Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51451) liszi70 válasza Hsanyika1 (#51442) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Igen a samu valahol ott van st50 és st60 közt."

Ezt mire alapozod? Az ST50 és ST60 között hangyafasznyi képminőség-különbség van, ráadásul a különbségek egy része az ST50 felé billenti a mérleget.

[ Szerkesztve ]

(#51452) lagoon79


lagoon79
tag

50ST60 és mede8er 600 pároson, 1Tb külső vinyóról BD25-ös filmnél miért lehet, h néha úgy tűnik -főleg mikor forog a kamera-, mintha begyorsulna a film? nem tudom jobban leírni. elvileg minden ide vágó funckió autora állítva.

(#51453) liszi70 válasza Szemikee (#51450) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az ST60-ban már sokkal több a szoftveres cucc ami javít a képen és ezért lesz a csúszás?"

Semmiféle "szoftveres cucc" nem több az ST60-ban, valójában nem tudjuk, mi okozza a drámai input-lag különbséget az ST50 és ST60 között. (Legalábbis én még semmi meggyőzőt nem olvastam erről.)

Ha nagyon fontos a játék, akkor érdemesebb az F5500-at választanod az ST60 ellenében. Igaz, nincs rajta fényszűrő, meg gyengébb a feketéje és kontrasztja is, viszont kisebb az input lagja és a ditherzaja is

[ Szerkesztve ]

(#51454) DM-Fan válasza liszi70 (#51453) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Sajnos input-lag tekintetében az F5500 sem világbajnok. Úgymond szerintem nem annyival jobb ilyen téren, mint amennyivel rosszabb a feketéje és a kontrasztja.

Get Moded!

(#51455) janos666 válasza DM-Fan (#51454) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Konkrétan azon a modellen még nem próbáltam a PC módot, de ha olyan, mint a többi közeépkategóriás Dxx(x) és RExx(x) , akkor ~16ms-el az utóbbi évek plazmái közt a leggyorsabb lehet (ilyen módban nincs CMS, de van fehéregyensúly és gamma állítás, illetve RGB 4:4:4 támogatás, vagyis olyan éles a PC forrás képe, mint Panasonic-nál bekapcsolt 1080p PureDirect-el, ami ott lassít, csak kicsit túlszaturáltak a színek, de játéknál ez így még szerintem elmegy).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#51456) Szemikee


Szemikee
tag

Az oldalsávban is rá kerestem és Az ST60 a nyerő az olvasottak alapján.
De drágább és kisebb a kép, meg a játékról le kell mondani....
Vagy azért annyira nem vészes?
Need For Speed, Starcraft, Generals, amivel játszanék.

[ Szerkesztve ]

Köszönöm a korrekt hozzáállást!

(#51457) liszi70 válasza DM-Fan (#51454) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Sajnos input-lag tekintetében az F5500 sem világbajnok."

Én 30-34ms-ot olvastam Game módban, az mégiscsak kevesebb, mint az ST60-é. (Bár most elbizonytalanodtam, hogy Játék módban van-e az ST60 70-80ms-os input lagja, vagy Game módban ott is jóval kevesebb?)

(#51458) Gicz válasza liszi70 (#51457) üzenetére


Gicz
addikt

játék módban annyi. egyébként olyan 150 lehet

(#51459) bluobluo75 válasza DömperDönci (#51379) üzenetére


bluobluo75
őstag

Akkor mindenféleképp kell valami jó fajta szobaantenna+ koax, és ezekkel mit vagy miket fogol? Mindig tv meg más előfizu nélkül érdekel, simán
Leginkább a HD érdekel! :K

[ Szerkesztve ]

(#51460) junkpod


junkpod
nagyúr

Samuban vagy LGben létezik még PIP - es tv? 50coll fhd kellene, sajnos tudom, hogy pana nincs ilyen.

Box's don't touch!

(#51461) M_AND_Ms válasza bluobluo75 (#51459) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ingyenes mindigtv: m1 hd, m2 hd, Duna hd, Duna world, RtlKlub, Tv2, Euronews

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#51462) DM-Fan válasza liszi70 (#51457) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nekem meg 45-55 ms rémlik az F5500 kapcsán, igyekszem megtalálni, ahol olvastam. Persze, ez jobb, mint az ST60-é (ezt mindenhol ki is emelik az ST60-nal szembeni előnyeként), de gyorsnak azért ezt sem nevezném. Innen már nincs olyan messze az ST60 sem és átlalános képminőséget tekintve akkor az már jobb választás.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#51463) liszi70 válasza DM-Fan (#51462) üzenetére


liszi70
nagyúr

A 30-34ms-ot itt olvastam, de el tudom képzelni, hogy más mérési eredmény is létezik. Az ST60 kapcsán is olvastam már több félét.

(#51464) mayday00 válasza liszi70 (#51463) üzenetére


mayday00
őstag

ST60 nál ahány készülék annyi eredmény nem? 1db készüléken mértek magas lagot, az egyenlő, hogy a összes készüléken magas? Ti mondjátok, hogy nincs 2 egyforma tv. Lehet amit én vennék ST60-at bemérnék és alacsonyabb lenne a lag. Mint a sávosodás. Egyiken volt, másikon nem.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#51465) TurboGPityu válasza mata89 (#51418) üzenetére


TurboGPityu
csendes tag

Akkor inkább edigitál, és cetelem...

(#51466) TCr válasza junkpod (#51282) üzenetére


TCr
veterán

Fali konzolon van az enyém is, a normálisabb konzolok legalább 8 centire eltartanak a faltól, bőven elfér megtörés nélkül is a feszesebb kábel.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#51467) M_AND_Ms válasza mata89 (#51418) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Csak egy készüléket néztem meg. Pana TX-P50GT60E
Elektroudvar: 347 900 Ft + 1000 Ftszállítás
Edigital: 349 900 Ft, ingyenes szállítással, vagy személyes átvétellel sok helyütt az országban.

Nem látom, hogy miért költeném a pénzem egy szlovák vállalkozásnál, miért gyarapítanám szlovák állam bevételét, inkább hagyom a pénzem itthon. A garanciális ügyintézésről nem is beszélve.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#51468) Hsanyika1 válasza M_AND_Ms (#51467) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Üdv!Hivatalos eladó picit drágább[link] az edigital is annak számít.

(#51469) Neszójábe válasza tisn (#51446) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Nekem felhasználóbarátabb a felületet, automatikusan felismeri a film frissítését, lehet vele képeket nézegetni, diavetítéssel, közben megy a zene, szépen játszik minden fájlt, feles 3d mkv-t egyből vitte, nem kellett semmit állítgatni, meg kis apróságok, lehet keverni a számokat, mármint a kettő közötti szünetet át lehet keverni, egy csomó funkció van a képernyővédőre, kikapcsolásra, hibernálásra stb.
Persze aki nagyon otthon van az mpchc-ban, lehet, hogy tudja ugyan ezeket, talán még gyorsabban is, de egy egyszeri felhasználónak kétség kívül ez a jobb megoldás.

(#51452) lagoon79: ne auto-ra tegyed, hanem kapcsold ki.

(#51456) Szemikee: már nem azért, de ezeknél a játékoknál kit érdekel az input lag? :F

Need for Speed? Semmi köze a valósághoz. Még ha forma egyeznél 200k-s kormánnyal, azt mondom ok...

Starcraft: :F

A harmadikat nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Peace

(#51470) ldave


ldave
félisten

GT60: érdekes módon, ha paintben készített fekete képet tolok ki teljes képernyőre, akkor közelről látom azt a ritka villogást, amit már írtam. Ha egy játékban vagy filmben teljesen fekete kép, akkor viszont teljesen, hibamentesen fekete a kép, szóval a paint lehet a ludas.

A Slime draws near! Command?

(#51471) Heffi válasza ldave (#51470) üzenetére


Heffi
őstag

Inkább az eltérő képi beállítások.

(#51472) psg5 válasza Norbi 72 (#51247) üzenetére


psg5
veterán

Szia!

Ez is bátran vállalható kábel? Mi a különbség az általad javasolt 83056 számúhoz képest?

Esetleg ez?

Igazából e-nél venném (mást is rendelek...) ezért a kérdezősködés.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#51473) TCr válasza psg5 (#51472) üzenetére


TCr
veterán

Vedd meg nyugodtan.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#51474) mata89 válasza M_AND_Ms (#51467) üzenetére


mata89
csendes tag

Hát ez az, csak egy terméket néztél meg és nem is azt amit kérdeztem, ST60!

[ Szerkesztve ]

(#51475) psg5 válasza TCr (#51473) üzenetére


psg5
veterán

Te is amondó vagy, hogy hasonló kategória? Mit jelent az, hogy +ethernettel?

F.K.T.

(#51476) Norbi 72 válasza psg5 (#51472) üzenetére


Norbi 72
veterán

Persze jó kábel,a másik kábelem olyan,csak a borításban különbözik,nem fonott.
A másikat nem ismerem.

(#51477) psg5 válasza Norbi 72 (#51476) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
Ethernet mit jelent a kábelnél?

F.K.T.

(#51478) kicsi kecske válasza Gicz (#51458) üzenetére


kicsi kecske
tag

avforumson srác úgy mérte, hogy 80-90ms között van game mode off ban.
Game mode ON-nál pedig volt ilyen 60-70ms

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#51479) BBéci válasza psg5 (#51477) üzenetére


BBéci
titán

Ethernet kábel helyett, annak kiváltására alkalmas.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51480) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Segítsetek kicsit légyszi..

Olvasom, hogy a pana tv képes többalakos megjelenítésre (PAT)

Ez valami pana féle PIP lehet? Vagy ez a home menüben látható tv a kis ablakban közbe tudok nézegelődni dolgot takarja?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#51481) Gicz válasza kicsi kecske (#51478) üzenetére


Gicz
addikt

az lehet, nekem meg 200ms hang csúsztatást kell beállítanom h jó legyen, nem game módban.

(#51482) junkpod válasza kicsi kecske (#51480) üzenetére


junkpod
nagyúr

Picture and text azaz kép és teletext egymás mellett.

Box's don't touch!

(#51483) psg5 válasza BBéci (#51479) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.

F.K.T.

(#51484) kicsi kecske válasza junkpod (#51482) üzenetére


kicsi kecske
tag

Köszi!

@Gicz az durva, először úgy nyomtuk a gta5öt, hogy be se volt kapcsolva a game mode :P én elég érzékenynek mondom magam az laggra, de fel se tűnt.. tény, hogy game mód után viszont érezhető volt a különbség

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#51485) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

Ebbe a fórumba talán még sosem írtam, vagy tán nagyon régen.
Jelenleg egy P50G20-as Panám van. Nagyon faja 'kis' TV, nem is nagyon foglalkoztam a gondolattal, hogy megváljak tőle.

Viszont a pana plazma biznisz egyre valószínűbb megszűnésével elkezdtem kacérkodni a gondolattal, hogy vajon milyenek lehetnek a GT60-asok? Arra gondolok lehet, hogy érdemes lenne az uccsó (?) szériára váltani, talán ebbe beletettek a mérnökök apait-anyait :)

Sokat olvastam róluk, rengeteg jót, némi rosszat (azzal szokásos kommenttel, hogy tökéletes nincs). Igazából nem is ez a kérdésem.
Inkább az, hogy van-e köztetek olyan, akinek esetleg van tapasztalata -nem cikk olvasgatós- a régebbi és új szériával. Vajon van-e annyi érdemi különbség a G20 és a GT50 között, hogy megérje a pénzkiadást, illetve a G20as eladásával járó tortúrát? (3d kevésbé érdekel, képminőség annál inkább)

Továbbá, szerintetek vesz valaki manapság használt p50g20-at? Gari szerintem még van rá 2 év.
Ha nem tudnék normális áron megválni tőle, illetve gt60 annyival nem jobb, akkor lehet nem is foglalkoznék a témával.

Köszi a segítséget!
Üdv,
G.

(#51486) bluobluo75 válasza M_AND_Ms (#51461) üzenetére


bluobluo75
őstag

És ehez semmi nem kell csak 1 sima antenna? dekóder nem?
Na erre kíváncsi leszek! :K
Engem perpillanat csak a HD csatornák érdekelnek, a UPC Direct+ csomagban semmi nincs de ha lenne sem volna jó mivel nem HD a beltéri :(

[ Szerkesztve ]

(#51487) zsoltee10 válasza Dudee (#51485) üzenetére


zsoltee10
addikt

ha garis, és jó áron adod, akkor el lehet adni a tv-det persze. :)

(#51488) M_AND_Ms válasza bluobluo75 (#51486) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Erről a témáról regél a média több, mint fél éve Rózsa Gyuri, Gundel-Takács, stb. Nem itt élsz?
MindigTv

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#51489) Gicz válasza kicsi kecske (#51484) üzenetére


Gicz
addikt

azért nem kis különbség van gta 5 konzolon, és COD multiplayer pc-n között:D

annyit késik az egér és a célzás game módban is, h játszhatatlan. szerintem elmondhatjuk egyébként h konzolra kb tökmindegy mennyi az inputlag. ott nem olyan közvetlen az irányítás mint egérrel pc-n.

(#51490) bluobluo75 válasza M_AND_Ms (#51488) üzenetére


bluobluo75
őstag

itt élek de DVB-T tévém még nem volt eddig bocs!
Miért neked van például SSD-d meg AMD RADEON HD 7870 Sapphire 2GB OC videókártyád? Nincs? Nekem van! Ennyi

(#51491) DM-Fan válasza Dudee (#51485) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én is 50G20 tulaj vagyok és ismerem/láttam a GT60-at is. Sok tekintetben látható az előrelépés a GT60 javára: eleve kapsz 3D-t, jobb a ditherelés, mélyebb a fekete, fejlettebb a médialejátszó (már ha ez számít). Önmagában is jó csere, de csak akkor cserélnék a helyedben, ha nem vagy elégedett a G20-szal, és ha mondjuk nem 5 év garanciával vetted anno. Alsó hangon 100-150 eFt-ból úsznád meg a cserét akkor is, ha nagyon jó áron el tudnád adni a G20-at és akkor még ugye méretben sem lépnél előre.

Engem is foglalkoztat a csere, ha az idei lenne az utolsó széria, akkor lehet meg is lépném, de én a 65VT60 alá nem fogom adni: az méretben és minőségben is elég nagy ugrás.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#51493) M_AND_Ms válasza bluobluo75 (#51490) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Be ne sértődj már! :W

De ha tényleg épp fél éve folyik egy kampány, melynek célközönségében a laikus néző áll (beleértve Marika nénit is), akkor kicsit furcsa, hogy ennyire naiv kérdések hangoznak el. Amúgy betettem a linket, ahol minden információt megkapsz. További segítséget a MindigTv-vel foglalkozó topikban és a Nagy Átállás Show-ban találsz.

SSD-m meg AMD RADEON HD 7870 Sapphire 2GB OC videókártyám így együtt nincs, de szívesen hallgatok komolyzenét és 45-ös cipőt hordok. Na erre varrjál gombot ;]
;)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#51495) Ispy válasza M_AND_Ms (#51493) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem van SSD-m, meg HD7750 1GB-m. Akkor az most jó, vagy nem? :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#51496) Dudee válasza DM-Fan (#51491) üzenetére


Dudee
senior tag

Köszi a választ!
A 65 col nekem már nagy, illetve túl drága lenne. Az 55 col lenne pont fasza, most kb 4 méterről ülünk a TV-től. Viszont GTből ugye pont nem csináltak 55öst, csak ST illetve VT-ből.
A VT meg jóval drágább. Írod, te a VT felé lépnél tovább. A méretet leszámítva, miben jobb annyival, mint amennyivel drágább? Én azt olvasom, hogy kb lehetetlen képminőségbeli különbséget találni, de ki tudja...

Köszi,
G.

(#51497) Neszójábe válasza Ispy (#51495) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Ez nem jó! :DDD
Nekem sincs ssd-m és 7850-em van, bár 2 gigás, de így is mehetek a levesbe... :DDD

(#51496) Dudee: ez a 4 méterről sok a 65 col itt nem fog sikert aratni... :DDD

[ Szerkesztve ]

Peace

(#51498) BBéci válasza Dudee (#51496) üzenetére


BBéci
titán

4 méterről nézve egy 55 TV sok minden lehet, csak elég nagy nem. Fasza sem. :N

Miben jobb a VT? Mindenben. Az más kérdés, hogy szerintem is túlzott az árkülönbség, de ugyanez a helyzet az LCD-k között is, és még sorolhatnám azokat a termékeket, ahol nincs arányban a minőségjavulás a drágulással.
Ha bőven lenne pénzem, egy percig sem gondolkoznék és vennék egy 55 colos VT60-at. Felszerelném a falra és elé ereszkedne le a 2,4 m széles vetítővászon. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51499) DM-Fan válasza Dudee (#51496) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A GT60 és VT60 között valóban nincs olyan horror difi, de az ST60-hoz képest igencsak látványos e kettő előnye, márpedig - ahogy írod is - GT60-ból a legnagyobb 50"-os, innentől kezdve csak a 65VT60 marad, ha magas minőségben keresek nagy méretű TV-t. Az ST60 engem nem tudna kielégíteni és a magas input lag-ja csak egy dolog, mert másban is elmarad a VT60-tól.

Abba pedig biztos lehetsz, hogy 4 méterre nemhogy az 55" jó, de még a 65" is kevés ahhoz, hogy valós moziélményed legyen. Én átlag 2,6-3,3 méterről nézném majd a 65"-ost.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#51500) Dudee válasza DM-Fan (#51499) üzenetére


Dudee
senior tag

Értem, köszönöm.
Sajnos nem tudom az egész szobát és az életünket a TV köré szervezni :)
Tudom, hogy jobb lenne közelről, de azért nyílván az 50 col is sokkal jobb, mint a 42 :)
A 65 colost nem fogom kifizetni, az nekem brutál sok. A P55VT60-on még elgondolkozok. Egyébként a 4 méter talán túlzás volt. Tudok úgy ülni, hogy kb 3 méterre legyen a tv. Igazi moziélményt amúgy sem tudok nagyon varázsolni, mert a hang is 'csak' egy jobb minőségű sztereo hangfalból jön.
Szóval nem nagyon tudok elszállni, de közben szeretnék egy kicsit feljebb lépni.

Üdv,
G.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.