Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Hippo válasza Intruder2k5 (#2243) üzenetére


Hippo
aktív tag

Elindult végre.. Majd még tesztelem.
Még annyit kérdeznék, hogy ezt meglehet valahogy csinálni rtorrenttel is?

Ha jól értelmezem így akár egy ipadről is tölthetek le torrent fájlt dropboxra, amit dropboxról behúz a transmission és máris megy a letöltés?

(#2252) Intruder2k5 válasza Hippo (#2251) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Watcdir funkció van rtorrent-ben is, de, hogy ezt dropbox-al össze tudod-e hozni, passz. Ha TM-el összejött, akkor gondolom igen.

(#2253) Pribi


Pribi
senior tag

Még egy kérdés. Ha már úgyis reszelem a routert, érdemes e a rajta lévő hdd-t leformázni ext3/4-re, vagy maradhat ntfs-en? Jobb e valamivel az ext file rendszer? És ha igen a 3-asra, vagy a 4-esre formázzam?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2254) Hippo válasza Pribi (#2253) üzenetére


Hippo
aktív tag

Ajánlott, viszont nálam ext 3/4 alatt a smart tv-m áállandóan instabil kapcsolattal ledob. ntfs alatt jó..
Én most úgy csináltam meg (remélem jól.. :) ), hogy van egy ext4-es rendszer, linux swap és egy ntfs particióm, amire a letöltött állományaim kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#2255) MarQs válasza Pribi (#2253) üzenetére


MarQs
senior tag

HGG alá, ARM procis routereknél (RT-N18U) a csatlakoztatott külső HDD-t EXT4-re ajánlott formázni. Emellett, ha szükséged lenne rá, egy NTFS-re formázott adatpartíciót lehet gond nélkül kezelne mondjuk a Transmission... érdekes elgondolás. :)

(#2254) Hippo
Közvetlenül az NTFS partícióra töltesz, vagy töltés után átmozgatod/másolod rá az adatokat?

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#2256) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

HGG alatt hány fokon megy nektek a router?? Nekem 75-öt mutat ... Nem sok az egy picit?? :F :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2257) MarQs válasza kk831228 (#2256) üzenetére


MarQs
senior tag

Terhelve 90-95 fok körül is stabil a vas - bár, ilyen érték mellett tartós tesztről nem tudok. (Valszeg nem sokan vállalnák be.)
A tapasztalt 75 fok általános, nem kell aggódni miatta.

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#2258) kk831228 válasza MarQs (#2257) üzenetére


kk831228
addikt

Értem!! Most raktam föl a HGG-t, mondjuk még gyári beállítást nem nyomtam neki. Picit tényleg mint ha javult volna a térerő... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2259) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

megjött az N18U-m gondoltam utána olvasok itt kicsit, hogy mi a helyzet cfw és egyéb fronton, nagy örömmel konstatáltam, hogy van gyári fw-re épülő HGG ROM. ugya jól értem, hogy ezt gyári felületről betöltöm neki, reset, gyári állapot visszaállítása és ennyi?

illetve már bekonfiguráltam a gyári sw-t, ha lementem a beállításokat, azt be fogja venni a HGG, vagy inkább csináljam újra manuálisan a konfigot?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2260) Intruder2k5 válasza fogtunder (#2259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen jól érted, de a reset, és a gyári állapot visszaállítása ugyanaz, tehát elég az utóbbi. Mentést ne tölts vissza, ez a reset lényege.

(#2261) Hippo


Hippo
aktív tag

Intruder2k5:

https://www.hqt.ro/download-torrents-using-dropbox/

Megcsináltam próbaképpen... Leírás alapján successful volt minden, de megsem akarja a dropbox-os mappából routerhez áttolni a letöltést.
Kért restartot a végén, lehet nem is töltötte be a dropbox uploadert?

HGG alatt hogyan tudom kilistázni mi fut egyáltalán? Vagy Putty-val esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#2262) Intruder2k5 válasza Hippo (#2261) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Felteszem ugyanúgy, mint másik fw-kben, ps paranccsal.

(#2263) fogtunder válasza fogtunder (#2259) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na, hát felraktam a HGG-t, végignéztem melóban, hogy mit tud és tök jó, az egyedüli gondra itthon jöttem rá, a Digi netjéhez nem tud kapcsolódni. a setup wizard 404 file not found hibát ír, miután megadom a felhasználónevet és jelszót, manuálisan megadva szintén nem csatlakozik factreset is volt, hw reset is volt (tudom, hogy ugyanaz, de kínomban megpróbáltam). először azt hittem, én vagyok a béna (mondjuk nemtom miért, az RT-N15U simán megy ezekkel a beállításokkal), de a gyári fw-t visszarakva ugyanaz tökéletes, rögtön csatlakozik. tökre szeretném a HGG-t, mert tud pár dolgot, amit használnék (pl. roaming help), de így perpill semmire nem jó. volt ilyen másnak is, vagy én vagyok speciális?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2264) fogtunder válasza fogtunder (#2263) üzenetére


fogtunder
nagyúr

visszaraktam az eggyel ezelőtti verziót (378.54), azzal megy minden tökéletesen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2265) Hippo válasza fogtunder (#2263) üzenetére


Hippo
aktív tag

Diginettel nálam is 404ezik a wizzardnál.
Manuálisan állítottam be a router felületéről a digit és úgy okés volt. bugos ez a része szerintem a hgg-ben.

(#2266) caris1 válasza fogtunder (#2263) üzenetére


caris1
tag

Nekem a legújabb HGG-vel megy a Digi tökéletesen.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#2267) fogtunder válasza caris1 (#2266) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én nem bírtam megcsinálni, pedig hát nem atomfizika egy PPoE kapcsolatot beállítani, manuálisan megadva se akart kapcsolódni. mindegy, majd ha lesz következő verzió, azt megpróbálom újra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2268) Hippo válasza caris1 (#2266) üzenetére


Hippo
aktív tag

A quick setup-nál is továbbment vagy csak manuálisan ment?

[ Szerkesztve ]

(#2269) caris1 válasza Hippo (#2268) üzenetére


caris1
tag

Érdekes, mert a Digi bejelentkezési adatait még a gyári FW-ben adtam meg. Később, amikor felraktam a HGG-t és nyomtam egy resetet, akkor minden beállítást elfelejtett, de a Digi user/password-öt nem, így nem kellett azokat újra megadni.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#2270) fogtunder válasza caris1 (#2269) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ez elég fura, én mikor gyárira húztam rá és nyomtam a factresetet, ezt is elfelejtette.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2271) caris1 válasza fogtunder (#2270) üzenetére


caris1
tag

Igen, én is furának tartottam, de megörültem neki, hogy nem kell előkeresni a papírt, amire fel van írva. :))
Egyébként minden mást tényleg elfelejtett és újra be kellett állítani.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#2272) poki198q


poki198q
tag

Sziasztok!
Hogyan lehet ftp szervert létrehozni, hogy tomato alatt távolról lássam a fájljaimat?
Illetve, melyik ddns kiszolgáló az, ami nem szűnik meg 30 nap alatt, ugyebár a dyn dns van mint lehetőség, de az 30 nap után lejár.

(#2273) zambozoli


zambozoli
senior tag

Kipróbáltam a HGG-t és mindjárt két hiányosságba is belefutottam:

1. Ha áramkimaradás van nem fogja elindítani a szerveremet, mert nem tudok programozni bele induláskor egy wol csomag indítást.
2. Nem lehet beállítani hozzá az évek óta meglévő ipdns.hu custom linkjét (http://[USERNAME]:[PASSWORD]@update.ipdns.hu/update?hostname=[DOMAIN]&myip=[IP]) mert nem fér el.

Visszaraktam a 129-es Tomatot, most a CPU load is rendben van.

Üdv:ZZ

(#2274) mobilizmo válasza poki198q (#2272) üzenetére


mobilizmo
addikt

1
2 (ezt 30 naponként meg kell újítani, ha nem változik közben az IP címed)

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2276) gyugyo


gyugyo
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek!

Fimware: 378.55.3_HGG-FINAL. Délelőtt óta azon görcsölök, hogy a /jffs/scripts/firewall-start -ban általam beállított tűzfal szabályok reboot után életbe lépjenek, de nem fut le a file automatikusan indulásnál (syslog-ban sem szerepel). Ha a file-t kézzel futtatom akkor hiba nélkül bekerülnek a tűzfal szabályok. Próbáltam az iptables-t teljes könyvtár eléréssel is, de nem segített.
A fenti könyvtárban van még két script azok lefutnak automatikusan. A file-ok owner és mod beállítása ugyan az. (admin, root , 755). Nem tudom, hogy mi hívja meg ezt a könyvtárat.

Csak a /tmp/filter.default fut le és ez kerül be bootolás után.
Nekem az is jó lenne, ha ezt a filter.default file-t tudnám módosítani, de itt nincs flashfs save&commit&enable. Legalább is nem leltem ehhez hasonlót.

A Merlin webes felületén elég szegényes a tűzfal állítási lehetőség ezért szeretném így.

Köszönöm
Gyugyó

(#2277) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Tudtok adni egy leírást, hogy ezzel a router el tomatoban, hogy tudom beallitani az usb stick es internetet?

Köszönöm

(#2278) Intruder2k5 válasza sittes79 (#2277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Leírást azt nem tudok, de Basic - Network - WAN - Internet - Type, és ezen belül 3G vagy 4G/LTE

(#2279) majer_balint


majer_balint
tag

épp router választáson vagyok, mert jött a digi 1000/200as net, de a mostani wr1043nd v1, de nem nagyon akar 100/100 fölé menni, mint kiderült (pedig gigabit b+....) :D a lan és wan között nem bírja ezt a sebességet..
gondolom aki tapasztalt az ezt megtudja erősíteni, feleslegesen nem szeretnék venni egy új routert... :)

ha viszont kéne venni, érdekelne ez az asus mennyire jött be a népnek ? kiforrta már magát ? ezzel mennyit lehetne elérni ? kb 500mbitet látok lefele a digitől sajna többet nem (kábelről csatlakozva router nélkül) de azért örülnék ha a router többet is tudna, hátha egyszer csak tényleg megközelíti a netem a kifizetett minőséget.. :D

másik router ami még szóbajött a tl-wdr3600 vagy a wr1043nd v2 vagy v3
szerintetek ?

(#2280) sittes79 válasza Intruder2k5 (#2278) üzenetére


sittes79
addikt

Köszönöm, Megpróbálom és utána gondolom menni fog, wifit ugyan úgy táplálja?

(#2281) Intruder2k5 válasza sittes79 (#2280) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen, WiFi-n is osztja a mobilnetet, ha erre gondoltál.

(#2282) sittes79 válasza Intruder2k5 (#2281) üzenetére


sittes79
addikt

Igen erre a másik kérdésem, hogy a pin kódot ki kell ütni?

Huawei E3372 a stick

[ Szerkesztve ]

(#2283) Intruder2k5 válasza sittes79 (#2282) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sosem próbáltam. Elvileg nem kötelező, van rá opció, de ott is azt írja, hogy ajánlott.

(#2284) sittes79 válasza Intruder2k5 (#2283) üzenetére


sittes79
addikt

Sajnos nem megy, megpróbálom felrakni az 1.31-et, simán letöltöm és frissíthetem a router felületén már régi tomato fw-én?

Köszi

(#2285) Intruder2k5 válasza sittes79 (#2284) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, simán frissíthető.

131 Changelog

* support E3372 non-Hilink

(#2286) sittes79 válasza Intruder2k5 (#2285) üzenetére


sittes79
addikt

Állat, működik, nagyon örülök és köszi :)

3-ik csatlakozásra elkapta....most újra kell konfigolni, de annyi baj legyen.

Nem tudom mi az a hilink, de nekem sima van szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

(#2287) majer_balint


majer_balint
tag

Összegezve a most elérhető gyári fw-től miket lehet rátenni ?

Nekem eddig tplinkem volt, annál úgy volt, hogy rátettem pl a dd-wrt-t de utána kellett egy speckó fw amivel a gyárira tudtam vissza rakni, a tplink oldaláról amit le lehetett szedni azzal nem ment. Asusnál is így van ? Ha pl dd-wrt-t rakok rá, akkor az asus oldaláról leszedett flash itt sem lesz jó ?!

Milyen sebességet lehet elérni a 3.0-ás usbre kötött hddvel ?

Mekkora sebességgel tud lejönni a torrent és hány slotot bír úgy, hogy ne haljon le a router ?

Azt hiszem egyenlőre ennyi kérdésem van csak :)

Már megrendeltem a routert :)

(#2288) Intruder2k5 válasza majer_balint (#2287) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ami rendelkezésedre áll, az a Tomato, HGG, és a DD-WRT, és remélem nem maradt ki semmi. Itt nincs ilyen probléma vissza flasheléskor, rátehető a gyári fw, azonban Tomato-t felrakni csak a recovery felületről (1, 2, 3/2, 4 pontok) tudod. HGG felmegy simán a gyári fw-re, DD-WRT-t nagyon régen használtam, és akkor is esetleg fél órát, így passzolom.

Tudomásom szerint 20-25MB/sec körül, filerendszertől és firmware-től függően.

Nekem nem ilyen vasam van, hanem RT-N66U, így csak abból következtetem, hogy 6-8MB/sec körül lehet a vége, de ilyenkor már meglehetősen leterheli a routert, tehát nem ajánlatos szabadjára engedni a sebességet. Én 100 le, és 25 feltöltési slottal használom a routert, elbírna többet is, de nincs értelme.

(#2289) majer_balint válasza Intruder2k5 (#2288) üzenetére


majer_balint
tag

És melyiket ajánlod ? Tomato, HGG között mi a különbség ? Netán a gyárit érdemes lecserélni, ad annyi plusz állítási lehetőséget ?!

(#2290) Intruder2k5 válasza majer_balint (#2289) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én soha senkinek nem szoktam azt ajánlani, hogy minden ok nélkül cserélgesse az fw-t. Ha jól működik minden amit szeretnél, akkor ne cserélj. Ha pedig nem jól működik, vagy egyéb funkciókat is szeretnél, ami jelenleg nem elérhető, akkor azt kellene tisztázni, hogy mik is ezek. Csak azért feltenni egy másik szoftvert a jelenlegi jól működő helyett nem érdemes, mert állítólag sok benne az állítási lehetőség.

(#2291) Hippo


Hippo
aktív tag

ruTorrent alatt az RSS-t hogyan kell beállítani? Megpróbáltam az aszfaltos oldalról kimásolni az egyéni rss-em, beillesztettem a ruTorrent-be, de nem igazán akarja beszipkodni a torrenteket onnan.
Valakinek van ötlete rá, illetve használja valaki?

Másik kérdésem: ruTorrenthez telepített plugin-eket milyen paranccsal tudok törölni putty-n keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#2292) Hippo válasza Hippo (#2291) üzenetére


Hippo
aktív tag

Közben megtaláltam az RSS-re kattintva a Load-nál tölti lefelé az usb hdd-re.
Viszont több rss oldalt hogyan tudok berakni?

Megtaláltam... előbb keress, utána kérdezz.. :)

[ Szerkesztve ]

(#2293) Winne


Winne
nagyúr

Biztos volt már kérdés, de inkább beírom, mert így nem találom.

A Download Mastert tettem fel anno, mikor beállítottam a routert.

A két kérdésem a következő:

1. miután betettem egy torrentet, hogyan tudom módosítani, hogy melyik fájlok kellenek belőle?

2. Betettem neki egy 200GB feletti torrentet és nagyon nem akar menni rendesen, a sebesség is általában gyenge és nagyon fogja a vasat. Van erre valami jobb javaslat a gyári firmware mellé?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2294) Captor válasza Winne (#2293) üzenetére


Captor
tag

Transmission remote

(#2295) MarQs válasza Winne (#2293) üzenetére


MarQs
senior tag

A másodikra: a gyári DM képességeiben felülről korlátos, főleg ha ilyen szintű feladatokat adnál a vasnak. Ha szívesen maradnál a gyári felületnél, érdemes lenne szerintem beújítanod a HGG-féle RMerlin forkra - megoldódnának a problémák.
Innen eléred a legfrissebbet belőle (RT-N18U_378.55.3_HGG-FINAL), majd a router böngészős konfig felületén ugyanúgy betallózod a szükséges .trx fájlt és elindítod a flash-elést, mintha csak a gyárival csinálnád. Ha lefutott a procesz, csinálj egy gyári visszaállítást (a böngészős konfig felületről is megteszi) majd következhet az alapvető dolgok beállítása.
Ha ez is kész, akkor jöhet a Transmission, aminek előfeltétele pölö, az Optware szoftvercsomag kezelő. Ezek telepítéséről az ezt követő köbö 20 posztban megtalálod a választ - bár közvetlen utánuk is akad még hasznos anyag.

Nem nevezném bonyolultnak a témát, de ha akadna kérdés, a topik működik!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#2296) benjoe1 válasza Winne (#2293) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Ha a torrent indításakor mindent bepipálva hagytál, akkor utólag próbáld meg a Transmission Remote GUI-t pc-n.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#2297) Winne


Winne
nagyúr

Köszi, a remote gui-t feltettem, az az elsőre teljesen jó, bár a sebesség nem stabil, sokszor ugrik le és fel, de nem sietek sehova.

Ekkora torrent sokszor nem kerül be, ha majd az 50GB környékiekkel is baja lesz, akkor felmókolom rá valahogy, addig nem akarom bántani a firmware-t. A Merlin jobban kezeli az erőforrásokat?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2298) MarQs válasza Winne (#2297) üzenetére


MarQs
senior tag

Igazából, szerintem a DM kezeli rosszul... egy szint fölött már nem elég.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#2299) Petie


Petie
veterán

üdv.
Összeszedtem egy két kérdést, nem akartam egyesével, lehet nem tartozik mindegyik ide, előre is elnézést :)
Routerre kötött usb vinyóval félig meddig működésre tudtam bírni a dolgokat. HGG féle fw van fent, transmission telepítve. torrentek mennek teljesen jól :)

1, Hálózati meghajtó. Hozzáadtam a win7ben, de minden újraindításnál user/pass-t kér és nem jegyzi meg.

2, Csináltam ddns-t, de csak ddns.com-osat tudtam, az asusos téma az valahogy egyáltalán nem reagált semmire. Ezért nem tudom életre bírni az aidisket? transmissiont tudom kezelni pl cégtől a telefonommal, de pl ftp-zni nem tudok. vagy megadni valakinek ftp elérést hogy le tudjon tölteni tőlem dolgokat.

3, Érdekes dolgot is felfedeztem, ha transmissionnel töltök le zenét, akkor látszólag a lista megmarad (01.mp3, 02.mp3, 03.mp3 stb) de viszont ha felmásolom pendrive-ra, kiviszem a kocsiba akkor felborul a sorrend és összevisszaság van, ha gépre letöltöm deluge-val ugyanazt az albumot, akkor megmarad a sorrend :F

Egyenlőre talán ennyi :D

válaszokat, segítséget előre is köszönöm :R

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#2300) Winne válasza MarQs (#2298) üzenetére


Winne
nagyúr

Na akkor valami tutorialt összedobhatnál kezdőknek ráérő munkaidődben. :U :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.