Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) caris1 válasza Botos Marci (#3750) üzenetére


caris1
tag

A kézikönyve alapján itt kell, a DHCP-t Auto-ról Manual-ra állítani.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#3752) Botos Marci válasza caris1 (#3751) üzenetére

Megnéztem és valóban itt van már csak azt kellene tudnom hogy állítom be pontosan mert ebben a témában nagyon nem vagyok otthon :(

Üdv Marci

(#3753) Botos Marci válasza Botos Marci (#3752) üzenetére

Átállítottam ezen kívül mást nem kell elvileg beállítani hogy fix ip címe legyen?

Üdv Marci

(#3754) zsolt501 válasza caris1 (#3749) üzenetére


zsolt501
nagyúr

DHCP-vel is lehet FIX IP-t osztani, ahhoz nem muszáj a kliensekben fix-re tenni az IP-t.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3755) caris1 válasza zsolt501 (#3754) üzenetére


caris1
tag

Igazad van, tényleg úgy is lehet fix IP-t adni. :R

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#3756) ftamas0201 válasza caris1 (#3749) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Na elfelejtettem lapozni, így már megkapták a választ :D

[ Szerkesztve ]

(#3757) SharpSA válasza mobilizmo (#3743) üzenetére


SharpSA
veterán

Kérdés megoldva: mivel a DLNA képes Windows Medi Player a Windows 10 része, már csak egy megfelelő szoftvert kellett találni, amivel a telefonról indítva a videók, képek és zenék megjelennek. Több ilyen program van, az ingyenes AllConnect is kiválóan működik.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3758) Gubek-Einste válasza caris1 (#3755) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

MAC cím alapján fix-ált IP címet kétféleképpen lehet adni egy eszköznek:
1; A Hálózati térkép/Kliensek alatt a Kliens állapota résznél a fix-álni kívánt kliens eszköz melletti ikonra kattintva a jelenleg használt címet lehet lefix-álni a MAC and IP address Bindig ON-ra állításával. Mellesleg ugyan itt lehet nevet is adni az adott eszköznek így jóval könnyebb lesz a későbbiekben az azonosítása ha ismét aktív lesz.
2; A LAN/DHCP szerver alatt elsőnek engedélyezni kell a Manuális hozzárendelés engedélyezése résznél a MAC cím alapján fix-ált IP cím használatát, majd a Manuálisan hozzárendelt IP a DHCP lista tartalmán résznél Client Name (MAC address) legördülő listából kiválasztani azt a kliens eszközt amelyiknek az IP címét fix-álni szeretnénk, az IP cím alatt bármilyen IP címet meg lehet adni, eszköz választáskor alapból a jelenleg használtat kínálja fel. Végül a Hozzáad/Töröl gombbal befejezzük a kiválasztást, már csak az alsó Alkalmaz gomb megnyomása van hátra. Ez a "hagyományos" módszer.
MAC cím alapján fix-ált IP címnél olyan IP címet érdemes megadni amelyik nem esik bele a DHCP szerver által osztottakba.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3759) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#3758) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak megerősítésként:

Az IP reservation által adott IP-cím tehát ne essen bele a DHCP poolba? Igaz, elég régen, de én még úgy tanultam, hogy mindenképpen essen bele...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3760) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#3759) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg mindegy, abból sem lehet probléma, de jobb ha nem esik bele.

(#3761) zsolt501 válasza MaCS_70 (#3759) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha a számítógépen adsz meg IP-t akkor ne essen bene a DHCP tartományba, ha viszont a routeren adsz IP-t a DHCP szerverben akkor viszont annak a DHCP tartományba kell esnie.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3762) Gubek-Einste válasza zsolt501 (#3761) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ha viszont a routeren adsz IP-t a DHCP szerverben akkor viszont annak a DHCP tartományba kell esnie.
Miért is?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3763) MaCS_70 válasza zsolt501 (#3761) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor itt most mintha ellentmondást vélnék felfedezni.

Az eszközök által kért dedikált IP-címet triviális, hogy a DHCP poolon kívül kérem.
A kérdés kifejezetten a router által osztott reserved IP-címekre vonatkozik -- a nem rezervált tartományon belül vagy kívül legyenek-e?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3764) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#3763) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fix-ált IP címnél az a legjobb ha kívül esik mert így biztosan nem kavar be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3765) zsolt501 válasza Gubek-Einste (#3762) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mivel a DHCP szerver általában abból a tartományból oszt IP-t ami tartomány meg van neki adva.
Jártam már olyan routerrel, ami csak a tartományból tudott fix címet osztani ellenkező esetben nem osztotta ki a z IP-t.
Az okára nem jöttem rá, az a sejtésem, hogy csak a tartományba esővel működött.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3766) Gubek-Einste válasza zsolt501 (#3765) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általánosságban engedik a router-ek a tartományon kívüli címek használatát, szolgáltatói eszköznél halottam olyanról, hogy nem engedte.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3767) flegga92 válasza MaCS_70 (#3763) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem a DHCP-vel 3 eszköznek van fixen kiosztva, ami DHCP tartomány első három egymás követője(xxx.xxx.x.100/101/102). Ezek közül egy megy 0/24 be a másik kettő nem. 3-4 eszköz csatlakozik még ami nem fix. Ezeknek mindig xxx.xxx.x.104-től kezdi osztani.

(#3768) Yhatu


Yhatu
újonc

Sziasztok!
Először is köszönöm a segítséget mindenkinek!

Nos, lefutott az entware csomag, de mivel közben megpiszkáltam a rendszer topológiáját, ezért hibaüzenettel elszáll. :B

Az N18u-t rákötöttem a ház elsődleges routerére, mint klienst, és ezen keresztül érem el a netet.
Bekötés az alábbiak szerint:
Fő router lan1-N18u lan1, PC utp N18u lan2. IP: 192.168.0.3.
DHCP-t kikapcsoltam, netet static-ra állítottam, de valami még nem kerek, mint a fenti ábra is mutatja. :F
Mit kellene még beállítanom, hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

(#3769) somé válasza somé (#3672) üzenetére


somé
őstag

Sajnos ott tartok, hogy semmi nem segít megoldani a problémát, azaz, hogy kb. 2 naponta a wifi sebességem leesik 2-3 Mbit-re. (Lan-on viszont semmi probléma.)
Legújabb firmware, most HGG-Alpha4, semmi változás. Nem "lopják", nincs leterhelve, mégsem megy.
Vezérlő csatorna áttéve 9-esre, hogy véletlenül se zavarja semmi.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3770) zsolt501 válasza somé (#3769) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az inSSIDer mit mutat mennyi hálózat van a környezetedben, és milyen wifis egységgel használnád?
WiFi modul, oprendszer és driver is lényeg, mert ott is lehetnek gondok.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3771) somé válasza zsolt501 (#3770) üzenetére


somé
őstag

Az inSSIDer nem tudom, hogy működik, semmit nem mutat, azt írja, nincs wifi kapcsolat.
Telón nézem az Analyzerrel, a 9-es csatornán, ahova a Topikgazda javaslatára tettem a Vezérlőcsatornát, csak én vagyok.
Mint írtam, 3 androidos készülék, smart tv, IP kamera, ami wifi-ről megy, de soha nem egyszerre, ha így is lenne sem kellene ilyen mértékű lassulást előidéznie.

Közben visszatettem a gyári firmware-t, a HGG nem látta a külső HDD-t. :U

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3772) Yhatu


Yhatu
újonc

Közben felment az egész cucc. :)
Még egyszer, köszi Intruder! :DD

Az előző hozzászólásom még kérdés!

+1 kérdés: amit a puttyban művelek, azt hogyan tudom kiirányítani egy log file-ba?

[ Szerkesztve ]

(#3773) Intruder2k5 válasza Yhatu (#3772) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt valami nagyon össze van keverve. RT-N18U LAN tartománya 192.168.0.*, de ugyanazt megadtad routolt modem ip-nek is, ráadásul LAN portba kötötted a bejövő kábelt, a WAN-t meg statikusra konfigoltad? Minek? És ezt a 84.0. akármi IP címet honnan szedted?

Na mindegy is... Mi lenne a cél? Az RT-N18U másodlagos router lesz, egy fő router mögött, vagy csak switch/AP módban használnád, hogy egy alhálózat legyen az egész?

(#3774) Gubek-Einste válasza somé (#3771) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az inSSIDer-t olyan gépen kell használni amiben van wifi adapter is, amelyben nincsen azzal nem is lehet használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3775) somé válasza Gubek-Einste (#3774) üzenetére


somé
őstag

Úgy érzem a hálózat csapdájában vagyok. :DDD
Kell még ezt tanulnom.
A kép készültekor már átraktam fix 40Mhz-re a csatorna sávszélességet, így most jó a sebességem. Kíváncsi leszek, meddig lesz így jó.

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3776) Gubek-Einste válasza somé (#3775) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég terhelt a környezet így sok jóra nem lehet itt számítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3777) poki198q válasza somé (#3769) üzenetére


poki198q
tag

Szia!
Próbáld meg, hogy a gyári 1.5A -es tápot kicserèled 2A -re.

(#3778) zsolt501 válasza somé (#3775) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ilyen esetekben szoktam javasolni olyan router beszerzését, ami tudja az 5GHz-t az még nem terhelt, és ha még több is lesz a környéken 5GHz-böl ott azért az épületnek van némi árnyékoló hatása, ami pont ilyenkor áldásos lehet.
Társasházakba egyre kevésbé ajánlott a 2,4Ghz használata, mert egymást kezdik zavarni a hálózatok, és bizony jelentősen esik ez miatt az adatátviteli teljesítmény, ami sok bosszankodást okozhat.

Amit viszont mostanában tapasztalok, hogy az egy hálózatba tartozó kliensek is képesek csúnyán zavarni egymás adatátvitelét, ezt mobil telefonok esetén vettem eddig észre.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3779) Yhatu


Yhatu
újonc

A cél egy tesztkörnyezet kialakítása az n18u-nak, melyben minden funkciója kipróbálható. Mindez annak reményében, hogy menet közben lassan majd oszlik a homály a fejemben. Majd egy bizonyos pont után az n18u menne a fő router (TP-LINK) helyére, a TP-LINK pedig repeater lenne, egyszer ...

Az előtte ülő router IP-címe 192.168.0.1, mely egy DSL modemen lóg.

Előre is köszi, a türelmeteket :)

[ Szerkesztve ]

(#3780) somé válasza zsolt501 (#3778) üzenetére


somé
őstag

Ebben az a poén, hogy családi házban lakom, kertváros, bátyám társasban, ott 2x ennyi zavaró tényező van, még sincs ilyen gondja, mint nekem, router azonos. A TP-Link TL-WDR4300 N750-et néztem ebben az árkategóriában, ott viszont a letöltő klienst hiányolom, amire szükségem van, ezért is lett Asus, meg az egyéb kiváló tulajdonságai miatt.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3781) Intruder2k5 válasza Yhatu (#3779) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor az ASUS LAN IP címét állítsd vissza az eredeti 192.168.1.1-re, a WAN-t tedd DHCP-re, a modem IP-t pedig vedd ki a WAN beállításokból.. Aztán a kábelt pedig dugd át az ASUS WAN portjába. Amennyiben port forwardokat is szeretnél tesztelgetni az ASUS-on, úgy annak WAN IP címét tedd be a TP-LINK-en DMZ-be, vagy pedig elsőként a TP-n is forwardolod a szükséges portot az ASUS WAN portjára, majd az ASUS-ban tovább annak LAN-ján lógó eszközre.

(#3782) somé válasza poki198q (#3777) üzenetére


somé
őstag

Üdv, ezt csak úgy nehéz kivitelezni, eszköz híján.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3783) Botos Marci

Sziasztok a következő probléma megoldásban kérném a segítségeteket ,régóta Bittorrent letöltő klienst használok már (pontosobban a 7.9.5 verziót) és eddig nem is volt problémám vele viszont pár napja routert csere volt gigabites lan portra volt már szükségem és (TP Link-ről Asus N18U routerre váltottam) azóta a torrentek seedelése nem működik , annak ellenére hogy tudomásom szerint semmit nem változtattam.
Beállítás kalauz futttásánál is is számomra egy ismeretlen hiba lépett fel
Adat küldés hiba: Kiszolgáló lezárta a kapcsolatot (10054)
Valakinek bármi ötlete ?,több fórumot is átnéztem de semmi használható info :(

[ Szerkesztve ]

Üdv Marci

(#3784) zsolt501 válasza Botos Marci (#3783) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A sávszélesség ellenőrzéssel ne foglalkozz, a port nyitás is rendben van, vagyis az is stimmel, nem jelez hibát ha jól megnézed azt te is láthatod ki van pipálva, ha hiba lenne akkor azt jelezné.
Szóval a kép amit betettél az alapján rendben van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3785) Botos Marci válasza zsolt501 (#3784) üzenetére

Valami mégsem ok mert ha kilépek a beállítások folyamatosan visszaállnak alapra hiába pipálom ki újra

Üdv Marci

(#3786) zsolt501 válasza Botos Marci (#3785) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én itt sem látok hibát, már csak a programmal lehet gond, mármint a Bittorrentel.
A DHT-t érdemes amúgy kikapcsolni, pláne magyar torrent oldalak esetén...

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3787) Pikkolo^^ válasza Multibit (#3210) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Megnéztem és mind a két antenna vezetéke stabilan vissza lett pattintva a Dell szerviz által. A kapcsolódás sebessége továbbra is 72 Mbps és ennek a felét hozza letöltésnél és speedtestben is. A gépben már a jobb wifi kártya van.

Kiváncsi voltam a 3 éves céges gépem (lényegesen gyengébb, mint a saját Dell) mit tud és az 150-el csatlakozik és speedtest 55-60 között mér. Megnéztem egy még ennél is régebbi Fujitsu 3560-as géppel és az is 150-el csatlakozik. Érdekes, hogy a Dell egyik wifi kártyával sem tud 72-nél többel csatlakozni, meg kell néznem máshol is. Ha ott 72-nél nagyobb akkor a router lesz a ludas ha nem akkor viszont a géppel lesz valami gond.

(#3788) zsolt501 válasza Pikkolo^^ (#3787) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha a többi gép rendesen csatlakozik, és a sebesség is oké, akkor szerinted hol lehet a gond? Megsúgom Dell gépben keresd a problémát...
Lehet driver probléma, és lehet a wifi modul hibája is, ezt neked senki nem fogja itt megmondani így távolról hogy mi lehet a hiba.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3789) Mannster


Mannster
csendes tag

Sziasztok, van egy kis problémám a routerrel, egy meglevőt cseréltem le vele, tehát a kábelezés adott volt. Az egész a telepítésnél kezdődött, a varázsló "gyorstelepítése" lefagyott, kb 30-40p után a visszaléptem a kezdőoldalra, majd újrakezdtem. Nem sikerül semmi. Egy laptopról sikerül a telepítés, de például a 12.29-i firmwaret nem tudom telepíteni, el kezdi felrakni, és amikor végez, a régi van rajta. A legzavaróbb a medi8ter lejátszónál jelentkezik. Kábeles csatlakozáson keresztül idáig 1080-is sikerül kissebb döccenéssel nézni, most már a 720 is komolyan szaggat, a kábeles asztali pc-n a böngészés néha megszakad, akár van egyéb net forgalom, akár nincs. A torrent ettől függetlenül jól fut. a Diginet 200 optikai kábellel jön, nem szokott szakadozni. Tudtok javasolni valamit? Milyen paramétereket nézzek meg, h be tudjátok lőni a lehetséges hibát?

(#3790) somé válasza Mannster (#3789) üzenetére


somé
őstag

A frissítéshez hozzá tudok szólni, mert másodkézből találkoztam vele és írták is itt korábban, a legújabbat nem tudod egy adott esetben túl régire rátenni, ismerősnél pl. 2014. januári volt rajta, a legújabbat úgy sikerült, hogy előtte a szeptemberi ment fel, aztán a legújabb....

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3791) caris1 válasza Mannster (#3789) üzenetére


caris1
tag

Kábelek biztos jók? Kábelen az 1080p-t is simán bírnia kell röccenés nélkül.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#3792) Mannster válasza caris1 (#3791) üzenetére


Mannster
csendes tag

A 3.0.0.4.376_3754-g5ef7c1f van rajta, de ennél van egy frissebb, az nem meg fel.

A kábelek nem változtak, az előző routerrel mentek gond nélkül.

(#3793) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Most melyiket kell feltenni Tomato-ból?
tomato-RT-N18U-ARM--132-AIO-64K.zip
vagy
tomato-RT-N18U-ARM--132-AIO-64K-NOSMP.zip , vagy létezik újabb?

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3794) Gubek-Einste válasza Mannster (#3792) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért nem felel meg az frissebb firmware?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3795) Intruder2k5 válasza VANESSZA1 (#3793) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A NOSMP verziót, mert a másikban rossz a cpu load kijelzés. Nincs újabb jelenleg.

(#3796) VANESSZA1 válasza Intruder2k5 (#3795) üzenetére


VANESSZA1
őstag

:R :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3797) Pikkolo^^ válasza zsolt501 (#3788) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A Dell gépben 2 különböző kártya lett kipróbálva, több oprendszer és driver mellett. A router mindig ugyanaz maradt. Nem állapítható meg egyértelműen, hogy a Dell laptop a hibás.

(#3798) Mannster válasza Gubek-Einste (#3794) üzenetére


Mannster
csendes tag

Nem tudom, végigmegy a telepítés 100%ig, majd mégis a régebbit mutatja. Egyébként az utolsó előttire magától frissített, azt mutatta is a menüje, ezt a legfrissebbet nem is látja. Próbáltam többször a rendszervisszaállítást alapra, de ez sem működött.

"nem meg fel" nem megy fel... bocsi most láttam, h elgépeltem.

[ Szerkesztve ]

(#3799) Gubek-Einste válasza Mannster (#3798) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elsőnek a 3.0.0.4.378.8041-t kell feltenni, majd utána jöhet a 3.0.0.4.378.9216, végül a legfrissebb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3800) zsolt501 válasza Pikkolo^^ (#3797) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A Dell-ben lévő antennákat is ellenőrizd, ne csak az antenna csatlakozót, illetve azt a kábelt, ami az antenna és a csatlakozó között van, mert az is lehet, hogy sérült, nem nagy rá az esély, de megtörténhet, hogy az antenna kábel sérült.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.