Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Intruder2k5 válasza tudi13 (#200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Recovery módban, amikor az ASUS Restoration Tool-t használnád, akkor webböngészővel a 192.168.1.1 címen.

3. A firmware feltöltése - 3/2-es pont

(#202) tudi13 válasza Intruder2k5 (#201) üzenetére


tudi13
aktív tag

Eszerint a leírás szerint csináltam. De nem tudtam, hogy az enyémben is van ilyen web server. Akkor ezekszerint innen is feltudom tölteni a Tomato-t.
Jelenleg a gyárit raktam vissza, de akkor ma mindenképp megpróbálom újra.

Ha úgy rakom fel, a Tomato-t, hogy előtte törlöm az NVRAM-ot akkor elvileg jónak kéne lennie?

Köszönöm a segítségedet. :)

[ Szerkesztve ]

(#203) Intruder2k5 válasza tudi13 (#202) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha innen a webszerverből törlöd, akkor igen, elvileg jónak kell lennie! Ha a gyári fw webes felültéről gondoltad, akkor nem biztos, mert lehet kilépéskor visszaír valami alap értékeket az NVRAM-ba, amivel megint csak nem fog elindulni a Tomato. Feltételezem valami VLAN ütközés van, ez jelentkezett RT-N15U, és RT-N53 esetén is, bár ott WiFi-n be lehet lépni, és törölni az NVRAM-ot.

(#204) ivógéptanács


ivógéptanács
tag

N18U szépen dolgozik, maradt egy N12E routerem, tudok ezzel jelet erősíteni, - most több fal után,kb. 15-18 méterre az N18-tól, 30-40 Mbps-t mérek (wifi), ill. ennél nagyobb sávszélességet elérni, kábelezés nélkül, (ha igen, nagy vonalakban mit kell csinálnom) ?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#205) Tido válasza tudi13 (#202) üzenetére


Tido
aktív tag

Anno hasonlóba futottam én is bele, ezért is került vissza a gyári, mert nem hatotta meg a webserver alól az NVram törlés.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#206) Intruder2k5 válasza ivógéptanács (#204) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudsz, abban nincs ilyen funkció, és nincs rá third party firmware sem.

(#207) tudi13 válasza Intruder2k5 (#203) üzenetére


tudi13
aktív tag

Nem a gyári fwből, hanem a recoveryből törlés és utána onnan telepítésre gondoltam.

(#208) Intruder2k5 válasza Tido (#205) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van még egy másik megoldás is, hogy a WPS vagy EZSETUP (függően attól, hogy hívják) gombot nyomva tartva indítod a routert, és tartod is nyomva vagy 20-30mp-ig! Mint amikor a recovery módot szeretnéd elérni, csak itt másik gombot használsz. Ez szintén az NVRAM-ot törli...

[ Szerkesztve ]

(#209) tudi13 válasza Intruder2k5 (#208) üzenetére


tudi13
aktív tag

Sikerül!! A WDS gomb nyomásával kitöröltem az NVRamot. Ezután felraktam a Tomato-t és már fut is. Most állítgatom! Ezer hálám a segítségért! :R

(#210) Intruder2k5 válasza tudi13 (#209) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, rendben. :)

(#211) Tido válasza Intruder2k5 (#208) üzenetére


Tido
aktív tag

Nekem anno így sem sikerült, igaz, hogy én az 1.21essel próbáltam.. Mindegy, öreg vagyok én már ehhez, hogy itt kísérletezzek azokban a napokban mikor szülőknél vagyok :)

Egyébként sem tudom, hogy pl a bandwidth monitor működik-e már normálisan.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#212) tudi13 válasza Intruder2k5 (#210) üzenetére


tudi13
aktív tag

Arra nem tudsz megoldást, hogy a külső meghajtóval miért nem akar menni a BitTorrent?

A meghajtó neve RR és így csatolta fel: /mnt/RR
Én beállítottam a BT-ben, hogy ide mentesen, de mindig azt írja, hogy nincs elég hely. Mi lehet a gond?

(#213) Intruder2k5 válasza tudi13 (#212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Láthatnánk egy-egy screenshot-ot ezekről?

[ Szerkesztve ]

(#214) tudi13 válasza Intruder2k5 (#213) üzenetére


tudi13
aktív tag

Tárgytalan. Sajnos már mountolni sem tudja. Lehet az NTFS fájl rendszer lesz a gond.
Viszont megpróbáltam a leírásod szerint particionálni a HDD-t. De nem akar menni. Jelenleg NTFS-re van formázva. Milyen állapotra kell visszaállítani a lemezt, hogy particionálható legyen Putty-n keresztül? Próbáltam már unloacted, meg unformated-et is de nem ment.

(#215) Intruder2k5 válasza tudi13 (#214) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg üresre, partíció nélkülire!

(#216) tudi13


tudi13
aktív tag

Most sikerült. Most formázom a HDD-t :)

(#217) tudi13


tudi13
aktív tag

Így már megy rendesen a BT. Optware telepítéssel próbálkoztam még, de valamiért az nem akar működni. Először is a leírt 10-15 perc telepítés nálam kb 10 mp. Reboot és beállítások után természetesen semmi nem indul el..

(#218) Intruder2k5 válasza tudi13 (#217) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nem is fog, mert ARM routerre az nem jó! Valahol itt a topikban már volt egy szösszenet róla...

(#219) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Üdv!

Na megjött a router a speedshop-tól, 19.900 Ft volt szállítással (most már 20.900 ft).
Most tesztelgetem, egyelőre mindent sikerült beállítani. Lehet hogy pár hét múlva teszek majd rá tomato-t, aztán ha valamilyen csoda folytán lesz rá openwrt, akkor majd azt.

Végre van gigabit otthon :) 8 mbyte helyett 20-22-vel tudok másolni a NAS-ról :)
Ha jól láttam ez is kb ezt a sebességet tudja. Lehet kiváltom egy usb-s 2,5-es hdd-vel. Halkabb, és kevesebbet fogyaszt.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#220) Flashcash válasza tudi13 (#217) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Itt van leírva hogyan kell telepíteni, illetve az nvram erase egyszerűbb módja is.....
RT-N18U firmware telepítés

Az USB HDD-t rádugod egy számítógépre, leformázod NTFS-re, majd csatlakoztatod a routerhez.
Ez a verzió szerintem némileg egyszerűbb. :))

(#221) Drótszamár válasza Drótszamár (#219) üzenetére


Drótszamár
őstag

Első kérdés:

VPN-t bekapcsoltam az eszközön (PPTP) usert megcsináltam, dyndns-t beregeltem, újraindítottam.

Androidos telefonról próbálnék mobilneten keresztül (telenor) csatlakozni, de nem sikerül.

A logban ezt találom:

Sep 22 22:23:54 pptp[1346]: pppd 2.4.5 started by xxx, uid 0
Sep 22 22:23:54 pptp[1346]: Connect: ppp10 <--> pptp (xxx.xxx.xxx.xxx)
Sep 22 22:24:24 pptp[1346]: LCP: timeout sending Config-Requests
Sep 22 22:24:24 pptp[1346]: Connection terminated.
Sep 22 22:24:25 pptp[1346]: Modem hangup
Sep 22 22:24:25 pptpd[1345]: CTRL: EOF or bad error reading ctrl packet length.
Sep 22 22:24:25 pptpd[1345]: CTRL: couldn't read packet header (exit)
Sep 22 22:24:25 pptpd[1345]: CTRL: Fatal error reading control message in disconnect sequence

Tudja valaki mi a gond? Esetleg a szolgáltató szűr valamit, és csak a kérés eleje jut el a routerig?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#222) dr.Lightman válasza Drótszamár (#221) üzenetére


dr.Lightman
újonc

Tudom, hogy -1-es szintű megoldás, de röhögni fogsz, mert 3 és fél perce szívtam pont egy ilyennel és egy telefon újraindítás nekem megoldotta... sorry ha neked nem...

(telenoros neten nekem megy gond nélkül, elméletileg nem szűrnek.)

[ Szerkesztve ]

(#223) Svidii


Svidii
csendes tag

Nem valami acélos ez a 300 megabites wifi kapcsolat (a gépem ennyit tud), bár a netben megvan rá a potenciál.

[ Szerkesztve ]

(#224) Drótszamár válasza dr.Lightman (#222) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi.

Sajnos nem lett jó.

Céges wifiről működik egyből, ha átváltok mobilnetre akkor viszont nem.

Este próbálkozok majd még vele.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#225) MarQs válasza Drótszamár (#224) üzenetére


MarQs
senior tag

Sziasztok!
Mi az előnye a Tomatonak perpill a routernél, ha a gyári firmware-ben használható a Transmission, terhelhető vele a vas (és még egész friss is), korrektül működik a Samba és az egyéb, az átlag júzereket megmozgató funkciók + megmarad a AiRadar beamforming is?
Puszta egyéni preferencia kérdése (ki szereti, ki nem a custom megoldásokat?), vagy van valami járulékos haszon még a színfalak mögött, ami elkerülte a figyelmem? :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#226) Flashcash válasza MarQs (#225) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ami miatt nálam Tomato van már régóta (most volt szerencsém kipróbálni a gyári fw.t is):
-a Tomato kezelőfelülete sokkal átláthatóbb nekem
-a Transmission optware-ből telepítve gyorsabb, jobban seedel mint a gyári kliens
-jobb a ddns támogatása
-ledek, wifi rádió időzítetten kikapcsolhatóak éjszakára
-egyszerűbben lehet rá programokat telepíteni pl. webszerver amit használok
-a transmission és a programok telepíthetőek a router flash memóriájába (JFFS), így nem a hdd-ről futnak és használhatóak hdd csere után is (az ai disk mindig a hdd-re települ)
-jelenleg jobb a dlna támogatás tomato alatt
-samba/ftp beállítások sokkal átláthatóbbak tomato alatt
-hdd üresjáratban történő kikapcsolása jobban működik Tomato alatt

Ahogy néztem a gyári fw. is teljesen linux alapú, próbaképp tettem rá optware transmission klienst is telneten. :)

(#227) gxyb válasza Flashcash (#226) üzenetére


gxyb
aktív tag

Hali!

Holnap jön meg az N18U routerem. szeretném megkérdezni, hogy gyári firmware alá hogyan tettél transmission klienst?

Köszi!

(#228) Intruder2k5 válasza gxyb (#227) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem kell tenni, minden ASUS routerben az van már jó ideje...

[ Szerkesztve ]

(#229) Tido válasza gxyb (#227) üzenetére


Tido
aktív tag

Jaja, letölteni simán tudsz azzal is.. Visszaosztásban fura csak nekem. Syno Usbsharen amin régebbi transmission van jobbat osztott, mint ua routerről, de szükségmegoldásnak jó, és vissza is osztott, csak nem annyit amennyit én megszoktam..

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#230) gxyb


gxyb
aktív tag

Köszi srácok!
Le vagyok maradva :)

(#231) MarQs válasza Flashcash (#226) üzenetére


MarQs
senior tag

No, hát akkor mégis csak van még a kalapban egy-két trükk, amiért érdemes feltenni a Tomato-t! Köszi az összefoglalót! :R

(#228) Intruder2k5
Szerintem azért kérdezte a külön TM telepítését a gyári fw alá gxyb, mert Flashcash írta, hogy optware-rel felvarázsolva jobban megy a seed.
Ha van a dolognak alapja, akkor ez a megoldás mondjuk nekem is mozgatja a fantáziámat... :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#232) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen routert én is, de a wifijével nem vagyok kibékülve. Van egy Asus Transformer T200 gépem ami NASról kb 1,5-1,8 MB/s sebességgel másol a routertől pár méterre, másik szobában 0,7-1,5 MB/s el. (Egy régi G-s laptoppal is ez volt) Beletörődtem, hogy ez a gép annyit tud, de most a szüleimnél másolgattam képeket a T-home által adott Pirelli routeren kersztül, ami csak G-s szabványt tudja, itt pedig minimum 2,5 MB/s volt a sebesség, de néha feljebb is ugrott. Az ASUS routeren beállítottam, hogy N- en sugározon csak, előtte még rosszabb volt. Driver frissítve van a gépen, megkérdeztem hogy másnál hogy teljesít éss 4-5 MB/s között mozog.
Lenne valami tippetek, hogy mit állítgassak?

(#233) Soma01 válasza Intruder2k5 (#138) üzenetére


Soma01
veterán

Tomatoban alapból rtorrent van vagy Transmission?

(#234) Intruder2k5 válasza Soma01 (#233) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Transmission van benne, rtorrent-et telepíteni lehet rá, de nem tudom, hogy az rt-n18u-hoz használt arm repo-ban van-e...?!

(#235) Soma01 válasza Intruder2k5 (#234) üzenetére


Soma01
veterán

Amúgy miért azt a klienst használod? Jobb valamivel sebességben, vagy csak a pugin-ok miatt?
Nem tudom hol kell megnézni de ebben a listában benne van: archlinuxarm.org/packages

(#236) Intruder2k5 válasza Soma01 (#235) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ipkg.conf file-ban kell megnézni a használt repo címét!

(#237) Soma01 válasza Intruder2k5 (#236) üzenetére


Soma01
veterán

Ez nekem magas, hagyjuk most ezt. Nincs nekem (pontosabban havernak lesz) ilyen routerem.

Erre:
Amúgy miért azt a klienst használod? Jobb valamivel sebességben, vagy csak a pugin-ok miatt?

(#238) Intruder2k5 válasza Soma01 (#237) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szimpatikusabb, és mindig is ezt használtam, mióta csak routeren torrentezek! Miért váltanék? Nekem mindig is prioritás volt a webes elérés, mert nem akarok mindig windows-os kliensekkel szarakodni, böngésző mindenhol van kéznél, de a transmission webes felülete meg egy vicc!

[ Szerkesztve ]

(#239) Soma01 válasza Intruder2k5 (#238) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

Amúgy kevésbé terheli a CPU-t? Jobb a sebesség vele?

(#240) Intruder2k5 válasza Soma01 (#239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt vsz nem lehet objektíven lemérni, mert torrentben sosem lesz kétszer, két tök ugyanolyan helyzet! Mindig más peer-ek kapcsolódnak, más számban, más szeleteket töltenek, a lemez más részéről, stb..., így ez nem mérhető! Ki erre esküszik, ki arra, így nem is kezdenék itt most semmi ilyen érvelésbe! Az indokaimat elmondtam fentebb, régen ezt használom, kezdettől fogva, és nem látom okát, amiért váltanom kellene!

(#241) krealon válasza flegga92 (#232) üzenetére


krealon
veterán

"Lenne valami tippetek, hogy mit állítgassak?"

Ha a kornyezet nem megfelelo (nagy e-zaj, interferencia, radiohullamokkal nehezen vagy nem atjarhato tereptargyak), akkor allithatsz barmit, nem lesz gyorsabb az atvitel. Ugyhogy eloszor a kornyezeti viszonyokat kellene tisztazni.
Ha sebesseget akasz, hasznalj kabelt. :B

(#242) gxyb


gxyb
aktív tag

Megjött a routerem.
Azt szeretném kérdezni hogy külső winyót mire formázzak? A router saját torrentkliensét akarom kipróbálni. Elsődleges ext4 jó lesz?
Mehet egybe az egész vagy kell rá valami más partíció is?
USB2-es házam van csak, mindegy hogy melyik USB csatlakozóba dugom a routeren?

(#243) flegga92 válasza krealon (#241) üzenetére


flegga92
senior tag

Közvetlen rálátás van a routerre, semmi nem akadályozza. Van egy jópár wifi a közelben, de mind gyengébb, illetve szabad csatornára állítottam.

(#244) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Tegnap "lefagyott" a router, a hugom indította újra kb 1 nap működés után. Nem volt net mikor hazaért.

Ma mire hazaértem ismét nem ment a hálóm. Újra kb 1 nap után jelentkezett a hiba.

A kapcsolat a router szerint okés volt, (kábelnet), de nem ment a névfeloldás. Kézzel megadtam a google dns szerverét, utána kb fél percel elkezdett működni a hálózatom.

Csinált már másnak is ilyet?

Egyelőre a gyári szoft van rajta, elvileg a legfrissebb.
Wifi + VPn lett beállítva eddig csak, nem tettem fel semmilyen kiegészítő programot.

Adatforgalom lenne rajta legalább percenként 100-200 kbyte. De kábelnet, nem bont le, ip-t sem cserél, csak ha újraindítják a központban az eszközöket. Az eddigi 5000 Ft-os tp-link routerrel nem volt ilyen gond sose.

Kiváncsi vagyok, hogy 1 nap múlva ismét megáll e a háló. Remélem nem.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#245) Tido válasza Drótszamár (#244) üzenetére


Tido
aktív tag

Nekem gyári van rajta, és nem csinált eddig még ilyet. Igaz mondjuk szülők nem is nagyfelhasználók :) bár nekem megy mellette pár torrent, de még az sem akasztotta meg normál használat mellett.

Jah, és otthon is UPC van, nálam sem vált túl gyakran IP címet.

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#246) Intruder2k5 válasza Drótszamár (#244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Állítsd be a routerben, a DHCP szerverben, a Google DNS szervert!

(#247) Drótszamár válasza Intruder2k5 (#246) üzenetére


Drótszamár
őstag

Beállítottam mikor hazaértem. Akkor kezdett el újra működni a háló.

Ha holnap nem romlik el, akkor lehet hogy csak a szolgáltatóm bénázott mindkét nap.

Na mind1. Holnap estig kiderül.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#248) Intruder2k5 válasza Drótszamár (#247) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Olvastam, csak azt hittem, hogy a kliensben állítottad be...

(#249) gxyb


gxyb
aktív tag

A gyári torrent kliens tényleg nem seedel valami jól.
Feltettem a tomatot de a beépített transmission nem akar működni. Winyó mountolva de a klient nem nyitja meg. Mit kellbeállítani még hogy jó legyen?

(#250) gxyb válasza gxyb (#249) üzenetére


gxyb
aktív tag

Kipróbáltam ezt az asus router fórumon lévő leírást is aminek "instant transmission telepítés optware nélkül" a neve de semmi. Erre gondolok: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.