Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) ArthurShelby válasza htc07 (#11999) üzenetére


ArthurShelby
addikt

[link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12002) htc07 válasza Intruder2k5 (#12000) üzenetére


htc07
addikt

:R
(#12001) legelek : HGG-n nincs entware, ez volt a problémám, mint utólag kiderült (valami rossz beidegződés miatt eszembe sem jutott az entware, csak az apt-get :DDD nem vagyok nagy linuxos igazából)

(#12003) ArthurShelby válasza htc07 (#12002) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Először az entware-t kell feltenni, utána tudod feltenni a transmissiont is. (És ez ki is derül a szövegből ha elolvasod)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12004) #27216896


#27216896
törölt tag

Sziasztok! Régen jártam erre... Nem tudni, hogy HGG-ből nem lesz végleges? Még mindig az RC2-t használom. A wifi része néha tényleg kiszámíthatatlan. :U :R

(#12005) htc07 válasza ArthurShelby (#12003) üzenetére


htc07
addikt

Alapfeltételek: asus router merlin firmware-vel

tovább nem is olvastam. :)

(#12006) ArthurShelby válasza htc07 (#12005) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Lehet gyárival is, csak úgy egy kicsit bonyolultabb.
Azért írtam merlint, mert ott van olyan beállítás, amit engedélyezni kell (jffs).
Egyébként hgg is jó, mivel merlin alapú.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12007) fudi2002


fudi2002
veterán

Urak, segítséget kérnék.
Filózom a kábeles net leváltásán, mobilnet a cél. Néztem a 4g stickeket de azok nem tudják a rendes sebességet produkálni eme routeren. Néztem olyat hogy 4g-s wifis hordozható hotspot. Eme routert átrakni AP módba és azzal? Vélemény? Annyi hogy van kamerarendszer VPN-el, az működhet így?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#12008) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Érdekes jelenségre bukkantam, csak nem tudom a hiba hol keletkezik így azt se hová írhatnám meg, a gond konkrétan az hogy az uTorrent nem zárja az IP kapcsolatokat így szép lassan több ezerre nő a számuk, az adott PC tűzfalában látni ezt, egy idő után amikor már sok van a gép használhatatlanná válik (cpu 70-80%) ha bezárom majd újraindítom a klienst megint jó ameddig újra meg nem nő az ip kapcsolatok száma. Érdekes hogy a torrentben 200-ra van korlátozva, próbáltam már többféle klienst és mindegyikkel ugyanez a jelenség így nem torrent kliens beállítás lesz, én a routerre gyanakodtam hogy talán túl nagy a TCP timeout, és igen, ha bekapcsolom Tomatoban a HW natot akkor a TCP timeout 342000 s lesz, na mondom ez a baj, átraktam 3600-ra de semmi változás nincs. Tomatonál ha a HW nat be van kapcsolva akkor nem működik a kapcsolatok időzítési beállítása sem?

Megegyezném hogy a jelenség a Telekomos netre váltás óta van, és pont azóta van bekapcsolva a HW nat is, előtte sosem volt ilyen gondom, a gépen semmilyen változás nem történt ezért is gyanakodok a routerre.

[ Szerkesztve ]

(#12009) Gubek-Einste válasza fudi2002 (#12007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg működhet AP módban is az eszköz.
Megoldható a VPN-es használat is, milyen módon lenne használva a VPN?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12010) fudi2002 válasza Gubek-Einste (#12009) üzenetére


fudi2002
veterán

Telefonról a 4gs cuccon keresztül vpnel belépek az n18ba. Gondolom a 4gs csodán kéne belőni a forwardot.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#12011) Gubek-Einste válasza fudi2002 (#12010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Első körben azt kellene kideríteni, hogy a mobilnethez kapsz-e publikus IP címet mert ha nem akkor nem fog működni a távoli elérés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12012) Ch


Ch
csendes tag

Sziasztok!
Volt egy gondom, megbírkóztam vele, de megosztom a módszert, hátha valakinek hasznos lesz.
A jelenség az volt, hogy egyik nap észrevettem, nem megy a torrent. Gondoltam megnézem mi a baj: a routerbe be tudtam jelentkezni az admin felhasználómmal, viszont ugyanazt az accountot már nem fogadta el a Download Master, azt írta: Invalid username or password. A routerre kötött winyó elérhető volt a sambával.
Próbáltam mindent: winyó unmount-visszadug, másik USB portra kötés, router restart, DM uninstall, visszainstall, semmi sem javította meg. Változtattam jelszót, de a DM így sem fogadta el. Már a router reseten gondolkodtam, amikor az az ötletem támadt, hogy egy USB pendrive-ra teszek egy friss DM-et, és ez működött.
Ekkor rájöttem, hogy ha a winyóról nem csak uninstallom a DM-et, hanem törlöm is róla a download mappát is, akkor jó lesz, és így is lett.
A downoad mappában egyébként ha jól látom a settings.json a lényeges elem. A torrenteket egyébként vissza tudtam állítani a Download2\config\resume és a Download2\config\torrents mappa visszaállításával.
Problem solved. :C

(#12013) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Feltettem a Freshtomatot mert tegnap este még egy érdekes bug jött elő, a logban ezt írta rá:
br0 received packet on eth1 with own address as source address
Az eredménye pedig az hogy a laptopom sebessége 30mbit lett, a net pedig a gépen használhatatlan...
Kíváncsi vagyok ezzel megoldódnak-e ezek a bajok illetve mennyire jól kezeli a hw natot. Eddig egész jól muzsikál, gyorsabbnak tűnik a böngészés is illetve eddig az 500-as netet is nehézkesen kezelte, 300-ig felszaladt de utána nagyon nehezen kúszott feljebb 500-ig, most szinte azonnal eléri az 500-at (éjjelente mértem akkor is szóval tuti nem a terhelt hálózat volt az oka)
Jelenleg a wifivel szenvedek, az eddigi parancssoros módszer amivel feltoltam az adóteljesítményt itt nem igazán akar működni, vagy legalábbis nekem úgy tűnik hiába adom ki, nem javul semmit a lefedettség és érezhetően rosszabb mint eddig, remélem erre is találok megoldást bár a wifi már nem annyira szempont mint amennyire eddig volt, AC hálózat kiépítését tervezem amúgy is, a 2.4G csak a telefonok számára marad, max beteszek pár repeatert ami persze rontja a sebességet de telefonon ez amúgy sem probléma.

(#12014) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#12013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1000-es pppoe nettel használom a freshtomato-t 1+ éve, semmi gondom vele.

(#12015) gabro0 válasza Intruder2k5 (#11771) üzenetére


gabro0
őstag

A régi kernelre pedig a zárt kódú binárisok miatt van szükség, kompatibilitási okokból?

Eddig csak HGG és gyári volt fent, lehet megézem ezt a freshtomatot. Az advancedTomato felület jó volna hozzá, de azt írja a fejlesztő, nincs ideje foglalkozni vele :(

(#12016) odrif


odrif
MODERÁTOR

Vezetéken Gigabites Telekomos hálón ilyen sebességet mérek.
A routerben keressem a hibát? vagy a Telekomnál?

20 éve a Prohardveren

(#12017) Roland-87 válasza Intruder2k5 (#12014) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Eddig nekem is jó, közben a wifit is sikerült feltuningolni így újra van net a garázsban a kertben az alsó szinten és mindenhol. A torrent anomália nem oldódott meg, lehet ez a dupla nat miatt van? Sajnos iptv miatt nem kaphatok bridge módot a telekomos sagem csodára így abban dmz-be tettem a router wan portját, így ezzel a módszerrel eddig hibátlanul ment minden, elérem a szervereim kintről is gond nélkül. A bridge mód nem lenne jó mert akkor a sagem csinálna egy csomó dolgot amiben nem jeleskedik túlzottan, elég neki a netet és a tv-t kezelni.

(#12018) ArthurShelby válasza odrif (#12016) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nézd meg gépen is kihagyva a routert.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12019) odrif válasza ArthurShelby (#12018) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Azt próbálom, de az ONT-ba nem tudok belépni.

20 éve a Prohardveren

(#12020) Intruder2k5 válasza gabro0 (#12015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, sajnos én nem értek a fejlesztéshez.

(#12021) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#12017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"A torrent anomália nem oldódott meg"

Mi is az a torrent anomália?

(#12022) Intruder2k5 válasza odrif (#12019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért kell ehhez az ONT-ba belépni? Rákötöd a gépet közvetlenül az ONT-ra, a kapcsolódási mód legyen ugyanaz mint ami az ASUS-ban volt (nem tudom PPPoE vagy DHCP), és mérj egyet úgy is.

(#12023) odrif válasza Intruder2k5 (#12022) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Az ONT-ban az internet azonosítási adatok törölve vannak, és az ASUS routerbe vannak beállítva.
Azt szerettem volna, hogy belépek az ONT-ba visszaállítom a felhasználó nevet és a jelszót, és úgy mérek egyet.
De sajnos az ONT-ba (reset után sem) tudok a 192.168.1.254-es címen belépni így visszaállítani sem tudok semmit.
Ezt azért akartam, hogy kizárjam arra az időre az Asus routert, amíg a Telekom eszközén is megmérem a sebességet.

20 éve a Prohardveren

(#12024) Intruder2k5 válasza odrif (#12023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Állítsd be a gépen a PPPoE kapcsolatot, ezt ugyanúgy megteheted az ASUS kihagyásával.

[ Szerkesztve ]

(#12025) aldebaran válasza Intruder2k5 (#12024) üzenetére


aldebaran
őstag

Az ONT nekem is switch-elve van. A routerben be van állítva a ppoe, de az ONT-ban nincs, az úgy van itt, ahogy hozták. Ha az ONT-ba bedugom a kábelt mindenféle csatlakozás nélkül megy a net.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#12026) Intruder2k5 válasza aldebaran (#12025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem ez így elsőre hihetetlennek tűnik, elvégre azért van a felh.név/jelszó páros, hogy csatlakozni tudj a netre. Szerintem arról lehet szó, hogy már amikor kihozták, benne voltak az adatok. Anno a DIGI nekem is így hozta ki az ONT-ot, nem itt állították be. Mondjuk azt akkor sem értem, hogy bridge módban hogyan lehet neted PPPoE csatlakozás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#12027) aldebaran válasza Intruder2k5 (#12026) üzenetére


aldebaran
őstag

Jó kérdés. Nekem is furcsa volt, mikor mondták, hogy teszthez csak húzzam ki a routerből a kábelt és dugjam be az ONT-ba, de működött.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#12028) cyber86 válasza odrif (#12023) üzenetére


cyber86
őstag

Milyen fw van rajta?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#12029) odrif válasza cyber86 (#12028) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

380.65.9_HGG-FINAL

20 éve a Prohardveren

(#12030) Titmouse09 válasza aldebaran (#12027) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Lehet be van írva a jelszó de a PPPoE passthrough is be van kapcsolva.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#12031) cyber86 válasza odrif (#12029) üzenetére


cyber86
őstag

Azzal pedig nincs gond. A 380.70 nem tud meghajtani 1000-s netet.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#12032) Roland-87 válasza Intruder2k5 (#12021) üzenetére


Roland-87
aktív tag

#12008-as hozzászólásban írtam a torrentes dologról, nem záródnak az ip kapcsolatok, a gépen futó tűzfal szerint 12 óra futás után már 5-6 ezer kapcsolatot tart nyitva ami olyan szinten leterheli a gépet hogy az használhatatlanná válik, ha bezárom majd újraindítom a klienst akkor megjavul de szép lassan újra eléri ezt a szintet, azóta kipróbáltam és másik gépen is ugyanezt a jelenséget csinálja, illetve több más kliens is hasonlót produkál. Jelenleg ezzel az új tomatoval is megmaradt a jelenség így nem a router lesz a ludas hanem szerintem a hgw amit a telekom adott, vagy a dupla nat nem tetszik neki....

(#12033) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#12032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az Advanced -> Conntrack/Netfilter oldalon felül, a Connections részben van egy [ count current... ] link, arra rányomva elvileg látod, hogy a router aktuálisan hány kapcsolatot tart fent, és ilyenkor lentebb a TCP Timeout valamint az UDP Timeout részben is látod bontva ezeket.

(#12034) tjsz válasza Roland-87 (#12032) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

Advanced - Conntrack - TCP Timeout - Established értéket vedd alacsonyabbra. Mondjuk 300-ra.

(#12035) Roland-87 válasza Intruder2k5 (#12033) üzenetére


Roland-87
aktív tag

És ez az érdekes hogy ott a beállítások jók, illetve a router szerint csak 700-800 kapcsolat aktív olyankor is amikor a pc szerint 6000, tehát maga a router nem kezel valósan annyit, de a gép szerint annyi van, a tűzfalban látom is tételesen a kapcsolatokat, ez úgy néz ki hogy ott van egy rahedli ip cím és mellette hogy melyikről mennyi küldött fogadott adat ment, a 95% mellett 0/0 van a többinél van valós forgalom. Kérdés honnan jönnek ezek a címek és ha nincs rajtuk kapcsolat miért nem bontja őket, a jelenség pontosan a Telekomos net bekötése óta van így én mindenképpen a hgw vagy a router körül kerestem a problémát eddig. Az is érdekes hogy megkérdeztem több hálózatban jártas embert is és teljesen megdöbbenve állnak és ötletük sincs erre.....

(#12036) Roland-87 válasza tjsz (#12034) üzenetére


Roland-87
aktív tag

A 300 már nem alacsony kicsit? Régen DD-Wrt alatt nekem gondom volt ha levettem hasonlóan alacsonya mert megszakadtak aktív folyamatos is miatta, én úgy tudtam 3600 körül ideális, jelenleg 2400-ra van állítva.

(#12037) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#12036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár most én sem nyúltam ezekhez, de korábban évekig úgy konfiguráltam mindig a Tomato-t, hogy azokat az értékeket ott mindet megdeleztem, tehát fentről lefelé lett 1200, 60, 30, stb... végig a TCP Timeout, UDP Timeout, és az Other Timeouts mezőkben is. Szóval nyugodtan vedd lejjebb, a felezésből nekem soha semmi gondom nem volt.

(#12038) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Nemrég teljesen használhatatlanná vált a router, a wifi térerő teljesen megzuhant majd el is tűnt utána több alkalommal visszajött de csatlakozni nem lehetett, később már azt is de net nem volt és az admin oldal sem jött be, pár perc múlva helyrejött az is, megnéztem gyorsan a logot mi történt és ezt találtam:

possible DNS-rebind attack detected: ucs02.engageya.com

Ez mit jelent? A google talál egy csomó angol találatot erre a hibára de mivel nem értek egy szót se így nem tudom mit kellene csinálnom, illetve azt sem tudom ez pontosan milyen támadás akar lenni, azt hámoztam ki hogy sok esetben nem is az csak a router veszi annak.

(#12039) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#12038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kapcsold be az Advanced -> DHCP/DNS oldalon a Prevent DNS-rebind attacks opciót. Illetve én nem is használom a routert DNS szerverként, hanem közvetlenül a (Google) DNS szerverek címeit osztom ki DHCP-n a klienseknek. Ez egyrészt terhelést vesz le a routerről, másrészt gyorsabb is, mert kevesebb lépésből megy végbe a DNS lekérdezés.

[ Szerkesztve ]

(#12040) Roland-87 válasza Intruder2k5 (#12039) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Be van kapcsolva ez az opció. Hogy tudom megoldani azt amit írtál? Én olyasmit is olvastam hogy mivel én dupla nattal nyomom így hiába is állítottam be a google dns-t nem ér semmit mert továbbra is a hgw fogja kezelni, telekomnál ott pedig nem lehet egyénit használni.

(#12041) odrif válasza Roland-87 (#12040) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Telekomnál is lehet kérni hogy vegyenek le a NAT-ról.

20 éve a Prohardveren

(#12042) Roland-87 válasza odrif (#12041) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Le vagyok, koaxon meg nem is natolnak, a gond hogy a hgw kap publikus IP címet, modem mód (bridge) nincs mert van IP-TV szolgáltatásom is, ebben az esetben tehát ha én a saját routerem akarom használni 2 eset van, a bridge mód vagy a dupla nat, a bridge módnál a hgw kezeli a dhcp-t és majdnem mindent, így a saját routerben szinte semmilyen funkciót nem tudnék használni tehát hogy ezt ne veszítsem el én a hgw-t összekötöttem a router wan portjával, ekkor ugye én egy belső hálózati címet kapok, viszont ezt a címet a hgw-ben dmz-be tettem így az összes kérés megy is felé és így működik a port forwarding is, a hgw pedig nem kezeli a lan forgalmat se csak a netet továbbítja a wan port felé kábelen, így stabil marad.

(#12043) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#12040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ennek semmi köze a Telekom-hoz. Csak annyi igaz belőle, hogy a Telekom eszközeiben ha jól tudom nem lehet custom DNS-t beállítani, így ha nem használsz saját routert, akkor vagy kliensenként beállítod a DNS-t fixre, vagy marad a Telekom saját szervere.

Az Advanced - DHCP/DNS oldalon a Use internal DNS mellől vedd ki a pipát, a Basic - Network oldalon a WAN Settings részben pedig a DNS Server-t állítsd Manual módba, és alatta add meg a kívánt DNS szerver címeket. Google esetén ez 8.8.8.8 és 8.8.4.4

[kép] + [kép]

(#12044) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Vettem egy ilyen routert, és nem boldogulok a qos beállításával. 30/5 pppoe net van. A célom az lenne, hogyha tölt a transmission közben a böngészés nem lassulna be. Jelenleg ha tölt, lassan nyilnak meg az oldalak. A transmission a nasson fut 51413 portot használja, ezt bróbáltam beállítani.
Ami furcsa hogy bár mekkora letöltési sebességet adok meg a qos -be, a speedtest szerint mindig jön a 30 mega.
Van valakinek ötlete mit állítok be rosszul ?



Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#12045) gabro0 válasza rostiron (#12044) üzenetére


gabro0
őstag

A kapcsolóbeállításoknál (switch) a CTF-et kapcsold ki, azt hiszem a default a bekapcsolt.

(#12046) rostiron válasza gabro0 (#12045) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Ha erre gondolsz ezt kikapcsolja, amint a QoS bekapcsolom.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#12047) Gubek-Einste válasza rostiron (#12046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A torrent szál- és sebesség korlátozása alapból rendesen be van állítva a NAS-on?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12048) kory24 válasza rostiron (#12044) üzenetére


kory24
őstag

Szia.

Nekem is pont ilyen netem van.
És ha max sebességgel engedem, akkor belassul sőt ellehetetlenedik a böngészés. (hiába korlátozom kapcsolatok számát is)
Nekem asztalin fut, így kliensben a max le és feltöltési sebességet korlátozom.

Te nem tudod a nas kliensen?

Vagy a routerben így :

Ki kell tapasztalni mennyi a legmagasabb érték, ami mellett még számodra megfelelően használható net.

Ha számodra ez nem jó megoldás, akkor bocsi.

(#12049) rostiron válasza Gubek-Einste (#12047) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Bár mit írok ide, mindig 30 mega a lelöltési sebességem. Mintha teljesen figyelmen kívűl hagyná a le irányt. A feltöltést azt rendben engedi.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#12050) Gubek-Einste válasza rostiron (#12049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a router-en kell beállítani, hanem a NAS-on a torrent kliensben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.