Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4863) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

A napokban elkészültem a saját Raspberry projektemmel. Hátha más is kedvet kap a legózáshoz, ezért megosztom veletek :DDD

A célom egy Logitech Squeezebox szintű eszköz megépítése volt, természetesen kompromisszumokkal.
Webes felületre nem volt szükségem, viszont okostelefonnal, bármilyen PC-vel, távirányítóval, dedikált gombokkal vezérelhetőnek kellett lennie.
Kényes vagyok a hangminőségre, ezért egy ár/érték arányban elfogatható Behringer UCA USB-s hangkáryát választottam, amihez építettem egy szűrt, stabilizált tápot. Ez utóbbi, kizárólag a hangkártya működtetéséért felelős, semmilyen más eszköz nincs rákötve, nem terheli/zavarja.

Jellemzők:
Hardver:
- 4A-es kapcsoló üzemű táp.(Raspi GPIO-n,USB-hub,Relé,LCD)
- USB hub által biztosított, és kivezetett 4 USB port.
- Raspi által vezérelt 2 csatornás optocsatolós relépanel (1 ág: Sorba kötött sztereó erősítő, 2 ág: Belső stabilizált táp )
- Egyedileg épített szűrt,stabilizált tápegység, lehető legtávolabb helyezve a hangkártyától
- 20x4-es LCD kijelző
- 5db egyedileg programozható tact switch (Prev,Next,Mode(webradio/filemode),standy(Stab táp ki, LCD ki), play/stop )
- HDMI splitter a hátlapra kivezetve
- Infra vezérlés
- Lézer vágott plexi

Szoftver:
- MPD alapú lejátszás
- Python alapú programkódok
- Fájlfigyeléses eseményvezérlés. pyinotify (Leginkább a távirányító miatt.)
- Csatorna, előadó, számcímkijelzés
- A hanyagul kezelt streameknél a rádió honlapjáról automatikusan letöltődik a "most játszott" adat.
- Menü rendszer, a nagy mennyiségű rádiócsatorna kezeléséhez.
- FILE-Mode, a HDD-n tárolt zenékhez.

Nem vagyok programozó, és mivel ez életem első valamire való Python kódja sok hibát/fölösleges dolgot tartalmaz ezért nem tenném közzé. Persze, ha valakit érdekel szívesen elküldöm.

Hát ennyi... Nagy élmény volt az építés, és már pár napja üzembiztosan megy. :)

CSatolok 1-2 képet. (Bocs a minőségért, már elég sötét volt...)



[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.