Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kiki22 válasza McClane (#4) üzenetére


kiki22
senior tag

ezzel egyetertek .mikor 70 ezres fizetesek vannak akkor nem 10 000 ft -kert kene arulni a jatekokat.hanem egy realis aron. en is jobban orulnek a dobozos gamenak ha megengedhetnem magamnak.

(#202) ollie válasza kiki22 (#201) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A játék luxuscikk. Ilyen alapon a Ferrarit is adhatnák 1000Ft-ért.

***

(#203) Solicidium válasza ollie (#202) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Igen, adhatnák.

(#204) kiki22 válasza ollie (#202) üzenetére


kiki22
senior tag

ja nem is tudtam,h luxuscikk mig ferraribol gyartanak évente 40 darabot addig gamebol mennyit is ?akkor adjanak mindenbolki 40 darabot es 1 millaert darabjat es akkor luxuscikk .de amig a 20 forintos dvdkre ranyomjak a jatekokat amit osszecsapnak 1 ev allatt tele bugal .a ferrait meg nemkell javitani mert nem egy rakat hibahalmaz. :Dja iegen az autot meg elvihetem probautra nem ?akkor a jatekoknal miert nemlehet mindegyikbol demot csinalni ?

(#205) D1Rect válasza ollie (#202) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor is inkáb ellopnám egy körre, hogy tuti jó-e. Persze lehet nem vinném vissza.
Minek fizessek, ha ingyen is megkaphatom?

(#204) kiki22: Ne legyél már MM-os.

[ Szerkesztve ]

(#206) ollie válasza kiki22 (#204) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Látom benned is egy közgazdász veszett el, de az nagyon. Légy szíves olvass utána a dolgoknak, mielőtt valótlan és abszurd dolgokat állítasz.

***

(#207) kiki22 válasza ollie (#206) üzenetére


kiki22
senior tag

"A játék luxuscikk."

(#208) D1Rect válasza kiki22 (#207) üzenetére


D1Rect
félisten

áhh, inkább mind1.
későn van már ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#209) syC


syC
addikt

Na igen. Ha nem 15k lenne egy új játék, hanem pl 2-3k, akkor gondolkodóba esnék, hogy vegyek-e játékot. De így, hogy minimálbérből 4 új játékot tudsz venni, külföldön meg "kicsit" többet, nevetséges...

[ Szerkesztve ]

(#210) D1Rect válasza syC (#209) üzenetére


D1Rect
félisten

Mutass egy PC játékot ami itthon 15K. Csak 1. Nem több. 1!

[ Szerkesztve ]

(#211) syC válasza D1Rect (#210) üzenetére


syC
addikt

[link]

érzem, erre valami frappáns választ fogok kapni :)

[ Szerkesztve ]

(#212) 7 válasza kiki22 (#201) üzenetére


7
addikt

Tovabbra sem latom, miert volna kotelezo egyaltalan beszerezni egy jatekot, ha az embernek nincs ra penze. Ha nincs penz, nincs penz, le kell nyelni a bekat, nem pedig warezolgatni. Mindazonaltal pedig turelemmel marha olcson meg lehet uszni a jatekokat:

Hogy mast ne mondjak, en peldaul egeszen maig ki sem probaltam a Bioshockot, mert nem volt ra annyim, amennyibe kerult volna, azonban a napokban leszallitottak az arat 5 EUR-ra Steamen, egybol ratenyereltem. Nem kaptam gyomorfekelyt, sirogorcsot azert, mert egesz eddig nem tudtam vele jatszani, fekete oltonyos verolegenyek sem tortek el miatta a csontjaimat, egyszeruen csak varni kellett a sult galambra.

[ Szerkesztve ]

(#213) kiki22 válasza 7 (#212) üzenetére


kiki22
senior tag

van igazsag ebben is.de abban a hozzaszolasban is ami azt irja,h a modernkor rabszolgai vagyunk :D

(#214) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Teljesen értelmetlen ez a vita. A fiatalság amig tud warezol, az idősebbek meg lusták letölteni és crack-el szenvedni, meg egyébként sincs annyi idejük játszani. Három havonta egy új játék megvétele meg belefér.
Persze a kiadók is majd megunják egy idő után, csak konzolra fog megjelenni a játék Blu-ray lemezen, a gyártók meg mesterségesen magasan tartják majd az írható BR lemezek árát, hogy ne érje meg másolni. Szerintem.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#215) Crystalheart válasza D1Rect (#196) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért mindent nem, de én mondjuk egy kb. 200 Ft-tal számoltam. Egy szarvasi (egy óráig válogatós :((() barna rizs ennyi, főzve ~3 kg és azzal elvan a család kb. egy napig, hacsak én nem vagyok valamiért farkaséhes. Tehát 200/6= ~33 Ft per fő, plusz a főzéshez felhasznált gáz. Ha ezt vesszük, még túl is becsültem a felhasználásunkat, de persze néha eszünk drágább kaját is, pl. ha lisztet kell venni, tojást vagy olajat. (Tervek szerint nemsokára beszerzünk egy házi malmot és tyúkokat is, sajnos az olajjal nem tudunk mit kezdeni.) Ebből látszik, hogy a családi gazdaság csak a luxuscikkek (pl. zöldség) előállítására jó egyelőre.

(#216) Crystalheart válasza kiki22 (#201) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A játék nem alapszükséglet, csupán a szabadidő eltöltésének egy módja.
______________________
A saját erkölcstudatomat kielégíti az a tény, hogy általában úgysincs időm játszani - így évente egy-két nevesebb régebbi darabot viszek végig, a napokban pl. a Beyond good and evilt -, valamint hogy semmiképp sem volna pénzem megvásárolni őket. (Komolyan nincs tíz forintom sem, és nem is volt jó régen.) Tisztában vagyok vele, hogy sokan nem hajlanak ekkora kompromisszumra sem erkölcs terén (érdekes), de nekem attól még tiszta a lelkiismeretem, nem érzem emiatt bűnösnek magam, és nem is fogom, míg csóringer vagyok. Számomra természetes, hogy ha van pénzem megfizetni valamit, akkor meg is fizetem, és ha közvetlen anyagi kárt okozok, nem veszem el. Itt azonban semmiképp sem okozok közvetlen anyagi kárt. Ez kb. az a kategória, mint amikor a stadion falán egy repedésből nézi valaki végig a koncertet.

Kár, hogy jogilag nem ilyen egyszerű, hiszen ki volna a pontos megmondhatója, hogy kinek volna valóban lehetősége szorítani erre pénzt? Én a magam részéről örülök, hogy a havi 5K kábelnetre még futja.

(#217) syC válasza 7 (#212) üzenetére


syC
addikt

Amit érdemesnek tartok megvenni, azt megveszem, de csak akkor, ha számomra elfogadható az ár és az érte kapott játékélmény. Pl.: most dec. 19 - 29. között ingyenes volt a Crysis Wars, lehetett kérni trial serial keyt. Elég nagy csalódás volt. Egy fillért se adnék azért. Viszont ott van pl. a TDU, eszméletlen jó játék, minden pénzt megért.

(#218) TavariS85


TavariS85
csendes tag

Szánalom...remélem előbb-utóbb ugyanúgy fogják büntetni, mint a lopást, mert ez tisztán az, mondhat bárki bármi hülyeséget és védekezhet a legidiótább kifogásokkal, hogy "nem okozok nekik kárt, mert ha nem lenne warez akkor nem venném meg, szóval rajtam nem buknak pénzt", vagy a "bezzeg ha 4000 forintba kerülne és nem ezercsilliárdba akkor tuti megvenném". Ők azok akik soha a büdös életbe nem fizetnének érte kerüljön akármennyibe, ha mellette ingyen le tudják tölteni. Ahogy egy magyar rapper gyerek mondta az egyik számában(a lemezéről): "..ha száz forintért adnám, akkor is lenne, aki inkább ötvenért üres cd-t venne..." tökéletesen igaza volt, ez a kőkemény magyar mentalitás, persze tőlünk nyugatabbra is előfordul. Mit tehetsz, ha becsületes akarsz maradni?
Ha kevés pénzed van, veszel évi 3-4-5 új játékot rögtön kiadásakor, vagy féléves -1 éves játékokból háromszor ennyit, ami azt hiszem bőven elég egy évre, feltehetően ha nem 5 óra alatt végigvihető szarokat veszel.(Ezáltal is arra ösztönöznék az emberek a kiadókat, hogy normális játékba feccöljék a pénzüket) De lehet rendelni külföldről is jóval olcsóbban, ami nem nagy ördöngősség, konzolosok ezer éve csinálják már, és sokat lehet rajta spórolni. Már meg sem említem hogy akár cserélni is lehetne a megunt játékokat, ami szintén régóta bevált dolog a konzolos közösségekben, bár pc-n valóban lenne pár akadálya a steames értékesítés és a cd kulcsos multis rendszer miatt, de ennél bonyolultabb dolgokra is találtak már megoldást.
És még mit tehetnél, ha nincs rá pénzed? NEM JÁTSZOL VELE. Na bumm, emberek ezrei kibírják nélküle, a számítógépes játék nem tartozik bele a Maslow piramis legalsó lépcsőfokába, egyáltalán nem fiziológiai szükségleted, keresel más szórakozást amiért hajlandó vagy fizetni(és minden másért persze kötelező fizetni). Vagy kimozdulsz otthonról és sportolsz, tudom ahhoz meg cipő kell...no comment akkor lopj azt is.
Az meg arcpirító pofátlanság, hogy valaki megveszi tizenezer forintokért a játékot, a sok warezmatyi meg feljön és röhögve benyomja a csalásokat mert ő úgyis leszarja ha banolják, úgysem fizetett érte. De már csak az a dolog is igazságtalan, ha valaki fizet érte, erre szánja a pénzét és lemond másról míg a többiek erre nem hajlandóak pénzt adni, de bezzeg az alkohol mehet dögivel azért nincs annyi amennyit sajnálnának. Jahogy akkor töltsem le inkább én is torrentről meg mindenki más? Any*tokat, aztán majd játszhatunk pár év múlva az aknakeresővel mindannyian, mert az marad csak ingyenes. Ja bocs, az eredeti windowst már inkább hagyjuk is, így is baromi hosszú lett ez a komment....cu@prison

[ Szerkesztve ]

(#219) TavariS85


TavariS85
csendes tag

Félreértés ne essék, nem törölném el a torrentet a föld színéről, csak büntethetővé tenném mint bármilyen lopást, és bizonyos értékhatár felett leüntetném az illetőt. Azt hiszem akkor bizony sokan bent lennének innen a fórumról is, de semmi para küldenék be egy gépet, hogy azért a fórumon tudjuk tartani a kapcsolatot.

(#220) tiv83us válasza bolic (#195) üzenetére


tiv83us
veterán

Menjel be egy konyvtarba es kezd el lefenymasolgatni a konyveket, majd meglatjuk mit szolnak hozza :U
Jah, nem lopas, csak valamiert fizetni "elfelejtes".
Ezzel az erovel lopjad a kabelt meg a netet is.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#221) Vistaboy válasza bolic (#195) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem értetted - vagy én fogalmaztam rosszul -, a lényege ennek az, hogy sajnos igenis van kereslet iránta, mert ha nem töltené le senki a warez oldalakra fellőtt torrenteket - ergo nem lenne kereslet utána -, akkor nem sokáig virágozna a warez, hiszen így nem lenne értelme az egésznek a crackerek szemszögéből sem. Vagy például ha elmenne mindenki moziba megnézni a filmeket, vagy megvenné DVD-n, Blu-Ray-en, akkor kinek érné meg feltölteni - vagy konvertálgatni mkv-ba - azt a sok GB-os BD-ripeket?

Ui.: Tudom, nem mindenki engedheti meg magának, hogy a mai mozijegy árak mellett minden filmet megnézzen ott, de például DVD-n a legújabb filmek is 2-3K környékén vannak, ennyit pedig egy jó film - ahogyan egy jó játék is - megér.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#222) orbano válasza ollie (#197) üzenetére


orbano
félisten

másolni legális. közzétenni nem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#223) boeing válasza tiv83us (#220) üzenetére


boeing
senior tag

Ezt is biztos csinálják :DDD

(#224) D1Rect válasza syC (#211) üzenetére


D1Rect
félisten

Fémdobozos fullos legdrágább gyűjtői változat.
De ez sincs 15K....
Egyébként itt van a sima változata az általad linkeltnek. 10790.

Megint arról van szó, hogy nincs 15K-s játék. Nincs. Ne linkeld megint az AION gyűjtői kiadását, mert az a játék 10790. Ha lehetne itthon kapni a MW2 éjjellátós változatát, az is drágább. De az a játék is 9990.

Továbbra is várom a 15K-s játékot.

[ Szerkesztve ]

(#225) kiki22 válasza TavariS85 (#219) üzenetére


kiki22
senior tag

a játékokért eddig is büntettek .a filmeket és a zenéket jelenleg nem büntetik nálunk .legalábbis egy nyomozó ezt mondta nekem akinek otthon szép gyűjteménye van .de ilyen alapon az egész országot szinte lelehetne sittelni mert mindenkinek van otthon valami másolt cucca szinte.még magdi anyónak is

[ Szerkesztve ]

(#226) whitezo88


whitezo88
nagyúr

a warez ellen csak úgy lehet "küzdeni" a készítőknek hogy olyan játékokat adnak ki, amihez internet kell hogy rendesen élvezzük, pl komoly multiplayer, achievment, meg mit tudom én. persze hogy inkább letöltik a Dragon Aget mivel az offline rpg, az online része csak armoryból, online profilból meg pár DLC packból áll.
mondjuk MW2-nél a multi a lényeg és inkább szenvednek a crackes multikkal minthogy megvenné a sok COD őrült...
mint aki törtön játszik mmo-t. WoWot én is így kezdtem, aztán váltottam eredetire, semmi pénzért nem mennék vissza törtre...

még valami: velem is volt olyan hogy warezba leszedtem, de tetszett és megvettem, pedig még multija se volt és állítom hogy sokan vannak még így.
Demo-kat kellene kiadni de manapság nem divat sajnos.

a kezdő árakról: a FC2-t, flatoutot meg van pár, miért tudták kiadni feleannyiért?

[ Szerkesztve ]

(#227) Televan74


Televan74
nagyúr

A játék nem olcsó mulatság, ha mindent legálisan akarunk csinálni.Egy jó gép,op. rendszer, havi egy - két játék. Sajnos ezt csak a középosztály és a felső réteg engedheti meg magának. A szegényebb rétegek még talán meg tudnak vásárolni részletre egy gépet, de az op. rendszer és a játékok warezolás útján kerülnek a gépeikre(nekem is van ilyen a családomban).
És sajnos a warez mellett áll egy bizonyos társasági magatartás, hogy "én" is be tudjak illeszkedni a többiek közé akik legálisan játszanak, bár nekem nincs rá pénzem.

A listából lehet látni , hogy a játékfejlesztők miért nem erőltetik a pc -s játék vonalat.
Nagyságrendekkel nagyobb számban warezolnak pc -s játékokat.
És ez csak egy fájlcserélő hálózat adatai.Még rengeteg egyéb illegális forrás van amiről a számokat csak sejteni lehet.

Nem akarok megbántani senkit, de az online tartalmakkal eljön annak a kora , hogy bizony a szegényebb rétegek nem tudnak játszani számítógépes játékokkal. Nekik marad az utcai lézengés és a tv. Egyre távolabbra tolódnak a digitális technika vívmányaitól.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#228) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

szép számok.

a témát nem véleményezem, megteszi kezt elegen mások helyettem mind a két oldalról.

(#229) band1103 válasza Barthezz2 (#193) üzenetére


band1103
őstag

Na akkor

1. aki eddig nem értette vagy
2. félreértette

Akkor azoknak újra és még szebben (ahogy én nem tudtam) és még egyszerűbben lett elmagyarázva Barthezz2 által a (#193)-ban. Azoknak a elvakult és ingerült vagy egyszerűen csak "más" elmével rendelkező emberek pedig - akik nem tartoznak a fenti 2 csoportokba - hiába magyarázzuk ezt, hát főjenek a saját levükben de ne ingereljék a másikat és ne vigyék le a PH! színvonalát más (tudjuk melyik) oldalak szintjére. Ami az én flame hsz.-emet illeti egy kísérlet volt (ezt az elvakultak nem látták) arra hogy ha durva beszólással magamra haragíthatom-e a 2 tábort és lehetek-e egy közös ellenség aki ellen miután összefogtak, lecsenghet, elfelejtődhet az eredeti "viszály" és észhez tér-e mindenki. Nem tért. Énb voltam a hülye és idealista ezért bocsánatot kérek :R . Ezért volt bennem eme topik zárásának gondolata.

De tévedés volt erre gondolni hiszen a sok értelmetlen hsz. mellet pár nagyon hasznos hsz. is született :R amiben nem egy ember hívta fel a többiek figyelmét hogy hol lehet olcsóbban beszerezni játékokat :R . Az ilyen hsz.-ek kellenek ide nem a demagóg manipulatív adatokon alapuló flame-nek.
Vagy mitom én.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#230) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

egyébként meg torrent párti majd ha tetszik megveszem párti vagyok, de mióta a steamen szoktak olyan akciók lenni h csak na azóta úgy vagyok vele hogy a helyi viszonyokhoz mérten magas ár csak nyafogás.

most volt pl 2k környékén gtaIV !
ez sok egy idei játékért? :Y

a 10-12k s árakkal én sem értek egyet, de akkor vársz pár hónapot és megveszed akciósan steamen.
ebben a véleményem egyébként megváltozott az utóbbi néhány évben. régen csak azért is torrenteztem, de ma már jó alternatíva kezd lenni a steam akciózás. jó úton haladnak. :R

(#231) D1Rect válasza hejesírásó (#230) üzenetére


D1Rect
félisten

Az offline akciók is elég durvák.

Witcher gyűjtői kiadás, fémdobozban, egy halom extrával 1990 Ft
Unreal Tournament 3 499Ft
Gears of War 999Ft
Devil May Cry 4 999Ft
Grid 1990 Ft

Sorolhatnám...
Akik 15-16K-s játékárakkal dobálóznak azoknak lövésük nincs a valóságról.

(#232) Endreas válasza Barthezz2 (#193) üzenetére


Endreas
tag

:)

Azért bennem nem "ideges" jellegű indulat van ilyenkor.
Csak egyszerűen nem bírom ha valaki dolgozik (grafikus, coder, PR-os,.. pl.) és más meg (akárhogy is megideologizálja) ezt "ingyen" használja - a dolgozó engedélye nélkül.

És gondolom hogy neked is van véleményed, az a jó! :K
Igenis van értelme az eszmecserének..

Szerintem egy ilyesmi rendszer lenne a jó hogy kijön egy game pl. 69$-ért, majd 3hónap múlva 10% kedvezmény, majd megint 3 hónap múlva még 30%.
Aztán, 1év múlva 90%-os kedvezménnyel kiszórnak még 1-2milliót.

Egyébként én is rengeteget "warezoltam" régen, mostmár minden eredeti amit használok. De én is igyekszem olcsón venni.. ;)

Így "tisztább, szárazabb, biztonságosabb" érzés! :DDD

Kérdezz.

(#233) Narxis válasza Televan74 (#227) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez a társasági magatartás hülyeség, többségnél nem erről van szó szerintem. Többivel egyetértek.

Van egy haverom aki amíg itthon volt töltött le ezerrel mindent, kiment dolgozni Angliába, azóta megveszi ami a legfontosabb neki és ebbe beleférnek játékok, szoftverek is. Kérdezem tőle, hogy mi történt? Erre azt mondja, hogy ilyen fizetés mellett telik rá. Nem egy üzletember vagy ilyesmi, egyszerű melós.

De ilyen sztorikat olvastam máshol is, más fórumokon is. Milyen meglepő, hogy ha az embernek adunk munkát és megteremtjük neki a lehető legjobb életkörülményt, normális fizetést akkor ő fogyasztóvá válik és nem fog lopni. Persze mindig marad egy kis réteg aki lopni fog mindent, ez Angliában is így van, de nézzük meg a kapcsolatot az életkörülmény és a vásárlási hajlandóság között. Erősen összefügg a kettő.

Amerikában erre már rájöttek. Ott is van szegénység, de rájöttek, hogy ha munkát adnak a "barmoknak" és megfelelő fizetést akkor ő annál többet fog költeni. A kapitalista világban pedig az a lényeg, hogy fogyassz. Mindegy mit, csak fogyassz, mert abból van bevétele a cégeknek. Pl. egy mai mosógép vagy TV vagy akármi szerintetek kibírja 10-20 évig? Nem, nekem van egy 25 éves mosógépem amit eddig 2-szer kellett javítani, szüleimnek a 6 éves mosógépet már 5-ször. A szerelő azt mondta le ne cseréljem mert az én gépem még akkor is mosni fog amikor a szüleim már a 3. mosógépet "fogyasztják". Persze mondta is, hogy most "maga ellen" beszél, de ez az igazság.

A fogyasztóközpontú világban nem éri meg tartós dolgokat készíteni, gyártani.
Na de nagyon elkalandoztam, remélem értik itt a legtöbben mit akarok mondani. Ettől még persze a warez mint lopás elítélendő.

(#230) hejesírásó: ez csak karácsony miatt volt, az év többi részében nincsenek ilyen nagy akciók.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#234) hejesírásó válasza Narxis (#233) üzenetére


hejesírásó
senior tag

egyébként a társadalmi oldalán jó példa vagyok.
amikor még vér torrentes voltam és 1k ért sem vettem meg a játékokat 100-120nettom volt most meg .hát jóval több ;]

(#235) echterion


echterion
nagyúr

Hm, a kiadók statisztikusai megcsinálták a lehetetlent: lemérték a lemérhetetlent. :U

**********

(#236) iknight


iknight
senior tag

Mikor a PC-s verziók gyenge eladásáról volt szó, akkor említettem a varezt, hogy pc-n erősebb mint a konzolokon, akkor pár nagyokos lehurrogott, hogy az xboxot törték fel először meg itt is legalább annyi van, hát most láthatják hoyg nem :D Egyébként honnan tudják mennyien töltötték le? Mikor csak nálunk millió meg egy varez meg torrent oldal van?

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#237) Gabor970


Gabor970
addikt

no, még egyet beírok ide....

A lelkes jogtisztavédőknek írom, akik utcaseperni küldik azt, aki játékot szeretne. Letöltés helyett így meg lehet vásárolni.
Gondolom aki a tiszta játékok mellett kardoskodnak hevesen, csak jogtiszta, megvásárolt Windows, Office, Nero, Norton stb rendszerprogramok vannak gépeiken. UGYE???? Holnaptól harcoljatok azért, hogy a könyveket max hány személy olvashatja el, amennyiben elolvasta x ember, akkor meg kelljen ismét vásárolni!

Annak aki egy ferrari lopásával hasonlítja, jelzem amit már más is megtett: Attól, hogy letöltesz egy játékot, zenét, filmet, könyvet stb. Nem lesz sehol a világon egyel kevesebb abból. nincs lelkiismeret furdalásom, ha stingnek vagy madonnának nem gyűlik miattam össze a következő milliója, az eddigi párszáz mellé. Ugyanez a játékkiadókra is vonatkozik. Az elmaradt haszon egyszerűen kiszámíthatatlan. Butaság azt gondolni, hogy ahány játékot, filmet, zenét stb-t letöltöttek ingyen, annyival kevesebb folyik be a kiadóknak. Nem lett volna mindez megvásárolva, amennyiben nem lehet letölteni. Én max 5%-ra saccolom a valóban elmaradt bevételt. Vagyis ha letöltesz 100.000Ft értékben, abból nagy átlagban kb 5000Ft lett volna vásárlásra költve, ha nem lenne lehetőség letölteni. Nem 100.000Ft elmaradt bevétel, hiszen nem vásároltál volna 100.000Ft-ért!!!!!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#238) kiki22 válasza Narxis (#233) üzenetére


kiki22
senior tag

ez így van .teljesen én is így vagyok ezzel.

(#239) ollie válasza Gabor970 (#237) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindenki magából indul ki. ;)

***

(#240) old gray válasza ollie (#239) üzenetére


old gray
addikt

Mr. szentlélek ismét felbukkant. :P

Máglyára mindennel ami fekete (mindegy, hogy játék vagy munka). ;]

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#241) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Hú, de megszaporodtak a hozzászólások :D . Minden elismerésem azoknak akik soha életükben nem warezoltak, minden játékuk, op rendszer eredeti :R . Sajnos én ennél gyarlóbb vagyok. Az ember gyüjtögető jellem, van jó pár játék amit letöltöttem, de soha nem telepítettem fel. Itt a nagy közgazdasági kérdés, ezzel mekkora kárt okoztam? Nem keresek rosszul, de azért nem tudnám az összes játékot megvenni, amit szeretnék. Arra futja, hogy a magyar játékokat/cdket/filmeket megveszem. Meg szimulátorokat, valamint amióta akcióznak steamen/d2d-on, azóta vettem vagy 10 játékot (kb 2 hónap alatt). Tehát nálam működik az alacsonyabb ár által való elcsábulás.

Különben meg valahogy az ember nem szivesen ad ki 10+ ezer ft-t egy kis lemezért, valahogy nem látja mögötte az értéket. Az előbb mondta az egyik kollégám, hogy milyen drágák a wii játékok, jó lenne valahogy másolni őket, és ő bruttó 1 milla körül keres.

ui: igen még én is emlékszem, amikor kazettán cserélgettük a comodor 16, +4 játékokat.

Még sok dolog eszembe jutott, de csak 1et írnék le: ismerősöm kinn élt svájcba, és ott valamiért úgy működik a dolog, hogy ha megjelenik valami (játék/cd/dvd) akkor kerül X-be, 3 hónap múlva már csak 2/3X-be, fél év múlva meg kb 1/3X áron megveheted. Sajnos ezt nem igazán sikerült átvenni magyarországon :( .

[ Szerkesztve ]

Laci

(#242) syC válasza Narxis (#233) üzenetére


syC
addikt

Ugyan ezt ecseteltem az imént. Ha alacsonyabb áron árulnák a szoftvereket, arányosan a fizukhoz képest, akkor valószínűleg sokkal többen vásárolnának eredeti szoftvereket, de ameddig az ember örül, hogy ha nem marad éhes a hó végére, addig erre nem látok sok esélyt.

(#243) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Érdekes mindenki a kalózkodásról rinyál.MArha egyszerű..ne legyen egy játék 12-16Ft Pc-re hanem csak 5 és akkor rögtön megveszi mindenki...sok kicsi pedig sokra megy...

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#244) yakuza.tora válasza Gabor970 (#237) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"Annak aki egy ferrari lopásával hasonlítja, jelzem amit már más is megtett: Attól, hogy letöltesz egy játékot, zenét, filmet, könyvet stb. Nem lesz sehol a világon egyel kevesebb abból." - A lopásnak nem az a lényege, hogy a világban eggyel kevesebb legyen! :W

"Butaság azt gondolni, hogy ahány játékot, filmet, zenét stb-t letöltöttek ingyen, annyival kevesebb folyik be a kiadóknak." - Pedig de!

"Én max 5%-ra saccolom a valóban elmaradt bevételt." - Ez az adat kb. annyira megalapozott, mint a cikkben szereplő warez adatok...

"Vagyis ha letöltesz 100.000Ft értékben, abból nagy átlagban kb 5000Ft lett volna vásárlásra költve, ha nem lenne lehetőség letölteni. Nem 100.000Ft elmaradt bevétel, hiszen nem vásároltál volna 100.000Ft-ért!!!!!" - Ezzel pedig az a hiba, hogy volt lehetőség letölteni, s aki ezt kihasználta, az nem 5000Ft kárt okozott.

Narxis: De, a Streamen egész évben vannak akciók!

Alléz Olympique de Marseille!

(#245) Narxis válasza yakuza.tora (#244) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vannak, de nem ennyi és ekkora.

Thanos was right.

(#246) yakuza.tora válasza Narxis (#245) üzenetére


yakuza.tora
addikt

OK. Nyilván az ünnepek felpörgetik az eseményeket. Mondjuk az UT3 sem véletlenül jelent meg karácsonyra 490Ft-ért! ;)

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#247) gyerpi válasza TazLeacher (#135) üzenetére


gyerpi
aktív tag

sem nem vagyok rokker, hogy 120 Ft-ért kannás bort igyak, így sajna marad a játékgyűjtés :W szted minden rokker alkoholista ?
ezzel szereztél 1 pár "barátot" a rokkerek táborából

[ Szerkesztve ]

XFIRE : gyerpi steam:gyerpi543

(#248) D1Rect válasza Seangaijin (#243) üzenetére


D1Rect
félisten

Linkeljél már 16K-s játékot.
Az előbb 15K-sat se sikerült, de azért hajrá.

(#249) hejesírásó válasza D1Rect (#248) üzenetére


hejesírásó
senior tag

már vártam h mikor kérsz 16k-s címet. olyan kiszámjtható vagy néha. :P

(#250) D1Rect válasza Narxis (#245) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem ennyi, de ekkora.

(#249) hejesírásó: Ugye. :DDD
Csak eldurran ilyenkor a bill, mert nem 16K-s játékok vannak, hanem inkább 3-4-5K. Persze mindenki nagyon tudja, hogy "há tizenhatezerforinténemveszekjátékot" de 1 pakk fű/egy bebaszás ára egy játék.

Nincs nekem bajom azzal, aki letölt, csak ne akarja megmagyarázni, hogy drága, amikor benne van a gépházában 300K...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.