Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#3300) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor nagyon szelektíven rosszak, mert a Samba megy szépen.

De a DLNA az istennek sem... Engedélyezve van, mappa a HDD-n kiválasztva, de nem jelenik meg a hálózaton.
Régen is volt ilyen, de akkor egy ki-bekapcsolás megoldotta. Most stabilan láthatatlan...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3302) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#3301) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pont erre szerettem volna rámutatni, ha FTP / Samba megy, akkor nem tudom milyen hardver hibára gondoltál. PuTTY-ban ps-el megnézve fut a minidlna?

(#3303) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#3302) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is erre utaltam volna, csak lemaradt a :)

A PUTTY - PS-megoldást sajnos nem ismerem. Avass be, lécci! (A PUTTY azért megvan...)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3304) crips15 válasza tibcsi0407 (#3298) üzenetére


crips15
csendes tag

Ha nincs net akkor a laptopon a mobilokon sincs.:( A routert elérem, a laptop-ról a megosztott doksikat is és a letöltés is megy tovább.

(#3305) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#3303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A rendszer menüben kapcsold be az SSH-t, majd utána az ITT leírtak szerint tudsz csatlakozni PuTTY-al.

(#3306) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#3305) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, de a Rendszer fül alatt nem látok SSH-ra utaló beállítást, a linket leírásod pedig Tomatora vonatkozik -- én pedig gyári rendszert használok.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3307) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#3306) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaa..., elnézést, azt hittem HGG-d van. Akkor passz!

(#3308) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#3307) üzenetére


MaCS_70
félisten

A HGG-t sajnos még nem mertem feltenni, attól tartva, hogy nem megy rajta a javított OpenVPN.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3309) cyber86 válasza MaCS_70 (#3308) üzenetére


cyber86
őstag

Lehet érdemes lenne viszont majd kipróbálni az új HGGt csak még ez az állapot 380.57_HGG-ALPHA3

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3310) zsolt501 válasza cyber86 (#3309) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azért alpha, mert a merlinből készítik, és az még az alpha verziónál tart a legfrissebb.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3311) Sickboy75 válasza Intruder2k5 (#3294) üzenetére


Sickboy75
tag

(#3312) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#3311) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez eddig jó, de buktató lehet még lentebb is.

(#3313) Sickboy75 válasza Intruder2k5 (#3312) üzenetére


Sickboy75
tag

Csinaltam egy account, amibe azt adtam meg, hogy a /nas/torrents mappa legyen neki a root directory

Es ez tutira letezik (nyilvan read / write access van belove az acc-nak.

A custom config ures

Udv,

SB

(#3314) Sickboy75


Sickboy75
tag

A 3288-ban leirtakat hova irjam be egesz pontosan ?

Udv,

SB

(#3315) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#3314) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Administration -> Scripts -> Firewall

(#3316) Sickboy75 válasza Intruder2k5 (#3315) üzenetére


Sickboy75
tag

Köszi

Beirtam, jelenleg igy nezek ki fwall script ugyben:

#!/bin/sh

iptables -I INPUT -p tcp --destination-port 81 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p tcp --destination-port 51411 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p udp --destination-port 51411 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p udp --destination-port 51412 -j ACCEPT
iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -p tcp --dport 6890 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -j DROP

Ez igy rendben van ?

Udv,

SB

(#3317) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#3316) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem egészen. Először is el kellene dönteni, hogy mely portokat használja az rtorrent, rutorrent, és azokat megnyitni. Tehát az rtorrent.conf-ban 6890, 51411, vagy 51412 van megadva? A rutorrent-et a 81-es porton éred el?

(#3318) Sickboy75 válasza Intruder2k5 (#3317) üzenetére


Sickboy75
tag

Szia,

az rutorrent a 81-est hasznalja es ugy nez ki, hogy mostmar megy es kivulrol is el tudom erni :)

Marcsak az FTP a talanyos :)

Udv,

SB

[ Szerkesztve ]

(#3319) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#3318) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A felhasználónévben és a jelszóban nincs különleges karakter?

#&@$ß stb...

(#3320) Sickboy75 válasza Intruder2k5 (#3319) üzenetére


Sickboy75
tag

Szia, nincs semmi ilyesmi

Fura, hogy bejon, keri az accot, en megadom neki, vilan egyet es aztan megint keri ...

es csak siman igy erem el hogy

ftp://joskapista.no-ip.org

semmi csicsa

(#3321) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#3320) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ebben így látatlanban többet nem tudok segíteni sajnos, de nekem kissé fura ez, mert szerintem ha bug lenne, akkor már mások is jelezték volna, úgy az RT-AC56U, mint az RT-AC68U topikban is, ha pedig MIPSEL modelleken is létezne a bug, akkor nekem sem menne, már pedig nálam minden rendben van.

(#3322) Sickboy75 válasza Intruder2k5 (#3321) üzenetére


Sickboy75
tag

Olyan van esetleg, hogy neki is kell nyitnom egy portot ami nincs jelenleg ?

Udv,

SB

(#3323) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#3322) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs! Ha beállítottad WAN-ra is az FTP-t, akkor az megnyitja magának a portokat.

Esetleg nem tudsz nekem beállítani egy üres mappát, nevet jelszót küldd el privátban, meg hozzá egy WAN IP címet. Erre már kíváncsi vagyok...

Update: Most már működik.

[ Szerkesztve ]

(#3324) Sickboy75 válasza Intruder2k5 (#3323) üzenetére


Sickboy75
tag

Köszönöm a sok segítséget, egyetlen kivétellel minden válaszra megoldást kaptam a pro-któl :)

Mostmár minden megy mindenhonnan :)

Egyetlen kérdés érdekelne:

ha úgy alakul, hogy nem tudom elérni sem DLNA-n, sem a Samba-n a HDD-t ami a routerre van akasztva, akkor van arra mód, hogy reboot nélkül újra működjön?

Tegnap este is volt egy ilyen eset, gondoltam remoutoltatom, de azt meg nem volt hajlandó, mert éppen seedelt vadul és "foglalt " volt :)

Van valami tippetek ? Gondolom egy db paranccsal (no ezt nem tom :) az rutorrent ilyenkor leállít, remount végrehajt, rutorrent újraindít ?

Üdv,

SB

(#3325) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#3324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen elvileg újra lehet mountolni, de akár a Samba-t és a DLNA-t is újraindíthatod webes felületről. Mondjuk ilyennel nem nagyon szoktam találkozni. Igaz DLNA-t nem használok, de Samba, FTP, sosem szokott leállni.

(#3326) tibcsi0407 válasza Intruder2k5 (#3325) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nálam a beépített DLNA bizonyos időközönként lefektette a routert. A mai napig nem tudom miért.
Mindenesetre én inkább telepítettem az Entware verziót.

https://utdetailing.hu/

(#3327) MaCS_70 válasza tibcsi0407 (#3326) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen firmware-en?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3328) tibcsi0407 válasza MaCS_70 (#3327) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tomato.

https://utdetailing.hu/

(#3329) Peci


Peci
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni a nevezett routerrel kapcsolatban.

Az AC86U-val szerzett meglehetősen pozitív tapasztalataim miatt egy általam "felügyelt" helyre megszavaztam a "kistesót" azaz az N18U-t a megbízhatóság szellemében egy Cisco rw215 helyett és egy saját Linux szerver helyett.
Fontos tényezők a VPN, vendég wifi, samba és LPR nyomtatás. No meg a megbízhatóság.
Elvben ez a cucc a kiszemelt helyre tökéletesen elég lenne...

A legfrissebb gyári fw van rajta, (v.: 3.0.0.4.378.9216) és úgy tűnik előszeretettel nem hozza létre az ADSL kapcsolatot, vagy csak bekapcs után 2-3 órával talán. (Közben a saját ledek azt jelzik, hogy minden oké, a modemé szintén. Az eszköz nem melegszik, minden mást tökéletesen csinál.

Tegnap járt nálunk a szolgáltató is, (Tré...) és jobb ötlet hiányában modemet cserélt. De a helyzet változatlan. (A volnal jónak tűnik ha működik, 15 ms pinggel.)

A kérdésem az volna, hogy tapasztaltatok-e effélét és ha esetleg igen, volt, van-e rá valamiféle megoldás. Illetve ha a gyári fw-el nem, akkor milyen alternatív (jó és főleg megbízható) firmware-t érdemes rátennem? Ez ügyben megköszönöm ha egy linket is kaphatnék, Tomato és társaiban nem vagyok járatos. (Inkább a bevált, megbízható verzók lennének ideálisabbak a legújabbakkal szemben...)

A helyzet azért aggasztó, mert egy olyan helyen lenne ahová olyan 3/4 évig nem tudnék személyesen eljutni december 20 után, ill. az ott lévők nem alkalmasak komolyabb távműködtetésre sem. ;-)

Előre is nagyon köszönöm a segítségetek!
:F

(#3330) Intruder2k5 válasza Peci (#3329) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A logban van erről valami bejegyzés?

(#3331) Hooper válasza Gubek-Einste (#3274) üzenetére


Hooper
őstag

[link]

így a válasz alapján nem tul meggyőző a jobb dárább router létjogosultsága :)

inkább akkor lehet igy kérdezem hogy a T féle alap speedport helyett aki váltott esetleg ilyenre az milyen plusszt kapott a pénzéért? probálom megérteni a drágább eszköz létjogosultságát, h miért vesz vki 20-30-50ért routert és miért jobb ez mint az 5ezres...

szerk: igazábol megrendeltem az asust, már meg is jött de ha nem érek el vele semmi javulást akkor inkább vissza küldöm amig bontatlan v eladom :P

[ Szerkesztve ]

(#3332) Gubek-Einste válasza Hooper (#3331) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A komolyabb router-eknek olyan szinten van létjogosultság, hogy az erősebb hardver miatt jobban bírják a nagyobb terhelés, több szolgáltatás tudnak nyújtani. Szolgáltató eszközök mellé véve jobb beállíthatóság, kényelmesebb használat az ok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3333) Intruder2k5 válasza Hooper (#3331) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És folytatva Gubek-Einste sorait, a szolgáltató által adott eszközhöz képest nem utolsó sorban lenne egy olyan tűzfalad, amit egyedül felügyelsz, nem tudnak a szolgáltatótól bármikor belepiszkálni, a tudtodon kívül.

(#3334) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#3333) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jobb beállíthatóság, kényelmesebb használat ezt lefedi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3335) Sickboy75


Sickboy75
tag

Sziasztok,

Ha a DLNA mexakad neha (nem latja a wifin megosztott HDDt a TV) akkor mit erdemes megcsekkolni hogy ne forduljon elo tobbszor a dolog ?

Udv,

SB

(#3336) Peci válasza Intruder2k5 (#3330) üzenetére


Peci
csendes tag

Helló!

Igen vannak (számomra?) érdekes dolgok a logban. Erről mindjárt. Ma annyi történt, hogy egy kicsit ár lett alakítva a világ. Bekapcsoláskor (iroda, főkapcsoló) a modem elindul. A router a 220-at egy fél perc múlva kapja meg, így a modem után bootol. Ezután a nincs net típusú jelenséget nem sikerült már előidézni.
De lett helyette más. Az USB 2-n egy HP nyomtató csücsül. Az USB 3 kapott egy 16 GB-s pendriveot. (Fat 32..)
A nyomtatás azóta izgalmasabb lett.

A log lényegi része ez. Ahol órákon át ismétlődik a sorminta azt kiszedtem.
(Mindig Aug 1-el indul és amikor felépül a net, akkor lesz helyes a dátum és az idő. De az idő múlása látszik így is.

Így indul:

[link]

Aztán elkezd babrálni a dyndns dolgaigal, és talán beállít valami nem létező lokál Ip-t. Meg valami rc service is jön.

[link]

És így megy a sorminta kb egy órán át... Majd a bekapcstól számított 2 óra múlva egyszer csak életre kel és megy mint az állat...

[link]

- Én nem nagyon ismerem a routeres linux lelkivilágát, de elég betegnek tűnik így. Láttok benne esetleg valamit ami én nem? Köszönöm!!

A nyomtatás szintén érdekes folyamat. Vagy megy ha úgy gondolja, vagy nem pl, egy reboot után - és pl lehet látszólag minden oké, van net... Aztán úgy megint 2 óra múlva egyszer csak kinom egy valamit a közben ráküldöttekből, de a többit elfelejti... (Pl. egy nyomtató kábel kihúz-bedug hatására.) Mivel ssh nincs a gyári fw-ben nem nagyon lehet a végére járni... Aztán egy újabb indítás és megint megy amíg kedve tartja...

Gondolkodom a Tomato-n vagy valami olyanon ami egyben van. A hw jónak tűnik, továbbra sem meleg meg efféle, de a működés egyelőre meglehetősen esetleges így.

Köszi, Péci

A hosszú logot külső oldalra tettem át.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#3337) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Tegnap beüzemeltem egy ilyen router-t.
A gyorsbeállítással elvégeztem a telepítést (jelszó, titkosítás,).
Szükséges-e az internetes felületébe belépve ezt követően valamit finomhangolni?
A torrent részét nem veszem igénybe, az USB-re sincs kötve semmi.
Az lenne az elvárás, hogy a netet maximálisan kiszolgálja.
2 asztali gép van rákötve kábellel, 1 laptop megy WIFI-n, ill. még 2 telefonnal szoktunk csatlakozni.
100Mbit-es Invitel kábelnetem van.

(#3338) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#3337) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezen kívül még 1-2 személyre szabást lehetne csinálni de azok már inkább egyéni ízlés dolga.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3339) andriska1988


andriska1988
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap lettem tulaja ennek a csodás szerkezetnek. :) Megy mint a villám. Mégis lenne nekem egy pár kérdésem illetve tanácsot, segítséget szeretnék kérni tőletek. :)

Kezdő vagyok ebben a témában, előre is bocsánatot kérek, ha valamit nem jól tudok vagy nem tudok. :D

Egy ideje olvasom a fórumot de itt van közel 3400 hozzászólás szóval bocsánat, ha már ez téma volt.

Következő dolgokban szeretném a segítségeteket kérni:

- Szeretném a torrentet a routerről bonyolítani a továbbiakban. Mit kell ehhez tegyek? Gondolok itt a vinyó formázására, milyen plusz program kell hozzá, ha kell. 320Gbos Samsung külső HDD-ém van. Nem akarok ipari méretben torrentezni, csak a arra pár dologra kell amire használom.

-Másik dolog, hogy Tomato v gyári fw melyik a jobb választás? Mekkora különbség a kettő között? Van-e értelme itt "mókerolni" ezekkel? Jelenleg a legfrissebb gyári fw van rajta.

Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#3340) Gubek-Einste válasza andriska1988 (#3339) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

HDD estén ajánlatosabb ext4 fájlrendszerre formatálni de nem kötelező.

Nem akarok ipari méretben torrentezni, csak a arra pár dologra kell amire használom.
Ez alatt pontosan milyen használatot is értesz?

CFW vs gyári firmware: Ez egy jó kérdés, több szempontot is figyelembe kell venni ilyenkor. Mi is az amire szükséged van? Mire akarod használni még a router az alap hálózati dolgokon kívül? Mi az amit a gyári tud és mi az amit nem a te esetedben.
Értelme van a CFW használatának de hogy neked kell-e vagy sem az már más kérdés. Mire akarod/szeretnéd használni még a router-t?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3341) andriska1988 válasza Gubek-Einste (#3340) üzenetére


andriska1988
csendes tag

Szia Gubek-Einste!

"Nem akarok ipari méretben torrentezni, csak a arra pár dologra kell amire használom."
Ez alatt azt értem, hogy amit leszedek azt visszaseedelni, mást nem szeretnék vele.

Amire használom a routert, ellássa a két számítógépet nettel illetve a 2 telefont, ez mind, na meg persze a torrentek leszedése/visszatöltése a hozzákötött vinyóval.

Ezek az elképzelések, ha mindezeket a gyári fw kitudja szolgálni akkor nem babrálnék vele, félek h elrontom és akkor vége. :) Sok az általam ismeretlen folyamat. Olvastam itt parancsokról meg mindenféle általam ismeretlen fogalomról.

Köszönöm válaszod! :)

(#3342) Gubek-Einste válasza andriska1988 (#3341) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez alatt azt értem, hogy amit leszedek azt visszaseedelni, mást nem szeretnék vele.
Azért több száz torrent egy idejű le és feltöltése egy Digi gigabites csomag teljes sebességével nem fog menni, ez nem egy NAS/szerver.
Én a mértéket kérdeztem: mekkora sebességgel mennyi torrent egyszerre?

Így első körben nem lesz szükséged CFW használatára.
Elrontani nem olyan könnyű mivel van benne recovery mode.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3343) andriska1988 válasza Gubek-Einste (#3342) üzenetére


andriska1988
csendes tag

Pár torrentről lenne szó. Ha nagyon számokban gondolkodunk akkor olyan 5 - 15 között körülbelül. Többet nem szoktam. Ami visszamegy azt törölni szoktam. Nem hagyok bent semmit fölöslegesen. Ehhez a művelethez egy 200Mbps-os Digi netem van.

Mik a lehetőségeim?

Köszönöm a válaszodat! :)

(#3344) Gubek-Einste válasza andriska1988 (#3343) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ITT leírtakat kellene kezdetnek beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3345) andriska1988 válasza Gubek-Einste (#3344) üzenetére


andriska1988
csendes tag

Beírnám én, csak az a probléma, hogy konkrétan most dugtam rá a vinyót a routerre és nem is tudom pontosan h mit kellene most látnom. Szóval totál homály vagyok sajnos. Kérhetnék egy kicsit részletesebb leírást? :)

Köszönöm!

(#3346) Peci válasza Peci (#3336) üzenetére


Peci
csendes tag

Sziasztok!

No, az én RT-18U routeremmel vannak új tapasztalatok.
Miután ma reggel sem volt hajlandó rendesen létrehozni az Adsl kapcsolatot (bár ma megúsztuk egy órával az eddigi kettőt) - fw downgrade mellett foglaltam állást az alternatív szoftver telepítés előtt, amolyan utolsó esélyként...
A legújabb (v.: 3.0.0.4.378.9216) ment le egy gyári reset társaságában.
Utána ment fel rá a régebbi 3.0.0.4.376.3754-es.

Utána gyakoroltuk tucatszor a boot-ot. Rövid tömör logok keletkeztek, sormintáktól mentesen. Azóta élesben üzemel. A főpróba a holnap reggeli hidegindítás lesz, de az eddigiek alapján abszolút biztató a kép. A netes és nyomtatási anomáliák megszűntek. Egyelőre úgy tűnik, hogy a legújabb gyári 378.9216-os igencsak felejtős, legalább is annak aki a gyárit szeretné használni és üzembiztosan.

Üdv, Péci

(#3347) Gubek-Einste válasza Peci (#3346) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért kell minden nap ki/be kapcsolni a router-t?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3348) Peci válasza Gubek-Einste (#3347) üzenetére


Peci
csendes tag

Az adott helyen áramtalanítás van minden éjjel...

(#3349) Gubek-Einste válasza Peci (#3348) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És ez feltétlenül szükséges?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3350) jpolyak


jpolyak
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a Tomato telepítésével kapcsolatban (asus rt n18-u)

A gépem össze van kötve a routerrel, recovery módba teszem, de amikor beírom a 192.168.1.1-es IP címet nem hoz be a böngésző semmit. Nekem van egy szolgáltatótól kapott modemem, aminek az IP címe pont ez.
Lehet hogy ez a probléma? Egyébként a routerem IP címe: 192.168.2.1

Köszönöm a segítséget. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.