Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Maarki válasza Ybear (#550) üzenetére


Maarki
aktív tag

jah az már meg volt :S neked mennyi t fut ?

:( 101 torrentnél többet nem hajlandó a gyári :( ha be rakok egyet akkor ki szed egyet :(

[ Szerkesztve ]

(#552) Ybear válasza Maarki (#551) üzenetére


Ybear
tag

77 db.
Ezek szerint 100db a limit.

Hozzátenném, hogy ez egy router, nem egy asztali gép, tehát mindenképpen limitálni kell a terhelést valamilyen formában, hogy az alap funkciói hibátlanul működjenek.
Azt gondolom, hogy ez nem elfogadhatatlan.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#553) Maarki válasza Ybear (#552) üzenetére


Maarki
aktív tag

Jogos! De a tomatoban is limitálva van ? Amúgy ha csak 1000kb/s van korlátozva minden attól még bírna több torrentet is nem ?

(#554) Intruder2k5 válasza Maarki (#553) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ott nincs! Tomato-ban volt már betöltve ~800 darab torrentem is, persze más kérdés, hogy mennyire terhelte le a vasat!

(#555) Ybear válasza Maarki (#553) üzenetére


Ybear
tag

Tomato-ról semmit sem tudok, de ameddig ki nem növi az ARM-os gyerekbetegségeit addig nem rakom fel, pedig az előző routeremen az volt évekig, úgyhogy szeretem.

Egyébként meg nem a sávszélesség miatt kell korlátozni, hanem a nyitott kapcsolatok miatt. Ha az nincs kordában tartva valamilyen formában, akkor ez bármilyen erős gépet képes megfojtani.

Gondold végig: 100db élő torrent, és mindegyikhez csak 4-5 kliens csatlakozzon... Egyszerűen besokall a router, és akkor az alap funkciói sem működnek normálisan, azt meg Te sem akarod, hogy emiatt belassuljon, vagy lehaljon a neted.

Szóval fogadd el, és eszerint használd.

(szerk.: Intruder2k5 megelőzött) :)

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#556) Intruder2k5 válasza Ybear (#555) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Teljesen igaz és jogos amit írsz, de hát erre van a global peer limit, sőt transmission-ben ott van még a download és upload queue is! Nekem rtorrent-ben 100-ban van maximálva a le, és 25-ben a feltöltési slot-ok száma globálisan, ugyanez torrentenként 20/5, így lehet elindítva akár a fentebb említett ~800 torrent is, azokból egyszerre legfeljebb 15-20 forgalmaz aktívan, és nem terheli le a routert. Olyannyira nem, hogy mellette fut egy másik rtorrent is a fiamnak! Persze mindkettőben limitálva van a fentebbieken kívül még a sebesség is... :)

(#557) Ybear válasza Intruder2k5 (#556) üzenetére


Ybear
tag

Hát igen, szépen körülbástyázva a feltételekkel tudnak ezek. :K

Látom, Neked N66 van, az meg lehet még erősebb vas is, úgyhogy bírja a gyűrődést. Az N18 egyszemélyben kiszolgál engem, a gyerekeknek meg nem engedem a torrentet, mert akkor "Isten Vasa" :) sem lenne elég. Inkább letöltök nekik, és pörgetem a cseréket. Így üzembiztos.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#558) Intruder2k5 válasza Ybear (#557) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tévedés, az RT-N66U régebbi és gyengébb vas! Annyi plusz van benne az N18U-hoz képest, hogy van 5GHz! A SoC még MIPS alapú, és 600MHz-es, a RAM ugyanúgy 256MB!

Ettől függetlenül az említett ~800 torrent nálam is csak amolyan terheléspróba volt, néhány napig volt benne, a rendszeresnek mondható adag nálam is 100 körül van. Fiam nem hardcore torrentes, még annyira sem mint én, tehát nem veszélyezteti az erőforrásokat. :)

(#559) Ybear válasza Intruder2k5 (#558) üzenetére


Ybear
tag

Értem, korrigálom magam. :)

Mondjuk azért is figyelem a Tomato-s javításokat, hogy legyen már egy olyan kiforrottabb, ami felett nem kell kotlani, mert megbízható. Egyébként meg jobban fekszik nekem a felülete, meg a tudása is.
Sebaj! Türelem Tomato-t terem. :D

Ha menni kell, hát menni kell.

(#560) Intruder2k5 válasza Ybear (#559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reméljük mihamarabb így lesz, sajnos az architektúra váltás miatt elég lassan stabilizálódik, eddig ha jöttek is ki új vasak, azok ugye mind MIPS alapúak voltak, így nem kellett drasztikusan belenyúlni az fw-be sem a támogatásért.

[ Szerkesztve ]

(#561) sunpower válasza Ybear (#559) üzenetére


sunpower
tag

Valóban vannak még benne hibák és hiányosságok, nem is kevés, de nem kell felette kotlani!
És stabilan teszi a dolgát:

123-as Tomato, beépített TM használva, a terhelés pedig 284 db torrent (~3,5TB) + netezés. Felfelé 4Mb/s a net, a kép pillanatában is fullon megy.
Az igaz, hogy torrentenként csak 5 kapcsolatot engedek, összesen pedig 30-at, de ez is bőven kitölti a sávszélességet.

[ Szerkesztve ]

(#562) lehella válasza sunpower (#561) üzenetére


lehella
senior tag

Kezdetben én is seedelési problémával küzdöttem, ezért feltoltam az összes kapcsolatnak a számát maximumra (1000) Tegnap visszavettem már a felére, így is kitölti a maximum feltöltési sebességemet (600-700kb/sec), fokozatosan majd így próbálom csökkenteni a CPU telítettséget. Sajnos a másolási sebességem nem túl jó, ext3-as partis routerről PC-ra sambán max 13Mb/sec. Neked ez hogy alakul? Sajnos ez elég fontos nekem, mert pendrivera kell átraknom a filmeket, hogy nézhessük a TV-n, más megoldás nincs rá. Intruder2k5 javaslatára majd megpróbálom ezt NTFS merevlemezről is, csak tegnap már késő volt ehhez.

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#563) sunpower válasza lehella (#562) üzenetére


sunpower
tag

Nekem nem voltak seed gondjaim szerencsére sosem.
A másolási sebességed jobban alakul, mert nekem 9,5-10, ami Nálad 13 MB/s. (Fentebb írtam)
Egyáltalán nem vagyok nagy spíler a témában ezért én nem is szarakodtam NTFS-el, hanem egyből ext3 Intruder útmutatása alapján. (Igaz a lemezt egy másik gépen kellett formázni, mert a Tomato csak 2TB-ig akarta, de lekezeli a nagyobbat is.)

Ha megkérlek akkor szánsz arra pár percet, hogy megnézed korlát nélkül a seedelésedet hogy alakul? Mi az a sebesség seedben amikor elfogy alóla a proci? (Szeretnék majd Digire váltani és érdekelne.)

Köszi!

sun

(#564) lehella válasza sunpower (#563) üzenetére


lehella
senior tag

Nekem 5Mbites feltöltésem van, 30Mbit lefelé, mindkettőt kitudom használni maximálisan. Most is 600kb/sec a feltöltési sebességem, a processzor terheltsége 30-40% között ugrál, mindezt 50 torrenttel (sok HD film, pár nagyobb játék). Global peer limit 700, peer limi / torrent 150, upload slot / torrent 30. Elmúlt 96 órában 100GB-t töltöttem fel :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#565) Oczu válasza Ybear (#547) üzenetére


Oczu
senior tag

Ezt hol találtad? Az Asus honlapján sajna nincs fenn.

(#566) Ybear válasza Oczu (#565) üzenetére


Ybear
tag

Az 550-esben ott a screenshot.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#567) Oczu válasza Ybear (#566) üzenetére


Oczu
senior tag

LOL, azt hittem, FW verzió volt....... :U De így már ok.

(#568) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Azt meg lehet oldani, hogy a router-re kötött merevlemezt neten keresztül elérjem böngészőből és így másoljak oda-vissza fájlokat mint pl. Apache web szerverrel és persze a 80-as porton? Ki lehetne így használni egy 100 Mbit/s-os feltöltést?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#569) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A gyári felületen az FTP-szerver oldalon alul a felhasználók/könyvtárak jogosultságait állító mátrix fejlécében Nálatok is összecsúszik a szöveg?
A DDNS-cím nálam annyira hosszú, hogy kitakarja a R-W-R/W-0 oszlopfejeket.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#570) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Erre valaki: [link] ?
Még annyi, hogy ha a router vpn, ftp szerver részét használom át lehet írni az alapértelmezett portokat?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#571) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hamarosan jön a 124-es Tomato, Shibby javította benne az ARM-es IP Traffic részt, ezen kívül csomag frissítések kerültek bele, ha jól fordított a google lengyelről... :)

[ Szerkesztve ]

(#572) szakkör


szakkör
csendes tag

Tisztelt RT-N18U tulajdonostársak,

Firmware Version: 3.0.0.4.376_2678

A "Network Map" System Status 2.4 GHz Tab nem "aktív" (a tartalom természetesen megvan). Ha a Status Tab-ra kattintok, akkor a Status Tab (azaz a fül) jól, szépen jelenik meg. Nálatok is így van (lásd fenti csatolt kép)?

(#573) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

[Release] Tomato-ARM v124 available

Changelog

[RELEASE] 124
All versions:
– OpenSSL: update to 1.0.1j
– LZO: update from 2.06 to 2.08
– OpenVPN: update to 2.3.5
– OpenVPN GUI: Selectable LAN interface to bridge with TAP

K26ARM
– Minor multiLAN bugfixes
– MultiSSID: fix web UI errors with dual-radios
– Dlink DIR868L support
– Fix IPTraffic support

(#574) seven7 válasza Intruder2k5 (#573) üzenetére


seven7
aktív tag

Sok extra nem történt :)

(#575) Intruder2k5 válasza seven7 (#574) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Írta is Shibby a lengyel fórumon, hogy lényegében csak az IP Traffic hibát javította, és csomagfrissítések kerültek bele...

(#576) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali.
Gondolkodom,hogy veszek egy ilyen routert. A mostanival (Linksys wrt54gl) semmi baj,pláne,hogy tomato van rajta. Csak az a fránya hatótáv lehetne nagyobb nála.
Ha cserélnék,akkor van rá esély,hogy jobb lesz wifi hatósugara? Már közületek gondolom váltott valaki hasonló kategóriák közt. Kis tapasztalat jól jönne.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#577) Ybear válasza crissprivat (#576) üzenetére


Ybear
tag

Szia!

Pontosan ezek között váltottam én is, igaz nem a wifi hatósugár, hanem a tempókülönbség miatt (a DIGI megnövelte a szolgáltatását). Az a tapasztalatom, hogy itt a panel előtti teljes játszótér területén tudok a telefonommal netezni, míg az előzővel (WRT54GL) a ház előtt éppenhogy csak működött a net. Az is tapasztalat, hogy vételi szempontból nagyon nem mindegy, hogy hová is helyezed el a routert. Érdemes kisérletezni, mert komoly pozitív meglepetéseket tud hozni egy 2-3 méteres odébbrakás is.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#578) Tido válasza crissprivat (#576) üzenetére


Tido
aktív tag

Attól függ, hogy Tomatóval túlhuztad-e az antennát. Nekem a WRT54GLnél 125 mW volt (törvényileg max 100 lehetne). Amikor nálam volt az N18U akkor 60 mWattal majdnem ugyanakkora területet fedett le a router.
Ha nagyobbra állítod úgy gondolom jobb a lefedetség, de mivel mostmár a második szinten a házban (padlástér) nem lakik senki ,feleslegesnek gondoltam feljebb emelni a teljesítményt.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#579) crissprivat válasza Ybear (#577) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Köszi az infót és a tanácsot. Sajna a routert nem nagyon tudom rakocsgatni. Eléggé be van határolva a hely.
Most 63€-ért (+postaköltség) tudnák venni egyet. Nagy a valószinüsége,hogy bevállalom.

Tido,köszönöm neked is.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#580) Kuter válasza Intruder2k5 (#573) üzenetére


Kuter
senior tag

Üdv Mindenkinek.

Aki az IP Trafik miatt tenné fel ,ne tegye ,teljesen rossz értékeket mutat.Real-timeben is,meg minden hol.
Le és feltőltés alatt teszteltem 3 napig.Talán majd a legközelebbi jó lesz
CIFS Client- felcsatolja a meghajtót ,de nem mutatja.
Amúgy minden jó stabil mint a 123-ban.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#581) zambozoli válasza crissprivat (#579) üzenetére


zambozoli
senior tag

A gyors boltban 20.900,- Ingyen szállítással. Kár szerintem az euróval játszani,
hacsak nem 250-ért vetted. :DDD

Üdv:ZZ

(#582) Intruder2k5 válasza zambozoli (#581) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy ha kint él, és az a hivatalos fizetőeszköz! :)

(#583) crissprivat


crissprivat
senior tag

Igen,felvidéki vagyok.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#584) zambozoli válasza Intruder2k5 (#582) üzenetére


zambozoli
senior tag

Akkor tévedtem, munkával lehet a legdrágábban eurót keresni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#585) Pampipapi


Pampipapi
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Szeretném fényképeimet, filmeket egy helyen tárolni. Nem sokat torrentezek, de jó lenne PC-nélkül intézni ezeket is. Eddig NAS vásárlását terveztem elsősorban azért mert média szerver funkció is kellene. Egy RT-N18U elég lehet mindehhez, ha egyszerre max. 3 filmet kellene DLNA-n lejátszania?
Router-t cserélnem kellene mindenképp, mert végre itt a Digi és a belső hálót gigabitesre alakítanám át (a falban CAT5E kábelek vannak). Inkább vennék egy jobb routert ha a NAS nem feltétlenül kell..

(#586) lehella válasza Pampipapi (#585) üzenetére


lehella
senior tag

Szia!
Én ugyan csak most kezdek ismerkedni ezzel a routerrel meg a DLNA-val, de nálam egy HD film lejátszása ezen a módon kb 10-40% közötti terhelést mutat pillanatnyi terhelésen, úgy hogy mellette 50 torrentet is töltök. Szerintem alkalmas rá.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#587) crissprivat


crissprivat
senior tag

Ha jön ki újabb Tomato firmware,akkor a régire csak simán rá van telepítve?
Ha igen,a beállítások megnaradnak?

Tegnap megrendeltem és Tomato-val használnám inkább. Ezért kérdem.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#588) Intruder2k5 válasza crissprivat (#587) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem használsz JFFS-t, akkor igen! Ha viszont meg van formázva, fel van csatolva a JFFS, akkor annak tartalmát előbb el kell menteni valahova, kikapcsolni a JFSS-t, ezután flashelni az új fw-t, majd újra megformázni a JFFS-t, visszamásolni a cuccokat, és kész! Elsőre lehet soknak tűnik, de így is esetleg 3 perccel tart tovább a frissítés, mint JFFS nélkül...

Ezen kívül volt már példa olyanra is, amikor "kötelezővé" volt téve az fw csere utáni reset, mert olyan módosítások voltak az új firmware-ben, amik ezt megkövetelték! De ez ritka, és egyébként megesik gyári szoftver használata esetén is...

(#589) crissprivat válasza Intruder2k5 (#588) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hát nem tudom mi az a JFFS,akkor szerintem nem használom :)
Amugy meg a gyáriról való frissítés Tomato-ra simán a firmware upgrade menüpontból történik ugye? Nem kell semmit bűvészkednem?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#590) Tido válasza crissprivat (#589) üzenetére


Tido
aktív tag

Recovery módból kell felraknod. Sima frissítésként nem fog működni.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#591) szakkör válasza szakkör (#572) üzenetére


szakkör
csendes tag

#572-re tudna valaki válaszolni? Nem tudom, hogy egyszerű GUI Glitch vagy a Firmware Flash-elés okozta a problémát.

(#592) crissprivat válasza Tido (#590) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi az eddigi útmutatást nektek.
A recovery mód pontosan mit takar?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#593) Ybear válasza szakkör (#591) üzenetére


Ybear
tag

Szia!
Nekem nincs ilyen problémám, mióta a #80-ban leírt beállításokat megejtettem a tűzfalban. Enélkül folyton nyomkodni kellett a frissítés gombot, és lassú volt a felület.
Lehet, hogy ez segítene neked is. Egy próbát megér. :K

Ha menni kell, hát menni kell.

(#594) kisbalazs83 válasza szakkör (#591) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Nálam is ilyen, de ha nem mondod, lehet soha észre se vettem volna...

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#595) crissprivat


crissprivat
senior tag

Sziasztok.
Ma megjött a router. Nagyon szép,a régi Linksys kicsit csúnyácska mellette :)
Csak az lenne a kérdésem,Tomatot szeretnék rá és,hogy flashelés az ASUSTeK - CFE miniWeb Server használatával fog e mükodni rajta. Vagyis,hogy van e rajta webes recovery mód.
Mivel mac os x-et használok,nem nagyon van erre az oprendszerre leírás,mit is kéne csinálni pontosan.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#596) Intruder2k5 válasza crissprivat (#595) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ugyanazt kell csinálni, mint Windows-ban!

1. Beállítasz fix IP címet a gépen...

IP: 192.168.1.10
Maszk: 255.255.255.0

Más egyéb ehhez nem szükséges!

2. Áramtalanítod a routert, majd benyomod és nyomva tartod a reset gombot, közben áram alá helyezed a routert, és a reset gombot akkor engeded el, amikor villog a Power LED!

3. Indítasz egy böngészőt, http://192.168.1.1

Rányomsz az NVRAM Erase-re, majd feltöltöd a Tomato fw-t! Megvárod amíg végez, ez volt akinél 8-10 perc is volt, hogy miért azt ne kérdezd, de normál esetben 1-2 perc legfeljebb...

Ha bejött a Tomato webes felülete, akkor it javasolt egy NVRAM törlést csinálni! Administration -> Configuration -> Restore Default Configuration -> Erase All Data...

4. Visszaállítod az IP címet automatikusra, beállítod a routert, és használod...

(#597) crissprivat válasza Intruder2k5 (#596) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Köszi az útmutatást. Nem néz ki bonyolultnak. Ma már nem,de holnap meló után nekülök és flashelek egyet.
Remélem sikerül majd. Holnap megírom.
Köszi még 1x.
Szép estét!

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#598) Intruder2k5 válasza crissprivat (#597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem sikerül, akkor sem kell pánikba esni, ezért van a recovery mód, a flashelés korlátlan számban megismételhető!

(#599) crissprivat válasza Intruder2k5 (#598) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,olvastam már a topikban róla.
Azért jó tudni ilyeneket. Amúgy az eredeti firmware sem rossz,de a Linksysen nagyon megtetszett a Tomato és ha erre is van,akkor miért ne használnám azt igaz?!
És nagyon örülök,hogy ilyen segítökész emberkék vannak fennt itt a fórumon. Sokat lehet tanulni töletek.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#600) crissprivat válasza Intruder2k5 (#598) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Ma megejtettem a frissítést Tomato-ra. Mindent úgy csináltam,ahogy írtad és gond nélkül felment kb. 2 perc alatt. Beállítgattam már mindent ami számomra fontos. A beállításokat lementettem és szépen eltettem a "tomato-asus" mappámba. Szóval szuperül müködik az új router. Meg vagyok vele elégedve. Ha ez is olyan strapa bíró lesz,mint a Linksys wrt54gl-em volt,akkor hiba nem lesz. Ha valami kérdésem lenne,akkor még jeleznék a fórumban.
Köszönöm a segítséget :R

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.