Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Elképesztő cikk, rendkívül hiánypótló, nagyon jó összefoglaló. Egy két elgépelésen kívül viszont szeretnék kiemelni még egy, szerintem hibát. Habár a GeForce MX 200-Radeon 7000 korban nem, de teljesítményben szerintem eléggé a retro kategória, jobban illene abba a részbe, de lehet ez csak az én gondolatom, mert túl szubjektív. Ugyanis a következő lenne a kérdésem. Melyik kártya alkalmasabb jobban játékra:
Ali nVidia Riva TNT2 32MB
Radeon 7000 32MB
S3 Savage 4 32MB
Sajna ezt nem tudtam meg a tesztből, a legkisebb mértékben sem. Viszont már megint láttam azt, ami miatt nem tudtam örülni, amikor apám hozta az FX5200-at a GF 4200Ti 8x helyett. Éppen pont a HL2-őt toltam, egy 2,6-os celeronon, és nem láttam jobbnak, sőt... De hinni akartam hogy jobb, csak nem jött össze. Szánalom az a kártya... Win7-tel is eléggé nyekeg, majd kíváncsi leszek Win8-cal alkot-e valamit. Mert még megvan mindkettő. Csak ugye a GF4200 DX8-as, ezért nem megy rá az NT6.x
Még egyszer köszönöm, remek olvasnivaló.
(#92) dragonfx? yep, aláírom. Ugyanazon a gépen, ahol a HL2-őt kitoltam majdnem maxon, az FC2 laggolt mint a betyár. 1152x864, adjadneki beállítás, FX5200 meg 1Gb RAM és 2,6os celeron kíséretében. Aztán 9500GT-n már nem volt gond. Most meg GTS450 van, de egyre inkább kevés. Vagy a celeron E3200. Vagy a DDR2 800, vagy minden...

[ Szerkesztve ]

(#102) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkora respect Neked ezért az írásért, hogy vmi külön rangot kéne kitalálni a neved alá! :C

https://www.coreinfinity.tech

(#103) ulmikukac


ulmikukac
tag

Respect a hatalmas cikkért! :R

Pixel 8 Pro bay

(#104) parkasz


parkasz
senior tag

Ez már döfi! Abszolút minden elismerésem a tied! :R
Ez már nem is cikk, hanem könyv, egy vga biblia :K

(#105) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Jó cikk lett 3 órán keresztül olvastam, és még olvasni fogom. :B
De az utolsó végeredmény számomra nem reális, de normálisan leírtad hogy miért szerepelnek ilyen jól az nv.

Hiányoltam a HD7870 LE vagy XT (myst), de lehet hogy akkor mikor ez kijött már a cikk simításán dolgoztál.

(#106) Matula 007


Matula 007
tag

:C :C Úristen milyen királyság már!!!! Istencsászár iromány ez ám! Gratulálok hozzá és THX ezért a gyöngyszemért! :R :R

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#107) saltanus


saltanus
aktív tag

gratulálok a cikk megírásához, hatalmas munka lehetett minden elismerésem érte.
én azért hiányolom h nem lett végső győztes vagy csak annyi h neked melyik áll a szívedhez kicsit közelebb..
nekem az nvidia !

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#108) big-J


big-J
őstag

Ha a Sapphire HD 6750-esét érdektelen, de jó kártyaként jellemeztem, akkor az ASUS 6670-ese megkaphatja a csúnya és rossz kártya citromdíját.

7est elírtad

(#109) joshua7


joshua7
veterán

Szép munka, GAI, elismerésem!
Addig nem akartam lefeküdni, míg végig nem néztem. ~50 percbe tellett, de megérte minden percét. Holnap meg jön a részletes átnyálazás. :)

Semper Fi

(#110) Sondi1986 válasza saltanus (#107) üzenetére


Sondi1986
addikt

Ha egy kicsit bele olvasol hamar rájöhetsz hogy neki az nvidia közelebb áll a szívéhez.

(#111) fasirTTT


fasirTTT
őstag

ember, te nem vagy normális :D ezt meddig csináltad? :D fél évig ? :D
úr isten
ezért 1 Oscar járna neked :D

még mindig nem hiszem el :D

(#112) ricshard444


ricshard444
veterán

Nos, elolvastam.

Ennyit nem szoktam meg még én sem, pedig régen napi 10k kommentet is elolvastam

A kártya bemutatás és a személyes tapasztalat velük nagyon tetszett, én is ezt a megközelítésmódot pártolom.

Még1x gratulálok :R

Vannak dolgok...

(#113) trufa12


trufa12
addikt

Gratulálok robusztus iromány. :R
Gondolom eltartott 1 ideig , azért remélhetőleg az életviteled rovására nem ment.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#114) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Végig olvastam az egészet (jó pár óra volt)!
Először is had gratuláljak teljes szívből az ÍRÁS-hoz, szerintem eszméletlen jóra sikeredett (simán diploma dolgozat színvonalú). Látszik, hogy rengeteg időt és pénzt fektettél bele, hogy megírd nekünk.

Köszönjük szépen! :R

(#115) Motaba78


Motaba78
őstag

Hatalmas gratula a cikkért.

Elfogott a retró érzés (anyuméknál bedobozolva megtalálható egy AGP-s radeon 9000 VIVO edition kártya, Abit ic7 deszka benne egy 3,2-es Prescott P4 és egy x800 xt vga tökéletesen működő állapotban)

(#116) Steve1207


Steve1207
veterán

Nem semmi, nagyon szépen összefoglalt cikk, minden elismerésem! Nem bánom, hogy jött egy ilyen cakpak átfoglaló leírás, jó lesz feleleveníteni a régmúltat :)

Szerk: ezzel meg is lesz a holnap esti kis olvasmányom :D

[ Szerkesztve ]

.

(#117) Tuz


Tuz
tag

Ez elképesztő le a kalappal :R mióta megírtad a 10 év 10 csúcskártya című cikked azóta azt vártam,hogy legyen valami hasonló Ati-ból is,hát most már akard olvasnivalóm. :C :R

S3 Marble White _ Tab 3 10.1 3g _ Ps3 Superslim 500Gb

(#118) Suker10 válasza quailstorm (#101) üzenetére


Suker10
aktív tag

A Radeon 7000 32 MB a gyorsabb. Nekem volt mindegyik.
A GeForce4 Ti 4200 valóban jól teljesített akkor. A csere nem érte meg.
Az elolvasásához kell egy kis idő. :D

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#119) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Derék munka! Tuti "beteg" vagy, ember :K :R

A cikk bekerült nálam az "Alapművek" könyvjelzők közé

A HD3850 AGP-hez annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy tudja - tudná szabályozni a hűtőventillátor fordulatszámát, de a népszerűsége okán viszonylag nagy darabszámban elkelt típus ellenére, borzalmas módon van megírva a kártya bioszában a vezérlési görbe. Megvásárlásakor én is dobtam majdnem egy hátast, hogy folyamatosan üvölt a venti. A megfelelő fórumok átnyálazása, és a biosban a görbe átrajzolása óta gyönyörűen vezérli hőfokfüggően a ventit; mindezt nem utolsósorban többnyire csendben.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#120) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát elkészült a mű, átolvasásához viszont több szabadidő szükségeltetik :U :D

Elismerésem, ismét nagyot alkottál ;)

All→M8

(#121) Midway


Midway
senior tag

Lenyűgöző írás.
Tiszteletet érdemel a hozzá értésed és a türelmed valamint az anyagi és idő ráfordítás.
Az egyik (ha nem a) legjobb írás amit olvastam a Ph-n.

Köszönet érte.

(#122) Pr0GrEsSiVe

BigUP :C

(#123) GAI válasza RyanGiggs (#91) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, a min. detail azt jelenti, hogy a játékban minden a legalacsonyabb részletességre van kapcsolva.

A HD Graphics-os kérdést nem nagyon értem, hogy akarod berakni valamelyik kártya mellé? Az alapból a prociba van integrálva, úgyhogy amellé tehetsz be másik kártyát, de összedolgozni nem fognak, vagy csak maximum a LucidLogix Virtu MVP technológia segítségével (az erre alkalmas lapokban), de annak se sok értelme van...

(#124) GAI válasza quailstorm (#101) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Csak az első Radeont és GeForce-ot tettem bele a retro tesztbe, azokat is csak összehasonlítás miatt, mert a retro teszt a dx7 előtti kártyákhoz készült.

Az általad felsorolt kártyák közül szerintem a Radeon 7000 a nyerő, mert az már tud HW T&L-t, de a 64 bites memóriabusz eléggé visszafogja, úgyhogy egy 128 bites Radeon 7200-al jobban jársz.

(#125) GAI válasza Sondi1986 (#105) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, néhány újabb modell már ezért nem fért bele

(#126) GAI válasza Yutani (#100) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Én is köszönöm a segítséget :)

(#127) GAI válasza saltanus (#107) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

az első oldalon írtam hogy az nvidia :) De ez szubjektív dolog, nem való a végkövetkeztetések közé

(#128) GAI válasza big-J (#108) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

köszi, javítottam

(#129) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm még egyszer mindenkinek az elismerő kommenteket!

(#130) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Már repül is a kedvencek közé. Köszönöm :R

osu-no seishin

(#131) zazahoho


zazahoho
őstag

Köszönjük ezt a remek írást, hétvégén már tudom mit fogok olvasni :C .

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#132) mcs


mcs
veterán

Alaposabban átnyálazva a tesztet: Kissé meglepett az agp-s HD 4350 egészen kellemes szereplése a 64-bites memóriabusz ellenére. Még UT2003ban is, ami eléggé sávszélességigényes, elveri a 6600GT-t és 9800XT-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#133) Angel1981


Angel1981
veterán

Lenyűgöző teszt! :Y :R

(#135) #54715584


#54715584
törölt tag

Jézusom, gratulálok a cikkekhez, le a kalappal :R
Az előző 8600GT-met 2008-ban vettem, és a mai napig nem hangos a ventije, igaz, 2 hónapja eladtam egy 630GT miatt :)

(#136) mcs válasza #54715584 (#135) üzenetére


mcs
veterán

De szerettem én is a 8600GT-t. :) Sajnos az enyém nem túl sokáig bírta probléma nélkül annak ellenére, hogy vettem rá később egy Zalman VF700-CU-t. (Inno3D 256 MB GDDR3)
Az akkori alaplapomban egyfolytába x8 és x16 mód között kapcsolgatott, és idővel egyre sűrűbben fagyott.

[ Szerkesztve ]

(#137) maláj


maláj
őstag

mire elolvasom ezt a kis "szösszenetet" lemerül a laptop idebent :DDD

(#138) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Egyetértek a #102 -es hozzászólással: a vga-s cikksorozatba fektetett munkáért külön ranggal kéne jutalmazni a készítőt.
Minden tiszteletem GAI!

(#139) madgie


madgie
titán

Na ez a kemény, nem Tarzan sarka! Elolvasni sem egyszerű, nem hogy megírni :) Elismerésem, ez egy komoly VGA-biblia lett.

(#140) GAI válasza mcs (#132) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

a DDR3-as memóriák segítettek neki valamelyest, a referencia ajánlás szerint csak DDR2 kellene rá, és a legtöbb pcie-s 4350-esen az is van, de gondolom a HIS-nél úgy gondolták hogy ha már úgyis bazi drága lesz az AGP-s változat, akkor hozzon használható teljesítményt is

(#141) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Talán a legkiválóbb cikk amit a PH!-n olvastam.
Óriási munka, hatalmas és egyben tartalmas terjedelem.
A cikkíró korrekten és sallangmentesen fogalmaz, a mega-teszthez méltó stílusban. GRATULÁLOK!!!!!!!
***
Tegnap kezdtem el olvasni, de csak ma fejeztem be. Számomra rendkívül érdekes, hasznos és egyben múltat időző írás.

(#142) szabjan


szabjan
tag

Aztamindenit.. :Y
és én még azt hittem ismerem az Nvidia történetét. :R

a vizesember

(#143) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Aaaaaaaaaaaaaaaaaztaaaaaaaaaaaaaaa!
Meddig tartott ezt megírni?
(nekm 20 perc elolvasni!)

- küldve az Atari Portfoliomról

(#144) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Huh, muszáj egy kis szünetet tartani az olvasásban, nagyon elkapott a gépszíj. Hatalmas gratula ezért a kiváló munkáért és eme remek gyűjteményért! Olyan ez, mint egy nosztalgikus időutazás. Köszönet! :R

<< Heimdal >>

(#145) gbors


gbors
nagyúr

én inkább azt a címet adnám a cikknek (ill. inkább könyvnek), hogy "A nagy videokártya eposz" :)

maximális elismerés a példátlan ambícióért és azért, hogy végig is csináltad, el is készült. elolvasni egyelőre nem volt lehetőségem, de a következő napokban (hetekben?) sűrűn fogok hozzá visszatérni!

még egyszer: :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#146) Zebra23


Zebra23
csendes tag

:R
Még csak a Radeon HD 2000 szériáig jutottam, de hatalmasnak köszönet jár érte.
Ez egy igazi történelem könyv :B A4-es laphoz igazít és színesben nyomtatás, majd bőrkötés illeti :))

(#147) GAI válasza Krisszer (#143) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ha hozzáveszem, hogy az előző cikk tartalma is benne van (NVIDIA kártyák), akkor összesen kb. másfél évig készült

(#148) Ygg


Ygg
senior tag

Szép, részletes cikk.
Gratulálok :R .

(#149) szumoo


szumoo
senior tag

Remek és kiváló munka, maxi respect érte! :R
Le is mentettem pdf-be (428o.). :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#150) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Ez a videokártyák bibliája, hatalmas respect érte! :R

Örülök, hogy egy ritkának számító kártya eljuttatásával egy ici-picit én is hozzájárultam a cikk elkészüléséhez.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.