Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Intruder2k5 válasza mereteycs (#3100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyáltalán publikus IP címet kapsz a mobilnettel? Tudomásom szerint előszeretettel NAT-olnak a szolgáltatók, "az előfizetők biztonsága érdekében".

(#3102) mereteycs válasza Intruder2k5 (#3101) üzenetére


mereteycs
csendes tag

Szerintem NATolnak...
A routerben csak a 192.168.8.1 látszik
A Huawei stick szoftverében a kapcsolatoknál látszik egy 100. al kezdődő IP / ami NAT szagú
Külső IP ellenőrzővel update-el pedig egy 84. -al kezdődő jön be

Update:
Android mobillal WiFi-n csatlakozva a 4Gs Asushoz Chrome-al majdnem minden oldal megnyílik; elhanyagolhatóan kevés a homokórás / soha be nem töltődő honlap.

[ Szerkesztve ]

(#3103) Sickboy75


Sickboy75
tag

Szia All,

hogyan kell egy rutorrentet ujrainditani puttybol? Most tavolrol adnek hozza ezt azt de csak annyit ir ki hogy

rtorent lista nem elerheto (sajna mostmar el sem indul, ezt kb emlekezetbol irtam le)

Erdekes modon a Tomato konfig oldalt elerem most is (de pl a no-ip-s ip cimmel mar nem tudok puttybol csatlakozni ... )

Mi lehet az oka ?

Udv,

SB

(#3104) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#3103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

/opt/etc/init.d/S99rtorrent restart

Az S után álló két szám változhat, lehet S85 is pl, érdemes beíráskor a TAB-ot használni, vagy kilistázni előtte a mappa tartalmát.

ls -l /opt/etc/init.d/

Tartós megoldás lehet egy időzített script.
http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=71.msg81#msg81

Bár nekem nem szokott leállni, de ez 5 percenként ellenőrzi, hogy fut-e, ha nem akkor újraindítja, és egyébként mindent log-ol is.

[ Szerkesztve ]

(#3105) Sickboy75 válasza Intruder2k5 (#3104) üzenetére


Sickboy75
tag

Koszi szepen

Jol gondolom, hogy kellene hogy tudjak ra puttyolni tavolrol is hogy ezeket a dolgokat elvegezzem ?

Otthonrol jol megy de ugye most nem vagyok otthon

Hogy erdemes, milyen porttal milyen cimmel etc probalkoznom ?

Udv,

SB

(#3106) tibcsi0407 válasza Intruder2k5 (#3104) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez egy nagyon jó script!
Van hasonló, ami úgy működik, mint egy Watchdog? Tehát, ha nem válaszol, vagy megakadt valamiért az app több percre, akkor újraindítja?

https://utdetailing.hu/

(#3107) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#3105) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha engedélyezve van a remote ssh, akkor igen. De ha az adminhoz hozzáférsz, akkor most is tudod engedélyezni.

tibcsi0407, én nem tudok ilyenről.

[ Szerkesztve ]

(#3108) tibcsi0407 válasza Intruder2k5 (#3107) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kár, elég hasznos lenne egy-két process-hez.

https://utdetailing.hu/

(#3109) Sickboy75 válasza Intruder2k5 (#3104) üzenetére


Sickboy75
tag

Szia,

miert van az, hogy otthonrol minden szep es jo de ahogy a melobol neznek ra az rutorrent kliensre rogton dobja ezt a "Torrent lista nincs letrehozva, nincs rtorrent kapcsolat" uzenetet ?

Ujrainditottam a /opt/etc/init.d/S99rtorrent restart paranccsal, de igy sem valtozott semmi sem :(

Ja, es az ujrainditas utan par percel mar egyaltalan nem megy a http://joskapista.no-ip.org:81/rutorrent/ sem :(

Hmm, valahogy az N15-össel nem kellett ennyit szenvedni :(

Ami ok az az, hogy idebenntrol elerem a Tomato menut a routeren, meg SSH-zni is tudok a routerre, de ez a rtorrent nem latszik, hiaba megyek fel ra a http://joskapista.no-ip.org:81/rutorrent/ paranccsal :(

Van valami tipped miert csinalja ezt minden nap ?

Ha most hazamennek es a router mellol wifivel csinalnam, szerintem siman menne minden rendben

Thx elore is a valaszert es a kitartasert

Udv,

SB

[ Szerkesztve ]

(#3110) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#3109) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt így nem tudom megmondani. Eddig is ugyanezt a portot használtad (RT-N15U-n)?

(#3111) Sickboy75 válasza Intruder2k5 (#3110) üzenetére


Sickboy75
tag

Nem, ott nem kellett kulon portot is beirni, ott kb ugy nezett ki hogy

joskapista.no-ip.org/protected/rtorrent , az meg az optware volt.

(#3112) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#3111) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha 80 (HTTP), vagy 443 (HTTPS) portra lenne állítva a lighttpd webszerver, akkor itt sem kellene külön portot megadni. Persze ezt úgy kell beállítani, hogy más szolgáltatással nem ütközhet, tehát ha mondjuk az admin felület a 80-as porton fut, akkor ezt már nem teheted ugyanarra, HTTPS-hez pedig SSL tanúsítványt is kell generálni, és szükséges néhány módosítás is a lighttpd.conf file-ban.

(#3113) Sickboy75 válasza Intruder2k5 (#3112) üzenetére


Sickboy75
tag

Eerre amugy az optware-t ugy ahogy van nem lehet feltenni ? Ez az uj rendszer valahogy nem jon nekem ossze normalisan, ejjel nappal meg teged sem akarlak zaklatni ezzel

Az N15-on az Optware tok jol ment, semmi gond nem volt vele,

Azt vajon ugy ahogy itt talalom :

http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=18.0

fel lehet tenni ?

Udv,

SBÍ

(#3114) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#3113) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehet, mert ez ARM alapú router, az a telepítő script pedig MIPSEL rendszerhez való tárolókból dolgozik. Néhány nappal ezelőtt valaki linkelt itt egy újabb optware tárolót, de az is lehet, hogy az RT-AC56U témában láttam, azt fel lehetne tenni rá, de ilyen automatizált script ahhoz sincs, ott is magadnak kell csinálnod mindent.

A linkelt optware telepítő csomagot én állítottam össze, az telepítés után lecserélte a konfig file-okat általam készített példányokra, Mivel nincs ARM alapú routerem, így én erre a platforma ezzel nem foglalkoztam még.

Egyébként szerintem semmi baj az entware-el, csak azt is be kellene konfigurálni megszokásod szerint. Már én is évek óta átálltam entware-re, ASUS RT-N66U-n.

(#3115) tibcsi0407 válasza Intruder2k5 (#3114) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Íme.

https://utdetailing.hu/

(#3116) Intruder2k5 válasza tibcsi0407 (#3115) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tényleg ez volt az, köszi. És próbáltad már azóta?

(#3117) Sickboy75 válasza Intruder2k5 (#3114) üzenetére


Sickboy75
tag

Nem igerem, hogy nem foglak kerdeseimmel zaklati, mert annyian hasznaljak es tok jol megy, van valami banalis idiota hiba ami miatt nekem szalad az egesz :(

Jo lenne majd rajonni :-P

Ebben a pillanatban 2 dolgot nem tudok : leszedni a HDDrol barmit tavolrol (pedig az FTP be van allitva, csak ker egy logint es azokat irom be amit tudom hogy beallitottam neki admin etc etc jelszot de semmi :(

a masik meg ez a rutorrent dolog, amikor eloszor reggel probalkozok akkor csak mintha nem menne a dolog, aztan amikor megprobalom ujrainditani a paranccsal az egeszet, akkor meg mar el sem erem

Apropo, azt a scriptet ami ujrainditgatja, azt hova kell egesz pontosan bemasolni ?

(#3118) tibcsi0407 válasza Intruder2k5 (#3116) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Még sajnos nem utaztam haza Norvégiából.
De ha otthon leszek, mindenképpen nekifutok. :)

https://utdetailing.hu/

(#3119) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#3117) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem az FTP probléma user error lesz, a többi majd délután/este folyt köv, most mennem kell.

tibcsi0407, ja, hogy Norvégia... :)

(#3120) tibcsi0407 válasza Intruder2k5 (#3119) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kiküldetés. De biztos, hogy többet nem vállalom el a jövőben. :)

https://utdetailing.hu/

(#3121) libus válasza libus (#3057) üzenetére


libus
őstag

Megírom mi volt a baj, mert közben sikerült megoldanom ezt a Wifi problémát. :K
Kb. 1 hónapja átkerült a wifi a ház középpontjába a konyhába (ahol van hűtő, mikró stb), és kb. azóta volt ez a bajom vele.
De erre sosem gondoltam volna, hogy esetleg valamelyik elektromos eszköz zavarja. :(
Egyik fórumtárs hívta fel a figyelmem erre, s már látom, hogy igenis lehetséges dolog ez.
Hisz az 5. csatornáról áttettem a 8. csatornára, s megszűnt a sebesség gondom.
Most wifin is az a sebesség jön, ami kábelesen! :K
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3122) Sickboy75 válasza libus (#3121) üzenetére


Sickboy75
tag

Amikor olvastam anno hogy hova ne tegyuk, ne legyen a kozelben :

-
-
-
-
-
-
-
-

akkor en is lefagytam :)

Mondom kb a Hortobagy kozepen egy sator akkor alkalmas lenne :)

(#3123) sedo


sedo
tag

Sziasztok!

Tegnap tettem fel az N18-U-ra a 3.0-132 AIO Advanced Tomatot. Gyakorlatilag semmi extrát nem állítottam be egyelőre: PPPoE kapcsolat Digi nethez, wifi, meg egy guest wifi hálózat, enny. Nincs rajta különösebben sok eszköz, egy kábelen, és 4-5-6 wifin, attól függ.

Szuperül működött is, egészen ma estig... Gyakorlatilag semmi aktivitás nem volt, a legtöbb eszköz csak lógott a wifin, az asztali gépen meg ment a böngésző. Egyik pillanatról a másikra elment a net, a routert sem lehetett elérni, a szokásos ASUS-os oldal jött be, "a router nem elérhető, ip vagy port megváltozott, stb.". Újraindítás nem segített. WPS gomb nyomvatartós NVRAM törlés után a router feljött, elérhetővé vált, és állíthattam be újra a fentebb írtakat (mert persze nem csináltam backupot).

Az ASUS firmware-el sosem volt ilyen probléma, pedig ott azért volt rádugva egy vinyó, beállítva DLNA, torrent kliens, SMB, FTP. Ott bár elég ritkán, de néha a DLNA meg a torrent service dobta el magát, ezért is váltottam volna Tomatora.

Valakinek van ezzel kapcsolatban bármi tapasztalata, ami hasznos lehet? Mit ronthattam el esetleg, vagy mit próbálhatnék meg, hogy ne forduljon elő ismét?

Köszi!

(#3124) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Sziasztok,

Ilyen router vásárlását fontolgatom digi 100 / 50 Mbps nethez.

Jól gondolom, hogy a 3 TB WD Red HDD-t gond nélkül tudja kezelni, ez alapján: [link] ?
Mit jelent a táblázatban NTFS (Read/Write Only)?
Többen írtátok, hogy érdemes ext4 fájlredszert használni. Milyen előnyei vannak NTFS-el szemben?

[ Szerkesztve ]

(#3125) Gubek-Einste válasza SteeWe (#3124) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lesz gond a 3 TB-s HDD-vel.
CFW alatt (mivel Linux alapúak) jobb teljesitményre képesek az ext4-ra formázott HDD-k mint az NTFS-ek de természetesen olyat használhatsz amilyet szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3126) SteeWe válasza Gubek-Einste (#3125) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Köszönöm a választ.

Közben szerkesztettem a hsz-t és hozzátettem még egy kérdést:
Mit jelent a táblázatban NTFS (Read/Write Only)?

[ Szerkesztve ]

(#3127) Gubek-Einste válasza SteeWe (#3126) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak írva vagy olvasni tudja az adott fájlrendszert.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3128) dzoli87 válasza sedo (#3123) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Miután felment a Tomato volt nvram törlés? Nekem pontosan ugyan ez a verzió megy a routeremen. DDNS, DLNA, Wifi, Share, OPENVPN és 20 nap folyamatos üzem után sem volt probléma vele!
Az NVRAM törlést én 2x is megcsináltam, 1x Tomato felületén 1x Putty-on keresztül, ez után allítottam be!

[ Szerkesztve ]

(#3129) SteeWe válasza Gubek-Einste (#3127) üzenetére


SteeWe
aktív tag

:) Elnézést a kicsit bugyuta kérdésért.

NAS ként szeretném használni a routerre csatlakoztatott HDD-t. Fájlok másolása HDD-re pl. film, képek és ezek lejátszása, megjelenítése TV-n, egyéb eszközön. Valamint torrent kliens futtatása és a fájlok elérése más eszközről.

Jól értem, hogy a fentiek NTFS fájlrendszer használatával nem kivitelezhetőek mert írás-olvasás műveleteket igényelnek, akár egy adott időben?

(#3130) tibcsi0407 válasza SteeWe (#3129) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én a helyedben nem vesződnék az NTFS-sel, ha nem tervezed lehúzni a meghajtót a routerről.
Szerintem a legjobb recept az általad kitűzött használatra:
- Tomato, vagy HGG Firmware
- Ext-re formázott külső HDD
- Entware telepítve valamilyen általad választott torrent klienssel

https://utdetailing.hu/

(#3131) Gubek-Einste válasza SteeWe (#3129) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kivitelezhető, régen volt már az amikor gondot jelentett az NTFS nem-Windows-os rendszeren, manapság már nem így van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3132) vittorio7


vittorio7
őstag

Sziasztok! Megérkezett az Rt-N18U routerem.
F/M Ver: 3.0.0.4.374.4983 van a dobozán.

Az idejét nem tudom, hogy mikor üzemeltem be routert. :B

Ennyi instrukciót már kaptam. [link] Van több firmware is az Asus oldalán. Jól értelmezem, hogy ahhoz, hogy a legújabbat tegyem fel, szépen sorba a régieket is fel kell raknom egymás után?

A szolgáltatóm a digi. Egyelőre semmi extrát nem akarok, csak, hogy menjen a wifi, meg az asztali PC autómatikusan csatlakozzon fel a netre.

(#3133) sedo válasza dzoli87 (#3128) üzenetére


sedo
tag

Volt egy NVRAM törlés (WPS gomb nyomvatartós) közvetlenül miután feltettem a Tomato fw-t, miután abból feljött rányomtam Tomato felületén is.

Sajnos jelenleg elég kritikus, hogy stabilan legyen netkapcsolat, így jobb híján egyelőre visszaálltam az asus fw-re. Inkább a DLNA, meg a torrent kliens szálljon el, mint a teljes hálózat.

Az a helyzet, hogy valószínűleg célszerűbb kiváltani ezeket a funkciókat egy NAS-al, csak akkor meg kicsit sajnálom, hogy kihasználatlanul megy itt a router. :(

(#3134) Gubek-Einste válasza vittorio7 (#3132) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jól értelmezem, hogy ahhoz, hogy a legújabbat tegyem fel, szépen sorba a régieket is fel kell raknom egymás után?
Először a 3.0.0.4.378.8041-t kell feltenni, mást nem kell előtte és csak ezután jöhet a legfrissebb 3.0.0.4.378.9216 verzió, jelenleg ez a legfrissebb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3135) vittorio7 válasza Gubek-Einste (#3134) üzenetére


vittorio7
őstag

Köszi.

Holnap nekilátok, egyelőre kicsit bonyolultnak tűnik...Addig olvasgatom a felhasználói kézikönyvet.

(#3136) Gubek-Einste válasza vittorio7 (#3135) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem bonyolult, EZEN az oldalon betallózod a letöltött firmware fájt, majd feltöltés gomb megnyomása és már megy is a frissítés.
Elsőnek EZT tedd fel, majd ha pedig EZT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3137) Pikkolo^^ válasza Gubek-Einste (#3134) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem magától felajánlotta, hogy van friss. Csak jól rakja fel :)

(#3138) esox2


esox2
tag

Sziasztok, a HGG tomatora feltehető upgrade menüből? Utána szükséges ram törlés?

[ Szerkesztve ]

(#3139) Intruder2k5 válasza esox2 (#3138) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mivel a gyári is feltehető, így gondolom igen.

(#3140) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Sziasztok! Lehet fix IP-címet adni minden eszköznek, illetve tudom 1-1 eszköz letöltési/feltöltési sebességét korlátozni? Ha igen, hogyan?

(#3141) Gubek-Einste válasza Kicsikatona7 (#3140) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

MAC alapján lehet fixált IP címet osztani, eszközönkénti sebesség korlátozás gyári firmware-ben nincsen, CFW kell ehhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3142) jag222


jag222
csendes tag

Tomato - torrent - USB HDD beállításhoz van valakinek leírása, vagy hajrá Google?

(#3143) tibcsi0407 válasza jag222 (#3142) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én így csináltam.

https://utdetailing.hu/

(#3144) kymco


kymco
veterán

Sziasztok, a transmission-nál valahogy be lehet állítani egy watchdir-t, ahol figyeli a torrenteket?

www.refujvaros.hu

(#3145) Intruder2k5 válasza kymco (#3144) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elvileg be lehet.

watch-dir: String
watch-dir-enabled: Boolean (default = false) Watch a directory for torrent files and add them to transmission.
Note: When watch-dir-enabled is true, only the transmission-daemon, transmission-gtk, and transmission-qt applications will monitor watch-dir for new .torrent files and automatically load them.

(#3146) kymco válasza Intruder2k5 (#3145) üzenetére


kymco
veterán

Köszi, átböngészem :)

www.refujvaros.hu

(#3147) vittorio7 válasza Gubek-Einste (#3136) üzenetére


vittorio7
őstag

Szia!

Köszi a segítséget! :R

Megvan a frissítés.

Elég baráti a Router kezelő felülete. A ház közepén van elhelyezve és több falon át az udvaron is 10-25 Mbps-t mértem. A háztól még jó 50 méterig lehet érzékelni az eszközt. Régebben TP-link routereim voltak (sokszor dobálták a Wifi-t), meg utána a telekomos D-link (6-8 méterre a routertől már alig volt jel) ezekhez képest egy áldás ez az Asus.

Viszont a Samsung G386F Galaxy Core LTE mobilomon csak kb 41 Mbps-t mérek, akkor ennyit tud az a mobil? A Samsung laptopon is csak 54/50-et tud? Itt is a laptop lenne a ludas, mert elvileg ennek: Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 130 többet kellene bírnia?

A WPS gomb viselkedésénél a Rádió átkapcsolás mit takar? A WPS-t érdemes használni?[link]

(#3148) Gubek-Einste válasza vittorio7 (#3147) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mobilok esetén normális az ilyen érték, általában 2,4 GHz-n elég gyér a wifi képességük.
Mivel a laptopban lévő wifi adapter N150-es így a mért 54/50-es érték is megfelel ennek.

A WPS gomb viselkedésénél a Rádió átkapcsolás mit takar? A WPS-t érdemes használni?
Wifi ki/be kapcsolása. Nem érdemes a WPS-t használni, le kellene tiltani ITT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3149) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Pár hónapja rendelkezem egy ilyen routerrel. Eljött az idő egy kis okosításra. Elsősorban torrent letöltésekre szeretném kihegyezni az eszközt.
Melyik firmware -t ajánljátok? Lehetőleg olyan kéne, amibe a bittent kliens alapból benne van. Mert ez a gyári Dowload Master nevű izé, sajnos nem szuperál valami jól.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#3150) vittorio7 válasza Gubek-Einste (#3148) üzenetére


vittorio7
őstag

Köszi. Megvan ez is.

Hááát. Elég karcsúak akkor a mobilok, meg a laptopok.

A jelszót, felhasználónevet már megváltoztattam adminról. Ezen kívül, van még valami amit fontos lenne beállítani/letiltani?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.