Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) radi8tor válasza nakos (#150) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nincs értelme, akkor minek bele?
Vállalati környezetben máshogy gondolkodnak. :D

Párom gépébe tervezek ilyen CPUt. Megnézzük milyen dGPU nélkül (úgysem játszik rajta).

Btw, akkor már inkább HD7770 ULTIMATE menne bele, azon lehet főzni is. ;]

⭐ Stella

(#152) SLYM válasza Chp (#120) üzenetére


SLYM
veterán

mivel te vagy a 3. arc aki fényezi az E8400-at megsúgom, hogy nekem volt egy E4300-am, ami 3 GHz-en nem volt képes rendesen futtatni a GTA4-et. (3GHz ugye az E8400 alapórajele, a cache sokat nem számít, szóval így kb egy szinten lett a 2 proci). egy Q8200-el megtáltosodott a játék egyből, függetlenül attól, hogy csak 2333 MHz-es volt, ezt nem is tuningoltam próba képpen se, de így is sokkal jobb volt, mint a 3 GHz-s E4300. most az i5 2400-al kb 3x annyi FPS-em volt azokkal a beállításokkal, amik a Q8200-al voltak. ennyit arról, hogy csak a VGA limit játszik a játékoknál és kb ennyit az E8400-ről. az egy fos ma már. ennyi

[ Szerkesztve ]

(#153) Pikari


Pikari
őstag

Szóval megjelent az eevee bridge.

nagyon alaposan, mondatról mondatra elolvastam a cikket, majd egyszerű józan paraszti programozólogika alapján a következő hozzátrollkodást következtettem ki:

Az RDRAND utasítás formájában nagyteljesítményű véletlenszám-generátort (Digital Random Number Generator – DRNG) kapott, amely 16, 32 vagy 64 bites számok létrehozására alkalmas.
és mit csináljak vele? lottósorsolót?
már most látom előre, hogy 2 hét múlva kiderül, hogy rosszul működik, és ez alapján titkosítókulcsokat lehet törni. amúgy meg a véletlenszámgenerálás, lássuk be, ritkán szokott lassító tényező lenni, minek ezt gyorsítani egyáltalán?

A processzor új utasításokat kínál a 16 bites félpontosságú és a 32 bites egyszeres pontosságú lebegőpontos számok közti könvertáláshoz.
minek 16 bites float egyáltalán? használ EGYÁLTALÁN olyat valaki? Hát nem hiszem. Tök jó, hogy van utasítás rá, de én inkább a float to integer, és az integer to float konverziót gyorsítanám, elvégre mennyi is az ide-oda konvertálgatás? 20 órajel? Ez még viccnek is rossz, erre fel gyakorlatilag NEM LÉTEZŐ adattípusok közötti konvertálásra(!) gyúrnak. __m128 a = sse_load4(float_array+i+0); __m128 b = sse_load4(float_array+i+4); __m128 c = sse_load4(float_array+i+8); .... bazmeg.. 2012.

processzor négyféle védelmi körbe (Ring0, Ring1, Ring2, Ring3) tudja sorolni a programokat aszerint, hogy azok mit tehetnek meg, mihez van jogosultságuk
milyen szerencse, hogy ezt a processzort nem egy állami vállalat készíti, különben most mehetnék tüntetni, és gyújtogatni. mi lesz a következő lépés, feltaláljuk a védett módot megint, vagy mi? ha már kernel... a kernelhívás még most is 6ezer órajel mi? triumfál a 386-os örökséökörsége. öröm nézni, hogy mindenhova koncentrálnak, csak oda nem, ami tényleg nem működik.

Természetesen a fejlesztő kiírhatja az adott szál eredményét az LLC-be is
hát hogyne. én pl kapásból kiírtottam a szálak közötti kommunikációt alle cuzammen. szóval egy ilyen ficsőr volt az álmom nyilvánvalóan.

anizo
ideje volt, nothing to see here.

Jól látható, hogy a Sandy Bridge-hez hasonlóan az Ivy Bridge-et sem hatja meg különösebben a RAM órajele, és ezzel együtt a sebessége sem.
vagyis az alapoktól kezdve tervezési hibás az architektúra, és még azt az igencsak vérszegény memóriasávszélességet sem bírja kihasználni az áramkör, ami amúgy a rendelkezésére állna.

eevee bridge, furcsa vagy te nekem. eevee bridge, nem nyűgöztél le.

ezt most moderaltam, csak az egyebkent hosszu velemenynyilvanitas miatt nem toroltem az egeszet, legkozelebb legy szives kulturaltabban fogalmazd meg a velemenyedet!

[ Módosította: doc ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#154) SylverR


SylverR
senior tag

+10%, és egyesek máris cserélni akarnak. Haláli. :))

Kérdés: lesz APU teszt? (Ivy vs Llano)

Nem!

(#155) Balrog


Balrog
tag

Köszönjük a tesztet Oliverda! Kimerítően részletes és hosszú volt. :R
CPU teljesítményben én is kb 10-15% vártam az Ivy Bridge javára a Sandy-vel szemben hiszen az intel sokszor hangoztatta, hogy az IGP élvez majd prioritás a CPU helyett. Ennek ellenére én nem dobtam hátast a HD Graphics 4000-től. Az rendben van, hogy sok gyermek betegségét javították a HD Graphics 3000-hez képest, de ezt szerintem el is várta mindenki. Viszont az a 30% előző generációhoz képest nem valami sok. A kis teljesítménynek könnyebb elérni a 30%-át mint a nagynak. A nagy marketinges dinom-dánom után elvártam volna, hogy azért 1-2 helyen megszorongassa a HD 6550D-t.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#156) LordX válasza Pikari (#153) üzenetére


LordX
veterán

1, Jó minőségű random szám generálás igenis lassú. Nagyon. Ettől függetlenül kiderülhet, hogy ami itt van, az rossz, de a i915 vagy 950 vagy hasonló óta chipsetben levő hőmérőt használva lehet fizikai véletlent csinálni, ha ugyanez van itt is, az csak jó.

2, Én. 16 bites pontosság elég, a sebesség meg szerencsés esetben több, mint 2x akkora (mert egyrészt 2x annyit lehet egyszerre feldolgozni SSE utasítással, másrészt a cache effektíve 2x nagyobb).

3/4 akkor érdekel ha OS-t, compilert, vagy profilert írsz. Egyébként nem kötelező feature - akinek jól jön, az örül, akinek nem kell, az programozza úgy ahogy eddig.

(#157) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

A mobil IB procikról valami hír esetleg? Én arra kíváncsibb vagyok, mint az asztalira, bár ez is rendkívül érdekes volt (még nem értem teljesen a cikk végére).

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#158) Pikari válasza LordX (#156) üzenetére


Pikari
őstag

1. jó minőségű random számot ebből sem fogsz kapni ahogy elnézem.

2. te sem, mert ahova a 16 bites float valamilyen csodálatos oknál fogva elég, oda a megfelelő skálázással elég lesz a sima short int is, ahhoz meg még fpu sem kell, nem beszélve arról, hogy az ezzel ellentétben legalább nyelvi szinten támogatott 30 évre visszamenőleg (amúgy meg sok sikert az alignáció teljes kiírtásához)

3./4. hát pont ez a bajom, amit mondassz, hogy szerintem nem igazán relevánsak ezek az updatek, és akkor is így érzem, ha mások kódjaira nézek.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#162) 8th válasza Bjørgersson (#70) üzenetére


8th
addikt

Akkor mit szóljon az aki két kilóért legózott össze 2010ben egy 1366konfigot? Lap, ram, proci manapság a béka segge alatt. A kutyának sem kell nézd meg az aprót. Na ez a méreg nem a cián. :D

A cikkhez: többet vártam grafikai téren. Multimédiára persze maradéktalanul megfelel és nem is játékra termett de a LIano APU mellett labdába sem rúghat. És a Trinity is hamarosan megérkezik. Cpu terén persze aláz de egy már nem sokáig lesz fegyvertény. Számomra majd az energiatakarékos i3-ak lesznek érdekesek asztali fronton.

(#163) Dyingsoul válasza madgie (#159) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nem akarok bekapcsolódni a vitába, de neked volt E8400-ad egyáltalán, hogy ilyen kijelentéseket teszel róla? :) Nekem az van és már 4. éve szolgál tökéletesen (megjelenése évében vettem). Egyáltalán nem panaszkodok, mai játékokat tökéletes minőségben játszom full HD-n. Persze néha van fps drop, és el tudom képzelni, hogy a mai játékokat részletesebb beállításokkal toljam, de teljesen felesleges emiatt új konfigot venni, tökéletesen kiszolgál egy ilyen konfig is egy játékost is akár.

Egyébként tényleg nem érdekes, hogy kinek mije van, de tapasztalatokat mindenképp érdemes megosztani szerintem. Én például az IB procit azért várom, mert notit tervezek venni és jó lenne ha egy ilyen energiatakarékos ám mégis nagy teljesítményű szív doboghatna a fedélzeten. :DDD

Egyik barátom mottója évek óta: "A laptopok sosem nőnek fel a PC szintjére!" Szerintem ez a kijelentése már rég nem helytálló, de ahhoz, hogy meggyőzzem az orra alá kell, hogy dugjam majd a jövendőbeli laposomat (neki valami X2-es amd-je van, geforce 9800 vga-val). :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#166) madgie válasza Dyingsoul (#163) üzenetére


madgie
titán

Miért, neki volt HD3000-e?

Naugye.

(#167) Mans20


Mans20
addikt

Kb Én is 10% gyorsulást vártam,így nincs értelme évente kiadni új cpu-t,sandy után inkább a haswell jöhetett volna.

(#168) SylverR válasza Pikari (#161) üzenetére


SylverR
senior tag

Annyiban egyetértek vitko-val, hogy egyáltalán nem illik ide egy poke-szmájli, akármennyire is szeretem személy szerint a "stílust". Ráadásul átkozott nagyok, és zavaróak az olvasásban.

Nem!

(#169) Pikari válasza Mans20 (#167) üzenetére


Pikari
őstag

számból vetted ki a szót. persze lehetséges, hogy nem igazán volt ötletük a processzor további optimizálására (már a teljesítményt tekintve), és azért hozták ki így.

SylverR: nem tudtam, hogy a második olyan nagy, amikor beszúrtam :P

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#171) hcl válasza 8th (#162) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem baj, jók lesznek azok az 1366-ok nekem, ha gépet akarok venni! (Vagy a mostani Ivy-k pár év múlva!) :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#174) maross válasza madgie (#172) üzenetére


maross
veterán

e8400+lap 30ropi alatt van hardverapron, abbol jobbat nehezen epitesz.ketszer annyibol talan lehet egy lepest feljebb...q8200-om volt, ami az e8400 "parja", sajnaltam eladni, csak hulye vagyok, es meg tobb penzt oltem a gepembe. Most meg 2600k, gyorsabb, erosebb, 3x annyiba kerul...nyilvan 3x annyit nem er.

"az AMD aktuálisan leggyorsabb, A8-3870K jelölésű APU-jánál szinte pont kétszer gyorsabb az i7-3770K"

Ez viszont szomoru.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#175) shteer válasza madgie (#172) üzenetére


shteer
titán

Akinek volt egy kis sütnivalója, az kiszállt a 775 vonatból, mikor még jó áron eladhatta a DDR2 ramokkal együtt.

gyorsabb lett, kevesebbet evett és még maradt is pénzem ;]

..szerintem jónak tűnik

(#176) Narasim válasza madgie (#172) üzenetére


Narasim
aktív tag

nem hiszem, hogy az ész a döntő a processzorvásárláskor. nekem inkább szokott a pénztárca számítani. ha nem sajnálnám rá, akkor 6 magos intel procit vennék (végül is meg tudnám venni, persze nem maradna egy büdös fillérem sem).

az, hogy nem próbáltam a hd3000 nevű igp-nek csúfolt valamit, az nem véletlen, mert olvastam annak idején a PH!-s tesztet és minden volt ott, csak az nem, hogy jó valamire is. most kiadják a h4000-ret, ami gyakorlatilag a majdnem használhatatlan előd hibajavítása +1 fél lapát és még verik is a mellüket, hogy fasza fiúk voltak.

harmadrészt (ha megnézed az adatlapomat) a fő gépemben i5-760 proci van. külön ssd az oprendszernek, külön a játékoknak. nem egy erőbajnok az sem, de eddig még ezt sem fogta meg semmi.

battlefield 3 multit szerencsére nem szoktam játszani. multihoz túl gyenge játékos vagyok-voltam mindig is. tizenéves kölykök szétszívatják az agyam. megy az e8400-on is simán full hd-ban, abban viszont igazad van, hogy multihoz kevés lenne, mert ott elvileg a nagyon magas fps-ekkel lehet csak megmaradni.

az pedig tény, hogy minél erősebb a proci, annál jobb, ezt soha nem is vitattam. ettől függetlenül az e8400 még mindig egy JÓ proceszor, amit kell elviszi (élvezhető minőségben). a multi pedig szerintem egy speciális felhasználási terület, akinek az a hobbija, az szánja rá a pénzt és vegyen minél erősebb procit+videokártyát+internetet.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#177) Lacces


Lacces
őstag

Ez a teszt nagyon jó volt, erre vártam! :R
Igazából az IGP tesztek érdekeltek, AMD vonalon is. És ez nálam meghatározó lett. Karácsonyra akarok egy kisebb játékgépet építeni öcséméknek így jól jött támponként az APU-k tesztje.
Most már várom a trinity-t AMD vonalon. Hiába fogyasztott többet, mint az intel igp, teljesítményben behozta. És ha úgy nézzük, kevesebbett fogyaszt, mintha külön vga-t vennék. APU-k terén az AMD meggyőzött, már amire kell :)
De persze, tisztelet az Intelnek, nagyon jó proci, egy i5-t megnézzék ebből a szériából.

Tisztelet a Tesztelőknek, majd ha kijön a Trinity, akkor ugyanilyen tesztet kérnék IGP-k terén :) :R

(#178) LackoMester válasza 8th (#162) üzenetére


LackoMester
addikt

Simán eladhatók, csak reális áron. ;) Tőlem is viszik, amint meglesz a 3770 K.

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#179) madgie válasza Narasim (#176) üzenetére


madgie
titán

Nekem az a magas, hogy játékra IGP--t szeretnétek. Tudom, Llano, meg mittomén elmegy 1-2 játékkal 1680*1050-nel... kit érdekel, ha pont az nem, ami nekem kéne? Most még mindig ott tartunk, hogy aki játszani akar, az ne intergrált vackokkal bohóckodjon, hanem vegyen egy normális, akár használt, olcsó, régi VGA-t... jobban jár vele, mint ezekkel. Vagy (urambocsá!) konzolt.

Hétköznapi felhasználásra meg tökéletesen elég a HD2000 is, simán viszi a 100+ Mbps videókat is, a QS-nek hála a családi videókat is egyszerűen és gyorsan lehet vele vágni, nem profi progikkal. Böngészni, filmezni is jó, 23.976-tal ritkán találkozunk a monitoroknál.

Elhiheted, ha nekem elég jó (volt) fotókat szerkeszteni (RAW fájlok), videót vágni, akkor nem lehet az olyan gagyi-gyenge. Ja, hogy játszani nem lehet olyan jól vele? Mással se nagyon, engem pont nem érdekel, hogy 22 fps-sel megy 1680*1050-ben az XY játék, ha a mostani trend a Full HD, az alatt meg nyög a játékok 90%-a bármilyen IGP-vel.

(#180) Jim Tonic válasza Dyingsoul (#164) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De minden szólsz hozzá, ha a pikacsut leszámítva nem is érted, miről írt?

Témához: nem vagyok benne biztos, hogy egy 22nm-es Sandy bármiben gyengébb lenne ennél. Egyetlen említésre méltó fejlesztés a grafikus rész, de irodába már eddig is elegendőek voltak az Inteles megoldások, bármi másra meg továbbra sem az igazi.
Ez a generáció nyugodtan átugorható. Akik még Sandy generációkról váltanak, azok is jobban járnak egy használt rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#181) hcl válasza madgie (#179) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Khm, ennyi.
IGP arra jó, hogy képet adjon, meg hogy az office gépbe (ami a PC felhasználás jelentős része) ne kelljen +1 kártyát venni, ami drágítja, és feleslegesen bonyoltja.

Vérpistikének meg arra jó, hogy amikor elflasheli a brutál VGA biosát, legyen tartalék, amivel vissza tudja tenni a gyárit...

Mutogatni való hater díszpinty

(#182) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#180) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

minden = minek, csak bezavartak a kollégák. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#183) hermanyi


hermanyi
őstag

Gratula a teszthez nekem tetszett .
Az új jövevény pedig hozta azt amit várni lehetett tőle sőt szerintem még kicsit többet is .
Mert azért azt ne feledjük ,hogy csak TICK volt ,a CPU hoz magához nem nagyon nyúltak új 22 nm-es lett és az IGP élvezte az előnyt amin azért foltozgattak rendesen.

Persze játszani ez kevés sőt mindig is kevés lesz mert ha megcsinálnák a CPU ba integrált GTX580 at akkor NV bezárhatná kapuit . De amire elvileg ki van találva arra már majdnem jó :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#184) Narasim válasza madgie (#179) üzenetére


Narasim
aktív tag

ati 5850-em van, bár nemsokára cserélem, mert vettem egy nagy monitort és a natívját (2560x1600) nem nagyon bírja.

igp-vel nem akarok játszani, szerintem nem is lehetne, bár amd vonalon ez nem teljesen igaz. az ő igp-jük azért használható, persze játszani azon sem álom.

nagyon jó procid van, elhiszem, hogy elég is mindenre. én is nézegettem (igazából csorgattam a nyálam), de szerintem akkor sem érné meg megvenni. az igp-jéért a legkevésbbé.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#185) Lacces válasza madgie (#179) üzenetére


Lacces
őstag

Hát én nem tudom. Én sokáig vettem / újítottam a játékkonfigot, aztán leragadtunk...
Anno 2GB Ram, Athlon X2 5000, Ati 4670-es Videokártya. Csúcsgép volt, aztán kellett még ezt azt venni bele, akkor egy Athlon II X2 250-eset kapott és plusz ramokat, meg még egyéb gondok is voltak, jah alaplap (mert a környékben villámcsapott be, és a márkás szünetmentes táp és táp sem tudta kivédeni...)
És nekünk valahogy jó volt. Minden elment rajta, max sokáig töltött be. Nem szagatott, mármint amivel öcsémék játszottak. Metro 2033-at biztosan nem telepítenének fel :D Bár érdekes, hogy a 4670-es kártyánk milyen jól tartja magát. Crysis Warhead meg a Core i3-as Atimobility 5470 Laptopon szagatás nélkül ment... igaz, nem full hd-ban nyomtuk. Mert nem is volt olyan monitor, most van csak, de most sem nagyon nyomják.
Meg bennünket nem érdekel a grafika, hanem a játékélmény. A minimum 30fps meg bőven jó, én szemre afelett nem látok sok különbséget.
Mi régóta játszunk, Age of Empires 1-el kezdtük, sosem volt csúcsgrafika, de élvezet volt velük játszani, talán mivel ezeken nőttünk fel, nem is érdekel bennünket a full grafika, csak hogy lekössön bennünket.

A mostani is jó játékgépnek... Majd karácsonyra újítok.

Szóval mindenki más játékot használ, lehet tényleg elég neki a sokak által gyengébbnek ítélt grafikával bíró játékok.

Ez csak az én véleményem és tapasztalatom. Nem offolok e témában tovább. Privátban lehet keresni ;]

(#186) madgie válasza Narasim (#184) üzenetére


madgie
titán

"igp-vel nem akarok játszani, szerintem nem is lehetne, bár amd vonalon ez nem teljesen igaz. az ő igp-jük azért használható, persze játszani azon sem álom."

AMD-vel kicsit több cím játszható, de ennyi. Egy átlag gamer-t pont dühít, ha olyanba bolti ,ami nem megy vele. Nekem is ment a Team Fortress Full HD-n a HD2000-rel is, mégsem mondom, hogy jó játékokra (minden másra - a komoly HTPC kivételével - viszont bőven jó)

A procim elég jó, de ezt sem kell úgy elképzelni, hogy hű, de sokat költöttem rá. Megvártam, míg befutott egy jó hardveraprós vétel, akkoriban olcsóbb volt a proci. A ram ugye szintén olcsó volt, lapból is olcsó H67-et néztem. Az akkori konfigom viszont már nem ért annyit, mint X hónappal azelőtt, abból nem jókor szálltam ki. Mindne időzítés kérdése, nem árt, ha van a háznál másik gép, amin el lehet szüttyögni pár hetet.

(#187) Neoteric


Neoteric
addikt

Szép részletes, átfogó teszt, köszi!

PSN: ne0teric_sAN

(#188) LordX válasza Pikari (#158) üzenetére


LordX
veterán

Hát de. 16 bites float nem igazán cserélhető ki 16 bites egészre. Nagyobbra nem ér, mert az nagyobb :P És igen, van ahol számít.

(#189) MongolZ válasza hcl (#181) üzenetére


MongolZ
addikt

Szerintem eléggé le vagytok maradva a nézeteitekkel. Az "IGP" - ami már APU - már messze nem csak megjelenítésre alkalmas.

(#190) hcl válasza MongolZ (#189) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem csak, de közel sem annyira rugalmas, mint a cserélhető VGA.
Az más dolog, hogy a gyártók merre terelik a piacot.
Az megint más, hogy a következő gépemben IGP lesz, mert amire én használom, arra tök meg fog felelni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#191) csucsbicep válasza maross (#174) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akkor már inkább i3-5xx+H55 hasonló áron.

(#192) MongolZ válasza hcl (#190) üzenetére


MongolZ
addikt

Inkább a vásárolók merre terelik a gyártókat. Az emberek kis része cserélgeti az alkatrészeit, a többség megveszi a komplett számítógépet, majd néhány év múltán megveszik a következő komplett számítógépet. Lassan tényleg túl drága lesz a vásárlók néhány százalékát kitevő számítógép-buherálók kiszolgálása...

Apropó, Trinity megjelenési dátumot tud esetleg valaki?

(#193) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Úgy néz ki akkor azt hiszem átugrom az i3-at meg i5-öt.
Vagy ha nagyon lenyomja majd az árakat, akkor lehet mégsem. :)

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#194) drenso válasza maross (#174) üzenetére


drenso
csendes tag

30bol? 2x erosebbet.
Amd-s 770-es lap 10k bele egy X4 B50 20ert es mar kb 2x erosebb.

Az isteni e8400 szintjet meg egy pentium G620 hozza negyed annyi fogyasztassal...

(#195) blackluck


blackluck
csendes tag

Hello!

Azt valaki meg tudna magyarazni nekem, h mi ertelme a T szerianak?
Mert ahogy sandy bridge eseteben ugy ahogy latom ivy bridge-nel is ugyanugy 1.6 ghz a minimum orajel minden proci eseteben ahova visszaveheti a teljesitmenyt a rendszer, ill turbo boost orajele is (majdnem) ugyanaz a 3770T-nek mint a sima 3770-nek. Vagyis a turbo-val ugyanazt a teljesitmenyt tudja, fogyasztasuk idle-ben ugyanannyi, arban ugyanannyiba kerulnek es egyeb kepessegek is ugyanazok. Igy max aki nem hasznalja a turbot boost-ot annak lassabb de kevesebbet fogyaszto gepe lesz, bar a lassusag miatt tovabb tarthatnak a feladatok amivel ugyanannyit fogyaszt effektive, de ha meg nem terheli akkor ugyanarra az 1,6Ghz-es fogyasztasra tudja visszavenni mind2 proci eseteben.
Vagy en ertek felre vmit?

Ingyenes online játék, ha érdekel katt http://www.travian.hu/?uc=hu2_21788

(#196) pilu85


pilu85
őstag

imádkozznuk hogy 3-4 hónap múlva a 2500k bekúszik 40 alá. nade tuti nem így lesz. :R

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#197) JohnnyX válasza pilu85 (#196) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Ebben reménykedem én is.
Nyár elején szeretnék platformot váltani.
Addig meg jó nekem az E8400-as 3,6-on. :K :DDD

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#198) pilu85 válasza JohnnyX (#197) üzenetére


pilu85
őstag

addig nekem is jó lesz a sempron 140+ 2*3400on. 8400ft-os proci. sokat nembukok. :D

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#199) drenso válasza pilu85 (#196) üzenetére


drenso
csendes tag

Tavaly nyaron 42-volt...

(#200) Rojik válasza Dyingsoul (#163) üzenetére


Rojik
tag

Lehet elég neked az E8400, de csak akkor, ha nem Full HD-ban játszol és neked majdnem mindegy, hogy Max. grafikán játszol-e vagy sem. Rengeteg játék Full HD-ban Max. grafikán megfektetné a processzorodat.

Az új High-End processzor meg pl. a Max Payne 3-hoz max grafikán kelleni fog... Az ajánlott konfigján meg kiakadtam én is, meg jó páran....

Minimum System Requirements

* OS: Windows XP SP3, Vista SP2 or Windows 7
* CPU: ntel Dual Core 2.4 GHZ or AMD Dual Core 2.6 GHZ
* RAM: 2 GB
* HDD: 35 GB free disk space
* Graphics: 512 MB Graphics Memory
* Sound Card: DirectX 9 Compatible
* DirectX: Version 9

Recommended System Requirements

* OS: Windows XP SP3, Vista SP2 or Windows 7
* CPU: Intel i7 3930K 6 Core x 3.06 GHZ or MD FX8150 8 Core x 3.6 GHZ
* RAM: 4 – 8 GB
* HDD: 35 GB free disk space
* Graphics: 1 GB Graphics Memory
* Sound Card: DirectX 9 Compatible
* DirectX: Version 9

Supported Graphics Cards:
Minimum – NVIDIA 8600 GT or Radeon HD 3400
Recommended – NVIDIA GeForce GTX 680 2GB or Radeon HD 7970 3GB

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.