Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) Gubek-Einste válasza vittorio7 (#3150) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én a UPnP-t is kikapcsoltam, meg 1-2 kisebb dolgot beállítottam de azok már inkább saját számíze kérdése volt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3152) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok, van egy ilyen routerem, tomato van rajta, érdekelne, hogy van e tapasztalata valakinek, hogy Huawei E3372 modemmel működik e.

(#3153) PainKiller13 válasza PainKiller13 (#3152) üzenetére


PainKiller13
őstag

Bepróbáltam a modemet, világít kéken, de net az nincs, nem tudja valaki, hogy MTUnak és APN-nek mit kell írni t-mobilnál? Próbáltam pár félével de egyel sem működött.

(#3154) hhx válasza PainKiller13 (#3153) üzenetére


hhx
tag

APN elvileg: "internet.telekom"

(#3155) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Találkozott már valaki az alábbi problémával?

Nyomtatót USB-vel kötöttem a routerre, asus féle printer progi indít (usb alkalmazások alapján), felismeri telepít, majd a nyomtatót is usb üzemmódban telepítem. Ez után a nyomtató hibátlanul működik, szkennel mind az asztali gépről, mind laptopról.
Másnap bekapcsolom a nyomtatót a router látja, de a szgépem nem észleli. Asus féle printer.exe futtat megint, erre a keresés után azt írja, hogy nem talál kompatibulis routert. :F
Router restart (admin felületről), amit követően a progi gond nélkül megtalálja és minden működik szépen ismét ahogy kell. Következő nap pedig ugyanezt ismét eljátssza.

Na ez mi a fene? Mi történik a routerrel, hogy egy bizonyos idő után nem alkalmas nyomtató megosztásra?

Megjegyzem, hogy a nyomtatót wi-fi-vel csatlakoztatva a routerre simán megy és nincs ez a probléma, igaz akkor az usb alkalmazást se kell futtatni.
Naív módon azt gondolnám, hogy az usb mégis csak egy stabilabb kapcsolat mint a wifi, illetve a wifi rádiót időzítő szerint engedem csak működni (gyerek ne netezzen tanulás helyett), ami miatt jó lenne, ha a wifi állapottól/napszaktól függetlenül a nyomtatás lehetséges legyen.

(#3156) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Hello!

Sikeresen beüzemeltem az új routeremet de sajnos egy dolgot nem tudok beállítani.
a servio nem jelenik meg a tv-men.

a servióba látszik a tv ip címe tehát az látja.
a régi routeremen nem kellett semmit állítani (linksys e900)hogy megjelenjen a servio.

(#3157) ftamas0201 válasza Schizoka (#3156) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Szia.
Portforwardba állítsd be a 8895 TCP és 1900 UDP portot, nálam ez volt a megoldása a dolognak. utána akár restartolhatsz mindent is, ha nem akar megjelenni, elvileg jónak kell lennie utána.

(#3158) Schizoka válasza ftamas0201 (#3157) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Köszönöm a választ!
egyenlőre kislányos zavaromban nem találom hol kéne!
:D
kis segítség elkelne!
a tv már látja a routerbe bedugott vinyó tartalmát,ez jó hír.
viszont a bluray lejátszóm (samsung bd-e 5500) nem látja,lehet nem is tudja látni,de szerintem kéne tudnia mert már játszottam le vele régebben a pc röl .

(#3159) krealon válasza ftamas0201 (#3157) üzenetére


krealon
veterán

"a servio nem jelenik meg a tv-men."

"Portforwardba állítsd be a 8895 TCP és 1900 UDP portot, nálam ez volt a megoldása a dolognak. utána akár restartolhatsz mindent is"

A port-forward kulso halozatbol (internet) teszi elerhetove, a helyi halozatban levo port-ot.
Ennek semmi koze ahhoz, hogy a helyi haloban nem mukodik az UPnP.

Nalad valoszinuleg valamilyen masik valtozas is tortent a helyi halozaton, ezert javult meg a rendszered a "portforward"-tol.
Valoszinubb inkabb, hogy a restart volt a kulcs.

Ha pedig erre gondoltal, mint a megoldas forrasa, akkor melle lottel a port-forward-dal.
Itt ugyanis az szerepel, hogy
"Also make sure that TCP port 8895 and UDP 1900 are open in your firewall."
Vagyis a servio-t futtato PC-n / routeren kell engedelyezni a tuzfalprogrambol a fenti portokat (ha alapertelmezes szerint blokkolva van minden), es nem kell forward-olni semmit.

Szerk:
(#3158) Schizoka
"a tv már látja a routerbe bedugott vinyó tartalmát,ez jó hír."

Ha ez a "latja" DLNA-ra ertendo (zene, kep, es videok latszodnak csak), akkor mar csak ido kerdese, hogy a tobbi DLNA kepes eszkoz is ratlaljon.

[ Szerkesztve ]

(#3160) ftamas0201 válasza krealon (#3159) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Köszönöm a helyesbítést, és a javítást, így már biztosan tudni fogja mi lesz a gond. Amúgy sokszor a tv-t is újra kell indítani mert az is lehet a bűnös.

(#3161) Schizoka


Schizoka
aktív tag

krealon: köszönöm a választ!

egy újraindítás megoldotta!
a tv és a bd lejátszó is látja a serviot és a routert is!

viszont a most a bd lejátszó hirtelen lejátszás közben eldobta a kapcsolatot a routerbe dugott vinyóval! a servió az működik ezt nem értem!

még egy kérdés:hogy tudok másolni a routerbe dugott vinyóra pc-röl?

(#3162) Gubek-Einste válasza Schizoka (#3161) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fel kellene csatlakoztatni a HDD-t mint hálózati meghajtót és a szokásos módon mint helyi meghajtón tennéd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3163) Schizoka válasza Gubek-Einste (#3162) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Köszönöm a választ!

pont el akarom kerülni a vinyó állandó ki-be dugdosását azért is vettem ezt a routert.mert a milyen routert vegyek forumba azt írták lehet rá másolni pc röl ha a routerbe van dugva.
vagy rosszul értem amit írtál?

szerk:

a bd lejátszó a router ujraindítása után megint látja a routerbe dugott vinyót de sajnos pár áerc mulva elfelejti nem látszik tovább a tv tökéletesen lejátszik mindent

[ Szerkesztve ]

(#3164) mereteycs válasza PainKiller13 (#3153) üzenetére


mereteycs
csendes tag

Szia!

3372h-val megy szépen (a legújabb Tomato van fenn) [ez mondjuk Telenor-on van, de ebayes független cucc]
Semmi különleges beállítás nem kellett, csak 4G-re állítani a WAN kapcsolatot

Üdv,
MCS

(#3165) Gubek-Einste válasza Schizoka (#3163) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-en be kell állítani, hogy elérhetővé teszed a HDD-t a hálózaton, majd a gépen rákeresel az elérhető hálózati eszközök között és kiválasztod a router-re kötött HDD-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3166) Schizoka válasza Gubek-Einste (#3165) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Köszönöm sikerült!

A routerbe már beállítottam csak a pc oldalon nem tudtam mit kezdeni.
Még lesz biztos kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#3167) PainKiller13 válasza mereteycs (#3164) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, akkor lehet csak frissíteni kellene a tomatom, az enyém 1.28-as.

(#3168) Intruder2k5 válasza PainKiller13 (#3167) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az 1.28 a fő verziószám, attól nincs újabb már évek óta. Ezen kívül viszont van a build száma, ami jelenleg 132-nél tart.

(#3169) PainKiller13 válasza Intruder2k5 (#3168) üzenetére


PainKiller13
őstag

Gondolom erre gondolsz:

Tomato Firmware 1.28.0000 -129 K26ARM USB AIO-64K

Upgrade után ha nem indul el a router, akkor hogy is resetelem az NVRAM-ot? Tavaly csináltam és nem nagyon emlékszem már rá.

[ Szerkesztve ]

(#3170) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!

Megjött a router, be is üzemeltem. A kérdésem a következő lenne:
Normális érték wifin a 35 mbit/s (I5S, HP Pvilion laptop)? (60/5 netem van, ami kábelen át is jön).
Elég tudatlan vagyok a témában, olvastam, hogy fontos a megfelelő WIFI csatorna beállítása. A router az 1. csatornát állítja be automatikusan. A következő kép bizonysága alapján hagyjam automatikus csatorna kiosztáson vagy válasszak manuálisan másikat (BODO)?

Köszi
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#3171) Gubek-Einste válasza Sur1G (#3170) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz egy próbát a 11-essel.
Milyen wifi adapter van a laptopban?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3172) Intruder2k5 válasza PainKiller13 (#3169) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen erre.

Az összefoglalóban le van írva.

(#3173) Sur1G válasza Gubek-Einste (#3171) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Nem tudom milyen adapter van a laptopban. A telefonnak elvileg kéne tudni 100 mbit-et tesztek alapján (lehet 5 GHz-en). Egy helyiségben van a gép és a router.

(#3174) Gubek-Einste válasza Sur1G (#3173) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább 5 GHz-n jellemző a nagyobb sebesség mobilok/tablet-ek esetén.
Spaccy/Aida64 programmal meg lehet nézni az adapter pontod típusát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3175) Sur1G válasza Gubek-Einste (#3174) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Átváltottam 11-es csatornára:
Telefon: 36/4 mbit
Laptop: 35/4 mbit adapter (amennyiben ez az): Ralink TR3290 802.11n

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3176) Gubek-Einste válasza Sur1G (#3175) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a laptop wifi adaptere csak N150-es így gyakorlatban, körülményektől függően, kb 40-50 Mbps-re lehet számítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3177) Sur1G válasza Gubek-Einste (#3176) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Köszönöm az információkat/segítséget.
Szerencsére lényegtelen a sebesség, mert a laptopot tudom kábelen is használni a telefonon, tableten meg igazából mindegy a sebesség. A váltás oka az volt, hogy a szolgáltató által biztosított router (D-Link GO-RT-N300) folyamatosan dobálta a Wifit a táblagépeken, illetve a telefonokon. Remélem ez mostantól megszűnik.
Még egyszer Köszi!
Üdv!

(#3178) Gubek-Einste válasza Sur1G (#3177) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az egy elég rossz hírű router, sokaknak volt/van vele gondja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3179) Schizoka válasza Gubek-Einste (#3165) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Sajnos a blu-ray lejátszóm kb 10-15 perc lejátszás után a routert "eldobja" a serviot nem.többször próbáltam.
mi lehet a gond?

(#3180) sebgutkopf válasza Schizoka (#3163) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nekem gyanús, hogy ennek valami hasonló oka lehet mint nekem az usb-re dugott nyomtatómnak?

(#3181) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Valami nagyon érdekes jelenség van itten a routeremmel...

Erről menne a házi zene, DLNA-megosztáson.
A hálózatra kapcsolódó PC-k és telefonok látják is, egyetlen eszköz nem látja: a Denon erősítő. Eddig látta, a legfrissebb gyári szoftverre frissítés óta nem látja.

Van erre valakinek ötlete?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3182) Schizoka válasza sebgutkopf (#3180) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Én már nem tudok mire gondolni!Ma pl egyszer se jelent meg a router a blu-ray lejátszón! a tv-n tökéletesen működik!
ha véletlen megtalálja akkor is kb 10 perc után eldobja.a szervio tökéletes tehát a bd lejátszó tuti jó.valami x-akta lehet szerintem.

(#3183) johndoo1000


johndoo1000
tag

Sziasztok!

Most vettem egy ilyen routert, mivel 1000 Mbps Digi kábelnetem lett.
Viszont az istennek sem megy fel a letöltési sebességem 360 Mbps fölé, router nélkül pedig jön a közel 1000 Mbps.
Valaki segítene ?
ELőre is kösz.

(#3184) johndoo1000 válasza johndoo1000 (#3183) üzenetére


johndoo1000
tag

Ja bocs, nem írtam, hogy az asztalimon mérem a sebességet, tehát nem wifin hanem kábelen jön a kraft.

(#3185) Multibit válasza johndoo1000 (#3183) üzenetére


Multibit
veterán

Sok mindent nem tudsz tenni.
- felteszed a legfrissebb gyári fw-t
- reseteled (nem csak újra indítod!) a routert
- újra beállítod a routeren a szükséges dolgokat

Ha 1-2 nap után sem növekszik a letöltési sebességed, jelentsd be a szolgáltatónál (igaz, a garantált sebességed megvan)!

(#3186) Intruder2k5 válasza johndoo1000 (#3184) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve cserélj UTP kábelt is. Egyébként optikai vagy LAN net?

(#3187) johndoo1000 válasza Multibit (#3185) üzenetére


johndoo1000
tag

Hali,

legfrissebb fw van fent, reseteltem, beállítottam amit tudtam, de nem tudom mit lehet még beállítani.
A szolgáltatónak mit jelentsek, ha nincs router jön a beigért sebesség, ha beteszem az egyenletbe, olyna mintha feleződne. Most nem a szolgáltató a ludas.

(#3188) johndoo1000 válasza Intruder2k5 (#3186) üzenetére


johndoo1000
tag

szia,

UTP kábelt a router-hez adottat használom. A net pedig LAN.
Kell valami speciális UTP kábel az 1000 Mbps-hez ?

(#3189) Gubek-Einste válasza johndoo1000 (#3188) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Min CAT5E kell de ez már meg van.
CTF engedélyezve van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3190) johndoo1000 válasza Gubek-Einste (#3189) üzenetére


johndoo1000
tag

szia,

nem vagyok profi, mi az a CTF?

(#3191) johndoo1000 válasza Gubek-Einste (#3189) üzenetére


johndoo1000
tag

Közben meglett a CTF, mondjuk nem tudom mit jelent, de ez a beállítása.:
Jumbo Frame engedélyezése
NAT-gyorsítás Auto CTF(Cut Through Forwarding) is enabled.

Ez így jó? vagy lehet, hogy ez okozza a seb.csökkenést ?

(#3192) Multibit válasza johndoo1000 (#3191) üzenetére


Multibit
veterán

Az Auto beállítás jó a CTF-nél.
Nálam a Jumbo Frame le van tiltva.

(#3193) johndoo1000 válasza Multibit (#3192) üzenetére


johndoo1000
tag

áááááááá feladom.
Ilyen a mesébe se nincsen. Van 1000 Mbps netem de ha routert használok akkor megfeleződik vagy még kevesebb lesz. Mondjatook olyan routert amivel nem kell szarakodnom és megmarad a sebességem.

(#3194) Multibit válasza johndoo1000 (#3193) üzenetére


Multibit
veterán

Mondjatook olyan routert amivel nem kell szarakodnom és megmarad a sebességem.
Asus RT-N18U ;) Nem a típussal van baj.
Legrosszabb esetben akár maga a router (a te példányod) is lehet hibás.

(#3195) johndoo1000 válasza Multibit (#3194) üzenetére


johndoo1000
tag

A kábel cat5e, elméletileg itt már 1000 Mbps átviteli sebességet írnak, de lehet, hogy ez lesz a gyenge láncszem ?

(#3196) Multibit válasza johndoo1000 (#3195) üzenetére


Multibit
veterán

Nem. A CAT5e kábel kifogástalan az 1000 Mbps-hez kb. 100 méterig.

(#3197) krealon válasza johndoo1000 (#3195) üzenetére


krealon
veterán

"A kábel cat5e, elméletileg itt már 1000 Mbps átviteli sebességet írnak, de lehet, hogy ez lesz a gyenge láncszem ?"

Attol, hogy Cat5e, meg lehet kontakthibas, vagy szalszakadt.
Kabelmero muszer hianyaban, csak a cserelesevel tudod letesztelni, hogy az okozza-e a problemat.

(#3198) Klupido válasza johndoo1000 (#3195) üzenetére


Klupido
tag

Router-géped közötti kábel milyen?
A jumbo frame látom be van kapcsolva! A gépeden is be van állítva?

(#3199) bazsika89


bazsika89
tag

Sziasztok!

Nem rég beruháztam erre az eszközre, eddig különösebb problémám nem volt vele. Annak érdekében, hogy ne legyen sebesség ingadozás, gondoltam áttérek vezetékes netre. Itt kezdődött a baj.

Random időközönként elszáll a net. Ping a hálózaton belül tökéletes, más fix portok tudnak kifelé kommunikálni, csak a net nem megy. A windows saját diagnosztizáló programja kijavítja a hibát Default Gateway hibára panaszkodva. Már majdnem egy napja küzdök. Valakinek elképzelés mi lehet a baj?

Amit próbáltam:

-Driver
-Kábel másik gépen tökéletesen megy
-Manuális beállítások
-cmd-ben kb mindent nulláztam
-tűzfalban semmit nem találtam ( csak a defender fut )
-router beállításokban sem találtam semmi féle korlátozást.

Előre is köszi, ha van elképzelés.

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#3200) Gubek-Einste válasza bazsika89 (#3199) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

-Manuális beállítások
Ez mit jelent?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.