Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Zoli1222 válasza yakuza.tora (#398) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszönöm! :R :DDD
Szeretem az ilyen cikkeket. Tök jó meddő viták szoktak kialakulni. :D

(#402) D1Rect válasza Zoli1222 (#401) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem is meddő. :DDD

Egyébként sztem csinálok egy warez FAQ-t, és nem kell mindig ugyanazt leírni 100x.

(#403) Thunderzolee

Aztapi@ :Y
Mekkora topic..

IT-Cafén csak most olvastam ezt a hírt, de ott nincs ennyi hsz.
Látom itt azért zajlik az élet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#404) TazLeacher válasza Barthezz2 (#397) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor elmagyarázom neked (és ha még valakinek nem lenne egyértelmű):

Ha veszel egy autót, és kölcsönadod nekem, akkor a végeredmény ugyan az, mintha elloptam volna tőled: se autód se pénzed. De ugye mégsem ugyan arról beszélünk...nagyon hasonló, de nem ugyan az.

(Erre szokták azt mondani, hogy kölcsön adni ugyan annyiba van, mint ajándékozni... :DDD )

De a Te példádra visszatérve:
Ha van egy mozibérleted, amivel elmehetsz akárhányszor moziba, azt kölcsönadod nekem, én is elmehetek moziba vele (de ugye akkor Te nem tudsz moziba menni, mert nálam van). De ha már lemásolod a mozibérletet 2 pédányba, és együtt megyünk moziba, az azért nem ugyan az...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#405) Barthezz2 válasza D1Rect (#399) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát nemtudom, az ugyan az, az számomra azt jelenti, hogy van egy "A" cuccom, és ugyan ez az "A" cucc van nálam mondjuk külföldi nyaraláskor. Az ugyan olyan meg az, hogy van egy "A" és egy "B" cuccom, a mi ugyan olyan, de nem ugyan az a kettő, tehát míg nyaralok, nálam van az "A", de a "B" otthon maradt ;)

Azt meg szép lazán megcsinálhatod egy PC-s játékkal, hogy haverod otthon tolja, a te lemezedről, miközben te is épp azzal játszol. De teljesen mindegy, tegyük fel, hogy én nem játszom vele többet, haverom még attól ugyan úgy nem fizet, csak játszik, és ha már feljött pár érvként, hogy azért tart ott a PC-s piac, ahol, mert sok a warez(sokan nem veszik meg), akkor ez nem ugyan azt éri el?

Értem én, hogy nem ugyan az a kettő, de akkor is sántított számomra így ez a mondat, hogy épp a warez ellen vagy.

jer1cho: egy szóval nem említettem a mozit, de azért kösz, hogy elmagyaráztad :R Az autó kontra pc szoftver meg szerintem rohadtul nem egy kategória, de mindegy, látom ez a kedvenc példa most..
És ahogy te is írod, az ugyan olyan, nem ugyan az ;) Most mégis mindenki nekemesett, mintha a warezt isteníteném, és ráhúztam volna a csereberére, hogy az is az. Na mindegy :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#406) MaciG válasza D1Rect (#399) üzenetére


MaciG
addikt

Mért ne játszanék vele? Nem minden játékhoz kell a cd/dvd az indításhoz, ha meg igen, akkor csinálok egy képfájt magamnak és azzal indítom , ÉS az még mindig nem warez, de mégis sokan játszunk úgy, hogy csak egy valaki fizetett :P

BANZAII

(#407) Zoli1222 válasza D1Rect (#402) üzenetére


Zoli1222
őstag

Ha te mondod. :U :DDD

(#408) yakuza.tora válasza Thunderzolee (#403) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Átnézzünk oda is? :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#409) D1Rect válasza Barthezz2 (#405) üzenetére


D1Rect
félisten

A szöveg első felét majd a reggeli KV után elkezdem értelmezni. Későn van már hozzá.

ui.:én nem vagyok a warez ellen, én a tisztességes élet mellett vagyok. Azért fizetek ki mindig mindent ott, és akkor amikor elveszem, mert ha nem teszem az élet/Isten/sors/véletlen (világképnek megfelelő aláhúzandó) előbb-utóbb kifizetteti (általában kamatostól, és nem évi 6%-al számol). Meg egyébként is, tök jó becsületesnek lenni.

(#410) HaaS válasza TazLeacher (#404) üzenetére


HaaS
addikt

Persze hogy nem ugyanaz jer1cho, persze... csak annyiban hasonlóak, hogy mindkét verzió kiesés a terjesztőnek... naná.
A dolog inkább arról szólt csak, hogy nem kéne személyeskedni, akárhogy el van tévedve a másik... de a "travi" után rájöttem, hogy "itt van a szint":D!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#411) Thunderzolee válasza yakuza.tora (#408) üzenetére

Hmm... átolvasva az utóbbi mintegy 100 hsz-t, akkor az nem egy túl jó ötlet, h a 2.5 éve kint levő aláírásom provokatív módon átírom erre:

download the torrent --> unzip in winrar --> mount by daemon tools --> install the files --> copy the crack --> and play the game

:U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#412) TazLeacher válasza Barthezz2 (#405) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sem az autó, sem a mozi nem lényeg, tök mind1, írhattam volna pöttyöslabdát is meg szolibérletet, nem ezen volt a hangsúly...nem hiszem, hogy bárki neked esett volna, csak arra reagál, amit Te írtál.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#413) TazLeacher válasza HaaS (#410) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nagy tévedés. Csak pont ugyan annyira, mint a játék esetében:

Ugyanis erre is simán rá lehet húzni, hogy:

-nem tök mind1, hogy másolt mozijeggyel nézem-e meg? Egyébként nem néztem volna meg.

-ugyan annyiba kerül levetítetni a filmet 100 ebernek, mint 101-nek..

-nem tök mind1, hogy egymás után nézzük meg ugyan azzal a bérlettel, vagy egyszerre a másolttal?

-meg különben is, addig nem fizetek a mozifilmért, amíg nem tudom, hogy jó-e. Mostmár láttam, és jó nagy sz@r volt, még szerencse, hogy nem adtam ki érte pénzt...

És különbsége a kettő között, hogy az egyik legális, a másik meg nem.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#414) yakuza.tora válasza Thunderzolee (#411) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hát...az hozna még úgy 400 hsz-t. :D

Alléz Olympique de Marseille!

(#415) Zoli1222 válasza Thunderzolee (#411) üzenetére


Zoli1222
őstag

Ezt is tegyük azért a végére, mert így kerek a dolog: ...--> If you like this game, BUY IT! :K :D

(#416) HaaS válasza TazLeacher (#413) üzenetére


HaaS
addikt

ööö... de jó, hogy még egyszer ránéztem a topikra:)!

Nem értem a mozizásos leképezésedet, azt sem hol tévedek: én csak annyit írtam, hogy igazad van, hogy ha A. valaki elcserél egy játékot vagy B. letölti "másképp", akkor az nem ugyanaz, de mindkettő esetben a terjesztőnek kevesebb pénze lesz, ebből a szempontból hasonlóak.
Azért kösz a háeszt;)! Asszem értem... :D!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#417) TazLeacher válasza Thunderzolee (#411) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nálam ez mostanában így megy:

buy the game--> install the files --> don't play the game --> download the crack --> and play the game

Köszönjük a securom-nak...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#418) TazLeacher válasza HaaS (#416) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Elsőre benéztem, le akartam szerkeszteni, de az kimaradt, sry.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#419) Barthezz2 válasza D1Rect (#409) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Tudod, ha pistikének, meg jancsikának is van egy pöttyös labdája, az ugyan olyan pöttyös labda, de nem ugyan az a labda. Ha így sem érthető a kettő közti különbség, akkor hagyjuk.

Az most mindegy, akkor mondom úgy, hogy a tisztességes élet a célod. Ezzel egyet is értek, és nem is azt mondtam egy szóval sem, hogy másképp kellene tenni. Csak épp te említetted a csereberét, ami hiába legális, és hiába nem warez, számomra a kiadók tekintetében ugyan azt jelenti: bevételkiesés. És nem én hoztam fel a bevételek kiesését, és a hasonlókat a warez elleni érvnek, hanem korábban hangzottak el, emellé pedig szerintem nem volt túl jó ötlet a csereberét emlegetni. Csupán csak ennyi az, amit szerettem volna elmondani. És remélem tudod, hogy most épp "egy oldalon" vitatkozunk..

jer1cho: az a baj, hogy nem arra, mi a mondandóm lényege lett volna..

Everybody lies.

(#420) Thunderzolee válasza Zoli1222 (#415) üzenetére

vagy: --> Have a nice! :)

.........esetleg: --> öröm és bódottá! :))

jer1cho:
Teljesen egyetértek, a másolásvédelmekkel kifejezetten csak a fizetős réteg életkedvét veszik el. :/ Emlékezünk akár a legutóbbi, StarForce védelemre is.. :S

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#421) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Visszaolvasgattam, és megint eljuttunk oda, hogy sokan igazából nem értik miről szól a vita.

Akik esetleg kiállnak a warez ellen, az nem azért van, mert ők kivételes tehetségű szentek, hanem egyszerűen felfogták a lényeget. És már egy pár helyen le lett írva, hogy alapvetően nem is a warez a baj. Hiszen az van, volt, lesz...hanem az, ahogy az emberek hozzáállnak.

Ha már valaki warezol, akkor maradjon csöndbe, ne hírdesse, és leginkább ne legyen büszke rá. Senki nem mondta, hogy itt mindenki makulátlan, és soha életében nem hibázott. de gondolom, akik itt verik az asztalt, hogy márpedig én nem fizetek a játékért, és rohad büszkék rá, azok ha átmennek a piroson, azt is kiírják a kocsi oldalára...a másik kellemetlen dolog, hogy még azok az álszentek, akik nem ezt csinálják. Pedig, ha kicsit véiggonodoljátok, ez csak a normális. Nem plussz, és nem több. Ez kb. annyi, mint fizetni azért, amit megeszel. Teljesen normális, és semmi különleges nincs benne. Az meg végképp sajnálatraméltó, amikor egy ilyen warezhuszár, aki mindig kiáll az elv(telenség)ei mellett, hogy ő bizony nem fizet, még meg is próbálja megmagyarázni. Csak azt nem értem miért kell ezt...miért kell megmagyarázni, hogy normális, az, ami törvénybe ütköző, ráadásul magad alatt vágod vele a fát...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#422) kiki22 válasza TazLeacher (#357) üzenetére


kiki22
senior tag

ha bemegyek újra akkor más fimet kapok nem .azt meg újra kijátszhatom .ez nem valószínű mostani játékoknál

(#423) BalaNce87 válasza yakuza.tora (#394) üzenetére


BalaNce87
addikt

Egy több éves játékot nekem akkor se adjanak 8000-ért, mert tök egyértelmű hogy nem fogom megvenni, olcsóbb a konzol de én konzollal tv-n szeretnék játszani, persze monitoron is lehet, de egy jó monitor meg jó tv plusz pénz. Szóval olcsóbb a konzol de ha játékokat akarok venni rá ugyanott vagyok mint gépnl, ott többet költök a pc-re viszont kevesebb a játékra, persze ettől még mind2-őn megy a warez ezerrel.

(#424) Thunderzolee válasza TazLeacher (#421) üzenetére

Ráadásul a vérpistikék miatt lett zárva mindhárom nagyobb terjedelmű hasonló indulatokat elszabadító topic is:

http://logout.hu/cikk/mi_a_warez_bun_vagy_kenyszer/teljes.html

http://logout.hu/cikk/mondd_te_mit_valasztanal/teljes.html

http://gamepod.hu/warez_a_tiltott_tema/elso_oldal.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#425) Gabor970


Gabor970
addikt

nno, míg ti itt szájkaratéztatok, én elmentem moziba :-) Rendesen kifizettem a jegyet :-) Nos ez a film pont olyan mint a BF2. Hiába lehet letölteni warezul, az annyira van messze az eredetitől, hogy mindenképp megéri fizetni érte. Jahh, igen az avatar volt a film. Nincs az a hétköznapi halandó által elérhető hardwer, amin ne szánalmas, eredetinek (moziban) nyomába sem lépő nyomorult másolat lenne a letöltött warez.

jahh, ami meg nem ennyire jó, azért nem adok pénzt ;]

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#426) ceia


ceia
őstag

Ha a fejlesztők nem akarnák személyenként behajtani az előállítás teljes költségét - na jó, ez picit túlzás.. de 14-15E pénzért lehet sok értelmesebb dolgot is venni, mint egy játékot, amit egyszer végignyomsz (ha tudod) miután kijavítottad (patch) a hibáit, de amúgy is csalás nélkül csak superman tudná megcsinálni, persze csak miután megvetted hozzá a brutál gépet is - szóval kinek gyártják a játékokat??? Milliomos játékőrülteknek? :F

A hazai kereskedelemre ráférne jó nagy reform. Talán az online terjesztés lehetne a megoldás? (nem a jelenlegi verzióra gondolok) Mire a boltokba kerül valami, már sokkal drágább is lehet, mint kint volt, ráadásul ott 3-4-szer annyi pénzből vehetik meg. (még így is warezolnak, szal nekünk egy szót se!)

Én pl. megvenném, ha a fizum is nyugat-európai lenne, nem csak az árak, megcsinálnák rendesen, mielőtt kiadják, választható legyen emberi nehézségi fok is, hogy láthassam végig az alkotást, ha már megvettem. Nem hülyeség, adsz érte 15 rugót, aztán eljutsz a játék negyedéig - nem mindenki fenomén, de azért még szerethet jáccani. :B
A kiadás előtt játssza végig valaki csalás nélkül, de ne a főkóder, ha lehet.. magyarán szólva: ellenőrizzék, hogy a játékszoftverrel, mint árucikkel, nem csapnak-e be. Mert ha eleve (végig)játszhatatlan, akkor az olyan, mint ha hibás műszaki cikket vennél.

Az előbbiek figyelembe vételével + ott van a neten ingyen = miért is ne töltsem le?

Az Xbox kalózkodás kisebb, ez természetes - mivel eleve a jobbmódú réteg ketyeréje, ők meg is veszik hébe-hóba a játékot.

        it's more fun to compute

(#427) Wolverine válasza ollie (#271) üzenetére


Wolverine
félisten

Plusz ennek (is) köszönhető, hogy kevesebb a PC-s fejlesztés, és inkább konzolban gondolkodnak a kiadók :-/

szerk: #288: pedig olcsóbbak. 3-4 éve a friss címek 10-12k-ba kerültek, ma inkább 7-10k-ba.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#428) Wolverine válasza BalaNce87 (#423) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha a konzoljátékok árába nem építenék bele a konzol veszteségét, akkor a gép kerülne alsó hangon 200k-ba :t Ezt is vedd figyelembe.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#429) Morden24 válasza ceia (#426) üzenetére


Morden24
nagyúr

A hazai kereskedelemre ráférne jó nagy reform.

Itt a lehetőség, van légiposta, bankkártya és webshop: külföldről kell rendelni. 0-day játékoknál is ~20%, régebbieknél átlagosan 30-40% a különbség a magyar árak rovására.
Persze van extrém példa is, mint az itthon 12K-ba kerülő (vagy drágább) Gears of War 2, UK-ből meg laza 5K-s rendeléssel megvan a dolog.

még így is warezolnak, szal nekünk egy szót se!

Érdemes az arányokat nézni. Itt az egész tetves ország warezol, reáljövedelemtől függetlenül.
Bármilyen nehéz elhinni, ez mentaliltás kérdése is, nem csak a pénzé.

ha a fizum is nyugat-európai lenne

Na most egy dolgot nem értek...
Csak a legújabb dolgok kerülnek 10K+ pénzbe. A legújabb dolgokhoz sokszor nagy gép is kell. Ha a gépre van pénzed, akkor pofa be, és nem kell rinyálni a nyugat-európai fizetési színvonalért.
Ha a nagy gépre nincsen pénzed, akkor úgyis csak később fogod elérni a játékot, amikor meg már jóval olcsóbb.
Nem értem, miért kell mindenkinek 0-day cuccal játszania?

megcsinálnák rendesen, mielőtt kiadják

Ez jogos, bár az utóbbi időben nem is találkoztam brutálisan szar alkotással.
De mindegy, a lényeg az, hogy megint egy indok: nem 0-day játékot kell venni. Mire a 10K-s ára lemegy mondjuk a felére, már sanszos, hogy kellőképpen meg is van peccselve - de legalábbis már ezer teszt meg egyéb kikerül a játékról, így biztos nem zsákbamacskát veszel.

választható legyen emberi nehézségi fok is,

Hát olyannal sem találkozok sűrűn, akinek a mostani színvonaltalan vackok túl nehezek. Egyébként miben nem lehet pl. nehézségi szintet állítani?

Az előbbiek figyelembe vételével + ott van a neten ingyen = miért is ne töltsem le?

Jogos a kérdés.
Viszont azt nem értem, hogy ha a neten úgyis igyen van, akkor a warezosok mit böfögnek állandóan a szánalmas műcsóró dumájukkal, miszerint nincsen pénz játékra? Merthogy ingyen nem lesz, ergo a torrentes krekkelt szeméttel nem sűrűn fogja felvenni az árversenyt a legális termék.

mivel eleve a jobbmódú réteg ketyeréje, ők meg is veszik hébe-hóba a játékot.

Ja, tehát az új COD-ot meg a Crysis-t meg a 0-day PC-s csodákat warezoló szegény csórók mind a rokongyerektől örökölt Pentium100-ason próbálják megnézni, hogy fut-e a játék Win95 alatt, de a mondjuk ~40-től 80K-ig árazott kekszbox vásárlói, na azok aztán oligarchák.
Álmodj királylány :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#430) Szpisti


Szpisti
addikt

Szerintem a játékgyártóknak kellene előbb lépni, mivel nekik van miből...
Előbb vigyék le az árakat, aztán ziher, hogy sokkal több játékos fogja inkább megvenni, mint szenvedni a letöltéssel, feltöréssel...
Ők arra várnak, hogy vegyék meg többen a játékokat, programokat, és majd aztán leviszik az árakat... Ez rossz politika. Igaz, hogy az eladó mondja meg, hogy mennyit adjanak a portékájáért, de csak a vevő tudja csak, hogy mennyi pénze van rá...

Ha max 3ezer lenne egy új játék, számomra az lenne a reális ár... De egyetlen játékért csaknem annyi pénzeket kiadni, amiért már a gépet is fejleszthetném... az nekem nem megy...

(#431) Barthezz2 válasza Szpisti (#430) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Csak az a gond, hogy ezt nem valószínű, hogy meglépik. Ha megveszik így is az emberek a játékot, miért adja olcsóbban?
Nem az a baj itt, hogy nem folyik be elég pénz egy-egy játék után, hanem az, hogy mennyivel több lehetne. Ha leviszik 10k-ról 3-ra, tuti nem fog 3x annyi fogyni belőle, és akkor még mindig csak 0-án lennének.

Everybody lies.

(#432) D1Rect válasza Barthezz2 (#431) üzenetére


D1Rect
félisten

Kevesebb mint nullán.
Ugye ne felejtsük el, hogy a 10K-s játék se 10K, hanem 8, ugye a többi adó.
Erre jön rá a kisker haszna, majd az importőr, és szerencsés esetben a kiadó. Kevésbé szerencsés esetben van még pár lépcső.

(#433) ollie válasza D1Rect (#432) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát igen, egy 10k-s játéknál talán ha az ár harmada kerül valójában a kiadóhoz. És ez se haszon, hiszen le kell vonni belőle a fejlesztési és működési költségeket.

***

(#434) HaaS válasza D1Rect (#432) üzenetére


HaaS
addikt

Gratulálok az ezredik nap alkalmából:)!

Szerintem tényleg innod kellene már valamit, ellazulnál kicsit... nem olyan rossz az... az egységnyi pihenővel is egyetértek:)!

Én még mindig azt mondom, hogy ha valami tényleg jó, akkor úgyis fizetnek érte. Az, hogy belőjék az árat, hogy nekik éppen mennyiért éri meg a legjobban eladni - hogy hogyan kaszálnak a legtöbbet - az az ő dolguk... és tuti, hogy már megteszik/megtették nagyon-nagyon sokszor:).

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#435) D1Rect válasza HaaS (#434) üzenetére


D1Rect
félisten

Köcce. Nem vagyok lazulós, ha kényes témákról van szó. Az egységnyi pihenőt is az idióták miatt venném ki, mert lassan nekem is elfogy a türelmem, mint sok, kezdetben türelmes-segítőkész fórumozónak.
(persze van aki évek óta tolja, és még mindig nagyon emberi módon fórumozik, minden elismerésem nekik.)

Sajnos lassan ott tartanak, hogy nem a kaszáláson, hanem azon töprengenek, hogy ne menjenek tönkre. Tudom, a kiadó gonosz, és nem csinál semmit, csak a pénzt számolja.
De amikor nincs bevételük, elkezdik szélnek ereszteni a fejlesztőket/bezárni a stúdiókat.

[ Szerkesztve ]

(#436) Morden24 válasza HaaS (#434) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én még mindig azt mondom, hogy ha valami tényleg jó, akkor úgyis fizetnek érte.

Ha ez így lenne, akkor nem kéne árazást szabályozni, hanem mindenkinek a lelkiismeretére lehetne bízni a dolgokat. Sajnos nem így van.
Még azt sem lehet a lelkiismeretre bízni, hogy amiért fizetni kell, az legyen kifizetve. Ezért szivolázunk állandóan a tetves másolásvédelmekkel meg egyéb anti-piracy marhaságokkal.
Másrészt meg a "jó" fogalma eléggé szubjektív. Biztos van olyan dolog, amiért te pl. pénzt adnál, nekem meg akkor sem kéne, ha ingyen dobnák utánam :B

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#437) Black-core válasza Szpisti (#430) üzenetére


Black-core
aktív tag

(#25) jer1cho hozzászólása

(#438) OnSeT válasza ceia (#426) üzenetére


OnSeT
őstag

14-15E alatt konzolos vagy pc-s címekre gondolsz? ha utóbbi, akkor igencsak drága helyen nézelődsz, mivel a legtöbb új játék ára 8-10k magasságában mozog PC-n.

egyébként, van rengeteg jó játék a megfizethető kategóriában, itt, pl. van jó néhány kb. egy éves cím 2k-ért.

mivel nekem sok az a 8-10k is egy-egy új gémre, ezért én is ebből a kategóriából szemezgetek, a jelenlegi nagy neveket meg majd beszerzem jövőre hasonló áron, addig meg kitartanak ezek. :)

Az előbbiek figyelembe vételével + ott van a neten ingyen = miért is ne töltsem le?

talán azért, mert, ha mindenki ezt a hozzáállást követné nem lenne mit letöltened? :F

(#439) Barthezz2 válasza D1Rect (#435) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

8 nappal vagy "idősebb", mint én :D Grat az 1000 naphoz :R

Everybody lies.

(#440) D1Rect válasza Barthezz2 (#439) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszi. :R Volt egy elfelejtet regem, ami ~1 évvel volt "öregebb". :P

(#441) Barthezz2 válasza D1Rect (#440) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Így jár aki elfelejti :)

Everybody lies.

(#442) bigz válasza Morden24 (#429) üzenetére


bigz
tag

Az ellenpeldarol nem is beszelve. CoD4 4999 a nemvokhulye aruhazban, mig itt amazonrol kb 7500 HUFnak megfelelo osszeget fizettem volna, ugy, hogy ingyen szallitanak (UK). Meg ugy is olcsobb, hogy most harmatgyenge a font.
Amugy valoban hianyzik kicsit az orszagbol az egeszseges egyensuly, de ez inkabb sociologiai kerdes, mint arerzekenyseg: Az egyik oldalon a hirtelengazdag audiszalon tulaj azt varja, hogy a teherautorol potyogjon az @rmani pulcsi 4000 forintert, holott megvehetne az eredetit. A masik oldalon a hirtelengazdag @rmani uzlet tulaj 600 forintert hozza ugyanazt a pulcsit a thaioktol es csuklas nelkul racimkezi, hogy otvenesszeh.
A nyugat-europai fizu azert kicsit vedheto. Itt ugyanannyi a gaz meg a villany, mint Magyarorszagon. Olcsobb a hardver. A kaja megintcsak hasonlo aru, annyi kivetellel, hogy a teljesen tre, filleres "minoseg" itt nem tul gyakori a polcokon. Nem mindegy, hogy a nagy atlag 2 auto, sajat lakas es 2 gyerek fenntartasa mellett (a biztositas, az onkormanyzati ado, az iskolaztatas, meg egy rakat mas is azert lenyegesen dragabb a magyar viszonylatoknal) kb 3-4 honap alatt osszesporol egy kiados thaifoldi nyaralast, ugy, hogy nem hal ehen mellette.

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#443) HaaS válasza Morden24 (#436) üzenetére


HaaS
addikt

Ja tényleg, a lelkiismeret:)!

Nem gondoltam végig teljesen... elsősorban nem is játék ugrott be, hanem ez a háromdés avatarozás a moziban... alapból nem gyakran fizetek mozijegyért, de ennyire elégedett rég voltam már pénzköltés után, mint mikor kijöttem a moziból. Nekem megért volna sokkal többet is...

Persze, hogy szubjektív... minden az, amit írok:).

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#444) remington2


remington2
senior tag

A kalózkodás egy olyan, forradalmi lehetőség (az internettel együtt), amely lehetővé teszi a javak újraelosztását, elősegíti az alacsonyabb származású, vagy csak húsosfazéktól különféle, önhibájukon kívül eső szegény trógerosok számára is azokat a lehetőségeket, amelyekhez csak a felsőbb kasztok tagjai juthatnak. Ez persze nekik nem tetszik, mindenáron üldözik, tiltják, lövetnek, de nincs már mit tenni. Ehelyett örülni kellene neki abban az országban, amely mindig rossz végén állt a *****nak orális alkalmakkor. Nemrégiben olvastam egy elszomorító cikket, amelyben szakértők összeállították, mennyi pénzbe kerül egy embernek a havi MINIMÁLIS megélhetés, lakás, stb (azaz szegény marad, de nem döglik meg, fenntartható az állapota, vagyis jó rabszolga): ez ma 75k huf környékén van, szigorúan nettóban. Mennyi is az átlagkereset? És mennyi közöttük a rés? Bizony-bizony, nem sok, sőt, rohadtkevés.

Lehet a torkomnak esni, nem izgat. Hajrá!

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#445) D1Rect válasza remington2 (#444) üzenetére


D1Rect
félisten

Ennek nekiesni? :DDD

Szerintem simán a legnagyobb poén ami ebben a topikban feljött, pedig volt pár "ROFL of the year" esélyes.

[ Szerkesztve ]

(#446) katt777


katt777
félisten

Összegyűjtöttem az érveket, amelyek alapján sztem az derül ki, hogy a warez-olás bizony sokkal erősebben függ a szoftvergyártóktól, mit a letöltőktől.
Részemről a már bizonyítottan jó, leárazott játékok megvásárlása mellett vagyok, ezek remekül futnak egy későbbi konfigon is (csak ne legyen sokkal későbbi :DDD ).

Pro:

1: Jó érzés megvenni az eredeti játékot, amely hosszú (vagy rövidebb) ideig felhőtlen szórakozást biztosított, ott tárolni a polcon. Pl. nem ismerek olyan Oblivion-ost, aki ne szerezte volna be eredetiben a játékot, vagy ne játszana vele akár 3 év múltán is.

2: Nyilvánvalóan érdemes megvenni az eredetit, ha jó a játék, mert ezzel nagyobb az esély, hogy a jó fejlesztők újabb élvezetes játékokat tesznek elénk.

3: Ha az ember 1-2 éves hardvert vásárol, és 2-3 éves játékokkal játszik, tök olcsón és jól szórakozhat, és még ha átverik egy-egy játékkal, akkor sem bukik sokat, ráadásul egy régebbi játékról már tudható, érdemes-e megvenni.

Kontra:

1: A játékok túlnyomó többsége vacak, csak a marketing fújja fel őket, és szórakoztatás helyett abból állnak, hogy a programozók élveznek arra, hogyan szívatják meg csalásokkal a játékosokat; de ezt persze csak akkor tudod meg, ha megvetted (és akkor még nem szóltam a rengeteg bugról, vagy éppen a dögunalmas játékmenetről. Van egy kosár ilyen játékom a padláson.

2: A játékok támogatása 30/90 napos, előfordulhat, hogy pár hónap múlva már nem fut a gépeden, de elég lehet hozzá egy Windows frissítés is (és nem kapsz a játékhoz frissítést). Vagy itt a hájpolt Dirt 2, vadi új játék, és nem fut i7 konfigon, ha a HT be van kapcsolva. Republic Commando meg sem nyekken.

3: Az EULA-ban ott van, hogy a szoftver "olyan, amilyen", magyarul a pofádba vágják, hogy ha már megvetted, le vagy szarva. Ráadásul nem is a szoftver vásárolod meg, hanem csupán a telepítés jogát egy gépre!

4: A szoftverek mind hibásan jönnek ki, az emberek többsége miért fizessen érte, hiszen teljesen természetes, hogy egy autót, egy TV-t, vagy bármi mást nem veszel meg hibásan v. hiányosan, pl. egyenesen nonszensz, hogy veszek egy kocsit, aztán pár hónap múlva 1.1 patch-ként kijönnek hozzá a kerekek, fél év múlva 1.2 patch-ben az ülések, stb. Ekkor még nem szóltam az abszolút félkészen kiadott programokról, amelyekhez különböző "kiegészítők"-kel jön ki végül a végleges változat, újabb nem kevés pénzt követelve a játékosoktól.

5: Gyárilag vírusokat és kémprogramokat mellékelnek a játékokhoz másolásvédelem címén, amelyek könnyen tönkretehetik a lemezeket, a meghajtót, de még a gép más részeit is (szervizes tapasztalat), vagy szimplán csak adatokat visznek a felhasználóról, esetleg használják a gépét olyan számításokra, amelyeket amúgy a cégnek kéne elvégeznie nem kevés pénzért (ezt Amerikában ilyesmire szakosodott fogyasztóvédők már évekkel ezelőtt jelezték). Már csak azért is irreális ez a "védelem"-nek nevezett beavatkozás a gépedbe, mert a védelmeket úgyis feltörik, tehát ez is csak marketing.

6: Percekig reklámokat nyomnak a képedbe egy játék elején - vagy akár benne is -, márpedig a TV-ben sem fizet az ember olyan műsorért, amelyek megtekintéséhez reklámokat kell néznie.

7: Kényszerűen Internet-függő játékok gyártói nem térítenek meg a játékuk használatához szükséges Internet díjából egyetlen fillért sem.

8: A szoftvergyártók marketinggel kényszerítik (és az emberi pszichét ismerve ostobaság azt állítani, hogy a fogyasztó-rabszolga dönt) a játékosokat a vásárlásra (szakkifejezéssel: megteremtik a keresletet), ergo nem a fogyasztó hibája, ha a belé táplált fogyasztási kényszernek engedelmeskedve pénz híján másképp szerzi meg, amiről úgy véli, hogy kell neki; persze őt bünteti a törvény, ha nem hagyja, hogy meglopják.

Konklúzió:

Amíg a nagy szoftvergyártók elsődleges szempontja a vásárlók pénzének elszedése (Profit-maximalizálás), és ehhez bármiféle trükköt megengedhetőnek tartanak (pl. az árakat nem a befektetett munkához mérik, hanem az amerikai átlag user pénztárcájához), míg a játék játszhatósága és élménye huszadrangú szempont (kivéve talán azokat a kis fejlesztőket, akik remek játékokat készítenek, de nincs pénzük reklámozni, és a nagy cégek uralta piacon minden "szaklap" agyon szid pl. az elavult grafikájukért), addig a játékos, akit a törvény nem véd az átverés ellen, csak a maga módján védekezhet, azaz letölti a játékot, aztán, ha tetszik neki, majd akkor megveszi (de ha egy csepp esze van, akkor is NoDVD fix-szel használja).

A letöltésekre való hivatkozás szintén a marketing része, és az ezekből levont következtetések teljességgel hamisak, hiszen a letöltők többsége nem képes megvásárolni az adott játékot (Magyarországon rengeteg ember ilyen helyzetben van), tehát nem okoz kárt a fejlesztőknek, egy szintén nagy részük kipróbálja, aztán pár óra után le is törli a gépéről, szintén nem okozva kárt (de magának sem), egy kisebb részük, akiknek tetszik, úgyis megveszi, és kb. 10-15% azoknak az aránya, akik úgymond "sportból" nem fizetnének semmiképpen egy szoftverért. (Vannak ilyen jellegű felmérések is, persze azokat nem a szoftvergyártók pénzelik. :DDD )

Az ember olyan, hogy nem szereti, ha átverik (röviden: a saját számára minőséget jelentő terméket megfizeti, a szart meg nem), meglopják, tehát először a szoftverfejlesztőknek kellene az irányba dolgozniuk, hogy egyrészt hibátlan, támadó jellegű kiegészítésektől mentes szoftvert adjanak ki, másrészt a játékosoknak tessen a programjuk. Csak ezután lehet korrekt bármilyen, egyébiránt bizonyíthatatlan károkozással is megvádolni a letöltőket.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#447) ollie válasza remington2 (#444) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Áááá, ez tényleg durva. :D

Szerintem menj a moderátort keresek topikba, és töröltesd a hozzászólásod, mielőtt túl sokan kiröhögnek.

***

(#448) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Csak felületesen olvastam végig a hozzászólásokat, volt pro és kontra is bőven.

A warezolók többsége nem rendelkezik saját kereseti lehetőséggel (középiskolás, egyetemista), így a szülőkre vannak utalva, nekik pedig más a prioritási sorrend.

A warezolás nem valós bevétel kiesés. Ha megkérdezel 100 letöltőt akkor 95 azt fogja mondani ha nem lett volna warez akkor nem veszi meg. 5 felhasználó vásárolta volna meg, 5% warez pedig biztosan bennevan a termék árában. Ugyanezen ok miatt sem okoz bevételkiesést a filmek és zenék betöltése.

Régebben voltak demo-k a játékokról. Sajnos azok is ugyanolyak voltak, mint a filmbemutatók, a jó részek bennevannak a gyengék pedig nem.

A programokkal kapcsolatban nincsen garancia. Ha nem megy akkor besz*pta a felhasználó (SF3 védelem, emlékeztek?), a bolt nem veszi vissza, a gyártót meg nem érdekli.

Én az Afrika Koprs vs Desert Rats játékot vettem meg a megjelenés után néhány évvel ezelőtt. A játék 1 nap alatt végigjátszható a kevés pálya miatt, a multija nagyon gyenge volt, utána el is adtam. Nem éri meg a pénzt. Az igényesebb játékok több embert vonzanának. Manapság már nem játszok, el is adtam az asztali számítógépemet.

A warez nem szép dolog, csak ez szól ellene. Aki pedig az autó lopásos példát felhozta az óriási bakot lőtt, mert a kettő nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#449) Pikkolo^^ válasza katt777 (#446) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

100%-ig igazat adok neked, jobban és bővebben megfogalmaztad a véleményemet.

(#450) D4rkAv3ng3r válasza Barthezz2 (#320) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Meg vegyük hozzá a szerver bérléseket avagy seed szerver fogalmát. Persze mielőtt nekem ugrana pár ember igen létezik legális seed szerver, például így terjesztik sokan (önként) A Debian-t is, és azt full ingyé' le lehet tölteni torrenten keresztül legálisan.

Szóval nyugodtan kérhetnének a fejleszők/kiadók az internet szolgáltatóktól, CD/DVD/Blueray gyártóktól és az Artisjus-tól is %-ot mivel az ő kárukon gazdagodnak meg. Azt is be kell látni, hogy a warez miatt fejlődött az internetszolgáltás és a CD/DVD/Blueray is. Példának okáért egy 25 GB-os BD lemezre hány családi fotó is fér? :U Vállalatoknak biztonsági mentésre meg tükrözést használnak nem a sérülékeny optikai lemezeket.

Perasze ha %-ot kérnének ezektől a cégektől menne is fel az ár úgy mindennek.

Egyébként komolyan röhögtem pár fórumon ahogyan a szent "mindenjátékotmegveszek" emberkéknek 25 Mbps nete van és ő csak alap dolgokra használja. Ja persze arra kell ekkora sávszél biztos. :)) Érdekes én is töltöttem le régen sok mindent 2 MBps-sel, alap dolgokra meg bőven elég a sávszél mostanában nekem.
Persze igen a Steam-hez jól jön a sávszél ezt elismerem mielőtt valaki előhozza. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.