Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) ktg3


ktg3
őstag

Minden elismerésem :R

Amit esetleg hiányolok azok a SiS Xabre kártyák. Meg be lehetett volna venni a Matrox parhelia-t ha már voltak matrox karik. Esetleg az újabb SiS Chrome karikat is érdekességképpen.

(#302) waithEard


waithEard
őstag

Egy apró megjegyzés:

Ati 8500 le VGA-ból létezik 128 Mb-os is.( A leírásból arra lehet következtetni, hogy csak 64 Mb-os kiszerelésben gyártották. )
A hűtőborda szintén ragasztott, de a memóriák nem kaptak bordát.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#303) GAI válasza ktg3 (#301) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

ezek már tudásuk miatt kilógnak a retro kategóriából, máshol mer nem szerepeltek ATI és NVIDIA-n kívül más kártyák. Engem akkor már az XGI Volari kártyák jobban érdekeltek volna, de azok már dx9-esek.

[ Szerkesztve ]

(#304) GAI válasza waithEard (#302) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem írtam ilyet, hogy csak 64 MB-os létezett... alapvetően szinte bármelyik kártyára ráfogható, hogy létezett több/kevesebb memóriával szerelt változat annál, amit teszteltem, de ezeket (akárcsak a különböző memóriatípusú változatokat) már szinte lehetetlen, és eléggé felesleges is lett volna összeszedni a cikkbe...

(#305) waithEard válasza GAI (#304) üzenetére


waithEard
őstag

Persze, tudom. Csak kissé félreérthető volt. :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#306) TomLion


TomLion
tag

:R
Még csak a bemutatóknál tartok, de komolyan mondom, majdnem megkönnyeztem!
Fantasztikus anyag, grat!

És köszönet a rengeteg igényes munkáért!

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#307) .HUman


.HUman
csendes tag

Pont AGP-s "gamer" VGA-t keresek egy régi masinába, óriási segítség ez számomra, köszönet érte!

De úgy általában is jár a köszönet, kevés ilyen elvetemült alak létezik a világon, minden elismerésem! :)

.

(#308) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Hát, "eszem-faszom megáll", ahogy Ford Fairlane mondaná :DDD
Eszméletlen cikk lett.

Jó pár kártya megvolt a cikkből.
ATI vonalon (amire emlékszem): 9000Pro, 9800SE, 2600XT, 3850, 5850 (jelenleg ez van a gépemben)...talán 7850/7870 lesz a következő

Nvidia vonalon (amire emlékszem): TNT 2 M64, TNT 2 Pro, Geforce 2 MX400, Geforce 3 Ti200, Geforce 4 MX440, Geforce Ti4200, FX5600 Ultra, FX5900XT, Geforce 6600GT, Geforce 7300GT, Geforce 7600GS

[ Szerkesztve ]

(#309) 8zabi


8zabi
őstag

brutális cikk, a tisztelet kijár :R

viszont hiányolom a jelenlegi kártyám, a 800 SP-s Sapphire HD4830 megemlítését, amit mindenféle megkülönböztető jelzés nélkül árultak a 640 SP-s mellett

nem mai darab, de tuningolva teszi a dolgát, ma fejeztem be vele az új tomb raidert fullhd felbontásban, normál beállítások mellett, meg simán megy rajta a bioshock infinite 1600*900-ban magas grafikai részletességel 40-60 fps-sel, tisztelet neki is :D

[ Szerkesztve ]

(#310) Redneck válasza 8zabi (#309) üzenetére


Redneck
veterán

Amiről beszélsz az speciális eset. Itt az alap referencia kártyák szerepelnek.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#311) Cingáriusz válasza 8zabi (#309) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ott van a 4830 a tesztben. Az valami tuning verzió amiről beszélsz?

[ Szerkesztve ]

(#312) 8zabi válasza Redneck (#310) üzenetére


8zabi
őstag

tudom speciális, de nem a sima "+50mhz oc gigahz edition gamer+" kategória, ezért gondoltam, hogy említésre méltó, a szerencsésebbek egy kis tuninggal 4850-es kártyát kaptak a 4830 áráért

(#313) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Ami számomra nagyon brutális, hogy van, ahol a 2900XT 512bites kari nem egyszer még a két generációval későbbi karik közé is odaér (4830) de van olyan teszt ahol még az 5870-est is megfogja. :Y :Y :Y
Azért meg volt csinálva az a kártya, akárki, akármit mond :C
Az az 512bites memória még sok mai kártyának is becsületére válna :DDD

[ Szerkesztve ]

(#314) DigitXT válasza Cingáriusz (#313) üzenetére


DigitXT
félisten

Most a full procilimites helyzetekről beszélsz, vagy hogy?:F

#315: bevallom, még nem olvastam az egészet - brutális teszt!
Részemről a 2900XT anno kimaradt, viszont az egyik AGP-s(!)
nagyágyú még járt nálam, az X1950XT személyében.:))

Igazából nagy segítség lenne, ha a mérési eredmények valami
filterezhető formában (HTML táblázat, csv fájl esetleg Excel) is
elérhetőek lennének, így igen nehéz a grafikonokat végignézni.

[ Szerkesztve ]

(#315) Cingáriusz válasza DigitXT (#314) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Pont, hogy nem. Nézegesd át a teszteket és figyeld, hogy hol végez sokszor a 2900XT! Van pár nagyon brutális eredménye.

[ Szerkesztve ]

(#316) proci985 válasza Cingáriusz (#315) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az Unreal3 low tényleg nagyon jól megy a 2900xtnek, de ha megnézed, akkor magasabb beállításokkal mindjárt kb két és félszer gyorsabb az 5870. arról nem is beszélve, hogy ilyen kártyával akkoriban kimaxolni volt szokás az UE3mat az R600/R670/G80/G92 szériákkal, mert úgy is nagyon szépen futott.

2900XT anno bármilyen szép kártya, az árához képest nem mindenhol teljesített jól, tetejében fogyasztás és meleg szempontjából egy eléggé extrém példány volt. anno szemeztem vele, aztán inkább vettem lényegesen drágábban a lassabb 3870et, az egy lényegesen élhetőbb megoldás volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#317) UserX


UserX
őstag

Nagyon alapos, igényes, tanulságos, időtálló munka (írhatnék több jelzőt is, de ez pont elég). KÖSZÖNÖM!!! :R

(#318) GAI válasza DigitXT (#314) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

(#319) feribk


feribk
aktív tag

:C

Üzenetre illik válaszolni...

(#320) Vincent_ válasza waithEard (#302) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Pontosítva: az Ati saját gyártású 8500-asa 275/275-ös órajelekkel, 64 MB-os kiszereléssel volt csak kapható. Az LE csökkentett órajeleit (250/250) próbálták a 128 MB-ra hizlalással kompenzálni. Ezek után a nem Ati saját gyártású kártyái között lehetett ezek szerint 128 MB-os "sima" 8500-ast is találni (én ilyennel anno nem is találkoztam).

szerk: ... mint ahogy 64MB-ra csupaszított LE is volt ezek szerint... :)

[ Szerkesztve ]

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#321) DigitXT válasza GAI (#318) üzenetére


DigitXT
félisten

Az igen!:Y Köszönöm! Már töltöm is: jó lesz kicsit nosztalgiázni.:D
Voodoo 1->Voodoo 2->FX5200->9600XT->9700->9800Pro->X800Pro
(6800GS->9550->9600: ez itt kis kényszerszünet volt a fejlődésben)
X1950XT->HD3850->HD4850->GTX285->SLI->GTX580->SLI vonalon

(#322) Peter789


Peter789
senior tag

szia GAI!

még nem jutottam a cikk végére, de pár dolog feltűnt. véletlenül sem leszólni szeretném a sok munkádat és írásodat, csak ami infót eddig sikerült nekem ezekről összevadásznom, az alapján van pár pontatlanság. én is gyűjtöm a 3D korszak elejéről származó kártyákat, imádom ezt a világot amikor még csak bontogatták a szárnyaikat és tiszta bugtenger, szerencsétlenkedés volt az egész. az eddig bő 100 darabos gyűjteményem 13 féle különböző chipset gyártótól származik és még messze nincsen lefedve mind. picit színesebb volt akkor a felhozatal, mint ez a mostani kétpólusú sebességhajhászás... :))

- a wonder kártyánál ezt írod:
"A fő chipen nem találjuk meg az ATI logóját..."
nem, mivel az egy Chips and Technologies P82C435 EGA vezérlő. itt még csak kiegészítő alkatrészeket gyártott az ATi és kártyára rakta ezeket. a felette lévő ATi16899-0-ra nem találtam semmi értelmeset. a RAM vezérlő és a DAC is benne van a fenti EGA vezérlőben, úgyhogy nem nagyon tudom hová tenni, de biztosan megvan a dolga...

- azt írod, hogy a Rage 3D az első ATi 3D gyorsító. ez így ebben a formában nem teljesen igaz, mivel vele párhuzamosan, talán egy hajszállal megelőzve azt jött a VT2, ami már rendelkezett némi 3D gyorsítással, bár alig indult el rajta valami. a VT4 már kicsit későbbi, és gyakorlatilag mindent tudott amit a RageII, csak jellemzően a VT4-ek mellé 1-2 mega EDO RAM került, a RageII pedig 2-4-8MB SGRAM-ot kapott

- következetesen használod a "memóriamodul" kifejezést mindenre, pedig a kártyára forrasztott vagy foglalatba rakott lábas vackok mind csak memória chip-ek. modul onnantól lesz belőlük ha hordozó nyákra rakják, mint pl a GX kártyádon a kiegészítő kártya

ha még nem találkoztál ezzel az oldallal, akkor ajánlom figyelmedbe, nagyon olvasmányosan rendeszerezte össze a szerző a valaha volt 3D gyorsítókat: Vintage 3D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#323) GAI válasza Peter789 (#322) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A 3D korszak előtti kártyák számomra nem voltak túl ismertek, ezért jórészt csak a wikipedia-n talált infókra tudtam alapozni, így lehet benne pár pontatlanság, ezért is nem írtam túl sokat róluk.

a memóriamodul kifejezést viszont sok helyen használják egyetlen chipre is, így az szerintem nem hibás...

(#324) nemcso válasza GAI (#318) üzenetére


nemcso
senior tag

Köszi a táblázatokat :R

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#325) Peter789 válasza GAI (#323) üzenetére


Peter789
senior tag

szerintem maga a modul kifejezés magában hordozza az összetettséget, azt hogy több komponensből álló egység. lehet hogy többfelé használják így a kifejezést, de attól még nem igazán helyes

más

rush-ból ahogy nézem, mindig csak Alliance-os verziót használtál. az MX családdal van valami negatív tapasztalatod, vagy csak így sikerült? annó azt hallottam, hogy a rush igazán gyenge muzsikálását pont az AT25/AT3D chip okozta - egy MX chipset-es nem lenne jobb nála? nekem van egy 6 megás MX86251 és egy AT25 társcsippes verzióm is, de az utóbbi döglött, így összehasonlítani még nem tudtam őket...

Alliance chipes kártyákon különválik a 3dfx és az AT25/AT3D mint D3D eszköz? mert utóbbiak arra is képesek, szemben az MX-el ami 2D-only - persze elég vicces minőségben tudják csak produkálni: [link] - vagy a rush esetén az alliance teljesen el van rejtve, és kizárólag a voodoo látszik a játékokban mint választható eszköz?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#326) GAI válasza Peter789 (#325) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az MX-es Rush-ok gyengébb minőségű, olcsóbb változatok, de egyébként 3D-s szempontból nem hiszem hogy van különbség. A 2D chip nem hiszem hogy használható 3D-re, mert a kártya 1 db Voodoo Rush-ként látszik a gép számára, de nem is lenne benne sok köszönet akkor se ha be lehetne üzemelni :) A sikertelenségének a 2D chipek gyenge minősége, és a komplikált (és emiatt az eredeti Voodoo-nál mindegy 10%-al lassabb) működése volt az oka.

(#327) Peter789 válasza GAI (#326) üzenetére


Peter789
senior tag

ráfuttattam egy 3dmark99-et az MX-es rush-ra, és tényleg gyengébbnek tűnik, mint az általad mért eredmények: a 2800+ bartont 1800MHz-re visszaórajelezve (12.5*144) kapott 1260 pontot 640x480 16bit double buffering-el (utóbbit nem írtad le, hogy dupla vagy tripla), és 2375MHz-en járó proci mellett is még csak 1310 pontot kapart össze

a külön DX eszközt azért kérdeztem, mert bár az MX-es kártya az eszközkezelőben 1-nek látszik, az Aida64 külön látja a GPU nézetben a PCI-os 4 megás Macronix MX86251-et és a PCI-os 2 megás 3Dfx Voodoo Rush-t, a DirectX Video nézetben viszont már csak egyet ahogy az eszközkezelőben is elnevezi a driver: MX86251+3Dfx Voodoo Rush Ver. 1.02.07 - ezért érdekel, hogy az amúgy 3D gyorsítással önmagában is rendelkező Alliance chip mellett ez hogy néz ki...

egyébként nálam bár érdekes villogó színes effektekkel tarkítva ugyan, de lefut a 3dmark 2000 is, és 2375MHz-es proci mellett 640x480x16 DB beállítással 415 pontot kap - lehet nálad a WinME-vel nem jön ki a drivere, én 98SE-t használok mert a ME-nél még a 95 első verzióját is stabilabbnak és kompatibilisebbnek tartom...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#328) GAI válasza Peter789 (#327) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

3dmark-al mindig alapbeállításokkal tesztelek (nem tudom hogy double vagy triple bufer az alapértelmezett, de nem állítottam át az biztos)

Az Alliance-os Rush is 1 eszköznek látszik, nem tudsz választani 3D gyorsítót.

Nem a winme-vel volt gond szerintem, mert ebben a p3-as lapban a társkártyák (v1 és v2) sem mentek rendesen nekem... a régi amd-s tesztemben pedig csak a v1 nem ment

(#329) Peter789 válasza GAI (#328) üzenetére


Peter789
senior tag

megpróbáltam lefuttatni a 99-et a TUV4X+Tua P3 1266 konfigomon is, de olyan szinten akad és fagy vele az MX rush, hogy egy számig nem tudok elvergődni... érdekes hogy a VIA KT333-as MSI KT3 Ultra-val jól kijön, de a VIA 694X-el ennyire nem...

gondoltam hozzámérem az AT25/AT3D-t is (nem rush, sima PCI kártyák), de ezek meg a KT3-al el se indulnak, egyik kártya sem ad vele képet. a TUV4X-ben elindul (bár szemetel mindkettő, valami driver probléma lehet) és kemény 650 pontot kap 99-ben... rosszabbra számítottam :) na jó, inkább a renderelési bugjai miatt volt felejtős ez az Alliance annó, nem is a sebessége miatt...

a default beállítás az a 800x600x16 TB. a tesztjeidben 640x480 és 1024x768 szerepel. a 640x480x16 TB azért nem szerencsés, mert akkor még 2400KB memóriát kérne, DB-el jobb mert akkor csak 1800KB-ot kér és elindul a 2 megás kártyákon is és össze lehet hasonlítani az értékeket a nagyobbakkal

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#330) Atomixx


Atomixx
tag

Kiváló írás :Y :R

Képek később is elérhetőek lesznek?

<~>

(#331) GAI válasza Atomixx (#330) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Remélhetőleg igen, elvileg olyan helyen vannak, ahonnan nem törlik őket (google picasa és microsoft skydrive)

(#332) Mokó


Mokó
aktív tag

hát ez valami brutális....olvasom már délután óta és egy csomó olyan karival találkoztam amit nem is ismertem!hadd gratuláljak eme remek cikkhez!

(#333) SidCorky


SidCorky
senior tag

4 napja olvasom, most értem a végére :C Szép munka, ki kéne adni könyv formában :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#334) gabber01 válasza SidCorky (#333) üzenetére


gabber01
addikt

ez egyébként nem rossz ötlet, csak ki kéne még egészíteni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#335) Simba86


Simba86
senior tag

nekem jelenleg is két kártya van a birtokomban ezek közül, mindkettő nagyon réginek számít:

Sapphire Radeon 9600 XT

Inno3d Geforce 8600 GT

mind a kettő tökéletesen működőképes a mai napig :)

a Radeonnak van egy apró hibája, LCD-monitoron képet csak a windows betöltése után ad, addig azt írja ki, h "out of range", azaz se a biosban nem tudok turkálni, se a bootot nem tudom felügyelni... kvázi csak crt-monitorral vagy s-video bemeneten keresztül tv-n lehet kiküszöbölni ezt...

ezzel ellentétben a 8600 GT-vel az öcsém több-kevesebb sikerrel, de tud játszani a legújabb játékokkal is... :) (pedig már több, mint 6 éve vettem és azóta nem nyúltam ahhoz a géphez...)

szép összefoglaló, grat! :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#336) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem ez volt a fejlődéstörténetem:

nVidia TNT2 M64 -> intel integrált -> Ati 9600 XT -> nVidia 6600 GT -> intel integrált -> AMD HD4830

Minden gyártó egyenlően képviseltette magát..

a következő valszeg egy HD78X0-lesz.. :)

J.

(#337) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Ez nem volt semmi! :C :C :C

Üdv Hgovi

(#338) dragonfx válasza joysefke (#336) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem is hasonló ja
tnt2 m64>intel740>9600pro>6600gt>7600gt>7770>??
hehe statisztika szerint valami 78xx.et kéne vennem :C
de az bukta mert már addigra 8 series lesz.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#339) cil101


cil101
tag

:C :R

(#340) szabjan


szabjan
tag

Tuti írás.
Én egy PCI S3 Trio val kezdtem anno. Voodoo 1 és 2 kiegészítéssel. Ezek mai napig megvannak... :)
Nem tudom mit szólnának ha beledugnám a mai gépbe. A Voodoo driverek nem is tudom hol álltak meg. Win2000 hez volt még talán?.... Azután nálam Nvidia korszak köszöntött be.. Geforce 2 , 4 , 6600, 8600, 9600, GTS 450. Eddig jutottam egyelőre... :D Sokat tanultam az írásból... :C

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#341) dragonfx válasza nemcso (#291) üzenetére


dragonfx
veterán

röhej hogy ma is ennyit keresnek az emberek sőt kevesebbett.és azota több egy évtized eltelt.ez egy röhej tényleg.... :O :O

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#342) dragonfx


dragonfx
veterán

Na a 2/3ig elolvastam csodálatos irás.
régi szép idők, kalandozások a történelemben....és milyen variálások voltak régen enm ugy mint most....
pár gyönygszem....
Amikor ment rendesen a Cpu >> Aztán jött a sírás mit tegyek :C :))

A lélektani határ :C :C 7600GS

Amikor ment a 7600GT :K :K

Hehe itt még nem értettem még kapott csak a 7600GT is 19k,durva cpu limit volt.

A kis büszkeség 5900XT max OC

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#343) szabjan


szabjan
tag

És a jó öreg Rivatuner-re ki emlékszik még?
A video driver után ment fel azonnal. Szerencsétlen első Geforce -ok.
A kép széteséséig lettek húzva mindig. De egy sem pusztult bele.... :D

a vizesember

(#344) athomi


athomi
veterán

Ati Radeon 9800 SE-ből létezett 128 bit-es és 256 bit-es memóriabusszal ellátott is... nekem egy Powercolor 9800 SE 256 bit kártyám volt, egyszerű drivermoddal aktiválni lehetett a +4 pipe-ot, így teljesértékű 9800 pro (8 pipe, 256 bit) vált belőle. :K
Mai napig itt porosodik a szekrényemen dísz gyanánt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#345) athomi válasza athomi (#344) üzenetére


athomi
veterán

Érdekesség, hogy az Ati 9700 pro PCB-jét kapta. :)

(#346) GAI válasza athomi (#345) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

lényegében egy 9500 (non-Pro) volt akkor

(#347) athomi válasza GAI (#346) üzenetére


athomi
veterán

Az ATI 9500-on R300 GPU volt, az ATI 9800 SE-n viszont R350-es, szóval nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#348) athomi válasza athomi (#344) üzenetére


athomi
veterán

Megtaláltam, 2.8 ns-os Samsung ramokkal volt szerelve (rengeteg 3.3 ns-ossal volt, a pro-k is), szóval elég jól bírta a nyúzást. A 780Mhz-et még vitte stabilan (XT gyári: 730 Mhz). :DD A GPU-t viszont nem tudtam az XT órajeleire (412 Mhz) sem húzni, 410 Mhz-nél szemetelt, gondolom a gyengébben sikerült R350-es GPU-kat szerelték az XT kisebb testvéreire.

[ Szerkesztve ]

(#349) Pttypang


Pttypang
veterán

A 6670 rosszabbul szerepelt, mint az 5670? :DDD
Jaj szegény fejem, mit vettem :O

Everybody lies.

(#350) GAI válasza Pttypang (#349) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

igen, mivel DDR3-as ramok vannak rajta, míg az 5670-en GDDR5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.