = 1511

(#3336) farokk válasza Schimi070 (#3329) üzenetére


farokk
csendes tag

Kicsomagolom az asztalra rendszergazdaként telepítem,Restart és kész.

(#3337) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sajnos olvastam olyanról (nem csak ebben a topikban), hogy valaki BIOS-ban letiltotta véletlen az USB-vezérlőt. Ez esetben az USB alapú bemeneti perifériák nem működnek, így a BIOS-ba visszalépni már nem lehet a vezérlő bekapcsolása miatt. Még a három hardveres gombbal (Power, Vol+, Vol-) sem lehet, mert egyszerűen nem lehet odanavigálni sem kiválasztani az SCU-t, de mást sem. Ezt a balszerencsés helyzetet (és ráadásul értetlenül állok a dolog előtt, mert nem értem, hogy ilyen esetre, meg egyáltalában miért nem lehet az említett három gombbal teljes egészében navigálni/belépni az UEFI grafikus felületén) még megfejeli esetlegesen az, ha nincs működő Windows a gépen és/vagy működő érintőpanel. Ez esetben teljes a csőd: a BIOS chip-et ki kell forrasztani és külső eszközben felprogramozni, ami ugyebár nem felhasználói szintű beavatkozás, sőt!
Amennyiben jól tudom van esély akkor, ha van működő Win és érintés: EFI partíció segítségül hívása a BIOS flash-hez.

Most jön a lényeg, ha van Win és érintés, akkor ez sokkal egyszerűbb megoldást jelent: BIOS flash Windows rendszer alatt. Elvileg jó. :U CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE! Sokat szöszöltem vele mire összejött. Ez jelenleg a J1D_S165C_206 BIOS verzió, de akármelyiket meg tudom csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#3338) varmi2 válasza Blue Eagle (#3337) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azon gondolkodom, hogy vajon bluetooths eszközzel nem lehet navigálni a biosban letiltott usb eszköz esetén?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3339) Blue Eagle válasza varmi2 (#3338) üzenetére


Blue Eagle
őstag

BIOS-ban Bluetooth-os egérrel például? BIOS-ban meg fog röffeni a gép bluetooth kapcsolata és összeáll majd az eszközzel? Nem hinném! Nincs elindult Bluetooth eszköz szoftver ami ez levezényelje. Úton van a Bluetooth egerem, de ehhez sok reményt nem fűzök.

(#3340) varmi2 válasza Blue Eagle (#3339) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lehet, én is így gondoltam. De asztali gépnél volt logitech vezeték nélküli billem, ugyan ez azért nem bt-s, de vezetéknélküli, és a biosban is működött. Én csak ebből indulok ki, de tényleg nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3341) Blue Eagle válasza varmi2 (#3340) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Vezeték nélküli billentyűzeted igen, aminek a végső kimeneti jele az USB-be csatlakozott?

(#3342) varmi2 válasza Blue Eagle (#3341) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen.
De mivel azonos technológián alapszanak, így akár műkődhet is. De lehet, hogy nem. Van tabom, bár nem vi10, de sajnos bt-s egerem, vagy billem nincs, hogy kipróbáljam.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3343) Blue Eagle válasza varmi2 (#3342) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az ugyanaz mint ha nem vezeték nélküli billentyűzettel kapcsolódtál volna az alaplapra. USB porton át mentél ami ugyebár plug & play, de itt most a hangsúly, hogy nincs egyáltalán USB felület ha letiltod. A bluetooth más, az majd windows alatt fog megmoccani és lekezelni a Te jóváhagyásod után a bluetooth-os pl billenytűzetet.

[ Szerkesztve ]

(#3344) kenand válasza Blue Eagle (#3343) üzenetére


kenand
veterán

Az a baj, hogy minden- még a mágneses porton kapcsolódó billentyű is-USB porton megy. Régi gépeknél sok eszköz méh PS2-n kapcsolódott, de már ezekben nem.

Nem tudom miért van a BIOS-ban usb kikapcsolás opció, ha azzal a halandó kizárja magát, hogy ebbe miért nem gondoltak bele a balgák...

[ Szerkesztve ]

(#3345) Blue Eagle válasza kenand (#3344) üzenetére


Blue Eagle
őstag

PS2 már mióta nincs laptopokon. Igen, a gyári dokkolós bill. is USB porton megy úgyhogy onnan sem lehet bejutni.

(#3346) kenand válasza Blue Eagle (#3345) üzenetére


kenand
veterán

Nekem még van olyan és jól működik :) (Hp 2510p), még a touch pad is PS2-n kommunikál

[ Szerkesztve ]

(#3347) vandor01


vandor01
őstag

1,5 honapja rendeltem egy hi12-st... jo kis cucc voot mig be nem halt :F
GB a problemara kert 2 napot, hogy a beszallitoval egyeztessenek.

egyik reggel nem lehetett bekapcsolni... gondoltam lemerult?
estig toltottem a gyari cuccaval de sikertelen a bekapcs...
aztan toltottem blitzwolf-al minosegi kabellel... hasztalan :(
aztan raktam ra egy ampermerot... ami tolteskor 0-at mutatott
kozben a toltes ledecske sem vilagit vissza :(
se kep se hang... a biosig sem jutok el.... :W

1. vagy nem lehet tolteni az aksit es nem lehet bekapcsolni?
(befosott a mini USB korul a "minosegi" alapanyag.. tipikus occo kinai problema)
2. vagy teljesen fel van toltve de mas baja lett?
3. vagy esetleg? tul lett meritve az aksi es toltes kezdesre mar nem eleg??

Tenyleg telefonnal mar jartam igy...
ma este be is dobom 1 orara a fagyasztoba!
hatha utanna beroffen?
:DD

valakinek vmi mas megerzes?
esetleg hasonlo problemaja volt-e??

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#3348) kenand válasza vandor01 (#3347) üzenetére


kenand
veterán

Túl lemerült aksi csinálhat ilyet. Meizu M2 mini telefonnál is ismert probléma, nem szabad hagyni lemerülni, mert akkor nem tölt...de lehet port is rossz esetleg szétszedve rá kellene mérni az aksira (amíg nem válaszolnak ne szedd szét)
Port hiba is lehet (Obook 10 bár küzd hibákkal szerencsére töltő porton és micro USB-n is tölthető)

(#3349) vandor01 válasza kenand (#3348) üzenetére


vandor01
őstag

ugyanez jart az en fejemben is :)
tegnap betoltam fagyasztoba 1 orara...
kivetel utan 0.8A-al kezdett tolteni kb 1 oran utan leesett 0A-ra
mintha megtelt volna az aksi...
- tolto led nem egett
- bekapcsolni nem lehetett...

olyan mintha vmi futna rajta mert a toltesbol egyiknaprol a masikra veszit...
1 nap allas utan lehet tolteni...

nem az USB csatival es toltessel lesz a problema... mas gaz lesz...
lehet elszalt a kepernyo vagy a WIN vagy vmi...
de meg a bios sem jon fel :(
posta vissza kinnya....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#3350) Schimi070 válasza Blue Eagle (#3330) üzenetére


Schimi070
tag

Köszönöm a segítséget, sikerült.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.