Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Becksman


Becksman
őstag

driver geniussal nyugodtan frissíthetem a drivereket? nem lesz semmi baja a rendszernek?

Windows 7 Home Premium 32bitet használok.

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1752) Becksman


Becksman
őstag

na ma 1 érdekes hiba jött elő:

Skypolok közbe megy a cam... 1x csak kikapcsolódik / a skype nem lássa a camot, a program sem /
mondom esetleg driver halt be... letörlöm, restart... indítanám telepíteni és nem ismeri fel... /mintha nem lenne bedugva vagy ilyesmi/
kikapcsolom a lapost elindítom... elindítom ujra a telepítőt.. és láss csodát megy ujra a cam...

Ez mitől lehetett? :D

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1753) wdtwrd válasza Becksman (#1752) üzenetére


wdtwrd
tag

Driver genius frissítette a webcam drivert előtte?
Itt egy program a hivatalos PB oldalról, hogy milyen márkájú a webcam, ha még nem próbáltad:[link]
Utána meg a hivatalos oldalról [link] próbálnám, attól függően, hogy Chicony, LiteOn vagy Suyin van-e a gépben.
Nálam a windows alap driver maradt, mert sokat nem használom és a kép így is megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1754) wdtwrd válasza gabe_ (#1745) üzenetére


wdtwrd
tag

Próbáltam fogyasztásmérőt, átlagosan 25W alatt fogyaszt, de komolyabb terhelés alatt 35W fölé is felugrik (külön nem néztem csak a gpu és csak a cpu terheltségét ilyenkor), plusz ha tölti az akkut - akkor megközelíti a töltő névleges teljesítményét.
Bár a nagyobb procival kiadott gépekhez is 65W-os töltőt láttam, így biztos bírná, de a hűtésről nem tudok mit mondani. Valamennnyivel biztosan forróbb lenne, de hogy mennyivel lenne hangosabb... próba szerencse. :U

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1755) Becksman válasza wdtwrd (#1753) üzenetére


Becksman
őstag

genius driverrel frissítettem a drivereket, de a webcamhoz nem nyult.. az honnan tudhatom meg hogy pontosan milyen a cam? mert csak annyit tudok hogy chicony.. de mást nem :S

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1756) Becksman


Becksman
őstag

gyár rendszerét hülyeségnek tartottam visszaállítani mert windows 7 64 bit. Ehelyett jobbnak láttam 32 bitet felrakni és még most is tökéletesen megy. Anno tettem fel 1 windows 7 home premium 64 bitet, de kb 1 hét és nagyon belassult :S

Akkumlátor üzemidő jónak számít a másfél óra? (wifi bekapcsolva, fényerő alacsony)

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1757) stracker06


stracker06
aktív tag

a segítségeteket szeretném kérni. Van egy packard Bell notebook-om, már viszonylag régóta, viszont a billentyűzet jobb felső sarkában (a numerikus billentyűzet jobb felső sarkában) lévő "közösségi" gombot, vagy micsodát sehogyan se tudom működésre bírni. Már 1000 helyen olvastam róla, hogy kb mire lenne jó és egész használható funkciót töltene be, viszont sehol sem találtam hozzá szoftvert, sőt semmit, szóval ha most azt megnyomom, semmi sem történik.

Van valakinek valamilyen ötlete? :))
Előre is köszi! :R

SFm™

(#1758) wdtwrd válasza Becksman (#1756) üzenetére


wdtwrd
tag

Az akku állapotát az AIDA64 elég pontosan kiírja a Számítógép-Energiagazdálkodás résznél (Tervezett kapacitás - Kapacitás teljesen feltöltve - Elhasználódás mértéke mezőknél)
Kihozni még talán úgy lehet többet, ha a procit is visszaveszed -> Energiasémáknál (leggyorsabban az óra közelében a kis akku jel) az Energiatakarékosat választod, vagy kézzel létrehozol új energiasémát.
Másfél óra elfogadható, de biztosan vannak akik 2 óránál is többet mondanak.

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1759) wdtwrd válasza stracker06 (#1757) üzenetére


wdtwrd
tag

Az a Social Networks Services gomb lesz, ami csak gyárilag előtelepített rendszerrel működik, vagy egy előretelepített gépről kell átvarázsolni a programot.
Erről eszembe jutott, hogy már anno keresgéltem és visszaolvasva itt van egy még mindig működő link, ahonnét olasz telepítőt lehet letölteni (v1.0.1901), maga a program azonban már magyar, de a speciális gombra ugyanúgy nem reagál, csak ikonnal indítható, ezenkívül az első futáskor kiírja hogy talált frissítést, de azt letöltve és futtatva hibát ír, hogy a gépen nem találja az 1.0-ás verziót.

ui: A frissítés oldala amit feldobott: [link]
Meg találtam egy angolt, de ez nem működik: [link]
Érdekes, hogy a magyar frissítés ugyanúgy 1.0.valami, de az angol frissítésre meg 3.0-st ír a címsorban.

[ Szerkesztve ]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1760) wdtwrd válasza Becksman (#1755) üzenetére


wdtwrd
tag

Nekem LiteOn-t ír, bár az eszközkezelőben a Képeszközöknél a webcam tulajdonságai közt a Hardverazonosító szerint (VEN 058F, PID B002) Alcor gyártmány (www.pcidatabase.com) részletesebben nem találtam én sem.

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1761) Becksman válasza wdtwrd (#1759) üzenetére


Becksman
őstag

AIDA 64 34% elhasználódást ír. Ha a hálózatott lehuzom akkor automatice energiatakarékosba megy át.
Az igaz ha hálózaton vagyok és benne marad az akku akkor csökken az akku élettartama?

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1762) gabe_ válasza Becksman (#1761) üzenetére


gabe_
őstag

Igaz. :K

Sovány szakácsban sose bízz!

(#1763) stracker06 válasza gabe_ (#1762) üzenetére


stracker06
aktív tag

Nem úgy van, hogy a lítium ionos akkumulátorokat már nem lehet "túltölteni"? Vagyis ha töltőre van dugva, akkor miután teljesen feltöltődött befejeződik az akkumulátor töltése és az eszköz csak simán hálózatról működik, mindaddig ameddig ki nem húzzuk a töltőt?
Kicsit utána is olvastam mégegyszer és elvileg csak a melegedéssel van gáz, viszont még így sem egyértelmű az, hogy károsodik az akkumulátor, ha pl 1-2-3-4 napig csak töltőről használjuk a laptopot. (Természetesen nem arról beszélek, hogy valaki éveken keresztül csak hálózatról használja, úgy, hogy benne van az akksi is)
itt egy kis olvasmány: http://makrotex.hu/Tevhitek-es-igazsagok-az-akkumulator-hasznalatarol.html

+1: lehet, hogy nincs igazam, nyugodtam javítsatok ki :))

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#1764) stracker06 válasza wdtwrd (#1759) üzenetére


stracker06
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget, akkor megnézem majd amiket küldtél. :R :C

SFm™

(#1765) Becksman


Becksman
őstag

camra vmi ötlet? mindig ugyanaz a hiba:( de miután kikapcsolom, bekapcsolom megy...

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1766) wdtwrd válasza Becksman (#1761) üzenetére


wdtwrd
tag

Személyes tapasztalataim akkuhasználatról nemigen vannak, mivel nálam nincs kikapcsolva a laptop. (azért 2-3 havonta egyszer újra kell indítani) Akku állandóan benne van.
Több, mint egy éve van meg, az akku elhasználódása: tervezett/jelenlegi=48840/48020~2% alatti.
Azt vettem észre hogy 90%-os töltöttség alatt kezd rátölteni, ezt 2-3 hetente éri el, hogy állandóan be van dugva.
Fiókban tárolt akkunál kb félévente érdemes kivenni és lemeríteni és feltölteni majd visszatenni a fiókba vagy évente egyszer is elég, meg esetleg akkus használat előtt 1-2 nappal?

Ha jól emlékszem Toshiba laptopokhoz láttam olyan programot amivel lehetett állítani, hogy hány százalékos töltöttségnél kezdjenek rátölteni, ez hasznos lenne mindegyik laptopnál.

Ismerősnek is valamivel több, mint egy éve van meg és nála 60% fölötti az elhasználódás, igaz ők napi rendszerességgel 10-20 perces akkus használatok után visszatették/teszik töltőre. Most kb. félórát bír az akkujuk.

Valamelyik akkuszervizes oldalon/fórumon írták, hogy a töltések száma is fontos (általában 200 töltés után észrevehető a romlás és 400 töltés felett már jelentős az elhasználódás)

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1767) wdtwrd válasza Becksman (#1765) üzenetére


wdtwrd
tag

Most a chicony drivert van fent? Nem túl jó ötlet, de próbáld meg az alap Microsoft-ost.
(Legalább lesz összehasonlítási alap a képminőségre.)

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1768) Becksman válasza wdtwrd (#1767) üzenetére


Becksman
őstag

az az érdekes mikor ez a hiba van akkor mintha nem lenne a cam bedugva...

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1769) Becksman válasza wdtwrd (#1767) üzenetére


Becksman
őstag

most néztem az alap drivert(tul sötét a kép:()

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1770) wdtwrd válasza Becksman (#1765) üzenetére


wdtwrd
tag

Gondolom csak a skype ki-bekapcsolása nem volt elég?

Próbáld az eseménynaplót megnézni, miután elment a kép, hátha a program vagy a rendszer rögzített valamit.

Windows bill, utána "Eseménynapló"-t gépeld, vagy Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Eseménynapló.
Azon belül Windows naplók -> Alkalmazás vagy Rendszer.

Írj, ha látsz hibát!

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1771) Relo


Relo
tag

Sziasztok

Egy packard bell easynote mx37-t-057il laptophoz keresek drivereket, de a honlapjukon nem találom ezt a tipust.

Ezek vannak még az aljára írva:

ALP-Ajax C3
MS Modell: Aj300

Honnan tudnám beszerezni a drivereket hozzá?
Ezekben a driver scanner és társaiban nem nagyon bízok.

(#1772) Becksman válasza wdtwrd (#1770) üzenetére


Becksman
őstag

Itt 1 kép amit találtam ott:
http://www.kephost.com/images4/2013/2/6/a1_2013_2_6_4zlr1nru3y.jpg

PandoraService.exen van több hiba..

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1773) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok!
PCX-ben vettem másfél évew egy packard bell notebookot. Csak számla van hozzá garijegy nincs. (Elvileg 2év gari van rá)
PCX-re ráírtam,továbbítottak az acerhez,hogy ott érdeklődjek. Ott meg is tettem,már csak a futárt kéne hívnom egyeztetni. De most gondolkodtam el azon igazán,hogy nincs jótállási jegy....
Mi a megoldás? A PCX ezzel trükközött(és kapják be),vagy esetleg elég a számla is?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1774) gerner1 válasza Kleroo (#1773) üzenetére


gerner1
veterán

Kleroo

Acer -hez irányítottak, mert néhány éve fuziónált a két cég. Azóta a PB az Acer -hez tartozik. A számlával, természetesen igazolható a vásárlás dátuma is, el kell hogy fogadják. A legtöbb helyen már nem is állítanak ki garanciajegyet. 1,5 éve vásároltunk egy új mosógépet 3év garral. Ahhoz sem kaptam garancijegyet, pedig nem a himbi-limbi márkák közül való, és nagy cégtől lett vásárolva. Pár hónapja cserélték benne a komplett vez.panelt, s elegendő volt pusztán a vásárlást igazoló számlát felmutatni. Nagyon flottul lezajlott az egész, pár nap alatt .... Szvsz , no para.

(#1775) gerner1 válasza Relo (#1771) üzenetére


gerner1
veterán

Relo

Elvileg ezek a driverek vannak:

ftp://ftp.download.packardbell.com/NOTEBOOK/EasyNote%20MX37%20series/

amelyek biztosan letölthetőek.

(#1776) Relo válasza gerner1 (#1775) üzenetére


Relo
tag

Köszi a segítséget meg is találtam rajta amire szükségem van :R

(#1777) wdtwrd válasza Becksman (#1772) üzenetére


wdtwrd
tag

Hát az üzenet inkább netes problémára utal, de ha akkor ment el a webcam képe, mint a hiba időpontja, akkor lehetséges, hogy az a szolgáltatás kavar be. Ebben az esetben próbáld meg letörölni/eltávolítani a programot (PandoraTV? vagy egyéb internetes TV program lehet) de csak akkor ha vissza is tudod majd telepíteni, ha nem te telepítetted, vagy nincs meg a telepítő és használod a programot, akkor inkább a Szolgáltatások listáján keresd meg és ott tiltsd le (auto-kézi-letilt közül választhatsz).

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1778) Becksman válasza wdtwrd (#1777) üzenetére


Becksman
őstag

http://www.kephost.com/images4/2013/2/7/a1_2013_2_7_yk20ml6yqf.jpg

a pandora TV a KM playerhez van...
Amint eltünik a kép azt hallom mintha 1 usb kihuzodna.

Eszközkezelőből is eltünik :-S
Windows driverrel se megy a kép már... de érdekes még 10 perce végig jól ment.

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1779) wdtwrd válasza Becksman (#1778) üzenetére


wdtwrd
tag

Most én két dolgot próbálnék ki:
-visszatenném az alap Microsoftos drivert, csak azért, hogyha pár napig nem jön elő vele a hiba akkor mindenképpen a driver-el van bibi
-amikor meghallanám az usb kihuzás hangját rápillantanék az órára (másodpercért rá is kell kattintanod) majd az eseménynaplóban pont abban az időpontban bejegyzett eseményeket nézném át (alkalmazás és rendszer kategóriában is)

ui: mindig ugyanannyi webcam használat után jön elő a hiba?

[ Szerkesztve ]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1780) Becksman válasza wdtwrd (#1779) üzenetére


Becksman
őstag

most legutóbb probaltam azt is , de már vmiért az alap windows driver se ad képet, holott legutóbb adott :(

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1781) wdtwrd válasza Becksman (#1780) üzenetére


wdtwrd
tag

Nekem szoftveres hibának tűnik. Próbáld úgy újratelepíteni a drivert, hogy a setup.exe-n jobbegérgomb és futtatás rendeszergazdaként. (Gondolom ezt használod: Camera_Chicony_1.7.137.706_W7x86W7x64_A.zip)

ui: webcam használat kezdete után mindig ugyanannyi idő telik el a hibáig?

[ Szerkesztve ]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1782) Becksman válasza wdtwrd (#1781) üzenetére


Becksman
őstag

feltettem ahogy mondtad most így jó...
De előzőleg meg hiába tettem fel a start camnál, ha rákattintottam nem lett kép :(

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1783) Becksman


Becksman
őstag

Egy ideig megint frankón ment volt képe.. de most megint a driver kiirja a problámáját amit fentebb linkeltem..

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1784) Becksman


Becksman
őstag

Jó hír! sikerült a gyári rendszert visszaállítanom!... cseles volt... mikor felment a rendszer, szoftvertelepítő bejött... és a lite on camot akarta ráerőszakolni a gépre.. (ekkor alt + f4et nyomtam és manuálisan a packard recoveryvel feltettem a chicony drivert.( ezután restart ) továbbment a telepítő :)

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1785) wdtwrd válasza Becksman (#1784) üzenetére


wdtwrd
tag

Gratula!
Most már csak használnod kell.
Jó munka után édes a pihenés :D

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1786) Becksman válasza wdtwrd (#1785) üzenetére


Becksman
őstag

Csak meglepő volt hogy éppen ez aggasztott fél éve( mivel én amikor vettem a lapost kifizettem a windowst is amit nem tudtam használni evégett..) Nem értem miért kell azokat a drivereket is feltenni a szoftvertelepítőre ami nem is jó a laposhoz..

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1787) Becksman


Becksman
őstag

Na még 1 dolog zavar... Amikor visszaállítottam a rendszer csinált a rendszernek fentartott particiót... viszont ez látszik windowson belül :S hogy tudnám ezt elrejteni hogy a C és az E meghajtóm maradjon?

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1788) Imy válasza Becksman (#1761) üzenetére


Imy
veterán

Mennyi idős neked amúgy a géped?
Nekem 3 éves, és mindig a töltő rá van dugva, ha lehetséges. És így 17%-os az elhasználódottság. Jah, és nem sokszor volt lemerítve 5%-ig.... Szóval hogy ki kell venni az akksit, az legenda. Az akksik lényege, hogy mindig legyenek feltöltve teljesen, mert az a legjobb nekik....

(#1789) Becksman válasza Imy (#1788) üzenetére


Becksman
őstag

másfél éves kb. Több ember is mondta hogy az se jó neki ha folyton bevan dugva / ha nincsen akkor se jó.

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1790) gerner1 válasza Imy (#1788) üzenetére


gerner1
veterán

Az ezt megelőző akkum, amivel vásároltam a notit , az akkor 20-30 percet bírt. A gépben bennehagyva kezdtem el használni, miközben szinte mindíg asztali gépként, hálozatról üzemelve használtam. kb 3-4 hónap elteltével teljesen letérdelt. A noti megvételekor nem futtattam semmiféle tesztet. Annak tudatában vettem meg, hogy az akku már fél lábbal a sírban van.

Miután letérdelt, elkezdtem keresgélni, hogy hol, és mennyiért kapható új, vagy utángyártott új. Keresés közben belefutottam egy Győrben, illetbe BP- en regnáló cégekbe, akik mindeféle ilyen noti, és szerszámgép akkuk felújításával, és újraprogramozásával foglalkoznak. Na ez utóbbin megakadtam. Mindkét helyen olyan infót adtak, hogy a legtöbb, sima újraprogramozással - jó kondiba hozható. Pusztán arról lett volna szó, hogy a bennük lévő üzemidő számlálót lenullázzák, vagy a leszámlált üzemórákat tároló chip -et cserélik bennük 0-ás értékű, újra. Ha jól emlékszem 5100Ft lett volna bruttó, a mutatvány. Aztán végül ebay-ről vettem egy újat, mert ideszállítva (címre) 11e -re jött ki. Az újraprogramozásos verzióval is ~9e környéke lett volna, a kétszeri értékbiztosításos postai csomagfeladással....

Az ebay-ről tehát, egy bő éve vettem új utánygyártottat (made in japan , bár manapság ez is nehezn hihető) (j akksit a notimba, hogy ha kell ( mondjuk utazáshoz) , akkor ne egy letérdelt legyen kéznél. Ezt az újat szinte csak a fiókban tartom azóta. 2-3 havonta 1x a gépbe helyezem, hogy legyen meg az ajánlott 2/3 -os töltöttség szint. Majd azonnal kihúzom, és megy vissza a fiókba. Most is 99%-os . (igaz, újkorában is ennyit írt rá a teszt). Szvsz , talán mégis lehetséges, hogy ezekben belső számláló van. Ebben a fogyasztói társadalomban, amúgy is ez a gyártók érdeke, hogy legalább x idő elteltével vegyél bele újat. A Li-Ion -os korszak előtt, a Ni-Mh akkuk is bőven többet bírtak, mint ezek a modern Li-Ion -onosak, pedig ez utóbbiak a modernebbek, és technológiájuk alapján is többet kellene tudniuk teljesíteni. Na ez utóbbi van, elektronikával a gyártók jelenlegi igényeihez igazítva.

Szóval, nem tudom, hogy mi az "urban legend" mások olvasatában, de ahogy sokáig urban-legend -nek volt titulálva , hogy a BGA tokozású chipeket sem lehet cserélni, erre kiderül , hogy legalább 3-4 éve több cég is foglakozik ilyesmivel csak BP -en, azóta már másképp kezelek minden ilyesmit.

(#1791) Imy válasza gerner1 (#1790) üzenetére


Imy
veterán

A chippes dolog lehet igaz....

BGA-t nem lehet cserélni? 11 éve ahol dolghozok, ott azóta cserélünk, és előtte is cseréltek BGA-t...

(#1792) Becksman


Becksman
őstag

gyári Norton antivirust nemtom regelni, mert mikor ujra be kéne irni az email címet akkor nem tudok irni @ jelet :S - Megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1793) wdtwrd válasza Becksman (#1787) üzenetére


wdtwrd
tag

Start menü, gépeld be "Lemezkezelés" (ha keresésre nem adja ki akkor: diskmgmt.msc) ott a megfelelő partíción jobbgomb és "Meghajtó betűjel és elérési út módosítás"-nál válaszd az "Eltávolítás"-t.

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1794) Becksman válasza wdtwrd (#1793) üzenetére


Becksman
őstag

közben rájöttem. Ez nem lesz kihatással a frissítések telepítésére?

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1795) wdtwrd válasza Becksman (#1794) üzenetére


wdtwrd
tag

Ha nem a C-t távolítod el, akkor nem.
(Vagyis azt amire a win7 települt.)

[ Szerkesztve ]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1796) Becksman


Becksman
őstag

Na most lett elegem....
Gyári rendszert visszaállitottam... De minek? Frissíteném a rendszert, de leállításnál nem megy tovább (1/17en állt kb másfél óráig, utána elegem lett kinyomtam. Érdekes Windowson belül kb 1 óra alatt 107 frissítés felment)
A camera probléma mindig fennáll(bár itt 1x fordult elő csak)
Holnap valószínűleg visszatérek az MSDN verziójú 32 bitesre. Azon érdekes mentek a frissítések. (bár utólag a cam be se akart kapcsolni, de ez felirhato a sok driver le és feltelepitesnek.)

Még 1 kérdés ha a vidkari drivert rakom honnan telepitsem? A CDről vagy az oldalon elhelyezett ati radeon hd6650es driverral? (mivel csak ezzel jött össze a 6470m felismertetése a win7el).
Drivergeniussal minden driver felfrissult 2012 év vége körülire.

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1797) gerner1 válasza Becksman (#1796) üzenetére


gerner1
veterán

Becksman

Biztosan megvan az oka, amiért ragaszkodsz a "gyári" állapothoz. Ezt meg lehet érteni. Bár egy esetleges eladáskor nemsokat nyom a latba. Nem kizárt, hogy a visszatérő hardware driver hibát, esetleg hdd sector hiba okozza. Persze lehet, simán megkergülve is a winfos, mondjuk vírustól. Erre senki nem fog tudni egzakt választ adni.

Szerintem töltsd le a legfrissebb Catalyst Drivert az ati HD6650 -hez. Asszem v13.1 a legfrissebb ( http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx ) . Aztán a gyártói oldalról a VGA kivételével minden driver-t. Amennyiben intel chipset -es a géped, akkor az intel chipset driver-t innen : http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=20775&lang=eng&OSVersion=Windows%207%20(64-bit)*&DownloadType=Drivers
AMD prockós alaplaphoz, azt amit kell ( fingom sincs, hogy nvidia, vagy ali ,vagy akármi van rajtuk).

Sandy - Ivy bridge -es gépnél a legfrissebb Intel HD VGA driver-t is, az intel oldaláról !

Mentsél le minden fontosat a hdd-ről. Aztán telepíts fel egy új winfos-t , úgy, hogy teljesen leformatálod a telepítővel a hdd -t (teljes format esetén, értelmetlenné válik a telepítés legvégén a HDD sectorhibák ellenőríztetése). Winfos telepítése után, elsőnek a letöltött intel-chipset driver-t telepítsd, vagy AMD esetében azt, amit letöltöttél az alaplaphoz, az alaplapi chipset gyártójának az oldaláról. Utána, ha Sandy-Ivy bridge van, akkor az intel HD VGA driver-t ! -mert amíg ez nincsen meg, addíg a legtöbb ilyen gép esetében nem is engedi telepíteni az ATI, vagy nVIDIA driver-t! Ezt követően, akármi is történjék, indítsd újra gépet. Majd elsőnek a VGA-t telepítsd (ATI), majd az audiót,majd a LAN-t. Mindegyik után indítsd újra a gépet, akkor is, ha egyébként erre nem kapsz ajánlást. Én azt javaslom, hogy csak ezeket követően a többi driver-t.

Amikor minden megvan, akkor indíts egy HDD ellenőrzést, amelynél a szektorhibák ellenőrzése és jav.. kivan pipálva (amennyiben quick-format -ot választottál a winfos telepítésekor). Mivel a "C" -ről lesz szó, ezért jelezni fogja, hogy a legközelebbi újrainduláskor fogja végrehajtani. OK. Indítsd újra a gépet, és várd végig (nem 5perc lesz). Utána jöhet egy defrag ( akkor is , ha mondjuk a pölö 500-as HDD -n nincsen más, mint a frissen felrakott rendszar ). Ezek után érdemes létrehozni, egy rendszer visszaállítási pontot.

Persze nem kötelező, de Én most raktam fel egy TM85-re win8 prof x64 HUN -t. Win 7 driver -ekkel, de friss intel, és ATi driver -eket is felnyalattam vele. Nagyon jó lett. A boot idő érezhetően rövidebb, mint win7 esetében. A win7 start menü kinézet is vissza-adható, ingyenes kiegészítő soft -tal. Kevesebb RAM -ot is zabál fel, mint a win7. Szóval, csak ajánlani tudom. A fent leírt telepítési sorrend sem szentírás, én is úgy lestem el, de eddig minden pc-n bevált.

[ Szerkesztve ]

(#1798) Becksman válasza gerner1 (#1797) üzenetére


Becksman
őstag

Ati Hd 6470em van...
A hdd 100%os állapot/ kondiciós...(hard disk sentinel alapján).
Egyébként ez a gépem:
AMD P360 Proci
3GB DDR3 ram
512mb radeon hd 6470( ennek illesztőjét nem tudom meiket használjam, a gyártó (packar bell) oldaláról szedjem le a hd6650ét amivel ezis megy, vagy a CDn lévő drivert tegyem fel)
500 gb western digital vinyó

Driver Geniussal felfrissítettem mindent amit lehetett.( cam drivert nem tudtam )

Samsung A54 5G 8+256GB

(#1799) gerner1 válasza gerner1 (#1797) üzenetére


gerner1
veterán

Valami lemaradt....

A TM85, win8 -nál, a telepítést követően, megnéztem az eszközkezelőben, hogy kb hány db hardware -t nem tudott ellátni driverrel, maga a win8 telepítő. 1db volt, a bluetotth (mint kiderült). Én csak az intel, az ATI drivereket nyalattam fel vele ( pedig a listában rendben voltak) illetve a Packar Bell oldalról letöltött bluetooth driver-t. Kifogástalnúl müxik minden. A webcam is. Éppen most vitte el a tulaja.

(#1800) gerner1 válasza Becksman (#1798) üzenetére


gerner1
veterán

Backsman

ATi kérdésben írtam a választ. Én csak a lefrissebb Ati (AMD) oldalról letöltöttel probálkoznék. CD vagy PB oldaláról inkább ???? - Ha ezek közül ragaszkodsz valamelyikhez, akkor ki kell tudnod silabizálni, hogy melyiken van fent elérhetőben a frissebb verzió, és azt. Erre jobb választ szerintem nem lehet adni.

Ezt letöltve http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html , és telepítve pontosan megtudható, hogy az AMD-s alaplapodat milyen gyártó általi chipset vezérli . Ha megvan, írd le, hogy mit böffentet a Mainbord fülre kattintva a chipset és south bridge sorokban. Aztán már tudunk segíteni, hozzávaló, friss driver letöltéséhez a link keresésben....

Én az ilyen driver letöltő, frissítő programokat is kerülöm messzire, de ez, az én egyéni szoc problémám. Ettől függetlenül mindenki azt csinál, amit akar....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.