Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) MarQs válasza kisbalazs83 (#831) üzenetére


MarQs
senior tag

Wow! Ezek elég durva számok! :Y
Gondolom Tomato-val nem ennyit hozna... vagy elvileg nincs akadálya?

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#852) pH érték


pH érték
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek valamilyen tippje, hogy ha a gépemet összekötöm kábellel a routerrel, akkor miért nincs kapcsolat? Olyan mintha nem lenne áram a lan kábelben. Ha a sima modemmel kötöm össze, akkor működik a hálókártya, csak a routerrel nem.

(#853) Flashcash válasza pH érték (#852) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Adj a gépednek manuálisan ip-t és nézd meg úgy működik-e.
pl. 192.168.1.101 ip 255.255.255.0 a maszk és 192.168.1.1 az átjáró/dns/wins kiszolgáló

(#854) kisbalazs83 válasza MarQs (#851) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Elvileg ennyit még a Tomato is NAT-ol: (#790) Rabby

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#855) MarQs válasza kisbalazs83 (#854) üzenetére


MarQs
senior tag

Akkor most dőlt el végleg, hogy beújítok... :D
Köszi!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#856) sittes79


sittes79
addikt

Hi,

Nas buffalo 500as net, de nem megy 10 mb/s nél feljebb a letoltes, ennyit bír a nas vagy a helyi hálózat.

Thx

(#857) dubplate89


dubplate89
csendes tag

Sziasztok!

Asus RT-N18U-hoz kéne nekem egy stabil és megbizható (nem tesztelgetnék) custom firmware.

Ami funkciókat kihasználnék:
-Adattároló megosztás (csatlakoztattam egy 1TB-os USB 3.0 winchester-t), szeretném ha tudna mindenki böngészni rajta és minden fájltipus megjelenne -tehát nem csak media file-ok-, illetve Windows és iOs egyaránt tudná használni
-Torrentezés (beállitott időintervallumban)
-QoS
-Automatikus mentéskészités adatbázisról (naponta/hetente beállitástól függően szeretném ha a kiválasztott mappák szinkronizálásra kerülnének megbizhatóan, tehát automatikusan csak a biztonsági mentést irhassa felül!!!)

Ezek közül sokmindent megtaláltam a gyári firmware-n is, csak mivel sokan itt az egyedi firmware-t javasoltátok inkább abba szoktatnám bele magam. Ma reggel jött a router, majd este akarom belerágni magam.

Előre is köszönöm a segitséget, remélem nem volt off! :R

Zsolt

(#858) kk831228 válasza dubplate89 (#857) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem ezen a routeren még mindig a gyári firm a legjobb... :U :) SZVSZ ha meg vannak a kellő funkciók én maradnék a gyárinál... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#859) dubplate89 válasza kk831228 (#858) üzenetére


dubplate89
csendes tag

Ha igy van, akkor nem variálok. Sajnos viszont valami gond lehet a masinával, ami remélhetőleg beállitásprobléma.. ma már 3x elvesztette a kapcsolatot a gépemmel, és néha felugrik a ping jó magasra.. a ping lehet hogy szolgáltatói hiba, viszont a kapcsolat megszünésére nem tudok magyarázatot.. :(

(#860) kk831228 válasza dubplate89 (#859) üzenetére


kk831228
addikt

Azt nem tudom , nekem még nem csinált ilyet... Wifin?? Wifin tesóm panaszkodott hogy néha nincs kapcsolat... Viszont nekem semmi probléma telefonon se meg notebookon se...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#861) net91


net91
senior tag

Sziasztak,

Kérdezem, hogy megoldható-e, hogy a routerre kapcsolt HDD vagy USB tartalmát wifin keresztül tableten olvasni, lejátszani tudjam?
Ha igen, akkor hogyan?
Köszönettel.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#862) Saua


Saua
tag

sziasztok

Pont ez az én problémám is, nem sikerül lejátszani a routerhez csatlakoztatott memory stickről a filemket.
Es File Explorer meg kellene nyissa a routeren levő memory sticket , rákattintanék a filmre és például az MXplayerrel lehetne nézni.
Nem tudom az elérési útvonalat hogyan kellene beírni az EZ File Explorebe?

[ Szerkesztve ]

(#863) Kuter válasza kk831228 (#858) üzenetére


Kuter
senior tag

Van annál jobb hidd el " gyári alap+merlin+hhg" ma fogom felrakni és teszt.
Majd írok róla

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#864) Tommee válasza Saua (#862) üzenetére


Tommee
aktív tag

Bsplayer-t ajánlom lejátszónak Es file explorer alatt samba megosztást nyitva simán játssza nálam. (Nekem a nagytesó ac56u van, dlna ki is van kapcsolva). Más lejátszókkal nem jártam sikerrel.

(#865) kk831228 válasza Saua (#862) üzenetére


kk831228
addikt

Samba bekapcs, ES file explorer --> helyi hálózat... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#866) zambozoli válasza Saua (#862) üzenetére


zambozoli
senior tag

A szerverhez beírod a router címét; username: "router username" password:router password

Simán menni kell neki.

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#867) net91 válasza kk831228 (#865) üzenetére


net91
senior tag

Hol lehet bekapcsolni a sambát?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#868) net91 válasza zambozoli (#866) üzenetére


net91
senior tag

Bocsi, és hol találom a szervert, hogy be tudjam írni?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#869) Saua


Saua
tag

köszi a válaszokat

Samba bekapcs, ES file explorer --> helyi hálózat .

A helyi hálózatban megjelenik a router.asus.com és ebben látszanak a mappák (a filmek amik nincsenek mappába téve nem látszanak). Ha rákattintok egy mappára ez az üzenet jelenik meg: "sikertelen bejelentkezés. a fiók nem rendelkezika szükséges engedélyekkel"

[ Szerkesztve ]

(#870) Saua


Saua
tag

a #841 és #843 hozzászólásban látszanak a beállítások amiket csináltam.

(#871) zambozoli válasza net91 (#868) üzenetére


zambozoli
senior tag

Routerben:

USB alkalmazások--> USB alkalmazás - Hálózati hely (Samba) megosztás / Cloud Disk

Elérés androidon ES Explorer-ben:
Legfelső vízszintes fejélcben Local ikon legörget--> LAN kiválaszt--> menü előhív a dal oldali funkciógombbal-->
NEW-->Server-->kitölt--ment--élvez!

Üdv:ZZ

(#872) zambozoli válasza Saua (#870) üzenetére


zambozoli
senior tag

Androidon add hozzá az ES-ben szerverként a router ip-címét és állítsad be felhasználót (admin) és a jelszót router jelszava.

Üdv:ZZ

(#873) Saua válasza zambozoli (#872) üzenetére


Saua
tag

Köszi...végre sikerült :R

Először csak egy hálózat keresést csináltam és akkor nem kért semmi jelszót, azért nem sikerült belépni.

(#874) norbszt válasza Kuter (#863) üzenetére


norbszt
tag

Mi az a hhg?

(#875) dubplate89


dubplate89
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna QoS beállitásokban segiteni? Ha játszom online én vagy a barátnőm ne rontsuk egymás pingjét youtube/torrentezéssel? Próbálkoztam már mindenhogy, de nem jövök rá az okosságra.

Köszönöm szépen előre is! :R

(#876) pH érték válasza Flashcash (#853) üzenetére


pH érték
aktív tag

A te módszereddel azt elértem, hogy egy kigyulladt a LAN led lámpája, de nem tudtam csatakozni a routerre.

Érdekes, ha egy másik gépet dugok rá, azzal semmi nincs. Viszont azt nem értem, hogy akkor miért megy a gép a netes modemmel?

(#877) pH érték válasza pH érték (#876) üzenetére


pH érték
aktív tag

Na most, hogy megint beállítottam a fix ip címet, azt írja, hogy nem beazonosított hálózat. Magamat meg tudom pingelni, de a routert nem. Ha ezek után DHCP-re állítom, akkor kapok egy fals ip címet.

(#878) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Összedobtam egy alap optware (mc + rtorrent + lighttpd) telepítő scriptet Tomato ARM-re! Akit esetleg érdekel próbálja ki, bár sajnos az ARM optware csomagok elég régiek, nem is nagyon frissülnek, így rtorrent-ből is azt hiszem 0.8.0 kerül fel vele, de az működik...

http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=126.msg659#msg659

A bajok még folytatódnak, mert valami nincs rendben az auth modullal, annak ellenére, hogy rendben települt, a webszerver nem találta, és csak a kikapcsolása oldotta meg a problémát, csak ezután indult el a lighttpd! Ez viszont azt jelenti, hogy egyelőre nincs jelszavas védelem a rutorrent-en! Mondjuk LAN-on ez nem feltétlenül jelent problémát, ha meg távolról akarod elérni, használj VPN-t, vagy SSH tunnel-t!

Sajnos most ennyire volt időm, ezt is csak egy távoli hozzáféréssel "kölcsön kapott" RT-N18U routeren csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#879) MarQs válasza Intruder2k5 (#878) üzenetére


MarQs
senior tag

Nagyon jó kis tutorial! Egyszerűnek tűnik, én köszönöm szépen! :R

Viszont az Optware-rel még mindig nem vagyok teljesen képben! Világosítsd már meg lécci: vannak ugye a Shibby-féle Tomato firmware-ek, amik közül már ARM-re is van fejlesztés - ez megy a topik routerére is, az RT-N18U-ra. Optware nélkül nem tudom más csomagokkal bővíteni a Tomato ARM firmware-t? Vagy az Optware amolyan csomagkezelő-féle, ami bővíti a telepíthető programcsomagok körét? ("Cross-compiler"?)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#880) Flashcash válasza pH érték (#877) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Tomato-t telepítettél?
Próbálj meg belépni a routerre SSH-n a putty nevű programmal.
192.168.1.1 a router címe
root/admin a felhasználónév és jelszó

Ha sikerül belépned akkor nvram erase parancs majd reboot és újraindulás után működni fog a webes felület.

(#881) Intruder2k5 válasza MarQs (#879) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyjából jól értelmezed... Kicsit pontosítva, az optware rendszer csomagkezelője az ipkg, vagy ipkg-opt! Lehet másként is bővíteni a rendszert, erre megoldás a r0by által leírt Debian rendszer, ami jóval frissebb, naprakészebb, ezt az optware-t csak amolyan végső alternatív megoldásnak szántam, ha valaki nem tud megbirkózni a Debian-al!

szerk.:
Mostanában kevesebb időm volt erre, de ha jól olvastam akkor már van valami alternatív Merlin fw az RT-N18U-ra is, bár lehet Tomato alá is fel lehetne küzdeni a Debian-t, ezt sosem próbáltam...

[ Szerkesztve ]

(#882) pH érték válasza Flashcash (#880) üzenetére


pH érték
aktív tag

Nem telepítettem Tomato-t. Amúgy más gépről simán bejön a webes felület és egyből kap ip címet.

Itt meg olyan mintha nem lenne összekötve a router és a gép. Még egy ipconfig /release se működik, mert az írja, hogy nincs kapcsolat.

(#883) Kuter válasza pH érték (#882) üzenetére


Kuter
senior tag

Akkor meg van a hiba. szar lan chip a gépeden,vagy driver hiba.
Én raknék bele egy különálló lan kártyát az alaplapit meg letiltanám.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#884) MarQs válasza Intruder2k5 (#881) üzenetére


MarQs
senior tag

Köszi szépen a választ!
Tomato+Optware-nél szimpatikusabb, hogy minden a routerre kerül, nincs szükség külső particiókra, mint a Debian Wheezy-nél - illetve fura ennél, hogy swap-ot is kell készíteni egy ASUS RT-AC68-nak.
Csomagok, funkciók közül nekem főleg a Transmission-re van szükségem, abból meg az egész friss 2.82-es elérhető, illetve működjön még a Samba és az M.Commander...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#885) Intruder2k5 válasza MarQs (#884) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ki mondta, és hol, hogy optware-hez nincsen szükség külső partícióra?

Swap nem kötelező, már a 128MB-os router is elmegy nélküle...

Transmission benne van a Tomato-ban, ahhoz optware sem kell! Ráadásul szerintem 2.84-es, bár én nem használom...

Ha nincs optware, nem kell az MC sem.

(#886) MarQs válasza Intruder2k5 (#885) üzenetére


MarQs
senior tag

Az MC néha jól jön a TM buzerálásához, a SWAP-ot meg csak a linkelt Debian telepítésének leírása alapján írtam! Minek említi az írás, hogy "Swap, mely kötelezően szükséges"? Az világos, hogy már a 128MB-os router is elmegy nélküle, tiszta sor - pont ezért fura, hogy egyáltalán benne van a leírásban! Optware-nél meg nem láttam az utalást, hogy kell hozzá extroot - még olvasgatnom kell a témában. Flashelni, tesztelni egyelőre nem tudok hardware híján...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#887) MarQs válasza Intruder2k5 (#885) üzenetére


MarQs
senior tag

Igaz, csak most látom, tárgyalja azt is az írás, ha nincs külön SWAP partíció... de minek egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#888) Intruder2k5 válasza MarQs (#887) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha esetleg valakinek később mégis kellene, swap-elni lehet file-ba is, az meg bármikor beállítható, adatvesztés nélkül! Illetve ugyanígy a swap partíció is kikapcsolható fstab-ban...

[ Szerkesztve ]

(#889) MarQs válasza Intruder2k5 (#888) üzenetére


MarQs
senior tag

Értem, köszi szépen!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#890) pH érték válasza Kuter (#883) üzenetére


pH érték
aktív tag

Igen, szinte biztos, hogy ez lesz a probléma. Amúgy drivert már raktam fel, de nem segített.

Bios frissítésen gondolkozok, de a fix-ek között nem szerepelt ilyesmi, szóval marad a lan kártya.

Köszi!

(#891) oldmanoka


oldmanoka
tag

találkoztatok azzal a problémával hogy a DM ben az upload erteket mindegy mire állitom limitálom vagy korlátlanra teszem akkor is beáll 40kb /sec re ujra mentem az ertéket akkor megint csak ujra beáll 40 re kiakaszt a dolog es nem tudom mi az oka

[ Szerkesztve ]

(#892) MarQs válasza oldmanoka (#891) üzenetére


MarQs
senior tag

Kicsit olvasgass errefelé... lehet segít!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#893) net91


net91
senior tag

Segítségetekkel sikerült tabletről elérni a routerre kapcsolt HDD-t.

BS playerrel próbáltam lejátszani egy feliratos filmet.
A magyar felirat megjelenik, de az angol nem. Pedig nekem az angol felirat kellene. Egymás mellett van, mindkét srt. A BSplayer beállításánál a felirat nyelvénél megadtam az angolt és ennek ellenére a magyar felirat jelenik meg. Van esetleg tippetek, hogy lehetne betöltetni az angol feliratot?

A vlc-t is próbáltam, az a feliratot nem tudja megjeleníteni.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#894) oldmanoka válasza MarQs (#892) üzenetére


oldmanoka
tag

koszi ez hozott rajta !!!!!!!!!!!!!! nem hiszem el pedig olvastam is mielőtt megvettem :) :R :R :R :R :R

(#895) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy usb-re csatakoztatott hdd-n a gyökér könyvtárban szereplő mappák között miért tart olyan sokáig egy áthelyezés, mintha másolás lenne?
Tehát pl. amikor a Download2\Complete mappából (ahová alapértelmezetten tölt a torrent) áthelyezek egy letöltött filmet a Media\Film mappába, az elég sokáig tart. A Media mappán belüli áthelyezés almappákba pár pillanat, ahogy windows alatt is.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#896) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha esetleg érdekel valakit...

Transmission Web Control telepítése Tomato-ra, az eredeti Transmission webes kezelőfelület helyett!

http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=134.msg814#msg814

(#897) pH érték


pH érték
aktív tag

Valóban nem volt jó az alaplapi hálókártya, ezért nem tudtam rácsatlakozni.

Lenne viszont két kérdésem.Download master helyes működéséhez forwardolni kell bizonyos portokat?

Illetve mik azok az előnyök, amiért érdemes felrakni a Tomato-t?

(#898) PainKiller13 válasza pH érték (#897) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem tudom, én felraktam N18U-hoz a download mastert, egyszer csatlakozott a routerre azóta egyszersem, mostis írja hogy seedel de ncore szerint mégsem. Remélem hamarosan jön valami használhatóbb custom firm a routerhez.

(#899) MarQs válasza Intruder2k5 (#896) üzenetére


MarQs
senior tag

Wow! Ez elég jóféle!
El is mentem a linket!
Thx!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#900) pH érték válasza PainKiller13 (#898) üzenetére


pH érték
aktív tag

Nekem se seedel egy grammot se. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.