Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luck Dragon

Családi albumok sorozatáról ne is feledkezzünk meg . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) Gdi válasza Luck Dragon (#1) üzenetére


Gdi
senior tag

És mi van azokkal akik desktop háttérnek az éppen babát szoptató feleségüket teszik ki fedetlen tőgyekkel, premierplánba, az egyterű irodában?

(Pláne, ha a képernyőt fullba beterítő, scannelt fénykép alsó sarkában retróterminátoros piros laser-style számokkal azt látod, hogy "11/11/1998")

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) Luck Dragon válasza Gdi (#2) üzenetére

Hát akkor nyertél :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) hokuszla


hokuszla
aktív tag

buzika-e aki nem telepít akváriumot az életterébe?

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#6) Luck Dragon válasza #40993792 (#5) üzenetére

Jéé új avatár? Csak nem mirror's edge főszereplője? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) Luck Dragon válasza #40993792 (#7) üzenetére

Szuper lett.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Bögre + vízforraló + 4 féle tea volt bent.
Már csak gagyi hangszóró és egy plüss alpaka van fel gyors kötegelve.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#11) #90088192


#90088192
törölt tag

Ha hiszed ha nem, az előző munkahelyemen, a frissen felvett dolgozók, azt kérték, hogy lakhassanak a gyárban.

Indiábol bevándorlókra kell gondolni, nem tudtak elég pénzt gyűjteni, hogy egy lakást kivegyenek.
Amíg összejött nekik, addig ott laktak.

(#12) Amea válasza Gdi (#2) üzenetére


Amea
újonc

Valószínűleg ezek abba a típusba tartoznak, mint akik az irodában vágják a lábujjkörmüket.
Nekik nem kellenek mindenféle tárgyak a beköltözéshez, csak egyszerűen otthon érzik magukat.

dehogy van rendbe'

(#13) Klaus Duran válasza #90088192 (#11) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Volt kolléga mesélte Pesten 30k volt a céges albérlet. Iroda részlegen volt egy rész ami munkásoknak volt fenntartva.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#14) DJGABI


DJGABI
addikt

"törölköző teniszütőkkel"
:C

Zseniálisan lett megírva, volt amiben magamra ismertem. Növény egyelőre nincs (vagyis saját nincs, egy van, de az még az előző irodatulaj hagyatéka, 2 volt, a másikat már sikeresen kinyírtuk). Otthonról sok kacatot behordtam már, ami épp otthon nem kellett, de itt azért még jól jött (DDR2 ram, microusb kábelek), de az egyedüli RJ45 krimpelőm is itt van benn cégnél. Törölköző/váltóruhán, de plusz esernyőn is gondolkozok, nem kéne állandóan táskában cipelni. Vízforralót pár hónappal ezelőtt kolléga hozott be, de mikrón is gondolkoztunk, nem kéne állandóan a közösségi térben lévőre várni. :DDD Bögre, műanyag tál, evőeszközök alap.

"társasjáték a polcon" ezt viszont elképzelni nem tudom, társasos csoportban láttam már, hogy volt aki meglépte. Egy pakli magyar kártya oké, meg van aki Ganz schön-t tett el (ezt lehet ugye egyedül is), de akár csak egy Uno-t elképzelni nem tudok hogy itt nálunk neki lehetne állni játszani.

szerk: nálunk volt aki hajat nyírt melóhelyen. őszintén engem nem zavart volna, meg elhiszem hogy van az élethelyzet, de takarítók mondták, hogy maga után otthagyott mindent.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#16) bilimbalam


bilimbalam
tag

Ez a társadalmi csoport, aki egy esetleges új irodába való költözéskor, vagy akár csak egy másik emeletre való kötelező átcsörtetés alkalmával a leghangosaban hőbülügnek, hogy hová tegyék a három nagyszekrénynyi cuccukat, mert az új, egy darab kis szekrény semmire sem elég. Oda nem tudnak berakni 3 kabátot, nyomtatott dokumentációkat 1988-ból, 9 bögrét, és a téli gumiszettet.

(#17) Ellia válasza bilimbalam (#16) üzenetére


Ellia
addikt

Ezt nálunk megoldották új irodába való költözésnél, hogy azt mondták, kapsz 1 nagy szekrényt és csönd, férj el benne ügyiratostul mindenestül (persze a közös dolgoknak van másik).

Érdekes módon mindenki elfért, pedig vagyunk itt sokan bringások, "gyűjtögetők" - majd jó lesz még valamire elven... :D

(#18) nyunyu


nyunyu
félisten

Bentlakásos kollégák akkor is jól jönnek, ha a hétvégén áramszünet van az irodaházban, és egyszerre jajgat 50 homeofficeba kényszerített kolléga, mert nem éri el RDPvel a desktop gépét.

(Csak tudnám, miért nincs narancssárga, központilag szünetmentes konnektor egy bank irodaházában?
Előző melóhelyeimen volt, csak ott meg a konyhai beépített szekrénybe rejtett patchpanelt dugták a hűtőszekrénnyel közös fehér konnektorba :W)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19) Phülöp válasza Klaus Duran (#10) üzenetére


Phülöp
addikt

Fedett bögre, mert a forgácsolóműhelyben olajos a levegő.
És nagyjából rángógörcsöt kapnék, ha már csak 4 féle teám lenne bent...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

És mi van azokkal, akiknél ez fordítva van? Akiknél otthon a nappali és az ebédlő alakult át irodává az elmúlt ~1,5 év home office-ának következtében?
Az ebédlőasztal már nem evésre szolgál, hanem n+1-dik laptop, iratrendezők, telefonok sokasága található rajta. A dohányzóasztal roskadásig szakkönyvekkel, iratokkal, post-itekkel (+laptop). A gamer hobbi gép átalakult 2 monitoros munkaállomássá, az iróasztalon + egy munkahelyi laptop.
Egyre kevésbé érzem magam itthon otthon... :U

"War does not determine who is right - only who is left."

(#21) bilimbalam válasza Lord Myn (#20) üzenetére


bilimbalam
tag

Nekem simán van egy íróasztalom, mint eddig is volt, és azon dolgozok, mintha az irodában ülnék. Ennyi.

(#22) Amea válasza Lord Myn (#20) üzenetére


Amea
újonc

Ó. Mit dolgozol, amihez ennyi cucc kell?

dehogy van rendbe'

(#23) Lord Myn válasza bilimbalam (#21) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nálunk ez nem volt kivitelezhető, mert informatikusként bent az irodában 3 számítógépem is van, a laptopot még haza tudtam hozni, de a többit itthoni könyezetben kellett valahogy "szimulálni", a feleségem cégénél meg még sok mindent papír alapon tárolnak és azokat is haza kellett hordani... Persze még mindig jobb, mint bejárni, de azért a lakás eléggé elvesztette az otthon feeling-jét... (sajnos, nincs külön dolgozószobánk).

(#22) Amea: azt hiszem ez neked is válasz a kérdésedre :)

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#24) Luck Dragon válasza Lord Myn (#23) üzenetére

Kollégám jut most erről eszembe, az egész padlástér ami nem volt beépítve ami most pont aktuális lett volna a közelgő baba projekt miatt is, így ideiglenes home office iroda lett. Persze ez egy szélsőséges dolog. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) Amea válasza Lord Myn (#23) üzenetére


Amea
újonc

Értem, szóval ez nem a Hoarders egy új epizódja, csak kevés a hely az összes cuccnak, amit egyébként a melóhelyen is használnátok. :DDD

dehogy van rendbe'

(#26) Lord Myn válasza Amea (#25) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A 'Hoarders' sajnos nincs meg, de egyébként summáztad a lényeget, szóval nemcsak az nem jó, ha az irodából otthont csinálsz, hanem az sem, ha az otthonodból irodát... :K

Egyébként, hogy a témához is hozzászóljak, jó pár évvel ezelőtt, hárman voltunk informatikusok egy saját irodában, egyik kolléga lelépett és helyette egy hölgy jött, aki rögtön elkezdte volna csinosítani és otthonossá varázsolni a megszokott, személytelen irodánkat, hát hamar lebeszéltük róla... :B

"War does not determine who is right - only who is left."

(#27) Precorus válasza Amea (#22) üzenetére


Precorus
tag

Azért elég tud lenni, ha két szülő hazapakol a sokadik géppel. Anyának 2 munkahelyis van, egyik konyhában másik egy mellette lévő szobában, apának egy saját a nappaliban, meg már egy céges az ebédlőasztalon....hétvégén jó muri, hogy hová üljek le enni :(((

Könyvtár == Old-school Netflix

(#28) Lord Myn válasza Precorus (#27) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Bazz... Olyan, mintha nálunk laknál... :))

"War does not determine who is right - only who is left."

(#29) nyunyu


nyunyu
félisten

Én viszonylag megúsztam a céges gép hazacipelést.

Előző melóhelyemen szabadúszóként a saját laptopomról dolgoztam, de azt sem kellett az íróasztalomon tartani, elfért az éjjeliszekrényemen az ágy mellett (éjszakai netezés a másodlagos funkciója), aztán munkára az asztali gépem billzet+egér+32" monitor trióját használtam laptopra beRDPzve.

Mostani helyemen viszont kaptam egy használhatlan kijelzőjű (1366x768, 14" TN :W) laptopot, mindenféle idióta banki tűzfallal körülbástyázva, így az asztali gépemről RDP nem játszik, kénytelen vagyok fizikailag a banki laptopon létezni.
Mivel a kisfelbontású kijelzőre nem fér ki a szoftverfejlesztő eszköz GUIja, kénytelen voltam venni egy KVM switchet, hogy az asztali gépem billzet+egér+monitor trióját tudjam kényelmes fejlesztéshez használni, ne kelljen a használhatatlan billzet+tapipad+olvashatatlan kijelző előtt görnyedni.

Plusz cipelhetem át a hajnal kilences ébresztő meetingekre a saját laptopomat a gépezős szobába, mert csak arról megy a sima skype, bankin ugyanis le van tiltva. (azon csak a skype for business fut, de az nincs minden kollégának, keresztbe meg nem tudja egymást hívni lakossági és céges skype account :W)

Ötletnek már bedobtuk, hogy miért nem Teamset használunk, mert az sokkal jobb lenne, és futna mindenféle laptopon, asztalin, okostelefonon, és nem kéne mindenkinek minimum 2 eszközt használnia a virtuális meetingekhez, és a képernyőmegosztás is működne.
De azt meg tiltja az anyabank policyje. :(

Rendrakás után
Becsukott céges laptop a sajátom alatt van, melletük a KVM switch.

Azóta 20 centit balrább költözött az egér+alátét, hogy a laptopom közelebb lehessen, mert rövid a telefonom headsetje, és nem érne el a fülemig, ha a fotelemben fetrengek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) nemlehet válasza Lord Myn (#28) üzenetére


nemlehet
őstag

Mondjuk tudom a kényszer nagyúr de ez tipikusan egy olyan szituációnak hangzik amire van megoldás, csak nem akar rá költeni a munkáltató.
Ha ennyi minden kell nem igaz hogy nem lehet remote-ban elérhetővé tenni. 2021-ben főleg napi munkához tényleg tucatjával kell papírokat hazahordani? Szakirodalom nem elérhető digitális formában (ami nem mellesleg még kereshető is)?
Valami nagyon spéci melótok lehet.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#31) bilimbalam válasza nemlehet (#30) üzenetére


bilimbalam
tag

Ezt én sem értem.
Nem dolgoztam még olyan helyen, ahol a dokumentáció, irodalom fizikai formában lett volna jelen.

(#32) nyunyu válasza bilimbalam (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

Mondjuk könyvelő, és az ügyfelei még mindig 20. századi módon, kézzel körmölik a számlákat?

(Én már az online számlázóval generált pdf számlaképeket küldtem neki bezipelve.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) bilimbalam válasza nyunyu (#32) üzenetére


bilimbalam
tag

Áhh igaz, bocsánat, én csak ülök itt az IT buborékomban.

[ Szerkesztve ]

(#34) Klaus Duran válasza Phülöp (#19) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

4 ami az enyém, és vannak a kollégák...... ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#35) Lord Myn válasza nemlehet (#30) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ez két külön munkahely: enyémhez sok hardver, feleségeméhez sok papír kell... ;) Persze, hogy meg lehetne oldani jóval kevesebb macerával is, de jelenleg itt tartunk 2021-ben (annyit elárulok, hogy egyik cég sem multi).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#36) muszurkefal válasza Lord Myn (#20) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Nem sok minden változott, annak ellenére, hogy se covid előtt, se most nem home office-ban dolgozik itthon senki. Szóval ugyanúgy előtte is, most is és utána is úgy fog kinézni a ház, mint ahogy leírtad :C :C
Pedig nem atomerőmű mérnök senki a családban, hogy annyira nélkülözhetetlen legyen az itthoni + munka.
Fene se érti. Nálunk meg még befigyel a 7 telefon 3 emberre, amiből csak 1 az enyém :DD Ráadásul a maradék 6-ból 4 ugyanúgy néz ki, hogy véletlenül se tudd, melyik csörög éppen.

#29, "1366x768, 14" TN": gees, én ott küldtem volna el a fenébe őket, ha ilyen munkaeszközt sóznak rám. Ráadásul bank, pff hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#37) Amea válasza Lord Myn (#35) üzenetére


Amea
újonc

Én anno nagyon nézegettem ezeket a megoldásokat, de aztán elköltöztünk, és már nem kellett.


Persze ez is befektetés, de ha kicsi a kecó, nekem megérné.

dehogy van rendbe'

(#38) kmisi99


kmisi99
addikt

Öt év után mondtam fel, már fél éve új helyen de a régi cuccaim fele még mindig a kocsiban a lakásomba nem fér. Komplett készleteim voltak benn, saját benti szerszámok, ha ott kell valakinek valamit szerelni jófejségből, kábelek, leselejtezett IT cuccok amiket mentettem a kidobástól felhalmozva, könyvek, köbméter ételhordó, privatizált munkaeszközök amiket a többiek mindig szétcsesztek széthordtak, így nekem mindig volt és nem volt gond. A munkahelyi szekrény tele volt piával, bár az közös volt. Mondjuk virágom az nem volt. :DDD

(#39) Amea válasza kmisi99 (#38) üzenetére


Amea
újonc

Pedig ez alapján már hivatalból járna :DDD

dehogy van rendbe'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.