Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) katt777 válasza D1Rect (#748) üzenetére


katt777
félisten

Azt írtad, illegális a szoftverek letöltése. Ez nyilvánvalóan nem igaz önmagában. :U
Ezek szerint még az Ószövetséget is hibásan adták ki. :F Én amúgy inkább cenzúrára gyanxom. :P Most mondd meg, azt hányszor warezolták le az elmúlt pár ezer évben! :Y Szerintem minden mást überel!!! :))
Na, a válság-tippel legalább nem voltam egyedül. :D
Komolyan így működik a dolog: erőből hozunk egy törvényt, amellyel bevételre tehetünk szert, akár igazságtalanul is, ha megtehetjük, és aki akárcsak megpróbál kibújni alóla, azt jól megbüntetjük. Ez a hatalom módszertana, egyáltalán nem számít, milyen formában jelenik meg. Látod, rögtön felháborodtál, pedig ugyanarról van szó! ;] Lásd még: adószabályok, különös tekintettel a többszörös adózásra, vagy a meg nem szerzett jövedelem megadóztatására.
Ahogy mondod: "Viva Libertate!" Csak sajna az emberek 90%-a rabszolga, és azt teszi, amit elvárnak tőle, pl. habozás nélkül szavaz olyan pártokra, amelyek akár már nem is 1x megszívatták.

HaaS: Már más topicban sem vetted észre, hogy nem vagyunk egymás társasága. :N Amúgy a megjegyzésed ezúttal sem tükröz mást, mint teljes értetlenséget.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#752) D1Rect válasza katt777 (#751) üzenetére


D1Rect
félisten

"Azt írtad, illegális a szoftverek letöltése. Ez nyilvánvalóan nem igaz önmagában. "
Pontosan tudod mire gondoltam, csak kötekedő módban vagy.

Nem, de fejlődött azóta elég sokat az emberiség, az új verziót Újszövetség néven lehet megtalálni.

"Komolyan így működik a dolog: erőből hozunk egy törvényt, amellyel bevételre tehetünk szert, akár igazságtalanul is, ha megtehetjük, és aki akárcsak megpróbál kibújni alóla, azt jól megbüntetjük. Ez a hatalom módszertana, egyáltalán nem számít, milyen formában jelenik meg. Látod, rögtön felháborodtál, pedig ugyanarról van szó! Lásd még: adószabályok, különös tekintettel a többszörös adózásra, vagy a meg nem szerzett jövedelem megadóztatására.
Ahogy mondod: "Viva Libertate!" Csak sajna az emberek 90%-a rabszolga, és azt teszi, amit elvárnak tőle, pl. habozás nélkül szavaz olyan pártokra, amelyek akár már nem is 1x megszívatták."

Ezzel bizonyos mértékig egyet is tudok érteni, de itt nem a hatalomról van szó.
Egyébként a kedvencem az adóztatás. :U

(#753) Shufny válasza D1Rect (#748) üzenetére


Shufny
őstag

Nem is azt mondtam, hogy ingyen csinálja. Az volt a lényeg, hogy mindig az sír a warez ellen, akinek a profit az első (épp ezért van, hogy ezek előbb a kiadók, mint a készítők), akkor is, ha ő így is megszedi magát. Közben aki rétegjátékot csinál és bukik vele, mert az emberek hozzászoktak, hogy nem fizetnek a játékért, mert 50 eur sok érte, ezért 2 -ért sem veszik meg (mivel meg se nézik, hogy ő esetleg olcsóbban adja-e), az meg szép csendben odébb áll, és konstatálja, hogy az emberek nem vevők az ő minőségi játékára. :( Pedig neki tényleg káros volt az illegális letöltés. Jobb példát véve, amikor egy stúdiónak csak egy ilyen próbálkozása bukik meg az előbb leírt módon, de a következmény csak annyi, hogy rátérnek valami jól fizető recepre, akkor sem a warezt szokták hibáztatni, hanem, hogy elkorcsosult az ipar és nem éri meg bonyolult játékot csinálni, mert az emberek hülyék hozzá.
A szélsőséges példa katt777 részéről arra irányult, hogy törvényes!=jó/helyes/etikus.

(#754) katt777 válasza D1Rect (#752) üzenetére


katt777
félisten

Persze, velem is kötekedtek. :DDD :R Amúgy meg szeretek vitázni, ha van hozzá megfelelő partner, még akkor is, ha semmiben nem értünk egyet, ami ráadásul rád nem is igaz. :R

Konkrétan mivel tudod megindokolni azt az állítást, hogy "fejlődött az emberiség?". :F Hogy a puszta erő helyett most a pénz teszi a domináns hímet, amelyhez az alsóbbrendű hímek és a nőstények is igyekeznek dörgölődzni, vagy hogy kőbunkó helyett van már féreglyuk-bombánk? Mert viselkedésben én ugyanazt látom most is. Azaz az emberi faj véletlenszerűen kitermelt néhány értelmes lényt, és képes volt ezek találmányait felhasználni a régi eszközök helyett, de a viselkedésében semmi nem változott, ahogy azt a pszichológia és a szociológia is igazolja, és ahogy ezen ismereteket fel is használják a gyengébb rétegek ellen a dominánsabbak. :)

Az meg, hogy Róma felismerte, milyen remekül kihasználhatja a kereszténységet, hiszen így mindenki azt hiszi, megszűnt a Római birodalom, miközben már a fél világot birtokában tartja, éppen, hogy propagandaanyaggá minősíti az említett művet... Na, ez összeesküvés-elmélet, ráadásul bizonyítható is. :C :DDD

Dehogynem a hatalomról. Semmi nem szól másról. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#755) katt777 válasza Shufny (#753) üzenetére


katt777
félisten

Az igényes userek meg sírhatnak, hogy nincs jó játék a piacon, ráadásul minden igénytelen őket froclizza, hogy hülyék és akadékoskodók. :((( Az én értékítéletem szerint évente átlag 2-3 jó játék jelenik meg, még ha nem is feltétlenül tetszik mindegyik. Igazi stratégiát évek óta nem láttam, RPG talán 2-3 évente 1 igazán jó, még szerencse, hogy FPS és autómániás vagyok.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#756) HaaS válasza katt777 (#751) üzenetére


HaaS
addikt

Opsza... én végig azt hittem, hogy Te is azért írsz, hogy nevessenek a többiek... de így visszaolvasva... igazad van, félreértettem.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#757) katt777 válasza HaaS (#756) üzenetére


katt777
félisten

Részben. Szeretek súlyos mondanivalót tréfásan/gúnyosan, esetleg túlzásokkal érzékeltetve megfogalmazni, de sajna nem mindenki érti, ha felületesen olvas. :R Ha figyelmesebben olvasod, és OK, akkor minden rendben. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#758) HaaS válasza katt777 (#757) üzenetére


HaaS
addikt

Ahh... akkor megnyugodtam, már azt hittem, hogy sohasem beszélgetünk, hogy teljesen értetlen vagyok...

Igazad van abban is, hogy a sok igénytelen akadékoskodó szerint akár 2-3 játék kijön egy évben, ami tényleg jó, aztán engem frocliznak, mert szerintem maximum 1 értelmes játék van minden tizenöt évben. Legyen inkább húsz.

Egyébként én is túlzok néha:)!

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#759) katt777 válasza HaaS (#758) üzenetére


katt777
félisten

A mondás szerint jobb ma egy véreb, mintha holnap túlzok. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#760) Crystalheart válasza katt777 (#747) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az Enron-botrány idején én még általánosba jártam, de a válság - számomra - egyértelmű előjeleiből én is következtettem, csak nem volt egy fillérem sem, amivel mahinálhattam volna. Tudod, az a helyzet, hogy értek hozzá, amennyire nekem kell, sőt, sokat beszélgettem erről egy éve az Eltén a közgazdaság tanárommal is, mikor már jócskán benne voltunk. Hanem onnan indultunk el, hogy a cégek azért (is?) csinálták a válságot, hogy elbocsáthassanak büntetlenül egy rakás embert - amit egyébként "békeidőben", korábban sokkal kisebb nyilvánossággal is meg lehetett oldani különösebb kirívó költségek nélkül, legföljebb nem egyszerre, hanem elnyújtva -, azonban a leépítések főként a gyártó- és szolgáltató szektorban mentek végbe. Akikre állításod szerint fütyülnek, hiszen sem nem hadügy (hacsak nem a fegyvergyártást vesszük), sem nem pénzügy vagy energia. A világgazdaság azonban egy olyan jószág, ami visszaüt, ha nagyon kilibben. Reálisnak tartod, hogy direkt megkockáztatták volna egy egyszerű létszámleépítés miatt az addig sikeresen, nyereségesen működő, nagy hatalmú multinacionális cégek/bankok, hogy komolyan becsődöljenek, ha körbeér a válság? Mert hacsak föl nem vásárolja más, akkor mindössze a magánvagyon marad és a szégyen. Mindenesetre, ha állításod szerint tudatosan is indították el, maga a folyamat akkor is indirekt láncreakció. A tőzsdéről nem képzelgek, hiszen az egész csak egy nagy "népszerűség-nyilvántartó rendszer", természetesen nem feltétlenül a valóságot tükrözi (pl. OTP részvények hullámzása nemrég), hanem a vélt értéket. De éppen komplexitása és a nagy vállalatok állapotának egyértelmű hatásai miatt nem lehet belemagyarázni semmit, amit ne látna bárki, aki egy kicsit is ért hozzá. Azon túl az államoknak az első világválság óta ismét beleszólási joguk van a legtöbb gazdasági folyamatba, nem lehetne a hátuk mögött susmákolni, hacsak nem egészen más szálakon fut minden... vagy esetleg ha a világon összesen 2-3 ország vezetői nem totális pancserek, és ezen 2-3 ország húzza a többit a fülénél fogva.

Természetesen mindenki hazudik, és még azoknak is hazudnak, akik esetleg éppen ezt tanulják. De mindegy is. Ez nem ide tartozik.

D1Rect: Egyelőre még vége sincsen, és csak lassan fog lecsengeni. :) Az általános gazdasági modell nagyobb reformokra szorulna, ha stabilitást akarnának elérni. (Mint tudjuk, az első nagy válság előtt pont az volt az általános, hogy a kisebb csúcsok és válságok állandóan követték egymást, és a '30-as években dolgozták ki az egyenletesebb, vegyes piaci modellen alapuló irányzatokat. Most láthattuk, hogy a XX. század második felének modelljének mik a gyengéi - ironikus módon, az információs társadalomba lépés idején pont a téves információk, és a fedezet-nélküliség túl nagy ereje -, de egyelőre ezeken még nem léptek túl, a pénzügyi rendszerek túl rugalmatlanok.

(#761) HaaS válasza katt777 (#759) üzenetére


HaaS
addikt

Most, hogy ezzel az ügyes huszárvágással áttettelek Téged is az igénytelenek táborába, jelezve, hogy nem bírom, ha ismeretlenül minősítenek, sőt a magyarságomat pedzegetik, arra szeretnélek kérni, hogy sorold fel azt a néhány játékot, amelyek neked az utóbbi 25 évben tetszettek... illetve nem. Bocsánat... azokat sorold fel, amelyek tényleg jók, ne azokat, amelyek Neked tetszettek, hanem objektíven, csak a jókat.
Legfőképpen a körös stratégia és a szerepjáték kategória érdekel. Ezt most kivételesen komolyan írom:).

Ha úgy gondolod, hogy nagyon off már, akkor jöhet privátban is.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#762) D1Rect válasza Crystalheart (#760) üzenetére


D1Rect
félisten

Fogadok veled egy Túró Rudiban, hogy 5 éven belül lesz egy újabb válság, csak most az amerikai tőzsde gyengülésével fog indulni.

[ Szerkesztve ]

(#763) katt777 válasza Crystalheart (#760) üzenetére


katt777
félisten

Az egész világgazdaság egy olyan filozófiára épül, amelyben minden elv, mérési módszer mesterséges, és egyetlen érték sem valódi (a csőd pl. az egyik legjobb pénzeltüntetési módszer), nem véletlen, hogy ezen filozófia uralma óta vannak a nagy válságok, amelyeken valahogy mindig az e filozófiát támogató hatalmak gazdagodnak meg. Azzal, hogy falak között próbálnak tartani valamit, csak magukat csapják be (lásd még: vallás). És attól, hogy te a falakon belül látsz valamit, az a falakon kívülről nézve még teljesen más. És most, hogy a "papok" befoltozták a megdőlt falat, azt hiszik (és propagálják), hogy megint minden rendben van (persze azért páran megjegyzik, hogy lehet még kilengés, hátha megint komoly pénzforrásokra lesz szükségük). Közben pedig több ezer mrd USD-nyi pénzösszeg valakiknek a zsebébe vándorolt büntetlenül (értelemszerűen arany, és egyéb, valóban értékes javak formájában, ahogy pl. a Kuvaitból elrabolt javak jó része az USA-ba került Irakból, az olajról nem is beszélve), amit a buzgó hívek és papjaik sem fognak keresni, mert "elveszett a válságban". Komolyan azt képzeled pl., hogy csak állandó növekedéssel lehet a gazdaságot fenntartani (ami a nyugati pénzügyi filozófia egyik alapelve), miközben a Földön a javak összessége véges? Ez a színtiszta kapitalizmus, amely másoktól orozza el a javakat, ez torkollik mindig háborúba, ha a kisemmizetteknek ez nem tetszik, és ez az eset annál könnyebben fennáll, minél kisebb lesz a még el nem orzott javak mennyisége. A globális gazdaság végén tehát garantált a globális háború, még ha a téves (gazdasági, társadalmi, politikai) filozófiákra építők azt hiszik is, hogy regionális konfliktusok kirobbantásával ezt kordában tudják tartani.
És az "államok" beleszólását szerinted kik irányítják? A megvezetett választók, vagy akik lefizetik a törvényhozókat? :F Ebből indult ki ez a vita is egyébként.
Esetleg el kellene gondolkodni azon, hogy ha az újabb és újabb nyugati gazdasági filozófiák mind hibásak, akkor távolról sem a világban van a probléma, hanem azokban az "okosakban", akik azt hiszik, hogy képesek megérteni azt a világot (ez kb. olyan, mint a pszichológia, amely felállít pár klisét, és abba próbál begyömöszölni embereket, és figyelmen kívül hagyja, vagy deviánsként bélyegzi meg a felállított dogmáiba nem illőeket). Azok persze, akik jobban értik a világ működését, mert pár évszázad helyett több ezer évnyi tapasztalattal bírnak (pl. Kína), jót mulatnak az egészen. :P Attól, hogy a fehér ember úgy véli, ő az evolúció csúcsa, ez még ugyanúgy nem lesz igazság, mint a gazdasági és egyéb filozófiái.

HaaS: Tévedtem, tényleg nem érted miről beszéltem (bocs a naivitásomért). A magyarságodat (vagy bárkiét) ki nem szarja le? :F Teljesen irreleváns e topicban. :DDD Egy szót nem szóltam a személyedről. Sajnálom az olyan embereket, akik egy ironikus megjegyzést, v. objektív tényeket személyes sértésként fognak föl, vagy csak külső viszonyítási pontokhoz képest tudják magukat definiálni. Nem tettél te engem sehova, a hsz-aid alapján meg éppen eléggé 1szerű vagy. :N :P
Felhívnám a figyelmedet, hogy ez nem a "legjobb" játékok topic, amelyet éppen a hozzád hasonlók miatt hagytunk ott többen, akiknek nem egyezett a véleményük a "komoly" alkotókéval (akik még azt is letagadták, hogy páran szavaztunk), akiknek pár algoritmust beprogramoztak az agyukba, aztán emberek közé engedték őket, és most bőszen lehurrognak mindenkit, akik nem illeszkedtek az ő szerény "gondolati" kereteik közé. :R Ha ezt a topicot is (ahol a legtöbb hozzászólóval normálisan lehet vitázni) is tönkre akarod vágni, csak rajta. :P (Ha meg velem kívánsz tovább kötözködni, állok elébe.)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#764) Zolás válasza D1Rect (#762) üzenetére


Zolás
addikt

És a magyar tözsde fellendülésével?
Bocs nem tudtm kihagyni :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#765) HaaS válasza katt777 (#763) üzenetére


HaaS
addikt

Szívesen beszélgetek veled, mert nagyon élvezem. Szerintem a többiek is, de ez irreleváns. Privátban folytatjuk:).

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#766) elithun válasza katt777 (#763) üzenetére


elithun
őstag

És mi volna megoldás a gazdaság/állam/poilitka vagy nem is tudom már minek nevezik, könyörtelenségére, mert arról még sajnos senki nem beszélt?:(

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#767) janeko


janeko
őstag

A CoD pc-n és box-on is elég brutál számokat produkált... :)

(#768) Borzoló válasza elithun (#766) üzenetére


Borzoló
senior tag

Kilövik az atomot! Válaszolnak, amazok is válaszként kilövik. Megszűnik a sok probléma és az emberiség f@sz tudja hány százaléka.
Aztán lesz nagyobb problémánk is a warezolásnál...
De nem lesz válság, nem lesz tőzsde, nem lesz túlnépesedés, mindent előről lehet kezdeni...
:DDD :C

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#769) katt777 válasza elithun (#766) üzenetére


katt777
félisten

Egy olyan gazdaság filozófia, amely nem a profitot, hanem az embereket, a minőséget, illetve a teljes ellátást helyezi az előtérbe, és amelynek alapja az egyensúly. A rabszolgatartó (esetünkben: fogyasztói) társadalom ennek megvalósítását kizárja, az ugyanis erősen emlékeztetne a szocializmusra. Persze nem arra, amit nálunk, v. a világ más részein annak neveztek (ahogy az kommunizmus sem volt). De példának az sem rossz, hogy még a nem igazi szocializmusban is olyan termékeket gyártottak, amelyek élettartama 30-40 év, 10 év támogatást is vállaltak termékekre, és az alkatrészcserét nem tették drágábbá az új termék vásárlásánál. Ma meg mi a szlogen? "Elromlott? Vegyél újat!" Javítani? Na, ne már! No meg lehet, hogy anno 1-2 féle virsli volt, de húsból, az nem szemétből készült, 3-4 féle hifi cucc v. TV, porszívó stb., de mind időt álló (az 1980-as évek elején vett NDK turmixgépünk ma is rendben működik, miközben márkás nyugatit már 3X cseréltünk 1/3 annyi idő alatt). Ma már a nevesebb gyártók is szemetet árulnak (lásd: szoftverpiac és avultatás, pl. a semmi nem indokolja, hogy újabb és újabb windows-okat adjanak ki - hiszen amúgy is a régebbieket "fejlesztik", kivéve a profitmaximalizálás), ráadásul drágán, és pl. "környezetvédelem" marketing-hívószóval buzdítanak többszörös környezetszennyezésre, hiszen lehet, hogy környezetbarátabb egy termék, de 1-3 évente le kell cserélned, amitől a szeméthegyek már ellepik fél Indiát v. a kínai tengerpartot, és botor dolog azt hinni, hogy a tengerbe mosódó szennyből ide nem jut el semmi (lásd még: a Föld vízháztartása és szélrendszere).
Viszont a fentiekből nyilvánvalóan következik, hogy az efféle változást akarókat a hatalom megsemmisíti (nem feltétlenül fizikailag, hanem pl. egzisztenciálisan, esetleg nevetségessé teszi, mert nem menetelnek együtt a mantrázó hívekkel, v. egyszerűen megveszi), így megvalósítása csak olyan országokban elképzelhető, amelyekben még nem züllött rabszolgává az emberek többsége (pl. Venezuela). A többiek meg maradnak gondolkodásra már képtelen fogyasztók, akik a "demokrácia"-marketingtől szabadnak hívén magukat, boldogan adják mindenüket a szemétért. ;] Szóval majd a háború után lehet erről gondolkodni, ha túléli valaki.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#770) elithun válasza katt777 (#769) üzenetére


elithun
őstag

Okké, köszi a választ, akkor ezentúl minden ninjutsu edzésre lejárok. :D

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#771) Borzoló válasza katt777 (#769) üzenetére


Borzoló
senior tag

Ámen! :DDD
Édesanyám automata mosógépe is asszem Foron márka és sose venne újat, a világért se!

elithun:Ez nem olyan háború lesz, ahol kamatoztathatod az edzőteremben tanultakat...1-2 villanás és szotyi! :))

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#772) Crystalheart válasza katt777 (#769) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jelentősen eltértél a topik témájától, de még az alapkérdéstől is, ahonnan elkezdtünk eltérni. :D Sőt, elég lazán kapcsolódik a válaszod az én előző hsz-omhoz is. De értem, globálisabb kérdések eredménye mindez, bár attól még szerintem lehet kis témánként is beszélni róla. Mindegy.

Egyébként kezdem érteni, milyen elvek szerint mérsz, de az a nagy helyzet, hogy míg van elegendő nyersanyag a globalizációra, addig ez lesz, mert ez lehet. Emlegetheted Kínát, de Kína is kezd lassan beszállni a játékba, mert túl sokan élnek nyomorúságos körülmények között. Ahol a piac, a kereslet másodlagos, ott idővel ez lesz. Más kérdés, hogy - és én ennek örülök - a termelés, ellátás lokalizálódni fog a fosszilis energiaforrások fogyásával, hiszen egyszerűen nem fogja megérni. Az egyetlen széles körben elérhető, gyors szállítási és utazási lehetőség ismét a vasút lesz, és egyedül az információ marad meg igazán globálisnak. Legalábbis ez a legvalószínűbb prognózis, divatos névvel a valódi információs társadalom, ez ellen csak valami hidegfúzió tehetne, de tudjuk, ennek mennyi a valószínűsége. (A hidegfúzióval pedig olyan olcsóvá válna az energia, hogy az ebből adódó különbségek tűnének el. Mondjuk silány botmixert energiából nem gyártanak, de minden, amit gyártanának, határok nélkül szállíthatóvá válna, a mainál könnyebben és olcsóbban. De szerintem emberi léptékben egyelőre ezzel nem számolhatunk.)

Nincs ideális és egyszerre megvalósítható gazdasági forma, mert mindig van kijátszható pont, mindig vannak őrültek és gonoszak. Eddig a kapitalizmus, ami a tapasztalatok szerint a legigazságosabb. Nem azért, mert mindenkinek jut enni - nekem sem mindig, sőt, a szociális létrán amúgy elég alul helyezkedek el, nekem volna a legtöbb jogom panaszkodni -, hanem mert a tehetségeseknek van rá lehetősége. (A történelemben ez a lehetőség akkor létezett ezelőtt, amikor a harcban kitűnő legények vagyont szerezhettek. De ma már nincsenek állandó harcok, mint a középkorban, a béke sokkal általánosabb. Ez nem jó oldala a kapitalizmusnak? Kétség kívül köze van hozzá.) A fejlődő világ gazdasági és társadalmi problémáinak nagy része abból adódik, hogy nincs meg a kellő tapasztalatuk ehhez, a fejlett világ tapasztalt cápái pedig kihasználják őket és bábuként irányíthatják a megvesztegethető vezetőiket. Ezt be lehet tudni a kapitalizmus hibájának, de végtére is az emberi jellem hibája. Én bízom benne, hogy idővel nekik is jutnak becsületes és szilárd vezetők, akik helyreteszik a rendet. (És abban is, hogy nekünk is jut egyszer.) A kapitalizmus azt szolgálná - elvileg -, hogy azt termeljék, amire igény van, és mindenki jól jár. És ezzel nem lenne semmi gond, ha a vezetők mindig látnák az aktuális buktatókat - mert minden egyedi helyzetben más buktatók, más gyöngeségek és javítanivalók jönnek elő -, és hatékonyan, gyorsan cselekedhetnének is.

Kapitalizmus volt az abszolutista rendszerű Osztrák-Magyar Monarchiában is. Azért mondom, hogy ne csak a jelenről beszéljünk, mert összetettebb dolog ez annál. És bár a szociális rendszer hiányosságai miatt akkor is sokan tengődtek nyomorban, legalábbis többen, mint manapság (és több gazdag is élt), az országunk, és az egész Monarchia dinamikusan fejlődött. (Egyébként itt, a Monarchiában, és vele Mo.-on épült a legtöbb nemesi kúria és kastély a világon a népességhez képest, és hát nem rabszolgákkal építtették, hanem komoly mesterekkel és építőművészekkel.) Nem csak gazdasági fejlődésről van szó, számomra ez mindig is másodlagos volt, bár megvolt a kiegyensúlyozottság, az összhang a területek között, és a mai szinthez képest még környezetkímélőnek is mondhatjuk. (A gazdaság annyira legyen fejlett, hogy minél jobban biztosítsa a jólétet a polgároknak. Igazából a fennálló törvénytelenségek, lopások, meg a vezetők gazdagsága kutyát sem érdekelné, ha közben jólét uralkodna és látszana, hogy a mégis-szegényekkel is törődnek.) Viszont fejlődött a kultúra, a szellemi és esztétikai táplálékban szinte úszni lehetett. A jelen világ - és ebben a reklámoknak nagy felelőssége van - igen materiális és egyben funkcionalista, és egész tömegek képesek elégedettek lenni, ha van egy plazmatévéjük meg egy-két fél éves Audijuk. Hogy ez ilyen magas fokra hágott itthon, abban a kapitalizmus rossz kezelése és a szinte maffiává korcsosult "kommunizmus" egyaránt bűnös. Nyugaton más módon ment végbe, de hasonló gondokkal küszködnek.

A megoldás szerintem visszalépés és egyben előrelépés volna. Visszalépés, amit még ugyanúgy kapitalizmusnak neveznénk, hiszen a piac szerepe döntő volna. Előrelépés, hiszen tökéletesítenénk a meglévő rendszert. Ellenkező esetben tervgazdaság van, és ez nem célravezető. (A kommunizmusban nem csak vas-szilárd eszközök készültek, de időről időre előjöttek a sztahanovista termelés torzszülöttei, amikor a mennyiségre még jobban rámentek, mint ma a tömegtermelésben, csak hogy teljesítsék az irreális és az "ösztönzés" miatt egyre csak növekvő mennyiségi elvárásokat.) Az ellenőrzött piac a legjobb szabályozó, ha az állam nem kapható a helyi keresletet kiszolgáltatni a hatalmas tőkével rendelkező multinacionális szupervállalatoknak. Erre persze csak akkor van esély, ha a gazdasági függés kicsi, megvan a lehetőség az energetikai és élelmiszeripari önellátásra, és az sem baj, ha a lehető legtöbb egyéb termék "házon belül" előállítható. (Megjegyzem, nem azt mondom, hogy ne exportáljunk, hanem hogy legyen termelési kapacitásunk, mert így nincs mivel zsarolni.) Ezzel együtt olyan minőséget is kellene előállítani, pl. kultúrában, szolgáltatásokban, de akár valamiféle termelésben is, amire a környező világnak szüksége van, hogy ne is lehessen céljuk a bojkottálás. Ez volna az állam szerepe a globalizálódó világban, a helyi érdekek és emberi jogok védelme. Alapvető emberi jog a szociális biztonság és a művelődés, amit az állam köteles a lehetőségekhez mérten biztosítani és a fenyegető erőket elhárítani. És gyorsan. (A jelenlegi vezetői rendszer egyik legnagyobb hibájának a lassúságot, a funkcióbeli hiányosságokat és az ezeket némileg eredményező bonyolult bürokráciát tartom.)

Ehhez szimpatikus és karizmatikus vezetők kellenek. Jelentős emberek, akik nem csak a dumáláshoz értenek. Olyanok, akik képesek a kezükbe venni az irányítást és védeni az egyes országok helyi érdekeit. Akik nagy hatalommal bírnak, hogy gyorsan cselekedhessenek - és mégsem élnek vissza vele, mert egyszerűen szeretik az embereiket, társaikat. Ha ez biztosított lesz egyszer, a piac alapú társadalom ellen nem lesz több érv.
_____________

És én itt kiszálltam, ez nem az a topik ahol ezt meg kell vagy meg lehet vitatni. :)

(#773) HaaS válasza Crystalheart (#772) üzenetére


HaaS
addikt

Majd én visszakanyarodok;)!

Szeretem a paprikáskrumplit! Az eredetit:D!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#774) katt777 válasza elithun (#770) üzenetére


katt777
félisten

Az bizony nem árthat! Jogvita esetén is sokat segíthet, ha pl. gar. problémát kell intézni. :D

sanyiksaborz: 2 verzió van, az egyik a vakus, a másik a most is zajló. Előbbi akkor fog bekövetkezni, ha rájönnek, hogy az utóbbit nem tudják ellenőrzésük alatt tartani. Az egész azon múlik, mikor ütközik a 2. :DDD

Crystalheart: Ha valakinek nem tetszik, majd szól. :DDD Szerintem viszont nagyon is közevan a sok OFF-nak ahhoz, ami a szoftverpiacon is zajlik.

Kínában egyre kevesebben nyomorognak, ahogy terjed a fejlődés a városokból. De a kínai tudja, hogy nem lehet egyik napról a másikra megváltani a világot. Sajnos te sem tudsz nagyon eltérni a tanult gazdasági dogmáktól.

Nem csak a hidegfúzió, ha nem sok más, teljesen tiszta, és nagy erejű energiaforrás elérhető, akár már 100 éve (nézz utána Tesla munkáinak), de amíg lesz olaj (és egyre több forrást tárnak föl), addig a hatalom érdeke ennek megtartása marad, hiszen ha otthon mindenkinek meglenne a maga ingyenes energiaforrása, sok 1000Mrd USD éves bevételtől esne el mindenki, akinek legfőbb elfoglaltsága ma a Föld tönkretétele.

Attól, hogy a harc nem mindig vérre megy, még nincs béke. Persze, a kisemmizettek pusztulása nem hadi veszteség, de pl. Mo. ma kvázi egy haláltábor, így állították be az egészségügy működését (azaz a betegek jó része meghal, mire vizsgálatra eljutna), ami gazdasági célszerűség, hiszen nem a munkaképes fiatal rabszolgák, hanem a betegek és az öregek pusztulnak naponta ezrével, a rajtuk megtakarított pénzmennyiség pedig a hatalom saját céljaira fordítható.

Abban egyetértünk, hogy rosszak a vezetők (ezért nem lett a szocializmus sem az, amire anno kitalálták), amire annak ellenére van megoldás, hogy te nem látod. Egyetlen hatékony, és hozzáértő központi akaratra van szükség, amely nem tűri az ellentmondást (ezért is nagy puszipajtása a demokrácia a kapitalizmusnak, hiszen ebben a rendszerben lehet legkönnyebben megsemmisíteni a helyes irány megtalálására történő próbálkozásokat). A megoldás többféle lehet. Pl. Brunei, de éppen a Pinochet-féle is egyaránt hatékonan működhet. Sajnos amíg a hatékony központi akarat ált. nagyon könnyen megvalósítható (lásd kis hazánk bizonyos erői), addig a hozzáértés már önmagában is nehéz, nemhogy a 2 kombinációja.

Sajnos roppant kevesen értik meg Macchiavellit is pl., amikor azt mondják, pusztán a hatalom mindenáron való akarásáról szól. Egyáltalán nem ez a lényege a filozófiájának, sokkal inkább az, amiről fentebb írtam.

A Monarchiát leszólni azért nem kéne, mert minden hátulütőjével együtt valamiért csak ide menekültek az emberek az összes környező országból (OK, Svájcból nem annyira), aminek persze meg is lett az eredménye azzal, hogy túlnépesedtek a betelepülők.
A mai viszonyokkal, mint látom, eléggé tisztában vagy te is, e téren egyébként a legjobb olvasmány Ray Bradbury Fahrenheit 451-e.

A bürokrácia uralma rendszerfüggetlen, emiatt is bukik meg előbb-utóbb minden rendszer. Az a legnevetségesebb, hogy a mai, számítógépes korban valójában egyetlen bürokratára sem lenne szükség, mégis több százezren húzzák le ballasztként az országot a termelő munka helyett. Amúgy éppen a tervgazdaság lenne a legideálisabb, persze ahhoz is hozzáértő emberekre volna szükség (lásd Kína és más, az ilyesmire befogadókészebb országok).

Az ideád azért nem megvalósítható, mert a hatalommal helyesen cselekedni képesek és akarók már a hatalom legalsó szintjén kirostálódnak (önkormányzati képviselő), ezt közvetlen ismerősök tapasztalatai alapján is mondhatom. Ha valaki feljebb jut, azzal meg történik valami, ha más nem, pedofil képeket találnak a gépén, vagy ráhúznak bármit, csak tűnjön el a képből.

OK, nyiss egy topicot a témának, de a politikaiba nem megyek, mert annak a szellemi színvonala minden másét alulmúl. :DDD

HaaS: Igaz is, kaját mind a mai napig nem lehet letölteni, és még azt mondják, hogy fejlődik a technika. :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#775) Crystalheart válasza katt777 (#774) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Kínában egyre kevesebben nyomorognak, ahogy terjed a fejlődés a városokból." - Igen, elképzelhető ahogy lassan állnak át megtűrt kapitalizmusra. :) Bár szerintem a jólétben élők számának növekedése közel arányos a teljes népességnövekedéssel. Sok tudományom nincs Kínáról, de azért nem állítanám be álomországnak.

Az én véleményem, hogy a piacgazdaságot az okos tervekkel, azaz irányzatokkal kell előretolni, de tisztán tervgazdaság nem működhet, mert túl lassú a reagálás a világgazdaság történéseihez, és elég gyorsra nincs lehetőség. (Olyan lenne, mint egy megbolondult GPS: Újratervezés... Újratervezés...) Pl. ha rajtam múlna, irányzati szintre emelném a filmipar fejlesztésének tervét.

"Sajnos te sem tudsz nagyon eltérni a tanult gazdasági dogmáktól." - Én speciel a gazdasági dogmákban nem tanultam hasonlót, hogy évi 10% gazd. növekedés volna szükséges. :D

"és egyre több forrást tárnak föl" - Igen, de egyre lehetetlenebb helyeken, a kitermelés és vele a kőolaj ára is drágul, idővel túl drága lesz ahhoz, hogy pl. általánosan autózzunk vele. Az alternatív elektromos energia forrásokról hallottam, de mivel egyáltalán nem értek hozzá, kénytelen vagyok legendaként felfogni,egészen addig, míg nem vagyok jelentős döntési helyzetben, hogy kutatásra adjak utasítást. :) (Nekem mondjuk nagyon szimpatikus volna a lovaskocsis/bicajos forgalom, nem bánnám, ha egyszer csak nem volna kőolajunk. :) )

"azaz a betegek jó része meghal, mire vizsgálatra eljutna" - De még így is sokkal tovább élünk, mint pl. kétszáz éve. És a legtöbb betegség csak rajtunk áll, hogy megelőzzük-e helyes életvitellel. (A kivédés persze nem 100%-os. :) ) Tény, hogy az egészségügy nem áll rózsásan, de én nem is arra helyezném a hangsúlyt egy reformnál, mint az egészségmegőrzés origója.

"Egyetlen hatékony, és hozzáértő központi akaratra van szükség, amely nem tűri az ellentmondást (ezért is nagy puszipajtása a demokrácia a kapitalizmusnak, hiszen ebben a rendszerben lehet legkönnyebben megsemmisíteni a helyes irány megtalálására történő próbálkozásokat)." - Kár, hogy egy abszolutista rendszerben nem csak egy igazságos uralkodóra (vagy egyéb jó vezetőségre) van lehetőség, hanem zsarnokokra is. A demokráciában átlagosabbak a vezetők, kisebb eredményekkel, de a nagyon rossz vezetők rövid időn belül (5-10 év) általában leváltásra kerülnek, és lehetőséget kap egy új vezetőség. Garancia persze nincs - de az abszolutizmusban sem, ott csak a kockázat nagyobb. A politika a kompromisszumok művészete, itt is egy jól kidolgozott kompromisszumra, egy jobb vezetői rendszerre volna szükség. Nem könnyű.

"A megoldás többféle lehet. Pl. Brunei, de éppen a Pinochet-féle is egyaránt hatékonan működhet." - Brunei, ahol úsznak az olajban, vagy Pinochet, aki alatt állandóan zavargások voltak? A megingathatatlan hatalom másik hátránya, hogy állandósulnak a lázongások, mert más utat nem lát az érvényesülésre az ellenzék.

"Sajnos roppant kevesen értik meg Macchiavellit is pl., amikor azt mondják, pusztán a hatalom mindenáron való akarásáról szól." - A fejedelemről beszélsz? Az egy gúnyrajz. o.O Ha ezt mondják, tényleg nem értik meg.

"A Monarchiát leszólni azért nem kéne, mert minden hátulütőjével együtt valamiért csak ide menekültek az emberek az összes környező országból" - Ha azt látod, hogy leszólnám a Monarchiát, akkor csak félreértesz. :) Az államalapítás óta az egyik legfényesebb időszak a kiegyezés és az első vh. közötti időszak volt, kiváltképp kulturálisan. Érdemes megfigyelni az akkori hatalom tagozódását. A központi irányító, a császár/király megvétózhatott bármit, parancsolhatott szinte bármit, de a területi kormányzást lényegében a részben autonóm parlamentek végezték. Sok előnye is van ennek, ha karizmatikus az uralkodó, mint Ferenc József volt, de mint láttuk, nagy hátránya is, hiszen csak az ő végső döntésén múlott, hogy beszállunk-e a kis híján vesztünket okozó világháborúba. És, mint írtam, senki sem garantálja a következő uralkodó megfelelőségét sem.

"Az ideád azért nem megvalósítható, mert a hatalommal helyesen cselekedni képesek és akarók már a hatalom legalsó szintjén kirostálódnak (önkormányzati képviselő), ezt közvetlen ismerősök tapasztalatai alapján is mondhatom. Ha valaki feljebb jut, azzal meg történik valami, ha más nem, pedofil képeket találnak a gépén, vagy ráhúznak bármit, csak tűnjön el a képből." - Én sosem tagadtam, hogy idővel politikai pályára kívánok majd lépni. Ez kompromisszumokkal jár, de erkölcsi kompromisszumra sosem volnék hajlandó, ezért meg akarom kerülni a ranglétrát, és mint külföldön már előfordult párszor, más módon kívánok híressé és népszerűvé válni előbb. Tiszta sor. Hogy ne feketíthessenek be, arra ügyelnem sem szükséges, mert egyszerűen feddhetetlen vagyok a végsőkig. :) Még egy egész korty alkoholt sem ittam egyszerre életemben, mit tudnának rám húzni? (Vagy felhoznák tán ellenem, hogy 17 éves koromban lewarezoltam a Fable-t? :DDD) De ha ez a kockázata, a cél érdekében vállalom. És nem hiszem el, hogy én volnék az egyetlen, aki hasonló terveket dédelget, biztosan van potenciál még ebben az országban.

Rövidesen több,a témával foglalkozó írást is tervezek feltölteni a Logoutos és az egyelőre üres blog.hu-s weblogomra is, de egyelőre lefoglal néhány irodalmi pályázat, ide is csak így septiben gépelgetek, átolvasás nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#776) ollie válasza katt777 (#774) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kínában egyre kevesebben nyomorognak, ahogy terjed a fejlődés a városokból.

Honnan vetted ezt a nagy marhaságot?

***

(#777) Kucsek


Kucsek
aktív tag

Hát szép de nem lep meg ez csak töredéke a valóságnak.
Ez így is marad csinálhatnak akármilyen védelmet mindig lesz aki v akik megtalálják a kis kaput.De jó is meg nem is,mert én pl letöltök egy játékot és játszom vele ha tetszik és a multiját is nyúznám akkor természetesen megveszem,így volt ez a CoD részekkel is.
De vannak számomra csak egy misét érő gamek.Arra jó.

Neked Kell Lenned A Legeslegjobbnak, Mert Ha Szar Vagy Akkor Lenyomnak!!!!

(#778) HaaS válasza Kucsek (#777) üzenetére


HaaS
addikt

Jééé, egy nem off topic háesz:)!

Egyetértek, én is a reklámot látom benne, de mint többen rámutattak, ez erősen egyénfüggő...

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#779) Borzoló


Borzoló
senior tag

Kábé!
Tudunk mi offolni, ha kell! :DDD :C

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#780) Crystalheart válasza HaaS (#778) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Énnekem most jutott eszembe így pár óra távlatában, hogy az előző off hsz-em előtt azt mondtam, nem offolok tovább. Meglátszik, hogy nem aludtam előző éjjel. :D

(#781) HaaS válasza Crystalheart (#780) üzenetére


HaaS
addikt

Ami engem illet, nekem nem gond, jó olvasni a hidegfúzióról, a kínai nyomor csökkenéséről és az NDK turmixgépről.
Nekem hiányzott kicsit a paprikáskrumpli, de azt írtam is:).

pées: aludni meg unalmas:)!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#783) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Jó látni, hogy él még a topik! :C

Gratulálok mindenkinek, drukkolok, hogy meglegyen az 1000. hsz. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#784) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Na, beleírtam, egyből senki sem ír ide? :O :( :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#785) HaaS válasza Vistaboy (#784) üzenetére


HaaS
addikt

Én is drukkolok! Egyébként mi történik 1000 háesznél?

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#786) Vistaboy válasza HaaS (#785) üzenetére


Vistaboy
veterán

Jubilálunk. :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#787) katt777 válasza ollie (#776) üzenetére


katt777
félisten

Tájékozott vagyok, nem a médiákból áradó agymosó propaganda vezérel. :P
Amúgy ja, 18-28M USD, amiből valójában 1-2M USD a tényleges munka, a többi meg a marketing. :P

Na, Németországban eldöntődni látszik a warez-kérdés. Aki ezek után bármit megvásárol a boltban, az komplett idióta. Hiszen már mindenre jogdíjat fizet, amit megvesz, az után ráadásul többszörösen. :Y Újabb nagy pofán vágás a törvénytisztelő állampolgároknak. :(( És akkor arról még nem is szóltam, hogy No-ban minden játékot cenzúráznak, azaz, ha megveszel valamit, sem kapod meg az egészet.
Ez ám a rablás minősített esete, tudnak valamit a német szerzői jogvédők. :C Gondolom, a magyarokhoz hasonlóan szépen lenyúlják a pár 100M eurót (mégis mi alapján osztanák el?), aztán miután az eddig legálisan vásárló felhasználók is nekiállnak majd warezolni, majd lehet sírni újabb pénzekért. A gyomrom kifordul ettől az egésztől (miért nincs ilyen smiley? :F ). Persze, most már akkor bármilyen szart lehet gyártani, mert ha a kutya nem veszi meg, a PC-gyártók (és általuk a felhasználók) akkor is kifizetik, miközben semmit nem kapnak. Hát, így is lehet munkahelyeket védeni. :U Azt hiszem, ki kellene mennem "dajcsba", és csinálni egy kis programozó céget; dolgoznom már nem sokat kellene. :U
Mindössze azt jó látni, hogy nem csak a magyarok között hemzsegnek a haszonleső szemétládák. :(((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#788) ceia


ceia
őstag

Ha jó játékot olcsón lehetne venni, én megvenném. Nem a dobozért, meg az érzésért, hanem azért, hogy ne kelljen levadászni a netről, meg letölteni 30 darabban a RS-ről. :O
(torrenttel nem foglalkozom, mert nem értek hozzá - nekem sosem jön rendesen..)

A jó alatt ezt értem:
-Ha tetszik - mert pl. izgalmas, jó játék.
-Csinálják meg KÉSZRE (semmi patch!) -és ha nem lenne net? Nincs is mindenkinek..
-Jól beállított nehézségi fokozatok. (ne legyen brutál még easyben is) :B

Olcsó: nekem max 3 ezer, ez van.. de ha 4x ennyit keresnék, mint ahogy tőlünk nyugatabbra (míg az árak ugyanazok), a jelenlegi ár sem lenne probléma.
Ez vonatkozik a film/zene kiadványokra is, de hát valójában mindenre.

Az ixbokx témáról: olcsónak tűnhet maga a hardver, de ne felejtsük el, az csakis játékra jó - és ehez képest már nem is olcsó. A PC pedig sokmindenre jó, és fejleszthető - ehez képest tűrhető az ára szerintem. (főleg, hogy szoftver ingyen is van rá) :DDD
A konzolok esetében mindig is a játékokon kerestek, és ha nem lenne varez ott is, még mindig csak a gazdagok játékszere lenne. (persze most sem a prolik veszik)

Az olcsó PC-játék eladásról meg annyit, hogy pont azokat nem találom meg, amik nekem tetszenének. :W

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.