Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) jel1 válasza Intruder2k5 (#9988) üzenetére


jel1
aktív tag

persze, be van pipálva

puruttya ezt írja rá:

Disk /dev/sda1: 1000.2 GB, 1000202273280 bytes
64 heads, 32 sectors/track, 953867 cylinders
Units = cylinders of 2048 * 512 = 1048576 bytes

Disk /dev/sda1 doesn't contain a valid partition table

De akkor is, ezt írja, mikor nincs bedugva semmi.

(#10002) Intruder2k5 válasza jel1 (#10001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"De akkor is, ezt írja, mikor nincs bedugva semmi."

Akkor is ha HDD nélkül indítod a routert, vagy csak akkor, ha egyszerűen menet közben lehúzod róla? Egyébként ott a megfejtés, valamiért nem látja a partíciós táblát. Én inkább a routeren particionálnám a lemezt.

(#10003) jel1 válasza Intruder2k5 (#10002) üzenetére


jel1
aktív tag

igazándiból azt is akartam volna leginkább, hogy a router formázza, pont amiatt, hogy ne problémázzon, de nem találtam ilyet tomatoban :D

Hol kell keresni?

Amúgy közben újratelepítettem a tomatot, most megint látja, de nem mountol, ezt írja ki a putty:

Disk /dev/sda: 1000.2 GB, 1000204885504 bytes
64 heads, 32 sectors/track, 953869 cylinders
Units = cylinders of 2048 * 512 = 1048576 bytes

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 2 953869 976760832 83 Linux

Disk /dev/sda1: 1000.2 GB, 1000203091968 bytes
64 heads, 32 sectors/track, 953868 cylinders
Units = cylinders of 2048 * 512 = 1048576 bytes

Disk /dev/sda1 doesn't contain a valid partition table

(#10004) w.miki válasza flegga92 (#9989) üzenetére


w.miki
veterán

Akkor lehet, hogy csak pont az ÉN routerem ilyen, egy másik ugyanilyen menne a telefonommal?
Mit csináljak, kicseréltessem garanciában? Emagtól rendeltem.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#10005) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Van egy N18-as router-em, de AC-s WiFi-ben gondolkodom. Fontos nekem, hogy tudjon a router torrentezni és a hozzá csatolt USB-s külső meghajtó adatait megosztani belső hálózat és az internet felé is.

Az AC68 nagyon drága, AC66-ból mindenhol a régi hardware-est árulják amivel vannak problémák, ahogy itt olvastam.

Most az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha vennék egy sima Asus AC-s router-t ami nem tud torrentezni meg diszket megosztani. Az AC-s WiFi menne arrül, a LAN mehetne továbbra is az N18-ról.

Kérdéseim:

1. Megoldható ez mondjuk egy AC53-mal?
2. Működne továbbra is a torrent az N18-ról?
3. Meg tudná továbbra is osztani az N18 kifelé a hozzá csatolt külső HDD-t?
4. Meg tudná osztani az AC53 az N18-hoz kapcsolt külső HDD-t a belső hálózatra WiFi-n? (ha jól sejtem, access point módban igen)
5. A régi eszközök ugye 2,4 GHz-en látnák az AC53-at és működnének továbbra is, ugye?

Így egy AC-s, mindent tudó router árából kijönne a router és az AC-s külső vevő is a laptopomhoz, aminek nem AC-s a WiFi-je - Asus USB-AC56-ra gondoltam.

Működhet ez így?

Előre is köszi, ha valaki válaszol!

Gippazoid Novelties Inc.

(#10006) woodworm válasza gippazoid (#10005) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem csak a specifikációkat nem frissítik webshopok, ezért nem biztos, hogy lefutott kör az ac66u b1, érdeklődni kell vagy rendelés esetén a megjegyzés rovatba leírni, hogy csak a b1 érdekel. Az ac53u-t nem venném meg, a soc sem gigabitre való benne, mellé a wifije is gyenge. A torrentképességét nem tudom, de ha megmarad mellette az n18u, akkor egy ac58u jó lehet.

(#10007) gippazoid válasza woodworm (#10006) üzenetére


gippazoid
senior tag

Köszi!

Egyébként nem is AC-53u hanem AC53 (2 db gigabites LAN csatlakozóval). Ezt benéztem.
Az sem ajánlott?

Az elképzelt módon működhetne két Asus router a szóban forgó típusok közül (AC53, AC66 B1 vagy AC58U)?

Gippazoid Novelties Inc.

(#10008) devil2k válasza gippazoid (#10007) üzenetére


devil2k
tag

Hi!

ITT van RT-AC66U-B1 HW Ver.: B1

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#10009) gippazoid válasza devil2k (#10008) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ez mennyire megbízható üzlet? Van tapasztalat?
Mert én eddig csak a nagyobb neveket néztem.

Gippazoid Novelties Inc.

(#10010) flegga92 válasza w.miki (#10004) üzenetére


flegga92
senior tag

Elképzelhető. Ha meg tudod oldani a cserét, próbáld meg. De szerintem inkább a telefon nem szereti ezt a routert.

(#10011) devil2k válasza gippazoid (#10009) üzenetére


devil2k
tag

Általában én is az ismertebb boltokat preferálom, de decemberben itt vettem a szóban forgó routert, mert már csak itt volt B1. Az E*****al-nál pont akkor rakták át kifutott opcióra és ezért kerestem más forrást. December elején egy péntek délután rendeltem és következő kedden délután megkaptam. Kulturált csomagolás, 3 év gyártói garancia, elfogadható ár. Azóta is gond nélkül működik.

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#10012) gippazoid válasza devil2k (#10011) üzenetére


gippazoid
senior tag

Megkérdeztem a Media-t, melyiket forgalmazzák. Azt írták, az új modellt melynek kódja 90-IGY7002N01-3PA0. Namost, az összes webshop-on a 2 db USB2.0-s modellt specifikálják ehhez a kódhoz, igaz, a másikhoz is: 90-IGY7002M01-3PA0.

Most megkéreztem az ASUS-t. Kíváncsi vagyok, mit válaszolnak.

Az AC-58U azért jóval olcsóbb.

Milyen USB-s AC WiFi vevőt érdemes választani? AC1750-es router-hez AC1750-est?
Amit kinéztem (USB-AC56) az AC1200-as.

Panelben használnám, a router és a vevő (meg a laptop) között egy szabvány panel fürdőszoba és panel WC van (egyben legyártott betonkalitka de a fürdő a WC-től le van választva, azaz plusz egy fal a téglatest közepén).

Gippazoid Novelties Inc.

(#10013) woodworm válasza gippazoid (#10012) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem ez a téma lassan egyre kevésbé érinti az n18u-t, kezd offtopik lenni. Valaki már jelezte egy topikban, hogy a cikkszám teljesen irreleváns, akár több verziót is végigkísér. Meg kell fordítani a routert, megnézni az alját, hogy pontosan mi van feltüntetve rajta. Ugyanez vonatkozik a csomagolás felbontása előtti megtekintésre, a dobozon is pontosan fel van tüntetve a verziószám.
A webshopok sem frissítik állandóan a leírást, akár hónapokig az előző verzió specifikációja lehet feltüntetve az új mellett. Egyébként az ac66u b1 pl. ac1900-as router, csak az asus is megmaradt a folytonosság miatt az ac1750-es jelölésnél.

(#10014) devil2k válasza gippazoid (#10012) üzenetére


devil2k
tag

Ez a lényeg. A korábban linkelt boltban ilyen van.
Bővebben itt kérhetsz segítséget.

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#10015) gippazoid válasza devil2k (#10014) üzenetére


gippazoid
senior tag

Köszönöm!

Gippazoid Novelties Inc.

(#10016) Gubek-Einste válasza gippazoid (#10005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Igen de ajánlatosabb lenne egy ajánlott kategóriás eszközzel.

2; Igen ha ő lesz az elsődleges eszköz.

3; Igen ha ő lesz az elsődleges eszköz.

4; Igen, AP módba kell tenni a másodlagos eszköut.

5; Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10017) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Skacok, csak a magam megnyugtatására, mert úgy néz ki megy minden....talán naon nem b...am el ezek szerint. De szerintetek kell még valamit beállítanom a most vásárolt kis routeremen? Szóval másod példánynak használom a fő router mellett, ami egy ac56u, e mellé AP módra állítva működik a kicsike. A wifit beállítottam ugyan úgy mint a fő routeren ssid/jelszó ugyan az, még a barangolás aszisztenst is bekapcsoltam mind kettőn, ahogyan itt tanácsoltátok.
A LAN menüben az "Automatikusan lekéri a LAN IP-címet?" Igen-re tettem.....gondolom így jó, mert minden kliensemnek a fő routerben fix ip-je van, csak az alapértelmezett átjáró van megadva, ami a fő router. DNS szerver üresen hagyva, szerintem nem kő az.... A csatorna sávszélesség wifiben 20/40-en van, mert igazából nem tudom hol lenne jobb?! Ja a vezérlő csatornát eltettem amennyire lehetett a fő router csatornájától. Ami még kérdés, de szerintem nem kell, mert a fő routeren be van állítva, az a mac cím szűrés....gondolom az AP ben ezt nem kell ugyan úgy megadni, vagy tévedek?
Összességében jól csináltam eme beállítást, avagy van még mit állítani rajta?

Köszi, előre is!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#10018) Gubek-Einste válasza olajbogyo (#10017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AP-ban is kell állítani MAC szűrést.
A többi beállítás jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10019) olajbogyo válasza Gubek-Einste (#10018) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen, akkor beállítom ott is. :R

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#10020) #27216896


#27216896
törölt tag

Ezt a HGG-t hogy tudom feltolni a routerre? Légyszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#10021) Max6 válasza #27216896 (#10020) üzenetére


Max6
tag

"csak recovery módba fog valszeg felmenni ami az összefoglalóba le van írva és utána nvram törlés kötelező ami szintén összefoglalóba van." Idézet cyber86 hozzám intézett iránymutatásából.Nálam így tökéletes lett.

[ Szerkesztve ]

(#10022) #27216896 válasza Max6 (#10021) üzenetére


#27216896
törölt tag

Köszönöm! A beállításokat érdemes elmenteni? Pl. a WAN beállításokat, stb. (Adminisztráció - Beállítás visszaállítása/mentése/feltöltése)

(#10023) MaCS_70 válasza #27216896 (#10022) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha másik rendszerre térsz át, a beállításokat fájlban ne vidd magaddal akkor se, ha elvileg lehetségesnek tűnik! Sajnos újra be kell írni az értékeket. (Sőt, ez akár rendszeren belüli frissítésnél is előfordulhat, de olyankor szólnak a leírásban.)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10024) cyber86 válasza #27216896 (#10022) üzenetére


cyber86
őstag

Nem szabad a beállításokat vissza tölteni.

(#10025) sztruhar: Nekem gyári antennával 50%-os teljesítménnyel emeletes kertes házból a kertbe is tudok wifizni meg az utcán is.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10025) #27216896 válasza MaCS_70 (#10023) üzenetére


#27216896
törölt tag

Értem és tényleg a HGG a gyári továbbfejlesztett verziója? Ez lenne a legjobb? Mondjuk engem csak a teljesítmény növelés érdekelne... Már amúgy se a gyári antennákkal tolom, de nagy családi házban élünk, meg jó lenne a kertbe is wifi... :(((
4 lányom van és ugye mindig van ezer dolog amire kell a pénz, erre a routerre is sokáig kellett győzködni az asszonyt, de vezeték nélküli eszköz az meg van dögivel... :W

(#10026) MaCS_70 válasza #27216896 (#10025) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a HGG a gyárira épül -- de a gyáriban elmentett beállításokat ugye nem ajánlatos visszatölteni.

A nem gyári antennával viszont vigyázz nagyon! Nem véletlenül szerelik azzal, amivel...
A nagyobb nyereségnek komoly ára van a függőleges sugárzási képben, az utángyártott antennák ráadásul nagyon gyakran nettó veszteséget eredményeznek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10027) #27216896 válasza cyber86 (#10024) üzenetére


#27216896
törölt tag

Meg ugye elvileg van benne valami beépített TurboQAM technológia is, ami a 2,4 GHz-es vezeték nélküli sebességet 450-ról 600 Mbps-re növeli meg, így 33 százalékkal jobb Wi-Fi teljesítményt nyújt...

A gyári antenna adatait nem tudom, de akkor mit fog művelni a 3x8dbi antennákkal? :D

Egyedül ebbe az usb 3.0-ba nem hiszek...szerintem a NAS a legjobb/leggyorsabb (igaz nem a legolcsóbb) megoldás...

(#10028) woodworm válasza #27216896 (#10027) üzenetére


woodworm
veterán

Ehhez kellene a másik oldali tudás is. A nagy átlagban beépített kliensek nem tudják, sok laposban még a harmadik antenna sincs benne.

(#10029) #27216896 válasza MaCS_70 (#10026) üzenetére


#27216896
törölt tag

Pontosan ezt vettem (csak nem innen), igaz nincs a listába az RT-N18U, de méréssel hasonlítottam össze és jelentős a különbség...

[ Szerkesztve ]

(#10030) siposjozsef válasza Gubek-Einste (#9970) üzenetére


siposjozsef
csendes tag

Köszi a tippet.
Kipróbáltam hálókábellel (Routerből a gépbe) is a dolgot, de sajnos ugyanúgy eldobálta a hálózatot ill. a VPN-t is mellette.
A Vidanetnél kikapcsoltattam a hálózati NAT-olást is, így publikus IP-m lett, mert olvastam h az is probléma lehet. Azután sem működött
(egy értelmező kérdés, a publikus IP és dinamikus IP vagy az már fix? Utánaolvasgattam, de nem tudtam 100%ban megérteni)

Most kipróbáltam a Router kiiktatásával a dolgot, úgy tökéletesen stabil a hálózat, így kezdeményeztem az E***-nál a Router visszaküldését. Kérni fogok egy ugyanilyet cserében, mert benne vagyok a 14. napban.

Érdemes ugyanezt a Routert egy másik példányával megprobálni? Ha a 2. ilyen Router sem válik be, milyen másik Asus-ra váltsak? pluszban max 20e-t szánnék rá az n18 értékén felül.

Köszi szépen !

[ Szerkesztve ]

(#10031) MaCS_70 válasza #27216896 (#10029) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha jó, akkor jó. De tengelyirányban már nagyon nagy holtteret ad a 9 dB.

A TurboQAM-ot meg nyugodtan kikapcsolhatod, hacsak valami csoda folytán nem egy másik turboquamos eszközt használsz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10032) MaCS_70 válasza siposjozsef (#10030) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nyilvános - privát IP
A nyilvános IP lényege, hogy ez a cím magán az interneten létezik, mint egy telefonszám.
A privát esetén a cím a szolgáltató belső hálózatán létezik csak, tehát olyan, mintha felhívnál egy szállodát a nyilvános számán, és a kezelőtől kérnéd valamelyik szobát. A szobaszám nem része a világ telefonhálózatának, belülről ugyan tudsz kifele hívni, de a bemenő hívások a kezelőnél kötnek ki.

Fix IP - dinamikus IP
Ezt már csak a nyilvános IP-k esetében van értelme tárgyalni.
Fix IP esetén a telefonszámod nem változik, benne lehet a telefonkönyvben.
Dinamikus IP esetén már akár naponta is változhat, de mivel amúgy nyilvános, ezért egy telefonkönyv/tudakozó-szolgáltató a kérésedre láthatja, és beírhatja a percre kész virtuális telefonkönyvébe (=DNS-rekord). Ennek segítségével mondjuk az Asus szolgáltatása tudni fogja (mert a router a kérésedre elmondja neki), hogy az "siposjozsef.asuscomm.com" címhez abban a pillanatban melyik telefonszám (IP-cím) tartozik, és ha bárki a nagyvilágban ezt a címet keresi, automatikusan összeköti a kettőt, tehát a routered elérhető lesz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10033) efi99


efi99
senior tag

Egy ámátőr kérdés.
A WAN LED mikor világít, ha össze van drótozva a külvilággal vagy csak ha internet kapcsolat is van? Megállapítani bajos, hogy mikor nincs netkapcsolat, mert ha bármivel ellenőrizné az ember, vagyis kommunikálni akar a net felé, akkor úgyis azonnal szolgálatba helyezi magát, ergo nem tudom, hogy előtte volt vagy nem. Viszont a LED meg folyamatosan világít, annak ellenére, hogy tétlenség esetén ( értsd minden eszköz ki van kapcsolva) 10 perc után bontani kéne, mert arra állítottam be.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#10034) MaCS_70 válasza efi99 (#10033) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tipp: ha kap IP-címet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10035) efi99 válasza MaCS_70 (#10034) üzenetére


efi99
senior tag

Na, közben kipróbáltam kézzel lebontva, meg nagyon rövid időzítéssel is. (Előbbi esetben nem csatlakozik automatikusan vissza, utóbbiban szerencsére lekérés esetén igen). A LED mindkét esetben világít továbbra is, szóval rosszabb esetben csak annyit jelent, hogy össze van kötve a modemmel, jobb esetben esetleg még azt is - mint ahogy a legtöbb modem külön LED-del ezt jelzi is - hogy DSL összeköttetés is megvan fizikailag.
Nem nagyon tulajdonítanak ennek úgy vettem észre a routergyártók túl nagy jelentőséget, pedig időnként jó lenne, ha a routerre rátekintve kapásból meg lehetne állapítani, hogy élő internetkapcsolat van-e.
Más: azt be lehet állítani valahol, hogy a router csupán a böngészőfülét bezárva - vagyis nem kijelentkezve a routerből - az admint azonnal ki is léptesse? Egy idő után mondjuk kilépteti. Illetve, ami ezzel részben összefügg, egyidőben több admin (más-más eszközről) nem lehet bejelentkezve? (A korábbi routeremen lehetett, természetesen ugyanazzal a jelszóval)

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#10036) IG55 válasza woodworm (#9955) üzenetére


IG55
senior tag

Eljutottam odáig, hogy ha a bluetooth nincs bekapcsolva a telefonon, akkor egyáltalán nem jelentkezik a hiba.
Egyébként sajnos sem amit te ajánlottál (WMM, WMM APSD kapcsolgatása), sem amit gabro0 ajánlott (Wireless -> Professional fülön találjátok a Bluetooth Coexistence funkciót) nem segített.

Kipróbáltam még egy routerrel, közvetlenül itt van az Asus mellett, egy Telekomos HGG. Ezzel sem jelentkezik a hiba. Tehát sem ezzel, sem egy másik fapadossal nem jelentkezik a hiba, csak az Asus-szal. Egyébként amikor az adatforgalom kiesés jelentkezik, akkor a router sem pingelhető a telefonról. De a wifi kapcsolat elvileg nem szakad meg, a telefon legalábbis mutatja az ikont.

Annyi beállítás van ezen az Asus routeren, ki tudja melyiket kéne kapcsolgatni. Meg miért, ha más telefonnal meg nem jelentkezik a hiba.

(#10037) w.miki válasza MaCS_70 (#10031) üzenetére


w.miki
veterán

Kikapcsoltam a TurboQam-et, és azóta nem dobta le a telómat a router :K Akármi is ez.
Persze ez nem garancia, de jó hír.
De tényleg beállítás van, már a gyári FW-ben is, hogy fogalmam sincs, mi micsoda, mi az optimális beállítás. Jó lenne azért tudni :DDD
Azt mondják a 20MHz sáv stabilabb.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#10038) immi77


immi77
tag

Sziasztok!

Nem jutok eredményre firmware cserével kapcsolatban. A HGG-t próbáltam először, recovery módban mindig megszakad a firmware írása. Egyszerre csak kiugrik recovery módból és újraindul a router a rendes firmware-rel. Probáltam ASUS recovery tool-lal, tftp klienssel, parancssori tftp-vel, mindig ugyanaz. Valaki járt már így?

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#10039) #27216896 válasza w.miki (#10037) üzenetére


#27216896
törölt tag

Nekem meg 40-el lett jobb...csak samsungokkal nyomulunk, PC-k (3db) pedig kábelen lógnak... :F

(#10040) immi77 válasza immi77 (#10038) üzenetére


immi77
tag

...Közben megoldódott. Edge alól sikerült a büngészőből feltölteni a firmware fájlt a recovery webserveren kersztül.

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#10041) w.miki válasza #27216896 (#10039) üzenetére


w.miki
veterán

egyébként nekem is 40-re állítva jó most. :DDD
Hiába, ez tudomány... garancia nincs.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#10042) jenco73


jenco73
csendes tag

Sziasztok!
Diginet 500 Lan 490/190 mb/s
Wifi 96/106 mb/s a sebesség.
Ez a max. sebesség a wifi-n vagy kihozható több is a routerből?

(#10043) cyber86 válasza jenco73 (#10042) üzenetére


cyber86
őstag

Szia. Telefonnal ez a max [kép]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10044) Gubek-Einste válasza jenco73 (#10042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10045) jenco73 válasza Gubek-Einste (#10044) üzenetére


jenco73
csendes tag


A falak anyaga tégla a mérést a szobában csináltam ahol a router van. Lakótelepi a környezet szomszédok minden irányból. SSID: ASUS Jelszó.számsor 8 karakter Iphone7,Samsung Galaxy A5,Lenovo tablet És egy androidos Sony tv használja a Wifi-t. A wifi csatornát az 1-es csatornára fixáltam az analyzer tanácsára.

[ Szerkesztve ]

(#10046) jenco73


jenco73
csendes tag

Az általad linkelt sebességgel elégedett lennék.

(#10047) Gubek-Einste válasza jenco73 (#10045) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen környezetben örülni kell ennek a sebességnek is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10048) woodworm válasza jenco73 (#10045) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem az elért 100Mbit egy csodás eredmény a környezet függvényében.

(#10049) jenco73 válasza Gubek-Einste (#10047) üzenetére


jenco73
csendes tag

Tudnék még valamit finomítani rajta?
Most vettem a routert van 2 hetem elállni a vásárlástól és beruházni egy Ac-s router-re.

(#10050) odrif válasza jenco73 (#10049) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Amennyiben a kliens eszközök is tudják, akkor érdemes beruházni AC-s eszközre.
Sajnos nálam ez nem opció (egyenlőre)

20 éve a Prohardveren

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.