Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Pttypang válasza GAI (#350) üzenetére


Pttypang
veterán

Hallgatnom kellett volna az okosakra, és 4850-et vennem, de hát arra sokat kellett volna várnom :(
Na mindegy, majd megbékélek, illetve váltok vmikor nagyobbra ^^

Everybody lies.

(#352) athomi válasza Pttypang (#351) üzenetére


athomi
veterán

ráadásul a HD4850-nel még mindig eldöcögnél :))

(#353) icon


icon
senior tag

Először is gratulálnék a teszthez!
Másodsorban alátámasztanám a CuCore kártyánál tapasztaltakat, a gyári hűtése tényleg valami rémálom, nekem ugye az 5770-nek eladott változat van.
De nem mondanám, hogy rossz kártya, pl. a VRM-ek abszolút nem melegedősek, az átlagosnál kicsit nehezebb alternatív hűtést találni rá, de nem lehetetlen, és onnantól kellemes jelenség...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#354) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Ember, ez több, mint dicséretes. Anno, sok évvel ezelőtt én is nVidiás voltam, valószínűleg csak ilyen ok nélküli fan féle szaga volt a dolognak. Sosem voltam igazán elégedett egyik nVidiámmal sem, pedig jó pár megfordult nálam. Később váltottam ATI-ra, és nem bántam meg. A tapasztalat a legfontosabb, és mondhatom, az utóbbi gyártóval sokkal elégedettebb vagyok minden téren. Az nVidiák valamiért mindig is túl kiegyensúlyozatlanok voltak, nagyon nem volt mindegy, hogy árkád, szimulátor, FPS vagy más stílusú game volt, amit toltam. Gondolok itt arra, hogy míg az egyiknél akadás, lassulás, fagyás, fps probléma, satöbbi lépett fel, egy másik, hasonló erőigényű játéknál semmiféle gond nem volt. A proci és egyéb főbb, közrejátszó hardverek természetesen a várt felett voltak. Ezenkívül persze a melegedés sem kevésbé fontos szempont. Na most mindezzel szemben az ATI egy bizonyos szintig mindenféle játékot szépen visz, majd egy bizonyos pont felett eljön, amikor már kicsit sok neki a dolog. Akadásokra, fagyásokra, túlmelegedésekre nincs panaszom, legalább is eddig, avagy immár sokadik éve. Remélem, nem is lesz, így le is kopogom. Ma már nem vagyok nagy játékos, ezért sok éve nem épp egy mai darab Asus EAH3870-es Magic dolgozik a gépemben. Egy biztos, ha cserére kerül a sor, a következő grafikus kártyám is az ATI-tól lesz, ugyanúgy a prociból is egy AMD, és nem Intel fog szolgálatot tenni.

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#355) fsb1000 válasza Ununqatrium (#354) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"ezért sok éve nem épp egy mai darab Asus EAH3870-es Magic dolgozik a gépemben."

Így már érthető a véleményed.
Egyrészt nem ismered az 4xxx és 5xxx problémáit, másrészt az NVIDIA-ról alkotott negatív véleményed G80-G92 GPU előttről származnak. Nyilván nem volt GTS8800/512Mb-os videókártyád.

***

Nagyon hasonló élményeim voltak mint neked 5-6 éve, csak én nem 3xxx-es szériánál adtam fel az ATI-val való próbálkozásokat.

(#356) joshua7 válasza fsb1000 (#355) üzenetére


joshua7
veterán

Hát... szerintem nettó hülyeség egy céget összességében véleményezni egyetlen darab 5-6-7 éves technika alapján... Mi köze van annak hozzá, hogy a cég most mit kínál a piacon? Azóta 50x változhatott a helyzet.
A HD3870 Magic meg pont egy csodás Asus butítás, fincsi kis GDDR3 memóriával, ami így a ref. HD3870-nél is lassabb... lol.

Semper Fi

(#357) Ununqatrium válasza joshua7 (#356) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Nem egyetlen ATI videókártya alapján alkotott vélemény, viszont az igaz, hogy jó pár éve nem történt kártyacsere a gépemben. Lehet, hogy változott azóta a helyzet, miért is ne változhatott volna. Ám aki egyszer sorozatban csalódik egy gyártóban, nem biztos, hogy nagy örömmel térne vissza hozzá. Amit még hozzátennék, hogy bár a Magic papíron valóban butított, az általam elolvasott tesztek alapján legalább ugyanúgy, vagy jobban teljesített a HD-nél. Érdekes. :)

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#358) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Grat a nagy melóhoz! :C Nem semmi volt ezt kidolgozni.
Bár bevallom abban reménykedtem a cím alapján, hogy a Geforce 256 -tól (alias Geforce1) indulunk nem pedig az AGP éra tulajdonképpeni végétől. ;]
De nem panaszkodom. :)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#359) GAI válasza Hun'reeth (#358) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Valamit félre néztél, mert benne van a GF256 is, sőt a még régebbi AGP-s kártyák is

(#360) Fenyő


Fenyő
őstag

Uhh, elkészült az irdatlan terjedelmű mű :C :R , majd apránként végig nyálazom, addig az Ega kártyás részhez hozzá tudok szólni, ha már tőlem volt a fotómodell hozzá. Szóval a 2 rca kimenet ahogy írod is a tv kimenet rajta, a dipes kapcsolósorral pedig a videó módot lehet beállítani attól függően, hogy milyen monitorunk van; HGA (hercules avagy monochrome), CGA, aminek annyira végül is nem volt értelme, mert low-res EGA-ként (320x200) is használható, ill. ha volt rendes EGA monitorunk akkor hi-res EGA (640x350) volt az optimális beállítás. A többi jumper pedig - mivel pnp ekkor még nagyon tervben sem volt - irq, ill. memóriatartományok beállítására szolgál. A rajta levő dipes ramok (összesen 256kb, egyébként ennyi kellett a hi-res (640x350 16 szín) Egához vagy a 64 színes palettához (amiből 16 volt választható, ami minőségben nagyon közel volt már vga 16 colorhoz (ami ugye már 256 színes palettából dolgozott)) 320x200-on), pedig pontosan olyanok amiket az Xt-ékben, korai 286-osokon is megtalálunk, tökéletesen csereszabatosak velük.
Az Ati Mach8-as kártyához pedig még annyi kiegészítőt tudok hozzáfűzni, hogy habár 16 bites, tökéletesen működik 8 biten is Xt-ben, csak persze ekkor a 16 bites része túllóg a foglalaton, nameg persze a sebességére sincs épp jótékony hatással :DDD . A későbbi 16 bites karik már nem voltak visszafele (8 bit) kompatibilisek, az akkori konkurens Trident pl a 8900C jelű típusig volt 8 bit kompatibilis, a 8900CL és az újabbak már nem.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#361) GAI válasza Fenyő (#360) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm az infókat, nekem ez a korszak még teljesen kimaradt az életemből :) A te retró cikked mikor készül el?

(#362) Fenyő válasza GAI (#361) üzenetére


Fenyő
őstag

Igazából akkoriban még én is csak "felhasználó" voltam, de a hőskorszak hardvereit kifejezetten csipázom, így mivel ma már kis szerencsével bagóért beszerezhetők, szívesen elbíbelődöm velük időnként.
A retro cikk még nem tudom mikor lesz, igazából már csak egy vesás Matrox hiányzik nagyon vga fronton, VIP-es P1-es lapom van, még egy tisztességes VIP-es 486-os lap sem ártana (ez Rive mesternél van egy javításon, majd rá is kérdek mit sikerült vele kezdenie), előbbinél a nem natív vesa/pci korlátoz, utóbbinál pedig a kőkemény cpu limit van még 133@160-as 5x86-ossal is, és akkor lehetne egy ilyen retro isa-vlb-pci vga tesztet rittyenteni, kifejezetten a vesa karikra kihegyezve. :D

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#363) GAI válasza Fenyő (#362) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Jól hangzik, kíváncsi leszek rá ha elkészül :)

(#364) KKK-007


KKK-007
tag

Apukám Te "BETEG" vagy!!!!!

Minden nap használom a leírásodat. Még egyszer köszönöm!

(#365) BraveHeart


BraveHeart
tag

:C :C aztaamocskosmindenit! :R :R Mindenki álma volt egy ilyen velős írás a témában! És a kezdetektől! :C Respect! :R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#366) francos


francos
csendes tag

Ez a legjobb teszt amit eddig láttam.
Respect.

(#367) Lacika112 válasza francos (#366) üzenetére


Lacika112
aktív tag

uhh erre rá fog menni a hétvégém hogy végigolvassam :Y
ez nagyon kellet egy ennyire átfogó teszt
hány évig tartott az "aprócska" teszt megírása ?
:R :R :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#368) GAI válasza Lacika112 (#367) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

kb másfél évig :)

(#369) Lacika112 válasza GAI (#368) üzenetére


Lacika112
aktív tag

én szívem szerint alapítanék valami plecsnit az ilyen komoly tesztek megalkotóinak
(te egyből többet is kaphatnál)
tényleg nem mindennapi írás
igen sokáig hasznát fogja venni minden kedves olvasó

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#370) asvald


asvald
senior tag

Grat ,a teszthez ,azért ez nem semmi :R ! Bár Én csak a nagy öreget néztem ("gtx480") , azért ott van még a toppon , akárki ,akármit is mond :R

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#371) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

No komment :R :Y

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#372) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Én csak most fedeztem fel a cikket. Hiánypótló mű. Remélem, idővel lesz bővítés.

(#373) akaido válasza GAI (#368) üzenetére


akaido
addikt

Üdv! Grat a türelemhez! :R

Nem tudom belefér-e még 3 "öszvér állat" a teszt mezőnybe, ugyanis nekem 3 all in wonder zsugabubusom is "nőtt": Egy x800, egy x1900, és egy 5570 XtendTV (ez utóbbi napi használatban vagyon). Nagyon szívesen felajánlom a teszt idejére őket, bár gondolom elég sok(k) volt már a "piros-húsz-száz-ultiból...
Anno Tőlem is szereztél be egy zsugát.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#374) GAI válasza akaido (#373) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

hello

köszi a felajánlást, de a cikket már lezártam, és a tesztkonfigok sincsenek már meg, úgyhogy ami kimaradt belőle, az már nem is fog belekerülni sajnos...

(#375) zizi7229


zizi7229
tag

uristen mire volt az a 8800 gtx/ultra nyák felkészítve? elvileg 8 pines lett volna az egyik tápcsati?

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#376) GAI válasza zizi7229 (#375) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

gondolom a nyák tervezésekor még nem voltak tisztában a végleges GPU pontos fogyasztásával, és inkább biztosra mentek, aztán végül 2x6 pin is elég lett :)

(#377) zizi7229 válasza GAI (#376) üzenetére


zizi7229
tag

szerencsére. igy se lehet lehűteni gyári coolerrel, hátha még egy kis tuning+fesz feszemelést raknak neki
Amugy grat a cikkhez :R

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#378) CARNIVAL


CARNIVAL
csendes tag

crysis warhead teszt el lett rontva sztem...újat csinálnék a cikkíró helyében
nem mindegy hogy 32-64 bit, bench verziók stb.Azok az értékek nagyon sántítanak

(#379) caprine


caprine
aktív tag

Jó írás, bár csak szemezgettem belőle. El fogom menteni mert időnként jól jönnek a benne lévő infok.

A címnél maradva "úttörő"-nek 3D fronton szerintem a 3dfx a Voodoo sorozatával számít és nem az ATI meg azt Nvidia, de hát az öregről a legtöbb PH tag még nem is hallott.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#380) Sanyi2007


Sanyi2007
aktív tag

Aztabetyár mindenit! Életem legátfogóbb írása a videokártyákról, pedig nem tegnap kezdtem. Nagyon nagy köszönet érte! :R

(#381) carl18


carl18
addikt

Upp a jó tesztnek! :D
Az első videókártyám HD 2400PRO volt! Hát eléggé elvérzet mafia 2 alatt :D 10 fps :D
Már a kártya maga idejében se volt erős :D nem hogy most :D a San andreas is kifogott rajta ha ráraktam pár extra effektet :D
:DD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#382) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Tudom, hogy régen volt már, de az fx5700u gddr3-as rammal nem ritka, sok gyártó csinált olyat. P3gépen van olyan agp, esetleg s423-nál nem volt?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#383) alex89


alex89
senior tag

Ezt nevezem ám tesztnek! :) Szép emlékeket idézett fel bennem, főleg a szerintem remekül sikerült HD 4000-es szériához érve. Mára már a VGA kártya mint olyan nem érdekel különösebben, jelenleg is a jó öreg Gainward 4850 Golden Sample teljesít szolgálatot nálam. Akkoriban az egyik legjobb 4850-es kártya volt, gyárilag 700/2200-on hajtva, és érdekes módon 8 pin-es tápcsatiról "etetve" :)

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#384) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék vga-t területén! Modellezésre lesz!

ATI fronton

100.000ft-ért néztem most egy Radeon R9 390x (8gb-os) vga-t

Nvidia fronton (970 szériát nem akarok, azt mondták abba valami a memória terén nem sikerült jól, hibás...)

100.000ft-ért ASUS STRIX GTX 780 6GB OC néztem, de elvitték sajnos.
helyette nagyon nem találtam jót. Esetleg
140.000ft-ért GTX 980

A kérdés, hogy melyiket érdemesebb venni?

Itt egy összehasonlítás a 2 vga-ról! Teszt szerint az ATI jobb.

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-390X-vs-GeForce-GTX-980

Viszont szeretném a tapasztaltak véleményét is kikérni, hogy ATI-t felejtsek el munkára vagy sem?
(Processzorok terén kikupálódtam, hogy AMD erre a célra nem alkalmas, Intel kell, az megvan!)

Segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#385) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Az F1 challenge 99-02-ben sajnos nem ugyanaz a replay és a verseny alatt tapasztalható FPS érték.
Pláne nem egy esős verseny a mezőny végéről indulva..
Míg a replay-ben maximum 140FPS-t elértem én is, addig verseny alatt csak 37 min 72 max volt a keret.
(x850xt 2500+barton)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#386) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Kis érdekesség a múltból: 17 évvel ezelőtt pontosan ennyiért vettem a linken található Asus V3400 TNT 16 MB videokártyát. [link] :))

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#387) arn


arn
félisten

Remek cikk :) radeon 9700 prot keresek, azt kell hogy mondjam jelenleg 9700at egyszerubb beszerezni... Anno nekem is referencia 9700am volt, a bordaja nem volt ragasztott, siman lejott. Nem lehet, hogy csak raszaradt ezeken a peldanyokon? A masik, hogy a rajta levo keret epp a lesarkazas miatt volt rajta, es nemileg a gpu sikja fole ert. Pasztaval lehettek kb sikban, igy nem lehetett lesarkazni. Mivel akkoriban csinaltam vizhutest, en leszedtem, es sikerult is leamortizalni az egyik sarkat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#388) GAI válasza arn (#387) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Én úgy vettem észre, hogy a ref kártyákon Radeon 9700-at mutat a felirat, de 9700 Pro órajelen járnak. Amikkel eddig találkoztam (3-4 db) az mind ilyen volt. Sima 9700-at (275/540 MHz) én még nem láttam. Persze nem kizárt, hogy mindegyikre ráflashelte az előző tulaj a 9700 Pro BIOS-t, de ennek szerintem kicsi a valószínűsége.

Amik nálam jártak ref kártyák, azokon egy gyanta szerű anyag volt paszta helyett, és olyan erősen fogta a hűtőt a GPU-ra, hogy előbb szakadt volna le a GPU a NYÁK-ról, mintsem hogy elengedje, szóval inkább nem feszegettem.

(#389) arn válasza GAI (#388) üzenetére


arn
félisten

Akkor nekem vmi kulonleges db lehetett :) az szurke pasztaval volt, es 9700 orajeleken jart. Amugy sanszos, hogy csak biost irtak rajta. Joval olcsobb volt, mint a pro. Talaltam is rola kepet... bar ez lehet mar a 9800 volt, amit adtak helyette, kifutott addigra a 9700.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#390) GAI válasza arn (#389) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen ez egy 9800 mert nincs a hátulján a fém lemez

(#391) Zsocz


Zsocz
csendes tag

Tetszik jelenleg a GTX 1050Ti kártya , lehet beruházok 1re :)

Kiváncsi leszek az AMD Vega megjelenés mennyire fogja megbolygatni a VGA árakat.
Remélem alaposan, és végre lesz valódi verseny a piros és zöld tábor között. :DD

(#392) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Legyen a listában a többi mellett. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#393) Mokó


Mokó
aktív tag

Istenem muszály leírnom vagy 100X-adszor vagyok itt,és még mindig hasznos,sokszor ehhez viszonyítok teszteléskor és minden korrekt,helytálló,nagyjából(<-csak azért ennyire mert nálam AGP-s kártyákhoz picit erősebb proc van)

(#394) GAI válasza Mokó (#393) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Örülök, hogy még mindig hasznos :) Nemsokára érkezik a Crossfire/SLI témájú új cikk.

(#395) Mokó válasza GAI (#394) üzenetére


Mokó
aktív tag

Üdv GAI Mester!

Köszönöm,és alig várom!!! :R

(#396) snecy20


snecy20
veterán

"ATI vs. NVIDIA kezdetektől napjainkig"

Ó, és már hol van azóta a Radeon 7000-es meg az nVidia 600-as sorozata. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#397) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Egyet sajnálok csak, hogy nincsenek árazások, mert úgy talán az ATI/AMD lenne előbbre sok helyen. Viszont technikailag meg az Nvidia van a fronton.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#398) GAI válasza Sanchez638 (#397) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ár/teljesítmény számolás ebben a cikkemben volt :) Persze a megjelenésekor aktuális árakkal.

(#399) arn


arn
félisten

Hihetetlen cikk... csak annyit tennek hozza, hogy a riva128 es a tntk bejelentese es a megjelenes kozott honapok teltek el. Tehat a riva128 kb 97 oszen, a tnt meg 98 oszen jelent meg, az ultra 99 nyar.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#400) arn


arn
félisten

kb

Riva128 1997.09
Riva128ZX 1998.02
Riva TNT 1998.09
Riva TNT2 Ultra 1999.05

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.