Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) sad_Vamp válasza MasterMark (#52313) üzenetére


sad_Vamp
őstag

TVzésnél a tévé hangszórói, "nagymozizásnál" hosszú xboxolásnál pedig egy egy öregecske sorrund sharp hifin

Shadowbull: nem tudnák olyan, -pl. discós- emberrel összejönni akinek semmi nem tetszik zeneileg ami nekem igen. Pedig elég tág a zenei izlésem nekem is, persze vannak preferált zsánereim :D

Tsin: én nem azt tartom igénytelennek aki UT-t vesz vagy netán LCD-t sokkal inkább azt aki képes focit nézni :P (bocs, de nem hagyhattam ki :N )

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#52352) Ágógreen válasza liszi70 (#52350) üzenetére


Ágógreen
senior tag

2.0 vagy 2.1 a nyerő a nappaliba. többit felejtsd el. esetleg egy center még ha belepasszol a rendszerbe.

egyszerűen nincs elég tér egy nappaliba h működjön az 5.1 - legalábbis a magyar háztartások 99%-át értem ez alatt

[ Szerkesztve ]

(#52353) TCr válasza liszi70 (#52350) üzenetére


TCr
veterán

Nekem nincs ilyen gondom.
Nem lehet, hogy csak nem szoktál hozzá kellően?
Szerintem normális az, ha valaki x ideig úgy érez, ahogyan Te is írtad: "robbanáskor vagy szélzúgáskor arra gondolok, hű de faszán megoldották ezt a hangmérnökök".
Ahogy elmúlik az újdonság varázsa, szoros részévé válik és nem erre figyelsz.

Ahogyan mondjuk már a tápzúgást sem hallom az X60-ból, (sajnos) az is szoros része lett a dolognak. :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#52354) BBéci válasza liszi70 (#52307) üzenetére


BBéci
titán

Soha nem változtatok az erősítő beüzemelésekor beállított csatornánkénti szintjein. Semmiféle "kiemelésnek és visszahúzásnak" nem éreztem még szükségét.
Tisztességesen, hozzáértéssel összeállított és installált rendszer esetén nem fordulhat elő efféle anomália.
Sztereó rendszerrel is lehet házimozizni, de akkor sem csak a tévé irányából jönnek a hangok.

A sztereónak és a surroundnak az a lényege, hogy a lehető legjobban megközelítse az eredeti hangzást, ami a stúdióban, koncerten, a forgatás helyszínén hallható volt. Természetesen az akciófilmek esetében más a felállás, azok csak imitálják a környezeti zajokat, és amennyiben ezt ügyesen oldották meg a készítők, akkor simán a cselekmény közepén érezheti magát a néző.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52355) DM-Fan válasza liszi70 (#52350) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egy jól telepített/beállított hangrendszeren - különösen a mai kiadványok HD-hangjai - nemhogy kirántanak a filmélményből, de közel annyit hozzá is adnak ahhoz, mint maga a kép. Egy időben sztereóban moziztam csak, majd jött az ál-kvadrofon, később egy olcsóbb rendszer, manapság pedig egy középkategóriás komponens rendszerem van, ahol csak a mélynyomó árából lehetne egy HM-erősítőt is venni. Hidd el, minden alkalommal fülig ér a szám, pedig "csak" 5.1-es a rendszer, holott az erősítő 7.1-et is tudna. Manapság a régi filmek hangjait is újramasterelik/újrakeverik a BD-kiadáshoz, a ma készülő filmek hangja, annak térhatása pedig eleve brutális az esetek döntő hányadában. Ha tényleg jó a rendszer, akkor hihehetlen atmoszférát tud teremteni a térhangzás, abszolút nem idegen a dolog, alacsony hangerőn is dinamikus és életteli.

Szóval én js azt mondom, hogy a teljes élményhez közel annyira fontos a jó hangzás is, mint a minőségi megjelenítés, még akkor is, ha nem dirr-durr akciófilmről van szó. És ahogy BBéci írta: soha nem állítok át semmit egyetlen film kedvéért sem: mérőmikrofonnal be lett kalibrálva a nézési pozícióhoz és az esetek 95%-ában tökéletes is a térérzet.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#52356) liszi70 válasza Ágógreen (#52352) üzenetére


liszi70
nagyúr

"2.0 vagy 2.1 a nyerő a nappaliba. többit felejtsd el. esetleg egy center még ha belepasszol a rendszerbe."

2.1-em van, mert egyedül a mélyládát tartottam meg a kiépített 5.1-es hangrendszeremből. A centerem is meg van még, de nincs a helyén, nem szerettem.

(#52357) liszi70 válasza TCr (#52353) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nem lehet, hogy csak nem szoktál hozzá kellően?"

Mondom, volt és használtam egy ideig 5.1-et. Nem tudom, mennyi idő kell a megszokáshoz, de amikor újdonság volt számomra, akkor sokat hallgattam úgy a filmeket. De nem tudtam megszeretni. Biztos nem a legideálisabb kiépítés volt, de amit a nappalink engedett, azt kihasználtam.

(#52358) TCr válasza liszi70 (#52356) üzenetére


TCr
veterán

Hátha belefér még az OFF-ba: milyen erősítő és hangsugárzók?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#52359) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#52355) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Hidd el, minden alkalommal fülig ér a szám,"

Én meg sokszor összerezzenek, amikor Darth Vader az előszobából szólal meg ...és nem a tv felől akkor, amikor nem is látszik a képernyőn.

Szóval, egy jó hangrendszer nagyon nagy élmény. Már az 50 centis CRT-mhez is volt 5.1-es rendszerem és máris a moziban éreztem magam. Na jó, akkor ott még nem, de az előtérben már igen. ;)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#52360) BBéci válasza liszi70 (#52350) üzenetére


BBéci
titán

Ha művinek hat, akkor vagy a film készítői végeztek pocsék munkát, vagy a hangrendszer és az akusztika nincsenek rendben. Vagy mindezek együtt okoznak művi hatást.
Hirtelen nem jut eszembe a film címe, Bruce Willis nyugalmazott tábornokot játszik és a kamera a garázsában veszi, amint az ajtó felemelkedik. Az a fajta, amelyik vízszintes lécekből áll és a plafon alatti sínben megy hátra. Na, ennek a hangja annyira élethűre sikeredett, mintha ott álltam volna a garázsban és a fejem felett végigfutott a "redőny", majd mögöttem a végállásban csattant egyet. Borzongatóan izgalmas érzéseket tud okozni a jó surround hangzás.
Ezek benne vannak a film hangsávjában, ha nincs hozzá eszközöd, nem fogod hallani. Olyasmi, mint az árnyék részletesség, egy vacak tévén rengeteg részlet elvész a homályban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52361) liszi70 válasza BBéci (#52354) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Sztereó rendszerrel is lehet házimozizni, de akkor sem csak a tévé irányából jönnek a hangok."

Nekem közvetlenül a tévé mellett vannak a hangfalak, a tévé mögött meg a mélynyomó, így teljesen beleolvad a hang a képi világba, és nekem ez jön be.

(#52362) TurboGPityu válasza liszi70 (#52340) üzenetére


TurboGPityu
csendes tag

Sziasztok ! Egyetértek a sztereo hívőkkel... Sok zenei felvételem , koncertem van , és egy hangversenyen sem a hátam mögül jön a zene ( kivéve a Pink Floydot... :R ) Nézek (hallgatok) AC-DC -t Wágnert , Lisztet, jazzt. (A disco , rap, hidegen hagy) .Épp ezért bosszankodtam hogy a GT60-ról ( meg mostanában minden TV-ről ) lespórolják az analóg sztereó kimenetet. Na de mindjárt veszek egy külsőm DAC-ot, és frankó lesz minden :) http://informateka.shop.hu/termek/cambridge_audio_dacmagic_100.html !

(#52363) MasterMark válasza TurboGPityu (#52362) üzenetére


MasterMark
titán

Zenében alap a sztereó.
Most filmekről van szó.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52364) BBéci válasza liszi70 (#52361) üzenetére


BBéci
titán

A jó sztereó cucc olyan teret mutat, ami oldalirányban bőven túlér a hangdobozokon. Akár méterekkel is. Úgy fordulhat elő, hogy ami nincs a képen, de megszólal, azt nem a tévé felől hallod, hanem ahonnan a rendező és a hangmérnök elképzelték.

(#52362) TurboGPityu
A helyedben inkább a hivatalos magyarországi forgalmazótól venném.

(#52363) MasterMark
Celine Dion A New Day koncert BD-jén sztereó PCM és 5.1 TrueHD hangsávok vannak, eddig még kivétel nélkül mindenkinek, akinek mutattam, jobban tetszett a sokcsatornás. Hozzáteszem, mindkettő extrém bitrátájú a sztereó 4000, a másik 8000 körüli.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52365) TurboGPityu válasza MasterMark (#52363) üzenetére


TurboGPityu
csendes tag

Bocs , de zenei koncert FILMEKRE utaltam én is.í (NÉZEK és hallgatok AC-DC -t Wágnert , Lisztet, jazzt.)

[ Szerkesztve ]

(#52366) TurboGPityu válasza BBéci (#52364) üzenetére


TurboGPityu
csendes tag

Ez az üzlet nem hivatalos viszonteladó ???

(#52367) BBéci válasza TurboGPityu (#52366) üzenetére


BBéci
titán

Volt, valamikor. Tudtommal szürkeimportos partizánok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52368) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

http://www.argep.hu/main.asp?suche=50PN6500&x=0&y=0

viccet félretéve, ez mit tud ?
mert 50-es méretben az idei ST60-nál 130.000ft-tal olcsóbb.

(#52369) BBéci válasza Ágógreen (#52368) üzenetére


BBéci
titán

Arányosan, pontosan annyival nyújt kevesebbet képminőségben, mint az ára mutatja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52370) Ágógreen válasza BBéci (#52369) üzenetére


Ágógreen
senior tag

ennyire gyenge lenne ? input lag legalább jobb ?

(#52371) liszi70 válasza Ágógreen (#52370) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mivel írtál az előbbi, hosszabb terjedelmű írásodban saját, képminőségre vonatkozó preferenciáidról, abszolút elképzelhetőnek tartom, hogy megfelelő lenne számodra ennek az LG-nek a képminősége. Tényleg.

(#52372) Ágógreen válasza liszi70 (#52371) üzenetére


Ágógreen
senior tag

pont ezért kérdem. de egyébként én nem vetem el a jó képminőséget, csak keresem a megfelelő ár/érték arányú tv-t ami relatív szép képet ad.

(#52373) lemmy9 válasza TurboGPityu (#52362) üzenetére


lemmy9
őstag

Koncert 5.1- nél álltalában hátulról csak a közönségzaj, és a visszhang jön, a jobb kiadványokon.
Mintha VIP helyen állnál.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#52374) liszi70 válasza Ágógreen (#52372) üzenetére


liszi70
nagyúr

Elhiheted, hogy egy 300ezer forintos LCD-től szebb, természetesebb képet ad, ráadásul nagyobb és fele annyiba kerül. Viszont azért tudni kell, mozgásmegjelenítésben, fekete-szintben, kontrasztban ez a plazmák alja. De simán jó lehet a nem túl cizellállt ízlésű, nem videofil átlagfelhasználónak.

[ Szerkesztve ]

(#52375) salapp


salapp
addikt

De azért baromira elgondolkodtató a Samsung PS60F5500 MM-ben 400K-ért. Ahogy Üvegtigrisben Gaben ajánlaná: Azért jó, mert nagy. De a gyártó honlapján nem tudtam rájönni, hogy ezen már van-e tükröződésgátló bevonat.
Tetszik a Samsung ajánlója hozzá "A mindenki számára elérhető minőség". Szép is lenne kis országunkban, ha ez igaz lenne. Nyilván a német szöveget fordították.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52376) liszi70 válasza salapp (#52375) üzenetére


liszi70
nagyúr

"De azért baromira elgondolkodtató a Samsung PS60F5500 MM-ben 400K-ért."

Nehogy 400-ért vedd már meg. Sokkal olcsóbban hozzájutsz web-en. Ráadásul 8 nap elállás joga.

"ezen már van-e tükröződésgátló bevonat."

Nincs.

[ Szerkesztve ]

(#52377) Oldfighter válasza lemmy9 (#52332) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Én ezt inkább megtapasztalásnak hívnám, persze értem én, hogy az Öregszünk kifejezés kb ugyanezt takarja. :) A hangszeres zenéket már nem is bírnám rádióadásban hallgatni. Kell a FLAC és az egyéb, veszteségmentes kiadványok. Hihetetlen, hogy milyen atmoszféra tud lenni olyankor az ember szobájában...és ez igaz a filmekre is, hogy a fő témánál maradjak. Bár erről már előttem mindent leírtak a "kollégák". ;)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#52378) salapp válasza liszi70 (#52376) üzenetére


salapp
addikt

Akkor viszont tárgytalan. Elég tükör van már a házban. Sajna még mindig az 50GT60 a legértelmesebb választás.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52379) István 67


István 67
tag

Sziasztok .Kérdésem a következő mi a különbség a ue46f7000-ue46f7080 között?

(#52380) Shadowbull válasza Ágógreen (#52334) üzenetére


Shadowbull
addikt

"nyilván azok támadják ezt az egészet akik kiköltekeztek vt zt 65-re és nem maradt keret audióra vagy akiknek felesége nem engedi a hangrendszer beépítését a helyigénye és pénz miatt. "

LOL. Te nagyon-nagyon el vagy tevedve...

Egyebkent meg ki tamad teged? Senki, egyszeruen fel kene ismerni, hogy masoknak masok a preferenciai.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#52383) StLui válasza Shadowbull (#52380) üzenetére


StLui
veterán

"támadják ezt az egészet"

ebből nekem az jön le, hogy nem magára értette a támadást, hanem a hang témára.
Tehát visszakérdezve, hol olvastad, hogy szerinte támadjátok őt?

Egyébként meg hangot kihagyni annak aki a képnek minden pixelét nagyítóval vizslatja finoman szólva vicces, pláne abban a topicban ahol abban is egyetértés van, hogy milyen "hibáknak" kell benne maradni a filmben, színek, stb, mert a rendező így álmodta meg. Egy filmhez ugyanúgy hozzátartozik a hang, némafilmeknél is voltak hanghatások, zene, stb, mint a kép, anélkül köze nincs a filmnek ahhoz amit a rendező elképzelt. Életem legnagyobb hangélménye filmben egy majdnem végig csendben játszódó film volt, ahol a zörejek stb adták meg a film alaphangulatát.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#52385) Shadowbull válasza StLui (#52383) üzenetére


Shadowbull
addikt

en nem vizslatom a kep minden centijet hibak utan. Te valamit nagyon felreertettel. Egyebkent a kep nekem is fontosabb a hangnal, a hang sokadrangu. A lenyeg szamomra hogy ertsem a beszedet, mert idegesit ha nem hallom, a felirat ellenere.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#52386) liszi70 válasza StLui (#52383) üzenetére


liszi70
nagyúr

Bocs, de szerintem te most elvesztetted a fonalat.

[ Szerkesztve ]

(#52387) tisn válasza TCr (#52347) üzenetére


tisn
addikt

"es nem kell lehulyezni/leigenytelenezni"
Történt itt ilyesmi?

Talan konkretan igy leirva nem, de neha volt ilyen erzesem. Persze lehet, hogy csak felreertettem, akkor sry.

[ Szerkesztve ]

(#52388) liszi70


liszi70
nagyúr

Figyeltétek, hogy a "politikai jellegű" hozzászólások pár percen belül törlődtek? Ilyen gyors moderátor-reakciót még életemben nem láttam. Valamelyikünk szerintem moderátor! :DDD
De hogy figyelnek bennünket, az biztos! :DDD

[ Módosította: Tamoo ]

(#52389) DM-Fan válasza TurboGPityu (#52362) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pedig nagyon sok kiváló sokcsatornás zenei kiadvány is van, amelyeket soha nem is néznék/hallgatnék sztereóban, pedig igencsak jól szól a rendszerem sztereóban is és a zenei hangzóanyagok 98%-át ténylegesen is úgy hallgatom. Elég sok koncert BD-m van már, referenciaszintű sokcsatornás hang van pl. az Eagles - Farewell I Tour Live From Melbourne BD-n, a Queen - Rock Montreal BD-n, a George Michael - Live In London BD-n, vagy mondjuk a David Gilmour - Remember That Night BD-n is, de említhettem volna Pink - Funhouse Tour BD-jét is. Gyönyörűen kevert, kiegyensúlyozott és dinamikus hangzású mind, de tényleg az Eagles BD-re mondanám azt, hogy az valami csoda, egyszerűen elképesztően szól és maga az anyag is csodálatos: egy frenetikus 3 órás búcsúkoncert.

De a studiókiadványok között is van jópár említésre méltó multichannel keverés: SACD-im közül nagyon sokat járnak a lejátszómban a Pink Floyd - The Dark Side of The Moon és a Wish You Were Here című lemezei, vagy pl. az Eagles Hotel California lemeze (ez is nagyon-nagyon etalon keverésű), a Depeche Mode életmű, illetve pár Dire Straits lemez, amelyek mesterien vannak keverve sokcsatornásra, ténylegesen jól és fantáziadúsan kihasználva a teret. Szóval azzal sem értek egyet, hogy a zene csak sztereóban jó, csak megfelelő rendszer és akusztikájú helyiség kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#52390) Norbi 72 válasza István 67 (#52379) üzenetére


Norbi 72
veterán

Eltévedtél,fáradj át ide:[link]

(#52391) MasterMark válasza liszi70 (#52388) üzenetére


MasterMark
titán

:C

Switch Tax

(#52392) salapp válasza DM-Fan (#52389) üzenetére


salapp
addikt

Nálunk egyik kedvenc koncert a Phil C - Finally...The first farewell tour. Az is 5.1-ben az igazi, körülvesz a koncerthangulat.
Viszont SACD-ből eddig nekem mindig a sztereó tetszett jobban.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52393) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

meg szeretném Tőletek kérdezni, h számít e input lag szempontjából a képátló.
csak azért kérdem, mert logikailag igenis kisebbeket ugrál egy kisebb kép, így a szem számára is kisebb ugrásokat kell "bevennie".
...de ez csak az én elméletem.

szerintetek ?

másik kérdésem pedig h valaki látott e ST60-at és GT60-at egymás mellett, input lag tesztelés közben ?
érdekelne a különbség mértéke.

(#52394) Norbi 72 válasza Ágógreen (#52370) üzenetére


Norbi 72
veterán

56 ms az input lagja.Ezt a fórumot olvasgasd,jókat írnak róla:[link]
Ár/érték arányában teljesen rendben van,nekem is LG plazmám van.

(#52395) MasterMark


MasterMark
titán

Ja amúgy pana plazmák vannak a Top Gear-ben ha jól látom. :))

Switch Tax

(#52396) lemmy9 válasza DM-Fan (#52389) üzenetére


lemmy9
őstag

Peter Gabriel - Growing Up Live, nagy kedvencem hangban, és látványban is.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#52397) DM-Fan válasza salapp (#52392) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az a Phil Collins csak dupla DVD-n van itt a polcon, de nálam is kedvenc! :K Baromi jó hangulatú koncert volt.

lemmy9: kösz az ajánlást, utánanézek, mert bírom a manust!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#52398) Ágógreen válasza Norbi 72 (#52394) üzenetére


Ágógreen
senior tag

köszi köszi
és ST60-nak mennyi a input lagja millisec-ben ? :R

(#52399) Norbi 72 válasza Ágógreen (#52398) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nincs mit.75 körül.

(#52400) vihar100


vihar100
tag

Sziasztok egy Samsung Plazmához kellene billentyűzet ami hozzá való. tud valaki nekem ebben segíteni. Hány méterről BIZTOS és STABIL a működése???

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.