Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nem semmi cikk! Jó tudni hogy honnan indult az ati. :D Elég sok kártyával rendelkeztem én is az itt felsoroltak közül. Volt pár olyan is amit sikeresen moddoltam. Pipeline aktiválás stb. :D

(#152) gabber01


gabber01
addikt

Jesus Christ! Epic Graphics Card Review of the Century!
Maximum Respect!

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#153) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Úgy érzem, hogy a PH! teljes közössége egyenként fog idezarándokolni, és leróni a tiszteletét. Hát nem sok GDP-t termelek ma, az biztos :)

osu-no seishin

(#154) zoo8800


zoo8800
veterán

Uram, le a kalappal. :R

A szakdogám 94000 leütés, ez vajon mennyi? :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#155) mcs


mcs
veterán

Belegondolok, az egész tesztelésben a néhány-tizenvalamennyi fpsel lefutó tesztek kivárása lehetett a legviccesebb, főleg, hogy egy tucat volt belőle. :DDD

(#156) Straw


Straw
senior tag

Aztabüdöskurvafaszba :Y Minden elismerésem!
Megmondom őszintén nem olvastam el, kicsit hosszú :)
Lehet kiderül az írásodból, de ha ezek a kártyák mind a tieid akkor hatalmas respect, a gyüjteményért.

[ Szerkesztve ]

42

(#157) Ádyka


Ádyka
őstag

Na ezt merje valaki lefikázni :Y
Le a kalappal. Nem kérdés az év cikke. :K

Ami mostanában foglalkoztat, és sajnos még most sem tiszta:
A tesztben melyik radeon 9500 van tesztelve: 128 vagy 256 bites?
Ugyanis azon kattogok, hogy melyik lehet jobb, egy 9600 pro, vagy egy 9500 256 bit? Szerintem egy hajszálnyival a 9600 pro. :U

Igen aztán rájöttem, hogy a 256 bites lehet, mert néhol jobb eredményt ért el a sima 9500 mint a pro.
Akkor sima 9500 128 bit nincs tesztelve? :U Akko nincs :D

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#158) GAI válasza zoo8800 (#154) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

996 748 byte txt-be mentve (vagyis ennyi karakter) a cikk kódja, de linkekkel együtt, amik legalább a felét adják...

(#159) mcs válasza Ádyka (#157) üzenetére


mcs
veterán

,,Radeon 9500 (Sapphire)
GPU: 150 nm R300 (4 pipe x 1 TMU, 4 VS) @ 275 MHz
MEM: 128 MB 256-bit DDR @ 540 MHz"

(#160) GAI válasza mcs (#155) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

igen, az néha eléggé szenvedés volt, főleg az nfs shift esetében, ahol a menü is olyan lassan ment a gyenge kártyákon :)

(#161) GAI válasza Straw (#156) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Majdnem mind az enyém volt, de már nincsenek meg, és nem egyszerre volt nálam mind a 300, hanem kisebb csoportokban vettem-teszteltem-eladtam őket

(#162) GAI válasza Ádyka (#157) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

a 256 bites van tesztelve, moddolás nélkül (tehát 4 pipe-osként)

[ Szerkesztve ]

(#163) HuMarc válasza GAI (#161) üzenetére


HuMarc
addikt

Írtad a cikkben, hogy vannak igazán ritka kártyák a leteszteltek között. Ezek a retro-kártyák nagyságrendileg mennyibe kerülnek?

(#164) Speed® válasza Ádyka (#157) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha 128as és 9700as nyákon ül, ill. moddolható, akkor a 9500 nyer..naná, ~9700. Nekem anno nonPro 9700 jutott, ami 380/580on repesztett VF700CUval, imádtam..az amortizációt annyira nem..63ért vettem, mire elgondolkodtam az eladásán, 10kt se ért :D

GAI
Maxirespect :R Nagyon jó érzés nosztalgiázni ezekről olvasgatva..sokak kedvencét, az X800GTO2t hiányoltam, de végülis benne van a tesztben, álnéven ;p
Ha lesz egy kis időm, megszámolom hány kártyám volt ezekből :)
Mentve az örökkévalóságnak :K :R

(#165) psycroptic


psycroptic
őstag

Minden elismerésem a szerzőnek! :R

Még csak azokat a kártyákat néztem át amik nekem voltak/vannak és azt kell mondjam, hogy tetszik amit műveltél!
Gratulálok! Szép munka!

PSNID: Tomy83PS

(#166) Dany007


Dany007
veterán

Hadd gratuláljak én is!
Kiemelkedő teljesítmény. Szakmailag és mennyiségileg is. Nem beszélve a konkrét belefektetett munkát is.

Az első oldalon írtad, hogy az egyediséget az indokolja, hogy mindegyik kategóriát azonos követelmények szerint tesztelted. Szerintem ez nemcsak hogy egyediséget kölcsönöz hanem időtálló használhatóságot is. Ugyanis így ténylegesen összelehet hasonlítani a kártyákat. Nem látnám értelmét annak, ha mindegyik kártyát a korának pontosan megfelelő követelményrendszer szerint hasonlítgattad volna össze.
Épp ezért nehéz amúgy régebbi - akár csak 3-4 évvel ezelőtti - kártyákat összehasonlítani mondjuk egy maival, mert teljesen más a tesztkörnyezet.
Úgyhogy le a kalappal! :R

Jó kis program volt tegnap este / éjjel miközben stabilitástesztet futtattam a nagygépen... Legalább volt mivel eltöltenem az időt és érdekes volt látni az eredményeket. No meg az leírásokat a retró illetve a korai nv / ati kártyákról! Kis nosztalgia mikor még gyerekként ezekről álmodoztunk...
Én mondjuk 4 megás S4-gyel kezdtem. Majd nemsokkal később kapott maga mellé egy Voodoo 2-t is. : ) És ez bizony a Geforce FX szériáig bent is maradt a gépben. Sajnos én is jól megszívtam az FX szériával...

(#167) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Na most jöttem rá hogy miért volt olyan gyenge a FX5500 vga-m. mert egy 20MHz-el felhúzott FX5200 volt eredetileg, én hülye meg anno 5-6k többet kidobtam emiatt. :B

Az összes haveromnak ATI kártyája volt abban az időben, nekem meg nem volt netem hogy megnézzem melyik a jobb kártya.
De nagyon elvakult nvidiás voltam és ócsároltam az atit. :B
De vettem még egy gyenge FX-et az meg a 5700LE volt, minden játék akadt rajta, majdnem sírni tudtam volna.

[ Szerkesztve ]

(#168) HeZzZ


HeZzZ
senior tag

nagyon jó cikk! sokat olvastam belőle!

a két bestia, az ASUS GTX 580 és a VTX3D 6870x2 bizony dorombolt az én gépemben is! Jó volt róluk olvasgatni! :)

[ Szerkesztve ]

powered by Tiger Lake & GA10x

(#169) gabber01 válasza Sondi1986 (#167) üzenetére


gabber01
addikt

A nyomtatás technológiája elég régóta létezik, újságok akkor is voltak. :D Annak idején én is azokból tájékozódtam. Nem is vettem ilyen hulladékokat. Igaz én a márkát sosem néztem, hanem hogy mit kapok a pénzemért. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#170) korion


korion
senior tag

Én biz végigolvastam! :K
élvezet volt olvasni,és köszi,hogy gondoltál ránk és megírtad,végigtesztelted! :C :R
még ilyet!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#171) Speed® válasza Sondi1986 (#167) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

FX5500->5700LE..kb. mint zuhanó repülőről süllyedő hajóra kerülni ;]

(#172) GAI válasza HuMarc (#163) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

elborult összegeket egyikért sem fizettem, de a teljesítményükhöz képest azért drágábbak voltak az átlagnál, és általában a német ebay-ről érkeztek

(#173) Reibek


Reibek
senior tag

Örülök, hogy a PCI-E-es tesztgép alapja még mindig helyt áll (R3E,I7960...) tőlem vetted már vagy 1 éve de lehet több is
Már akkor mondtad mire kell hát gratula ez nem kevés meló lehetett :R

(#174) RyanGiggs válasza GAI (#123) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Rosszul értelmezted a kérdésem! :)
Melyik videókártyának megfelelő erősségű az Intel HD4000? (PCIE fronton)

[ Szerkesztve ]

(#175) LackoMester


LackoMester
addikt

Na piha, ez aztán egy elég komoly irás. Királyság volt olvasni, az évek folyamán elég sok tipusú VGA megfordult a kezeim között, jó volt feleveleniteni, h. na ilynem is volt.
Minden elismerésem, gratulálok. :C :R

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#176) Cifu


Cifu
nagyúr

Először is fejet hajtok a cikk minősége előtt. :R

Egy apró észrevétel/bővítés a cikkhez: az első Radeon helyes típusjelölése Radeon 32MB SDR ill. Radeon 32MB DDR volt (függően attól, hogy SDR vagy DDR rammal szerelték). Csak közvetlen a 8x00 széria előtt kezdték el a 7x00 jelölést használni erre a családra.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#177) GAI válasza Reibek (#173) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos az alaplap elhalálozott a tesztek vége felé, úgyhogy egy másik lappal fejeztem be a mérést

[ Szerkesztve ]

(#178) GAI válasza RyanGiggs (#174) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát ezt sajnos nem tudom megmondani, mert ilyen irányú méréseket nem végeztem, de maximum egy régebbi low-end modell teljesítményét hozza szerintem

(#179) GAI válasza Cifu (#176) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Tudom, szerintem írtam is hogy később lett átnevezve

(#180) HuMarc válasza RyanGiggs (#174) üzenetére


HuMarc
addikt

(#181) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

:Y Hatalmas tisztelet! :R

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#182) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Az előttem szólók eleget áradoztak. Ahhoz csak annyit írnék: teljesen egyetértek velük. Köszönet és gratula a cikkhez Mester. :R
Az egészet úgy ahogy van ki kellene nyomtatni, lefűzni, kemény borítást rá és a címe - Holy VGA Bible . ;] (Később úgy 25-30 év múlva ez lesz az ószövetség, az új cikk az új kor kártyával a jelentől pedig az újszövetség)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#183) RyanGiggs válasza GAI (#178) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Tehát akkor tippre, olyan HD6450 szintű lehet?!
Tényleg teszt közben bedöglött a lap? (ASUS Rampage III Extreme)
Kidurrantak a kondik, vagy nincs látható nyoma miért pusztult meg?

(#184) saltanus válasza Sondi1986 (#110) üzenetére


saltanus
aktív tag

képzeld bele olvastam elég sokat,és én csak vártam valami végszót hogy le is írja.

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#185) quailstorm válasza GAI (#124) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Köszönöm a választ, igen sejtettem hogy a generáció miatt nem kerültek át, hiába atomgyengék. Végülis a GF 210 is a 200-as sorozat tagja... (mondjuk speciel nagyon örülök hogy a sulis gépekbe az van IGP helyett)
Kártyából most ez van itthon, 7200-at eszem ágában sincs venni, akkor már egy GF2 TI - 3 - 4. ATi-m sose volt, nem is érdekelt, mert kell a linux újabban. Hiába volt olcsó az 5770-7770, tele van buktatóval, nem bántam meg az nVidiát. Az ubuntu fórumokat olvasgatva a legtöbb hiba a szar AMD driverből van ;]
Régebbi ATi-nál persze más a helyzet, azt még körül kell szaglásznom. Egyébként a 7000 NEM tud HW T&L-t. Én is meglepődtem. AMD oldalán se írnak ilyet. De akkor tényleg az lenne a jó. Csak egy gáz van. Jelenleg az egyetlen P3-mas gépemben nincs AGP foglalat, csak az integrált ALi. A töbi meg P2... Ez is csak egy rettenet celeron 633. Quake 2 meg HL már sok neki...
Viszont kíváncsi lennék a Max Payne-re. El is indul, de! Ez is meg az XL-R8R is bugol. Screen blinking effekt, villog a kép. Fekete képkockákat iktat be. Én meg nem értem mi ez. Legfrissebb kompatibilis driver, OGL játékoknál nincs gondja, csak a teljesítmény. Találkoztál már ilyesmivel? Rendszer: Win98SE

(#186) Midway


Midway
senior tag

GeForce 6800 Ultra (Inno3D / referencia) pont ilyen kártyám volt akkor.
(48eft :Y volt anno használtan!!!)

Ha abba nem dugtam be csak az egyik táp csatlakozót akkor ment ugyan , de kiírt valami figyelmeztetést.
Ati 9600XT után használtam, de nem maradt meg sokáig,mert rájöttem,hogy nem használom ki az erejét meg jött a PCIe átállás.

Elkeserítő a GTS450 ilyen rossz szereplése.
Nekem most az van Gainward Golden sample változat, de minden játék fut rajta számomra élvezhetően.
És csendes ami fő tényező nálam.
Bár én nem sokat játszom csak a DX11 miatt vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#187) petymeg


petymeg
addikt

De jó "kis" cikk! Jó volt olvasni.

Nekem az első ATI kártyám nagy csalódást okozott, egy 9800-as Gigabyte volt, dobozon 128 bites, valójában 64 volt... jól átvágtak, de a bolt kicserélte ráfizetéssel egy 9800 XT-re az már nagyon jó volt. Azóta csak ATI/AMD kártyám volt (van) kizárólag Sapphire. Nagyon hibátlan volt eddig mind! (4850 5770 vaporx, 6870 és most 7870)

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#188) Sondi1986


Sondi1986
addikt

gabber01 Speed(R)

Tudom hogy voltak anno újságok, de mint ma is akkor az emberek csak az nvidiát ismerték, és én is ennek a vakságomnak estem áldozatul, jó bevált GF2 után nem akartam ATi-t venni.
FX5500 után FX5700LE +5-10k különbség, teljesítménykülönbséget szinte nem éreztem.
Haverok próbáltak rábeszélni az ATi-re de nem hallgattam rájuk.

Ez olyan hogy az nv 3 évig nem fejlesztene a nevével könnyedén lenne kereslete.

De mire én kivilágosodtam hogy a HD4xxx milyen jó kártya addigra a haverjaim meg 9800GT meg 250GTS.
pedig addigra eléggé, elavult technika lett, és én röhögtem rajtuk. :B

[ Szerkesztve ]

(#189) proci985 válasza Midway (#186) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

újabb kártyáknál érdemes egy csipet sóval venni az eredményeket. mivel a cikk célja egy átfogó kép adása volt, valamint gyakorlatilag egy x800tól egy 7970/GTX690ig minden volt tesztelve, így újabb játékok alatt más sorrend alakulhatna ki. az egyetlen játék ami megevett szinte mindent reggelire az a crysis warhead volt, de egyrészt az is már öt éves és másrészt legendásan rosszul skálázódik ultra beállításokkal.

más, vissza a cikkhez:
külön köszönet a Race Onért. ugyan nem annyira, de mégis ez volt a Race07 utolsó iterációja, így grafikailag már picit elmaradt. más kérdés, hogy mai napig elég sokan szeretik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#190) NGC


NGC
tag

Remek cikk, a GTX Titan-t még hozzá lehetett volna pakolni :R

(#191) and1ao


and1ao
őstag

Igen megsüvegelendő a terjedelmesség le a kalappal.

De azért a kezdetektől-napjainkig kifejezés azért nem egész pontos ha x1000-es szériával keződik az ATI felsorolás.

Guild Wars2!

(#192) HSM


HSM
félisten

Hát ez a cikk egészen elképesztő! :Y Le a kalappal, szép teljesítmény egy ilyet összehozni. :R

Azon csodálkoztam, hogy a sima 9700-as kártyát ritkának mondod, nekem olyanom volt évekig... Árban se volt olyan vészes, akkoriban ~70Ft-ért, lényegesen olcsóbban, mint a PRO változat, jutottam hozzá, és évekig bármivel játszhattam maxon. :C Abszolút nem bánkódtam közben az értékvesztése miatt, bőven kiszolgált.

A 8800GTX és a 2900XT... Ezek a karik valahogy nem öregednek... :D Jó volt sok régi ismerős kártyát viszontlátni. :B :R

(#193) gabber01 válasza Sondi1986 (#188) üzenetére


gabber01
addikt

Nem kell magyarázkodni. :) Magyarán a gyártók kihasználták a lustaságodat, mint sok más embernél, hogy nem tájékozódtál, ennyi. :) Az ATi akkor már nagyon is ott volt a porondon!
Dehát, mindenki a saját kárán tanul. ;)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#194) hcl válasza gabber01 (#193) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nekem sokkal egyszerűbb dolgom volt. Mivel nem volt pénzem semmire, így örültem, ha van valami a gépemben, ami képet ad :D Szóval ami éppen bagóért leesett, az lett :D
Trio3d, Savage, Rage 128... :D A K6 mellett sok kártya magfordult :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#195) Destructo


Destructo
aktív tag

Eszméletlen király a cikk!!!! Nagyon szép munka! Köszönöm! :R :R

(#196) GAI válasza RyanGiggs (#183) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

elforrt a chipset

(#197) GAI válasza NGC (#190) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

túl későn jelent meg :DDD akkor már az utómunkákat csináltam

(#198) GAI válasza and1ao (#191) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

vannak ott korábbiak is...

(#199) Xmodule


Xmodule
őstag

Nagyon jó lett a cikk gratula. Kicsit szomorú lettem, mikor olvastam, hogy a GTS250 és a mostani GTX650 -esem is csak egy ugymond "átnevezett" kártya. Mondjuk igazábol a GTS250 (Palit) és a mostani GTX650(Asus) is remekül megy. Érdekes volt olvasni, hogy a Palit igazábol elég gyenge kártyákat gyártott. Ezelött 3 éve mikor vettem a GTS250 -et nem is hallottam a Palitrol aztán gondoltam egy probát megér. Nem csalodtam benne. Még egyszer köszi a cikket és csak így tovább:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#200) crysis3


crysis3
csendes tag

jó kis cikk, Jó tudni hogy honnan indult az ati....
:K

Ha írok valakinek, legalább annyival tiszteljen meg, hogy válaszol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.