Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Intruder2k5 válasza dkpisti (#3700) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is Tomato párti vagyok, de azért ne kalap sz@rozzunk, mindenki azt használ ami szimpatikus neki. Sokan használják elégedetten a HGG-t is.

(#3702) dkpisti válasza Intruder2k5 (#3701) üzenetére


dkpisti
tag

Tudom de meglátásom szerint inkább egy stabilabb rendszert pakoljon fel :)
Más: Gyenge a wifi jel panel miatt probáltam olyan csatornára pakolni ahol nincsenek körülötte sokan,8dbi tp-link antenna segíthet a helyzeten?

[ Szerkesztve ]

(#3703) zsolt501 válasza dkpisti (#3702) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem valószínű hogy sokat segít az erősebb antenna, mert a kliens oldalnak is erősnek kell ahhoz lenni hogy jó legyen.
Vagyis hiába erős a router, ha maga egy telefonban lévő wifi antenna gyenge.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3704) MaCS_70 válasza dkpisti (#3700) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez így azért elég durva kijelentés, ráadásul egyrészt nem igaz, másrészt ha már ex cathedra kijelentesz ilyeneket, azért nem ártana felvilágosítást nyújtani arról, hogy azért a HGG.nek is akad némi előnye a gyári alapok miatt.

Amúgy miért is egy kalap sz... a HGG??????

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3705) SharpSA válasza dkpisti (#3700) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem meg teljesen jó a HGG. Nálam jól teljesít. Igaz én a routert csak rozettát routertként használom. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3706) caris1 válasza SharpSA (#3705) üzenetére


caris1
tag

Csatlakozom, szerintem sincs semmi baj a HGG-vel. 70 nap uptime után cseréltem le a Tomato-ra, amely már 2x lefagyaszotta a routert azóta.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#3707) Gubek-Einste válasza SharpSA (#3705) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sőt én a gyári firmware-t használom, nálam is csak router-ként funkciónál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3708) somé


somé
őstag

Valaki tapasztalta azt, hogy az usb portra tett külső vinyó csatlakoztatásakor a router procihasználata felugrik 100%-ra és nem mozul? Akár az usb3, akár az usb2 van használva. :U
A vinyó ledje (samsung m3 portable 1tb) folymatosan villog. Pendrive-al nincs probléma.

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3709) dkpisti válasza SharpSA (#3705) üzenetére


dkpisti
tag

Ha nincs médiaszerver,fájl megosztás,ftp stb akkor maradhatott volna a gyári is nem ? :C Nálam a Tomato stabil nem fagy nem szakad usb hdd-t is látja szerintem fain

[ Szerkesztve ]

(#3710) ftamas0201 válasza somé (#3708) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Nálam semmi ilyen probléma nincs, ugyanez a vinyó ami neked van, tökéletesen teszi a dolgát torrentezéskor is.

(#3711) SharpSA válasza dkpisti (#3709) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem, mert ezzel erősebb a wifi.
A többire meg van egy arra alkalmasabb NAS. A routerek alapvetően nem erre valók, gyenge a teljesítményük és buzerálni kell, hogy elfogadhatóan működjenek. Persze olcsóbbak is egy NAS-nál, de cserébe nem is tudnak annyit (például raid 1). Anno egy Asus wl500gp-vel én is bohóckodtam, openwrt-vel ment is, de nem volt az igazi. Olyan ez nekem, mint a kombinált fogó. Mindenre jó és mégsem...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3712) dkpisti válasza ftamas0201 (#3710) üzenetére


dkpisti
tag

Látja a gyári rendszer :F Nekem 3.5" vinyo van usb házban nemis látta probáltam usb 2.0,3.0-án ext-re formázva ntfs,fat-ra sehogy nemvolt jó.

SharpSA: smart tv tökéletesen viszi a filmet róla,hálozatba látom a vinyót ez volt a lényeg .Erre minek NAS ? Ennyivel jobb,mint a gyári de amugy mindenki azt használ amit akar,én csak leírtam a tapasztalatom,aki esetleg most vesz ilyet...

[ Szerkesztve ]

(#3713) Intruder2k5 válasza somé (#3708) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet scannel a dlna? Sok média van rajta?

(#3714) SharpSA válasza dkpisti (#3712) üzenetére


SharpSA
veterán

Mert a NAS olcsóbb, mint egy "okos" tv és sok másra is jó, amire szükségem van (letöltések, médiaszerver, biztonsági mentések, távoli elérés, stb.). Nem veszek "okos" tv-t, mivel a jelenlegi is kiválóan működik. Egyébként meg szerintem is kinek mire van szüksége. Egy meglevő, jól működő gépparkot sokszor egyszerűbb és olcsóbb okosítani, mint teljesen lecserélni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3715) dkpisti válasza SharpSA (#3714) üzenetére


dkpisti
tag

Amugy elolvastad amit írtam ? : :DD Senki nem beszélt itt "géppark"-ról meg tv vásárlásról,sem fejlesztésről szimplán leírtam hogy tomato-val látja hálozatba a tv a HDD-t,és viszi róla a filmet.Ha valaki vált nagyobb netre és vesz egy n18-at akkor látja,hogy kivitelezhető a dolog ennyi,akinek meg nem kellenek ezek a dolgok úgyse néz be ide ennyi ;)

[ Szerkesztve ]

(#3716) somé válasza Intruder2k5 (#3713) üzenetére


somé
őstag

Elég sok van rajta, sok-sok film többek között, meg ugye ez van beállítva torrentnek is.
Okozhatja ez azt, hogy a teljes terhelés miatt nem tud normális wifi jelet adni a készülék?
Beállítással ezen változtathatok (scannelés) ?
Egyébként köszönöm az eddigi segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3717) Intruder2k5 válasza somé (#3716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg azt, hogy a dlna-nak nem az egész hdd-t állítod be, hanem csak annak egy mappáját, és abba ne tedd be az összes filmet képet egyszerre, hanem kisebb adagokban helyezd át oda. Illetve jó lenne ha a dlna adatbázis olyan helyre kerülne, ahol nem vész el minden újraindításkor, azonban azt nem tudom, hogy gyári szoftban van-e erre mód.

(#3718) somé válasza Intruder2k5 (#3717) üzenetére


somé
őstag

Igazad volt, scannelt egyfolytában. Be lehet állítani gyári szoftban is, csak a torrent mappát kijelölve megszűnt a teljes terhelés. Remélem ez megoldás lesz a korábbi problémámra. :U :R

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3719) SharpSA válasza dkpisti (#3715) üzenetére


SharpSA
veterán

Csupán a kérdésedre válaszoltam. ;)
Egyébként meg jól működik nálam az N18 a HGG-vel.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3720) mobilizmo válasza SharpSA (#3714) üzenetére


mobilizmo
addikt

Arra azért kíváncsi vagyok, "buta" TV-n hogy nézed a NAS-on tárolt filmeket?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3721) zsolt501 válasza mobilizmo (#3720) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Vannak olyan "buta" tv-k amik internet böngészőt nem de média lejátszót már tartalmaznak, pl tudnak DLNA-n lejátszani. Ilyen Tv-t egész sokat gyártottak pár éve. (2010 környékén).
Ezek a Tv-k még csak Zene, kép és videó lejátszásra alkalmasak.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3722) SharpSA válasza mobilizmo (#3720) üzenetére


SharpSA
veterán

Egy J1900-as procis miniITX géppel (külső tápos pici házzal, passzív hűtéssel), amivel így bármit meg tudok tenni szemben az "okos" tévékkel. Mivel ugyebár ez így egy normál pc windows 10-zel. A kodi meg kiváló program a médiákhoz. A hang optikán megy ki az erősítőbe, a FHD kép meg HDMI-n a tv-be (LG 42LD550).

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3723) SharpSA válasza zsolt501 (#3721) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez a tv még csak usb-ről tudta megfelelő firmware-rel a filmeket, mert ezt gyárilag letiltották benne.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3724) SharpSA válasza cyber86 (#3698) üzenetére


SharpSA
veterán

Úgy néz ki még várni kell rá...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3725) zsolt501 válasza SharpSA (#3723) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen olyan is van, azt a szériát is ismerem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3726) cyber86 válasza SharpSA (#3724) üzenetére


cyber86
őstag

Még nincs vége a napnak.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3727) SharpSA válasza cyber86 (#3726) üzenetére


SharpSA
veterán

Naná. De inkább legyen jó, mint gyorsan kész. Igazából sokszor nem értem a határidőket. Persze célt kitűzni jó, de szerintem nem kellene szentírásnak venni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3728) cyber86 válasza SharpSA (#3727) üzenetére


cyber86
őstag

Az igaz viszont minél többen használják annál jobban lehet kiszűrni a hibákat.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3729) mobilizmo válasza zsolt501 (#3721) üzenetére


mobilizmo
addikt

Na ezt nem tudtam. De megnyugtatlak, azóta sem lettek sokkal okosabbak.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3730) mobilizmo válasza SharpSA (#3722) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez más kategória, nekem is régóta van médialejátszóm (más kérdés, hogy már nem használom), Zsolt azt írta, hogy a TV-vel játssza le. A "bármit"-tal kapcsolatban érdekelne, wifi-n át tudod küldeni a telefonodon lejátszott videót a miniITX-re?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3731) SharpSA válasza mobilizmo (#3730) üzenetére


SharpSA
veterán

Persze. A tartalom szinkronizálva van a NAS-sal, onnan meg máris lehet nézni.
Vagy a telefonon indítom el és a tv-n jelenik meg a kép? Vagy a pc-n játszom le a telefon tartalmát (airdroid (is) segíthet ebben)?
Biztos van ezekre is megoldás, de ezek eszembe sem jutottak. Nekem a legelső bőven elég, főleg hogy azt is ritkán használom. Filmek, zenék nincsenek telefonon, nincs rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3732) Yhatu


Yhatu
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Néhány napja vagyok boldog tulajdonosa egy n18u-nak. Egy kívülről is mendzselhető torrent programot szeretnék beüzemelni rajta, (olyat amihez van letölthető kliens) csakhogy a linuxal hadilábon állok :U

Ameddig eljutottam:
• tomato-t felrakva (V1.28)
• jffs formázva, mountolva (explorerben látszik szépen)
• optware felmásolva a jffs-be ...
• 500GB HDD háromfelé particionálva
Part1: Ext3 neve: opt, Part2: Ext3 neve: swap, Part3 NTFS neve: nas

De itt elakadtam.
Van pár dolog ami a továbbiakat illetően nem tiszta.

Ezek csokorba szedve:

• beépített transmissionhöz kell optware telepíteni, jffs-t mountolni?
• hogyan lehet elérni a webes felületet? A tomatoba lévő link nem működik.
• külső rtorrent, hová kerül? Jffs-re az optware mellé, vagy HDD-re?
• esetünkben mi a szerepe az optware-nek? Ő egy webes platform a torrent alá?

Elkezdtem tanulgatni a linuxot, tomato wiki cikket bújtam, meg összeollóztam egy halom tuti módszert a torrent motor telepítéséről, majd jól összekuszáltam magam. Intruder torrentes cikke pedig pont nem elérhető.
Engem a legegyszerűbb módszer érdekelne, amolyan fapados, szájbarágós, ha lenne nektek a fiókban ... :R

Illetve: A családot rövid úton kiakasztottam az új router rendszeres újraindítgatásával, ezért vissza raktam a régi TP-link WR740N-em. Ehhez, hogyan tudom úgy csatlakoztatni az n18u-t, hogy legyen netem, illetve tudjam mókolgatni őkelmét, valamint hogy a végén a felkonfigurált n18u, viszonylag kis stressz árán vehesse át a TP-link helyét? Egyenlőre 192.168.1.1 utp egyik vége a TP-link wan portjába a másik az n18u lan1 portjába duva, n18u nem látszik sehol. Érzem elég naív a megközelítés, de na. :U

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3733) Intruder2k5 válasza Yhatu (#3732) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

• 500GB HDD háromfelé particionálva Part1: Ext3 neve: opt, Part2: Ext3 neve:swap, Part3 NTFS neve:nas
part2 inkább swap legyen mint ext3

• beépített transmissionhöz kell optware telepíteni, jffs-t mountolni?
Nem kell.

• hogyan lehet elérni a webes felületet? A tomatoba lévő link nem működik.
Akkor valami oknál fogva nem indult el a kliens, mert a link működik.

• külső rtorrent, hová kerül? Jffs-re az optware mellé, vagy HDD-re?
JFFS-re nem fér fel az rtorrent+lighttpd, így a HDD-re.

• esetünkben mi a szerepe az optware-nek? Ő egy webes platform a torrent alá?
Nem, az optware nem webes platform.
http://www.nslu2-linux.org/wiki/Optware/HomePage
https://en.wikipedia.org/wiki/Optware

Az optware-ben lévő csomagok már elég régiek, én sokkal inkább javaslom az entware használatát.

Intruder torrentes cikke pedig pont nem elérhető.
Nálam megy az asusrouterforum, de ott ARM platform-hoz sajnos nem sok infót találsz, mostanság nem frissítem már azt a részt.

Engem a legegyszerűbb módszer érdekelne
A legegyszerűbb a Tomato integrált torrent kliens beüzemelése, de ha az itt leírtak alapján megcsinálod a 4, 5 pontokat, akkor az entware-es rtorrent telepítése már csak annyi...

cd /opt
wget http://qnapware.zyxmon.org/binaries-armv7/installer/entware_install_arm.sh
sh ./entware_install_arm.sh
opkg update
opkg install rtorrent-easy-install

Ha szeretnél Midnight Commander-t is, akkor...

opkg install mc

[ Szerkesztve ]

(#3734) Yhatu


Yhatu
újonc

Megcsináltam a 4.-5. pontot puttyból, de a végén az entware telepítő wget: bad adress '.' üzivel elszáll :F

Bocsi a sok szemétért ott fölfelé, csak próbálkoztam ...

[ Szerkesztve ]

(#3735) tibcsi0407 válasza Intruder2k5 (#3733) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Miért nem fér fel a jffs-re az rtorrent+lighthttpd?
Vagy az optware-t verzió nem fér rá? Nekem az Entware a jffs-re van mount olvastam és ott van a rutorrent csomag telepítve.

https://utdetailing.hu/

(#3736) Botos Marci

Sziasztok, mi lehet az oka annak hogy a média lejátszóm ami vezetékesen van össze kötve a routerrel kb.3 óra után nem csatlakozik rá csak ha újra indítom a lejátszót teljesen.
Előző routeremnél nem volt ilyen probléma a média lejátszóval,ezért arra gondoltam hogy lehet nem fix IP cím van beállítva a média lejátszónak?
ASUS- router-nél hogyan kell beállítani a fix ip címet ?
Továbbá mit jelent a beállításokban a bérleti idő 3 óra?

[ Szerkesztve ]

Üdv Marci

(#3737) szaszandras válasza Yhatu (#3734) üzenetére


szaszandras
csendes tag

Valamit összekevertél Intruder2k5 leírásából, és egyetlen sorba összevonva akartál két parancsot is végrehajtatni (wget letöltés, majd futtatás sh-val)
wget http://qnapware.zyxmon.org/binaries-armv7/installer/entware_install_arm.sh
sh ./entware_install_arm.sh

A wget kezdetű sor letölti az entware_install_arm.sh scriptet, az sh kezdetű következő pedig lefuttatja.

Szerk.: Ha jól látom, a wget a script-et le is töltötte, azaz elég lehet csak azt sh-val lefuttatni, majd folytatni az opkg-s részekkel...

[ Szerkesztve ]

(#3738) zsolt501 válasza Botos Marci (#3736) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Első körben nem ártana frissítened a routeren a szoftvert, mert majdnem 1 éves rajta, és azóta rengeteg hibajavítás jött ki hozzá.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3739) Botos Marci válasza zsolt501 (#3738) üzenetére

A legfrisebb gyári firmware van rajta

Üdv Marci

(#3740) zsolt501 válasza Botos Marci (#3739) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Amit beraktál képet az alapján nem, ami a tiéden van az 2015.01 hónapi szoftver, azóta sok új szoftver jelent meg.
Látogass el a gyártó oldalára és ott megtalálod a friss szoftvereket is, de csak sorban tedd fel, ne egyből a legújabbat, és ne legyen a routerre kötve USB-s meghajtó frissítés közben.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3741) Botos Marci válasza zsolt501 (#3740) üzenetére

Valóban igazad van nem a legújabb van rajta,de miért nem lehet rögtön a legújabbat felrakni?

Üdv Marci

(#3742) zsolt501 válasza Botos Marci (#3741) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A legújabbat azért nem (érdemes) egyből feltenni mert vannak általában olyan frissítések amik előfeltétele lehet az előző verzió megléte.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3743) mobilizmo válasza SharpSA (#3731) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen. például most volt nálunk egy családtag, elég ritkán fordul elő, mert Brüsszelben él. Esküvői fotóit akarta megmutatni a telefonjáról, mivel többen egyszerre akartuk nézni, jobb a tévén. A galériában kiválasztotta a megosztás gombot, az elérhető eszközöknél ott volt a tévém, és máris lehetett a képeket nézni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3744) Botos Marci válasza zsolt501 (#3742) üzenetére

Fennt van a legújabb firmware (3.0.0.4.378_9459 ) és most hogyan tovább :D ?

Üdv Marci

(#3745) Intruder2k5 válasza tibcsi0407 (#3735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az optware csomagok lényegesen nagyobbak, anno amikor én azt használtam, 200MB felett volt a telepített rendszerem, majd később ugyanaz entware-ből 40-50MB lett.

(#3746) tibcsi0407 válasza Intruder2k5 (#3745) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor így értem, köszönöm.

https://utdetailing.hu/

(#3747) caris1 válasza Botos Marci (#3744) üzenetére


caris1
tag

A fix IP címet nem a routerben kell beállítani, hanem az adott eszközön. A Te esetedben a médialejátszódon.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#3748) Botos Marci válasza caris1 (#3747) üzenetére

a média lejátszóban nincs lehetőség beállítani

Üdv Marci

(#3749) caris1 válasza Botos Marci (#3748) üzenetére


caris1
tag

Milyen médialejátszó ez? Én még olyan eszközt nem láttam, amin nem lehet fix IP-t beállítani.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#3750) Botos Marci válasza caris1 (#3749) üzenetére

Ez egy Popcorn Hour Vten lejátszó (70 ezer Ft az új ára)
Akkor lehet csak én nem találom :U

Üdv Marci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.