Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatallerror


fatallerror
addikt

hozta amit vártam tőle, kár h hőmérsékletet nem néztetek :] bár csak átfutottam még

sehol sincs hőméséklet, biztos azért amit írtam az ib topikba h az intel nem engedi ki az E0 steppingeseket amik magas hőttermeltek ergo a tesztben se legyen hőteszt

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#2) emre33 válasza fatallerror (#1) üzenetére


emre33
addikt

Pedig volt rá idő tesztelni:)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3) TGWH


TGWH
őstag

Na erre vártam, már vagy negyed órája próbltam ipon.hu-n megnyitni a cikket, de nem lehet :D Most olvasok :D
Így elsőre annyit tennék hozzá, hogy a legkisebb i5 az 55 ezer forint, és kb. 200mhz-el kisebb, mint a 2500K, ami 3 ezerrel olcsóbb :D
argep.hu-n vannak árak, két i5-ös és egy i7-es talán.

Szerk: hőmérséklet szerintem egész jó lehet, 77 wattot írtak mindhárom termékre a fenti linken.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#4) Oliverda válasza fatallerror (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

40 fok.

emre33: Ezt jó tudni... :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) #19617792


#19617792
törölt tag

nemrég vettem egy i5-2400-at, erre itt a next-gen. fuck that shit. :DDD mostmár 2-4 évig nem cserélem le ezt, az biztos. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) Mr President válasza Oliverda (#4) üzenetére


Mr President
senior tag

Az elég hűvös. Vártam nagyon az Ivy-t! Szerintem megérte várni rá.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#7) fatallerror válasza Oliverda (#4) üzenetére


fatallerror
addikt

milyen állapotban? : D gondolom nem terhelve : D

don't tell me what i can't do!

(#8) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Melyik a jobb, jelentősebb javulást hozó?? Tick vagy Tock /csíkszélesség, vagy arhitektúra??

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9) Munyos


Munyos
csendes tag

Oliverda , Isten vagy , Köszönünk mindent !!

(#10) TGWH válasza #19617792 (#5) üzenetére


TGWH
őstag

Már ne haragudj, de már tavaly volt szó, hogy jönnek, és átcsúsztak idénre. Erre mondják, hogy így jártál... én a Bullra vártam.

De tudod ki járt jól? Haver, aki nem is tudom, vagy 8 hónapja vett i5 2500K-t 42 ezer forintért :D Na ő jól járt :C

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11) freestailo válasza TGWH (#10) üzenetére


freestailo
őstag

háhá akkor én pont jól jártam, igaz 45 -ért vettem.

Köszönjük a cikket!

[ Szerkesztve ]

(#12) #19617792 válasza TGWH (#10) üzenetére


#19617792
törölt tag

tudom, hogy rég volt szó róla, hogy jönnek. de hajamra kenhetem, hogy mikor jönnek, ha még nincsenek. :DDD év elején vettem ezt úgyis... várhattam volna IB-s i5-ig, de minek. bőőőven jó az SB-s i5 is. plusz mivel új, jóval drágább is lett volna egy IB-s i5, mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#13) Maximum1


Maximum1
őstag

Na már megint kiszivárgott valami.
Kezdődik megint a várakozás.
:D
Én mint kis felhasználó az i3-ra várok, de szerintem nem lesz értelme cserélnem a mostani 2120-at.

(#14) ittakary


ittakary
nagyúr

Veeegre :)

(#15) emre33


emre33
addikt

http://www.anandtech.com/show/5763/undervolting-and-overclocking-on-ivy-bridge

Na ez egy korrekt tuning és hőfok teszt!

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#16) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jó lett a proci, végre megoldott a HD filmezés is. :K
IGP jó lett, ha az Intel -hez viszonyítunk, (reméljük a következő már tényleg frankó lesz és így tovább) illő lett volna megközelíteni az AMD kifutófélben lévő megoldását sztem.
Azért a többmonitoros résznél kicsit elmosolyodtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hozza a kötelezőt az Ivy. Remélem az SB procik árazására is jó hatással lesz.

<< Heimdal >>

(#18) mghltm válasza zoltanz (#16) üzenetére


mghltm
addikt

az intel mar generaciok ota alaz a nyers cpu eroben, most mar ideje lenne elrabolni egy amd/nvidia gurut, aki segitsegukre lehet a grafikus teljesitmeny jelentos noveleseben ;]

koszi a tesztet! :)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#19) tomic válasza emre33 (#15) üzenetére


tomic
addikt

Kicsit forró fejű! De egy próbát megér.

(#20) zoleeno1 válasza Retekegér (#17) üzenetére


zoleeno1
addikt

Pontosan, hozta amit vártunk tőle és bebizonyosodott, amit tudni lehetett, SB-ről nem éri meg váltani és nem lett tuning bajnok :) Köszönjük a tesztet :R

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#21) zoltanz válasza mghltm (#18) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"az intel mar generaciok ota alaz a nyers cpu eroben,"

Ha az IGP -ket is nézzük akkor nem.
Amúgy pl nekem jobb az Intel, mert az ingyenes appok többsége még nem használ 3 és több magot.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22) miresz


miresz
veterán

Köszi a tesztet.

Hát azt az óriási áttörést nem hozta,mint ami be volt harangozva,de a 22nm az nem rossz,bár ahhoz képest meg kicsit forrófejű. (A grafikus magot meg inkább hagyjuk,mert még mindig vicc kategória. )

[ Szerkesztve ]

(#23) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Hol a 6ghz meg a többi? szvsz ez egy 22nm-es sandy semmi több... felfoghatjuk 2.0-nak is! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#24) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Azért hozta azt, amit kellett. Amúgy grat a PH-nak, hogy ilyen gyorsak mostanság.

(#25) fatallerror válasza zoleeno1 (#20) üzenetére


fatallerror
addikt

generációnként soha v nagyon ritkán éri meg váltani szóval nincs itt semmi meglepi :] akinek ilyen ócska gépe van mint nekem tehát több generációval ezelőtti az ha megy új gépet venni sanszos h ivy bridget választ ebben az ársávban, én legalábbis tutira veszek maaajd pár hónap múlva :K

csucsbicep: amikor ilyen nagy kussban vannak akkor mindig sunnyognak, főleg abu : DD

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#26) fatallerror válasza Cybertrone (#23) üzenetére


fatallerror
addikt

mert az is, die shrink

ha segít

don't tell me what i can't do!

(#27) TGWH


TGWH
őstag

Már csak az bosszant, hogy 25 ezernél olcsóbb alaplapot nem láttam hozzá... létezik egyáltalán z75 z77-es, ami olcsóbb? Oks, ECS, de az meg mi? :D

Tetszik, nem értem mit vártatok olyan nagy csodát, és miért kell feltenni a kérdést, hogy megéri-e váltani az előző generációról... mint írták előttem, nem, nem, soha nem éri meg váltani...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#28) Löncsi


Löncsi
őstag

Nice.

IGP-k meg tessenek szépen fejlődni, jó lenne már tenyérméretű, jó sebességgel rendelkező gépeket használni.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#29) csucsbicep válasza fatallerror (#25) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mondjuk szvsz 1st i5/i7-ről lehet megérte váltani SB-re tuning, melegedés, és fogyi miatt.

(#30) ledgeri válasza fatallerror (#25) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én P 3-ról Sandyre váltottam... ;]
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Lehetne egy olyan tesztet is, ahol egy proci típusból 3-5-10 darab van letesztelve, csak az cikkben leírt/említett eltérések miatt??

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#31) TGWH válasza ledgeri (#30) üzenetére


TGWH
őstag

Van olyan, csak per pill, a megjelenés körüli napokban, azaz ma még csak három darab procit láttam... gondoltam ők csak egyet kaptak...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#32) csucsbicep válasza ledgeri (#30) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én meg azt "hiányolom", hogy korábbi generációs procik is benne lehetnének alapon/tuningolva, mert végül is ők azok, akik váltani fognak nagy eséllyel. Persze ez plusz idő.

(#33) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kisebb fogyira és nagyobb teljesítményre számítottam, de ez se rossz:P
azt hiszem még sem cserélek teljes rendszert csak procit, ha fejleszteni akarok:)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#34) T_Stark


T_Stark
őstag

CPU teljesítményben nincs nagy előrelépés, nem is vártam, meg igazából szükség sincs rá, de a kötelezőt azért hozták.
Viszont véééégre van egy használható IGP-je az Intelnek. Bár teljesítményben még ez is csúnyán elmarad a Llano-tól is (holott ennek a Trinity lesz az ellenfele), de végre már multimédiában kiokosították, az szerintem nagyobb hátránya volt a korábbi IGP-knek mint a gyenge teljesítmény.
Nekem pl laptopba tökéletesen megfelelne egy i3-as Ivy HD4000-rel.

(#35) ledgeri válasza TGWH (#31) üzenetére


ledgeri
nagyúr

jaa.. megétem... de attól még áll :K

(#32) csucsbicep az se lenne utolsó.... sőt...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36) lapartman


lapartman
tag

Hmmm, erős :D! Játékban szinte 0 a különbség Sandy és Ivy között.

(#37) mghltm


mghltm
addikt

Intel i7-3720QM Review; Ivy Bridge Goes Mobile :)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#38) TGWH válasza lapartman (#36) üzenetére


TGWH
őstag

Nem tudom te mit néztél, szerintem nézd meg még egyszer a grafikonokat :D
Van különbség, bár tény, a kezdeti árukon ez nem látszik... azaz hogy talán mégis látszik.
Inkább azok a kötelezők amit végre valahára belepakoltak, azok az újdonságok, pl. mellékes számításra használhatóbb igp.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#39) fatallerror válasza ledgeri (#30) üzenetére


fatallerror
addikt

az igen : D nagy váltás, mondjuk az én p4-ről erre az athlon x3asra is nagynak tűnt még úgy is h az csúcsgép volt a mostani meg csak alsókat

don't tell me what i can't do!

(#40) SLYM


SLYM
veterán

hát nem egy nagy durranás, többre számítottam. persze elnézve az AMD-t nem voltak rákényszerülve a nagy fejlesztésekre Intelék az is biztos, legalábbis proci terén. az IGP-nél én mondjuk azt gondoltam kb megduplázzák a sebességet, így még nagyon-nagyon sokára lesz az az idő, hogy el lehet felejteni a dedikált videókártyákat

(#41) malwy


malwy
senior tag

Mindenki lenyom mindenkit izomból.

(#42) TGWH válasza SLYM (#40) üzenetére


TGWH
őstag

Ezt azért még a legbátrabbak sem merték gondolni... még kell jó pár év, hogy el lehessen felejteni. Amd meg jön, és igp téren legyalulja az intelt...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#43) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

Jol, sikerult review, eddig a legjobb amit olvastam.

Koszonet es hala az aktualis x264 benchert. :R

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#44) P00By


P00By
nagyúr

Nincsen meglepetés.
Köszi a gyors tesztet! :R

(#45) SLYM válasza TGWH (#42) üzenetére


SLYM
veterán

hát azért volt már róla szó itt-ott. az a jópár év itt most kb 10 évet jelent ha kellene egy viszonylag pontosat tippelnem. persze értem az AMD-t meg az Intelt is, az emberek 90%-ának nincs szüksége nagyobb teljesítményre, így is megölték az alsókateróriás videókártyákat, de az tuti, hogy a feljebb csak nagyon sokára tudnak beleszólni a játékba

(#46) fatallerror


fatallerror
addikt

ide is bemásolom az elégedetlenkedőknek :]

EZ VAN, BEMÉSZ A BOLTBA AKKOR EZT TUDOD VÁLASZTANI VAGY A BULLDOZERT VISZONYLAG ELÉRHETŐ ÁRON, HA NEM TETSZIK AKKOR NEM VESZEL SEMMIT :B

akinek nem elég ez a teljesítmény (átlag felhasználóra értem) az hazudik :K

Ne kezdjük el ha lehet.... Köszi

[ Módosította: Oliverda ]

don't tell me what i can't do!

(#47) TGWH válasza SLYM (#45) üzenetére


TGWH
őstag

Most ha az amd kétszer olyan jó igp-vel jön, még akkor sem verdesik a középkategória közepét, ráadásul azért itt már nem 15-20 ezer forintos vga-król van szó, középkategória az 30 ezer felett, amit azért kedvező proci árral már nem biztos, hogy le lehet nyeletni a felhasználóval, hisz van helyette más.

atallerror, a vicc az, hogy 1, nem tudom mit vártak jobb procit, hülye lenne az intel maga alatt vágni a fát, és 2, a jobbat várók 90%-a azon gondolkodik, lecserélje-e a még most is 40 ezer forintot éré prociját...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#48) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon időben, nagyon alapos teszt! :R

(#49) Qkackca


Qkackca
őstag

Köszi a tesztet :R

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#50) csucsbicep válasza TGWH (#47) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nagy része meg is fogja tenni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.