Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) Magga válasza Horvi (#11250) üzenetére


Magga
aktív tag

Nem! Kicsit nehézkes, én pl legutóbb kézzel írtam be a wifi ssid-jét és csak utána működött, de tudja alapból és működnie kellene automatikusan is, nem kell telepíteni semmit pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#11252) Horvi válasza Magga (#11251) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen a segítséget. És ez mindenféle wifi stickel megy van van olyan amit különösen nem szeret? Nekem most egy zyxel nwd2105 stick van lehet ezt nem szereti meg akkor az is lehet hogy én baltáztam el valamit. Ha hazaérek újra megpróbálom. Köszi még egyszer.

Hello darkness, my old friend...

(#11253) Magga válasza Horvi (#11252) üzenetére


Magga
aktív tag

Simán lehet, hogy valamivel nem működik, én is sokat keresgéltem, mert sajnos a rasplex (ezt szerettem volna használni) nem szerette az ASUS-N10 nano-mat és valamiért Openelec és Xbian alatt sem bírtam működésre bírni a wifit...

[ Szerkesztve ]

(#11254) Horvi válasza Magga (#11253) üzenetére


Horvi
őstag

Remélem csak én néztem el valamit és nem az lesz a gond, hogy nem szereti azt a wifi sticket.

Hello darkness, my old friend...

(#11255) wassermann válasza Horvi (#11252) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Sajnos most épp nem vagyok Rpi közelben, de talán idetéved vki, aki pontosan tudja hova és hogyan... de abban biztos vagyok, hogy be kell másolni a Wifi-stick Linux drájvereit egy mappába, hogy használni is tudja.

(#11256) Horvi válasza wassermann (#11255) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor úgy látszik csak nem úszom meg a hekkelést.

Hello darkness, my old friend...

(#11257) Jim74 válasza wassermann (#11226) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen :R
Nem TV távirányítóra gondoltam, hanem külön távvezérlőre, csak a PI-hoz.

(#11258) cigam válasza sztanozs (#11247) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Köszi!

Azonban ma belefutottam még1 problémába: A web-es felület mindegyik torrentre ezt írja:
Error: No data found! Ensure your drives are connected or use "Set Location". To re-download, remove the torrent and re-add it.
Beléptem ssh-val, és a ps aux |greptransmission kimenete gyanús:
transmission-daemon -f -g /storage/.cache/transmission

Miért nem úgy működik mint hétvégén? A külső meghajtó most ext4-re van formázva. Ez gond lehet?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11259) lord.lakli válasza cigam (#11258) üzenetére


lord.lakli
őstag

jogosultságot kell beállítani. chrgp-al add hozzá transmission-t futtató usert és chmod-al adj neki jogot.
Egy gyors keresés eredménye.

[ Szerkesztve ]

(#11260) cigam válasza lord.lakli (#11259) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Bocs, azt nem írtam hogy openELEC alatt futtatnám. Kerestem is. itt pl azt írják, hogy próbáljam meg kilőni, és frissítsem a böngészőt a WEB felületen. Ott - ahogy írják is - mindegyik átkapcsolt pause-ra. Majd amikor ráböktem a start all torrent gombra, szépen beröffent.
Meg is nyitottam a service.downloadmanager.transmission.service fájlt, de abban már szerepelt a megoldásként írt Type=idle sor már szerepelt a [Service] szekcióban.

Itt hívja meg a /storage/.kodi/addons/service.downloadmanager.transmission/bin/transmission.start scriptet.
Nem lehet azzal kezdeni, hogy várjon pár mp-et? Tippem szerint a daemon hamarabb beröffen, minthogy hozzáférhetne az USB lemez fájlrendszeréhez.
Persze lehet tévedek, de egy próbát megérne. Egyébb ötlet?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11261) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

A transmission.start scriptbe beleírtam, hogy sleep 5, vagyis vár 5mp-et. Ez már fél siker! Nem hibaüzenetet ad a WEB-es felület, hanem mutatja rendben mind1ik torrentet. De!
Mindegyik pause státuszú :N

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11262) Dudee


Dudee
senior tag

(a következő kérdést feltettem RPi2 topikban is, de megpróbálom itt is)

Egyelőre túl sok tippet nem kaptam a következőhöz, ezért megpróbálkozom mégegyszer:
RPi2-őt használok, 5.0.5-ös OpenELEC-kel.
Azt vettem észre, hogy mkv lejátszásakor pár percenként beszaggat a lejátszás. Egészen piciket, szerintem 1-2 frame-et, de svenkelés közben azonnal ki lehet bökni a megakadást, elég zavaró tud lenni. A hang nem ugrik semmit.
A hálózat sávszélességével nem lehet gond, mert 70-80Mbit-es mpeg4-et is simán lejátszik. A forrás NAS NFS protokollal.
Tulképp eddig minden filmnél láttam, de netes kereséssel nem sokra jutottam, mert a 'frame skip', 'stutter' és egyéb ilyen varázsszavak mindenféle találatot adnak.

Láttatok már ilyesmit akár RPi1-en is? Van esetleg ötletetek merre induljak el?

Köszi szépen!

(#11263) Horvi


Horvi
őstag

Hi,

Létezik valami más progi banánra/raspira amivel windowson is elérhető megosztást lehet készíteni ami nem samba? Mert azzal vannak bőven sebesség gondok és gondoltam kipróbálnék valami mást is?
Köszi

Hello darkness, my old friend...

(#11264) cigam válasza Horvi (#11263) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

ftp szerver. Melyik rendszert futtatod?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11265) Horvi válasza cigam (#11264) üzenetére


Horvi
őstag

Most bananian van fent de gondolkodtam, hogy kipróbálom az Arch-ot.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#11266) wassermann válasza Dudee (#11262) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Az ilyen időnkénti 1-2 frame-es beszaggatás abból szokott adódni, ha a film mondjuk 24fps a HDMI viszont 50Hz-re van állítva, ami nem pontosan a 24 többszöröse.
Nem Openelec-et használok, hanem Raspbmc-t, ebben van olyan beállítás valahol, hogy a frame rate igazításas a filmhez. Nézz körül az Openelec-ben, hátha ez okozza.

[ Szerkesztve ]

(#11267) Dudee válasza wassermann (#11266) üzenetére


Dudee
senior tag

Köszi, de sajnos ez nem kadencia probléma. Egyrészt be van állítva a frame rate sync, a tv is tudja a 24p-t, másrészt az könnyen felismerhető, 'statikus' szaggatás, ami nem random jelentkezik egynéhány percenként..
Mindenesetre megpróbálom majd kimérni, hátha mutat valami mintázatot, de eddig nem fedeztem fel.

[ Szerkesztve ]

(#11268) Dudee válasza Dudee (#11267) üzenetére


Dudee
senior tag

Végül lehet, hogy találtam valamit. Több ember is panaszkodott hasonlóra, mint én.
Arra tippelnek -sőt, mintha igazolták is volna-, hogy hiába a frame rate sync, az xmbc/kodi nem mindig ismeri fel jól, hogy 23.976 vagy 24 frame/sec a forrás. Ha rossz frissítéssél játsza le, akkor ez 41.2 másodpercenként ugrást okoz.
Már csak azt kell megfigyeljem, hogy tényleg ez van-e nálam is.

(#11269) PHoNX válasza cigam (#11246) üzenetére


PHoNX
tag

Nekem sajnos nem megy az általad leírt varázslat. Amennyiben bekapcsolom a az egyedi konfigot úgy még a beállított mappákat sem veszi figyelembe. (bár az is lehet, hogy valamit én bénázok. ;) :D

(#11270) envagyok


envagyok
veterán

Felelslegessé vált a pi-m, meg van egy két régi USB-s webkamerám.

Az lenne a kérdésem, hogy openelec alatt van-e lehetőség, vagy van-e külön rendszer arra, hogy a webkamera képét streamelje a belső és a külső hálózatra?

(#11271) cigam válasza PHoNX (#11269) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hogy néz ki most a setting.xml?
A ps aux|grep transmission parancsnak mi a kimenete?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11272) cigam válasza cigam (#11271) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ja, és hanyas openELEC?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11273) ulaci78


ulaci78
csendes tag

Sziasztok!

Azon fórumtársak jelentkezését várom, akik használják a HDMI-CEC (anynet+) funkciót rPi 2+KODI rendszerrel. Magyarul a TV távszabályzóját használják az XBMC-KODI vezérlésére. Tudom volnának erre kézenfekvőbb lehetőségek, mint smart billentyűzet vásárlása vagy okostelefonos applikáción keresztüli vezérlés, de ezek helyett, ha működne korrektül, miért ne használnánk ezt költséghatékony megoldást. Pláne, hogy a KODI mindennap használatos funkcióinak eléréséhez kis túlzással tényleg nincs szükség több a négyirányú navigációs gomra, plussz az OK gombra, amik rendelkezésre állnak a TV távszabályzóján.
Ezen a héten két teljesen azonos rendszert üzemeltem be, nevezetesen rPi 2-t Openelec 5.0.x rendszerrel, a különbség "csak" a megjelenítőkben van, különböző TV készülékeken nézzük. A TV-kre egyébként más eszközök is csatlakoznak HDMI-n (műholdvevő box, játékkonzol, ilyesmik). Sony illetve Samsung TV-k vannak a málnákra kötve, egyik sem fiatal darab (Smart funkciók hiányoznak, a Sony-n még internet csatlakozási lehetőség sincs), pont ez adta a rPi készülékek beszerzésének apropóját. A TV távszabályzóval történő vezérlés a Sony TV vel működik rendesen, viszont a Samsungnál csak bizonyos feltételek mellett. Az utóbbi esetében, ha a TV-re a málnán kívül más is rá van dugva HDMI-n (műholdvevő, XBOX stb.), akkor bár a TV látja a CEC eszközt, írja is, hogy KODI, de nem tudja a funkciót elindítani, hibaüzenettel eldobja, a csatlakozás nem sikerül. Ha a málnán kívüli eszközöket kihúzom a HDMI csatikból, és újraindítom a rendszert (TV és málna is ki-bekapcs), akkor megy az irányítás. A Sony TV-n viszont mindenféle faxni nélkül, a TV menüjében a megfelelő funkció aktiválása és a CEC eszköz keresése után stabilan működik. Függetlenül attól, hogy a Sony-ra is van műholdvevő illetve BD/DVD lejátszó is kötve, nem okoznak problémát. Ja, és természetesen 1.4-es specifikációjú egyforma HDMI kábellel vannak bekötve a rPI 2-k mindkét TV-re, tehát biztosan nem a HDMI kábel a problémás.
Nem volna túl életszerű a Samsung TV esetében a HDMI kábeleket folyton ki-be dugdosni.
Köszönettel várom a tapasztalatokat, véleményeket, megoldási javaslatokat.

[ Szerkesztve ]

(#11274) LógaGéza


LógaGéza
addikt

2A körüli tápot keresek Pi-hez. Most egy 1,4A-es gyári LG töltővel megy, stabilnak tűnik, de gondolom ezeket nem 365/24-es terhelésre tervezték, márpedig a Pi így fog menni. Mi lenne a jó, és stabil megoldás az energiaigényének kielégítésére?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#11275) oba válasza LógaGéza (#11274) üzenetére


oba
addikt

malnapc.hu -ról rendelj egyet, azok megbízhatóak
én ezt használom banana pi -hez, eddig semmi gond nem volt vele: [link]

(#11276) Dudee válasza LógaGéza (#11274) üzenetére


Dudee
senior tag

Ha az a töltő 2-3 órát gond nélkül megy, akkor elmegy az 0-24-ben is. Ha nem forrósodik, akkor sztem jó az.
És kb tök ugyanaz lehet benne, mint abban, amit becsomagolnak szép málnás logóval. Még akár egy gépsoron is készülehettek :) Kapcsolóüzemű konstrukció, pár darab alkatrésszel, kész.

(#11277) wassermann válasza envagyok (#11270) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A Raspbian vonalon kéne elindulnod vagy az openwrt.org-on nézz körül: usb-s kamerákhoz uvc csomag kell és valószínűleg menni fognak

(#11278) cigam válasza LógaGéza (#11274) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

PowerCube elosztó és USB táp egyben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11279) golya87 válasza ulaci78 (#11273) üzenetére


golya87
őstag

Nekem Samu és Sony tv-m is van igaz még csak keveset használtam Pi2-vel, előtte viszont 1-2 évet Pi1-el.
Nekem semmi gondom nem volt velük, viszont én a helyedben a megfelelő Samsung topicban nézelődnék. Esetleg nincs szoftver frissítés a tv-hez? A nem túl okos Philips tv-mhez volt.

(#11280) MaCS_70 válasza cigam (#11278) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon jópofa, meg érdekes formaterv -- csak éppen nem tűnik túl praktikusnak. Ha az ember elkezdi teledugdosni eszközökkel, egy rettenetes vízfej lesz belőle, amit nem lehet ügyesen eldugni, még annyira sem, mint a hosszú elosztósorokat.
Viszont legalább mindegyik lyuk használható belőle, nem fedik le egymás helyét az idióta, ellentétes kialakítású tápegységek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11281) MaCS_70 válasza ulaci78 (#11273) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én LG (az egyik legalább öt éves) és Samsung tévékkel használom a RPI-t, és simán megy a CEC, még egy AVR-en keresztül is.
Ez nyilván hasznos dolog, nagyon is, de a telefonos vezérelhetőség lehetőségének értelmét ne becsüljük alá! Egy Yatse 1000 forintos nagyságrendű áron SOKKAL több szolgáltatást nyújt, mint egy akármilyen jó távirányító (hogy hirtelen mást ne mondjak: billentyűzet...), és legfőképpen szükségtelené teszi a vezérléshez a tévé bekapcsolását. Én akármilyen jó CEC-es távirányítás mellett sem mondanék le róla, sőt, még a Bubble-ről sem!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11282) lehella válasza MaCS_70 (#11281) üzenetére


lehella
senior tag

Leveleztem a Samsunggal, azt írták hogy a 6-os szériájú TV-knél csak a 6200 utániak tudják az Anynetet, az enyém 6100 révén nem! :((

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#11283) sztanozs válasza lehella (#11282) üzenetére


sztanozs
veterán

Én is így jártam a saját samsungommal. Marad a wifi+mobil kliens.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11284) sanzi89


sanzi89
addikt

Megjött a vadi új Raspberry Pi 2 Model B 1GB-os csodám, amit majd TV okosítónak szeretnék használni.
A gondom az, hogy egyszerűen sehogy se tudok életet lehelni bele. Mit rontok el?
Leformázom az SD kártyát a SDFormatTool4-el (FormatSizeAdjusment ON), letöltöm innen a NOOBS .zip-et, kicsomagolom majd átmásolom ahogy a videóban a csaj mutatja és ez az eredménye: Videó

De letöltöm a lentebb látható RASPBMC vagy OPENELEC image-eket, felrakom a Win32DiskImager programmal a pendrive-ra, és azzal még a monitor se kapcsol be.

A táp egy Nokia 5V 1.2A töltő, de asztali gép USB portjáról (elvileg 5V 2A) is ugyanaz a helyzet. Kérlek segítsetek, mert már kikészülök, hogy semmi se működik normálisan mostanában.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11285) Dudee válasza sanzi89 (#11284) üzenetére


Dudee
senior tag

Próbáld meg leszedni innen az openElec disk image-t:
[link]

Aztán az itteni lépések mentén telepíteni:
[link]

(én a linuxos telepítést használtam, és csont nélkül elindult...)

Amúgy a raspberry oldalán tök régi openElec van fent, az nem is megy Pi2-őn!
Ez a dátumból simán feltűnhetett volna neked..2014 június...;) Ezért érdemes a saját weboldalt használni...

[ Szerkesztve ]

(#11286) sanzi89 válasza Dudee (#11285) üzenetére


sanzi89
addikt

Letöltöttem, felraktam, eredmény ugyanaz, mint a fent linkelt videómban. 4 színű monitor villog...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11287) lehella válasza sanzi89 (#11284) üzenetére


lehella
senior tag

Én egyszerűen letöltöttem a Diskimaget innen, kicsomagolta, Win32 utilityvel ráraktram a microSD-re a tartalmát és ennyi, már működik is.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#11288) sanzi89 válasza lehella (#11287) üzenetére


sanzi89
addikt

Na, ez az ami nekem k.ra nem működik.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11289) Alexios válasza sanzi89 (#11286) üzenetére


Alexios
veterán

próbáld meg az osmc-t. Nekem sem ment az openelec az elején hibát dobott hogy nem találja a particiót, osmc viszont hibátlanul megy

(#11290) vargalex válasza sanzi89 (#11288) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Esetleg próbáld meg másik SD kártyával.

Alex

(#11291) sztanozs válasza sanzi89 (#11284) üzenetére


sztanozs
veterán

Lehet, hogy rossz az RPi-d. Ha idehaza vetted, csak vidd vissza, és mutasd meg - ha külföldön, akkor szerintem beszélj meg itt valakivel egy személyes találkozót, hogy más is megnézze - utána küld vissza, mint rossz terméket.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11292) sanzi89 válasza sanzi89 (#11288) üzenetére


sanzi89
addikt

Kicseréltem a tápegység és a rPi közötti microUSB kábelt egy másikra, és ezzel már működik. De érdekes, mert a telefonommal és a fényképezőgéppel hibátlanul üzemel az itt rossz kábel...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11293) lord.lakli válasza LógaGéza (#11274) üzenetére


lord.lakli
őstag

Itt írtam egy FDH-s megoldást olcsóbban, mint málnapc és nekem nagyon bevált.

(#11294) lord.lakli válasza sanzi89 (#11292) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem biztos, hogy hibás a kábel, csak vannak olyan USB kábelek, amelyeken épphogy át megy 500-700mA.

(#11295) sztanozs válasza sanzi89 (#11292) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem, csak Nokia (vagy samsung?) kábel :D

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11296) sanzi89 válasza sztanozs (#11295) üzenetére


sanzi89
addikt

eBay-es Nokia utángyártott kábel, de eddig mindig működött mindennel. Most egy Amazon Kindle gyári kábelével megy.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11297) sztanozs válasza sanzi89 (#11296) üzenetére


sztanozs
veterán

jessz

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11298) cigam válasza cigam (#11258) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Senkinek nincs ötlete a "Error: No data found! Ensure your drives are connected or use "Set Location". To re-download, remove the torrent and re-add it." hibaüzenetre?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11299) sanzi89


sanzi89
addikt

Ha már így örülök neki, hogy megy az Opelenec, tudtok ajánlani valamilyen házat a Raspberry Pi 2-hez ami bevált? Esetleg lehetne rögzíteni valahogy a TV hátára?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11300) sztanozs válasza sanzi89 (#11299) üzenetére


sztanozs
veterán

Van felfogató kompatibilis ház, de nem olcsó. VESA CASE-re keress.

Mondjuk ez nem is nagyon drága: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.