Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Cybertrone válasza Rojik (#200) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ezt a gepigenyt egy laboratoriumi majom irta, azoknak akik szeretik nyalni a marketingfagyit... 3 magot se fog mozgatni, nem hogy 6-ot... vga se kell neki ahhoz a grafhoz minek? Mellesleg eloptimalizalt konzolportnak nez ki ez alapjan... szanalom rockstar szint... gta4 klon! grat

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#202) JohnnyX válasza pilu85 (#198) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Még nem adtad el? Láttam a hirdetést...

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#203) Chaser válasza drenso (#194) üzenetére


Chaser
titán

Hát azért nem negyed annyi fogyasztással... :N és inkább g840/850 hozza azt a szintet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#204) drenso válasza Chaser (#203) üzenetére


drenso
csendes tag

Akkor fele :)
G850 hozza az FX4100 szintet.
Szintetikus tesztekben a G620/630 van vele pariban

(#205) Mans20 válasza Chaser (#203) üzenetére


Mans20
addikt

[link] itt a G620 2.6Ghz kb E8200 2.6Ghz val egyenlő,kicsit jobb is a G620.

[ Szerkesztve ]

(#206) "Z"


"Z"
csendes tag

Sziasztok!

Némileg idevág a kérdésem, miszerint mi a vélleményetek a Vitu-megoldást támogató lapokkal szerelt ivynek, egy diszkrét vga-val egybekötve...
A marketingesek komoly (40-60%) gyorsulást ígérnek számomra értelmezhetetlenül...
ezen a vonalon van relevanciája elindulni, vagy teljesen értelmetlen ilyen módon kihasználni az igp-t, inkább érdemesebb vásárolni (hasonló áron) egy alap 6 magos lga 2011 tokozású intelt + erős diszkrét vga?
A sandyE szintén küszködik az ivy-ben kijavított és a cikk elején felsorolt kódolási és média konvertálásbeli hiányosságokban, amik az ivy-vel fejlesztésre kerültek? (nem vagyok ennyire technikailag hozzáértő - sorry)

Grat az íráshoz! :C

Köszi a válaszokat!

(#207) Pikari válasza LordX (#188) üzenetére


Pikari
őstag

természetesen minden bizonnyal lehet találni olyan területet, ahol számít, ha az ember nagyon erősen, nagyon sokat gondolkozik azon, hogy találhasson ilyen területet :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#208) MongolZ válasza Mans20 (#205) üzenetére


MongolZ
addikt

Az a 10-20% az kicsi? Ebben a kategóriában? Felhívom mindenki kedves figyelmét, hogy van "Lower is better" és van "Higher is better" rész is.

(#209) MongolZ válasza Pikari (#207) üzenetére


MongolZ
addikt

Régi szép idők, amikor még figyelni kellett a memóriafoglalás nagyságára... vagy várjá, ez most is így van?!

(#210) Pikari válasza MongolZ (#209) üzenetére


Pikari
őstag

abban a gondolatban természetesen igaza van, hisz tényleg figyelni kell rá, pont ugyanúgy, ahogy a régi szép időkben (hisz ha régen valamiből 20.000 ment játszhatóan, akkor abból most minimum 2 milliót divat belepakolni, és egy ilyen egységnyi valami most sem mindegy, hogy mennyi helyet zabál). azonban eme új adattípus felhasználási területe annyira kicsi, hogy ezekre tranzisztort pazarolni egyszerűen nem éri meg.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#211) SylverR


SylverR
senior tag

Engem továbbra is az érdekel, hogy az Ivy vs Llano párharcából mi sülne ki. (APU, APU-s tesztek... pl photoshop) Ez a teszt így konkrétan nekem semmit nem mutat.

Nem!

(#212) madgie válasza SylverR (#211) üzenetére


madgie
titán

Szerintem a profi programok nagy része nem tud még mit kezdeni az APU-val.

(#213) hcl válasza madgie (#212) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Maya ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#214) MongolZ válasza Pikari (#210) üzenetére


MongolZ
addikt

Alapvetően egyetértek veled, de inkább azért, mert már tényleg kezd röhejesen olcsó lenni a memória, ami miatt egyre kisebb mértékben vannak korlátozva a programozók. (Az is igaz, hogy pont ezért cserébe elkezdenek "szemetelni")

(#215) boogie84 válasza Bjørgersson (#62) üzenetére


boogie84
veterán

Ha SB-ről váltasz IB-re akk nem olvastad el rendesen a tesztet. Látva ezt a megnyilvánulást. :U
+ az intel nálad kezdi el először bezsebelni azt a lóvét amire nem is számít. :B

Ez egy nagyon jó konstrukció, de csak pár % különbség van a két technológia között. Erős túlzással. Kinek mi a fontos...

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#216) madgie válasza hcl (#213) üzenetére


madgie
titán

:B

(#217) Pikari válasza madgie (#212) üzenetére


Pikari
őstag

szerintem még egy jó ideig nem is fog, a gpgpu koncepció jelenleg egy inkohézív hányadék, és ahogy elnézem, elég sokáig az is marad.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#218) SylverR válasza madgie (#212) üzenetére


SylverR
senior tag

Nézz fel az AMD Fúziós oldalára. Legújabb PS, PSP, WinRAR, és egy kistucat program még.

Nem!

(#219) madgie válasza SylverR (#218) üzenetére


madgie
titán

Szánom-bánóm, de jól jönne egy link, a Fusion oldalán nagyjából semmit nem találok a PS-sel kapcsolatban.

(#220) JohnnyX válasza madgie (#219) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Talán ez?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#221) madgie válasza JohnnyX (#220) üzenetére


madgie
titán

Köszi. Azért az nem nagy kunszt, ha csak XY számításokra segít rá, Blur Gallery, Oil Paint, meg Liquify nem épp a leggyakrabban használt feature-ök (na jó ,az utóbbi elég elfogadott eszköz a mellnövelésre, derékvékonyításra :D)

No és arra lennék kíváncsi, hogy miért követelnek APU tesztelést egy olyan programcsomaggal ,ami még meg sem jelent. Nem, a Beta nem alkalmas komoly tesztelésre.

Ez viszont biztatóan hangzik: "Adobe and AMD Bring OpenCL™-Powered Real-time Editing and Effects to Adobe® Premiere® Pro CS6"

(#222) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

köszi a tesztet jó proci :K annyit szeretnék kérdezni hogy a Core i7-3770K igp,kb milyen treljesítményű,pl egy ati 4670-hez vagy esetleg 5770-hez képest?

üdv.

(#223) Expulso


Expulso
tag

ez kérem igen, szép átfogó teszt lett. gratz :C

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#224) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Türelmetlenül várom az i7-3770T hazai beárazódását.

x gon' give it to ya

(#225) Chp válasza madgie (#172) üzenetére


Chp
őstag

Ha ilyen korrektül kifejted a dolgokat az elején, nem kezdek el kakasoskodni!(azt azért megjegyzem, hogy nincsenek problémáim sem az olvasással, sem a szöveg értelmezéssel, elmondtam miért írtam azt amit, és miért úgy ahogy). Le is zárhatjuk.

(#228) SylverR válasza madgie (#221) üzenetére


SylverR
senior tag

Nem követelem, csupán láttam, hogy fel van sorolva két tucat program, amely támogatja.
Ráadásul engem ez jobban érdekel, mint az, hogy az x86 mag milyen gyors.

Nem!

(#229) drenso válasza bmollszeptim (#222) üzenetére


drenso
csendes tag

Inkább HD5450 hez lehet hasonlítani

(#230) bmollszeptim válasza drenso (#229) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

értem köszi.és arról van valami infó hogy ez a proci bele megy e majd konkrétan az asrock z68 pro 3 lapba?

üdv.

(#231) TGWH válasza bmollszeptim (#230) üzenetére


TGWH
őstag

Szerintem meg se próbáld... de meg kell nézni az alaplap gyártójának weblapján, ott biztos ki van írva. Z75 és Z77 lesz az a két lap, amibe minden gond nélkül bármelyik bele fog menni. I7 gondolom alapból csak ezekben fog menni...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#232) hermanyi válasza TGWH (#231) üzenetére


hermanyi
őstag

Mielőtt zagyvaságokat írsz az előtt legalább tájékozódjál ,főleg ha tanácsot adsz ,mert már kint van hozzá a Bios amivel működésre lehet bírni benne az IVYt .

bmollszeptim támogatja a Z68 Pro3

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#233) fesii


fesii
aktív tag

Húú mire ezt végig olvastam én leizzadtam sajnos a tanár nem igazán tudja elmagyarázni inkább diktál, így egy kicsit az utasítás készleteknél meg egyéb jelenségeknél csak káromkodtam.. :D
Saját véleményem, hogy akinek jelenleg sandy bridge vasa van annak sok értelme nincs váltani azér a 2-3%-ért.
Az igp-nek örülök de még mindig olyan messze van mint Makó Jeruzsálemtől, hogy ez számomra is eladható legyen.

Grat jó cikk a szokásos szintet hozza hála isten! Köszönöm!

(#234) Naveno


Naveno
tag

8%, rohanjunk cserélni :)

(#235) TGWH válasza hermanyi (#232) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor sorry, ez viszont meglepő. Akkor körülnézek én is, hátha olcsóbb alaplappal is megúszható egy i5-ös ivy, ez remek hír, köszönet érte :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#236) Chiller


Chiller
őstag

Drótozzanak össze kettő ilyet, vegyék le a feszt 1V-ra, az órajelet meg 3GHz-re (turbo kikapcs), és adják mondjuk 130k bruttóért :))

(#237) Chriss745


Chriss745
tag

Nem tudna nekem valaki "megsugni" hol lehet megtalalni a tesztben hasznalt Mediaespresso ezen beta verziojat az Interneten? Szeretnem letesztelni a gepem.

Koszi!

(#238) echterion


echterion
nagyúr

Hm, még nem olvastam végig, csak az utolsó két oldalt, de úgy látom, tuning terén ugyanazt hozza, mint a sandy: csak szórzóemeléssel lehet tuningolni, az alapfrekihez nem lehet nyúlni. Aki esetleg jobban tájékozott ebben, erősítse meg vagy cáfolja ezt légyszi, mert mostanában nem lesz időm végigolvasni, annyira kimerítő az írás.
Jár a gratuláció hozzá. :C

**********

(#239) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Jó teszt volt, az IGP sokat fejlődött. 1.32v-al a 4700 is jól hangzik, 4800-on fagyás volt már tapasztalható?

(#240) Srodney


Srodney
senior tag

szép munka,persze váltani...nem muszáj

(#241) Dyingsoul válasza Rojik (#200) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Elolvastad egyáltalán a hozzászólásomat? :P Ott írtam benne, hogy fullHD-ban játszom. Persze nagyon megválogatom, hogy mikkel, de eddig, amihez kedvet kaptam semmivel nem volt gond. A BF 3-at is kipróbáltam rajta, de maga a játék annyira bugos volt, hogy nem tetszett. A multija meg kevés játéknak köt le (a bf3 nem tartozik ide, nem azért, mert nem tetszik, de nincs már rá időm és van, amivel szívesebben játszok.)

Ha pedig nagyobb összehasonlítást szeretnél, tessék itt egy kis teszt: Link. Egy i3-as proci átlagban nézve jobb. Viszont az állításom, miszerint az E8400 Fullhd-ban is megállja a helyét helytálló. Ha ebben a tesztben nem si fullHD-ban teszteltek, de én azzal játszom, szóval csak érzem, hogy a játékokat élvezhetően viszi ez is. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#242) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Jó húzás egyfelől egy a Tick-Tock (Tik-Tak :DDD ) üzletpolitika, mert így jó 2 két évig lehet úgy cserélni processzort, hogy ne kelljen az egész rendszert, de másfelől meg ez így is elég nagy lehúzás.
A 22nm-en besz@rtam. Kezd egyre brutálisabb (akarom mondani kisebb) méreteket ölteni a számítástechnika, és csak gyorsul. :C

[ Szerkesztve ]

PS4

(#243) drenso válasza mrhitoshi (#242) üzenetére


drenso
csendes tag

jah 22nm... :D
pár éve Athlon X2 6400+ 90nm... :DD :C

(#244) Mans20 válasza mrhitoshi (#242) üzenetére


Mans20
addikt

Szerintem is lehúzás,inkább úgy kéne hogy egy csíkszélesség egy cpu foglalat,aztán kb két év múlva új,meg ez a 100 MHz-es különbség két cpu között is értelmetlen,árba meg több ezer pénz.Ha még lesz élet a földön kíváncsi leszek a Skylake 10nm után mi jön.[link]

(#245) bozont válasza Dyingsoul (#241) üzenetére


bozont
veterán

Unokatesóm nemrég váltott egy E8200 (vagy lehet 8400-as volt) egy SB i3-ra, most nem is tudom melyikre pontosan, az t hiszem 3,3Ghz-es darabra és még ős is meglepődött hogy 1440x900 és 8800GT mellett is mennyit gyorsultak a játékok. De nem csak gyorsulásról van szó, némely játékoknál magas fps mellett is voltak mikrolagok, amik szintén megszűntek az i3-mal.
De én is most váltottam egy Athlon II X2 250-ről (amit 3,5GHz-en használtam), ami közel azonos teljesítményű az E8x00 szériával, egy FX6100-ra és az 1920x1200 felbontás ellenére a legtöbb játék szépen gyorsult, némelyik brutálisan. Van ahol ugyan vga limit miatt (4870 1GB) nincs gyorsulás ugyan, viszont a minimum fps jóval nagyobb lett, vagyis nem ugrál annyira az fps, ez sem elhanyagolandó tényező.
Mondjuk az i3 is kétmagos ugyan, de a HT nagyon jól teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#246) Dyingsoul válasza bozont (#245) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ezzel nem is vitatkoznék. Én csupán azt akartam mondani, hogy attól, hogy más procik jól teljesítenek, nem kell leírni, a régieket sem, mert igencsak jól helyt állnak. :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#248) boogie84 válasza TGWH (#231) üzenetére


boogie84
veterán

[link] COMPATIBLE PRODUCTS,
Compatible Chipsets:
Intel® B75 Express Chipset (Configurations: 1)
Intel® H61 Express Chipset (Configurations: 1)
Intel® H67 Express Chipset (Configurations: 1)
Intel® H77 Express Chipset (Configurations: 1)
Intel® P67 Express Chipset (Configurations: 1)
Intel® Z68 Express Chipset (Configurations: 1)
Intel® Z75 Express Chipset (Configurations: 1)
Intel® Z77 Express Chipset (Configurations: 1)

Olvass. ;)

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#249) mghltm válasza boogie84 (#248) üzenetére


mghltm
addikt

ez az elmeleti lista, hogy a gyakorlat mit mutat majd, az nagyban fugg az alaplapgyartoktol:

"Itt ismételten csak fontos feladat hárul az alaplap gyártójára, hisz ehhez egy megfelelő BIOS vagy UEFI frissítés is feltétlenül szükséges."

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#250) Abu85 válasza Enszuke (#247) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudtuk lemérni, de az Intel guidejában szereplő adatok szerint 23.973 Hz-re képes. Ez elfogadható. A 24 Hz-nél sokkal jobb.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.