Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#775) Crystalheart válasza katt777 (#774) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Kínában egyre kevesebben nyomorognak, ahogy terjed a fejlődés a városokból." - Igen, elképzelhető ahogy lassan állnak át megtűrt kapitalizmusra. :) Bár szerintem a jólétben élők számának növekedése közel arányos a teljes népességnövekedéssel. Sok tudományom nincs Kínáról, de azért nem állítanám be álomországnak.

Az én véleményem, hogy a piacgazdaságot az okos tervekkel, azaz irányzatokkal kell előretolni, de tisztán tervgazdaság nem működhet, mert túl lassú a reagálás a világgazdaság történéseihez, és elég gyorsra nincs lehetőség. (Olyan lenne, mint egy megbolondult GPS: Újratervezés... Újratervezés...) Pl. ha rajtam múlna, irányzati szintre emelném a filmipar fejlesztésének tervét.

"Sajnos te sem tudsz nagyon eltérni a tanult gazdasági dogmáktól." - Én speciel a gazdasági dogmákban nem tanultam hasonlót, hogy évi 10% gazd. növekedés volna szükséges. :D

"és egyre több forrást tárnak föl" - Igen, de egyre lehetetlenebb helyeken, a kitermelés és vele a kőolaj ára is drágul, idővel túl drága lesz ahhoz, hogy pl. általánosan autózzunk vele. Az alternatív elektromos energia forrásokról hallottam, de mivel egyáltalán nem értek hozzá, kénytelen vagyok legendaként felfogni,egészen addig, míg nem vagyok jelentős döntési helyzetben, hogy kutatásra adjak utasítást. :) (Nekem mondjuk nagyon szimpatikus volna a lovaskocsis/bicajos forgalom, nem bánnám, ha egyszer csak nem volna kőolajunk. :) )

"azaz a betegek jó része meghal, mire vizsgálatra eljutna" - De még így is sokkal tovább élünk, mint pl. kétszáz éve. És a legtöbb betegség csak rajtunk áll, hogy megelőzzük-e helyes életvitellel. (A kivédés persze nem 100%-os. :) ) Tény, hogy az egészségügy nem áll rózsásan, de én nem is arra helyezném a hangsúlyt egy reformnál, mint az egészségmegőrzés origója.

"Egyetlen hatékony, és hozzáértő központi akaratra van szükség, amely nem tűri az ellentmondást (ezért is nagy puszipajtása a demokrácia a kapitalizmusnak, hiszen ebben a rendszerben lehet legkönnyebben megsemmisíteni a helyes irány megtalálására történő próbálkozásokat)." - Kár, hogy egy abszolutista rendszerben nem csak egy igazságos uralkodóra (vagy egyéb jó vezetőségre) van lehetőség, hanem zsarnokokra is. A demokráciában átlagosabbak a vezetők, kisebb eredményekkel, de a nagyon rossz vezetők rövid időn belül (5-10 év) általában leváltásra kerülnek, és lehetőséget kap egy új vezetőség. Garancia persze nincs - de az abszolutizmusban sem, ott csak a kockázat nagyobb. A politika a kompromisszumok művészete, itt is egy jól kidolgozott kompromisszumra, egy jobb vezetői rendszerre volna szükség. Nem könnyű.

"A megoldás többféle lehet. Pl. Brunei, de éppen a Pinochet-féle is egyaránt hatékonan működhet." - Brunei, ahol úsznak az olajban, vagy Pinochet, aki alatt állandóan zavargások voltak? A megingathatatlan hatalom másik hátránya, hogy állandósulnak a lázongások, mert más utat nem lát az érvényesülésre az ellenzék.

"Sajnos roppant kevesen értik meg Macchiavellit is pl., amikor azt mondják, pusztán a hatalom mindenáron való akarásáról szól." - A fejedelemről beszélsz? Az egy gúnyrajz. o.O Ha ezt mondják, tényleg nem értik meg.

"A Monarchiát leszólni azért nem kéne, mert minden hátulütőjével együtt valamiért csak ide menekültek az emberek az összes környező országból" - Ha azt látod, hogy leszólnám a Monarchiát, akkor csak félreértesz. :) Az államalapítás óta az egyik legfényesebb időszak a kiegyezés és az első vh. közötti időszak volt, kiváltképp kulturálisan. Érdemes megfigyelni az akkori hatalom tagozódását. A központi irányító, a császár/király megvétózhatott bármit, parancsolhatott szinte bármit, de a területi kormányzást lényegében a részben autonóm parlamentek végezték. Sok előnye is van ennek, ha karizmatikus az uralkodó, mint Ferenc József volt, de mint láttuk, nagy hátránya is, hiszen csak az ő végső döntésén múlott, hogy beszállunk-e a kis híján vesztünket okozó világháborúba. És, mint írtam, senki sem garantálja a következő uralkodó megfelelőségét sem.

"Az ideád azért nem megvalósítható, mert a hatalommal helyesen cselekedni képesek és akarók már a hatalom legalsó szintjén kirostálódnak (önkormányzati képviselő), ezt közvetlen ismerősök tapasztalatai alapján is mondhatom. Ha valaki feljebb jut, azzal meg történik valami, ha más nem, pedofil képeket találnak a gépén, vagy ráhúznak bármit, csak tűnjön el a képből." - Én sosem tagadtam, hogy idővel politikai pályára kívánok majd lépni. Ez kompromisszumokkal jár, de erkölcsi kompromisszumra sosem volnék hajlandó, ezért meg akarom kerülni a ranglétrát, és mint külföldön már előfordult párszor, más módon kívánok híressé és népszerűvé válni előbb. Tiszta sor. Hogy ne feketíthessenek be, arra ügyelnem sem szükséges, mert egyszerűen feddhetetlen vagyok a végsőkig. :) Még egy egész korty alkoholt sem ittam egyszerre életemben, mit tudnának rám húzni? (Vagy felhoznák tán ellenem, hogy 17 éves koromban lewarezoltam a Fable-t? :DDD) De ha ez a kockázata, a cél érdekében vállalom. És nem hiszem el, hogy én volnék az egyetlen, aki hasonló terveket dédelget, biztosan van potenciál még ebben az országban.

Rövidesen több,a témával foglalkozó írást is tervezek feltölteni a Logoutos és az egyelőre üres blog.hu-s weblogomra is, de egyelőre lefoglal néhány irodalmi pályázat, ide is csak így septiben gépelgetek, átolvasás nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.