Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vegadog


Vegadog
tag

Én is gratulálok, sajnálhatják, akik nem tudnak magyarul ;] .

(#52) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

köszönjük! :R
Megint egy igényes munkát láthattunk!

Én is készülök egy ilyesmivel igaz én érdekes szemszögből fogok bemutatni egy-két nagy és nem nagy kártyát a múltból!

[ Szerkesztve ]

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#53) roberto02


roberto02
tag

Pöttyet pontatlan eredmények születtek szerintem, a 7870 ereje inkább gtx 660 ti felé hajaz külföldi cikkekben ,főleg mai játékokban.

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#54) Med1on


Med1on
aktív tag

Oh my God! :DDD

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#55) mcs


mcs
veterán

Elnézve a 9600GT produkcióját, büszke vagyok rá, és magamra is, hogy HD 4670ről váltottam rá. :DDD
Ugyan shaderigényesebb játékokban nincs nagy különbség közöttük, de ahol inkább nyers erő kell, ott a 9600GT alaposan megnyúzza a 4670et. Ezt remekül tükrözi például az Unreal Tournament 3, amivel én is szoktam játszani, és nem csak fps számokban, de látszólag is nagyon szembetűnő a különbség a két kártya között.

AGP fronton látszik, hogy a 4670et alaposan visszafogja a P4. Nálam 2 és 3 magos Athlonnal is átlag 70-80 fps-re volt képes 1024x768ban a Most Wanted. :)

(#56) GAI válasza roberto02 (#53) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Legalább 3x leírtam a cikkben hogy a legújabb generációval kapcsolatban nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni, ugyanis nem mai játékokkal teszteltem.

(#57) GAI válasza mcs (#55) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A 9600GT 256 bites memóriabuszú, a 4670 pedig csak 128 bites, valószínűleg ez okozza a teljesítményelőnyt a régebbi játékokban.

(#58) Lenry


Lenry
félisten

a végére értem, bár bevallom, pár oldalt csak átfutottam, de akkor is: le a kalappal :R

instant könyvjelző, VGA vásárlás előtt kötelezően átnézendő :)
abba pedig már nem is gondolok bele, hogy külföldiül mekkora kincs lenne ez a cikk

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#59) VinoRosso


VinoRosso
veterán

azt a k.. ezt olvasni is munka nem hogy elkészíteni. grat !

(#60) mcs válasza GAI (#57) üzenetére


mcs
veterán

Pontosan ennek fényében váltottam a 9600ra, főleg, hogy olcsón is jöttem ki a cseréből. Ráadásul nem lassítják le annyira az újabb driverek, mint a 4670et.

[ Szerkesztve ]

(#61) Kwisatz


Kwisatz
tag

Hatalmas gratula a hatalmas cikkhez!! :R

(#62) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Te jó szagú... azonnal elmentettem könyvjelzőnek, de lehet offline olvasásra is lementem az esetleges netmentes napjaimra. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#63) jones965


jones965
Modder

Véletlenül futottam össze egy nagykerben a cikk szerzőjével, és már akkor is ámulattal hallgattam, mikor említette, mekkora tartalmú cikk készül.
Elképzelésemet is messzemenőkig túlszárnyalta.

Szép munka, ehhez a gratuláció enyhe kifejezés. :)

(#64) roberto02 válasza GAI (#56) üzenetére


roberto02
tag

elnézést no :)) csak átfutottam :DDD

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#65) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Hatalmas gratula az egészhez még csak bele nézegettem, de eszméletlen nagy tartalom. :Y :R

(#66) HuMarc


HuMarc
addikt

Hú, hát ez kemény! Kindle-ön MOBI-ban, lekicsinyített képekkel kemény 471 oldalas, ami azt jelenti, hogy majdnem kétszer hosszabb, mint az Alapítvány Asimovtól, és a Harry Potter 3-nál is hosszabb jó 80 oldallal.

Még egyszer gratulálok hozzá! A cikk legalább olyan igényes lett (legalábbis az a 16 oldal, amit eddig láttam), mint amilyen hosszú.

[ Szerkesztve ]

(#67) bajaki


bajaki
őstag

Nagyon durva cikk lett. :Y

Minden elismerésem! :R :C

(#68) zed1983


zed1983
őstag

Grat :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#69) Chp


Chp
őstag

Le a kalappal a készítő kolléga előtt, részletes, jól megmunkált, gigantikus cikk! :R Imádtam olvasni!

(#70) Zotya984


Zotya984
senior tag

Bár még nem olvastam végig, DE már most szeretném megkösznni a saját és nagyérdemű nevében.
Minden benne van ami kell.

Köszönöm.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#71) fanti


fanti
addikt

A legőszintébben gratulálok ehhez az alapos és átfogó irományhoz!
Hihetetlen nagy meló lehetett, és kalapot emelek előtted, hogy egy ekkora munkát ilyen szinvonalasan megoldottál!

Mindannyiunk nevében köszönöm!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#72) HuMarc


HuMarc
addikt

Már csak azt nem értem, hogy egy ilyen terjedelmű cikket miért nem adattad ki inkább könyvben? Simán van olyan minőségű, és ha angolul lenne, szerintem ez lenne a GPU-szakik Nagy enciklopédiája :)

(#73) Sundesz


Sundesz
őstag

Gratulálok, remek "kis" írás. :R Ezek a kártyák mind a tulajdonodban vannak?

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#74) BatchMan


BatchMan
senior tag

Nem lesz annyi koment, mint maga a cikk. Hatalmas!!!! Hogy lehet egy ilyen cikket meghálálni?

(#75) föccer


föccer
nagyúr

:R:R:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76) GAI válasza Sundesz (#73) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Voltak... Folyamatosan pörgettem őket: megvásároltam, leteszteltem, majd eladtam. A legújabb szériákból párat kölcsönbe kaptam, de a többi saját tulajdonomban állt.

(#77) Soak


Soak
veterán

Nagyon komoly cikk, de nekem nem is ez tetszett benne, hanem az, hogy mekkorát nosztalgiáztam rajta. Az első komoly kártyám pont egy ugyanilyen 7900GTX volt, istenem amikor meghozta a futár azthittem összesek, pattant be egy ugyanilyen x700 pro helyére ami az első pci-e konfigomban volt, ami egy ugyanilyen g2 mx400-at váltott.... Nagyon komoly, köszönöm :R

(#78) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nagyon nagy ikk, respect! :C :Y :R
...anyám gépében egy zombi FX5200 ketyeg a mai napig ;) A Gf4MX után hihetetlen volt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#79) Sundesz válasza GAI (#76) üzenetére


Sundesz
őstag

Le a kalappal. A saját képek használata külön öröm, pláne ilyen minőségben. A 9000 teszteredmény meg no comment. :DDD

Hörcsög Powa'

(#80) bajaki válasza HuMarc (#72) üzenetére


bajaki
őstag

Én is pont ezen gondolkodtam az előbb. Simán ki lehetne adni könyvben is. :)

(#81) simonlaci55


simonlaci55
tag

Ez nagyon durva én is csak beleolvasgattam , de ez rengeteg munka lehetett , grat hozzá :C

Simon László

(#82) HuMarc válasza bajaki (#80) üzenetére


HuMarc
addikt

Mondjuk ezzel a cikkel az a "baj", hogy minden magazin/folyóirat, ami kiadhatná, szinte ilyen terjedelmű, szóval ha ezt beraknák egy mellékletbe, kétszeresére duzzadna a magazin. Viszont könyvként nem biztos, hogy lát benne annyi potenciált a kiadó, hogy kiadja, mivel vevőköre biztos lenne, de nem túl nagy :N

(#83) Dluinet


Dluinet
nagyúr

mióta fent van a cikk, azóta akadozik az egész PH!

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#84) simonlaci55 válasza HuMarc (#82) üzenetére


simonlaci55
tag

egy különszámként simán elmenne

Simon László

(#85) Tom5


Tom5
addikt

Brutális, minden elismerésem.

(#86) dragonfx


dragonfx
veterán

huu fantasztikus irás.nem smemi idő van mögötte.
régi szép idők.
a jó kis asus fx 5900xt fű alól ;] ...aztán ment ultrán. :Y
a 9600pro 6600gt antituning volt és nem is igazán nyerte el tezsésemet kevés volt akkoriban a középkategória játékra...
volt 7600gt az viszont sirály volt. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#87) Kolondrum

Hátt őőőő. úúú! :R

(#88) AxBattler válasza GAI (#76) üzenetére


AxBattler
félisten

Fogadjunk, hogy a tavalyi "Év Cikke" díjra kezdted el írni... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#89) benedekco


benedekco
addikt

Atyagatya! Hatalmas tisztelet! Gondolom óriási kitartás és türelem kellett ehhez a teszthez.
Köszönjük! :R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#90) nemcso válasza dragonfx (#86) üzenetére


nemcso
senior tag

Nem tudom, én a Far Cry miatt váltottam FX5600 -ról 9600XT -re, és az utóbbival igenis lehetett játszani.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#91) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Ez igen!! :C

Gratulálok, és egyértelmű hogy nálam elnyeri az Év cikke díjat. :K
Már nagyon régóta várok egy ilyen tesztet. Benne van minden fincsi kari.
Természetesen már bedobtam a könyvjelzők közé! Ez nagyon hasznos írás.

Ha lehet már kérdezek is egyet-kettőt.
PCIE teszteknél az 1024x768 - min. detail, azt jelenti hogy játékon belül abszolút minden a minimumra van téve?! A másik kérdésem az lenne hogy egy Intel HD Graphics 4000-et melyik vga elé vagy mögé lehetne betenni? (szintén PCIE)

(#92) dragonfx válasza nemcso (#90) üzenetére


dragonfx
veterán

lehetett de hogy.
anno a far cry.hoz nem volt gép
még a 9800pro és 5950 ultra is leakadt ha mindne csutkára raktál egy 3.8as p4.el is.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#93) Konflikt


Konflikt
addikt

Mother. of. God. minden elismeresem :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#94) nemcso válasza dragonfx (#92) üzenetére


nemcso
senior tag

Medium beállításokkal, egy jó középkategóriáshoz méltóan.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#95) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Mennyi emléket felidéztél :) Alig telet el pár év, és már hol tartunk...
Nagyon jó cikk, gratula :))

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#96) Zoll21 válasza LALA_kiraly (#95) üzenetére


Zoll21
tag

Gratulálok, további sok sikert, és szerintem ez az írás megállja a helyét bármely külföldi fórumon is szerintem fordítsátok le. :C :Y :R

--

kevesebb smiley is bőven elég. - proci985

[ Módosította: proci985 ]

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#97) Sundesz válasza Zoll21 (#96) üzenetére


Sundesz
őstag

Ezt még lefordítani is nagy meló lenne. :)

Hörcsög Powa'

(#98) bajaki válasza Sundesz (#97) üzenetére


bajaki
őstag

Az biztos. Elmenne vele egy kis idő. :K

(#99) ricshard444


ricshard444
veterán

Shit, az komoly! Ha lesz időm elolvasom, GG hozzá

Vannak dolgok...

(#100) Yutani


Yutani
nagyúr

Kedves GAI kolléga,

Fogadd hatalmas elismerésemet és tiszteletemet a sok belefektetett munkáért, a cikk megírásáért!

Számunkra, akik segíthettek Neked az elkészítésben, megtiszteltetés volt közreműködni, és minket is büszkévé tettél ezzel a monumentális művel!

Egyszóval: Maximum respect! :R

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.