Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) cigam válasza cigam (#44499) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ha már spórolás: Master-Slave elosztó. Figyel egy fő fogyasztó (Számítógép/TV) ki/bekapcsolt állapotát. Amikor kikapcsolod a TV-t, a körítést is áramtalanítja, legyen az médialejátszó, szolgáltatói vevő box, az erősítő, a soundbar, a DVD lejátszó,...
Ugyanez PC-vel, áramtalanítja a monitort, PC-re dugott aktív habfalat, laptop/tablet töltőt, külső tápos merevlemezt, nyomtatót, kábelmodemet (ha nincs rajt vezetékes telefon)

sMblz
Dugd át PC-re, és nézd át a HDsentinellel a SMART adatait, futtass le egy teljes tesztet, vagy mentés után egy írás olvasás tesztet is. Ha mindkettő új bármelyikben lehet a hiba, ellenpróbaképpen kérj kölcsön egy külső házat, és abban is próbáld ki/teszteld le a merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#44502) bambano válasza 0519 (#44496) üzenetére


bambano
titán

elég egyszerű: jelenleg nem látok "mellette" infót a pi4 mellett, így az nem lesz. egyébként beszerezni se triviális.
intel nucot még nem néztem, az jó ötlet.
egyébként meg van itthon olyan konnektor, ami képes mérni és logolni a fogyasztást, beledugom, és kiderül, hogy melyik a jobb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44503) AiRLAC válasza bambano (#44502) üzenetére


AiRLAC
addikt

NE a Celeronos NUC-ot nézd

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#44504) Razzul válasza cigam (#44494) üzenetére


Razzul
senior tag

"Míg az egyik esetben csak egy 2D desktop-ot biztosító grafikus felületen keresztül kell kell átpasszírozni a kiszámolt pixeleket(a böngészőn belül sincs HW-es gyorsítás, mindent a CPU végez izomból), addig egy célprogram képes a HW dekódert felhasználva, közvetlen a videómemóriába másolni a képet.

A Desktop-on csak kezdik támogatni a GPU gyorsítást."

Ez a lényeg, és a rendes codec support és a GPU acceleration azok a tényezők, amik ilyen tekintetben számítanak. Emiatt képesek még a legalja okos TV-k is villámgyorsan zongorázni a YouTube videókon, mert ott hardveresen és szoftveresen is rendelkezésre állnak az ehhez szükséges tényezők, teljes a támogatás.

A Raspberry Pi 4 által alkalmazott VideoCore VI elég combos, de natívan a modern codecek közül csak a H265-öt támogatja, azt is csak dekódolásra. Szoftveresen az AV1 bizonyos folyamatait bele lehet illeszteni a GPU menedzsmentbe, ezért van némi remény, de ez eléggé specifikus és nagy meló. Így érdemi javulás valószínűleg csak egy újabb termék esetén várható.

Stat crux dum volvitur orbis

(#44505) sMblz válasza cigam (#44501) üzenetére


sMblz
csendes tag

Köszönöm a gyors választ cigam; lefuttattam HD Sentinellel a smart adatokat de első ránézésre jónak tűnik (alap változat; csak ezért nem akartam pro licenszet vásárolni); egyébként Ext4-ben van formázva a HDD, lehet érdemesebb lenne NTFS-ben használni? Piténél az USB 2.0, illetve 100 Mbit LAN port (gigabites port alatt szétfagy a raspberry pi 3b+) korlátnál szerintem mindegy a format, mert úgy sem tudja leadni a Pite a net/usb3.0 valódi sebességét.

Sajnos nincs külső ház az ismerősöknél de nem hinném, hogy azzal lenne a gond mert a gyártó tápjával használom a Pitét és a külső házat is.

Szerinted mivel próbálkozhatnék még?

[ Szerkesztve ]

(#44506) sztanozs válasza sMblz (#44500) üzenetére


sztanozs
veterán

Milyen Pi-vel próbálod? Pi4 vagy Pi3? USB kábelt próbáltad cserélni?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#44507) sMblz válasza sztanozs (#44506) üzenetére


sMblz
csendes tag

Pi 3 B+ modellel; a külső ház illetve a HDD USB 3.0-t ad le de elvileg limitelnie kellene Pi oldalról USB 2.0-ra; sajnos ilyen kábelem nincs USB 2.0-val ami a házból kijön de ha szerintetek ez lehet a probléma akkor veszek egyet

(#44508) cigam válasza sMblz (#44505) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Megtennéd hogy nem Pitézel?! Így is elég kacifántos kikódolni, hogy mit akarsz írni.
A fájlrendszer ebben az esetben irreleváns, 1-2 emelettel lejjebb van a probléma (a hiba az üzent szerint).

de nem hinném, hogy azzal lenne a gond

Ja, hogy nem hinnéd? Hát ezzel meg is oldottuk a kérdést. Hittel sok mindent el lehet intézni a templomban, de egy USB-s merevlemez ház esetében konkrétumok, tesztek kellenek. Pl. ahogy írták is, lehet az USB2 vezérlővel nem tud szót érteni az USB3-as ház. Az hogy a PC-re dugva jól működik nem jelenti azt, hogy a Pi vezérlőjével is jó barátságot ápol.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#44509) sMblz válasza cigam (#44508) üzenetére


sMblz
csendes tag

Köszönöm a konstruktív választ :) Sajnálom, hogy problémát okozott a szövegértés, megpróbálok egyszerűbben fogalmazni.

Hitet felhagyva, pontosan milyen teszteket végezhetnék el? Hogyan tudom megállapítani, hogy az USB2 vezérlő tud-e szót érteni az USB3-as házzal?

Egyértelmű, hogy nem vagyok jártas ebben a témában, különben nem írtam volna ide utolsó mentsvárként..

[ Szerkesztve ]

(#44510) 0519 válasza sMblz (#44509) üzenetére


0519
senior tag

Szia!

Nekem a blk_update_request: I/O error évek óta folyamatosan felbukkan naplóban. Szintén külső hdd -hez kapcsolódóan. Semmilyen engem a gyakorlatban hátráltató probléma nincs, csak a hibaüzenet. Túlléptem rajta.

A "becrashel az egész" az a probléma, amivel érdemben foglalkozni kell.
Mit értesz ez alatt "becrashel az egész"?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#44511) sMblz válasza 0519 (#44510) üzenetére


sMblz
csendes tag

Szia!

Miután megvettem a HDD-t (ext4-re formáztam) és a külső házat a Pi-hoz, akkor először beállítottam a SMB/CIFS protocolt ez alapján. Jogosultsággal nem volt gond, Windows-on látható volt minden.

#1
Először kipróbáltam 10/100Mbit/s LAN sebességgel de már ekkor elvesztettem a kapcsolatot a Pi-al párszor ssh-n keresztül (serial-n keresztül sem tudtam csatlakozni). Legtöbb esetben jól működött, így ezzel nem is volt nagy probléma. Amikor elvesztettem a kapcsolatot a Pi-l akkor ugyanúgy blk_update_request: I/O error volt a hibakód dmesg -T parancsnál.

#2
Ezután kipróbáltam a router Gigabit LAN portját egy 1 méteres Cat7-es kábellel és amint elkezdtem másolni egy nagyobb fájlt Windowsról (>1gb) akkor pár másodperc után szintén elvesztettem a kapcsolatot a Pi-l, viszont itt folyamatosan. (Off: Tudom, hogy sosem lesz igazi gigabit sebesség a Raspberry Pi 3 B+ modelnél de még mindig gyorsabb, mint a sima 10/100Mbit/s sebesség; internet optikán jön; Telekom 2000/1000 csomag, amivel nem volt probléma)

Transmission telepítése után, ez alapján, 10/100 Mbit/s LAN sebességnél ugyanúgy elvesztettem a kapcsolat a Pi-l, folyamatosan, mint a Gigabit LAN port eseténél.

Kérlek jelezd nyugodtan, hogy ha nem fogalmaztam jól vagy több információra lenne szükséged; mindkét esetet tudom reprodukálni.

(#44512) 0519 válasza sMblz (#44511) üzenetére


0519
senior tag

Ki tudod próbálni Wifi-n csatlakozva a nagy fájl másolását?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#44513) Patice válasza bambano (#44492) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem nemrég feldobta az eMag app, hogy van nekik raktáron Zotac Zbox Edge CI 341-es barebone most 44-ért.
N4100-as Intel Atom proci, passzív ház a 6W TDP mellé.
Igaz kell bele még RAM meg SSD, de ezzel el lehet lenni desktop felhasználással.
Az IGP-je sok mindent visz, a médialejátszás megy neki hardveresen gyorsítva.
Korábbi generációs J5005-ös procival szerelt Intel NUC-ot használok már vagy 4 éve netezős, mindenes gépnek. Teljesen használható a mai napig is és Win11 is megy rá.
Szerintem.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#44514) sMblz válasza 0519 (#44512) üzenetére


sMblz
csendes tag

Szia!

Igen, WiFi-re csatlakoztatva nem észleltem még problémát; eddig egy torrentet töltöttem le Transmissionnel (>10GB), ezután egy nagyobb filmet másoltam át (>10GB) SMB-n keresztül és végül MiniDLNA-n megnéztem egy sorozatot, ahol lejátszás közben néha megállt tölteni de mivel WiFi-n megy így érthető.

Ebből arra tudok következtetni, hogy valami nem stimmel a LAN port környékén de nem tudom, hogy hogyan lehetne tudományosabban megérteni, hogy mi nem jó ott.

Dmesg output:

[Wed Jul 20 14:18:29 2022] WARN::dwc_otg_hcd_urb_dequeue:639: Timed out waiting for FSM NP transfer to complete on 2
[Wed Jul 20 14:18:29 2022] usb 1-1.1.2: reset high-speed USB device number 6 using dwc_otg
[Wed Jul 20 14:18:29 2022] sd 0:0:0:0: [sda] tag#0 UNKNOWN(0x2003) Result: hostbyte=0x07 driverbyte=DRIVER_OK cmd_age=0s
[Wed Jul 20 14:18:29 2022] sd 0:0:0:0: [sda] tag#0 CDB: opcode=0x28 28 00 06 d2 23 20 00 00 f0 00
[Wed Jul 20 14:18:29 2022] blk_update_request: I/O error, dev sda, sector 114434848 op 0x0:(READ) flags 0x84700 phys_seg 5 prio class 0
[Wed Jul 20 14:18:30 2022] usb 1-1.1.2: reset high-speed USB device number 6 using dwc_otg
[Wed Jul 20 14:18:30 2022] sd 0:0:0:0: [sda] tag#0 UNKNOWN(0x2003) Result: hostbyte=0x07 driverbyte=DRIVER_OK cmd_age=0s
[Wed Jul 20 14:18:30 2022] sd 0:0:0:0: [sda] tag#0 CDB: opcode=0x28 28 00 06 d2 24 10 00 00 f0 00
[Wed Jul 20 14:18:30 2022] blk_update_request: I/O error, dev sda, sector 114435088 op 0x0:(READ) flags 0x84700 phys_seg 4 prio class 0

(#44515) sztanozs válasza sMblz (#44507) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha Pi3, akkor a gond az USB hub lesz a board-on. Nagyon kicsit az áteresztőképessége és nem tudja rendesen a bulk-ot kezelni a HDD és a network irányába egyszerre.

The Raspberry Pi 3 shares the same SMSC LAN9514 chip as its predecessor, the Raspberry Pi 2, adding 10/100 Ethernet connectivity and four USB channels to the board. As before, the SMSC chip connects to the SoC via a single USB channel, acting as a USB-to-Ethernet adaptor and USB hub.

A Wifi chip viszont közvetlenül csatlakozik a Broadcom chiphez nem a fenti USB HUB-on keresztül.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#44516) Mentolka válasza sztanozs (#44515) üzenetére


Mentolka
senior tag

És ez Pi4-en is ugyanaz?

(#44517) Razzul válasza Mentolka (#44516) üzenetére


Razzul
senior tag

Tudtommal nem, ott konkrétan ez nem probléma, viszont más gondok vannak. Zero 2W-nek lehetnek hasonlóak a képességei.

Stat crux dum volvitur orbis

(#44518) sMblz válasza sztanozs (#44515) üzenetére


sMblz
csendes tag

Köszönöm szépen, illetve mindenkinek aki segített kideríteni a problémát; ezzel akkor nem lehet sok mindent kezdeni

(#44519) 0519 válasza Mentolka (#44516) üzenetére


0519
senior tag

Nem, a Pi4-nek külön, dedikált ethernet és USB vezérlője van.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#44520) sztanozs válasza Mentolka (#44516) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem, én simán használom a Pi4-et NAS-nak gigabites hálózaton, USB3-ra kötött vinyókkal. Ott az USB3 ház a szűk keresztmetszet.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#44521) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok. Próbáljátok ki ezt a raspberryn, nekem tettszik, támogatja a hardweres videó gyorsítást,kódolást. kodi alatt. úgy látja a raspberryt ahogy kell. Én most ezt használom három napja, telepítése egyszerű,
[link] Neve Twister os, van rajta x86 emulátor és wine. a winfosos programokhoz, ftp, torrent samba tyukannya jó. Nekem usbről bootolbe egy 128gbytos ssd meghajtóról.
Én megtartom ezt egyenlőre, maximum 41fokig megy fel a gép, aktív használatkor. :R

[ Szerkesztve ]

(#44522) cigam válasza Marcsello31 (#44521) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

támogatja a hardweres videó gyorsítást,kódolást
Ezt honnan veszed? Nem láttam erre utaló írást az oldalukon, viszont a faq tartalmaz furcsaságokat.
- A twister téma csak az alap felhasználóval működik, az újonnan létrehozott felhasználók nem tudják használni.
- A Chromium egy elavult verzióját használja(Valószínűleg a belehegesztett DRM modul miatt, amitől megy Netflix, Hulu,...), és nem azt írja le hogyan frissítheted, hanem hogyan kapcsolhatod ki a frissítési figyelmeztetéseket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#44523) Marcsello31 válasza cigam (#44522) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hát nemtom, de a kodival való filmnézés jobb mint a hagyományos kodival raspi alatt.
Én a sudo apt-get upgradeval, szoktam updatelni terminál alól, Firefoxot is lehet rá telepíteni,
persze, nem mindenkinek válik be, nekem egyenlőre marad. Majd ezeket megnézem a beállításoknál, ;] .

(#44524) zsolt_64 válasza cigam (#44499) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Pont ezért hagytam fel vele. Volt egy olyan elképzelésem hogy a céges gépem vpn+távoli asztal elérését csinálja csak, ez ltt volna egy szuper vékony kliens ;) , de nem vált be, mert szaggatott. Ugyanezt 1 Asrock n3700 alaplap gyönyörűen ellátta.

Talán most lehet majd népszerű a pi4 torrentezős gépnek az alacsony fogyasztása miatt.
A gyári táp elbír 1 db 2.5 usb3 külső meghajtót. Ebbe lehet tenni 2TB os merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

(#44525) Fecogame válasza zsolt_64 (#44524) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem gondolnám, hogy tömeges felvásárlás indulna érte. Aki eddig akarta, az így rakta össze, mások meg lekapcsolják, amikor nem használják. A dupla áramdíj limit felett annyira nem ösztönző, hogy befektessenek 20-30k HUF-ot.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#44526) zsolt_64 válasza Fecogame (#44525) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Én sem gondolom, de lehet alternatíva, bár 30khufból nem jön ki(inkább a duplája). Viszont mehet nonstop ami seed szempontból nagyon kedvező a torrentoldalaknál.
Hozzá kell tennem azonban hogy a letöltött filmhez ugyan hozzá lehet férni nas megosztással, de ott se várjon senki sebesség csodát.
Tapasztalatből tudom viszont hogy kb 1.5TB anyag seedelésével a "magosba" be lehet jutni a top 3000be :K

Update : mindvégig pi4/4GB ről beszéltem..

[ Szerkesztve ]

(#44527) AiRLAC válasza zsolt_64 (#44526) üzenetére


AiRLAC
addikt

Vagy Prémium előfizetés és nem kell seedelni egyáltalán

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#44528) zsolt_64 válasza AiRLAC (#44527) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Pénzzel sok minden megoldható , még az önzetlen szerelem is ;]

(#44529) Razzul válasza cigam (#44522) üzenetére


Razzul
senior tag

Csak azt ne mondd, hogy a Widevine DRM még mindig nem működik rendesen az újabb / 64bit-es Chromiummal…

Stat crux dum volvitur orbis

(#44530) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok szeretnék csinálni egy RPI-vel egy mozgásérzékelős hanglejátszót. Mint bármilyen kínai ajtónyitást érzékelő csengő, csak egy vagyis több mp3-t kéne az adott napszaknak megfelelően lejátszania. Egy ilyen szenzor jó lehet hozzá? Azt nem látom a leírásában, hogy mekkora távolságot tud érzékelni. Illetve a programkódom sincs meg hozzá, esetleg ebbe tudna valaki segíteni? :R

(#44531) Aryes válasza KaiotEch (#44530) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ehhez igazán kár lenne raspberry-t pazarolni. Vannak arduino-val vezérelhető önálló mp3 lejátszó modulok, 3-4e Ft-ból megvan és tutorialt is találhatsz hozzá.

(#44532) Razzul válasza Aryes (#44531) üzenetére


Razzul
senior tag

Vagy akár Pi Pico W-vel. ;]

Stat crux dum volvitur orbis

(#44533) Aryes válasza Razzul (#44532) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az önmagában is tud mp3-at? Nem ismerem.

(#44534) madrac válasza Razzul (#44532) üzenetére


madrac
őstag

vagy ESP8266-al negyed annyiból ;]

(#44535) Razzul válasza madrac (#44534) üzenetére


Razzul
senior tag

Vagy el is énekelheti / dúdolhatja ő maga ingyen. ;] Mindig vannak fokozatok.

Stat crux dum volvitur orbis

(#44536) Razzul válasza Aryes (#44533) üzenetére


Razzul
senior tag

Nem tud, kell hozzá egy erősítő lapka.

Stat crux dum volvitur orbis

(#44537) Aryes válasza Razzul (#44536) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az rendben van, persze, de magát az mp3 lejátszást ezek szerint tudja hardverből, és van is hozzá elég tárhely rajta? Meg kell vele ismerkednem. :)

(#44538) Razzul válasza Aryes (#44537) üzenetére


Razzul
senior tag

Elvileg igen, Circuit Pythonban van hozzá megfelelő könyvtár és rendelkezésre áll a hangkimeneti PWM IO.

Tárhely szempontjából nincs elhalmozva a Pico (2MB) . Viszont ez nem feltétlen probléma, mert érthető módon az is korlátozott, hogy mekkora bitrátával rendelkező .mp3 fájlokat tud lejátszani. Így meg 500KB-nál egy többperces szám sem lesz nagyobb.

Stat crux dum volvitur orbis

(#44539) cigam válasza Razzul (#44529) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom, de tippem szerint nem véletlen ragadtak le egy bizonyos verziónál. Itt azt írják, hogy a Raspberry Pi OS-en hivatalosan is támogatott lett 2021-ben, de a 32bites verzió.
Lehet nem készült(még?) el a 64bites verzió, és a 32 bites Widevine-al nem tud mit kezdeni? Nem követem a dolgot, csak tippelgetek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#44540) Razzul válasza cigam (#44539) üzenetére


Razzul
senior tag

Igen, az lehetséges, mivel azt olvastam, hogy a megoldás erre a problémára a 64bit-es Raspberry Pi OS alatt az, hogy manuálisan feltelepíted a Chromium 32bit-es változatát. Köszi a cikket! :R

Stat crux dum volvitur orbis

(#44541) cinemazealot válasza KaiotEch (#44530) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nekem a kisebb méretű érzékelőm van, amit egy fürdőszobai LED sor felkapcsolására használok (hogy éjszaka ne égesse ki a retinám a mennyezeti lámpa, illetve a LED soron lássam a pontos időt :D). Ez jelenleg az ajtó fölött van kb. 220 cm magasan, így amikor belépünk azonnal érzékel. Viszont a fürdőszoba ajtóval szembeni részén lévő kádban sokszor van, hogy kalimpálok és nem vesz észre. Ez lehet, hogy azért van, mert a Fresnel-lencséje nem elég jó, vagy mert fürdéskor a kád fölötti meleg levegőtől nem tud engem megkülönböztetni, de pl. amikor a törölközővel kezdek legyezni, akkor már észrevesz.

Egyébként ugyanezzel a Pi-vel csináltam már Halloween-i házfalra vetítős dekorációt is: a Pi végtelenítve loop-olt egy videót egy projektoron keresztül (sötét erdő, pislákoló csillagok, széltől nyikorgó fák, bagolyhuhogás, elszálló denevér stb.) és amikor a gyerekek megnyomták a kihelyezett csengő nyomógombot, a táj fölé berepült egy szellem, majd vigyorogva továbbállt. A hang minőségére nem volt panasz, pedig a Pi saját jack kimenetét erősítettem.

(#44542) golya87 válasza Razzul (#44535) üzenetére


golya87
őstag

Én ebből rendelnék! :DDD :DDD :DDD

(#44543) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

RPI 2-n Openelecen fut Kodi. Ezt szeretném frissíteni, mert még 16.2 nél tart és kellene az hbo maxhoz a 19.4.

F.K.T.

(#44544) Aryes válasza psg5 (#44543) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azért mentsd el a régi rendszert (csinálj róla egy img-t), mert nem biztos, hogy tetszeni fog az újabb rendszer teljesítménye az rpi2-n.

(#44545) psg5 válasza Aryes (#44544) üzenetére


psg5
veterán

Áh úgy tűnik nem megy semmi sem.
Most ott tartok hogy tenném SD kártyára a Libreelecet de az sd kártyán olyan mintha két meghajtó lenne és mindegyik csak 512mb-os pedig 13gb-os a kártya...
Nincs leírás, hogy hogy történjen egy libreelec telepítés elejétől, illetve mi a bánat lehet ez a két meghajtó egy sd kártyán?

F.K.T.

(#44546) psg5 válasza Aryes (#44544) üzenetére


psg5
veterán

Nah pont ettől is tartok. Idáig olyan de olyan jól működött sok év óta rpi2, de most én...az hbomax és a disney+ miatt gondoltam frissítek. Próbáltam openelecet libreelecre merthogy kodiból frissebb kellene azt vágom, de sajnos nem jött össze színes képernyőt kaptam. Ezért próbálom most a nulláról feltelepíteni libreelecet és utána új kodival remélem működni fog....Most formattálom teljes formázással mindkét meghajtót az sd kártyán hátha lesz egy meghajtó és akkor mehet rá a libreelec...

F.K.T.

(#44547) psg5 válasza psg5 (#44546) üzenetére


psg5
veterán

Alakul. Viszont a tv távirányítójával most nem tudom irányítani az RP-it. Mit kellene állítanom?

F.K.T.

(#44548) psg5 válasza psg5 (#44547) üzenetére


psg5
veterán

Most elindult a CEC is.
Viszont sajnos úgy tűnik RPI2 nek már nagyobb falat a legfrissebb Librelec és Kodi, lassan érezhetően. De ez még elfogadható.

Azzal lehet valamit kezdeni, hogy mitnha a filmek akadnának? Van valami kodek vagy beállítás kodiban amit meg kellene tenni?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#44549) psg5 válasza psg5 (#44548) üzenetére


psg5
veterán

Elnézést a sok posztért. Most úgy tűnik rendben minden, a képfrissítés gyakoriságát 60hz re állítottam így nem látok akadást filmlejátszásban sem talán és a menü is gördülékenyebb.

F.K.T.

(#44550) 0519 válasza psg5 (#44548) üzenetére


0519
senior tag

RPI2 támogatott rendszer, jól fut rajta a legújabb Libreelec is.
Arra kell odafigyelni, hogy hardveresen csak az x264 kodeket támogatja, x265-t nem.
Ennek megfelelően kell tartalmat választani.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.