Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52205) Dorian válasza BBéci (#52194) üzenetére


Dorian
félisten

Egyébként ilyen tekintetben "újra felfedeztem" az Alces-t. ST hangja szvsz kritikán aluli (vagy finnyás vagyok) de Alcesbe dugva (amit alapvetően a kép miatt tettem) teljesen megfelelő lett híradóhoz, dokumentumfilmekhez, ilyesmihez, a beszéd körüli hangsávot teszi kellemesebbé.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52229) doc


doc
nagyúr

kernek mindenkit hogy fejezzetek be a folyamatos OFFolast, a tema a plazmaTV-krol szol!

(#52231) sad_Vamp válasza doc (#52229) üzenetére


sad_Vamp
őstag

1. és még töröltél is mindent?! szép!
2. túrónak van off gomb
3. elektronikáról és az elévülésről beszélgettünk 2 kategóriába beletartozik a plazma, de lelked rajta.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#52232) oncsi válasza doc (#52229) üzenetére


oncsi
őstag

(52188)
Egy gondolatot megosztanék veletek.
30 éve foglalkozom elektronikai készülékekkel. Itt is említette már valaki a tervezett avultatást, meg, hogy egy készülék használati ideje mennyit csökkent az elmúlt években. Sajnos ez mind igaz. De miért gondolják úgy sokan, hogy ha megvették a készüléket, azt akkor már csak használni kell az idők végezetéig? Vegyük például a póruljárt kolegát a Kuro-val.
Mi mehet benne tönkre? Könnyű lenne rá vágni, hogy bármi. De ez nem igaz.
Tapasztalatom szerint az "elektronika" az egy viszonylag megbízható alkatrész halmaz. Tekintsünk most el a gyári hibás készülékektől, (amik hamar kibuknak) vagy a hibásan tervezett ( főleg az alultervezett hűtést emelném ki) ami szintén mint "típushiba" megintcsak hamar kiderül.
Ezen kívül a készülékek nem szoktak elromlani.
Ha mégis, az is legtöbbször nem a szorosan vett elektronika hibája, hanem valamely kisegitő egységé.
Egy ilyen kaliberű TV- ben, mint a Kuro, nem hiszem, hogy tervezett avultatás szóba jöhet.
Évekig ment, majd egyszercsak elromlott. (Mert pl. a gyenge forrasztás a mozgatás hatására épp elengedett)
Az egyébként jól müködő készüléktípus leginkább jellemzö hiba oka szerintem a "kopó" alkatrészek elfáradása. Egy átlagos elektrolit kondenzátor élettartama 4-6e üzemóra. Egy hosszú élettartamú kondié katalogus szerint is max 15e óra. Ennek ellenére sehol nincs leirva hogy esetleg cserélni kellene valaha is. Amikor meg végleg megadja magát akkor már késő.
Egy számítógép tápjában elfogadott, hogy újra kondizzák, vagy cserélik az egészet, egy tv-ben miért nem?
Aki megvesz egy 4, 5 éves plazmát, annak ezzel kellene kezdenie szerintem.
Egy évente karbantartott (kitakarított) 2 évente újra kondizott plazma, ami csak van a szobában és nem éri stressz (nem dugnak rá bekapcsolt állapotban HDMI-t stb.) az gari időn túl is müködhet. A többi úgy is elpusztúl (tervszerűen)
Bocs a hosszért. :-)
Most mi ebben az OFF? Ha mégis úgy lágod, akkor töröld ki megint.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#52233) Shadowbull válasza doc (#52229) üzenetére


Shadowbull
addikt

LOL bazmeg, ezt a sotetseget. Es akkor meg csodalkozunk hogy az emberek kritika nelkul elhisznek minden baromsagot amit olvasnak.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#52234) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Panasonic 50UT50-nél most néztem,hogy jött szoftver frissítés 1.266
Kérdezném a hozzáértőket,hogy mit javítottak? Köszönöm! :R

(#52235) Ágógreen válasza mocsi24 (#52195) üzenetére


Ágógreen
senior tag

kiterjesztett garancia 50"ST60-ra ? akkor lehet 42" ST 60 helyett azt venném meg...
főnök mit mondott még ? szerintetek csak az Allee-ben lesz megtartva ez a gari meghosszabbításos akció ?

(#52236) hunspikey válasza Shadowbull (#52197) üzenetére


hunspikey
őstag

Én már látom, hogy úgy fog elfogyni a 65VT60- hogy a Pana csak vakargatja majd a fejét.

Mindenki aki csak megteheti erre fut - én is! :)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#52237) Gicz válasza hunspikey (#52236) üzenetére


Gicz
addikt

neked nem valami hasonló méretű vt50 van jelenleg ?:D

(#52238) liszi70 válasza Gicz (#52237) üzenetére


liszi70
nagyúr

Áááá, dehogy, csak egy gagyi 55VT50-e van! :DDD

(Az a baj basszus, hogy én nagyon elégedett vagyok a 65ST50-el, mégis ott van bennem is ez a galád 65VT60 és nem tudom elhessegetni a gondolatot. Abban reménykedek, hogy elfogy, mire eldöntöm hogy veszek egyet. :D )

[ Szerkesztve ]

(#52239) Gicz válasza liszi70 (#52238) üzenetére


Gicz
addikt

a fene :D jó lett volna 50st60 árban megvennem :D

(#52240) Shadowbull válasza hunspikey (#52236) üzenetére


Shadowbull
addikt

mivel ev vegeig gyartani fogjak, nem hiszem hogy csak ugy hipphopp elfogy.

Sot ha fogadni kene arra tippelnek hogy meg kevesebb vevoje lesz. Az ilyen fanatikusok mint mi nagyon kevesen vannak. Ezert is zarjak be a boltot. A tobbiek nem vesznek plazmat, mert az korszerutlen es sokat fogyaszt.

Egyebkent sokan panaszkodnak a ventilatorra a VT-ben. A Pana be is vezetett egy zajcsokkento megoldast a VT60-asoknal, talan mult honapban allt at a gyartas. Az atepito kitet meg ingyen adjak. Csak le kell szerelni hozza a hatlapot.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#52241) #49155328


#49155328
törölt tag

Már megszűnt az 50 ezres hsz. limit a topikokban ?
Nem mintha zavarna.

(#52242) liszi70 válasza #49155328 (#52241) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Már megszűnt az 50 ezres hsz. limit a topikokban ?"

Meg.

(#52243) liszi70 válasza Shadowbull (#52240) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Egyebkent sokan panaszkodnak a ventilatorra a VT-ben. A Pana be is vezetett egy zajcsokkento megoldast a VT60-asoknal, talan mult honapban allt at a gyartas."

Nocsak. Tudsz erről bővebben írni valamit? Mondjuk én sem örülnék a VT60 ventijeinek, de többek véleményét olvastam, állítják, hogy gyakorlatilag hallhatatlan. Csak teljes csendben van némi zaja, mondjuk film közben is szokott lenni teljes csend. (Én nagyon háklis vagyok a zajokra.)

(#52244) MasterMark


MasterMark
titán

UT50-re jött frissítés. Tudni róla valamit? Szabad frissíteni?

Switch Tax

(#52245) mayday00 válasza doc (#52229) üzenetére


mayday00
őstag

[link]

:D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#52246) Franky2Ster válasza MasterMark (#52244) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Én már frissítettem nem vettem észre semmit. :)

(#52247) dgyuri0123 válasza Dorian (#52205) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

ST60-ra gondoltál? Mert ha ennek a hangja kritikán aluli, akkor mit mondtál volna a G30-asomra. Na az volt kritikán aluli. Egy Sokol rádiónak is szebb hangja volt anno, mint annak. :K
Ez ahhoz képest maga a csoda. A mélynyomó miatt sokkal testesebb a közepe. Általában véve nem annnyira lapos és sistergő, mint a G30 volt. Azt nem bírtam hallgatni 10 percnél tovább semmilyen műsorral sem, úgyhogy csak erősítőn keresztül tudtam elviselni. Az ST60-at átlag tv nézésnél el tudom hallgatni akár órákig is.

"csak a zene van"

(#52248) MasterMark válasza Franky2Ster (#52246) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi, én is frissítettem.

Switch Tax

(#52249) Dorian válasza dgyuri0123 (#52247) üzenetére


Dorian
félisten

ST50-re, amim van. A korábbi Samsung C530 sokkal jobb volt eben az egy tekintetben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52250) Franky2Ster válasza MasterMark (#52248) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Szívesen! Csak tudnám mit javítottak!? :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.